Eerste ondergrondse glasbak in gemeente Middelharnis in gebruik genomen tiotneeteiniui Minister De Vries op werl(bezoek in Oostflaldtee Apen kooi \>J WD-Kamerlid Geluk opent Bruse Visserij en Handelshaven www.knopsbv.nl Acties Griend te Ouddorp Impuls-plusdag over de prediking Collecte voor Dierenbescherming innaard Oproep reünie VGLO chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden \%ser Meubelen eGAHMmKnöps Langeweg Middelhamis Tel. (018T) 47 67 57 Crea-avond bij 'De Zwaluw' i^r Visser Visser 2>2SZ 'Gd Versterking lokale economie Battetgk welkom in de showroom van iitlSoitmiels&jk. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Weekendafsluitingen rijksweg N15 ter hoogte van Rozenbui^ Rijkswaterstaat heeft in verband met het plaatsen van geluidsscher men ten behoeve van de Haven- spoorlijn twee weekendafsluitingen gepland van de rijksweg N15 ter hoogte van Rozenburg. actief in beeld en geluid www.dereusvastgoed.nl Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiebedrijf In Oude Tonge was afgelopen maandagmiddag Minister K. de Vries van Bin nenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties te gast in cultureel centrum 'de Grutterswei'. Dit in verband met een kort werkbezoek dat hij deze middag bracht, in combinatie met een bezoek aan de gemeente Binnenmaas in de Hoeksche Waard. Het gespreksthema voor het bezoek aan Oostflakkee was 'Veiligheid in een landelijk gebied'. Namens de Politie Regio Rotterdam-Rijn mond richtte districtschef Van de Streek zich tot de beleidsman en namens de brandweer voerde de Dirkslandse commandant Bestman het woord. De bij eenkomst, bedoeld voor de eilandelijke overheid, stond onder leiding van burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee. Na afloop kreeg Minis ter De Vries, die destijds districtskamerlid voor Goeree-Overflakkee is geweest, een Flakkees receptenboek cadeau uit handen van Van Pelt. Politie Brandweer Rectificatie datum Viswedstrijd Middelharnis B.V. Over het hoofd gezien... BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL. 0187-617 300 Vrijdag 28 september 2001 74e jaargang nr. 7042 BRUINISSE - Tweede Kamerlid J, Geluk (VVD) heeft vrijdagmiddag 21 september J.l. in Bruinisse de nieuwe visserij- en handelshaven voor de gemeente Schouwen-Duiveland offi cieel geopend. De opening van 'De Vluchthaven' ging gepaard met het hijsen van een pallet Zeeuwse mosse len uit het laadruim van de mosselkot ter BRU 68 'Spera in Deo'. Geluk noemde de realisering van de 300- meter lange loswal en twaalf aanlegsteigers voor de mosselvloot een positieve ontwikke ling voor SchOuwen-Duiveland en die van Bruinisse in het bijzonder. In combinatie met het aangrenzende bedrijventerrein kan deze haven een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere economische ontwikkeling van de gemeente Schouwen-Duiveland. Helaas zijn alle juridische procedures rond de om streden loswal nog niet afgewikkeld. Enkele omwonenden vrezen overlast van de haven- gebonden activiteiten en hebben daartegen bezwaar aangetekend. Met betrekking tot de noodzakelijke milieuvergunning verklaarde havenwethouder G. van de Velde-de Wilde nog dit jaar een gunstige uitspraak van de Raad van State te verwachten. De handelsha ven kwam enkele jaren geleden in handen van de gemeente, nadat Rijkswaterstaat de (vroegere) uitwijkfunctie voor de binnen vaart had afgestoten. Met name in de periode dat de Zeeuwse stromen niet van de Noord zee waren afgesloten fungeerde deze haven (sinds 1933) daadwerkelijk als vluchthaven voor de scheepvaart. Een gedeelte van de mosselkotters moest vanwege de schaalver groting van de vJoot uit de karakteristieke haven bij de dorpskern van Bruinisse verhui zen. HavesneJnd 7, Soramefsdijk, tel.(0187)48 33 28 Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL ^^fffff autorljdeii mtplezier Van zaterdag 29 september 6.00 uur tot zondag 30 september 24.00 uur is de N15 richting Europoort ter hoogte van Rozen burg afgesloten voor alle verkeer. Het ver keer wordt gedurende deze afsluiting als volgt lokaal omgeleid: het verkeer verlaat de N15 bij afrit havennummers 5500-6600 en volgt de Neckarweg. Daarna over de Rozenburg-sesluis, Theemsweg en Clyde- weg terug naar de toerit van de Al5. Deze omleidingroute wordt aangegeven met het cijfer 1. Van zaterdag 6 oktober 6.00 uur tot maan dag 8 oktober 5.00 uur is de N15 richting Rotterdam ter hoogte van Rozenburg afge sloten voor alle verkeer. Ook hier wordt het verkeer lokaal omgeleid. Het verkeer gaat via afrit 14 onder rijksweg N15 naar de Merseywég. Dan via Theemsweg, Rozen burg-sesluis en Neckarweg terug naar de oprit van de NI5. Deze omleidingroute wordt aangegeven met het cijfer 2. In het tweede weekend verricht Rijkswater staat ook werkzaamheden ter hoogte van de Harmsenbrug voor de bouw van de Caland- tunnel. Het verkeer vanaf de N57 richting Europoort (havens 5500-9900) wordt via de N218 omgeleid. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het informa tiecentrum NI 5, tel.: 0181-213083. Sinds eind 1999 heeft de gemeente Middelharnis ervaringen opgedaan met de ondergrondse containers voor de inzameling van het huisvuil bij de bejaardenflats. Deze ervaringen zijn goed te noemen. De woonkwaliteit is door het plaatsen van deze onder grondse voorzieningen op een hoger niveau gekomen. Om ook de woonkwaliteit in de omgeving van de glasbakken op een hoger niveau te brengen heeft het college het voornemen om de glasbakken binnen de bebouwde kom ondergronds te^ brengen. Vooruitlopend hierop heeft het college en de raad besloten om bij de nieuwe Meermarkt Klapmuts aan de Westdijk in Nieuwe Tonge twee onder grondse glasbakken te plaatsen. Deze glas bakken zijn de eerste ondergrondse glasbak ken in de gemeente Middelharnis en op het eiland Goeree-Overflakkee. Door wethouder Slootweg - met o.a. Milieu zaken in zijn portefeuille - en mevrouw Klapmuts van de gehjknamige Meermarkt werden de ondergrondse glasbakken in gebruik genomen, in de hoop dat de inwo ners van Nieuwe Tonge hier goed gebruik van zullen gaan maken. Want de inzameling van het afvalglas blijft nog achter bij de lan delijke norm van 25 kilogram per inwoner; in de gemeente Middelharnis ligt dit op ongeveer 20 kilogram. Ook de andere gemeenten op Goeree-Overflakkee overwe gen op dit moment de plaatsing van onder grondse glasbakken. Verdere aanwezigen waren o.m. de heer J. van Wezel van het ISGO en twee heren van het leveranciersbe- drijf. En met de woorden "tot slot wil ik de heer Klapmuts hartelijk danken voor de goe de samenwerking in de voorbereiding tot het plaatsen van deze glasbakken", verklaarde wethouder Slootweg de glasbakken tot onderdeel van onze samenleving. COMBI I uur foto-s»rvieo OUDDOtf Wuhtrad 3S U (OUT) U1i12 fu 4UT34 RBltSSE-Pnnhhoi) Hogtucm 172 l«L vil Op 25 september jl., omstreeks 14.15 uur, ontving de kustwacht post Ouddorp een mel ding van het motorschip Riffier dat deze was vastgelopen op de Aardappelenbuit, zijnde een zandbankje gelegen tussen de Brouwers- dam en de zandbank de Ooster. De beman ning van de Ouddorpse reddingboot Griend werd voor deze melding opgepiept. Ter plaatse bleek dat de nageliüeuwe, ruim 11 meter lange, Riffier, met aan boord drie bemaimingsleden, helemaal droog lag op de Ooster. De Riffier was vertrokken uit Sche- veningen en was op weg naar Antwerpen. Met de bemanning van de Riffier werd de afspraak gemaakt om bij hoger water hulp te verlenen bij het vlot komen. Omstreeks 17.45 uur was de Griend samen met de Stel- lendamse reddingboot Prinses Margriet weer bij de Riffier. Door de Griend werd vervolgens een sleeptros overgevaren waar na de Pr. Margriet de Riffier, omstreeks 19.30 uur, van de zandbank trok. De Riffier is vervolgens samen met de Pr. Margriet naar Stellendam gevaren voor overnachting. Tel. (0187) 68 85 00 info@dereustvastgoed.nl Hoenderdijk 7a (centrum), 3253 AK Ouddorp aan Zee Tel. (0187) 68 85 00 Fax (0187) 68 85 01 Naast Impuls (doelgroep 23 t/m 39 jaar) heeft de IZB ook Impuls-plus (doelgroep 40 t/m 55 jaar). Op zaterdag 13 oktober 2001 is er een Impuls-plusdag met als thema 'Over preken en luisteren'. ledere kerkganger heeft wel een mening over de preek en die meiüng wordt vaak alle kanten op geventileerd, maar komt maar zelden bij de eigen predikant terecht. Toch ervaren predikanten ook aan den lijve hoe moeilijk het is om te preken voor een breed geschakeerde gemeente die kritisch is. Er zijn dan ook de laatste tijd pre dikantenconferenties over de prediking. Kortom, een aangelegen onderwerp! Aan de Impuls-plusdag, die onder leiding staat van IZB-predikant ds. W. Dekker, wer ken mw. Hijltje Vink en dr. G. van den Brink (predikant te Bilthoven) mee. Beide laatst genoemden hebben samen het nodige voor werk voor de conferentiedag gedaan, mede aan de hand van een enquête die mw. Vink heeft gehouden onder predikanten. Het belooft een boeiende dag te worden, waarbij er alle ruimte is voor eigen inbreng. Aan de deelnemers wordt gevraagd om vooraf wat aantekeningen te maken over gehoorde preken. De dag duurt van 10.00 tot 15.30 uur en wordt gehouden in Woudenberg. Kosten 15,- p.p., echtparen 25,-. Aaimielding (graag tijdig in verband met de nodige persoonlijke voorbereiding) bij: Bureau IZB, Joh. van Oldenbameveltlaan 10,3818 HB Amersfoort, tel. (033) 4611949, e-mail: secretariaat@izb.nl NUMANSDORP - In de week van 1 tot en met 8 oktober 2001 vindt de jaarlijkse col lecte plaats van de Dierenbescherming en Dierenbelang Hoeksche Waard. De op brengst van de collecte komt geheel ten goe de aan de eigen Hoeksche Waardse dieren, met name de dieren in het dierenasiel 'de Dierenstee'. Er bhjft geen geld aan de zgn. strijkstok hangen. Alles is bestemd voor de verzorging van de dieren. Geeft daarom met gulle hand of stort een gift op giro 2914329 of bankrek. 3511.07.541. Maar om de collecte tot een echt succes te maken hebben Dierenbelang en Dierenbe scherming nog heel hard collectanten nodig. Het kost u in die week maar een enkel uurtje voor een goed doel. Opgave (0186) 571717 of613942, 652096, 655150. Gas -Water -Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 O! Voor de Politie Regio Rotterdam-Rijimiond is Goeree-Overflakkee een buitenbeentje, gaf politiechef Van de Streek aan. Wat cri minaliteit betreft kent het gebied geen al te grote zorgen. Het is vooral de gereden snel heid die er tot problemen kan leiden en die in direct verband valt te brengen met de zwaar dere verkeersongevallen. Daarom worden wekelijks op 15 locaties op het eiland snel heidcontroles uitgevoerd, met als resultaat een daling van het percentage snelheidsover tredingen van 29 naar 11%. Het aantal onge vallen met ernstig letsel of met dodelijke afloop daalt navenant. Daarnaast zijn bij 1-1-2-meldingen de aan- rijtijden voor de politie op het eiland een moeilijk punt: niet zelden wordt de maxima le aanrijtijd van 15 minuten niet gehaald. Weliswaar kan dan hulp worden ingeroepen van collega's van buiten het eiland, maar toch... Ook bestaat er grote behoefte aan meer poli tie in de wijk. Burgers willen de agent op straat aan kunnen spreken, en dat ontbreekt er momenteel nogal aan. De thans actuele herindeling van de werkpocessen bij de poli tie moet daar dienstbaar aan zijn, want hier bij wordt veel personeel vrijgemaakt dat uit sluitend bestemd is voor 'de wijk'. Men werkt ernaar toe om in 2003 17 wijkagenten op het eiland te hebben. Met betrekking tot de (telefonische) bereik baarheid van de poMtie worden duideUjk aanloopproblemen ondervonden. Ook hier voor wordt gewerkt aan een oplossing, door veel meer personeel aan te trekken. Maar het moet financieel wel beheersbaar blijven. Goeree-Overflakkee bestrijkt de helft van het verzorgingsgebied van de brandweerre gio Rijnmond. En in de brandweerzorg op het eiland lijken de inwoners van Goeree- Overflakkee - elk dorp heeft zijn eigen brandweer, en dat geeft een veilig gevoel - een flinke dosis vertrouwen te hebben, zo liet brandweercommandant Bestman weten. Maar om dat zo te houden én om te kunnen blijven voldoen aan de (immer strenger wor dende) vereisten, is er wel werk aan de win kel en zullen de nodige maatregels moeten worden getroffen. In iedere gemeente heeft de brandweer haar eigen autonomie, maar zeggingschap in de regio Rijnmond heeft men niet. En één opge leide leidinggevende op het eiland is wel wat weinig. Een punt van zorg is de beschikbaarheid van voldoende vrijwilligers tijdens kantooruren. Veel spuitgasten werken immers buiten het eiland en volgens de Arbo-wet moet een blusvoertuig in geval van uitruk wél een complete bezetting hebben. De afgelopen jaren zijn ook op Goeree- Overflakkee grotere incidenten voorgeval len. Die vereisen niet alleen meer speciali teit, ook een nauwe en optimale samenwer king met de andere hulpdiensten - met de ambulancedienst als belangrijke partner is - is daarbij oimiisbaar. Voor brandweerbij stand van elders in geval van zwaardere inci denten, blijkt het eiland wel ver van het 'hoofdkwartier' te liggen en moet men het op het eiland doen met commandanten die niet over de vereiste papieren beschikken. Wat betreft samenwerking lijkt een gezamenlijk afdeling Preventie daartoe een goede moge lijkheid te bieden. Wellicht dat in dit ver band gedacht kan worden aan één loket voor preventie,milieudienst en bouw- en woning toezicht? Resumerend kan worden gezegd dat op Goe ree-Overflakkee de brandweerzorg welis waar redelijk tot goed wordt uitgevoerd, maar dat de vrijwilligers daarbij meer en meer onder druk komen te staan. Daarnaast leiden de hoger wordende eisen ook tot hogere kosten. Vragenrondje Tijdens een vragenronde waren het vooral wethouder Vroegindewei van de gemeente Middelharnis en wethouder Bakelaar van de gemeente Goedereede die zich lieten horen. Wethouder Vroegindewei pleitte er bij de Brandweercommandant Bestman (r.) tijdens zijn speech aan Minister De Vries. In Eilanden Nieuws van dinsdag 25 septem ber jl. stond onder de uitslag van H.S.V. 'De Viscromte' vermeld, dat de eerstvolgende viswedstrijd van die vereniging op 3 oktober a.s. plaats zal vinden. Dit moet echter zater dag 6 oktober zijn. De inschrijving van 7.15 tot 7.45 uur en het vissen van 9.00 tot 14.00 uur blijven ongewijzigd. MAKELAARDk Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhornis Tel. (0187)482606 In Eilanden Nieuws van vrijdag 21 septem ber jl. stond op de voorpagina vermeld dat de C.O.V. 'Middelharnis' haar 40-jarig jubi leum viert. Echter, door samenloop van omstandigheden is de bronvermelding van de foto achterwege gebleven. De foto van de C.O.V. voor het oude Raadhuis in Middel harnis is gemaakt door Arjo van der Graaff uitDirksland. ^^^^^^^-^ Aan de oud-leerlingen t/m het jaar 1969 van de Christelijke school voor V.G.L.O. te MiddeUianüs wordt de oproep gedaan voor een reünie op zaterdag 3 november a.s., van 14.00-17.30 uur in de Prins Mauritsscholen- gemeenschap aan de Koningin Julianaweg te Middelharnis. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij Cock van Dijk, tel 06-53518445, en bij Ina Mackloet, tel. 0187-651257. Op dinsdag 16 oktober a.s. is er bij wijkver- eniging 'De Zwaluw' in Sommelsdijk een crea-avond. Deze keer gaan we een pom poen van mos maken en die wordt afgewerkt met touw. We beginnen om 19.30 uur. De kosten hiervoor zijn 25,- per persoon, inclusief materiaal en een kopje koffie. U kunt zich hiervoor opgeven tot 12 oktober a.s. bij A. Knape, tel.: 485945. Minister De Vries aan het woord in Oude Tonge minister voor om niet alleen op macro niveau, maar ook op micro-niveau aandacht te hebben voor de politiezorg. In de gemeen te Middelharnis komen delicten voor die onder de noemer 'zwaarere criminaliteit' val len en in 35% van de gevallen moet worden geconstateerd dat dat maximale aanrijtijd van de politie wordt overschreden. De wet houder verwees daarbij naar inbraken bij een juwelierzaak te Middelharnis, waarbij de aanrijtijd zelfs méér dan een halfuur duurde. Wethouder Bakelaar legde de minister de noodzaak voor van beschikbaarstelling van meer politiemensen. Met de huidige politie- bezetting ervaren de burgers, met name in de zomermaanden en 's nachts, hun gebied als onveilig. Doelend op de op handen zijnde uitbreiding van het politiepersoneel gaf Minister De Vries aan, met betrekking tot de veiligheid goede kansen voor het eiland te zien. "Hier mee liggen we 1 jaar vóór op schema, en dat is heel mooi!" Voor een optimale afstem ming van de politie op micro-niveau ver wees De Vries zijn toehoorders naar het Regionaal College, de Korpschef en het Korpsbeheer. Voor samenwerking op dit gebied tussen deze instanties én de gemeen ten heeft de minister een wetsvoorstel klaar liggen, zo liet hij weten. Reagerend op de speeches van politiechef Van de Streek en brandweercommandant Bestman merkte de Minister op dat burgers niet alles van de politie of brandweer kunnen en mogen verwachten. "Burgers hebben ook zélf hun verantwoordelijkheden te nemen als het gaat om hun veiligheid." Maar samenwerking tussen de hulpdiensten vindt ook De Vries onmisbaar, zeker als het gaat om preventie. Wat dit betreft is er in Nederland - na de rampen in Enschede en Volendam - een inhaalslag van start gegaan. Verder noemde de Minister het invoeren van het nieuwe communicatiesysteem C2000, het instellen van veiligheid'sregio's (in plaats van de tot op heden voor hulpdiensten gescheiden regio's) en geïntegreerde meld kamers als belangrijke factoren voor een betere hulpzorg. "Maar we moeten niet de illusie wekken dat de overheid alles kan op het gebied van veiligheid. Absolute veilig heid bestaat niet. Wél kunnen we een maxi male inspanning leveren, maar dan moet iedereen z'n steentje bijdragen." Met de woorden "ik wens u sterkte en wijs heid toe bij het dienen van de belangen van de bevolking in deze streek" verliet de Minister Goeree-Overflakkee. Op zaterdag 29 september a.s. (morgen!) is het weer ZAJW! De eerste avond van het nieuwe seizoen zal er een apenkooi gespeeld worden. Zorg dat je om 19.30 uur bij de sporthal bent. Je mag ook komen om gewoon uit te blazen van de week.Voor meer info kun je bellen met Corrie Bom, tel.: 651523. Tot ziens Commissie ZAJW REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1