Klei op de weg... N>J Ziekenhuis Dirltsland neemt Strolce-unit officieel in gebmilc 0900-8844 A^M/ Ook de veiligheid van waterkeringen in Zuid-Holland vragen de aandacht Bijeenkomst innaard Jongelui, opgelet! karels. autoschade www.knopsbv.nl Gezellige verkoping in Melissant Orgelconcert te Oude Tonge Voorbereidingen nieuwe musical in voile gang! De Schutse cnr. Ètrëèkmoja öp gerejormèerdé gronasiag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden ^%ser Meubelen X^ Visser Visser Aan OZ-directeur E. D. Boer was het de eer om de Stroke-unit in het Van Weel- Bethesda ziekenhuis officieel te openen- 325^ 9 'G Automobielbedrijf Flakkee B.V. Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR Hattelp: welkoin k de Middelhamis B.V. BARENDRECHT. TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL 0187-617 300 A, Herv Ge ^%:ieUwero„^^^ Voor mensen die een beroerte krijgen is zich in de zorg een nieuwe aanpak een plaats aan het verwerven, een behandelwijze die in de regel betere resultaten geeft, namelijk een hogere overlevingskans en betere kansen om verder te leven met minder of zelfs zonder restver- schijnsels. Om dat te bewerkstelligen dient in geval van een beroerte - ook wel CVA of Stroke genoemd - een vroegtijdige(r) behandeling te worden gestart vanuit een combinatie van meerdere zorgdisciplines, een zorgketen dus. Daarbij moet, zodra een CVA wordt vermoed (in de regel door de huisarts), de patiënt zo snel mogelijk naar het ziekenhuis worden gebracht, waar een snelle diag nostiek plaatsvindt en waar beoordeeld wordt welke the rapie moet worden ingezet en wat de beste plaats van behandeling is. Behandeling kan in het ziekenhuis plaatsvinden, in het verpleeghuis, revalidatiecentrum of thuis. In ieder geval moeten vanaf de opname van de patiënt alle betrokken zorgdisciplines zich met diens behandeling bezighouden. Een nieuwe ontwikkeling is dat dit vanuit een zogenaamde Stroke-unit plaatsvindt - een ontwikkeling die het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland niet naast zich neer heeft gelegd. (30 cpm) 15-jarige jongen 250,- afgeperst Inbraak kantoor Inbraak woninginrichtingzaak Inbraak bedrijfspand itf- ISO 9002 e GARAGE Knöps Langeweg Middelhamis Tel. (0187) 47 67 67 lOPEL voor autorjjden mPplezier Vrijdag 2 november 2001 74e jaargang nr. 7052 ^iPf lii^ipÉII Tegen 'waterproblemen' zijn door zowel de provincie als de waterschappen allerlei maatregels getroffen en er worden plan nen gemaakt om te voorkomen dat er opnieuw problemen in Zuid-Holland optreden. In de Krimpenerwaard is gebleken dat gedeelten van waterkerin gen daar te laag en ook instabiel zijn. Bij onderzoek is geconstateerd dat dergelijke problemen zich ook eiders in de provincie Zuid-Holland voordoen. Naar aanleiding hiervan heeft gedeputeerde Van Veelen (SGP/ChristenUnie) vragen gesteld aan de leden van Provinciale Staten, welke deze week werden beantwoord door de Commissaris van de Koningin, de heer J. Franssen. Met betrekking tot Goeree- Overflakkee liet de Commissaris weten dat naar verwachting ook daar het water schap te maken krijgt met dijkdelen waar mogelijk maatregelen getroffen moeten worden. Maar in het algemeen zal er eerst nader onderzoek nodig zijn om hierover meer duidelijkheid te krijgen. Te lage of instabiele dijken komen niet alleen in Zuid-Holland voor, maar ook in Noord-Holland en Zeeland; in Zeeland blij ken bijvoorbeeld de steenbekledingen van de zeedijken niet te voldoen. Met name blij ken de problemen zich voor te doen op gedeelten die na 1953 - zonder grondme- chanisch onderzoek - vrij snel werden aan gepakt. Thans worden deze gedeelten beoor deeld met de huidige kennis en het inzicht over het gedrag van de dijken. Daardoor kan de situatie ontstaan dat wat in het verleden goed werd bevonden, thans niet meer aan de huidige eisen voldoet, zoals ondermeer ook het geval is op Voome-Putten en Goeree- Overflakkee. Als er opnieuw sprake is van een (te) hoge rivierwaterstand, heeft dit niet in het gehele gebied dezelfde gevolgen. Als er niet tegeüj- kertijd een stormachtige westenwind heerst zullen de waterschappen westelijk van de lijn Krimpen aan de Lek-Dordrecht er nau welijks iets van merken. Met name de gebie den van de Alblasserwaard en de Vijfhee- renlanden en de Krimpenerwaard lopen bij hoge rivierafvoeren gevaar. Om dit gevaar zo klein mogelijk te houden, worden de rivierwaterstanden bij hogere afvoeren zo goed mogelijk gevolgd en worden voorspel lingen gemaakt over de te bereiken eind- hoogte. Dit is mogelijk omdat men in Zuid- Holland een hoge afvoer al enkele dagen van te voren kan zien aankomen. Op basis van de voorspelUngen kunnen dan noodmaatregels worden getroffen of, als de risico's te groot Ujken, kan worden besl(jten tot preventieve evacuatie, zoals bijvoorbeeld ook in 1995 op een aantal plaatsen is gebeurd. Op plaatsen waar de versterkingswerken (nog) niet optimaal zijn bepalen de zwakste dijkdelen hóe veilig het is in dat gebied. Ech ter, na 1953 is een zgn. zwakkeschakelplan uitgevoerd om te voorkomen dat een stand als in 1953 opnieuw tot problemen zou kun nen leiden én er is na 1995 in het kader van de Deltawet Grote Rivieren een verster kingsprogramma uitgevoerd, waarmee de zwakste plaatsen versterkt zijn. De resteren de plaatsen bepalen dus thans het risico, dat overigens wordt verminderd door het treffen van noodmaatregels of preventieve evacu atie. Om de primaire waterkeringen weer in een goede en veilige staat te brengen zal geld beschikbaar moeten komen. Voor dijken die niet vallen onder de Deltawet of het Delta plan Grote Rivieren is in beginsel het water schap zelf verantwoordelijk voor de finan ciering. Waar het om zulke grote bedragen gaat dat deze niet zonder meer vanuit de waterschapsheffingen zijn op te brengen, kan voor versterkingswerken in het alge meen een bijdrage in de kosten worden gegeven door Rijkswaterstaat dan wel de provincie. -maatschappelijke I vrouwenbeweging Graag nodigen wij u uit voor onze eerstvol gende bijeenkomst op D.V. donderdag 8 november a.s. in het Dienstencentrum te Middelhamis, aanvang 19.30 uur. Na het huishoudeUjke gedeelte en de pauze is het woord aan de beheerder van het Diensten centrum, de heer G. van Middelkoop. Hij gaf zijn voordracht de titel 'Ouder worden, nou en?' mee. Bij het stijgen der leeftijd komen vaak gezondheids- en mobiliteitsproblemen om de hoek kijken, hetzij van onszelf of part ners. Hoe gaan wij hiermee om? De heer Van Middelkoop geeft als leider van het lokaal ouderenwerk voorlichting over de mogeUjk- heden die er zijn op allerlei gebied van hulp verlening, vrijwilligerswerk, enz. Voor ieder van ons, jong en oud, interessant om te weten hoe eventuele problemen kunnen worden opgelost en/of verUcht. U allen bent van har te welkom, evenals uw introduces! Ongelukken moeten voorkomen wor den en voorkómen vraagt actie en inspanning. Steeds kortere dagen met slechter weer en slechter zicht zijn kenmerkend voor deze tijd van het jaar, en dat weten we allemaal... Toch zien we regelmatig gevaarlijke situ aties ontstaan, waarop de agrariër en de weggebruiker onvoldoende antici peren. Wanneer er klei op de weg ligt is de weg glad. Voeg daarbij regen, schemering en haast, dan is de situatie levensgevaarUjk. Daarom wil het waterschap alle agrariërs op het hart drukken: zorg dat er geen klei op de weg blijft liggen als u met uw landbouw voertuig op de openbare weg komt. En voor weggebruikers geldt het advies: pas uw snel heid aan en weest u bewust van het gevaar waarin u verkeert, wanneer u over een met klei vervuilde weg rijdt. Let extra op en matig uw snelheid wanneer u borden tegen komt die verwijzen naar 'slipgevaar'. Het profiel van uw banden zal door de klei vol komen te zitten, zodat u praktisch geen grip meer op de weg heeft. Remmen lukt dan niet meer en sturen zorgt voor oncontroleerbaar geslinger en geglij, met misschien een boom, paal of sloot als eindpunt. Daarom roept het waterschap de agrariërs op de klei vóór het berijden van de openbare weg van de banden te verwijderen; er geldt immers een vervuilingsverbod. Overigens is het ook acceptabel als de klei direct na elk transport van de weg wordt geruimd. "Plaats op ruime afstand borden 'slipgevaar', die bij het waterschap kunnen worden aangeschaft, en haal deze ook weer tijdig weg". Volgens het waterschap gebeurt dit in de praktijk nog te weinig. "Behalve dat het veel werk en moei te kost - daarvan zijn wij ons bewust - is het ook een mentaliteitskwestie. Veiligheid gaat voor alles en het gaat hier om mensenlevens Dus daarom de schouders eronder en zorg dat uw voertuig zo min mogeUjk klei aan de wielen heeft voordat u de openbare weg op gaat. Maak direct na het vervuilen de weg schoon en voorkom op die manier het vast- rijden van de klei door andere weggebrui kers, want als de weg niet schoon maakt, dan doet het waterschap dat op uw kosten", zo richt het waterschap zich tot de heren/dames landbouwers. Het schap vertrouwt erop dat dit najaar de wegen veilig begaanbaar zijn, maar als u toch vervuiling door klei constateert, dan verzoekt het waterschap dit haar te melden, tel. (0187) 488888, zodat zij ervoor kan zor gen dat de weg veiUg begaanbaar blijft. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Op D.V. zaterdag 3 november, aan vang 20.00 uur, hoopt Rinus Verhage een concert te verzorgen op het Fro- benius-orgel van de Nederlands Her vormde Kerk te Oude Tonge. De toe gangsprijs is 10,- voor volwassenen en 7,50 voor scholieren en 65-plus- sers. Kinderen t/m 12 jaar mogen gra tis naar binnen. Het programma wat voor deze bespeling is samengesteld zou als motto 'Bach ist An- fang und Ende aller Musik' meegegeven kunnen worden. Deze uitspraak van Max Reger krijgt in dit concert vooral gestalte in de programmering van een drietal Passacag- üa's. Het concert opent met de Passacaglia van Reger (1873-1916), scharniert op het midden op de Passacaglia van Buxtehude (1637-1707) en sluit met de monumentale Passacaglia van Bach (1685-1750). Gas -Water -Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 tttSoBiiaelsdPc. Hlavenein«t7, Soremelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 MAKELAARDI Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS i Zaterdag 10 november a.s. kiin je voor een tientje 2 uren bowlen, inclusief warme hap jes. Heb jij ook zin om mee te gaan? Geef je dan vóór 6 november a.s. op bij Corrie, tel.: 651523. We vertrekken om 18.30 uur bij Elim. Tot bowlens! Commissie ZAJW Na een periode van voorbereiding door een werkgroep - met afvaar digingen van huisartsen, neurologen, fysiotherapeuten, ergothera peuten en gespecialiseerde verpleegkundigden en ziekenverzorgen den - kon op 1 september jl. ook in het Dirkslandse ziekenhuis met een Stroke-unit worden begonnen. Bij de onderhandelingen waren ook de zorgverzekeraars en de Stichting Vema betrokken (laatstge- noemide beheert de bijeengebrachte gelden t.b.v. de in 1996 geplaats te CT-scan). Recentelijk trad het ziekenhuis hiermee in de pubUciteit en afgelopen woensdagmiddag was het zo ver dat de officiële ope ning van de Dirkslandse Stroke-unit plaats kon hebben. Voor die gelegenheid waren in het bijzonder uitgenodigd de heer dr. D.W.J. Dippel (neuroloog in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam), mevrouw A. Versluijs-Leenman (verpleeghuisarts te Delft) en de heer E.D. Boer (directeur OZ-zorgverzekeringen). Deze hielden in het personeelsrestaurant van het ziekenhuis in Dirksland een speech rond het onderwerp 'Stroke-unit'. Dr. Dippel ging aan de hand van uitslagen van wetenschappelijke onderzoeksrapporten dieper in op de behandelwijze in en de voorde len van de Stroke-unit. Hij benadrukte het belang van een snelle, gerichte en adequate aanpak van CVA, in multidisciplinair verband. Mevrouw Versluijs gaf haar ervaringen weer en gaf uitleg over de gang van zaken in 'haar' Stroke-unit in het Delftse, terwijl de heer Boer zich richtte op het verschijnsel 'zorgketen', een nieuwe manier van samenwerking tussen de diverse zorginstellingen, waarvoor ook de lokale partijen op Goeree-Overflakkee het initiatief hebben geno men, de nieuwe Stroke-unit in het Van Weel daarbij inbegrepen en volgens Boer een compliment waard. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee Woensdagmorgen rond half negen werd op de Camissesingel in Rotterdam een 15-jari- ge schoüer uit Dirksland, die daar samen met een 16-jarige jongen, eveneens uit Dirksland, liep, door een onbekende man afgeperst voor een bedrag van 250,-. De man botste op straat tegen de jongen aan en liet daarbij een handtelefoon vallen. Vervol gens dreigde de man de scholier in elkaar te slaan, wanneer hij niet zou betalen voor de telefoon die, volgens de man, door het vallen kapot zou zijn. In eerste instantie vond de afperser een bedrag van 100,- genoeg, ech ter toen hij zag dat de jongen meer geld bij zich had, werd het bedrag tot 250,- ver hoogd. Daarbij moest het jeugdige slacht offer naar een kiosk om te wisselen en bovendien nog een pakje sigaretten en een aansteker van z'n geld voor de afperser kopen. GOEDEREEDE - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in het kan toor van de Woningbouwvereniging aan de Markt. Uit het kantoorgedeelte werden vier computers, een printer en een intemetsurfer weggenomen. OUDE TONGE - Woensdagmorgen werd ontdekt dat in de nachtelijke uren, na het for- Het is bijna 2 jaar geleden, dat leden van de Gereformeerde Kerk in Mid delhamis, de musical 'Koning der Koningen' hebben opgevoerd. Dit was toen een enorm succes! U was er niet bij en u hebt daar flink spijt van? Dan is er goed nieuws! U krijgt een tweede kans! Schrijver/componist Peter Schouls heeft weer een nieuwe musical gemaakt over de persoon van aartsvader 'Abraham'. We volgen Abraham op zijn ongewisse reis van uit Ur der Chaldeeën naar het land Kanaan. Zijn enige zekerheid is een belofte van God, dat hij zal uitgroeien tot een groot volk! Heel lang lijkt de vervulüng van die belofte niet uit te komen, maar aan het eind van het verhaal kan de oude Abraham heel dankbaar op zijn leven terugkijken. Ook bij deze musical zult u getuige zijn van een schitterende voorsteUing. De rollen zijn al verdeeld en de repetities zijn in volle gang. Ook de kleding- en de decor- groepen zijn volop bezig! De opvoering zal zijn op 14, 15 en 16 februari 2002. Noteer deze datum vast in uw agenda en houdt nade re aankondigingen in de pers in de gaten! ceren van een raam, was ingebroken in een woninginrichtingzaak aan de Tramweg. Uit de zaak werden een digitale camera en wat muntgeld weggenomen. OUDE TONGE - In de nacht van dinsdag op woensdag is er ingebroken in een bedrijfspand aan de Stationsweg. Via een raam aan de achterzijde heeft men zich de toegang verschaft. Het kantoor werd geheel doorzocht en uit een afgesloten ruimte die werd opengebroken nam men enige duizen den guldens weg. Ook de kleine kas, voor snoepgoed, werd geleegd. De proUfe jongerenorganisatie Schuilplaatsjongeren heeft voor jullie een boeiend, interactief programma ontwikkeld over abortus en euthanasie. Actuele onderwerpen die vragen om bezinning! Graag komen we bij jullie langs op de JV of club om jullie meer over deze onderwerpen te vertellen en/of voor het verstrekken van informatie. Voor weer informatie of voor het maken van een afspraak kun je bellen met Aart: (0187) 602803 of Paula: 010-4145112. KEMA CERTIFICATE 36S70 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Stichting tot verzorging van verstandelijk gehandicapten Op D.V. zaterdag 3 november, morgen dus, bent u weer van harte welkom om te komen snuffelen bij onze jaarlijkse 'Schutse-verko- ping'. Vers fruit, heerlijke oliebollen, bolus sen en andere bakkersproducten, slaatjes, kaas, groente, snoep, advocaat, een uitge breide boekentafel, speelgoed, handwerkar- tikelen, ondergoed en ander textiel, planten, kaarten en cadeau-artikelen zorgen er voor dat ieder iets van zijn of haar gading zal vin den. Voor de liefhebbers is er een rommel markt en tussendoor kunt u even uitblazen met een kopje koffie met cake. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor 'De Schutse'. Dit is een landelijke stichting uitgaande van de Ger. Gem. in Ned. Deze stichting heeft in Kesteren een instelling voor verstandelijk gehandicapten. Onlangs is hier een nieuw dagactiviteiten- centrum geopend. In Oud-Vossemeer gaat 'De Schutse' een opvangmogelijkheid voor gehandicapten realiseren in samenwerking met 'Adullam' en 'Siloah'. Een deel van genoemde voorzieningen wordt uit opbreng sten van verkopingen, acties, giften e.d. ge financierd! Om hieraan een steentje bij te dragen wordt u uitgenodigd om op 3 novem ber 2001 tussen 10.00 en 15.30 uur naar Herv. verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14 te Meiissant te komen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1