0900-8844 «^tlamteteiiiM \>J Jubileum bij de HDG: 'voor elkaar, met elkaar' Kwaliteitslabel voor Ebbe en Vloed Koor- en samen- zangavond Wegafsluiting Opbrengst poter- en snertmarkt Vrachtwagencombinatie uit Middel hamis verwoest bij aanrijding Zeeuwse Zendingsdag te Middelburg Brievenbus opgeblazen www.knopsbv.nl Politie steekt stokje i(/Mlnnaard 50 jaar De Goede Ree, 25 jaar De Samaritaan en Het Oudeland 2^2 9\ -Kb chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden ^sser Meubelen Opbrengst koekactie Prins n/iaurïts voor illegale autorace aan Brouwersdam 4"^ VisserêcVisser Diefstal uit auto t.b.v. 10-jarig jubileum Bond tegen liet Vloeken Kennisgeving aan het wegverkeer Automobielbedrijf Flakkee B.V. actief in beeld en geluid BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL. 0187-617 ÏOO QüDdOïffl^ installatiebedrijf Vrijdag 9 november 2001 74e jaargang nr. 7054 Vorige week vrijdag heeft het verzorgingshuis Ebbe en Vloed in Oude Tonge een posi tief advies gekregen voor het behalen van het Woon Zorg Kwaliteitslabel. Drie dagen lang heeft een visitatiecommissie van de brancheorganisatie Verpleging Verzorging Arcares Ebbe en Vloed bezocht. De visitatie was de afronding van een reeds aantal jaren geleden in gang gezet proces. Voorafgaand aan de visitatie heeft de conunissie sta pels papier doorgewerkt met procedures en protocollen. De visitatiecommissie heeft in de afgelopen dagen intensief gesproken met bewoners, cliënten, medewerkers en de Raad van Toezicht. Al deze inspanningen resulteerden in een positief advies voor het kwaliteitslabel. Dit label is een certificaat dat garant staat voor de levering van kwali tatief goede dienstverlening aan de bewoners en cliënten. Tot op heden zijn slechts 35 van de ongeveer 1400 verzorgingshuizen in Nederland gecertificeerd. Ebbe en Vloed is trots dat zij tot dit selecte gezelschap is toegetreden. Temeer omdat het de organisatie niet alleen te doen was om het behalen van het label. Ebbe en Vloed wil ook in de toe komst kwalitatief goede diensten aan haar bewoners en cliënten blijven leveren. De uit reiking van het Woon Zorg Kwaliteitslabel zal plaatsvinden in mei 2002. Voor nadere informatie over Ebbe en Vloed kunt u bellen naar: (0187) 64 18 44. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee (30 cpm) OUDDORP - Woensdag is er ingebroken in een auto, die geparkeerd stond bij de Vuurto ren. Uit de wagen heeft men een portemon nee, bescheiden en Duits geld weggenomen. De brievenbus aan de Edison t.h.v. nummer 51 is tussen vrijdag 19 oktober 17.00 uur en zondag 21 oktober 17.00 uur door vandalen met vuurwerk opgeblazen. Er is geen post aangetroffen. De mogelijkheid bestaat dat post geheel of gedeeltelijk verloren is gegaan. Mensen die post missen en nog niet door PTT Post zijn benaderd, kunnen con tact opnemen met PTT Post Klantenservice via tel.: 0800 0417, vragen naar Rayon Dor drecht. Op D.V. zaterdagavond 10 november (mor gen) zal in de Ned. Herv. Kerk te Sommels- dijk een koor- en samenzangavond ter gele genheid van het 10-jarig jubileum van de Bond tegen het Vloeken, afdeling Goeree- Overflakkee, gehouden worden. De aanvang van de avond is 19.30 uur. Medewerking zal worden verleend door het Chr. mannenkoor 'Jubilate Deo' uit Ouddorp, onder leiding van Jan Bezuijen en het Chr. gem. streek- koor 'Vox Humana' uit Sommelsdijk onder leiding van Peter Burger. De samenzang wordt begeleid door Claudia Struijk en een appèlwoord zal gesproken worden door Adri Scherpenisse. De toegang is vrij. Tijdens deze avond wordt er een collecte gehouden t.b.v. de Bond tegen het Vloeken. U bent van harte welkom! De minister van Verlieer en Water staat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met onderhoud aan het brugdek van de Calandbmg dient de N15 op de Calandburg richting Rotterdam tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. Deze afsluiting vindt plaats gedurende het week end van deze week (45), van vrijdag 9 november 2001, 20.00 uur tot en met maan dag 12 november 2001, 5.00 uur. Het ver keer komende.uit de richting Maasvlakte en de N57 die gebruik willen maken van de Calandbmg, zullen middels bebording wor den omgeleid via afrit Havens 5500-5600, Neckarkade, Neckarweg, Rozenburgse slui zen, Theemsweg, Merceyweg, Clydeweg en toerit nr. 15. Het omleidingroute nummer is 1. Tevens wordt op vrijdag 9 november van af 10.00 tot de aanvang van de afsluiting 20.00 één rijstrook op de Calandbmg rich ting Rotterdam aan het verkeer onttrokken. Contactpersoon met betrekking tot deze wegafsluiting is R. den DuLk, dienstkring Rijnmond, Overschieseweg 226, 3112 NB Schiedam, tel.: 010-2080555. De totale opbrengst van de afgelopen zater dag op het Diekhuusplein gehouden poter- en snertmarkt bedraagt 3.300,-. Alle medewerkers, afnemers en de onderne mersvereniging Middelhamis (die alle kos ten voor haar rekening nam) hartelijk dank voor uw medewerking. De opbrengst is bestemd voor de stichting Woord en Daad en de stichting Ontmoeting. de sbowroomvait iaSofioia^dPu Havenelnd 7, Sommsbdijk, tel. (0187) 48 33 28 Rond half twee dinsdagmiddag is op de Steenbergseweg tussen Steenbergen en Halsteren een truck met oplegger van Transportbedrijf Peeman te Middelharnis, met een uit Dirksland afkomstige bestuurster, betrokken geraakt bij een ernstige botsing met een andere vrachtwagencombinatie. De twee zijn frontaal op elkaar gebotst, waarbij een enorme ravage ontstond. Beide trucks werden totaal vernield. Er bestaat nog weinig duidelijkheid over hoe het ongeval kon ontstaan. De Tech nische Ongevallen Dienst stelt een onderzoek in. Beide vrouwelijke chauffeurs werden zwaar gewond overgebracht naar ziekenhuizen. Bij de hulpverlening werd assistentie verleend door personeel van de brandweer en de traumaheli. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 COMBI OUDDORP-Wulilrofll 35 Tel. (0187) ÖB1611 (0X683734 RENESSE-Printihcf) Hognaom in ld. (0111} 461«X) Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Unaeweg Midctelhamis Tel. (0187) 47 67 «7 I OPEL y^yor auPorJ/deM meP plezier Ook dit jaar was de koekverkoopactie ten behoeve van onze adoptiekinderen weer een daverend succes. De verkoop van speculaas en boterkoek heeft dit jaar een recordbedrag van ruim 15.000,- opgeleverd. Namens onze adoptiekinderen hartelijk dank. Elf eenheden van de politie Rotterdam-Rijn mond hebben zaterdagavond op de Brou wersdam een stokje gestoken voor een ille gale autorace. Ongeveer tweehonderd jonge ren hadden zich met hun auto's verzameld bij de trailerhelling bij Ouddorp. Zaterdag avond rond half elf kwam bij de politie de melding binnen dat een grote groep crossen de jongeren zich op de Brouwersdam bij Ouddorp aan het verzamelen was. Daarop werden de hondenbrigade en 22 agenten naar de trailerhelling gestuurd. Het Zuid-Hollandse korps houdt al geruime tijd een groep jongeren in de gaten, die op afgelegen stekken met elkaar afspreken om wegwedstrijden te houden. Was eerst de Stoutjesdijk in Rotterdam het strijdtoneel, later verhuisde het circus naar de Maasvlak te. Toen de politie de coureurs ook daar in de gaten kreeg, zijn ze weer vertrokken. "Ze zijn zoekende naar andere locaties", zegt voorlichter J. van der Hor. Die lijken ze gevonden te hebben aan de Brouwersdam. Door de vroege melding kon de politie ingrijpen voordat de wedstrijd van start ging. Er hadden zich ongeveer tweehonderd auto^s verzameld. Er is niemand aangehou den, omdat van illegale racerij op dat moment nog geen sprake was. "Er kunnen zich gevaarlijke situaties voordoen", aldus Van der Hor. Op de Brouwersdam vertoeven 's nachts regelmatig sportvissers, maar ook het verkeer loopt risico. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. {0187)482606 REGISTER ACCOUNTANTS De Stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg Goeree-Overflak kee start vandaag, vrijdag 9 novem ber, haar jubileumactiviteiten. Deze jubileumactiviteiten zijn georgani seerd rond het 50-jarig jubileum van het verzorgingshuis De Goede Ree en het 25-Jarig jubileum van het ver pleeghuis De Samaritaan en de aan grenzende bejaardenhuisvesting Het Oudeland. De opening van dit bijzondere jubileum bin nen de HDG vond vanmiddag plaats met een herdenkingsdienst, gevolgd door een recep tie. Het is de start van een grote reeks van festiviteiten die uitgesmeerd zijn over 2001, 2002 en met een afsluiting begin 2003. De directeur van de HDG, de heer I. van den Boogert, vindt de viering in deze vorm een logische stap: "De Hervormd Diakonale Ge zondheidszorg is een overkoepelende stich ting en als de jubilea zo dicht bij elkaar lig gen dan kan het ook niet anders dan dat we het zo met elkaar vieren. De festiviteiten herhalen zich grotendeels binnen De Goede Ree en De Samaritaan maar wel met een ver schillende invulling. In de jubileumviering komt daarmee de samenhang tussen de in stellingen tot uiting." De eerste maanden van 2002 zal het ver pleeghuis helemaal in het teken staan van het 25-jarig jubileum. Vele activiteiten zullen het (blauwe) jubileumetiket meedragen en een feestelijk tintje geven. De activiteiten voor de bewoners van het verpleeghuis heb ben allemaal 'iets extra's' gekregen. Er is veel plaats ingeruimd voor zang en muziek. De bewoners krijgen een 'klassieke dag' aangeboden, fluitiste Friede Jacobo- witz en harpiste Yolanda Davids zullen in februari een concert geven in de Lukaskapel. Daarvoor heeft men dan 's morgens al gemusiceerd op de afdeUngen zelf, bij de tafel of het bed. Een bijzondere activiteit met een heel persoonlijke noot. Ook de kleinste muzikanten van Goeree-Overflakkee zullen hun muzikale prestaties laten horen aan He bewoners, en voor de meezingers van vroe ger zorgen weer andere gezelschappen zoals het duo 'Evergreens' dat volgend jaar op treedt. Ook in De Goede Ree komen deze optredens later terug. De heer Van den Boogert ziet voor zichzelf geen echte uitschieters in de jubileumactivi teiten, hoewel hij toch wel het een en ander verwacht van de komende reünie. "Natuur lijk is een reünie iets waar je bij een jubileum niet om heen kunt. De vorige reünie, nu 12!^ jaar geleden, was al heel erg gezellig, maar de verwachting is dat deze een heel bijzon dere zal worden. De jaarlijkse bazar is altijd een hoogtepunt voor ons en voor het jubi leumjaar zijn er plaimen voor een zeer bij zondere bazar. De voorbereidingen zijn al begonnen want het plan is om dit jaar de bazar van De Goede Ree met die van De Samaritaan te combineren. Een hele grote bazar dus eigenlijk zoals we die nog nooit hebben gehad." In de beide huizen komen ook exposities waarbij men terug kijkt naarde eerste tijd van De Goede Ree, De Samaritaan en Het Oudeland. Foto's van de openingen. De Goede Ree in 1953, De Samaritaan in 1976 en Het Oudeland in 1977, zullen ruim- 50 jaar De Goede Ree... schools te zien zijn. Het zijn tijdsbeelden met daarop personeelsleden waarvan de kin deren en soms zelfs al de kleinkinderen nu ook binnen de stichting werken. De perso neelsvereniging van de HDG heeft ook een aantal eigen bijzondere activiteiten georga niseerd. In een brief aan het personeel roemt de heer Van den Boogert het geduld en de inzet van het personeel. Ook de collegiale sfeer noemt hij kenmerkend. "Zeker de komende jaren zal er een beroep gedaan worden op de inzet, flexibiliteit en het aanpassingsvermogen van de medewerkers. Er staan ons grote verande ringen te wachten." Met deze grote veranderingen worden de grootschalige renovaties van zowel De Goe de Ree als ook van De Samaritaan bedoeld. "Toen de opzet van het verpleeghuis in 1974 op tafel kwam was het behoorlijk progres sief voor die tijd. Inmiddels is dit allemaal achterhaald. De visie op de zorg is in de loop der jaren erg veranderd en ook de bouwkun dige voorzieningen moeten op deze visie worden afgestemd. Binnen afzienbare tijd zal er dan ook gestart gaan worden met de renovatie. Vooral de laatste 5 jaar is er veel veranderd. De zorgvraag is enorm toegenomen en de zorg voor de bewoners is zwaarder gewor den. Er is een nauwere samenwerking geko men tussen de zorgaanbieders. Zo kan er beter ingespeeld worden op de behoefte. Wat heeft iemand echt nodig? De verpleeg huiszorg zal de komende jaren ook in de thuissituatie gegeven worden en dan is een goede samenwerking met o.a. de thuiszorg organisaties van groot belang. Wat betreft Het Oudeland (de woningen rond De Samaritaan) is er al het een en ander veranderd. De opzet van de dienstverlening is niet zozeer veranderd maar de bewoners hebben een andere 'huisbaas' gekregen. De woningen zijn nu eigendom van de Bouw vereniging Sommelsdijk. "Dat heeft toch een psychologisch effect", aldus de direc teur. "Het zal een kwestie van gewenning worden, want de directe dienstverlening ver andert niet. We willen dan ook graag dat men het gevoel blijft houden van erbij te horen. Bij alle jubileumactiviteiten proberen en 25 jaar De Samaritaan Op D.V. zaterdag 10 november a.s. zal in de Ter Hooge kerk te Middelburg voor de 39e keer de Zeeuwse Zendingsdag gehouden worden. De aanvang de diensten is om 15.00-en om 19.00 uur. In de middagdienst zullen als sprekers ds. J.J. van Eckeveld uit Zeist (opening), W. Sturm uit Middelburg (zendingsverhaal) en ds. J.B. Zippro uit Moerkapelle (sluiting) aanwezig zijn. Ook zal door de O.P.A.Z. van Middelburg-Centrum de oud-papieropbrengst aangeboden worden, 's Avonds is het woord aan ds. C. de Jongste uit Tholen, zuster Hennie Vlak uit Rot terdam en ds. A.B. van de Heiden uit Oostkapelle (slotwoord). Alle zendingsvrienden, groot en klein, wiyden opgeroepen om naar Middelburg te komen. Allen hartelijk welkom! we de bewoners van Het Oudeland ook zoveel mogelijk te betrekken." Voor elkaar, met elkaar is de leuze die veel terug zal komen tijdens de komende activi teiten. "Met elkaar de schouders eronder", vindt Van den Boogert, "en eigenlijk is dit altijd al het geval geweest. Niet alleen bij het personeel van de stichting maar ook bij de vrijwilligers en de familieleden. Zonder de ondersteuning van de vele vrijwilligers en de rol van de familie zou het er toch anders aan toe gaan. We willen een breed zorgpakket aan kunnen bieden. De kwaliteit van de zorg staat voor op. Gelukkig hebben we veel kennis en erva ring in huis maar de rol van familie en vrij willigers zullen we altijd als heel belangrijk blijven zien. We hebben elkaar ook nodig in huis." Voor de vrijwilligers is er in de komende activiteiten weer een grote taak weggelegd. De bewoners kunnen weer veel activiteiten bezoeken. Zo zal er in de komende maanden een soort 'huis van toen' opgesteld worden in de recreatiezaal van De Samaritaan. Men tracht een huiskamer van vroeger na te maken met een keuken, slaapkamer en bad kamer. De bewoners kunnen hier zelf in en ook de sfeer van vroeger zal men proberen zoveel mogelijk terug te krijgen binnen de nostalgische ruimte. Achter de schermen zullen andere vrijwilli gers en personeelsleden zich weer bezig houden met de vele andere activiteiten in het kader van het jubileum. "Vele zaken die in die jaren achter ons speel den zullen zeker weer een keer, in woord of in beeld, terug komen. Jubilea zijn goede momenten om terug te kijken. Er is heel veel verbeterd in de zorg en daarvan heeft ook onze regio zijn deel gekregen. Veel is er op het gebied van de zorg voor elkaar en met elkaar gedaan." Persoonlijke hoogtepunten voor de heer Van den Boogert vindt hij moeilijk te benoemen. "Er zijn er zoveel. Een gebeurtenis die veel indruk maakte was het overlijden van ds. Cazander. De rol van deze voorzitter in de ontwikkelingen van de stichting is van grote waarde geweest. Hij was het die zich inzette voor de bouw van het verpleeghuis en Prin ses Margriet op 4 november 1976 erin rond leidde. Deze opening was toch wel een hoogtepunt. Er is toen veel werk verzet en het gehele eiland leefde enorm mee. Eigenlijk is dit nog steeds zo. De eilandelijke bevolking speelt een grote rol binnen de stichting. Er is een grote betrokkenheid bij bezoek en familie. Kijk naar een activiteit als de Bazar, wat een ontmoetingsplaats is geworden voor de be volking en eigenlijk ook een soort jaarlijkse reünie is." Zoals gezegd staat er nog heel veel te wach ten voor de HDG zowel de komende tijd met de jubileumactiviteiten voor De Goede Ree, De Samaritaan en Het Oudeland, alsmede voor de renovaties de komende jaren. Eerst het jubileum dat vandaag in De Sama ritaan begonnen is en dat begin 2003 met een herdenkingsdienst in De Goede Ree wordt afgesloten. Zoals alles binnen de HDG wordt dit zorg vuldig en met grote inzet van een ieder aan gepakt. Directeur Van den Boogert kijkt dan ook in dankbaarheid terug en heeft alle ver trouwen in de toekomst. Gewaagd: LOODGIETER CV-MONTEUR Gas -Water -Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1