0900-8844 Extra bingo Open dag 'Nollestee' druk bezocht Zendingsavond te Middelharnis ■(^innaard Roemeense leerlingen te gast op Goeree-Overflakkee Ophalen oud papier in Ooitgensplaat Jaarlijkse verlcoping Rummicubwedstrijd in Dienstencentrum Opfrissen rijvaardigheid voor 55-plussers Deltawind nam deel aan Open Dag Duurzame Enei^ie chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeumse eilanden Grote koor- en samenzangavond in Herv. Kerk Oud-Beijerland Auto Bedrijven Associatie scherpt kwaliteitsbeleid aan Z^2 (30 cpm) Arbeidsongeval met letsel te Oude Tonge KIEVIT WARMTE vrouwenvereniging 'Martlia' De Open Dag Duurzame Energie 2001, die afgelopen zaterdag werd gehouden, was voor Deltawind een suc ces. Met een lekker briesje, veel zon, mooie wolken luchten en slechts twee buien mochten ongeveer hon derd geïnteresseerden welkom worden geheten bij de windturbines van park Battenoert. Deelnemers aan de landelijke fietsdag, belangstellenden en veel eigen leden kwamen naar de Blaakweg om geïn formeerd te worden over de activiteiten van Deltawind. Zowel haar 'windactiviteiten' als de 'zonne-activiteiten' werden getoond. De antwoorden op de altijd leuke vraag 'hoe hoog is deze windmolen?' kenden ook deze dag twee uitersten: 11 meter en 125 meter. De ware masthoogte van 50 meter en de leuke kengetallen over het windpark deden het opnieuw goed bij de bezoekers. Dat de zes tur bines samen slechts één uur nodig hebben om de jaarlijk se productie van een gemiddeld huishouden te produce ren was voor velen een verrassing... Iedereen ging vol daan, verrijkt met kennis of met een mooie poster huiswaarts. Mede dankzij de enthousiaste reacties van alle bezoekers hoopt Deltawind ook volgend jaar weer deel te nemen aan de Open Dag Duurzame Energie. Dinsdag 25 september 2001 74e jaargang nr. 7041 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Zaterdagmorgen rond half elf liep een 34-jarige man uit Dirksland een dubbele enkelbreuk op, toen hij tijdens het controleren van een afvalwateropslagtank bij een bedrijf aan de Oost Havendijk uit gleed en ten val kwam. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd, wEiar hij aan z'n dubbele enkelbreuk moest worden geopereerd. Door de Arbeidsinspec tie wordt een onderzoek ingesteld. Op zaterdag 29 september a.s., aanvang 20.00 uur, zullen tijdens een zendings avond in de Ned. Herv. Kerk te Oude Ton ge vier koren zingen voor het 100-jarige bestaan van de Gereformeerde Zendings bond: het koor 'Song of Praise' uit Rotter dam (bekend van radio en tv), het Her vormd Jeugdkoor 'Tehillah' uit Dordrecht (dat al verschillende cd's op haar naam heeft) en de koren 'Com nu met Sangh' en 'Jubilate'De laatste twee koren hebben in het verleden al regelmatig samengewerkt tijdens de traditionele kerstzangavonden in de Oude Tongse kerk, alsmede in ver zorgingshuizen. Meerdere dirigenten, organisten en een pianiste zullen er a.s. zaterdag toe bijdragen dat het een mooie avond wordt. Ds. Van Lingen opent en sluit de zendingsavond, terwijl ds. Van Spanje (oi'rf-zendingspredikant) een meditatie zal verzorgen. Jong en oud wordt van harte uitgenodigd om op deze zendingsavond met hart en stem mee te zingen! De ANBO, afdeling Middelharnis, organi seert op zaterdag 29 september a.s. een extra bingoavond. De avond zal worden gehouden in Cultureel Centrum 'Het Diekhuus', Bene- den Zandpad 7 te Middelharnis. De aanvang van de bingo is om 19.30 uur, vanaf 19.00 uur is de zaal open en een ieder is van harte welkom! Op D.V. donderdag 27 september a.s. wordt weer oud papier opgehaald ten bate van de zending. De ploeg start om 17.30 uur. Vrien- deUjk verzoek om alles vroegtijdig gereed te zetten, gebundeld of in dozen. Hartelijk dank voor de medewerking. Op D.V. zaterdag 6 oktober a.s. zal er in de Hervormde Dorpskerk te Oud- Beijerland een grote koor- en samen- zangavond worden gehouden t.b.v. de Zending Gereformeerde Gemeente. De organisatie van dit concert is in handen van de Stichting 'Wereld Wij de Zending (WWZ)-concerten' uit Dirksland. Deze Stichting probeert met het organise ren van diverse concerten geld in te zame len t.b.v. verschillende zendingsdoelein den, zoals IRS, GZB, MAF-zendingsvlie- gers, enz. Het is de eerste keer dat de Stichting W.W.Z. een concert organiseert in Oud-Beijerland. Aan dit concert werken mee het Ridderkerks mannenkoor o.l.v. D. Struik (wegens afwezigheid van C. 't Jonk) en organist B. Roest. Verder het 140 leden tellende jongerenkoor 'Jigdaljahu' uit Barendrecht o.l.v. W.A. den Hertog en organist R. van Ommen. De talentvolle Lydia Struik zal naast koorsoliste ook een aantal solo's zingen. De opening en sluiting is in handen van ds. G. J. van Aalst (predikant van de Gerefor meerde Gemeente te Ridderkerk). Naast koor- en solozang zal er volop ruimte zijn voor samenzang. Dit concert begint om 19.30 uur en de kerk is open om 18.45 uur. De toegang bedraagt 5,- voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Tevens zal er een col lecte worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de zen ding van de Gereformeerde Gemeente. Aan het eind van de avond zal er een CD- tafel staan met diverse soorten CD's waar van de opbrengst eveneens bestemd is voor het wereldwijde zendingswerk. •Meet- «n regei^emen •Cetftraie va'v/armjng •Luchtbehandeling *Lood- ^artw^Hc •Waï^aaltaties www.kievitv/armte.nl Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 Op D.V. zaterdag 29 september a.s. zal de vrouwenvereniging van de Gereformeerde Gemeente te Ooitgensplaat haar jaarlijkse verkoping houden. Er is weer van alles te koop, zoals handwerken, kaarten, speelgoed en allerlei leuke creatieve dingen. Er zijn oUeboUen, appelflappen en bolussen van de bakker. En ook de boekenkraam van Van der Boom is er weer. Als u uitgekeken bent, kunt u koffie, thee of limonade drinken, met zelf- gebakken cake of boterkoek erbij. U bent van harte welkom tussen 9.30 en 13.00 uur in het zaaltje van de kerk aan de Van Weel straat 1 in Ooitgensplaat. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Auto Bedrijven Associatie (ABA), een afdeling van BOVAG, gaat de kwali teit van de dienstverlening van de aan gesloten merkonafhankelijke auto bedrijven nog verder opvoeren. ABA vindt dat er zo weinig mogelijk klach ten over de bedrijven mogen ontstaan en dat, als er al eens een klacht is, het bedrijf dit zelf en adequaat moet oplossen. Daarom mag er vanaf één oktober over een bedrijf per kwartaal niet meer dan één gegronde klacht in behandeling genomen zijn door het ANWB-BOVAG Bemiddelingsbu reau. De bij BOVAG aangesloten autobedrijven, zo bUjkt uit onderzoek, hebben een imago opgebouwd dat zich laat omschrijven met woorden als 'betrouwbaarheid', 'kwaliteit' en 'garantie'. BOVAG vindt dat dit dan ook moet worden waargemaakt. De bedrijven die hier niet aan kunnen of willen voldoen, zullen uit de organisatie worden verwijderd. Per bij BOVAG aangesloten merkonafhan- kelijk autobedrijf mag er niet meer dan één gegronde klacht van een consument op het ANWB-BOVAG Bemiddelingsbureau in behandeling genomen zijn. Daarom wordt vanaf één oktober elk kwartaal het aantal geschillen dat per autobedrijf in behandeling is genomen gecontroleerd. Deze controle is gericht op het voldoen aan de spelregels die onderdeel uitmaken van de Udmaatschap- voorwaarden zoals het correct hanteren van leverings- en betalingsvoorwaarden en garantieregelingen en het in acht nemen van een correcte handelswijze. Het betreffende autobedrijf wordt hiervan schriftelijk op de hoogte gesteld en wordt daarbij geadviseerd maatregelen te treffen waardoor het aantal geschillen met klanten afneemt. Komt het aantal geschillen ondanks de waarschuwing en het advies toch boven de kwaliteitsnorm, dan verUest het bedrijf het lidmaatschap van ABA. Zaterdagavond 6 oktober a.s. houden de medewerkers van Lokaal Ouderenwerk een open Rumdtnicub avond in het Dienstencen trum van Middelharnis. Iedereen die het leuk vindt om dit spel samen met ouderen te doen is van harte welkom. Dus ook ouders met jonge kinderen (jeugd onder begeleiding a.u.b.). Deze avond begint om 19.30 uur. En natuurlijk zijn er lekkere en leuke prijzen te winnen. Per persoon wordt f 1,00 entree gevraagd. U wordt uitstekend verzorgd door de gastvrouwen van het Dienstencentrum, maar de consumpties zijn voor eigen reke ning. Het gezelschap Roemenen en leerlingen van de Prins Maurits, samen met burgemeester mevr. De Vries, rond de raadstafel van Middelharnis. Deze weken verblijft op het eiland een aantal Roemeense jongeren. Het betreft een groep Hongaren uit Transsylva- nië. Ze zijn te gast op de Prins Mauritsscholengemeen- schap te Middelharnis en hun bezoek staat in het kader van een uitwisselingsprogramma, dat gesubsidieerd wordt door het Europees Platform (EU). In mei jl. hebben leerlingen van de Prins Maurits reeds een bezoek gebracht aan de Roemeense plaats Cluj, vorige week maandagavond verwelkomde de school op haar beurt een groep Roemeense leerlingen. Voor het verblijf alhier heeft de Prins Maurits een afwisselend pro gramma samengesteld, waarbij haar leerlingen samen met de Roem eense aan de slag gaan met projecten met thema's zoals 'water en milieu', 'volkscultuur', 'Deltawerken', 'religie in Roemenië en Nederland', e.d. Daarbij zijn - in de leeftijd van 16-18 jaar - steeds twee Roemeense leerUngen gekoppeld 'aan twee Nederlandse. Tij dens de eerste week - vorige week - lag het accent in het programma vooral op diverse onderzoeken, de tweede week is iets recreatiever van karakter. De Roemenen slapen en ontbijten in bungalows op het Noordzeepark te Ouddorp. Naast de onderzoeken waar de leerlingen zich mee bezig houden, wordt elke dag wel een bezoek gebracht aan bezienswaardigheden in de regio. Zo stond vorige week dinsdag eerst een rondwandeling door Goedereede op het programma, waarbij de toren werd beklommen. De leerUngen waren verrast toen ze de hoeveelheid water om het eiland zagen en vroegen zich af hoe het toch mogelijk is dat we in Nederland beneden de zeespiegel leven. Natuurlijk werd ook een (kort) bezoek aan het strand gebracht, en weldra klonk de vraag: "waar ligt Engeland...?" Woensdagavond, na een hele dag op de Prins Mauritsschool te hebben vertoefd, werd in Zierikzee een mini concert in de Gasthuiskerk en in het historische gebouw "s Lands Kamer' georganiseerd. Donderdag werd een bezoek gebracht aan 'de Staver' te Middelharnis en werden ze in het gemeentehuis van Mid- deUiamis ontvangen door burgemeester mevrouw De Vries. Daar werd 's avonds een debat georganiseerd - geheel in het Engels en natuurlijk in besloten kring - over de mogelijkheden voor uitbreiding van Middelharnis. Vrijdag trokken de leerlingen naar Neeltje Jans en bezochten ze Middelburg. Zaterdag werd vanuit Bruinisse een rond vaart gemaakt over de Zeeuwse wateren (de mosselen vielen behoor lijk in de smaak) en volgde er een rondleiding door Zierikzee. Zon dagmorgen woonden de leerlingen de kerkdienst bij in de Herv. Kerk te Goedereede, terwijl 's avonds de Dirkslandse ouderiing Dubbeld een bijbelstudie/preekbespreking in het Engels verzorgde, samen met de jeugdvereniging van de Chr. Geref. Kerk te Middelharnis. Van daag, dinsdag 25 september worden de onderzoekjes afgerond en worden er presentaties gegeven. Voor het verdere staan deze week nog een dagje Antwerpen en een dagje Den Haag op het programma. In Den Haag zullen ze langs de koninklijke residentie, de regerings gebouwen, de Ridderzaal en het Vredespaleis trekken en zullen museum De Gevangenpoort, het Omniversum en de Scheveningse Pier worden bezocht. Als a.s. vrijdagmorgen het bezoek er weer op zit, zuUen de Roemeense leerlingen reeds in de vroegte de thuisreis weer aanvaarden. Het verkeer verandert steeds sneller. Kruispunten zijn ingewikkelder gewor den, nieuwe regels zijn ingevoerd, mini verkeerspleinen worden aan de lopende band gemaakt en het wordt steeds druk ker op onze wegen. Ook de automobilisten veranderen, zowel de jongeren als de ouderen. Wat de ouderen betreft, bij het klimmen van de jaren gaan verschillende lichaamsfuncties bijna ongemerkt achter uit. Dikwijls zijn dat functies, die in het verkeer van het allergrootste belang zijn, zoals concentratievermogen, reactiesnel heid, het gehoor- en gezichtsvermogen. Dat de oudere weggebruiker veelal nog veilig thuis komt, is dankzij zijn ervaring. Om de rijvaardigheid van de 55-plussers, die zelf actief autorijden, op te frissen organise ren de Regionale Projectgroep Verkeersvei ligheid Goeree-Overflakkee (RPVGO) en de Verenigde verkèersveiUgheid organisatie 3VO een Broem-cursus (Broem betekent Breed Overleg Ouderen En MobiUteit). Deze cursus zal worden gehouden op don derdag 8 november 2001. Er is ?en ochtend en een middagprogramma, 's Ochtends begint de cursus om 8.00 uur en 's middags van 13.00 tot 17.45 uur. Aan de Broemcur- sus wordt medewerking verleend door de gemeenten op Goeree-Overflakkee, de plaatselijke afdelingen 3VO, ANWB 's-Gra- venhage, opticien Groeneveld, audicien Schoonenberg, de politie en rijschoolhou ders. Tijdens de Broemdag wordt aandacht besteed aan de verkeerstheorie. Nieuwe verkeersregels of een actueel onder werp krijgen de aandacht. Voor alle duidelijkheid: de rijtest is geen examen!, dus het heeft totaal niets met de geldigheid van uw rijbewijs te maken. Deze cursus is bestemd voor iedere op Goeree- Overflakkee woonachtige belangstellende vanaf 55 jaar die zelf graag auto rijdt. U kunt zich inschrijven via een aanmel dingsformulier dat u toegezonden krijgt na aanmelding bij mevrouw Koppenaal-Visser, Molendijk 142, 3244 AN Nieuwe Tonge, tel.: 651773, b.g.g. 652137. Algemene informatie over RPVGO of 3V0 kunt u verkrijgen bij de heer I.C. v.d. Sluys, tel.: 651448. Van u wordt een kleine bijdra ge verwacht: na ontvangst van het deelna- meformulier verzoeken wij u om 25,- over te maken. Er kunnen slechts 60 deelnemers meedoen, dus weer er snel bij, want vol is vol! De sluitingsdatum van de inschrijving is 6 oktober a.s. Heel veel belangstellenden kwamen zaterdag een kijkje nemen op zorgboerderij 'de Nollesteein Melissant. Mede dankzij het mooie weer brachten ook veel deelnemers aan de landelijke fietsdag een bezoekje aan de zorgboerderij. Zeker 400 a 500 mensen lieten zich voorlichten over het werk, dat hier alweer vijfjaar door mensen met een handicap wordt verricht. De reacties waren unaniem positief, het gastenboek was rijk voorzien van aantekeningen zoals: 'geweldig doel', 'fijn dat dit mogelijk is'en 'leuk opgezet, kwekerij ziet er fantastisch uit!Kortom, op de open dag kan met een zeer voldaan gevoel terug worden gezien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1