Big Snack Kruik jviert 50-jarig jubileum! Fototentoonstelling Spelavond Damclub Denk en Zet Vierde Vroegindeweij-generatie opent vierde Vroegindeweij-onderneming Verslag vei^adering commissie Ruimtelijke Ordening te Goedereede Zaterdag avond- jeugdwerk Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes UMIDBI-raEIJMS Tevens 5-jarig jubileum Big Snack-keten Damvereniging 'Ernst, Nut en Ontspanning '52' te Melissant EIÜVnOEII-IIIEUWS Ger. Gm. Hieme Jonge Opbrengst collecte Gevonden voorwerpen op Goeree-Overflakkee Big Snack A. Herv Q Uitslagen van 5 november Lezers van weten het BETER. DIABETES FONDS NEDERLAND in Dirksland, Stad aan 't Haringvliet en IViiddelliarnis Middelhamis/Sommelsdijk, uitsla gen 5 November 2001 'Een bijzondere dag', zo werd de afgelopen woensdag getypeerd voor de Middelharnisse familie Vroegin deweij. Nu behoeft die naam een nadere aanduiding omdat dit een echte 'Menheerse naem' is, die daar in vele verschijningen voorkomt. Hier gaat het in ieder geval om vader en zoon Leen en Tom Vroegindeweij, beide bekend van de (kantoor)boek- handel op d'n Diek in Middelharnis en eerstgenoemde ook vanuit Mid delharnis' gemeentepolitiek. Bijzon der was de woensdag voor hen omdat toen Tom, als vierde telg uit dit Vroe- gindeweijse ondernemersgeslacht, het vierde bedrijfspand van de fami lie opende, waarbij de openingshan deling verricht werd door Leen, die dit doen kon zowel als voormalige bedrijfseigenaar, als vader van de huidige ondernemer én als wethou der van de gemeente Middelharnis! Voor hem was het openen van het nieuwe bedrijf van zijn zoon niet" minder dan "een bekroning op ons familiebedrijf', zo liet hij weten. Met recht een bijzondere dag dus. Plan getemd getij Mogelijkheid Reacties Oprichting bedrijfsruimten Rondvraag Riek, omgeven door man Han en medewerker Jan. Het Is deze maand vijftig jaar geleden dat Snackroom Kruik aan de Secretaris Nijghstraat in Middelharnis haar deuren opende. Na een halve eeuw vanuit hetzelf de pand de inwendige mens verwend te hebben is het dus reden voor feest. Een oudoom van huidige eigenaar Han Kruik is de zaak begonnen. "Oom Cor was bakker in de Ring in Middelharnis en heeft gedurende vier jaar de snackroom gerund", aldus Han Kruik. Al spoedig werd het bedrijf overgedaan naar de vader van Han. En nu alweer ruim 30 jaar zwaait Han de scepter, samen met zijn vrouw Riek, die reeds 35 jaar aan de snackroom verbonden is. Ondanks de grote inzet van Han en Riek weten ze zich toch afhankelijk van hun medewerkers. "Sinds een jaar hebben we hier één vaste medewerker, en dat geeft toch wel een fijn gevoel. Als je er bijvoorbeeld eens een weekje tussenuit wilt, dan kun je op die persoon rekenen", aldus Riek. Eigen AMBACHT Het assortiment in de cafetaria is vanzelf sprekend veelzijdig, maar wisselt echter nogal eens van samenstelling. Omdat ijs een seizoensproduct is, werd besloten dit uit het assortiment te halen. Klanten kunnen nog wél terecht voor schepijs in allerlei soorten en maten. Heel bijzonder is het kruukplaet- jesijs, dat met een gerust hart uniek in Nederland genoemd kan worden. Alle jaren hebben Han en Riek het zelf ver vaardigen van nasiballen, bamihapjes, kro- ketten en frikandellen als een uitdaging gezien. "Het is bijzonder leuk als mensen, die je herkent als jeugd van vroeger, weer eens in de winkel komen en vragen of we die producten nog steeds zelf maken", lacht Riek. Op 29 oktober 1996 sloot de eerste cafetaria in Nederland zich aan bij de Big Snack cafe tariaformule. Slechts anderhalf jaar later werd de 100ste deelnemer begroet, en inmiddels heeft Big Snack meer dan 150 leden. Eén daarvan is Big Snack Kruik. In combinatie met hun eigen jubileum vieren zij dus dubbel feest! Vermeldenswaardig is dat elke 20 seconden er ergens in een Big Snack-filiaal in Nederland een kroket gekocht wordt. Big Snack Kruik viert dat 5- jarig jubileum samen met haar klanten. Van 29 oktober jl. tot en met 2 december a.s. staan de populairste snacks centraal. Bij een minimale besteding van 5,- krijgen klanten deze week iedere kroket voor 1,-. Volgen de week zal dezelfde aanbieding gelden, alleen dan zal de viandel in het middelpunt van de belangstelling staan. De week daarop de bamischijven. Echter, voor de beste ondervinding van de kwaliteit die Big Snack Kruik te bieden heeft, kunt u het beste zelf eens langs gaan aan de Secr. Nijghstraat in Middelharnis. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met donderdag ^an 15.00 tot 23.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 23.30 uur. U bent van harte welkom! i Morgenavond gaan we bowlen. Jij kunt ook nog mee! We verzamelen om 18.30 uur bij Elim, de kosten voor deze avond zijn f 10,-. Graag een telefoontje naar Corrie (651523) als je meegaat. D.V. zaterdag 24 november a.s. is er weer een avond van het ZAJW. Tot ziens op zater dagavond! Commissie ZAJW Afdeling 1 C. Visbeen-J. Looy1-1 H. Visbeen-T. Goedegebuur2-0 A. Doom - P. Kom2-0 Afdeling 2 H. de Geus - T. de Geus0-2 B. Grootenboer - E. v.d. Slik.2-0 H. V. Heukelen - B. v. Nimwegen2-0 A. Visbeen - J. Non2-0 In de gemeenschapsbibliotheek van Middelharnis zijn foto's van de Slik ken van Flakkee te bezichtigen. De foto's zijn gemaakt door Wihna Schrier en Fons Kern. Enkele jaren geleden hebben zij ook samen hun foto's van de Slikken geëxposeerd. Naast de herfstkleuren speelt in deze ten toonstelling ook het winterlicht een belang rijke rol. Wihna en Fons zijn allebei lid van de fotoclub de Rarekiek. Voor Wilma is de cursus fotografie van de Volksuniversiteit, door Theo Mastenbroek, de basis geweest van haar ontwikkeling als fotograaf, daarnaast is ze een echte natuur liefhebber en wandelaar. Op de vele reizen die ze heeft ondernomen heeft ze altijd veel gefotografeerd. Door de cursus en de werk besprekingen op de fotoclub verdiept het werk steeds meer. Dat je voor schitterende landschapsfotografie niet ver weg hoeft bewijst Wilma met haar visie op de Slikken. Fons is al 20 jaar lid van de Rarekiek en heeft heel veel belangstelling voor het foto graferen van gebouwen, zowel moderne als oude. De laatste jaren is hij steeds vaker in het landschap te vinden en bereikt ook hier heel bijzondere resultaten. Het vinden van de essentie van het landschap en het gevoel voor detail en kleurvormen de ingrediënten van zijn foto's. De tentoonstelling duurt van 7 november tot 7 december 2001. D.V. zaterdag 10 november (morgen) is er weer zaterdagavond jeugdwerk. We hebben dan een gezellige spelavond gepland. De deur staat weer vanaf 19.30 uur voor julUe open. Nemen jullie ook je muziekinstrument weer mee? Iedereen vanaf 13 jaar is hartelijk welkom. Tot ziens! De commissie De collecteweek 'Geef voor Diabetes' van het Diabetes Fonds is weer achter de rug. Van 28 oktober tot en met 3 november jl. hebben vele vrywiliigers weer en wind getrotseerd om het Dia betes Fonds te steunen in het financie ren van wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en gevolgen van dia betes en naar middelen om diabetes te voorkomen en genezen. Ook in Dirksland, Stad aan 't Haringvliet en Middelharnis zijn collectes gehouden. De collecte in Dirksland heeft dit jaar 2541,- opgebracht, die in Stad aan 't HaringvHet 1273,30, en die in Middelharnis 3753,55! Het Diabetes Fonds dankt alle gevers, col lectanten en iedereen die zich heeft ingezet om de collecte te doen slagen. Heeft u onze collectant gemist en wilt u het Diabetes Fonds alsnog steunen? U kunt uw gift overmaken op gko 5766, t.n.v. het Dia betes Fonds in Amersfoort. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met het Diabetes Fonds, tel.: 033-46 22 055. Afdeling 2: I. Koese - W. VroegindeweijI -1 J. v.d. Kooij - L. Taaie3-0 J. Lodder - R. Jacobs3-0 Afdeling 3: J. Jordaan - M. Prins 3-0 B. du Pree - H. Bijdevate0-3 J. Groenendijk - J.A. Nipius 3-0 Zeeuwse Competitie Eerste klas: Gapinge - Denk en Zet P. Willemse - C. Spee 3-0 A. Riemens - A. v.d. Veer3-0 A. den Hollander - M. Klink 3-0 J. Kesselaar - J.A. Dekker 3-0 P. V. Keulen - J. v. Hoorn1-1 L. Wakaven -1. Mackloet 0-3 L. v.d. Weele - H.H. Verohne .0 - 3 Iz. Walraven - J. v.d. Ouden1-1 Eindstand 14-8 Waar de uitslag anders doet vermoeden, was het een spannende wedstrijd: tot het eind van de partijen kon de uitslag alle kanten op. In de maand oktober 2001 zijn op Goeree-Overflakkee de volgende ge vonden voorwerpen op politiebureau afgegeven. 2001177529 boottrailer te Den Bommel 2001177678 gouden armband te Middelharnis 2001178941 televisie te Ouddorp 2001181048 zilveren armband te Middelharnis 2001188952 gouden dameshorloge te Dirksland 2001196009 GSM (Siemens) te Middelharnis 2001196443 meetapparatuur in aluminium koffer te Oude Tonge 2001196581 gouden ketting met bedeltjes te Ouddorp 2001199227 caravan te Ouddorp Ook zijn er diverse sleutels gevonden. U kunt de voorwerpen op het politiebureau in Sommelsdijk tussen 10.00 en 16.00 uur bekijken. Gelieve bij navraag het nummer (zie boven) van het goed op te geven. Zeven en negentig en een half jaar geleden reeds startte Tom's overgrootvader Leen- dert, op een oppervlakte van slechts tien vierkante meter, dit famiUebedrijf. Grootva der David en vader Leen volgden diens voet sporen. In de loop der jaren maakte het bedrijf een ontwikkeling door en groeide het dusdanig dat niet langer meer vanuit één pand gewerkt werd, gebouwen werden bij- gekocht. Aanvankelijk hadden boek- en kan toorboekhandel één en hetzelfde dak. Later, in 1989, werden tegenovergelegen panden op d'n Diek erbij gekocht en werden de boekhandel en de kantoorboekhandel gesplitst. Nóg later, in 1997, werd boekhan del Van Koppen in Ouddorp overgenomen, zodat in totad drie bedrijven bestonden. Dit alles onder leiding van Leen. Zoon Tom, die in 1988 in het bedrijf mee ging doen, werd in 1993 mede-firmant. Eigenlijk had 'ie gymleraar willen worden. maar het liep anders; hij bleek net als 'pa' over een handelsgeest te beschikken én hij bleek een doorzetter te zijn. Toen vader Leen in 1998 wethouder werd in Middelhar nis gingen de vestigingen dan ook over in handen van Tom. Met name interesseerde hij zich in kantoorinstallaties en het is dan ook niet verwonderlijk dat hij - enkele jaren geleden in het voormalige Formido-pand - een discount startte voor kantoormeubels. Hoe verdienstehjk hij zich daarin maakte moge wel blijken uit het feit dat hij al vrij snel een paar pracht orders kreeg: de inrich ting van zowel het Waterschapshuis te Mid- delhamis als van de Rabobank te Middelhar nis. Zich op die activiteiten nader toeleggend ontstonden de plannen om hiervoor tot een heuse vestiging te komen. En die is er thans: het vierde bedrijf van deze vierde telg uit de Vroegindeweij-dynastie, gevestigd aan Zemikeweg 2 op Industrieter rein 'Oostplaat' te Middelhamis. In een fraai ogende en ruim opgezette showroom met twee verdiepingen, waarin verscheidene kantoorinrichtingen in allerlei uitvoeringen een plaats kregen, kunnen mede-onderne mers hun hart ophalen als ze voor hun bedrijf een nieuwe iiuichting behoeven - voor bedrijfsmatige klanten is deze vestiging namelijk bedoeld. Onder hetzelfde dak kreeg ook een centraal magazijn plaats van waaruit alle Vroegindeweij-vestigingen bediend gaan worden en dat tevens als afhaalcentrum dient. In slechts 90 werkdagen is het gehele bedrijfspand uit de grond verrezen. Architec tenbureau G. Bom stond garant voor het ont werp en als hoofdaannemer realiseerde het Steenbergse bouwbedrijf Uitdewilligen het gehele project. Nadat zowel Tom als Leen een toespraakje hadden gehouden, opende laatstgenoemde dit gloednieuwe bedrijf door op het terrein buiten een 'kunstwerkje' te onthullen - naar een idee van Tom zelf - dat schuilging onder de Nederlandse driekleur. Voor Tom een nieuw begin, voor Leen en zijn echtgenote een informeel afscheid. In januari jl. hebben deze namelijk hun ondernemerschap neerge legd, maar van relaties was nog nooit echt afscheid genomen; dat moest dan meteen afgelopen woensdag maar. Naast in de vier Vroegindeweij-vestigingen kunnen klanten ook via internet 'winkelen'. Via www.kbh-vroegindeweij.nl kunt u een 'kijkje nemen' in het assortiment nemen of aankopen doen via de digi-shop, maar gewoon bellen kan natuurlijk ook: 0187- 482300. De vergadering van de conunissie Ruim telijke Ordening te Goedereede op 6 november jl. stond voor een belangrijk deel in het teken van de voorlichting over de visie van de Hollandse kust 2050. In samenwerking met de provincies Noord en Zuid-Holland worden visies opgesteld over de kustontwikkeling op langere ter mijn, nl. tot 2050. Hiervoor is het Provinci aal Orgaan Kustverdediging (POK) in het leven geroepen. Over dit onderwerp zijn in het verleden reeds voorlichtingsavonden gehouden, doch deze keer ging het met name over het planologisch te voeren beleid. De heer Westerhoven gaf een toelichting op het plan en beklemtoonde de noodzaak tot ver sterking van de kustwering in het gebied tus sen Den Helder en Goedereede. Uitgaande van het principe, dat de kustlijn in het alge meen behouden zal bUjven, wordt nader stil gestaan bij de noodzaak tot het treffen van maatregelen in de vorm van dijk- of duin verzwaring. In verband hiermee wijst Wes terhoven op een mogelijke verhoging van de zeespiegel met 60 a 90/110 cm per 100 jaar o.a. ten gevolge van klimaatverandering. In 1990 werd reeds uitgesproken dat de bestaande kustlijn dient te worden gehand haafd. Vooral voor de Kop van Goeree dient aan deze gevolgen aandacht te worden besteed. Hierbij werd met name gewezen op de gevaarlijke positie van het.Flaauwe Werk en de mogelijkheid tot (gedeelteüjk) ver dwijnen van de Kwade Hoek als voor de Haringvlietsluizen het plan tot het zoge naamde getemd getij (gedeeltelijk openstel len sluizen voor het in- en uittreden van eb en vloed op het Haringvliet) zal worden doorgevoerd. De gevolgen van de aanleg van Maasvlakte n zijn op dit moment nog lüet voldoende te overzien. De mogelijkheid tot het uitvoeren van meer zandsuppleties op de kust van Goeree moet evenwel niet uitgesloten geacht worden. Het cijfer van de stormvloedkritieke gevol gen kan op 2,5 per 100 jaar worden gesteld. Het Flaauwe Werk is vooral qua aansluiting op het aangrenzend duingebied kritiek te noemen. Hiervoor zijn de volgende moge lijkheden aanwezig: - versterking en verhoging van het dijkli- chaam - zee- of landinwaartse duinvorming, dan wel het inpakken van het dijkhchaam in een te vormen duingebied. Indien met landinwaartse versterking reke ning moet worden gehouden dan is een strook van ca 80 meter of meer hiervoor nodig. Opgemerkt werd, dat bij duinvorming voor het Flaauwe Werk er sprake kan zijn van natuurgebied, evenals dit voor het overi ge duingebied geldt. Bij de beoordeling van deze Kustvisie wordt uitgegaan van het prin cipe, dat het Rijk (Rijkswaterstaat) belast is met de instandhouding c.q. kustvorming, terwijl de waterschappen het beheer over de kustwerken hebben uit een oogpunt van beveiliging van de achterliggende gebieden. Het plan tot verbetering van de kust loopt tot 2050, doch tussentijds vindt ongeveer om de 5 jaar evaluatie plaats van de noodzakelijk te verrichten werkzaamheden tot versterking van de kust. Op deze toelichting kwamen de nodige vra gen los. De voorzitter vroeg of voor het pro ject Flaauwe Werk een zogenaamde MER- procedure moet worden gevolgd, en welke gevolgen voor de kust ontstaan bij de zoge naamde kierstand van de Haringvlietsluizen. De heer Westerhoven deelde mee, dat voor het project Flaauwe Werk uiteraard een zogenaamde MER-procedure gehanteerd zal worden. Bij de kierstand van de Haringvhet- sluizen is geen nadelige invloed te verwach ten voor de Kwade Hoek. Dit is wél het geval bij het invoeren van het plan van getemd getij. Op zijn beurt was dit de aan leiding voor de heer Human (SGP) om erop te wijzen, dat het niet aan te bevelen is de gevolgen af te wachten van het gewijzigd spuiregiem, maar tijdig - door o.a. zandsup pleties - de nodige maatregelen te nemen, zowel voor de Kwade Hoek als de overige kustgedeelten. De heer Westerhoven stelt, dat de gevolgen van het getemd getij voor het SUjkgat moet worden afgewacht. De mogelijkheid tot het meer uitdiepen van o.a. de vaargeul is hierbij eveneens in het geding. De heer H. van der Meer (VVD) drong erop aan om de versterking van het Flaauwe Werk zeewaarts te laten plaatsvinden, gelet op de aan de binnenzijde van dit gebied te verwachten ontwikkeling omtrent het ver plaatsingsgebied voor de recreatie (plan Klepperduinen). "Natuurgebied hebben we al genoeg op de Kop van Goeree", aldus Van der Meer. De heer C. Sinke (burgemeester) ondersteunde deze argumentatie door erop te wijzen, dat in 1999 het streekplan Zuid-Hol land Zuid is vastgesteld en het binnengebied nabij het Flaauwe Werk als verplaatsingsge bied voor de recreatie werd aanvaard. Nu de 'streek' zich hierover heeft uitgesproken en het provinciaal bestuur dit heeft erkend, dient een zeewaartse versterking van de kust te worden bevorderd. De heer G. Moerkerk (CU) wees ook op de simatie nabij het Noor- derstrand. In de loop der jaren heeft aldaar versmalling van het duingebied plaatsge vonden. De heer Westerhoven verwees in dit verband aan de 5-jaarlijkse evaluatie van de instandhouding en versterking van de kust werken. Indien op korte termijn uitvoering werken nodig zijn dan zal dit bij wijze van voorfinanciering moeten gebeuren door de daarbij betrokken partijen in afwachting van financiering door o.a. het Rijk. De heer C. Sinke (burgemeester) vatte in het kort de verlangens van de 'streek' samen door te wijzen op het volgen van een MER-proce dure, waarbij o.a. de versterking van het Flaauwe Werk in zeewaartse richting zal plaatsvinden. De aanvragen van het Bouwbedrijf Van der Linde voor een bedrijfspand te Ouddorp vroeg de aandacht van de commissie. Gelet op de keuze van het perceel was de commis sie wel van oordeel, dat vestiging aldaar van een bedrijfsloods problematisch was, gelet op de omgeving. Echter, dit móest wel als een noodkreet richting gemeenteraad wor den beschouwd, aldus de heer G. Moerkerk (CU), terwijl de heer H. van der Meer (VVD) erop aandrong, dat voor Ouddorp de nodige voortvarendheid dient te worden betracht tot vaststelling van een bestem mingsplan voor bedrijfsterreinen. Verwij zing van een bedrijf te Ouddorp naar het bedrijventerrein te Stellendam is niet logisch te noemen en dient dan ook te worden voor komen, aldus Van der Meer. Ook het gebruik van leegstaande landbouw- schuren vroeg de aandacht van de commis sie. Het betreft hier het gebruik van deze schuren voor niet-agrarische doeleinden als opslagloods. Voor dit doel wordt in overleg met de provincie getracht een verantwoorde oplossing te vinden. Mevrouw T.A.H. Tigchelaar-van As (PvdA) vond dat dit gewijzigd gebruik wel kritisch bekeken dient te worden. De mogelijkheid is niet uit gesloten, dat dit eventueel ook tot vergaande infrastructurele voorzieningen zal leiden, zoals wegverbreding e.d. De heer T. Human (SGP) wees erop met gewijzigd gebruik landbouwschuren voorzichtig te zijn. Spre ker zou alleen met opslag van o.a. auto's, caravans e.d. willen volstaan, doch beslist niet dat ter plaatse reparatiebedrijven daaruit voortvloeien. De heer C. Noorthoek (CDA) wees erop, dat arrangementen in het historisch erfgoed een zinvolle bestemming zouden moeten krijgen. Noorthoek heeft hierbij het oog op de vroe gere chichoreifabriek 'De Ceres' te Ouddorp. De heer G. Moerkerk (CU) had vernomen, dat het plan Oosterpark zou worden benut voor de bouw van luxe seniorenwoningen. De voorzitter deelde mede, dat er wel sprake was van een alternatief plan, doch dit is niet haalbaar te noemen. Voorts drong de heer G. Moerkerk (CU) erop aan, dat bij wijziging van bestemmingsplannen de diverse belang hebbenden zouden worden ingelicht en dat niet volstaan wordt met publicaties op aan- plakborden of in de kranten, die niet iedereen bereiken. Hierover ontstond in de commissie een nadere discussie, waarbij enerzijds vol staan werd met de publicaties volgens de wet en in de kranten en anderzijds werd gewezen op de mogeMjkheid tot bijwonen van voor lichtingsavonden voor bestemmingsplannen en eventueel zou een huis-aan-huis-medede- ling kunnen worden gedaan. Deze nuance ring van mogelijkheden zal voor B&W vol doende aanleiding kunnen zijn om een beshssing terzake te nemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 13