Anneke Koert maakt de lekkerste appeltaart van Goeree-Overflakkee! Provincie en Goeree-Overflakkee willen milieu prominentere plek geven bij plannen 12e Ouderendag Middelharnis innaard Informatiebijeenkomst fietspad Middelharnis Trouwen in de Kerk? Niet Dirksland, maar de projectgroep... Nieuwbouw scheepswerven Bruinisse Jaarlijkse informatie avond over de Grevelingen Deeltijdprogramma's in de Psychiatrie en Psychiatrische Thuiszorg SGP-kandidatenlijst Goedereede Acties Steliendamse reddingboot Nieuws van de Wereldwinkel ^'z.'fe A-^ BEW. E^-^^4. 7045 KH.yit WARMTE Kerkdienst Ger. Gem. voor gemeenteraadsverkiezing 2002 Dinsdag 9 oktober 2001 jkargang In de herfstvakantie gaan op donderdag 25 oktober a.s. de deuren van Recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk wagenwijd open om het belangstellende publiek feestelijk (zonder entreekosten) te ontvangen. Er zul len bij alle attracties, kramen en spelen vol doende rustpunten en zitgelegenheden voor u zijn; duidelijke wegwijzers geven aan waar u wat kunt vinden. Lokaal Ouderen werk (Bejaardencomité Stad a/h Haring vliet, Bejaardenvereniging Nieuwe Tonge en stichting Bejaardenwerk Middelharnis) tekent voor de organisatie. Samen met een 50-tal vrijwilligers willen deze dag tot een groot feest maken en alles op rolletjes laten verlopen. Iedereen is van harte welkom (kin deren onder begeleiding) om mee te doen en te ervaren of te kijken naar de sportieve mogelijkheden voor 55-plussers in de Gemeente Middelharnis. De opening van deze dag in de Sporthal, omstreeks 10.00 uur, zal worden verzorgd door mevrouw G. de Vries-Hommes, burge meester van Middelharnis. Het sportieve activiteitenaanbod voor deze dag - alle activiteiten zijn gratis - bestaat uit ondermeer: bowling. Meer Bewegen voor Ouderen Gymnastiek op muziek, Meer Bewegen voor Ouderen Volksdansfestijn met bevriende groepen, koersbal, tafelten nis, tafelspelen (sjoelen, darrunen, schaken, runmü, 4-op rij, enz., enz.), Oud-Hollands spelencircuit, biljarttoemooi (vooraf aan melden). De bezoeker vindt een keur aan leuke, inte ressante hobby's die ook nog worden gede monstreerd. Veel bedrijven en instellingen, die diensten verlenen en producten hebben voor oudere wordende mensen, presenteren zich hier ook. U krijgt voorlichting en infor matie op allerlei gebied. Tussen de middag wordt er gezorgd voor een uitstekende Oud-HoUandse broodmaaltijd, geserveerd in 't Prieel. De meeste gezellig heid wordt bijna altijd gevonden in een geza menlijke maaltijd. De lunch kost 12,50. Graag vooraf opgeven in het Dienstencen trum (tel. 483366); betalen op de dag zelfbij de entree. U bent van harte welkom (denk tijdig aan uw vervoer: Taxi-op-Maat)! MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Mogelijk dat door een lichte vorm van mis communicatie de indruk werd gewekt dat de sliptraining, die onlangs in Ouddorp werd gehouden, georganiseerd werd door de gemeente Dirksland, niets is echter minder waar. De training is een initiatief van, en staat daarom ook pp naam van, de werk groep Verkeersgedrag van het project 'Goe- ree-Overflakkee verkeersveilig', die al jaren activiteiten op touw zet ter bevordering van een veiliger deelname aan het verkeer. Zo ook de sliptraining bij m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp op zaterdag 29 september jl. Daarom: ere wie ere toekomt! Op de reparatiehaven in Bruinisse wordt een nieuwe werfhal gebouwd voor rekening van Scheepswerf Van Duivendijk. Hoofdaanne mer BV De Blok uit Stellendam verwacht de moderne bedrijfsloods nog voor de jaarwisse ling op te leveren. Het 11,5 meter hoge gebouw heeft een vloeroppervlakte van 28x12 meter. Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp heeft op dezelfde haven bij Maas kant Shipyards een aanvang gemaakt met de bouw van nieuwe kantoren. De opleverdatum hiervan staat gepland voor 1 februari 2002. Op woensdag 10 oktober a.s. houdt het Na tuur- en Recreatieschap de GreveUngen weer haar jaarlijkse avondbijeenkomst voor gebruikers en belangstellenden van de Gre velingen in Maritiem Duinrestaurant De Punt te Ouddorp (naast het Bezoekerscen trum). De aanvang is om 20.00 uur. Naast actuele informatie over de Grevelin gen zal er een presentatie worden gehouden over 'Energieke dynamiek in de Delta' door het projectteam Delta Synergie. Deze visie is genomineerd voor de Habiforum-prijsvraag 'Waterland van de Toekomst' die gericht is op de totstandkoming van vernieuwende ideeën over het omgaan met het water van de Nederlandse Delta (o.a. een stormvloedke ring met getijde-centrale ïn de Brouwers- dam). Na de pauze is er gelegenheid om te discus siëren over ingekomen gesprekspunten of andere voor iedereen interessante zaken met betrekking tot de Grevelingen. Meer informatie: Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen, tel.(0111)691553. Afgelopen woensdag was het de landelijke Dag van de Warme Bakker. Ook Banket bakker Van Helden uit Middelharnis nam door middel van een appeltaartwed strijd deel aan deze dag. Door fervente appeltaartbaidcers op het tiele eiland kon den appeltaarten, voorzien van naam en recept, tot 13.00 uur bij bakkerij Van Hel den ingeleverd worden, waarna een select gezelschap 'proevers' hun oordeel over de taarten velden. Ondanks de korte voorbereidingstijd waren er toch nog acht deelnemers in de race om de lekkerste appeltaart van Flakkee. Om twee uur werden de appeltaarten uit hun verpak kingen onthuld en kon de wedstrijd begin nen. Vier mensen uit het bakkersvak en vier mensen zonder binding met de bakkerij heb ben de appeltaartcreaties gekeurd. Onder hen waren burgemeester De Vries-Hommes van de gemeente Middelharnis, de heer Kern (topkok van restaurant 'de Hooge Heerlijk heid'), de heer Mijnders (bakkersadviseur), de heer Van Velzen (bakkerijvertegenwoor diger) en de heer Van Helden (meester ban ketbakker). De appeltaarten werden beoor deeld op smaak, vorm, kleur en bakaard. Door de grote verscheidenheid viel het niet mee de taarten te vergelijken. Echter na een uitgebreide keuring en veel rekenwerk is er toch een winnaar uit de bus gekomen. De taart van Anneke Koert uit Oude Tonge is - vooral door de voortreffelijke smaak - uit geroepen tot de lekkerste 'Flakkeese Appel taart' Zij ontving een cheque ter waarde van vijftig gulden. Als tweede eindigde A. van Oorschot uit Ooltgensplaat, als derde gevolgd door J. van Hoorn uit Middelharnis. Met ingang van donderdag 11 oktober zullen bij Banketbakkerij Van Helden appeltaarten worden gemaakt en verkocht naar het recept van de appeltaartenprijswinnaar. Op deze manier kan heel Goeree-Overflakkee mee- proeven van de 'Flakkeese Appeltaart', want zó gaat die heten! Naast de appeltaartenkeuring afgelopen woensdag in de bakkerij kon het winkelende pubUek intussen vier verschillende soorten roomboteramandelstaven testen. Aan de hand van de vele ingeleverde testresultaten zal Banketbakkerij van Helden de populair ste roomboteramandelstaaf gaan bakken en verkopen. Donderdag 25 oktober organiseert de provincie Zuid-Holland in het ge meentehuis van Middelharnis een informatiedag over de aanleg van een fietspad langs de Staverseweg (N215) en de aanleg vgn plateaus op de paral lelweg langs de Langeweg in Middel harnis. Het nieuwe fietspad zorgt voor een verbin ding tussen Middelharnis en Dirksland. Het fietspad sluit aan op de fietstunnel Oude- landsedijk/Staverseweg. Plateaus op de pa rallelweg langs de Langeweg tussen Middel harnis en Oude Tonge zorgen ervoor dat automobilisten hun vaart verminderen, dit verhoogt de verkeersveiUgheid. Tijdens de bijeenkomst geven het inge nieursbureau IBZH en de vertegenwoordi gers van de provincie Zuid-HoUand infor matie en kunt u vragen stellen. U bent van harte welkom op de informatie dag in het gemeentehuis van Middelharnis, Koningin Juüanaweg 45, van 16.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. •Heet- en regeisy^emen «Serwce 5 otidefiawl Cefflrale vErvranrang .•buch&ehandeüng ♦WaterinststfaHes *Gastfistaftsëes Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 wv^w.kievitv^^armte.n De wijze waarop zorg wordt georganiseerd is de laatste tien jaar drastisch veranderd. Mensen met een psychiatrische ziekte blij ven zolang mogelijk in de vertrouwde omgeving. Als opname toch nodig is, is het zaak om zo precies mogelijk aan te sluiten op de proble men die de patiënt ervaart. Dit kunnen we vooral terugzien in de diversiteit van de ver schillende behandelprogramma's. Mensen met een psychiatrisch ziektebeeld, die door de huisarts of het Riagg worden aangemeld ter observatie en behandeling, kunnen wor den opgenomen in het Multifunctioneel Centrum van Hellevoetsluis. De zorg hier is laagdrempelig en wordt uitgevoerd op een open afdeUng met 8 verschillende behandel programma's. Hierop wordt dieper ingegaan op een thema-avond van 'In Perspectief op woensdag 17 oktober a.s. (zie hieronder). Door de overheid is er flinke druk uitgeoe fend om de psychiatrische zorgverlening te vernieuwen en te 'vermaatschappelijken'. Instellingen werden onder druk gezet om bedden in te leveren en nieuwe vormen van zorg te ontwikkelen. Zo ontstonden er vele nieuwe initiatieven: thuiszorg, casemanage ment, persoonsgebonden budget, nieuwe vormen van dagbesteding (boerderijzorg), begeleid zelfstandig wonen, enz. Op de thema-avond gaan de sprekers dieper in op de taken van hun psychiatrisch thuis- zorgteara en ze geven een casus van de pro blemen en uitdagingen die zich voordoen. Kenmerkend voor deze activiteiten is dat er veel meer dan vroeger het geval was, inten sief wordt samengewerkt tussen de diverse instellingen. Nieuwsgierig geworden? Wilt u meer weten? Kom dan naar de thema-avond van de interkerkelijke werkgroep 'In Perspec tief. Clusterhoofd van het MFC de heer Wim van der Staaij en unithoofd Tijmen Rasser geven informatie over 'Deeltijdbehandeling en Psychiatrische Thuishulp'. Datum: woensdag 17 oktober 2001. Plaats: Gereformeerde Kerk, Middelharnis (hoek Langeweg-Koningin Juliana- weg). Tijd: 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Op D.V. 13 oktober is er een weer een jeugd- contact-avond in Ouddorp. Ds. Koppelaar uit Abbenbroek zal dan komen spreken over het onderwerp 'Trouwen in de kerk?!' Ook zal hij aandacht schenken aan degene die niet tot een trouwdag komt. Ais je hier meer over te weten wilt komen, kom dan 13 okto ber naar Ouddorp, samen kunnen we er weer een geslaagde avond van maken. Deze avond zal in Eben-Haëzer gehouden woe den, de aanvang is om 19.45 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. We hopen deze avond veel jongeren te zien, dus schrijf het alvast in je agenda! Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Na afloop zullen we nog gezellig wat drinken, met een lekker hapje erbij. Zien we je die avond? Groeten, JCC Ouddorp Het moment van de ondertekening. Links op de foto tekent burgemeester Boonstra, rechts gedeputeerde Houtman, terwijl de overigen op hun beurt staan te wachten. Op vrijdag 5 oktober jl. ondertekenden de gemeenten Dirksland, Goedereede, Middelharnis, Oostflakkee, het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee (ISGO) en de pro vincie Zuid-Holland de bestuursovereenkomst regionale door werking Beleidsplan Milieu en Water (BMW). Dit gebeurde in het gebouw van het ISGO in Middelharnis. Ondertekenaars van de bestuursovereenkomst waren: namens de vier gemeentebe sturen de wethouders P. Koningswoud, A. Lokker, G. Slootweg en N. Andries. Namens het Dagelijks Bestuur van tiet ISGO tekende burgemeester D. Boonstra, gedeputeerde M. Houtman vertegenwoordigde de provincie Zuid-Holland. In totaal stellen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS) 440.000,- aan sti muleringsgelden beschikbaar aan het ISGO voor de periode 2001-2004. Het ISGO zal de stimuleringsgelden inzetten voor de versterking van de strategische positie van milieu op het eiland. Het BMW van de provincie Zuid-Holland zet een nieuwe koers in voor het milieubeleid. Het beleidsplan is er voornamelijk op gericht om in te spelen op maatschappelijke problemen omtrent milieu en water. Tevens staan de aspecten duurzaamheid en omgevingskwali teit centraal in het beleidsplan. Om deze aspecten ook centraal te laten staan in de Zuid-Hollandse regio's is samenwerking erg belang rijk. De stimuleringsgelden van de provincie geven een 'extra duwtje in de rug' bij de verdere ontwikkeling van de gemeentelijke regionale samenwerking. Ook wil het BMW dat milieuaspecten worden meegenomen in plan nen van andere beleidsvelden (verkeer, ruimtelijke ordening etc). Op het eiland zal langs verschillende wegen de milieusamenwerking tus sen de gemeenten en de integratie van milieubeleid in andere beleids velden worden versterkt. Er zal o.a. een medewerker worden aange steld die de taak krijgt om als 'procesaanjager' de uitvoering van de activiteiten te coördineren en ondersteunen. Ook zullen instrumenten ontwikkeld worden om beter van eikaars kennis gebruik te gaan maken. In de eerste fase wordt in het regionaal meerjarenprogramma vastge legd welke projecten worden uitgevoerd en hoe men de nieuwe werk wijze zal gaan gebruiken. NIEUWE TONGE - woensdagavond 10 oktober 19.30 uur ds. J. Schipper, 's-Gra- venpolder. MELISSANT - Woensdag 10 oktober 2001, 19.30 uur, student G. Pater uit Genemuiden. STAD AAN 'T HARINGVLIET - donder dag 11 oktober, 19.30 uur, ds J. Karels (H.D.). De SGP kiesvereniging te Goedereede, heeft in haar vergadering van september j.l. de volgende personen kandidaat gesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen van DV 6 maart 2002. Wethouder A.C. Lokker is weer gekozen als lijsttrekker voor de SGP te Goedereede. Dhr. J. 't Mannetje, die onlangs mocht gedenken 12,5 jaar raadslid te zijn, heeft zich niet meer kandidaat gesteld voor een verkiesbare plaats. Hiervoor is de heer H. Tanis, even eens afkomstig uit Goedereede, kandidaat gesteld. 1. A. C. Lokker - Ouddorp 2. B. L. Noorthoek - Stellendam 3. Joh. Klepper - Ouddorp 4. H. Tanis - Goedereede 5. T. Human - Stellendam 6. P. C. Grinwis - Ouddorp 7. E. de Blok - Stellendam 8. P. J. Tanis - Ouddorp 9. P. den Hertog - Ouddorp 10. E. Tanis - Goedereede 11. Joh. Moerkerk - Ouddorp 12. K. Soeteman - Goedereede 13. H. C. van Rossum - Stellendam 14. A. Voogd - Ouddorp 15. K. Tanis - Ouddorp 16. C. B. Moyses - Stellendam 17. J. 't Mannetje - Goedereede 18. A. v.d. Wende - Ouddorp 19. Kr. Klepper - Ouddorp 20. C. Keizer - Stellendam 21. M. van Splunder - Goedereede 22. C. van Wijk - Ouddorp 23. J. M. van Oostenbrugge - Stellendam 24. S. J. J. Grootenboer - Ouddorp 25. P. C. Künk - Stellendam Woensdag 4 oktober werd de Steliendamse reddingboot 'Prinses Margriet' driemaal gealarmeerd door de kustwachtpost Oud dorp. De eerste keer gebeurde dat om 15.05 uur. Twee waterscooters waren vertrokken vanaf de blokkendam bij de Maasvlakte en waren al enige tijd niet meer gesignaleerd. De beide reddingboten 'Kapiteins Hazewin- kel' uit Hoek van Holland en 'Prinses Mar griet' uit Stellendam werden door de Kust wacht gealarmeerd. Een juist aanwezige Orion (een marinevUegtuig) heeft de beide waterscooters vanuit de lucht opgemerkt en gaf de juiste positie door, zodat de redding boten rüet behoefden te zoeken. De 'Kapi teins Hazewinkel' was het eerst ter plaatse, terwijl de 'Prinses Margriet' even later arri veerde. Er was echter niets aan de hand met de twee watersporters, zodat de reddingboten geen hulp behoefden te verlenen en weer terug konden keren naar hun station. Korte tijd later, 17.00 uur, werd de bemanning van de 'Prinses Margriet' weer opgeroepen, nu voor de Goereese gamalenkotter GO 52 'Zeehond', die met motorproblemen te kam pen kreeg bij boei SG14. De schipper nam contact op met de kustwachtpost in de vuur toren in Ouddorp en verzocht om assistentie van de Steliendamse reddingboot. Deze heeft deze kotter op sleeptouw genomen en naar de buitenhaven van Stellendam gebracht, waar zij werd afgemeerd aan één van de steigers bij de visafslag. 's Avonds 20.30 uur kwam de kustwachtpost Ouddorp voor de derde keer die dag in actie voor het alarmeren van de KNRM. Bij de stormvloedkering Neeltje Jans was een kite-surfer vermist en voor een zoekactie werden verschillende reddingbo ten opgepiept. De 'Graaf van Bylandt' en de 'Harder' uit Burghsluis, de 'FUnt' uit West Kapelle, de 'Griend' uit Ouddorp en de 'Prinses Margriet' uit Stellendam. De surfer was vertrokken vanaf de Roompotsluis. Later op de avond werd de surfer aangetrof fen op het strand, echter zonder zijn surfspul- len. De reddingboten konden weer naar hun station terugkeren. Op vrijdag 5 oktober jl. werd de bemarming van de Steliendamse reddingboot 'Prinses Margriet' weer aan boord geroepen. Bij de Böllenboei bevond zich het visbootje Delta 236 met 2 personen aan boord. Het kreeg te maken met motorpech en alarmeerde via de kustwachtpost Ouddorp de reddingboot. Deze voer naar het bootje toe, nam het op sleeptouw en bracht het naar de Brouwers- dam. De bemanning was afkomstig uit Moergestel in Noord Brabant. Zondag 7 oktober werd om 13.00 uur de bemanning weer opgeroepen door de Kust wachtpost Ouddorp. Er was daar een mel ding binnengekomen van een kite-surfer in de problemen bij de Slufterdam. Toen de red dingboot het Hindergat uitliep gaf het Kust wachtcentrum de melding dat de surfer inmiddels aan wal was, maar de reddingboot werd verzocht door te varen naar de Nieuwe Waterweg omdat er een melding was binnen gekomen van een visbootje op de blokken dam. Later werd doorgegeven dat het een omgeslagen catamaran betrof. Omdat de red dingboten uit Hoek van Holland en Terheijde ook op deze melding afkwamen, de Bruinvis was als eerste ter plaatse, kon de 'Prinses Margriet' terugkeren naar Stellendam. GOEREE- OVERFLAKKEE Heeft u ons vorige stukje gelezen? En, bent u nieuwsgierig geworden naar ons feestje voor ons éénjarig bestaan? Kom dan naar de Wereldwinkel aanstaande zaterdag 13 okto ber, en kom kijken om 11.00 uur naar de onthulling van ons nieuwe bord, dat voor taan héél duidelijk maakt dat in ons pandje de Wereldwinkel zit. Of kom 's middags met de kinderen, waar ze van 13.00 uur tot 14.00 uur muziek mogen komen maken op de flui ten, panfluiten, trommels en dergelijke, die in onze winkel liggen. De hele dag zijn wij open, en schenken wij koffie en thee (natuurhjk van Max Havelaar), en daar heb ben wij een verrassing bij. Ook is er een grabbelton voor de kinderen, en voor de belangstellende wordt er een informatieve video gedraaid. Hoe we dat klaarspelen met de ruimte? Kom kijken!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1