0900-8844 Gloednieuwe Agrimarkt van start in Middelliarnis! Gemeentehuis Middelharnis ontruimd! \\J Kerstconcert Oude Kerk Zierikzee Bedanken en onderscheiden vrijwilligers te Dirksland Ouddorp Innaard Cantate-concert Rectificatie verkiezingsdatum www.knopsbv.nl Kerltdienst Ger. Gem. Bijbellezen Ger. Gem. karels, aufoschade Verkoping te Dirksland Verkoping in Den Bommel VERHINDERD Verkoping zendingswinkeltje GerefGemeente te Aanbieden notitie aan gedeputeerde Houtman te Dirksland Tweede filiaal in Zuid-Nederland 4"^ Visser Visser intocht Sinteridaas in gemeente Dirksland Visser Meubelen FOCWA S2,Pl-<S. (30 cpm) Aanrijding Automobielbedrijf Flakkee B.V. BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL.0187-617300 eGARAQl KnÖpS Lütigeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 67 lOPEL voor mt^orJ/denmPplezier Hartelp: welkom ia de showroom van kSommelsdp:. Gewaagd: LOODGIETER CV-MONTEUR ©D(SQïïD®i instaltatiehedrijf ISO 9002 Vrijdag 16 november 2001 74e jaargang nr. 7056 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee MIDDELHARNIS - Als gevolg van een voorrangskwestie ontstond dinsdagavond omstreeks half acht op de Oosthavendijk, een aanrijding tussen twee personenauto's. Op de kruising met de Kadeweg botste de auto, bestuurd door 38-jarige man uit Mid- delhamis, tegen de andere auto, bestuurd door een 19-jarige man uit Dirksland. De bestuurder uit Middelhamis raakte gewond en moest door de brandweer uit zijn auto worden gehaald. Hij werd door de GGD overgebracht naar het Ziekenhuis in Dirks land. Van hem werd een bloedtest afgeno men, omdat hij vermoedelijk onder invloed van alcohol verkeerde. De Technische Ongevallen Dienst stelde een onderzoek in. Door omstandigheden kan de voor zater dag 17 november a.s. (morgen) geplande verkoping van de handwerkkring van de Ned. Herv. Kerk in Den Bommel niet doorgaan. Echter, er is een nieuwe datum gevonden en wel op zaterdag 1 decem ber a.s. U bent dan van 10.00 tot 15.00 uur van harte welkom in gebouw 'Bij de Bron'. Vrijdagavond 14 december is er bijzonder kerstconcert in de Oude Kerk van Zierikzee. Alvast een datum om te noteren in uw agen da. Medewerking wordt verleent door: Arjan Huizer (orgel/synthesizer/vleugel), Fryda van der Velde (Panfluit), Linda en Janneke Hoekman (dwarsfluit) en Esther van Helden (spreekster). De kerk zal speciaal naar de kerst worden ingericht. Een zeer geva rieerd programma zal die avond ten gehore worden gebracht. Het concert begint om 19.30 uur. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Vrijwilliger. De gemeente Dirksland wil deze gelegenheid ook niet geheel onopge merkt voorbij laten gaan. Enkele weken geleden heeft zij via brieven aan verenigin gen en instellingen en advertenties in de regionale pers, de plaatselijke gemeenschap opgeroepen om personen uit de gemeente voor te dragen, welke zich door het verrich ten van vrijwilligerswerk bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt. Deze oproep heeft geleid tot de voordracht van ruim honderd personen. Het is onze bedoeling om deze voorgedragen personen in het zonnetje te zetten voor het belangrijke werk dat zij als vrijwilliger, vatik al vele tientallen jaren, doen. Op zaterdag 1 december a.s. organiseren de gemeente in sportcomplex 'de Gooye', aan de Hondsgalgweg 1 te Dirksland een bijeen komst, tijdens welke alle voorgedragen vrij willigers voor hun tijd en inzet zullen wor den bedankt en onderscheiden. Het officiële gedeelte vangt aan om 15.00 uur, maar de zaal is geopend vanaf 14.30 uur. Na afloop van het officiële gedeelte zal in een informe le sfeer een hapje en een drankje worden aangeboden. Op D.V. woensdag 21 november zal in het Hervormd verenigingsgebouw 'Eben-Haë- zer aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp een verkoping worden gehouden.. De opening stijden zijn van 9.00 tot 17.00 uur. Te koop: nieuwe en tweedehands boeken, koekjes, schoonmaakartikelen, kerstkaarten, boeren kaas, speelgoed, cadeauartikelen, onder goed, amarylisboUen en kerststerren. Koffie, thee en limonade met cake staat voor u klaar! Allemaal hartelijk welkom! MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis TeKOl 87) 48 2606 Op vrijdag 23 november a.s. zal door de SGP-fractie Goeree-Overflakkee tijdens een bijeenkomst in een vergaderzaal van 'De Staver' in Sonmielsdijk aan gebiedsgedepu teerde Houtman een notitie worden aange boden, met als inhoud 'Niet-vrijwillige samenwerking op Goeree-Overflakkee'. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Op D.V. zaterdag 17 november a.s. (mor gen) hoopt het Vocaal Ensemble 'Magnifi cat' uit Middelhamis onder leiding van Rinus Verhage een cantate-concert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland te verzorgen. Medewerking aan dit concert zal worden verleend door organist Wim Diepenhorst, vaste begeleider van het koor, en het barok- orkest 'Il Fiordaliso' uit Amsterdam. Het beloofd een bijzonder concert te worden. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs (inclusief consumptie in de pauze) bedraagt 15,- voor volwassenen, 10,- voor 65+, scholieren en CJP-houders; kinderen t/m 12 jaar mogen gratis dit concert bijwonen. Allen hartelijk welkom! Gisterochtend is in Middelharnis onder geweldige belangstelling het gloednieuwe filiaal van de Agrimarkt- keten in gebruik genomen. De ope ningshandeling werd verricht door burgemeester mevrouw De Vries- Hommes van Middelharnis, die ver volgens als eerste klant de winkel betrad. Na ruim 30 jaar in Goes te hebben bewezen dat de Agrimarkt een fantastische super marktformule voor de hedendaagse consu ment in huis heeft, konden zij eindelijk hun vleugels uitslaan. Het belangrijkste doel van de keten is om de klant te laten ervaren, waarom er in Goes wekelijks zo'n 12.000 klanten over de vloer komen. Kwaliteit, prijsbeleid en een uitgebreid assortiment staan hoog in het vaandel. Regelmatig onderzoek door de Agrimarkt-keten bewijst steeds weer dat de dagelijkse boodschappen voor een gemiddeld gezin bij de Agrimarkt het voordeligst ingekocht kunnen worden. De Agri-ondememing kent zowel een Agri markt, het kruideniergedeelte, als een Agriland, het tuin- en dieron derdeel, waarvan er één in Nieuwe Tonge gevestigd is. Als dochter van de CZAV (Coöperatie Zuidelijke Aan- en Verkoop Vereniging) zal in februari de derde vestiging in Roosendaal van start gaan. "Een aanwinst voor de omgeving", aldus de trotse filiaalmanager Gerard Sangers. Gerard staat bij 'zijn' klanten bekend als een harde werker met hart voor de zaak. Ook de reacties uit de buurt zijn over weldigend: "Eindelijk! We kunnen weer terecht", aldus een lachende klant. In een recordtijd van 3 weken is de oude winkel gesloopt - waarbij alleen de vier buitenmuren zijn blijven staan - en is het pand voorzien van een nieuwe vloer, plafond, inventaris en assortiment. Ook de indeling is grondig veranderd. Zo is de vroegere passage tus sen de oude supermarkt en het Chinees restaurant bij de winkel getrokken, teneinde het vloeroppervlak fors te vergroten. Was voor heen een beleggingsmaatschappij eigenaar van het complex, nu heeft de Agri-keten de touwtjes in handen. Voor de Chinese buren - die voorheen huurder van de beleggingsmaatschappij waren - verandert er dus niet zo veel. "Het belangrijkste is voor mij, dat er een winkel blijft bestaan, hier op deze locatie. Men concentreert zich al veel te veel op het centrum. Kijk maar naar de overlast. Maar realistisch is wel, dat het zo gron dig veranderen van een winkelpand, voor een zelfstandig ondernemer niet te doen is", aldus Gerard Sangers. "Het is altijd al mijn grootste wens geweest, dat er op dezelfde plaats een nieuwe winkel zou ver rijzen. En dat is precies wat er gebeurd is". Nadat Gerard in het voor jaar contact kreeg met de directie van de Argrimarkt, kwamen zij jl. augustus tot de overname. Kort daarna waren de plannen voor de nieuwe winkel gereed, en in mum van tijd heeft het pand een grondi ge face-lift ondergaan. Ook de heer Leenhouts, commercieel direc teur van de Agri-keten, is trots op het resultaat. Door de heer Bierens, algemeen directeur van de keten, is een cheque ter waarde van f 10.000,- overhandigd aan burgemeester De Vries, met als doel een tegemoetkoming in de kosten die een nog te plaatsen kunstwerk met zich meebrengt. Terugziend op een goede onderlinge samenwerking tussen Sangers en de Agri-ondememing, is een ieder van harte welkom in de nieuwe Agrimarkt! Wellicht was het voor menig ambte naar even schrikken. Opeens een B.H.V.-er voor je neus, met de mede deling dat je per direct het gebouw dient te verlaten omdat er groot gevaar dreigt. Gelukkig was het maar een oefening. Door de ARBO wordt de eis gesteld dat ieder bedrijf of gebouw haar B.H.V.-ers (bedrijfshulpverle ners) heeft. Deze dienen ervoor te zor gen, dat - in geval van een calamiteit - de aanwezigen zo snel mogelijk op een veilige manier het gebouw kunnen verlaten. En daarvoor was de oefe ning bedoeld, evenals om het bestuur en de medewerk(st)ers inzicht te ver schaffen in de ontruimingsproblema- tiek. Onderzoek Overigens was die bewuste dinsdagmorgen een gelegenheid bij uitstek, omdat bijna alle medewerk(st)ers aanwezig waren. Ook het college van B&W was aanwezig, dat zich juist in overleg bevond. En om het geheel voor de B.H.V.-ers nog iets moeilijker te maken, was een schoolklas van de Christe lijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits' aanwezig. Onder leiding van gymleraar A. van de Weert hadden zich zo'n 30 leerlingen door het gemeentehuis verspreid, met de mededeling dat zij bezig waren met een lan delijk onderzoek naar de werkzaamheden van ambtenaren in het gemeentehuis; ze waren zélfs bij het college van B&W naar binnen gelopen. Zodoende hadden de B.H.V.-ers - bijna letterlijk - hun handen vol aan de ontmiming, temeer daar enkele ambtenaren in de gaten hadden dat het om De plaats des onheus. een oefening ging, en daarom niet zo'n haast maakten! Scenario De gemeentebode had in het klachten/onder houdsboek gelezen had dat er geklaagd wordt over een gaslucht nabij de CV-ruimte op de eerste verdieping van het gebouw. Het was niemand opgevallen dat de bode het ser vicebedrijf had gebeld en dat er binnen een kwartier twee monteurs gearriveerd waren om de klacht nader te onderzoeken. Eén van Zijn we niemand vergeten de twee monteurs was juist aan het proberen te stoppen met roken, maar stak af en toe (bijna automatisch) tóch nog een sigaretje op. Zo ook op het moment dat de monteurs bij de CV-ruimte arriveerden. De gevolgen laten zich raden. Een grote knal, gevolgd door het ontstaan van brand. Eén van de monteurs vliegt door de ontstane drukgolf enkele meters achtemit en blijft - mogelijk gewond - liggen. Binnen een mum van tijd ziet de omgeving van de CV-mimte blauw van de rook. Hevig geschrokken rent de andere monteur naar beneden en informeert de receptioniste. Direct wordt de brandweer (die in geval van deze oefening reeds op de hoogte was) gewaarschuwd, en al snel zijn de korpsen Middelhamis en Sommelsdijk ter plaatse. Goede afloop Bovenstaand scenario, in combinatie het optreden van de B.H.V.-ers, vormde afgelo pen dinsdagmorgen een uitstekende oefe ning. Ook de opvang in de naastgelegen 'Sjem' (zoals opgenomen in het ontmi- mingsplan, en dus geheel volgens de regels) verliep soepel. Na afloop van de oefening gaf brandweercommandant Leen Jordaan een korte uiteenzetting over het gebeurde. Ook burgemeester mevrouw De Vries-Hom- mes sprak haar waardering uit voor zowel het optreden van de B.H.V.-ers, als van de 'gehoorzaamheid' van de ambtenaren en de leerlingen. Mocht er iets emstigs gebeuren in het gemeentehuis van Middelhamis, dan weten de B.H.V.-ers in ieder geval wat ze moeten doen! In Eilanden Nieuws van dinsdag 13 novem ber jl. is een kleine fout geslopen. In het arti kel, gewijd aan de kandidatenlijst van het CDA in Middelhamis, staat vermeld dat de datum van de aanstaande verkiezingen 8 maart 2002 zal zijn. De oplettende lezer heeft vermoedelijk al in de gaten gehad, dat hier 6 maart bedoeld wordt. REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer De Ondernemers Vereniging Dirks land organiseert weer de jaarlijkse intocht van sinterklaas en zijn gezel schap. Sint nikolaas bezoekt op 17 november tezamen met andere gemeenten op Goeree-Overflakkee de gemeente Dirksland. Op zaterdag 17 november a.s. arriveert de sint en zijn gezelschap aan de haven in Her kingen met een nieuwe stoomsleper en vele zwarte pieten, alwaar hij om 11.00 voet aan wal hoopt te zetten. Burgemeester Boonstra zal hem en zijn gezelschap persoonlijk ver welkomen. Vervolgens volgt er een korte rondgang door Herkingen met medewerking van muziekvereniging 'Amicitia'. 's Mid dags maakt de sint zijn opwachting in Melissant, waar hij om 13.00 uur vertrekt bij de firma Van der Wal, gezeten in een prach tige wagen, voorafgegaan door een heus zesspan. De heer Kool, eigenaar van de E- markt, zal hem daar in gezelschap van de burgemeester ook een hartelijk welkom heten. Ook hier zal een rondgang door melissant plaatsvinden natuurlijk bijgestaan door muziek vereniging 'Amicitia". Vervolgens vertrekt het gezelschap naar Dirksland alwaar de burgemeester en wet houder de sint officieel welkom heten in Dirksland. Het vertrek in Dirksland is 14.15 vanaf de Victoriahallen naar het gemeente huis aan de Voorstraat. Ook hier is de muziekvereniging weer paraat. We hopen dat het tijdens de intocht weer een fijne dag wordt waar we alle kinderen alvast veel ple zier mee wensen. Naveaeind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 MELISSANT - Woensdag 21 novem-. ber 2001, 19.30 uur, student B.J. van Boven. DIRKSLAND - Dinsdag 20 november 2001, 19.30 uur, ds. A.M. den Boer. Gas -Water -Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 KEMA CERtlfICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 De Nederlands Hervormde handwerkkring te Dirksland hoopt weer haar jaarlijkse verkoping te houden. Op D.V. 21 november a.s. bent u vanaf 14.00 uur van harte welkom in 'Onder de Wiek' aan de Ring in Dirksland. Veel handwer ken, bloemen, fruit, koekjes, cake, advocaat, oliebollen en kaas van de kaasboerderij; het is allemaal te koop! Ook kunt u terecht voor een kopje koffie met heerlijke cake. U bent allen van harte welkom. Tot ziens op 21 november!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1