Engelse Kathedraal Muziek in Nieuwe Kerk Zierikzee \>J Eerste brandweervrouw op Goeree-Overflakkee 0900-8844 Binnenkort Goeree en Overflakkee Kalender 2002! De maat is vol! Fam^i innaard www.knopsbv.nl karels. autoschade 7v VERHUISD NAAR: Kerkdiensten Ger. Gem. Jubileumconcert Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelharnis' Wijkagent spreekt voor vrouwenbeweging Msser Meubelen Deltawind genomineerd voor Nationale Toekomstprijs 2001 ^M ....Mmuoci/Ccutd roiii HELPENDE HANDEN Contactbijeenkomst voor mensen met een handicap -^>252 9 'G 4"^^ Visser Visser BARENDRECHT. TEL0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187-617 300 Primeur voor gemeente Dirksland Dorpsweg 4 3253 AH Ouddorp (30 cpm) Bromfietser onderuit Snelheidscontroles eGuAJtAGC KfiÖpS Langeweg Middelharnis Tsl. (Q187) 47 67 67 HaMeJ^ welkoai in de sbowroomTan in Som s^ ISO 9002 Vrijdag 5 oktober 2001 74e jaargang nr. 7044 Op zaterdag 13 oktober, aanvang 20.00 uur, hopen het Vocaal Ensemble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Verhage en Wim Diepenhorst aan het orgel een concert te geven in de uitstekend klin kende en van een monumentaal orgel voorziene Nieuwe kerk te Zierikzee. De toegangsprijs is 10,00 en 7,50 voor scholieren en de houders van een bejaardenpas; kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. Op het programma staan uitsluitend werken uit de rijke traditie van de Engelse kerkmu ziek. Voor wie bekend is met dit repertoire weet dat een goede akoustiek en een groot orgel, evenals in de Engelse 'Cathedrals', onmisbaar is voor deze muziek. De kerk van Zierikzee leent zich als geen andere voor deze muziek! Uitgevoerd worden composities uit de 17e t/m de 20e eeuw; van Purcell en Greene tot Elgar en Vaughan Williams. We noemen u bijvoorbeeld 'I was glad' van Purcell en 'Great is the Lord' van Elgar. Het koor heeft stevig gestudeerd om al die mooie Anthems zo goed mogelijk te zingen en met behulp van de teksten die u mee kunt lezen kunt u hopelijk optimaal meeleven met de drama tiek van al deze muziek. Het Kam en Van der Meulen-orgel zal in al zijn glorie klinken in de orkestraal gedachte koorbegeleidingen en in een tweetal soli. De soli zijn het bekende Concerto in F van G. F. Handel in een romantische bewerking van S. de Lange en de 'Introduzione e Fuga' van W. T. Best. 'Magnificat' is een koor van ongeveer 25 zangers, die afkomstig zijn uit Goeree-Over- flakkee en omstreken. Het koor is zo'n 12 jaar geleden opgericht en legt zich toe op kerkmuziek uit alle stijlperioden. Rinus Verhage is vanaf de oprichting diri gent van Magnificat. Hij studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en is werkzaam als dirigent, docent, organist (o.a. organist van de Nieuwe Kerk te Zierikzee) en muziek schooldirecteur. Wim Diepenhorst is de vaste begeleider van Magnificat. Hij studeerde muziekweten schappen te Utrecht en orgel aan het Swee- hnck Conservatorium te Amsterdam. Werk zaam is hij o.a. als orgeladviseur, docent orgel aan het Conservatorium te Amsterdam en als redacteur van de Orgelencyclopedie. De organisatie van dit concert is in handen van de Orgelcommissie van de Nieuwe Kerk en iedereen rekent op veel belangstelUng; u bent hartelijk welkom! REGISTERACCOUNTANTS MAKELAAR Middelbarnis B.V, Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 Burgemeester Boonstra van Dirks land heeft afgelopen dinsdag persoon lijk de eerste brandweervrouw in zijn gemeente aangesteld. De burgemees ter vetelde blij te zijn met deze pri meur en stelde de 18-jarige Jantina van Wezel dan ook met veel genoegen aan als brandweervrouw van de blus- groep Herkingen. Op school wist Jantina al dat ze bij de brand weer wilde, maar toen was dat natuurlijk nog niet mogelijk. Nu ze eenmaal achttien is, heeft ze dan ook gelijk haar kans gegrepen en is haar vader, opa, oom en neef achteraan gegaan. Een complete brandweerfamiUe dus, die nu met een brandweervrouw is uit gebreid. Vader Van Wezel had hier eerst zijn bedenkingen wel over, omdat het immers op Goeree-Overflakkee een echte mannenwe reld is waar je als jonge vrouw in terecht komt. De ploeg, die de beslissende stem uit moet brengen over de aanstelling van een nieuw lid, besliste echter positief over haar komst en nu is vader Van Wezel trots op zijn dochter. Hoewel haar droom om bij de beroepsbrandweer te gaan, niet is uitgeko men, is Jantina blij toch bij de plaatselijke ploeg te kunnen komen. Burgemeester Boonstra noemde het moment van haar aanstelhng een feestelijk moment. Hij was oprecht blij een brandweervrouw binnen de gemeente te kunnen verwelko men, die niet was overgehaald om ook bij de brandweer te komen, maar uit eigen wils kracht zover gekomen is. Als belangrijke reden van zijn blijdschap noemde hij het feit dat eventuele slachtoffers ook in een man nenwereld terecht komen en voor sommige vrouwelijke slachtoffers zal het belangrijk zijn dat een vrouw zich over hen ontfermt. Daar de burgemeester ervan overtuigd is dat het niet altijd mee zal vallen als eerste brand weervrouw op het eiland, wenst hij Jantina veel succes en sprak de hoop uit dat zij mis schien zelfs nog wat hogerop zou klimmen binnen de brandweerwereld. In het algemeen sprak hij zijn dankbaarheid uit over het feit dat werkgevers meestal erg positief reageren op het feit dat werknemers bij de brandweer actief zijn. Wij zip op I oktober Gas -Water -Warmte Dorpsv/eg 4, 3253 AH Ouddorp. Tel. (0187)68 21 01 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Dinsdagmiddag rond vijf uur kwam een 24-jarige vrouw uit Mehssant op de parallelweg van de Provin- cialeweg N215 door nog onbekende oorzaak met haar bromfiets ten val. Het slachtoffer werd door GGD-personeel naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam vervoerd, waar zij ter observatie werd opgenomen. STAD aan 't HARINGVLIET - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield dinsdagmiddag radar- snelheidscontroles op de Lieve Vrouwepol- dersedijk in Stad aan 't Haringvliet. Tussen kwart voor drie en kwart werd gecontro leerd, waarbij 40 van de 248 passerende automobilisten het niet zo nauw namen met de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 km/uur. MELISSANT - Woensdag 10 oktober 2001, 19.30 uur, student G. Pater uit Genemuiden. OUDDORP - Woensdag 10 oktober 2001, 19.30 uur, ds. M. J. van Gelder uit Mid delburg-Zuid. Op D.V. zaterdag 6 oktober a.s. viert de ChristeUjke Oratorium Vereniging 'Middel harnis' haar 40-jarig jubileum met een psal menconcert in de Ned. Herv. Kerk te Dirks land. Op het programma staan psalmbewer kingen van Goudimel (16e eeuw) tot Willem Vogel (20e eeuw). Het koor wordt begeleid door de organist Wim Diepenhorst, die tevens drie solowerken ten gehore zal bren gen. Het programma ziet er als volgt uit: 1. a. Psalm 150 (nederlands) - C. Goudimel (1514-1572) b. Psahn 150 (frans) - C. Goudimel c. Psakn 150 (duits) - H. Schütz (1585- 1672) d. Psahn 150 (engels) - CV. Stanford (1852-1924) 2. Orgelsolo: Canonische Studie in C - R. Schumann (1810-1856) 3. a. Psalm 91 - F. Medelssohn (1809- 1847) b. Psalm 100 - F. Mendelssohn c. Psalm 42 - J.H. Schein (1586-1630) d. Psahn 117 - H. Schütz 4. Orgelsolo: Voluntary in D - W. Russel (1777-1813) 5. a. Psalm 24 - G.F. Handel (1685-1759) b. Psalm 121 - B. Rose c. Psalm 121 - H. Nicholson d. Psakn 122 - H. Parry (1848-1918) 6. Psalm 150 - C. Franck (1822-1890) 7. a. Psalm 97 - W. Vogel (geb. 1920) b. Psalm 98 - W. Vogel 8. Orgelsolo: Pastorale in g - A. de Klerk (1917-1998) 9. Magnificat en Nunc Dimittis - G. Dyson (1883-1964) Het concert, dat georganiseerd wordt door de Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Over flakkee', begint om 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt voor volwassenen 15,00;' schoUeren, CJP-houders en 65+: 10,00 en kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar bin nen. De prijs is inclusief een consumptie in de pauze. U wordt hartelijk uitgenodigd het jubileum van de Chr. Oratorium Veniging 'Middel- harrus' mee te vieren door dit bijzondere concert bij te wonen. Over D.V. één week zal de nieuwe Goeree en Overflakkee kalender op heel het eiland, huis aan huis, worden aangeboden. Na de vele enthousiaste reacties van het afgelopen jaar is de kalender opnieuw rijk geïllustreerd met prachtige aquarellen van wijlen de heer A. K. Vogelaar. Evenals de afgelopen jaren is er met zorg gewerkt aan een gevarieerde samenstelling van de kalender, in combinatie met een schitterende lay-out. Zoals u gewend bent is er veel ruimte gereser veerd voor het noteren van afspraken en het maken van andere aan tekeningen. Ook dit jaar sponsort de kalender het werk van Roparun Hospice 'Calando' te Dirksland. Zij hebben nog steeds dringend behoefte aan financiële middelen. Door middel van de aankoop van de Goeree en Overflakkee kalender zorgt u ervoor dat de belangrijke activiteiten van Calando haar voortgang kunnen hebben. Van iedere verkochte kalender is een rijksdaalder bestemd voor Calando. U kunt de kalender telefonisch bestellen: tel. (0187) 48 30 71 of (0187)48 34 65. Tevens is de kalender verkrijgbaar bij de boekhandels Akershoek, Van der Boom en Vroegindeweij en bij VVV Middelharnis. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: de kalender kost maar f 16,50 en is natuurlijk ook uitermate geschikt als cadeau Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer j OPEL ypfff auPorli'den met plezier christelijk-maatschappeli I vrouwenbeweging De Christelijke-maatschappelijke vrouwen beweging 'Passage' heeft het genoegen u uit te nodigen voor haar bijeenkomst op D.V. donderdag 11 oktober a.s. in het Diensten centrum te Middelharnis, aanvang 19.30 uur. Het werk van de politie heeft de laatste jaren sterke veranderingen ondergaan. Daarom is de heer G. Boender uitgenodigd hierover te komen spreken. De heer Boender is verbonden aan het wijkteam Overflakkee van de regio-politie Rotterdam-Rijnmond. 'Passage' hoopt u op 11 oktober a.s. te mogen begroeten. Ook introducé's zijn van harte welkom! Hawneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 DEN HAAG - Op 18 oktober maakt de jury de winnaars van De Nationale Toekomstprijs 2001 bekend. Een pre jury heeft uit 121 inzendingen, 21 nominaties geselecteerd. De Nationale Toekomstprijs is een prijs voor het beste plan of project voor de wereld van morgen. Plannen en projecten zijn beoordeeld op ecologische, econo mische en sociale aspecten; een belangrijk criterium is ook: hoe inspi rerend is het idee? Dit jaar - het Internationale Jaar van de Vrijwilli gers - waren extra punten te verdie nen voor projecten van vrijwilligers en projecten met een mondiale uit straling. Op de oproep 'Goed idee? Hier ermee!' kwamen 121 inzendingen binnen: 48 in de categorie Non-profit-instelhngen, ook 48 in de categorie Personen en 25 in de categorie Bedrijven. Hieruit heeft een pre-jury 21 nominaties geselecteerd. Zij dingen naar de hoofdprijs van ƒ25.000 per categorie en een pakket consultantcy diensten aangeboden door gerenormneerde bedrijven. Ook een Non-profitinstelling op Goeree- Overflakkee dingt mee naar de Nationale Toekomstprijs: Deltawind (Dirksland): Duurzaam gedreven door de wind. In twaalf jaar hebben vrijwilligers Deltawind tot een groot succes gemaakt door te werken aan de promotie, acceptatie, realisatie en exploitatie van duurzame energie op Goeree-Overflak kee. Deltawind kan nu binnen een jaar alle huishoudens op Goeree-Overflakkee van eigen, schone elektriciteit voorzien. De jury 2001 is uit de volgende personen samengesteld: dhr. prof. dr. J.C. Terlouw (voorzitter, schrijver en D-66 prominent), mevr. A. Edelenbosch (gedeputeerde pro vincie Drenthe), mevr. S. Kwekkeboom- Jansen (Zakenvrouw van het jaar 2000), dhr. prof. H. Brezet (PhD MSc, Technische Uni versiteit Delft), dhr. H. Traida (acteur) en dhr. J. Schinkelshoek (directeur Communi catie Rabobank). Uitgebreide achtergrondinformatie over de genomineerden is te vinden op de website van Stichting De Nationale Toekomstprijs: www.toekomstprijs.nl. NIEUWE TONGE - Steeds vaker worden er dieren vergiftigd in de regio Nieuwe Tonge. Aangezien deze acties niet openbaar ge maakt worden door de laffe daders, en de politie dus géén actie kan ondernemen, neemt een groep particulieren uit Nieuwe Tonge zelf het heft in de hand. Naast een hoge beloning voor de tip die leidt naar de daders, zal iedere volgende melding grondig onderzocht worden. "Het wordt tijd dat deze daders in de kraag gevat worden, en gestraft worden voor hun onmenselijke daden", aldus de initiatiefnemer. Mocht u meer informatie hebben die leidt naar de daders, dan kunt u (anoniem) mailen naar dierenmishandeling gofree.nl of faxen naar het faxnummer (0187) 652327. Al uw informatie zal vertrouwelijk behan deld worden. KEH* CERTIFICATI 36570 iiiiiiAiajiiaiiii Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 BELEGGINGEN Onafhankelijk beleggingsadvies met positiebewaking Resultaataf h. vergoeding mr. A. van der Veer (0187) 609012 www.profiteffect.com De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van de oudervereniging 'Helpende Handen' nodigt hiermede mensen met een handicap uit, alsmede hun ouder(s) en/of ver- zorg(st)er(s), tot het bijwonen van de con tactbijeenkomst, te houden op D.V. zaterdag 13 oktober 2001 's middags om kwart over twee. Plaats van bijeenkomst is gebouw 'Salem' bij de kerk der Gereformeerde Gemeente aan de Molenstraat 16 te Nieuwerkerk (Zld.). Er wordt een bijbelvertelling gehouden; daarna worden degenen uit de doelgroep die pas jarig zijn geweest, gefeliciteerd (met na tuurlijk een cadeautje). Dan is het pauze met gratis koffie, thee of frisdrank. Na de pauze worden alle bezoekers op crea tieve wijze bezig gehouden tot de sluiting om kwart over vier. Komt u ook? Onze doel groep stelt belangstelling zeer op prijs. U bent van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1