Datheen Dorpsherstel prijs 2001 voor kapiteinshuisje van de familie Vis 0900-8844 psalmzangavond Concert met Voisix Begroting en beschouwingen in Koffie Radio Plus 'De Rarekiek' www.buijze.nl Bloemenhandel Grinwls ijvert mee voor ontwerp trouwboeket Maxima Bejaardenmiddag Springwedstrijden Operatie Schoenendoos Deltawind in TROS Lunch TV Uitslag verloting Mannenkoor 'Ons Koor' denkt reeds aan Kerst innaard ehr. streekblcüd op gef^rmeén voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Start seizoen fotoclub Verkoping vrouwenvereniging 'Bid en Werk' 32-^^ A^(^ (30 cpm) Elf auto's beschadigd door aanrijding KIEVIT WARMTE Verras een kind wat niets heeft Dinsdag 6 november 2001 74e jaargang nr. 7053 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Bij een verkeersmanoeuvre heeft een 78-jarige man uit Dirksland zater dagmiddag omstreeks half vijf in de Prins Bemhardlaan tegen/langs elf geparkeerd staande auto's gereden. De auto's raakten hierdoor beschadigd. De man was de straat ingereden en kwam tot de ontdekking dat deze halverwege was opengebroken. De man reed vervolgens achteruit-en bij deze manoeuvre raakte hij de geparkeerde auto's. Na de aanrijding reed de man door en ging naar huis. Daar werd hij door de inmiddels gewaarschuwde politie aangehouden. Hij werd overgebracht naar het bureau voor ver hoor. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te "ferseke zal op D.V. woens dagavond 14 november a.s. een Datheen psalmzangavond gehouden worden. De psalmen zullen met bovenstem gezongen worden. De organist deze avond is Jacco Goud. De aanvang van de avond is 20.00 uur en de toegang is gratis. De organisatie is in handen van de Bond tegen het Vloe ken afdeling Zuid-Beveland. D.V. zaterdagavond 10 november a.s. reizen de 6 mannen van zanggroep Voisix richting de Ne4erlands Hervormde kerk in Middel- hamis. Daar zullen zij vanaf 20.00 uur hun medewerking verlenen aan een concert avond van het OJW. Deze avond is voor jong en oud bedoeld! Deze mannen hopen zonder begeleiding van een of ander muziekinstrument liederen ten gehore te brengen. Door middel van hun zingen geven ze zichzelf de begeleiding tijdens een lied. Geweldig om dit eens te horen of mee te maken. De kerk is vanaf 19.30 uur open. Entree vragen we niet, wel een bijdrage tij dens een collecte om de onkosten te bestrij den. Tot ziens! Ps.: sponsorpunten kunnen deze avond inge leverd worden bij de teamleden. Op donderdag 8 november a.s. zal de Begroting van de gemeente Middelhamis live uit worden gezonden vanuit het gemeentehuis vanaf 14.00 uur. Op zaterdag 10 november a.s. wordt in het aktualiteiten- programma Koffie Radio Plus nagepraat over deze algemene begroting, samen met de fractievoorzitter van de SGP de heer K. van de Ketterij, de fractievoorzitter van de PvdAde heer W.I.M. Hooijman, de fractie voorzitter van het CDA de heer J.R. Dil- lingh en de fractievoorzitter van het VDB '78 de heer W.L.C. Nattekaas. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur en zal tot 12.00 uur duren. De herhalingen van Koffie Radio Plus zijn zaterdag 10 november van 16.00-18.00 uur, maandag 12 november van 17.00-19.00 uur en dinsdag 13 november van 13.00-15.00 uur. U kunt Radio Superstar beluisteren via de kabel op de 105.9 en in de vrije ether FM 107.3. Het seizoen is voor Fotociub 'De Rare kiek' uit Sommelsdijk met verschil lende fotografische successen begon nen. Op de Benelux fotowedstrijd in Hamme, België, werd werk van drie leden geaccepteerd. Annemarie Ver maat, Fons Kern en Theo Masten broek vielen in de prijzen. Ook op ander gebied was de club internatio naal actief. Er werd een digitale foto uitwisseling georganiseerd tussen 5 clubs, uit Engeland, Zuid Afrika, Maleisië, Spanje en Canada. De foto's zijn in de clubs besproken en het commentaar rondgezonden. Het is heel opvallend dat er in andere landen toch heel duidelijk anders wordt gefotografeerd. Gezien het succes gaat de club dan ook door met het leggen van dit soort contacten. Het bezoek van de website van de club vertoont dan ook een stijgende lijn. Op landelijk niveau scoorde 'De Rarekiek' ook uitstekend; op de diawedstrijd van de landelijke Fotobond eindigde de serie van tien dia's op de zesde plaats, met voor Joep Luijckx, Theo Mastenbroek en Peter van Sprang een hoge waardering. Programma: op 9 november wordt werk van de leden onderling besproken. 16 november presen teert André de Vos zijn reis- en onderwater dia's. Niet veel fotografen houden zich met deze fotografie bezig. André maakte reizen naar Egypte en Namibië, zodat dit een boei ende avond zal worden. Op 23 november is het dan weer tijd voor een eigen werk bespreking. 14 december komt weer de natuurfotografie aan bod. Ria Lokker laat een serie foto's zien die ze, samen met haar man Kees de afgelopen tijd heeft gemaakt. Dit soort reizen gaan heel ver, van Kenia tot Groenland. Ria is lid van het Natuurfoto- grafengilde, een groep fotografen met klin kende namen in de fotowereld. Informatie over 'De Rarekiek' is verkrijgbaar via (0187) 487096 of 484271 en via de website: www.flakkee.net/~rarekiek INKOMENS- EN VERMOGENSPIANNING De Ouddorpse bloemenhandel Grin wls heeft vorige week woensdag mee- gedongen in de strijd om ontwerper te mogen zijn voor het trouwboeket voor het huwelijk van prins Willem Alexa nder en zijn verloofde Maxima. Nadat daartoe een oproep had gestaan in een bloemistenvakblad hebben talloze bloemis ten zich daarvoor aangemeld, waaronder veel internationale wedstrijdbloemisten. Uit de aanmeldingen werden 25 meester-bloe misten en 25 leerling-bloemisten geselec teerd, die in totaal drie ontwerpen in moes ten dienen. Twee daarvan werden bij de bloemist thuis gemaakt en afgelopen woensdag meegeno men naar de Hortifair, een vaktentoonstel ling voor bloemisten, die in de RAI te Amsterdam werd gehouden en waar de uit eindelijke selectie zou plaatsvinden. Daar werd ook het derde ontwerp gemaakt en werden per bloemist ter plekke de drie ont werpen beoordeeld door een deskundige jury, hetgeen zou leiden tot een gemiddelde score. Eén van de geselecteerde bloemisten die aan de wedstrijd deel mochten nemen, was bloemenhandel Grinwis aan de Dijkstel weg in Ouddorp. Aan het eind van de ontwerpersrace van vorige week werd bekend gemaakt welke bloemist het uiteindelijke ontwerp voor Maxima's trouwboeket zal gaan maken. Grinwis is die eer niet te beurt gevallen. *Me6t-enregÊfsystérrtön ^q •iflod-enzinkwEric O I 87.-48 26 09 c^ffistattaties www.kievitwarmte.nl MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Eén van de ontwerpen door bloemenhandel Grinwis maar het feit dat hij wél uit de vele aanmel dingen geselecteerd werd, is op zich al een eervolle vermelding. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 novem ber a.s. zal in de onlangs vernieuwde zaal achter de Chr. Ger. Kerk in Mid delharnis de jaarlijkse verkoping van vrouwenvereniging 'Bid en Werk' gehouden worden. Zoals ieder jaar treft u daar een scala aan artikelen aan, zoals wenskaarten, boeken, fruit, vis, patat, diepvriesgebak, cadeauarti kelen en nog veel meer. Speciaal voor de kinderen zullen er een grabbelton, speelgoed en snoep zijn; ook kunnen zij knutselen. Het doel van de verkoping is het spekken van de bouwkas. Op deze manier krijgt iedereen de gelegenheid zijn of haar 'steentje' aan het prachtige verenigingsgebouw bij te dragen. We hopen weer velen te ontmoeten op de verkoping, die op vrijdag van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 13.00 uur. De koffie staat klaar en u bent allen van harte welkom! De C.V.B, afdeling Middelhamis/Som- melsdijk nodigt u uit op D.V. dinsdagmid dag 13 november a.s. om 14.30 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelhamis. De heer J. van Hoorn zal een dialezing houden over Israël. Voor vervoer kunt u bellen naar Taxi op Maat. Op zaterdag 17 november a.s. organi seert het rayon Goeree-Overflakkee van de K.N.G.U. in sportcomplex 'de Gooye' in Dirksland haar jaarlijkse springwedstrijden. Op deze turnwed- strijden zal gewerkt worden op de vol gende drie springtoestellen: lange mat, kast/plank en minitramp. Van tevoren is er ingeschreven op 1, 2 of 3 toestellen. De springwedstrijden zijn groepswedstrijden, dat wil zeggen dat de gymnasten niet om een individuele prijs strijden, maar om een groepsprijs. Een groep bestaat in dit geval uit 6 tot 9 personen. Van de 11 gymnastiekverenigingen op het eiland hebben zich 8 verenigingen ingeschreven, met in totaal 71 groepen. De wedstrijd begint om ca 8.30 uur en zal tot ongeveer 13.00 uur duren. Belangstellenden zijn har telijk welkom! De gevulde schoenendoezen, die in het kader van Operatie Schoenendoos ingeza meld worden, kunt u t/m zaterdag 10 novem ber a.s. inleveren bij Bouwbedrijf V.d. Lin de aan de Marijkeweg 1 in Ouddorp. Gebruikt speelgoed is nieuw voor een kind wat niets heeft. Vul een schoenendoos met schoolspullen, toiletartikelen en speelgoed. Dit mogen zowel nieuwe als gebruikte spul len zijn. Als u in plaats van een schoenen doos een financiële bijdrage wilt leveren, dan is dat geen enkel probleem. De schoe nendoos wordt dan voor u gevuld. Ook kun nen de schoenendozen bij u opgehaald wor den. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Bouwbedrijf V.d. Linde, tel.: (0187) 682882. Doe mee! Elke doos zijn weer twee gevulde kinderhandjes. Alvast hartelijk dank! De Dorpsherstelprijs 2001 is voor de familie Vis uit Sommelsdijk. Vrijdag avond kregen de bezitters van het voormalige kapiteinshuisje aan de Oost-Indische Hoek de prijs voor de geslaagde restauratie van het aan de rand van de oude dorpskern gelegen pand. "Klein maar fijn", aldus de Stichting voor Sociale en Maatschap pelijke Belangen, die de prijs voor 'in het oog lopende restauraties binnen de gemeente Middelharnis' voor de zesde keer uitreikte. De organiserende stichting had vijf nomina ties voor de Dorpsherstelprijs 2001. Maar voordat die nominaties én de uiteindelijke prijswinnaar werden bekendgemaakt, kregen de genodigden voor de feestelijke uitreiking in de raadzaal van het voormalige gemeente huis van Middelhamis eerst een halfuur aan trekkelijk muzikaal verpozen gepresenteerd. De familie Soeters, bekend van onder meer het Meekrapspektakel op het Diekhuusplein, speelde stukken van Schumann, Elgar en Rachmaninov. Muziekstukken voor piano of piano en cello die bijzonder goed tot hun recht kwamen in de nostalgische sfeer van het pand. Eeuwenoud Voordat de familie Soeters (Wim, zijn vrouw Martine, zijn zoon Bart en diens vriendin Saime Bijker) zich achter de instru menten schaarde, vertelde voorzitter Hans Kastelein van de Stichting voor Sociale en Maatschappelijke Belangen het een en ander over 'zijn' stichting en de Dorpsherstelprijs. "Wat is dat voor een club? Waarom geven ze die prijs?", begon hij zijn toespraak met twee retorische vragen. "Welnu", antwoordde hij, "onze stichting is eeuwenoud (voortgeko men uit de Groot Armen in Sommelsdijk, red.) en is een moeder met twee kinderen: de Stichting Monumentenbehoud en de Stich ting Monumentenbeheer. Wij doen dus iets met monumenten. Sinds 1987 kopen we zelf panden en knappen ze op, maar daarnaast stellen we het bijzonder op prijs als particu- heren het initiatief nemen. Wij hebben immers maar een bescheiden budget en door de terugtredende overheid is het steeds moei- hjker geworden om te restaureren." Zelf is de stichting overigens bezig met het restaureren van De Doelen in Sommelsdijk, een klus die in december geklaard moet zijn. "We weten dus goed wat het inhoudt om een huis of een schuur te restaureren, wat voor moeite en financiële inspanningen het kost", aldus voorzitter Kastelein. "Maar het wordt heel mooi én het pand krijgt een openbare functie: vergaderingen, lezingen en nog veel meer." De terugtredende overheid was enkele jaren geleden voor de Stichting voor Sociale en iStüfSSSsii «a^BB De heer en mevrouw Vis ontvangen het juryrapport uit handen van burgemeester De Vries-Hommes (links); rechts het lederen beeld van Mei Dale. Maatschappelijke Belangen de aanleiding om een Dorpsherstelprijs te introduceren. De stichting bekijkt wat er gedurende eenjaar is verbouwd, gerestaureerd en gerenoveerd binnen de gemeente Middelhamis en stelt vervolgens een lijstje met vijf nominaties samen. De prijsuitreiking is steeds in het oude gemeentehuis - al dreigt de capaciteit daarvan ontoereikend te worden - en wordt elke keer op een andere stijlvolle wijze opge luisterd. Kastelein: "Vorig jaar hadden we een conference, nu muziek en volgend jaar hebben we weer wat anders." Doorzettingsvermogen De laatste piano- en celloklanken van een vocalise van Rachmaninov waren net ver vlogen, toen burgemeester De Vries-Hom mes naar voren werd geroepen om de nomi naties bekend te maken. Tussen de wildtafe relen van Rien Poortvliet steeg de spanning merkbaar bij het aanhoren van de volgende woorden: "Het is voor mij de derde keer dat ik de Dorpsherstelprijs mag uitreiken en het is alle keren een waar genoegen. Ik heb gro te bewondering voor de Stichting Monumen tenbehoud, die met veel doorzettingsvermo gen mensen stimuleert om hun monument te onderhouden en om dat zó zorgvuldig te doen dat ze deze eervolle prijs proberen bin nen te halen", aldus b\irgemeester De Vries, die eraan toevoegde dat dit niet alleen een stimulans is voor particuliere woningbezit ters, maar ook voor de gemeente. Ze noemde in dit verband ook de 'nieuwe architectuur met visie', zoals die bijvoor- Het voormalige kapiteinshuisje aan de Oost-Indische Hoek in Sommelsdijk kwam dit jaar als nummer één uit de bus. beeld in Bergen op Zoom is gereaHseerd. "Als er nieuw gebouwd wordt, moetje mijns inziens niet zomaar nabouwen wat er al is. ledere tijd heeft recht op zijn eigen stijl en zijn eigen gebouwen. Daar kunnen trouwens ook lelijke gebouwen tussenzitten. Maar dat was vroeger ook al zo. Wat vroeger lelijk gevonden werd, willen we nu soms behou den. Smaken kunnen veranderen. Maar iede re architect hoopt natuurlijk wel dat zijn of haar gebouw de moeite waard is om behou den te büjven." En daar horen ook fabrieks schoorstenen en gemaaltjes ("sieraden in het landschap") bij, meldde de burgemeester. Schurensilhouet De spanning bleef, maar nadat mevrouw De Vries haar toespraak had afgerond met de mededeling, dat er veel te doen blijft voor de stichting, was de tijd rijp om de genomineer de restauraties, renovaties en verbouwingen én de prijswinnaar voor het voethcht te bren gen. Eerst kwamen de drie eervolle vermel dingen. Ten eerste voor de familie Van den Boogert, voor de herbouw na een brand aan de Westelijke Achterweg in Sommelsdijk ("naar eeuwenoud model, in het typische schurensilhouet van Sommelsdijk"). Daar naast voor de familie Van Rossum, voor het terugbrengen in authentieke vorm van een boerderij woning aan het Korteweegje. En tot slot vooT de familie Hoogerwerf voor het herstellen 'van oude bouwkundige aspecten' van een koetshuis aan de Westehjke Achter weg in Sommelsdijk. De tweede prijs werd vervolgens toegekend aan de familie De Zeeuw in Stad aan 't Haringvliet, en wel voor de jaren durende restauratie van een van de gaafste dorpsboer derijen op Goeree-Overflakkee ("Het func tionele verlies doet niets af aan de toege voegde waarde voor de omgeving"). De familie De Zeeuw was niet present en kon de lovende woorden over de zeer geslaagde res tauratie dus niet tot zich nemen. Lederen beeld Dat gold wel voor de winnaars van de hoofd prijs, de familie Vis uit Sommelsdijk. "De restauratie van het voormalige kapiteinshuis je aan de Oost-Indische Hoek is uitzonderlijk goed geslaagd." Er was met name grote waardering voor de okerkleurige blinden, de lijlinden en het hekje, een ensemble dat vol gens de jury een fraaie entree oplevert voor de oude dorpskem van Sonunelsdijk. "Klein maar fijn." De familie Vis kreeg als prijs een schoenlederen beeld van Mei Dale mee naar huis: 'pronte vrouw in leer'. Maar na dit spanningseinde was de feestelij ke bijeenkomst nog niet afgelopen. De geno digden kregen eerst nog een glas champagne en een tweede muzikale traktatie van de familie Soeters geserveerd. Dit keer klonken stukken van Mozart, Fauré, Saint-Saens én enkele delen uit 'Meekrap' door de oude raadzaal. Vrijdag 9 november a.s. wordt in het TROS programma Lunch TV aandacht besteed aan Deltawind. De eilandelijke windmolencoöperatie wordt belicht tijdens het wekelijks item over duurzame energie. Er wordt aandacht besteed aan de projec ten en aan de succesvolle werkwijze van Deltawind. Zowel het windpark Battenoert bij Nieuwe Tonge als de Bosseschool in Middelhamis komen in de uitzending aan bod. Op de Bosseschool zijn enkele leer lingen geïnterviewd over de nieuwe zon nepanelen op het dak van de school. De uitzending van Lunch TV wordt uitge- Op vrijdag 2 november jl. werd boven de Visafslag te Stellendam een kijkershow georganiseerd door Combi Foto Hameete- man te Ouddorp. Bij deze show was een verrekijker te winnen. De heer L. HoUe- man, Neptunuslaan 27a, 3255 TP Oude Tonge is de gelukkige winnaar. Hij heeft zijn verrekijker inmiddels in ontvangst genomen. Van harte gefeliciteerd! zonden op Nederland 2 tussen 12.00 en 13.00 uur. Meer informatie over Deltawind is te vinden op www.deltawind.nl. Over Duurzame Energie in het algemeen is meer informatie te vinden op de site van het Pro jectbureau Duurzame Energie: www.pde.nl. Sommelsdijk - Om alvast in uw agenda te noteren: Mannenkoor 'Ons Koor' is dit jaar op Goeree-Overflakkee tijdens drie kerstconcerten te beluisteren. Op 14 december in Achthuizen, op 17 december in Middelhamis en op 22 december in Dirksland. Over de plaats en aanvangstijd wordt u in één van de komende edities van dit blad geïnformeerd. Ook zult u dan kun nen lezen met welke andere koren en ensembles tijdens die avonden zal worden samengewerkt, dan wel bij welk koor de mannen die avond te gast zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1