0900-8844 Nog dit jaar haalbaarheidsonderzoek stankreductie varkenshouderij Stellendamse Dries en Geertje 60 jaar getrouwd Arbeidsongeval met dodelijke afloop Verkoping Vrouwenver. liefde vindt werk' SGP-Goedereede nu ook op Internet! Einde zomertijd ■(/Minnaard www.knopsbv.nl Geslaagde potermaaltijd in Ooitgensplaat Praise avond Beréa- gemeente Oude Tonge Bei Kok in Flakkeecialiteiten Hervormingsavond te Sirjansland Instrumentaal concert tb.v. wwz Dierenmishandeling Nieuwe Tonge in kaart gebracht 3SS2 fi-(b chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden 'ilssei'Meubelen jC^ Visser Visser (30 cpm) Snelheidscontroles Automobielbedrijf Flakkee B.V. A.S. zondag gaat de wintertijd in. Denk eraan de klok een uur terug te zetten! actief in beeld en geluid BARENDRECHT TEL. 0180 - 642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 eOARAQE l€nOpS Langeweg MUdelhamte Tel. (0187) 47 67 67 Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiebedrijf Vrijdag 26 oktober 2001 74e jaargang nr. 7050 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee DEN BOMMEL DIRKSLAND STAD AAN 'T HARINGVLIET - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershand having) hield dinsdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles op de Lageweg in Den Bommel, Korteweegje in Dirksland en op de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haringvliet. Tussen half negen en half elf werd gecontro leerd op de Lageweg. Van de 240 passeren de automobilisten namen 20 het niet zo nauw met de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 122 km/uur. Op het Korteweegje werd tussen kwart voor twaalf en kwart voor één gecontroleerd. Hier hielden 8 van de 120 passerende automobi listen het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoog ste score: 61 km/uur, terwijl '50' is toege staan. Tussen half negen en kwart over tien 's mor gens reden op de Lieve Vrouwepoldersedijk 36 van de 310 passerende automobilisten aanzienlijk harder dan de toegestane '50'. Hoogst gemeten snelheid: 80 km/uur. SOMMELSDIJK De vrouwenvereniging 'Liefde vindt werk' heet een ieder in en buiten de gemeente van harte welkom op haar jaarlijkse verkoopdag D.V. woensdag 31 oktober in 'Vita Nova', Van Aerssenstraat 5. Openingstijden zijn 's morgens van 10 tot 12 uur en 's middags van 1 tot 5 uur. We verkopen weer heerlijke kruukplaetjes, oliebollen, pannenkoeken, slaatjes en eigen gemaakte advocaat enz. Ook de kerstkaarten zijn weer te koop. Vanzelfsprekend serveren we koffie, thee of limonade met cake. We hopen weer velen op onze verkoping te begroeten. De opbrengst van deze dag is bestemd voor de noodverlichting in de kerk. Graag tot ziens! de showrcbrnvan ia SofloondsdPi; Haveneind 7, Sommafedijk, tel. (0187) 48 33 28 De SGP te Goedereede is nu ook te vinden op internet. De com missie Pu-bliciteit van de SGP te Goedereede be-zint zich steeds op de vraag: 'Hoe kunnen we onze leden en de inwoners van onze gemeente goed informeren over de standpunten van de SGP en het beleid van de gemeente?' Nadat enige jaren geleden besloten is om een huis-aan-huis krant 'SGP NIEUWS' uit te geven, is recentelijk besloten om de burgers te informeren via internet. Omdat niet iedereen de mogelijkheid heeft om via dit medium informatie tot zich te nemen, zal de SGP de leden en inwoners van de gemeente blijven informeren via de bestaande publicaties. Op de internetsite kunt u kermis nemen van de diverse geledingen van de SGP te Goedereede. Ook de SGP-Jongeren zijn hier actief bij betrokken. Nast de 'archive ring' van de bestaande publicaties is er ook een rubriek 'Actueel', waar u snel de actu ele zaken kunt zien. Verder is er een moge lijkheid om te reageren op een stelling. Het adres is: www.sgp-goedereede.nl. MIDDELHARNIS - De stankoveriast van de varkenshouderijen van de gebroeders Van Genugten staat regelmatig - en terecht - in het middelpunt van belangstelling. Van gemeentewege is in januari jl. voorlichting gegeven over de wet- en regelgeving op dit punt. Daarbij is aangegeven dat aanscher pingen van de milieuvergunning door de rechter zijn vernietigd. De gemeente is ver der blijven zoeken naar mogelijke oplossin gen. Tijdens deze zoektocht is een contact tot stand gekomen met een gespecialiseerd stankbestrijdingsbedrijf dat nauw samen werkt met de Universiteit Twente. Dit be drijf ziet mogelijkheden voor het houden van een proef. Deze proef onderzoekt de (on)mogelijkheden om te komen tot een ver mindering van de stankuitstoot. De gemeente heeft vervolgens de heer Van Genugten benaderd om een en ander goed met hem door te spreken. De heer Van Ge nugten verklaarde zich bereid om niet alleen medewerking te verlenen, maar ook om de kosten van de proef voor zijn rekening te nemen. De proef houdt het volgende in: het stankbestrijdingsbedrijf zal geurmonsters nemen van de brijvoederinstallatie en van twee varkensstallen aan de Eerste Groene weg te MiddeUiamis. De geurmoleculen zul len worden onderzocht en gedefinieerd. Daarna kan worden bepaald of deze molecu len op natuurlijke wijze kunnen worden be streden. Een chemische bestrijding is uiter aard niet aan de orde. Voor alle duidelijkheid: het betreft een proef. Pas uit de resuUaten zal blijken of er iets aan de stankoverlast kan worden gedaan. Niettemin zijn burgemeester en wethouders blij met het feit dat de heer Van Genugten zijn medewerking verleent en zijn verant woordelijkheid neemt. Hopelijk kan deze proef later worden gezien als de eerste stap naar het einde van de stank overlast. Rond zeven uur, afgelopen dinsdagmorgen, is een 51-jarige man uit Sommelsdijk bij een arbeidsongeval om het leven gekomen. Hij bestuurde op het terrein van een zand- en grind- bedrijf aan de Westhavendijk te Middelhamis een dragline, toen tijdens het maken van een bocht op de loskade langs het havenkanaal de kraan kantelde en in het water viel. Het slacht offer werd even later door collega's uit het water gehaald. Reanimatie door ambulanceper soneel mocht echter niet meer baten. Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De arbeidsinspectie en de politie van district 'de Eilanden' stellen een onderzoek in. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 COMBI 0(^»Ott^ Wtirttraol 3S T«l. (0187) 6SI612fu 683734 imOSE-Prinliluip Hognoom 17 REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL Yffor autorijden met plezier re/. 07«7 <irr^ Op donderdag 18 oktober jl. werd door de Plaatselijke Commissie van de SWO in Ooitgensplaat een Potermaaltijd voor 50- plussers georganiseerd. De maaltijd werd gehouden in Fort Prins Frederik en maar liefst 106 personen waren hierbij aanwezig. Het recreatiecentrum Fort Prins Frederik is per 1 oktober overgenomendoor De Ruiter Vastgoed, maar de poters met spek waren als vanouds overheerlijk en het was heel gezel lig- De Plaatselijke Commissie Ooitgensplaat van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee bedankt alle vrijwilligers en De Ruiter Vast goed voor de fijne medewerking zodat we weer op een geslaagde avond kunnen terug kijken. Het Stellendamse echtpaar Dries en Geertje van Es-van der Linde mocht afgelopen woensdag gedenken 60 jaar in de echt verbonden te zijn geweest. Een gelegenheid waarvoor Hare Majesteit, via haar particulier secretaresse, hen schriftelijk gelukwenste en waarvoor ook loco-burgemees ter Lokker van de gemeente Goedereede hen met een bezoek vereerde. Verder was die dag hun huisje aan het Korenbloempad stevig gevuld met familieleden, die het jarige bruidspaar een warm hart toedroegen. "Ik wist niet da'k zo'n groate femilie had", verried de 82-jarige brui degom toen hij zijn huiskamertje eens rondkeek. Samen met z'n 79- jarige bruid heeft hij ervan genoten dat ze op deze wijze hun trouw dag mochten herdenken. Aanvankelijk hadden ze er niet zo veel 'an wille doewe'. Vooral van Van Es is de gezondheid niet echt optimaal meer te noemen, en dan weet je dikwijls niet waar je beter aan doet: óf je gemak houden, óf toch wat van zo'n dag maken. Maar toen het bruidspaar vond: "zestig jaer getrouwd, dat kè jetoch aok weer nie zomar voorbie laete gae", besloten ze om er toch maar wat van te maken. "Niet in een zaaltje ergens in een gebouw, dat is zo onper soonlijk" vond mevrouw Van Es. Dan maar liever thuis. En 't is dank zij hun nimmer aflatende (Alpha)hulp Nella, dat dit ook mogelijk werd. "Azze m'n heur niet hadde wazze m'n naarges" zegt hij, "jae, z'is oens as 'n eige dochter oor" voegt zij eraan toe... En zo kon het gebeuren dat Dries en Geertje - zó zijn ze in Stellendam bekend - in huiselijke kring hun 60-jarige echt vierden, mét hun twee zonen. Na hun huwelijk is het echtpaar Van Es - allebei Stellendammers - aan de Voorstraat gaan wonen, tót de Watersnoodramp in 1953 hen vandaar verjoeg. Met een vissersbootje zijn ze toen naar Schevenin- gen gebracht, waar ze een goed halfjaar verbleven. Na terugkomst hebben ze een paar jaar aan de Langeweg gewoond, om zich vervol gens tóch weer aan de Voorstraat te vestigen. Nog maar enkele jaren geleden hebben ze dat stekje verlaten en sindsdien wonen ze aan het Korenbloempad. Aan de Voorstraat hebben ze heel wat meegemaakt. Niet alleen destijds, toen de Watersnoodramp er de woningen ver nielde, maar ook nadat 2e zich voor de tweede maal aan de Voorstraat hadden gevestigd. Eén keer hebben ze er brand gehad én een keer trof een explosie hun woning. Gelukkig zijn ze er beide keren goed van af gekomen. In z'n arbeidzame leven was Dries gometvisser. Vierentwintig jaar lang heeft hij dat gedaan, eerst als knecht, daarna als zelfstandig schipper. "M'n hao noait fekansje gehad, m'n dee allied waarke. Azze m'n dan om twaolf uur, half ean 's nachts stoppende mit gomet pel len, dat zeije m'n: tjoe, wat is 't nog vroeg! Mar 't is allied aarmoe troef geweest or, mit die laege gometpriezen" herinnert Van Es zich. Het zal dan ook niet voor niets zijn geweest dat hij z'n vissersbestaan prijsgaf om ploegleider te worden in de Rotterdamse havens, bij Pak hoed. "Een goeje baes hao'k daeran gehad, 'k Bin altied mit 'n bliej gezicht naer m'n waark gegae!" Toen hun beide zonen de deur uit waren heeft mevrouw Van Es nog een poos bij Koni gewerkt in Oud- Beijerland, daar had ze een controlefunctie. Hóe Dries en Geertje, meer dan zestig jaar geleden, aan elkaar zijn gekomen weet zij zich niet meer zo goed te herinneren, tenminste... "Vroeger liep je 's aeves mit reien heen en weer langs de Voorstrae- te, de joengers an de eane kant en de meiden an de aore kant. Dat was zo gezellig!" Op gegeven moment kwam Dries tussen de meiden lopen, waarbij hij het kennelijk op Geertje had voorzien: "mit 'n reap- je Kwatta dee 'n m'n vange! In as 'n 'n volgende keai' gean reapje bie z'n had, doch 'k: nóe gaet 't uut.Dat het tegendeel waar was werd dus deze week nog eens bevestigd, toen ze mochten gedenken zestig jaar getrouwd te zijn. "Een moaie dag!" klonk het uit de grond van beider hart. De jeugd van Evangelie gemeente Beréa Oude Tonge organiseert op 10 november a.s. een fantastische Praise avond in CBS 'De Bron' aan de Melkweg in Oude Ton ge. Het thema van de avond zal zijn: 'Tijd van Verandering'. De jeugdband 'Gods Soldiers' uit Vlissingen zullen de avond voorzien van muziek. Iedereen is van har te welkom, aanvang 20.00 uur. De entree is vrij, maar er zal een vrijblijvende col lecte worden gehouden. Voor meer infor matie kunt u bellen naar (0187) 643191. Zaterdagmorgen om 9 uur hoort u in 'Flak keecialiteiten' op Radio Flakkee een herha ling van een opname die al eerder werd uit gezonden op 24 februari 2001. In die uitzending was de Kruiningse zanger Béi Kok de gast van Jan Lodder. Natuurlijk hoort u in de uitzending ook een aantal lied jes die door Bei Kok gezongen worden. De herhaling is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. Er kon voor dit weekend geen nieuwe afle vering van 'Flakkeecialiteiten' opgenomen worden omdat de presentator. Jan Lodder, niet aanwezig kon zijn in de studio. Hij ligt op kamer 264 in het ziekenhuis in Dirksland omdat hij vorige week betrokken was bij een verkeersongeval in Dirksland en daarbij een rugwervel scheurde. Daarom zendt Radio Flakkee een herhaling uit van een al eerder uitgezonden 'Flakkee cialiteiten'. Reformatorisch Contact 'Schouwen-Duive- land' belegt op D.V. woensdag 31 oktober 2001 een Hervormingsavond in de Ned. Herv. Kerk te Sirjansland. Op deze avond zullen de drie kernwoorden van de reformatie centraal staan. De heer B. Boot, ouderling van de Gerefor meerde Gemeente te Haamstede, spreekt over Sola Scriptura (alleen de Schrift). Ds. J. Joppe, Ned. Herv. predikant, zal stil staan bij Sola Gratia (alleen door genade). Ds. P. den Butter, Chiistelijk Gereformeerd predikant te Middelhamis, behandelt Sola Fide (alleen door geloof). De korte lezingen zullen omlijst worden met het zingen van psalmen en een aantal cou pletten uit de beide versies van het Luther- lied. Een ieder is om 19.45 uur van harte welkom. Op D.V. 10 november a.s. organiseert de Stichting 'Wereld Wijde Zending-concer ten' een instrumentaal concert in de Herv. kerk te Dirksland. Aan dit concert werken mee: Jan Mulder (orgel en vleugel), Martin Zonnenberg (orgel, vleugel en strings) en Marjolein de Wit (dwarsfluit). Het concert vangt aan om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.15 uur. De toegang bedraagt 10,- voor volwassenen en 5,- voor kinderen t/m 12 jaar. De opbrengst van het concert is bestemd voor het wereldwijde zendingswerk in Alaska. Op veler verzoek is deze uitvoe ring een herhaling van het zeer geslaagde concert van vorig jaar. Allen hartelijk wel kom. De actie tegen dierenmishandeling in Nieuwe Tonge heeft enorm veel reac ties en vooral bruikbare tips opgele verd. Naast veel steunbetuigingen en donatietoezeggingen kwamen er voor al veel aanwijzingen binnen. "Wij hebben nog niemand op heterdaad kun nen betrappen, maar dat zal niet lang meer duren", aldus één van de initiatiefnemers. Enkele weken geleden kwam wederom een kat om het leven door vergiftiging. Dit heeft een aantal particuheren er toe gezet om dui delijk in kaart te brengen waar en wannéér de katten vergiftigd worden. Na de oproep in de krant, waarin men getuigen opriep te reageren, stroomden de tips binnen. Niet alleen de verdachte locaties, maar ook de verdachte personen kwamen hierin duidelijk naar voren. ledere nieuwe melding van ver giftiging van dieren kan zo direct leiden naar de dader(s). De initiatiefnemers willen langs deze weg alvast alle tipgevers bedanken! Gas -Water -Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1