Waterschap Moi^en open dag op 'De Nollestee' C.O.V. 'Middelhamis' viert 40-jarig jubileum! Viswedstrijd Scratch-Messiah als jubileumactiviteit c}>^a geeft hoeveelheden neerslag alle aandacht www.knopsbv.nl karels, autoschade ■(/Minnaard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden De reis van je leven Visser Meubelen Ziekenhuis Diricsland neemt afsclieid van oud-directeur ^^SS Visser Visser Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiebedrijf Gas - Water - Warmte Zuidw^eg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 De aanhoudende regen en grote hoe veelheid neerslag van de afgelopen dagen heeft alle aandacht van het Waterschap. De situatie is weliswaar niet kritiek, maar vereist wel de vol le aandacht te meer daar de weers voorspellingen niet altijd sluitend zijn. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer e GARAGE KnÖpS Langeweg Mkidelhamis Tel. (0187) 47 67 67 Harteiyfe welkoai in de sbowroomvaa Scratch-Messiah r^ ISO 9002 BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Vrijdag 21 september 2001 74e jaargang nr. 7040 D.V. Zaterdag 29 september 2001 opent het Open Jeugdwerk om 19.30 uur de deuren van verenigingsgebouw "De Hoeksteen" aan de Ring te Middelhamis. Een nieuw seizoen, boordevol gezelligheid, zingen en bezinning ligt op jullie te wachten. Op 29 september nemen we jullie mee op reis. Die reis voert ons door een mensenle ven. Een reis die gevuld is met liefde, vreug de, verdriet, wereld en godsdienst. Als je 15 jaar of ouder bent, pak dan je agen da en reserveer de 29ste september. Beleef de reis mee met O.J.W., tot ziens! In de afgelopen vier dagen is er ongebruike lijk veel regen gevallen. Maandag en don derdag waren piekdagen, respectievelijk 28,7 mm 34,7 mm werd afgetapt. In totaal is er afgelopen week 88,2 mm neerslag geme ten bij het waterschapshuis in Middelhamis. Normaal gesproken kan het waterschap 14 mm water per dag wegpompen. Deze neer- slaghoeveelheden deed het beleidsteam besluit nemen om, naast alle gemalen die de hele week op volle capaciteit draaien, een drietal noodpompen ter preventie te plaat sen. Extra pompcapaciteit van ruim 40 kuub water per minuut elk, werden bij de gemalen 'Witte brug' in Goedereede (een tweetal pompen) en 'De Haas van Dorsser' in Oude OPEL Yoor auPorl/deM met plezier iaSomoielsdp. HawTOiad 7, Sommebdijk, tel. (0187) 48 33 28 Tonge geplaatst en zullen actief blijven tot het waterpeil weer op winterpeil staat. De ontwikkelingen worden door het waterschap nauwlettend gevolgd en indien nodig wor den aanvullende maatregelen genomen. Door de getroffen voorzorgsmaatregelen wordt de kans op overstroming tot het mini mum beperkt. Morgen, zaterdag 22 september, hou den ca. 200 zorgboerderijen van Gro ningen tot Limburg open dag. Ook Melissant mag zich verheugen in de aanwezigheid van zo'n zorgboerderij binnen haar grenzen. En dus is daar morgen van alles te zien over de bezigheden die de stichting Zuidwes ter daar organiseert voor de vijftien deelnemers van kwekerij 'De Nolles tee', een project voor mensen met een handicap. En dat alweer vijf jaar lang! Toen Cor en Jolanda Joppe vijfjaar geleden, vanuit een innerlijke overtuiging dat ze dit moesten doen, het initiatief namen om een gedeelte van hun bedrijfsruimte beschikbaar te stellen aan een nieuw zorgproject, was dat uiteraard een sprong in het diepe. Intussen is het project aan het uitgroeien tot een goed lopend bedrijf, waar de deelnemers een zin volle dagbesteding vinden. Tot voor kort bestond de groep deelnemers uit heren, maar sinds kort is daar een dame bijgekomen. En ze heeft het reuze naar haar zin op de kwe kerij, waar naast buxus ook hedera, spirea, euonymus, santolinia, prunus en nog veel meer wordt geteeld. Het fijne is, dat er talrij ke mogelijkheden zijn op 'De Nollestee'. De plantjes worden in potten opgekweekt. Bui ten of binnen, zomer of winter, er kan altijd worden gewerkt. De plantjes vinden hun weg naar hoveniers, tuincentra en gemeen ten. Dat moment levert trotse gezichten op. Verkoop aan particulieren is er niet bij; dat zou het geheel te onoverzichtelijk maken. In de kantine/werkruimten staan tafels waar aan de mensen kunnen werken. Deze ruim tes werden gerealiseerd door Zuidwester zelf. Deze week wordt alles in orde gemaakt voor de open dag. "Vanwege de langdurige regen zal het misschien niet zo perfect wor den als we wel zouden willen, maar dat zul len we moeten accepteren" zegt Theo Mas tenbroek, die leiding geeft op 'De Nolles tee'. Hij verzorgt vandaag graag een rondleiding over het bedrijf. Op een tafel in een hoek ligt reeds alles uitgestald wat wordt gebruikt voor het leggen van straatwerk. Een deur verder - sinds kort is de ruimte verdub beld - schildert Bram met een verfroller een groot wegwijzerbord over met gele verf. De data die op de enorme hand stonden, klopten niet meer. Bram weet niet of het zo goed is; hij ziet de oude letters er nog een beetje doorschijnen. Theo stelt hem gerust: "We zetten er de nieuwe datum op, dan zie je er niks meer van!" Bram is tevreden. Michael, die al vier jaar als deelnemer op 'De Nolles tee' werkt, kan veel vertellen over de kwe kerij. Hij vindt het er hartstikke leuk! Veel van het onderhoud wordt door de mensen zelf gedaan, waarbij Michael dikwijls de handen uit de mouwen steekt. "Ik doe veel technische dingen" vertelt hij, "maar ook wel ander werk. Zoals oppotten, werken met allerlei machines, zoals de slijptol, straat- werk, de heftruck.Er is veel waarmee hij uit de voeten kan. Ook wijst hij naar de com puter, die de hele mikmak rond het waterbe heersysteem regelt; een heuse regenwater leiding. Hij showt het bassin waarin regen water vanaf de kassen wordt opgevangen, de bak met kunstmest die op de een of andere manier weer in verbinding staat met het dit sproei- en gietwatersysteem. Die computer kan hij ook bedienen, samen met de leiding. Een kar, volgeladen met lege kratten wordt naar binnen gereden. De jongens maken de kar leeg en verdwijnen weer naar buiten, waar tegenover de kweekbedden op de kou de grond twee kassen staan. In de tunnelkas helpt Jolanda Joppe even mee met het schoonmaken van een hoeveelheid tuinstoe- len, die de jongens met de kar naar binnen moeten rijden. Marco en Eduard maken er een plezierritje van. In de andere kas, waar in bij slecht weer en 's winters ook kan wor den gewerkt, wordt onder leiding van Edith een flinke hoeveelheid planten op tafels gezet. Zij is eveneens leidinggevende en staat Theo drie dagen per week terzijde. De planten worden zo mooi uitgestald om bezoekers een goede indruk te geven van wat er zoal omgaat in de kwekerij. De open dag valt samen met de landeUjke fietsdag. De vorige open dag trok wel driehonderd bezoekers. Theo hoopt dat het er dit keer nog meer zijn. Ontzettend leuk voor de jongens. Er zit groei in het project. Zeker nu er uit de subsidiepot voor Plattelandsvernieuwing van de provincie Zuid-Holland weer een bij drage is vrijgemaakt voor de ontplooiing van nieuwe activiteiten birmen het bedrijf. Eén van de nieuwe ontwikkelingen bestaat uit voorzieningen voor rolstoelgebruikers, zodat ook zij kunnen meedoen in de kweke rij. De nieuwe rolstoeUafel, ontwikkeld door Ko Ottevanger, is hier een mooi voorbeeld van. Ook een aparte ruimte met speciale sanitaire faciliteiten hoort bij de nieuwste aanpassingen. Het is de bedoeling dat de bezetting in de toekomst zodanig groeit, dat er continu twee leidinggevenden aanwezig zijn. Er kan dan ook een grotere diversiteit van activiteiten worden aangeboden. De kwekerij biedt werk aan mensen uit diverse doelgroepen. Alle deelnemers zijn mensen met beperkte mogeUjkheden. De meeste zijn chënten van Zuidwester, maar er zijn ook kwekers die vanuit school ('De Wegwij zer'), de thuissituatie of via zorg op maat een plekje vinden, voor het eerst of opnieuw werkervaring opdoen of als parttimer of sta giair meewerken. Ook mensen die later onder begeleiding gaan werken kunnen hier terecht. Er zijn door het persoonsgebonden budget heel veel mogelijkheden om die zorg of voorziening te verkrijgen die passen bij de individuele behoeften van een persoon. "Zorg Op Maat, Persoons Gebonden Bud get; een fantastische uitvinding", vindt Theo. Aan de productiehoeveeUieid stelt Theo geen eisen. Wel aan de persoonlijke inzet. Er wordt gekeken naar de mogelijkheden en de interesses van de individuele deelnemer. Zo kan elk naar eigen vermogen bijdragen aan het werk. Ieder heeft zo de ruimte om een opdracht goed uit te voeren en krijgt daar door meer zelfvertrouwen en een groter gevoel van voldoening. Wie, al of niet in combinatie met de lan delijke fietsdag, 'De Nollestee' wil bezoeken, kan rekenen op een prachtige belevenis. De zorgboerderij is op 22 sep tember, morgen dus, open van 10.00 uur tot 16.00 uur. Het adres is: Julianaweg 84, Melissant. Tel: 0187- 603953. En nu maar hopen op mooi weer... Op D.V. 12 oktober a.s. is het precies 40 jaar geleden dat de zangvereniging opgericht werd. Opgericht onder de naam 'Sursum Corda' heeft ze gedurende 40 jaar een hele ontwikkeling doorgemaakt. Begonnen met zo'n 30 leden onder leiding van Arie J. Keijzer, is het koor reeds uitge groeid tot z'n 60 leden. Historie Door de jaren heen heeft ook de C.O.V. 'Middelhamis' haar ups en downs te verwerken gehad. Echter, doordat de koorleden tijdens de wat moeilijkere perioden het hoofd boven water hebben weten te houden, is het koor nu wat het is. Niet zonder trots is de C.O.V. op Goeree-Overflakkee de enige die oratoria, zoals 'The Messiah' van G.F. Handel, het 'Weihnachts Oratorium' en de 'Johannes Passion' van J.S. Bach, uitvoert. Nadat respectievelijk Peet Wessels, de heer Jumelet, Henk van Putten en Sigrid Hölzenkopf de dirigentenscepter over het koor gezwaaid hadden, was het Jan van Dijk die in 1969 'orde op zaken' kwam zetten. Met ongekend enthousiasme wist hij een muzikaal en kwalitatief goed resultaat uit het koor te krijgen. Doordat men zich meer op het Cantate- en Oratoriumwerk ging rich ten, besloot het bestuur in 1975 de naam Chr. Ger. Zangvereniging 'Sursum Corda' te wijzigen in Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelhamis'. Met grote durf werden ook toen grote concerten georganiseerd, evenals deze thans bijvoorbeeld rondom de Kerstda gen gegeven worden. De opvolger van Jan van Dijk, Rinus Verhage, is tot op de dag van vandaag met grote gedrevenheid en bijzonder groot enthousiasme dirigent van het koor. Feest Op D.V. zaterdag 22 september a.s. zal het koor in besloten kring het jubileum vieren door middel van een feestelijk - en naar verluidt: goed gevuld - dagprogramma, waarna aansluitend een feestavond in het restaurant van 'Zuidwester' gehouden zal worden. Jubileumconcert Ter ere van het jubileum zal het koor een concert geven en wel op D.V. zaterdag 6 oktober a.s. in de Nederlands Hervormde Kerk te Dirksland. Op het programma staan zowel psalmbewerkingen, die in de loop der jaren reeds eerder door het koor zijn uitgevoerd, als nieuw ingestudeerde psalmen. Van zowel Engelse, Duitse als Nederlandse componisten zullen deze ten gehore worden gebracht. De organist van deze avond is Wim Diepenhorst en de entree (inclusief con sumptie in de pauze) bedraagt f 15,- voor volwassenen, f 10,- voor 65+ en scholieren en kinderen t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. De aanvang van het concert is 20.00 uur en u bent van harte uitgeno digd om aanwezig te zijn! Zowel het bestuur, als de koorleden en de dirigent zijn zich er terde ge van bewust dat de (vaste) bezoekers van de concerten van het koor er zeker toe bijgedragen hebben, dat de C.O.V. deze mijlpaal bereikt heeft. Mede om die reden wil het koor haar jubileum dan ook met 'haar' bezoekers vieren. Daartoe wordt op D.V. zaterdag 12 januari 2002 in de monumentale St. Catharijnekerk in Brielle een scratch- Messiah georganiseerd. Ook voor oud-leden was er de mogelijkheid tot inschrijven, zodat het behalve een jubileum óók iets van een reü nie in zich draagt. Het jubilerende koor vormt de kem van dit evene ment en de bedoeling is om het oratorium 'The Messiah' van G.F. Handel op één dag in te studeren en glansrijk uit te voeren. Het geheel staat onder leiding van Rinus Verhage, dirigent van het jubilerende koor. Het concert in de St. Catharijnekerk begint om 19.30 uur en u bent wederom van harte uitgenodigd om ook hier aanwezig te zijn! Na 27 jaar werkzaam te zijn geweest in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, heeft de heer O. van de Ridder, direc teur algemene zaken, te kennen gege ven gebruik te willen maken van de Overbruggingsuitkering (OBU). In september 1974 trad hij in dienst als administratief econoom en vanaf 1979 werd hij economisch directeur. Sinds 1985 vervult hij de fiinctie van directeur algemene zaken. In al die jaren als directeur heeft hij zich vooral toegelegd op het voortbestaan van het ziekenhuis, nieuwbouw en behoud van de identiteit van het ziekenhuis. Naast zijn economische taken heeft hij in al die jaren een mime en warme belangstelling ontwikkeld voor de medewerkers en het belang van de patiënten en was hij trots op de samenwerking met de medisch specialis ten. Op 26 en 27 september wordt zijn afscheid gevierd met receptie en een symposium. Raad van Bestuur Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIfICAn 36570 REGISTER ACCOUNTANTS MAKELAARDI, Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Op woensdag 26 september a.s. organiseert wijkvereni- ging 'De Zwaluw'te Sommelsdijk een viswedstrijd. Alle kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar zijn van harte welkom bij de kreek aan de Groene Zoom in Sommels dijk. Vanaf 13.30 uur kun je je daar inschrijven en van 14.00 tot 15.30 uur zal er gevist worden. De entree bedraagt f 1,- per persoon (inclusief een lot).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1