LITIE 0900-8844 Kerstbingo in Nieuwe Tonge Midwinterfeest in Middelharnis Raad Goedereede verbaasde zich over verdwenen brandputjes Gewonde van boord gehaald Politiekeurmerk Veilig Wonen Dirksland zet vrijwilligers in het zonnetje De Ouddorpse historie belicht www.buijze.nl ■^Minnaard Prinses Margriet brengt YE 159 binnen Stadskoor 'Goeree' aanwezig op kerst markt te Ouddorp 'De Christenvrouw' afdeling Dirksland Budelpack sluit fabriek in Stellendam Unicef bedankt gouden lopers! Kerstmarkt in Ouddorp chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden :g2^2./j-e) (30 cpm) Snelheidscontroles Eigenlijk begint liet feest al op vrij dagavond. Om 19.00 uur is er een lampionnenoptocht vanaf het Diekhuusplein. De lampionnen zijn gratis! Biologische bloembollen Brandputjes Reconstructie wegen Middelharnis B.V. KIEVIT WARMTE door Prinses Margriet Burgemeester De Vries in Koffie Radio Plus Bejaardenmiddag C.V.B. Kerkdiensten Ger. Gem. Dinsdag 4 december 2001 061 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee STAD aan 't HARINGVLIET/STELLEN- DAM - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield donder dagmorgen op de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haringvliet en op de Rijksweg N57 bij Stellendam radarsnelheidscontroles. Tussen half acht en half tien werd gecontro leerd op de Lieve Vrouwepoldersedijk. Van de 526 passerende automobilisten fÜtste de snelheidsradar er 80 wegens overschrijding van de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 77 km/h. Tussen half negen en tien uur werd gecontroleerd op de N57. Van de in totaal 977 passerende automobilisten overschreden er 103 de maximum snelheid van 100 km/h. Hoogste score: 126 km/h. Radarsnelheidscontroles OUDDORP - Personeel van de Verkeerspo litie (Project Verkeershandhaving) hield zaterdagavond radarsnelheidscontroles op de N57 in Ouddorp. Daar werden tussen 19.25 en 23.30 uur 100 van de 802 passeren de automobilisten geflitst wegens harder rij den dan 100 km/h. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 205 km/h. INKOMENS- EN VERMOGENSPIANNING Zaterdag 15 december a.s. organiseert de wijkgroep Nieuwe Tonge haar jaarlijkse kerstbingo. Er zijn prachtige prijzen te win nen, zoals vleesschotels, kerstpakketten, kerstcadeaus en wat al niet meer. De koffie Is gratis en iedere bezoeker krijgt een leuke kerstattentie mee, dus kom allemaal naar onze bingo. De zaal is vanaf 19.00 uur geo pend, en de aanvang is 19.30 uur. De bingo wordt gehouden in Ons Dorpshuis. Allen hartelijk welkom! Zaterdag 15 december wordt in winkelcen trum D'n Diek een gezellig midwinterfeest gehouden. Tussen 10 en 17 uur zijn er acti viteiten op meerdere locaties. Het Diek huusplein wordt omgetoverd tot een gezel lig winters plein. Verder is er live muziek door blokfluitgroep Tibiarum Cantus en tussen 15 en 16 uur wordt muziek gemaakt op een ubrafoon en een xylophoon. Voor kinderen zijn er diverse attracties, zoals een springkussen, een draaimolen, ballen gooien, sjoelen en schminken. Br zijn workshops waar volwassenen en kinderen kerstdecoraties kunnen maken. Om zeker te zijn van een plaatsje kunt u zich aanmel den bij WV/ANWB Overflakkee, maar als u ter plaatse besluit mee te doen, kan dat natuurlijk ook. Op de midwintermarkt kunt u o.a.terecht voor kerstaccessoires, tweedehands spullen (waaronder boeken), delicatessen, lekkere hapjes, cadeauartike len, glühwein. Er is een stand waar u een digitale foto kunt laten maken, die op een CD-Rom wordt gezet. Deze CD-Rom kunt u gebruiken om bijvoorbeeld kerstkaarten te maken. De opbrengst is voor de Sociale Honden voor Gehandicapten Nederland (Stichting SOHO). Deze stichting heeft als doel speciale honden op te leiden voor en ter beschikking te stellen aan mensen met een motorische of auditieve handicap. Op de wintermarkt zal uitgebreide informatie aanwezig zijn over deze viervoetige hulp verlener! Bij slecht weer verhuizen de acti viteiten naar het Diekhuus. Op het Eendrachtsplem (bij 't Ambacht en Entrez) is ook live muziek door blokfluit- groep Tibiarum Cantus, en om 13.30 uur zal het koor Challenge een optreden ver zorgen. Op het plein is een midwinter- markt m.m.v. 't Ambacht, Entrez, Zuid wester en D'n Duyt. Er is van alles te koop zoals kaarsen, kerststukjes, hartige taarten, tulbanden, erwtensoep en vaste planten. Het Midwinterfeest in Middelharnis belooft een gezellig feest te worden voor iedereen. De raadsvergadering van jl. donder dagavond, met de gehouden begro tingsvergadering de tweede in de maand november, heeft Goerees' gemeenteraad niet lang bezig gehou den. Voor een deel waren het ook de besluiten tot verhoging van de gemeentelijke tarieven zoals in de begrotingsvergadering afgesproken. Daar hoefde nu niet lang meer over beraad slaagd te worden; wel hechtte de heer P. Grinwis er alsnog aan eraan te herinneren dat zijn raadspartij (Verenigd Gemeente Belang) zich bij de begrotingsbehandeling tegen de trendmatige verhoging heeft gekant, een tegen dat ook bij de besluitvor ming werd uitgesproken. Het speet de heer Grinwis tevergeefs te hebben aangetoond dat de begroting die lastenverhoging niet behoefde, kortom dat er voldoende 'lucht' was om dat na te kunnen laten. Ook de wil te bezuinigen was hem onvol doende gebleken en zoals het 'nee' tegen de voorgestelde verhogingen had geklonken, klonk nu het nee tegen effectuering van de besluiten; het werd gevolgd door de fractie leden van de VVD en de heer Van der Laan (Christenunie). Ze werden desniettemin met meerderheid van stemmen doorgevoerd, de wijziging van het stortreglement, voor het ophalen van grof vuil zal 16,- per keer in rekening wor den gebracht, voor schoon puin 25,- (per 1000 kg.), voor vuil puin 58,- voor groen afval 55,- en voor ander grof vuil 105,- steeds per 1000 kg. Voorts werd de leges- verordening aangepast, evenals de verorde ning lijkbezorging. Voorts werdenn de huren gebouwen, verenigingsgebouwen en gymnastieklokalen aangepast. De bij de ingekomen stukken gevoegde brief van de Koninklijke Algemene Vereeniging voor BloemboUencultuur met betrekking tot het gebruik van biologisch geteelde bloem bollen was kennelijk een kolfje naar de hand van de heer T. Human (SGP). De heer Human stond zeker niet onsympathiek tegenover het schrijven, maar anderzijds waarschuwde hij er tegen het verschil tussen biologisch geteelde en natuurlijk geteelde bollen te overtrekken. Het moge zo zijn dat bij de biologische teelt minder gespoten wordt, bij de natuurlijke teelt is het spuiten ook sterk verminderd en wordt steeds milieuvriendelijker gewerkt, "trouwens al onze teelten worden milieuvriendelijker", propageerde de heer Human. Wat misschien nog aardig was was de ver missing van twee brandputjes, een aan het begin van de Dorpsweg in Ouddorp, de ander bij de Doelweg in Goedereede. Toen bij een brand uit die laatste put getapt zou worden bleek die verdwenen en moest van honderden meters verder water betrok ken worden. De verdwijning verbaasde ieder, maar mevrouw Mastenbroek gaf daar het meest lucht aan: "hoe kan zoiets nou, hoe kunnen er nou brandputten verdwijnen?" vroeg ze zich met iets van verbijstering af. Het bleek al vijf a zes jaar geleden te zijn gebeurd dat Delta Nuts ze had afgesloten omdat ze toch niet naar behoren zouden functioneren. Een ander, logischer antwoord kon wethou der Van Oosterom er niet voor bedenken, maar er komen nieuwe, dat zeker, geboorde putten, blijkens de opgave van begrotings wijzigingen kosten ze samen 14.000,-. Dat vond de raadsvoorzitter burgemeester Sinke er ook wel van, dat ze er kennelijk wat te gemakkelijk uit zijn gegaan, die putten; de brandweer moet maar'es goed nagaan of er misschien nog meer verdwenen zijn. Dat laatste gelooft mevrouw Mastenbroek wel zeker: "er zijn er meer verdwenen". Een in de meerjarenbegroting 2002-2005 voorgenomen krediet voor onderhoudswer ken aan asfaltwegen werd nu, 330.000,- groot, beschikbaar gesteld voor de recon structie van de Juhanaweg en gedeelteüjk ook de Marijkeweg. Het reconstructieplan Julianaweg voorziet in het uitvullen en ega liseren van de bestaande fundering en het aanbrengen van twee lagen asfalt. Aan beide zijden van de afvalstrook komt een gootcon structie die voor een verbeterde afvoer van het hemelwater zal zorgen. Het reconstructieplan Marijkeweg voorziet in het aanbrengen van drie lagen asfalt. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 •Meet- en rageisystemert Service S opderhouö Centraie verwarmt^ Lood-eft ainiwerk Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 wv/w.i<ievitwarmte.n Donderdag 29 november was de Goereese viskotter GO 59 'Jan Senior' ongeveer 80 mijl van de uiterton van het Slijkgat vissen de, toen bij het halen van de netten één der bemanningsleden een draad tegen zijn hoofd kreeg. Daardoor ontstond een wond van ongeveer 8 cm. Direct werd contact opgeno men met de Radio Medische Dienst, die adviseerde de patiënt zo snel mogelijk aan de wal en bij een arts te brengen. Binnen een bepaalde tijd moest de wond gehecht wor den, omdat het anders herstelproblemen op zou kunnen leveren. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd de Stellendamse reddingboot te hulp geroepen. Ongeveer 8.15 uur voer deze uit, de viskotter tegemoet. Die stoomde ook al in de richting van de thuishaven. De afstand van een andere haven was niet kor ter, zodat men er voor koos naar Stellendam te koersen. Ongeveer 30 mijl van Brammetje nam de reddingboot de visserman over en bracht hem naar de buitenhaven te Stellen dam, waar famiUe reeds gereed stond om hem naar een arts te brengen. Na opnieuw getankt te hebben lag de Prinses Margriet even na elf uur weer paraat aan haar eigen steiger. Vrijdagmorgen 30 november was de kotter YE 159 in alle vroegte op weg naar de haven van Stellendam, toen het bij de Kwade Hoek te maken kreeg met technische problemen. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd 00.40 uur de Stellendamse reddingboot Prinses Margriet te hulp geroepen, die zeer snel ter plaatse was. De visser werd op sleeptouw genomen en naar de buitenhaven van Stel lendam gebracht, waar het vaartuig werd afgemeerd aan één der steigers bij de visaf- slag. De volgende morgen werd de YE 159 naar een machinefabriek aan de binnenha ven gebracht voor reparatie. Voor de recent betrokken nieuwe woningen van de Woningbouwvereniging 'Middelhar nis' aan de Westelijke Achterweg te Som melsdijk is door de politie regio Rotterdam Rijnmond op 23 november jl. het Certificaat Veilige Woning uitgereikt. De woningen voldoen daarmee aan de woningeisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen Naast inbraakveilig hang- en sluitwerk zijn de woningen voorzien van rookmelders. Ook de woonomgeving krijgt de nodige aan dacht. Zo is het gemeenschappelijk achter pad standaard van straatverlichting voor zien. Behalve een veilige woning kan het certificaat voor de bewoners direct voordeel opleveren in de vorm van een lagere verze keringspremie. Op D.V, vrijdag 7 en zaterdag 8 december a.s. staat Chr. Stadskoor 'Goeree' op de kerstmarkt bij Tuincentrum Voogd in Oud dorp. Tijdens uw kerst inkopen kunt u genie ten van pannenkoeken, wafels, warme worst en overheerhjke erwtensoep. D.m.v. zang wordt in de kas de Kerstboodschap ten geho re gebracht. Christmas Carols zingen wij op vrijdagavond om ongeveer 21.00 uur en zaterdag om 14.00 uur. Tuincentmm Voogd en Stadskoor 'Goeree' heten u van harte welkom. Het Stadskoor verzorgt de inwen dige mens op 7 december van 18.00 uur tot 22.30 uur en 8 december van 10.00 uur tot 16.00 uur. Graag tot ziens! 2001 -het jaar van de vrijwilligers, zo hebben de Verenigde Naties uitgeroe pen, en de gemeente Dirksland wilde hieraan op gepaste wijze aandacht besteden. Ze heeft particulieren, ver enigingen en instellingen opgeroepen om personen die vrijwilligerswerk doen, en die zich daarin op bijzonde re wijze verdienstelijk maken voor de gemeenschap, bij haar voor te dragen om in het zonnetje te worden gezet. Dat heeft geleid tot een voordracht van ca. 130 inwoners van de dorpen Dirksland, Herkingen en Melissant. Afgelopen zaterdagmiddag was het moment waarop deze alle uitgenodigd waren in sportcomplex 'de Gooye' in Dirksland om vanwege hun vrijwilli ge inzet voor de naaste 'onderschei den' te worden; een flinke bijeen komst dus. Bij die gelegenheid belichtte loco-burge meester Schouten van de gemeente Dirks land de betekenis van het begrip 'vrijwilli ger', waarin de woorden 'vrij' en 'willig' opgesloten liggen. Vrijheid hebben of vrij zijn, en die vrije tijd als vrijwilliger niet voor jezelf willen houden, maar die bewust willen delen met de medemens om voor hen wat te kunnen betekenen. Dit, terwijl anderen in hun vrije tijd (meer) met de caravan erop uit trekken of dingen doen in de recreatieve sfeer. "Wat zou de maatschappij, de gemeenschap zijn zonder vrijwilligers? Het zou er een stuk armer uitzien op het gebied van het verenigings- en kerkelijk leven, in de zorg voor de zieke of bejaarde naaste, in de jeugdzorg, enz. Zonder vrijwilligers zou er veel niet gedaan worden of zelfs mis gaan", zo benadrukte Schouten de waarde van vrij willigerswerk en degenen die zich daarvoor inzetten. "Door hun ondersteunende hulp geven ze net dat kleine beetje meer, waar door het leven voor velen een flink stuk meerwaarde krijgt." Vandaar dat gemeente Dirksland een aparte middag uit heeft getrokken om de voorge dragen vrijwilUgers in het zonnetje te zetten en een aandenken mee te geven, als blijk van waardering voor hun inzet. Van 9 vrijwilU gers bleek, bijvoorbeeld vanwege de aard of de duur van hun vrijwilligerswerk, dat zij in bijzondere zin 'eruit springen'; die werden daarom deze middag ook een beetje extra in de schijnwerpers gezet. Als blijk van waar dering kregen alle vrijwilligers een schildje mee naar huis, met daarop een metalen plaat je met als inscriptie en bedankwoordje van de gemeente. De negen "bijzondere vrijwilligers' waren, met tussen haakjes de organisatie waarvoor ze zich inzetten: mevr. M. Berger te Dirks land (SVIK), mevr. P. van der Groef-van Dam te Herkingen (Bejaardensoos Herkin gen), mevr. B. de Wachter te Dirksland (EHBO Dirksland), dhr. P. Nagtegaal te Melissant (VV Melissant), dhr. P. van Wageningen te Herkingen (IJsclub Herkin gen), mevr. J. Speksnijder-Michielse te Dirksland (OBS 'de Inktvis' in Dirksland), mevr. D. Roodzant-Meeuwse te Dirksland (UVV/Ziekenhuis Dirksland), mevr. L. Nieuwland-Peeman te Dirksland (UW) en mevr. J. Looij-Taius te Herkingen (Johan Frisoschool en Herv. Kerk, beide in Herkin gen). Zij staan hierboven op de foto, samen met loco-burgemeester Schouten. Op zaterdag 8 december 2001 zal er een interview uitgezonden worden met burge meester mevrouw De Vries-Hommes van de gemeente MiddeUiamis. Dit gebeurt in het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar Middelharnis. Dit n.a.v. de gemeenteraadsvergadering van donder dag 6 december 2001. Tevens wordt deze raadsvergadering "live" uitgezonden door Radio Superstar, vanaf 19.20 uur. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op de 105.9 via de Flakkeese kabel en 107.3 FM in de vrije ether. Wij nodigen u uit op D.V. woensdag 12 december uit op onze Kerstavond. Ds. Gie- len zal de meditatie verzorgen. De Kerstcol lecte is dit jaar bestemd voor de Stichting O.Z.O. Gasten en leden zijn hartelijk wel kom in 'Onder de Wiek'. We beginnen om 19.45 uur. In de Ouddorpse ring wordt op vrijdag 7 december de traditionele avondmarkt gehouden. Tijdens deze avond zal Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' vanaf 18.00 uur verlicht worden door honderden kaars jes. Het Museum opent haar deuren voor het publiek van 19.00 tot 22.00 uur; de toegang is vrij, al wordt een bijdrage in de onkosten op prijs gesteld. Bij de uitgang treft u daar voor een collectebus aan. Decembertip: Alleen deze avond zullen diverse ingelijste afbeeldingen van het "vroegere Ouddorp" te koop worden aange boden voor het gereduceerde bedrag van 14,95 (normale verkoopprijs 19,95). Het bestuur van Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' hoopt op deze avond velen te mogen verwelkomen. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelharnis/ Som melsdijk, nodigt u uit op D.V. dinsdagmid dag 11 december a.s. om 14.30 uur in ver enigingsgebouw 'de Hoeksteen' aan de Ring in Middelharnis. Wij willen dan onze kerstmiddag houden. Deze zal door ons zelf verzorgd worden, en er staan o.a. een meditatie en een kerstdeclamatie op het programma. We hopen op een gezegende middag. Voor vervoer kunt u bellen naar Taxi op Maat. Allen hartelijk welkom! In Stellendam is Budelpack sinds enige jaren actief in het verpakken van diepgevro ren consumentenproducten. Daarnaast wor den in Stellendam ook diervoedingsproduc ten verpakt. Binnen het kader van een stra tegische heroriëntatie heeft Budelpack besloten om haar activiteiten in de diep- vriesmarkt over te dragen aan een specialist. Dat leidt tot de sluiting van de fabriek in Stellendam per 31 Maart 2002. Er zullen geen gedwongen ontslagen plaats vinden. Budelpack heeft besloten haar fabriek in Stellendam te sluiten omdat haar facilitei ten, zonder grote kapitaalsinvesteringen, niet voldoende geschikt zijn voor het verder uitbouwen van haar positie in de diepvries- markt. Daarom onderhandelt Budelpack met een aantal geïnteresseerde partijen over overname van de diepvriesactiviteiten. Deze partijen beschikken wel over de ver eiste faciliteiten. De doelstelling is de ver pakking van diepgevroren producten over te plaatsen naar de locatie van het bedrijf waarmee Budelpack een overeenkomst zal sluiten. De verpakking van diervoedings producten zal worden overgeplaatst naar één van Budelpack's fabrieken in Poortvliet. Bij Budelpack in Stellendam werken 21 mensen. Alle medewerkers krijgen een ver vangende functie aangeboden bij Budel pack's bedrijven in Poortvliet. Budelpack realiseert in Stellendam een omzet van 2.000.000 euro per jaar. Afgelopen woensdag was er op de bow lingbaan in De Staver een feestelijke bowling, waarbij trouwe Unicef-lopers in het zonnetje werden gezet. Al vijftien keer wordt er elk jaar een Unicef-spon- sorloop georganiseerd voor de kinderen van Goeree Overflakkee. Dit jaar deden 474 lopers mee. Een harde kern werd gevormd door kinderen die al vijf keer (of meer) meeliepen. Zij kregen al als aandenken een gouden schoentje. Maar omdat het niet echt goud is wat er blinkt, wilden de organisatoren voor deze fana tiekelingen nog iets extra's doen. De directie van De Staver wil deze enthou siastelingen graag op de bowlingbaan hebben en stelt alle bowlingbanen om niet tot hun beschikking. Sportieve spe lers, waar het vuur vanaf springt. Ook de gratis consumptie werd onder dank aan vaard. De in juni georganiseerde spon sorloop behaalde een record met een opbrengst van f. 32.700,-, bijeengebracht door 474 kinderen van het eiland. Met dit geld helpt Unicef straatkinderen in Viet nam aan een betere toekomst! OVO Ouddorp organiseert op vrijdag 7 december 2001 weer een gezellige kerst markt rond de Ring van Ouddorp. De markt begint om 17.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er zullen gezellige kraampjes en activiteiten zijn zoals oliebollen, zang, vis en voor ieder wat wils. U bent allen van harte uitgenodigd. OVO Ouddorp NIEUWE TONGE - donderdag 6 decem ber 19.30 uur, ds. C. Neele. OOLTGENSPLAAT - dinsdag 4 decem ber (heden avond) 19.30 uur ds. J. Karels, Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1