^mnÈiim \>J F^i ;rrr "Mr Ondernemers 'd'n Diek' lijden onder sneikraaicterreur 0900-8844 Brandpreventie vraagt aandacht voor veilige feestversieringen Hoe lang nog...? Open Avond 'Afgelopen week Foto Klein de dupe, wie volgt...I?' KERSTMAALTIJD Jeugdactiviteit in Ooitgensplaat innaard www.knopsbv.nl 39^^ ft 6 Tentoonstelling P.V. 'De Trekvogels' verhinderd Ingezonden: Msser Meubelen Watertoren 54 Dirksland Kerkdienst Ger.Gem. Openbare bekendmaking gemeente Middelharnis Ophalen oud papier in Oude Tonge :KB®m©ii (30 cpm) FOfO actief in beeld en geluid 4*^^ Visser&Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Automobielbedrijf Flakkee B.V. eGARAISEKfldliS Langeweg MWdelhamis Tel. (0187)47 6767 Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiebedrijf in Ooitgensplaat Vrijdag 23 november 2001 74e jaargang nr. 7058 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee Auto-inbraak ACHTHUIZEN - Dinsdagmorgen ontdekte een 19-jarige bewoonster van de Pastoor van Luenenstraat dat onbekenden in de nachtelij ke uren in haar in de straat geparkeerd staan de auto hadden ingebroken. De radio/cd- speler werd weggenomen. Snelheidscontroles DIRKSLAND/STELLENDAM/OUD- DORP - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dins dagmorgen radarsnelheidscontroles op de Staakweg in Dirksland en op de N57 in Stel- lendam. Tevens werd op de Oosterweg in Ouddorp een snelheids- en gordelcontrole gehouden. Tussen kwart voor negen en kwart voor elf werd gecontroleerd op de Staakweg. Van de 360 passerende automo bilisten namen 32 het niet zo nauw met de maximum snelheid van 50 km/h. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 72 km/h. Op de Rijksweg N57 werd tussen kwart over negen en kwart voor elf gecontroleerd. Van de 473 passerende automobilisten hielden 71 het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogste score bedroeg 129 km/h, in plaats van de ter plaat se toegestane '100'. Op de Oosterweg in Ouddorp werd 's morgens een gecombineer de snelheids- en autogordelcontrole gehou den. Daarbij kregen 7 automobilisten een bekeuring wegens te hard rijden, gingen 11 automobilisten op de bon omdat zij de auto gordel niet droegen en werden 6 automobi listen bekeurd omdat zij met lichtsignalen andere automobilisten waarschuwden voor de controles De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 12 december a.s. een creamiddag voorde jeugd van Ooitgens plaat. Deze wordt gehouden in 't Centrum, Van Weelstraat 10. Voor de kinderen van groep 1 en 2 duurt de middag van 13.15 tot 14.30 uur en voor de kinderen uit groep 3 t/m 8 van 14.45 tot 16.00 uur. Het thema van deze middag is 'Kerst'. De kosten bedragen f3,- per kind. Aanmelden kan tot 30 novem ber a.s. via een briefje op school of via de SWO, tel.: 641344. Per 1 januari 2002 gaat de deelname aan een jeugdactiviteit 1,50 kosten. Wegens het overlijden van ons medelid en tevens oprichter van onze vereni ging, de heer K. van Wijk, gaat de voor vandaag en morgen geplande vogelten- toonstelling in m.f.g. 'De Dorpstien- den' niet door. Het is de bedoeling dat de tentoonstelling verplaatst wordt naar vrijdag 14 en zaterdag 15 december a.s. P.V. 'De Trekvogels' Ouddorp Met de feestdagen in het verschiet heeft de afdeling Preventie van het Brandweer Samenwerkingsgebied Goeree-Overflak- kee medio vorige week op het eiland brie ven verzonden aan alle ondernemers, ver zorgingshuizen, scholen, kerken en inrichtingen waar veel mensen samenko men, over een brandveilige wijze van ver siering van gebouwen. Niet alleen op Goe- ree-Overflakkee, maar in alle brandweer regio's in Nederland zijn in grote lijnen dezelfde brieven verstuurd. Het komt nog maar al te vaak voor dat rond de feestdagen - en ook daarbuiten! - de brandweer moet uitrukken omdat onzorg vuldig werd omgegaan met brandveiligheid. In de verzonden brieven worden gebruikers van gebouwen daarom gewezen op hun ver antwoordelijkheid voor het naleven van de regels in de gemeentelijke Bouwverorde ning en/of eventueel afgegeven gebruiksver gunning. Ook wordt men opgeroepen om structureel tijd en zorg te besteden aan de in de gebouwen aanwezig zijnde brandpreven- tieve voorzieningen. Met betrekking tot de keuze van versierings elementen, die moeten bijdragen tot de feest- sfeer, wordt er in de brief op gewezen dat kerstbomen en kerst- en sparrentakken niet voldoen aan de eisen die gesteld worden aan brandveilig versieringsmateriaal. Zelfs het impregneren, waardoor kerstbomen en -tak ken moeilijker brandbaar worden, is onvol doende om het materiaal aan de eisen te laten voldoen. Zo blijkt uit TNO-rapportages naar aanleiding van de brand in Volendam. Dit betekent derhalve dat het niet is toegestaan om deze versieringsmaterialen te gebruiken in vluchtwegen, vluchtgangen en vluchtrou tes in gebouwen met een publieksfunctie. Voor de overige ruimten is het gebruik slechts in beperkte mate toegestaan, terwijl van andere versieringen (bijvoorbeeld kunststof kerstbomen en kerst- of sparren- takken) moet kunnen worden aangetoond dat het materiaal volgens NEN 6065 voldoet aan klasse 2, dit wil zeggen: moeilijk brand baar, weinig rookontwikkeling en geen bij drage gevend aan brandvoortplanting. Het kan daarom best gebeuren dat gebouwen, die in andere jaren rond de feestdagen van ver siering werden voorzien, dit jaar bescheide ner worden uitgedost. Het Brandweer Samenwerkingsgebied hoopt dat mensen begrip hebben voor deze maatregels, en beseffen dat het is begonnen om eikaars vei ligheid. Tegen het eind van het jaar zullen steek proefsgewijs controles worden gehouden op de naleving van de brandveiligheidseisen. Mocht daarbij worden geconstateerd dat brandveiligheidsregels worden overtreden, dan zal handhavend worden opgetreden; dit COMBI J uur foto-sanrica OUDDOflP-WutilTod 35 Tel. (0187) 681613 fu 683734 RENESS!-Prinlihop Hognoom 172 l>M0)n)4«U0O met het oog op de veiligheid van hen aan wie de gebouwen onderdak bieden. Bij de brief heeft de Preventie-afdeling een lijst met tips gevoegd hóe voorkomen kan worden dat de feestelijkheden wreed worden verstoord. Onder andere over het plaatsen van kerstbomen, het aanbrengen van ver lichting en bedrading daarin of het in- en uit schakelen daarvan. Of over het ophangen van versieringsmateriaal (minimaal 2,5 meter boven de vloer en uit de buurt van ventilatoren, verlichting of andere warm wordende apparatuur - ook halogeenver- lichting wordt erg warm). Of over de plaats waar het best extra voorraad kan worden opgeslagen, of hoe en waar emballage en afval het best kan worden bewaard, enz. De inhoud van de brieven die de Preventie afdelingen vorige week hebben verzonden, stond in samenhang met de informatie die de TNO-rapportages rond de brand in Volen dam zouden opleveren. Doordat die gege vens pas laat vrijkwamen, konden ook de preventiebrieven pas rond deze tijd worden verzonden. Wie over het bovenstaande meer wil weten, kan bellen naar de afdeling Preventie van het Brandweer Samenwerkingsgebied Goeree- Overflakkee, tel.: (0187) 488111, óf u bezoekt de algemene website: www.rhrr.nl. REGISTERACCOUNTANTS geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Afgelopen zondagnacht was het wéér zo ver; ditmaal bij mijn collega-buurman Foto Klein, waar om 04.15 uur wederom met een gestolen auto (Opel Kadett) een ramkraak werd gepleegd. Het gezin Kern werd in hun nachtelijke slaap opnieuw opgeschrikt door een klap, gepaard gaand met glasgerinkel. Snel de Flakkeese Beveiligingsdienst gebeld, maar die zat in Ouddorp. Toen snel 1-1-2 gebeld, maar de politie arriveerde wederom 40 minuten te laat! De gemaskerde mannen waren wéér met hun buit vertrokken. Hóe lang moeten de winkeliers nog wachten voordat er nu daadwerkelijk iets gaat veran deren in het gemeentelijke apparaat en bij het politie-apparaat? Wie zal de volgende zijn die de dupe wordt? Wat dóen we eraan of wat gaan we eraan doen? De politie waar schijnlijk niets, want die is er niet eens op het eiland. Moeten we dan eigen rechter gaan spelen? Misschien weten lezers een oplos sing voor Goeree-Overflakkee?! Maar, men sen, denk eraan: oogjes dicht, snaveltjes toe en slaap zacht! Fam. P. Kern, Zandpad 4, Middelharnis^. Haerteli^iTelkoiain de showroom vm taSommeisd^k. Hdv«nein({7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw v\foning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Zaterdagavond is het weer zover! Onze bekende Open Avond. Kom eens kijken ook al ben je nog nooit geweest. Je bent van har te welkom vanaf 19:30 uur in 'de Hoek steen' aan de Ring in Middelharnis. Tot zaterdagavond! TUIN ELEKTRA MACHINES IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN tevens verhuur voor prof en Ooe-Het-Zelver^ STAD aan 't HARING VLIET - Woensdag 28 november 2001, 19.30 uur, student G. Pater, Genemuiden. In verband met reparatiewerkzaamheden aan de sluisdrempel, aan de buitenhaven te Middelharnis, zal de doorgang voor ALLE scheepvaart gestremd zijn. De werkzaamheden zullen plaats vinden in week 48 maandag 26 november t/m vrijdag 30 november 2001). Indien u nog vragen of verdere informatie mocht hebben, kunt u zich wenden tot dhr. H. V. d. Berg, afdeling Ruimtelijke Ontwik keling, werkveld openbare werken van de gemeente Middelharnis, tijdens kantooruren op tel.: (0187) 475593. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer i OPEL yff^r autorjjdeii tttetplezier Even na de snelkraak van deze week, bij Foto Klein Opnieuw is op 'd'n Diek' in Middel harnis een onderneming getroffen door een snell(raal(. Om kwart over vier in de nacht van jl. zondag op maandag hebben tot nog toe onbeken den met een vorige week vrijdag in Spijkenisse gestolen personenauto de etalagepui van Foto Klein geramd. Op die manier verschaften de daders zich toegang tot de winkel, waarbinnen ze enkele vitrineruiten kapot sloegen en de duurste video- en fotocamera's wegnamen (zo'n 100 stuks), waarvan er verscheidene enkele duizenden gul dens per stuk kosten. "Drie man zijn zo'n acht minuten bezig geweest om hun buit te verzamelen en in zakken onder de arm af te voeren", verklaar de een ooggetuige. Vervolgens gingen ze met een vluchtauto, die mét chauffeur op het Spui achter 'd'n Diek' gereed stond, er vandoor. De medewerkers van Foto Klein in Mid delharnis hebben alles op alles gezet om maandag op normale tijd (13.00 uur) open te gaan, en daar zijn ze in geslaagd. De schade beloopt echter zo'n twee ton.. Met een zekere regelmaat worden de laatste tijd ondernemers op 'd'n Diek' getroffen door snelkraken - inbraken waarbij de win kelpui wordt geramd en in korte tijd een buit bij elkaar wordt gegraaid. Onder andere zijn juweliers hiervan bij herhaling reeds de dupe geworden. Eén van hen heeft daarom inmid dels een aantal stalen doch sierlijke palen voor zijn winkel geplaatst, nadat hij eerst wekenlang een blok beton van vierduizend kilo voor z'n winkelingang heeft gehad - dit na de laatste snelkraak in zijn winkel op 1 augustus jl. Blokkeringspalen In verband met de terugkerende snelkraken hebben de juweliers al vanaf augustus, samen met de ondernemersvereniging, diverse onderhandeUngen met de gemeente gevoerd over het plaatsen van voldoende zware palen op de ingangen en toeritten van 'd'n Diek', om op die manier auto's uit het winkelcentrum te weren. Tot afgelopen maandag heeft dat één in de weg verzinkba- re paal opgeleverd, op het oprel tegenover het Diekhuus. 's Nachts wordt zo'n paal omhoog gehaald, overdag gaat 'ie schuil onder een deksel. Eén van de getroffen juweliers, de heer P. Kern, zegt bij de uitvoering van die werk zaamheden reeds te hebben laten weten het niet eens te zijn met plaatsing van slechts één paal, omdat dan alsnog met een auto daarlangs gereden kan worden. Daar zou volgens Kern de gemeente op dat moment niet op in hebben willen gaan, waarop de juwelier een 'tevergeefs' uit heeft geroepen over de maatregel van slechts één paal: "dan kan op de volgende kraak worden gewacht". En dat is inmiddels ook gebeurd, ditmaal met Foto Klein als dupe. "Zelfs tot in het gezinsleven ondervinden we de invloed van dergelijke gebeurtenissen en de voortdurende dreiging daarvan", klagen ondernemers. "De zenuwen gieren door je lijf als je op bed ligt en halverwege de nacht enig gerucht hoort. De angst vréét gewoon en de leerprestaties van de kinderen lopen eronder terug. Als er nu eens voldoende en afdoende palen worden geplaatst zal voor ons deze ellende eindelijk eens afgelopen zijn!" Burgemeester mevrouw De Vries licht ech ter toe dat de gemeente na plaatsmg van de eerste verzinkbare paal op het oprel inder daad overwogen heeft óf er langs die paal alsnog auto's konden. "Toen ook wij daar niet gerust op waren, hebben we meteen extra palen besteld". Deze zijn in de loop van afgelopen maandag, direct na de kraak 's nachts, een klein eindje verder op het bewuste oprel geplaatst. "Maar de gemeente had die vóór de kraak al klaar liggen" zegt een gefrustreerde bedrijfsleider van Foto Klein in Middelharnis. "En nu staan ze nóg op de verkeerde plaats" zegt Kern, "met een terreinwagen met wat grote re wielen - besUst niet ondenkbaar - kun je daar nóg het kleine stukje dijktalud nemen en de dijk oprijden; een paar meter verder niet meer. Afgelopen week was Foto Klein aan de beurt, wie volgt. Inmiddels zijn ook op de andere locaties die toegang tot 'd'n Diek' verschaffen verzink bare palen neergezet. De gemeente ontkent dat zij de palen al vóór de kraak bij Foto Klein, begin deze week, gereed had liggen. Oók wijst zij de mogelijkheid van de hand dat men, via het oprel tegenover het Diek huus, met een terreinwagen alsnog op 'd'n Diek' kan komen. Gesteund Ondernemers op 'd'n Diek' klagen erover zich onvoldoende gesteund te voelen door de gemeente en de politie. Volgens de ondernemers duurde het te lang voordat de gemeente eenmaal tot plaatsing van palen bij 'd'n Diek' overging. Maar volgens burge meester mevrouw De Vries heeft dat alles te maken met de levertijd op de palen én de periode waarin ze werden besteld: middenin de Vakantie. "Het is absoluut onjuist als de indruk zou bestaan dat de veiligheid of bescherming van onze ondernemers ons niet aangaat. En als ze daarvoor ideeën of sug gesties hebben, laat ze maar kómen! Ik sta ervoor open." Duidelijk wil mevrouw De Vries wél stellen dat je de gemeente niet al te gemakkelijk als verantwoordelijke mag zien als er iets niet goed gaat met betrekking tot openbare orde en veiligheid. "Overheidsverantwoording hierin ligt bij de poUtie en bij justitie; de gemeente kan slechts randvoorwaarden scheppen, en ik ben ervan overtuigd dat wij daarin doen wat binnen onze mogelijkheden ligt. Bovendien kunnen wij er óók niets aan doen dat we brutale criminelen in de maatschappij hebben! Met z'n allen vormen we die maatschappij, waar gedurende de afgelopen decennia heel veel uitbezuinigd is op het gebied van basale voorzienin gen en waarin we normen en waarden hebben laten verach- teren. Voor ons allemaal ligt er dan ook een verantwoordelijk heid om hierin een kentering ten goede te bereiken. En dat begint bij de opvoeding en de vorming van onze kinderen." Politie Daarnaast kunnen de onderne mers niet uit over het politie optreden. Zoals ook tijdens de voorlaatste snelkraak op 'd'n Diek', was na de kraak bij Foto Klein de politie veertig minu ten te laat ter plekke, ondanks dat het 1-1-2 meldingen betreft. Vooral Kern heeft er nog steeds flink de smoor in over hoe hij geholpen werd toen hij in augustus voor de tweede keer de dupe werd van een snel kraak met een auto. "De techni sche recherche wilde 's nachts al niet komen en de volgende dag ging dat nóg met pijn en moeite. Nadat de politie 's nachts een afspraak had gemaakt met een bedrijf dat de boel bij ons dicht zou timmeren, duurde het drie uur vóórdat er iemand kwam. Toen had den ze alleen twee houten platen bij zich, maar géén balken om de boel op vast te zet ten, er was geen spijker in de auto te vinden en van de accuboormachine was de accu leeg. Eerst moest er alsnog om voldoende materiaal worden gegaan. Toen vertrok óók de aanwezige politie - nadat de auto waar mee de winkelpui was geramd eenmaal ver wijderd was - en dan sta je daar in het holst van de nacht, totaal ontredderd; zó wordt je dan geholpen, en dat in deze tijd. Dat de politie ook na de kraak bij Foto Klein zo laat ter plekke was, komt doordat de poli tie de toeleidingswegen op de kop en de staart van het eiland - zoveel als mogelijk - heeft afgesloten, omdat ze over signalemen ten van de daders beschikte, zo vertelt bur gemeester De Vries. "Ook al had de politie binnen de vereiste vijftien minuten ter plek ke geweest, zou dat - gezien het tijdsbestek van een snelkraak - te laat zijn geweest. Daarom werd ervoor gekozen om, zoveel als mogelijk was, het eiland af te sluiten. Wat dat betreft m'n petje af voor de agenten die, ondanks de moeilijke arbeidssituatie waarin het politiepersoneel zich tegenwoordig bevindt, toch maar mét gevaar voor eigen leven op zo'n klus afgaan." Niettemin voelen ondernemers op 'd'n Diek' zich - letterlijk - van hun zaak niet zeker en houden er ernstig rekening mee dat crimine len gebruik maken van het feit dat er zo wei nig politie op het eiland is. en na de voorlaatste snelkraak bij juwelier Kern. Morgen, zaterdag 24 november, zal bij u het oud papier weer worden opge haald. Graag het papier vóór 9.00 uur buiten te zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk in Oude Tonge. Bij voorbaat hartehjk dank! Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 De Plaatselijke Commissie van de SWO in Ooitgensplaat organiseert op donderdag 13 december a.s. een kerstmaaltijd voor alle 50- plussers van Ooitgensplaat. De maaltijd wordt gehouden in Fort Prins Frederik en begint om 18.00 uur. De zaal is open om 17.30 uur. U kunt zich tot 5 december aan melden bij mevrouw Huijer, tel.: 631676.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1