P^^LITIE Ondernemersvereniging Den Bommel belegt burgeravond met politieke partijen \\J Nieuws van de Wereldwinkel Rabobank Middelhamis organiseert oud-medewerkers reünie Adventszang in Stellendam autoschade Oliebollenactie 39sa/^G 0900-8844,3. cpm) ■(/Minnaard www.knopsbv.nl chr, streekblad op gerejorffmm^ïje grondslag voor de zuid-hollatidse en Zeeuwse eilanden Uitvoering woonom- gevingplannen en verkeersmaatregelen Middelharnis-Zuid Visser Meubelen Psalm- en samenzang- middag te Ouddorp Drive-ln-Showdagen te Oude Tonge Bijna zeemansgraf voor ambulance oaD^müê Watertoren 54 Dirksland V*^ Visser Visser Inbraak in school Harteiyk welkom tn de showroom van inSommelsdyk. Een consumentenbeurs waar méér dan muziek in zit! Aan de Stationsweg 32b in Oude Ton ge, om precies te zijn het terrein van Fabert Compleet Wonen en Slapen, worden dit weekeinde de 'Drive-In- Showdagen Oude Tonge' gehouden. Een viertal ondernemers presenteert op vrijdag 30 november en zaterdag 1 december een groot aantal van hun producten. Inruil Muziek Oude koeien uit de sloot gehaald Automobielbedrijf Fiakkee B.V. eCyiRAQE KfldjOS Langeweg Middelhamis Tel. (01 e?) 47 67 67 instaUatïebedïüf 't Was woensdagavond in Den Bonunel de eerste keer op Goeree-Overflak- kee dat een plaatselijke ondernemersverening een politieke avond belegde voor de burgers. Een initiatief dat zowel door middenstand, politiek als bur gerij goed was ontvangen, blijkens de redelijk goede opkomst van Bomme- laren in verenigingsgebouw 'de Bommelstee', waar de aanwezigen goed wer den voorzien van een 'natje en een droogje'. iÉ ISO 90Ö2 Goede zet BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 Chr. Geref. Kerk Mliddelharnis Vrijdag 30 november 2001 74e jaargang nr. 7060 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee OUDE -TONGE - In de nacht van afgelopen zondag op maandag werd ingebroken in een school aan de Mercuriuslaan. Via het ver breken van een raam kwam men binnen. Uit een lokaal werd een PC met beeldscherm en toetsenbord, alsmede een printer weggeno men. De printer en het toetsenbord werden later aan de achterzijde in het gras bij de school teruggevonden. Begin december vangen de uitvoerings- werkzaamheden aan voor het realiseren van een verbeterde en veiligere woonomgeving in Middelhamis-Zuid. De plannen zijn veel omvattend. Zo worden extra parkeerplaatsen in de Wilgenlaan, Prins Bemhardlaan en de Kastanjelaan gerealiseerd. Eveneens twee speelplaatsen, één in de Prins Bemhardlaan en één in de Kastanjelaan. Ook wordt het bestaande groen op meerdere plaatsen opge knapt en omgevormd. Daarnaast wordt het hele gebied heringericht tot een 30 km/h- zone met uitzondering van de Doetinchems- estraat, dat een 50 km/h-weg blijft. De Prin ses Irenestraat en de Oranje Nassaustraat worden eenrichtingsstraten, te rijden van oost naar west. Genoemde werken zullen medio apriJ gereed zijn. Gedurende de uit voeringsperiode zal met regelmaat de werk- planning aan de betrokken omwonenden worden uitgedeeld. Het voornemen is om aansluitend op genoemde werkzaamheden de Doetinchemsestraat te reconstrueren en gelijktijdig Duurzaam Veilig in te richten. Haveneind 7, Sommelsdijlc, tel. (0187) 48 33 28 Op D.V. zaterdag 8 december a.s. is er een psalm- en samenzangmiddag in 'Eben-Haë- zer' aan de Preekhillaan 1 te Ouddorp. Aan deze middag wordt medewerking verleend door de Chr. gem. Zangvereniging 'de Lof- stem' uit Ouddorp, onder leiding van M. de Vogel; het kinderkoor 'Juventa' uit Dirks- land, onder leiding van J. Blonk. De orga nisten van deze middag zijn J. van Wijk en J. Hoek. De aanvang is om 14.30 uur. Ouder ling Nelis van de Herv. Gem. van Ouddorp zal de meditatie verzorgen en de te houden collecte is geheel bestemd voor hospice 'Calando' in Dirksland. Een ieder is hartelijk welkom! Wanneer u nog een apart cadeautje zoekt voor de Sinterklaas, kunt u vast en zeker slagen bij de Wereldwinkel. Sieraden uit Nepal, kerstballen uit India, glas uit Viet nam en nog veel meer mooie handgemaak te artikelen. Wij zijn open op vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur, en zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. U vindt ons aan het Spuiplein in Middelhamis. Als u toch op d'n Diek loopt te winkelen, loopt u even het pad in tussen Boekhandel Vroegindeweij en Bloemsierkunst Bastiaans, schuin overste ken en dan ziet u onze vlag al hangen! Mogelijkheden genoeg voor uw laatste sin terklaascadeautjes Allereerst de firma Fabert zelf. De ruime collectie meubelen, gordijnen, diverse stof fen en slaapkamermeubilair zal u doen ver bazen. En dit alles tegen uiterst aantrekkelij ke prijzen. Vrijblijvend zal het deskundige personeel van Fabert Compleet Wonen en Slapen deze dagen uw 'inruilmeubilair' taxeren. Daarnaast bent u ook op het gebied van naai- en lockmachines tijdens deze showdagen aan het juiste adres. Producten van de internationaal bekende merken Husq- vama, Lewenstein en Brother vormen de 'rode draad' van het assortiment van naai- machinehandel Vlieto uit Middelhamis. Tij dens de showdagen kunt u extra hoge inruil- kortingen verwachten. Ook de Opel-dealer uit Middelhamis, Gara ge Knöps B.V., is tijdens de showdagen met een ruime collectie gebmikte automobielen aanwezig. Van Corsa tot Vectra, van Astra tot Omega... de keuze is aan u! Bovendien ontvangt u tijdens deze showdagen, naast een minimale inruilwaarde van f 3.000,-, bij aankoop van een occasion een radio/CD- speler geheel gratis. Een primeur tijdens deze consumentenbeurs is zonder meer de aanwezigheid van Joh. de Heer muziekins- tmmenten. Een grote collectie orgels en piano's, zowel klassiek als digitaal, worden u tegen zeer aantrekkelijke prijzen aangebo den. Vanzelfsprekend gaat het geheel gepaard met een uitvoerige demonstratie van muzikale klanken. Openingstijden De 'Drive-In-Showdagen' worden gehou den aan de Stationsweg 32b te Oude Tonge (terrein Fabert Compleet Wonen en Slapen). De show is geopend op vrijdag 30 november van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 1 december van 10.00 tot 17.00 uur. Vanzelf sprekend staat de koffie klaar. Alvast tot ziens tijdens deze gezellige consumenten beurs! Op woensdag 21 november jl. organiseerde Rabobank Middelhamis een reünie voor al haar (oud)medewerkers in het trefpunt. Deze feestelijke avond werd georganiseerd ter ere van het 100-jarig bestaan van Rabobank Middelhamis in 2001. De oud-medewerkers waren in grote getale aanwezig. Natuurlijk waren ook de huidige medewerkers van de partij. Er was voor iedereen voor een badge gezorgd, want na al die jaren veranderen mensen nu eenmaal. Kreten als: "Tjonge, je bent het echt! Ik herkende je bijna niet meer," hoorde je aan alle kanten. Er werd veel omhelsd en gelachen. Allerlei herinne ringen werden opgehaald onder het genot van een hapje en een drankje. Pas om half 12 gingen de laatsten weg. Een geslaagde avond! geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Afgelopen woensdagmorgen rond kwart over elf liep een 45-jarige vrouw uit Hellevoetsluis een hersenschudding en rugletsel op toen zij op het Noordzeestrand van haar paard viel. Het dier kwam daarbij eveneens ten val en lag een paar minuten op haar berijdster. Een ambulance, die onderweg was naar het slacht offer, kwam vast te zitten op de vloedlijn en dreigde onder water te geraken door de opko mende vloed. Terwijl de bemanning van een politiehelikopter het slachtoffer bij de vloed lijn oppikte en haar naar een stuk verderop staande politiewagen bracht, werd de ambu lance met een lier door een vierwiel aange dreven politiewagen op het nippertje van een zeemansgraf gered. Het slachtoffer, dat licht onderkoeld was, werd daarna met een andere ambulance naar het Ruwaard van Puttenzie- kenhuis vervoerd. Het paard van het slacht offer en het paard van een vriendin van de vrouw, die na de valpartij wegliepen, werden opgevangen en naar een manege in Nieuw Hellevoet gebracht. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. {0187)482606 Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL yoo,- autorjjden mtplezier Gevraagd. LOODGIETER CV-MONTEUR Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI De vier weken voor het kerstfeest staan te boek als de periode van advent. Wereldwijd staan kerken en gemeenten stil bij de komst van Jezus Christus naar deze wereld. Een tijd van verwachting en verlagen. In de Gereformeerde Kerk in Stellendam wordt op de eerste adventszondag (2 december) een speciale kerkdienst georganiseerd. In dit samenzijn zullen bekende adventsliederen gezongen worden en een fijne inbreng zal geleverd worden door het Gereformeerd Kerkkoor 'Canticum'In deze dienst zal ds. Taco Koster antwoord geven op de vraag waar voor ons de betekenis van advent ligt: Wat betekent het om vol verwachting te leven? De adventszang begint om 18.30 uur en een liturgie zal aanwezig zijn. Iedereen is van harte welkom en neem anderen mee? Voor meer informatie kunt u contact opne men met tel.: (0187) 683431. In het licht van de a.s. gemeenteraadsverkie zingen, op 6 maart 2002, heeft ondernemers vereniging Den Bonunel de politieke partij en van de gemeente Oostflakkee uitgeno digd om een uiteenzetting te geven over hun beleid voor de komende jaren, 't Mag thans dannog te vroeg zijn om te spreken over de vooravond van de a.s. verkiezingen, maar het 'voorseizoen' is toch wel aangebroken: diverse partijen hebben reeds hun verkie zingskandidatenlijst opgesteld en gepubli ceerd, sommige hebben zelfs hun verkie zingsprogramma al gereed en andere zijn daar deze weken intensief mee bezig. "Een mooie gelegenheid om op in te spelen" vond voorzitter van de Bommelse onderne mersvereniging, Han van Dijk, die de poli tieke avond in Den Bommel ook leidde. Hij gaf elke partij vijf minuten spreektijd om aan te geven waaraan ze de komende raadsperio de belangrijk aandacht wil geven. Tijdens een ingelaste pauze konden schriftelijk vra gen worden ingediend, waarop na de pauze werd ingegaan en naar aanleiding waarvan zich een discussie met de zaal ontspon. Al met al werd het dus een soort burgeravond, waarvan na afloop Van Dijk 'zijn' gasten prees dat ze het "zo plezierig hebben gehou den". Zo valt trouwens ook de wijze te type ren waarop Van Dijk deze avond leidde: doortastend én plezierig. Speerpunten Namens de PvdA voerde allereerst firactie- voorzitter en tevens lijsttrekker voor de komende verkiezing, J. v.d. Mast, het woord. Hij noemde een aantal kernpunten uit het verkiezingsprogramma, o.a.: bevor dering van de werkgelegenheid, het stimule ren van duurzame bedrijven, koppeling van wonen en werken, woningbouw gelijkmatig over de dorpen verdelen, het bevorderen van (stille) recreatiemogelijkheden, economisch beleid in samenwerking met de andere gemeenten, een goede aanblik van de dor pen, zorg voor integrale veiligheid, een ster ke economie en goed onderwijs. Fractievoorzitter en tevens lijsttrekker van de VVD, P. v.d. Ree, benadrukte dat de Rijksoverheid een stilte- en natuurgebied van Goeree-Overflakkee Ujkt te willen maken, wat voor het eiland beperkingen en zelfs een terugloop met zich mee zal brengen met betrekking tot economie. De gemeente zal zich daarom sterk moeten maken en daartegen beleid moeten ontwikkelen, onder andere door te versterken wat er in het gebeid is - voor Oostflakkee de agrarische en de recreatieve sector. Verder vindt de VVD dat, als agrarische bedrijven een com binatie vormen, ze een grotere kans van sla gen hebben dan wanneer ze op zichzelf staan. Bedrijvencombinaties dienen dan ook voorrang te krijgen en daarvoor moet een bedrijventerrein worden ontwikkeld dat zowel landschappelijk als bedrijfsmatig goed in te richten is. De plaatselijke econo mie zal hierdoor omhoog gaan. De strandjes te Ooltgensplaat en Oude Tonge moeten de recreatie ondersteunen, maar in de praktijk TT A *i II 1 ar i ai ----l.. ->• Al TUIN ELEKTRA MACHINES IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN tevens verhuur voor ^roi en Doe-Het-Zelver^ komt waar weinig van terecht, dit door de 'erwtensoep vanuit Volkerak Krammer Zoommeer. Daarom moet meer aandacht worden gegeven aan mogelijkheden voor verblijfsrecreatie. Wat de VVD betreft is een golfbaan een welkome voorziening. Ook dient er veel meer gedaan te worden aan sociaal-, cultureel en jongerenwerk. De heer P. de Vries sprak als fractievoorzit ter en lijsttrekker van de Vrije Lijst Oost flakkee (VLO). Hij gaf aan dat de partij is ontstaan uit behoefte aan een 'aanleunpar- tij', aan oppositie tegen de gevestigde orde. Die behoefte is er nog steeds. De VLO werkt niet zo zeer vanuit de gedachte van een ver kiezingsprogramma, maar van wat er in de gemeente actueel is; daar wordt dan een speerpunt van gemaakt. Voor dit moment zijn dat belastingverhogingen (waarvan de VLO de noodzaak bestrijdt, zéker nu de gemeente Oostflakkee er weer goed voor staat) en het onderhoud van de straten, dat thans te wensen overlaat. De Christenunie werd vertegenwoordigd door fractievoorzitter en lijsttrekker G.J. v.d. Valk, met aan diens zijde tweede man J. v.d. Welle. Van der Valk waarschuwde ervoor dat - met Goeree-Overflakkee als eiland van kust, rust, ruimte en natuur - de druk op recreatie en industrie wel eens groot kan worden. Als speerpunten in verkiezingspro gramma van de ChristenUnie werden onder anderen genoemd: het terugdringen van overlast door vrachtverkeer in de woonker nen, goede sociale voorzieningen, openbare orde en veiligheid (meer blauw op straat!), ruimtelijke ordening (levensloopbestendige woningen), evenredige verspreiding van woningbouw in de dorpen, op peil houden van de middenstand, een financieel gezonde gemeente, beter onderhoud van de wegen, subsidiebeleid koppelen aan jeugdbeleid, een goed contact met de burgers (door een eigen website, nieuwsbrief en door inspraak- recht voor de burger bij commissie- en gemeenteraadsvergaderingen). Het CDA, namens wie mevr. R. van Rossum als fractievoorzitter sprak en waarvan ook wethouder N. Andries aanwezig was, duidde aan dat het CDA een brede christelijke volkspartij is, gericht op de hele samenle ving, met de Bijbel als inspiratiebron; ze wil zorgdragen voor een verantwoorde en veili ge samenleving. Ook het CDA heeft de nodige speerpunten, zoals de verkeersveilig heid in de dorpen, uitbreiding van de indus trieterreinen in Den Bommel en in Ooltgens plaat, realisering van een strandje bij Den Bommel, een goed jeugdbeleid en een goed geregelde kinderopvang en buitenschoolse opvang (waarvoor de verantwoording aller eerst bij de ouders ligt), openbare orde en veiligheid (meer politie), leefbare woonker nen, verenigingsleven verdient extra aan dacht en realisering van een glastuinbouw gebied met een goede landschappelijke inpassing. Tenslotte was het woord aan de SGP. Frac- KEMA CERTIFICATE 36570 siüiMiiii Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Oostflakkeese politici breken hun hersens over de inbreng van de Bommelse bevolking, tijdens de politieke avond in "de Bommelstee Geheel rechts forumleider Han van Dijk. tievoorzitter Breeman was deze avond ver hinderd, waarom 'tweede man' A. van Gurp was afgevaardigd. De SGP is een beginsel partij, niet verankerd in de mening van de kiezer maar in het gezag van Gods woord. Met het oog op het op handen zijnde dualis me sprak Van Gurp de wens uit dat het daar mee beoogde doel - meer betrokkenheid van de burger bij de politiek - ook werkelijk gestalte krijgt; in ieder geval moeten wet houders binnen de gemeente wonen. De identiteit van de eigen gemeente is ook belangrijk. Daarom is een eigen gemeente bestuur zeer belangrijk, dus: géén gemeente lijke herindeling! Wel bestaat de noodzaak tot min of meer verplichte samenwerking. De gemeente dient niet al te gemakkelijk veel geld uit te geven, ook niet nu Oostflak kee er weer goed voor staat. Bij subsidiever lening aan verenigingen moeten de christe lijke normen en waarden in acht worden genomen. Het gemeentebestuur moet nauw lettend toezien op openbare orde en veilig heid. Verder hecht de SGP aan de ontwikke ling van een regionaal bedrijventerrein, aan ontsluiting van de bestaande bedrijventerrei nen en aan een goed jeugdbeleid, waarvoor de primaire verantwoording bij de ouders/opvoeders ligt. Tijdens het vragen-Zdiscussie uurtje, dat na de pauze volgde, werd over sommige zaken soms stevig van gedachten gewisseld, maar dan toegespitst op de Bommelse situatie. Met name over de verkeersveiligheid (ver- keersmaatregels en meer blauw op straat), de overlast van vrachtverkeer in het dorp, aan leg en onderhoud van de groenvoorzienin gen, woningbouw en de aanleg van een strandje bij Den Bommel. Wensen van de burgers, mogelijkheden en onmogelijkheden werden tegen elkaeir afgewogen, waardoor 'de politiek' de nodige bagage mee naar huis kreeg. In ieder geval stelden alle aanwezigen het houden van avonden als deze op prijs, de Oostflakkeese politici spraken over een leer zame en informatieve avond, ja zelfs werd de roep om herhaling gehoord Wat dat betreft mag de ondemernersvereniging van Den Bommel dus weten met deze avond een goe de zet te hebben gedaan. REGISTERACCOUNTANTS D.V. zaterdag 8 december a.s. wordt de jaar lijkse oliebollenactie door de Chr. Geref. Kerk weer gehouden. De opbrengst van deze oliebollenactie is deze keer bestemd voor: 50% de bouw van de Chr. Geref. Kerk en 50% voor Noodhulp in Afghanistan. De bij drage voor dit laatste goede doel gaat via de 'Stichting Woord en Daad' naar de plaats waar het echt nodig is! Het is dus van harte aanbevolen om deze heerlijke oliebollen te kopen. We komen bij u langs als u in Mid delhamis of Sommelsdijk woont. Stel de verkopers en verkoopsters niet teleur; voor de prijs hoeft u het niet te laten! We hopen dan ook dat na afloop van deze actie een mooi bedrag kan worden overgemaakt voor deze goede doelen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1