0900-8844 Eerste steenlegging nieuwe Icerlc Geref. Gemeente Dirksland \>J Duurzaam gedreven door de wind Jongelui opgelet! Scheldeloodsenkoor en Zebrass treden op in Dreischor Jaarmarkt Middelhamis Korenbloemwolf in schaapskleren Ensemble Muziekschool Goeree-Overflakkee www.knopsbv.nl ■(/Mlnnaard Aart Grinwis in Flakkeecialiteiten >2S2_ R^<5 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Dubbele stranding nabij Kwade Hoelc Start EHBO-cursus Ooitgensplaat Visser Meubelen Monumentenmarkt van Ned. Herv. Gemeente Goedereede (30 cpm) Elfjarige jongen krijgt punt van ijzeren hekwerk in buik Deltawind dingt mee naar de Nationale Toekomstprijs 2001 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen eOi^RAQE Knöps langeweg Middelhamis Tel. (0187) 4r 67 67 Nationale collecte verstandelijke gehandicapten NKGG actief in beeld en geluid wutfw.dereusvastgoed.nl Jongerenontmoetingspunt 'De Schaker Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiebedrijf Gas -Water -Warmte VW/ANWB Overflakkee - De tip van de week! In verband met de Landelijke Fietsdag op 22 september a.s. 4"^ Visser Visser BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Vrijdag 14 september 2001 74e jaargang nr. 7038 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcicee OUDDORP - Dinsdagmiddag rond zes uur klom een elfjarige jongen uit Ouddorp op de Molenweg op een ijzeren sierhekwerk. Doordat het hekwerk glad was, gleed de jon gen weg en kreeg daarbij een ijzeren punt van het hekwerk in de buikstreek. Het slachtoffer, dat ter plaatse door personeel van de GGD en Medische Urgentiehelikop ter werd gestabiliseerd, werd vervolgens naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Deltavnnd, de succesvolle vtindmolencoö- peratie van Goeree-Overflakkee, heeft zich ingeschreven voor de Nationale Toe komstprijs 2001. De Nationale Toekomst- prijs is een prijs voor het beste plan of project voor de wereld van morgen. De Nationale Toekomstprijs wil mensen inspireren met plannen van anderen. Met haar inschrijving hoopt Deltawind de bre de publiciteit te kunnen benutten om ook andere regio's in Nederland aan te zetten tot het opzetten van een coöperatie voor duurzame energie. De winnaar van de Nationale Toekomstprijs ontvangt een geldbedrag van f 25.000. Het geldbedrag is bedoeld om de doelen van inzenders verder uit te bouwen. Deltawind laat met haar inschrijving zien, zonder moeilijk of ingewikkeld te doen, wat het begrip Duurzaam eigenlijk betekent. In de categorie non-profit instellingen laat Del tawind zien dat zij in 12 jaar is uitgegroeid tot een professionele en financieel zeer gezonde organisatie, die succesvol werkt aan de realisatie van een duurzame samenle ving. Het beperkte werkgebied van Deltawind op Goeree-Overflakkee maakt Deltawind uniek en tegelijkertijd slagvaardig in de realisatie van nieuwe duurzame projecten. Lokale betrokkenheid van honderden burgers bij de doelen en de idealen leiden tot aansprekende resultaten. Deltawind kan, mede door de goede opbrengsten uit windenergie, voor beeldprojecten realiseren met minder renda bele vormen van duurzame energie. Projec ten op basisschool de Hoeksteen te Oolt- gensplaat en op de Bosseschool te Middelhamis zijn aansprekende voorbeel den in de inschrijving van Deltawind. Ook de internetsite www.deltawind.nl is speer punt in de inschrijving van Deltawind. De prijs wordt uitgereikt in drie categorieën: burgers, bedrijven en non-profit-instelUn- gen. De jury van de Nationale Toekomst prijs, onder leiding van Jan Terlouw, zal op 10 oktober de genomineerden voor de Natio nale Toekomstprijs bekend maken. Op 18 oktober vindt in Denekamp de prijsuitrei king plaats. Het JeugdContact-seisoen gaat weer begin nen. Ook dit sezioen hebben we weer ver schillende mooie en interessante onderwer pen op het programma staan. De eerste keer dat we weer bijeenkomen zal zijn zaterdag 15 september 2001. De heer Guijt zal dan over het onderwerp "Jeruzalem" vertellen. Hij is er zelf ook geweest en zal deze avond zijn ervaringen doorgeven. De avond begint om kwart voor acht en de zaal is vanaf 19.00 uur open. Deze avond wordt, zoals altijd, gehouden in het verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer' aan de Preekhillaan in Ouddorp. Alle jeugd vanaf 15 jaar is van harte wel kom. We zien je die avond ook? Tot ziens, JCC Ouddorp. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL voor autorJjdeMmPplezier Omstreeks 01.00 uur woensdag 12 septem ber jl. alarmeerde de kustwacht post Oud dorp de bemanning van de reddingboot Prin ses Margriet uit Stellendam, voor een stran ding van twee zeilboten in de omgeving van de Kwade Hoek. Door het afgaande tij lagen beide schepen al nagenoeg droog op het strand. Besloten werd om met opkomend water de boten van het strand te slepen. Omstreeks 06.30 uur waren de Prinses Mar griet en de Griend uit Ouddorp bij de gestrande schepen aanwezig. Beide schepen werden vervolgens van het strand gesleept en onder begeleiding naar de haven van Stel lendam geloodst De zeilboten, met in totaal 3 bemanningsleden aan boord, kwamen uit Umuiden en moesten naar Stellendam. Daar er geen schade was konden beide schepen hun reis naar het Haringvliet vervolgen. De oorzaak van de stranding was te wijten aan een defecte stuurautomaat en aan de onbe kendheid van de omgeving voor de beman ning. Voor de 42e Nationale collecte voor verstan delijk gehandicapten NKGG, die van 24 sep tember t/m 29 september in heel Nederland gehouden wordt, zoeken we voor alle plaat sen op Goeree-Overflakkee nog collectan ten. Dankzij uw talent als collectant, kunnen ver standelijk gehandicapten zelfstandiger zijn en hun talenten ontwikkelen. U kunt zich aaimielden bij: C. A. Zuidwijk, Karekiet 4, 3245 TX Sommelsdijk. Tel. 486766 of via E-mail: NKGGGO@cs.com. De EHBO-vereniging 'Ooitgensplaat' start op 8 oktober 2001 om 19.30 uur een nieu we cursus in verenigingsgebouw 'Het Cen trum' te Ooitgensplaat. De cursusprijs, incl. materiaal, bedraagt f 150 (excl. examen geld). Telefonische inlichtingen kurmen worden ingewonnen bij Anne Schilperoort: 0187-631251. COMBI OUDDMP-Wstlilradi 3S Tïl. I01S7) 631613 h« ÖS3734 UrSSSE-Printihop Hognoom 171 hiL (Oin] 4i2W De stichting 'Musi Voca' organiseert op zaterdag 22 september een concert in de Nederlands Hervormde kerk te Dreischor. Het 'Scheldeloodsenkoor' en Koperensemble 'Zebrass' zullen op 22 september voor het voetlicht tre den. Het Scheldeloodsenkoor zingt zijn repertoi re van Sea Songs en Shanties over het harde leven in vroeger dagen aan boord van oude zeilschepen. Ook de spaarzame momenten van romantiek aan boord van deze windjam mers worden belicht in mooie ballades vol melancholie. Het koor is in april 1971 opgericht door de huidige erevoorzitter Albert Veldkamp die al jaren probeerde zijn collega's aan het zin gen te krijgen. Met twaalf zangers begon dirigent Evert Heijblok in de Vlissingse muziekschool en het shanty-zingen in Nederland was gebo ren. Het huidige koor telt bijna negentig leden, die echter door het onregelmatige beroep nooit allemaal aanwezig kunnen zijn. Op zaterdag 22 september zullen onder lei ding van dirigent Léon Bours ongeveer 35 mannen bekende en minder bekende liede ren ten gehore brengen. Twaalf muzikanten in hart en nieren, met één gezamenlijke liefde: muziek voor 'koper'; dat is 'Zebrass'. Deze Zeeuwse koperblazers hebben zich verzameld in de Vereniging Zeeuwse Kope rensemble en dit collectief streeft ernaar om muziek voor koperblazers op een zo hoog mogelijk niveau te presenteren. Daarbij zoekt men de uitdaging in muziek soort, samenstelling en presentatie, zonder beperking van genre en ensemblevorm. Zo kunt u Zebrass in diverse samenstellin gen aantreffen, bijvoorbeeld als 'big-band', maar u kunt ook renaissancemuziek horen of pop en jazz. Repetitor en artistiek begeleider van Zebrass is Piet de Witt. Het concert op zaterdag 22 september begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Entree is 10,- per persoon of 7,50 per persoon voor donateurs. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 Tel. (0187) 68 85 00 info@dereustvastgoed.nl Hoenderdijk 7a (centrum), 3253 AK Ouddorp aan Zee Tel. (0187) 68 85 00 Fax (0187) 68 85 01 De meeste reformatorische jongeren weten het natuurlijk al, maar voor degenen die het nog niet wisten: aanstaande zaterdag 15 sep tember tussen 19.00 en 23.00 uur is er weer een jongerenavond in 'De Schakel' aan de Beatrixlaan in Dirksland. Alle jongeren van af 15 jaar zijn daar van harte uitgenodigd. Jij komt toch ook? de sbo'ntóeiavaa Haveneind 7, SoairBeNdijk, tel. (0187) 48 33 28 De jaarmarkt 2001 is er één die we niet snel zullen vergeten. De dagen vóór en vooral na de jaarmarkt was het slecht weer: veel regen en harde wind. Maar op 8 september jl. was het op een enkele bui na droog! Na afloop bleken we in vele opzichten een goede dag te hebben gehad. Het resultaat was boven verwachting en overtrof dat van de vorige jaarmarkt. De bru to omzet bedroeg ditmaal ruim f 56.500. Op de dag zelf was er een grote belangstel ling. De jaarmarkt opende om half tien en de eerste op koopjes beluste bezoekers stonden al vanaf acht uur voor het hek te wachten. Helaas moesten zij wachten op het startsein voor de opening. Over de gehele markt waren veel activiteiten opgesteld. Voor jong en oud was er weer veel te doen. De rommelmarkt trekt zoals gewoonlijk veel bezoekers. Het tertas (opge steld in verenigingsgebouw de Hoeksteen) en de kramen met etenswaren werden door de lage buitentemperatuur erg druk bezocht. Ook de viskramen kregen het 'zwaar te ver duren'. Er stonden lange rijen wachtenden voor het bemachtigen van de diverse soorten gebakken en gerookte vis. De oliebollen waren al verkocht terwijl deze nog in de bak- oven zaten en ook pannenkoeken, poffertjes, frites, snacks en slaatjes vonden gretig aftrek bij het publiek. Veel artikelen werden door de creaclub verkocht en ook de kraam met lüeuwe spullen (welke geschonken waren door de middenstand van Middelhamis en Sommelsdijk) had een prima omzet. Verder was er voor onze kapster heel veel belang stelling. De boedelveiUng - één van de hoogtepunten van de jaarmarkt - werd mede door het goede weer aan het begin van de middag een groot succes. Verder had men het in de fotostudio erg druk om iedere geïn teresseerde de gelegenheid te geven om op de foto te gaan. De overige activiteiten zoals de boekenkramen, speelgoed, schieten, dar ten, sjoelen, fietsraden, ed., waren eveneens erg in trek. De kinderen vermaakten zich met springkussen, een rondje rijden met de huifkar, het oplaten van een ballonnetje, bal len gooien en nog veel meer. De uitslag van de verloting luidt alsvolgt: de eerste prijs is gevallen op bon nr. 130 wit, de tweede op nr. 24 groen; de derde op nr. 429 groen, de vierde op nr. 236 wit en de vijfde op nr. 231 groen. Als u één van de prijswin naars bent kunt u bellen naar Cor Joppe, tel. 0187-486611. De organisatie was dit jaar extra belast met het treffen van diverse maatregelen in ver band met de weersomstandigheden. Dit heeft van de vrijwilligers veel extra inzet gevraagd! Mede daadoor kunnen we terug zien op een geslaagde jaarmarkt. De Restauratie- en activiteitencommissie bedankt de vissers van Goedereede, Stellen dam, en Ouddorp voor het beschikbaar stel len van de platvis. Verder bedanken we de ruim 235 medewerkers en medewerksters voor de fantastische inzet, alsmede alle win kels en bedrijven die door middel van spon soring de jaarmarkt mede hebben mogelijk gemaakt. De Restauratie- en activiteitencommissie. 't Was in Dirksland een gedenkwaar dig moment in het bouwproces van de nieuwe kerk voor de Gereformeerde Gemeente aldaar, toen afgelopen woensdagmiddag de officiële eerste steen van dit Godshuis werd gelegd. Een gedenksteen die er Deo Voiente aan zal herinneren dat hij, zoals erin staat gegraveerd, is gelegd door domi nee A.M. den Boer Anno Domini 2001. De handeling werd dus verricht door de eigen predikant van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland, voor wie het afgelopen woensdagmiddag ook precies vijf jaar geleden was dat hij in deze gemeente werd bevestigd en er zijn intrede deed. Veel belangstellenden - zowel van binnen als van buiten deze kerkelijke gemeente - waren samengekomen op de bouwlocatie op de hoek Staakweg/Mozartsingel, om de steenlegging mee te maken. Voorzitter A. Nagtegaal van de bouwcommissie toonde zich daar in een welkomstwoord dankbaar en blij om. Zowel Nagtegaal als ds. Den Boer refereer den deze middag naar de gebeurtenissen in New York en Washington, die er een dag eerder plaatsvonden. "Daar worden op brute wijze gebouwen afgebroken, hier mag wor den opgebouwd", aldus Nagtegaal, en bij monde van ds. Den Boer: "hoewel we hier een schone dag hebben, ervaren we tegelij kertijd veel droefheid". Verheugd was de predikant er echter over dat zoveel kinderen deze middag - hun vrije middag - aanwezig waren. "Het gaat inzon derheid ook om jullie" sprak hij hen toe, erop doelend dat het huidige kerkgebouw - met zo'n vijfenzeventig dienstjaren - in de toekomst te grote onderhoudsproblemen zal gaan geven. "Daarom hebben jullie vaders en moeders gekozen voor de bouw van een nieuwe kerk, zodat er voor jullie in de toe komst een plaats blijft waar je onderwezen kunt worden uit Gods woord." De bouw geniet tot op heden een gestage voortgang. Werd op 18 april jl. de eerste paal geslagen, nu reeds kon de eerste steen wor den gelegd. Een klus overigens waar, vol gens Nagtegaal, de predikant besUst niet toe in staat zou zijn in z'n eentje. Vandaar dat Nagtegaal en M.C. van der Sluijs, als leden van de bouwcommissie, assistentie verleen den. 'Doe wel bij Sion naar Uw welbehagen, bouw de muren van Jeruzalem op' zijn de woorden uit de bede van Psalm, 51 vers 20, die de gedenksteen sieren. Ds. Den Boer sprak de wens uit dat deze bede ook in het hart van de aanwezigen en in de hele kerke lijke gemeente mocht leven, zowel met betrekking tot Gods Kerk als tot het huidige Jeruzalem, waartegen zovele aanslagen wor den gepleegd en die in wezen aanslagen zijn tegen de God des Verbonds. Hiermee pro beert de satan te verhinderen dat mensen als geestelijke stenen worden toegevoegd bij de opbouw van het geestelijke Godshuis. "Waar alles op deze wereld vergankelijk blijkt te zijn is dat echter het enige bouw werk dat stand houdt door alle eeuwen heen, tot Christus de Zijnen inzamelt in eeuwige heerlijkheid", aldus ds. Den Boer. Hij wees de aanwezige bouwvakkers op de woorden uit Psalm 127, namelijk dat het tevergeefs is om te bouwen als God Zelf er Zijn zegen niet aan geeft. "Het is onze wens en ons gebed dat het nieuwe kerkgebouw tot grote zegen mag zijn voor onze gemeente", zo besloot ds. Den Boer het samenzijn rond de in aanbouw zijnde kerk. Tijdens een informele bijeenkomst in ver enigingsgebouw 'Rehoboth' van de Gere formeerde Gemeente werd aansluitend nog stilgestaan bij de op de gedenksteen vermel de tekstwoorden uit Psalm 51 en werd voor de aanwezigen koffie, thee en frisdrank ingeschonken. Middelharnis/Sommelsdijk - De ont dekking van de Korenbloemwolf in de Westplaat door de werkgroep Beschermde Knaagdieren op Goeree Overflakkee (BeKOGO) is een verzinsel van de vereniging 'vrienden van de Korenbloem te Sommelsdijk'. Deze ver eniging, die een verantwoorde bebou wing in de biotoop van de oudste molen op Goeree Overflakkee voorstaat, heeft met deze actie de aandacht willen vesti gen op de huidige en toekomstige bouw in het ambitieuse plan de Westplaat. Met name de plannen voor de bouw van levensloopwoningen betitelen zij als ernstige bedreiging voor de windvang en de belevingswaarde van de Sommels- dijkse molen 'de Korenbloem'. Bij de 'werkgroep' Bekogo zijn vele tiental len reacties binnengekomen. In nagenoeg alle gevallen werd de Korenbloemwolf ver wisseld met de Korenwolf, die landelijke bekendheid heeft gekregen door de acties van de vereniging Das Boom in Limburg. Ook bij deze vereniging en bij Natuurmo numenten heeft men veel respons gehad op de vondst van de Korenbloemwolf. De reacties waren zodanig van aard dat ook de regionale media, te weten de PZC en Radio Rijnmond, aandacht aan dit beschermde diertje willen besteden. De werkgroep BeKOGO heeft menigeen, die vreesde voor de eventuele gevolgen van een mogelijke bouwstop van de aankoop van hun huis in de Westplaat, uitleg gegeven. Deze uitleg werd in bijna alle gevallen positief ontvan gen. Voor meer informatie kan men terecht bij de vereniging 'Vrienden van de Korenbloem te Sommelsdijk', secretariaat Westdijk 5, 3245 BM Sommelsdijk, tel. (0187) 486993. Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Het Muziekschoolensemble waarin alle instrumenten kunnen meespelen is weer gestart met de repetities in het Diekhuus (vrijdag van 19.15 tot 20.15 uur) en er is nog plaats! Een bont gezelschap van strijkers, blazers, toetsen en tokkelaars is al weer enkele jaren bezig met het spelen van een gevarieerd repertoire, wat bestaat uit lichte klassiekers en uit klassiekers van het lichte genre. Het ensemble wordt geleid door docent Wim Soeters, die er ook voor zorgt dat de muziek wordt aangepast aan de mogelijkheden van de instrumenten en van de spelers. Het ensemble kan versterking gebruiken voor alle instrumenten; lage instrumenten zijn extra welkom. Voor leerlingen van de Muziekschool bedragen de kosten 80,00 per schooljaar en voor anderen zijn de kos ten 240,00 per schooljaar. Iedereen die behoorlijk op zijn of haar in strument overweg kan wordt uitgenodigd om eens te komen kijken en luisteren bij de repetities en om zich wellicht aan te melden voor dit leuke en enthousiaste ensemble. Voor aanmelding en eventuele verdere in formatie kunt u terecht bij de administratie van de Muziekschool in het Diekhuus, Be neden Zandpad 7, 3241 GA Middelhamis (tel. alleen 's morgens 482400). Vele jaren was hij voor de bevolking van Goeree-Overflakkee: 'het Eilanden- Nieuws'. Want als er nieuws was op het eiland en het 'Eilanden-Nieuws' was erbij, dan wist men dat Aart Grinwis er was. Aart werd 62 jaar geleden in Ouddorp geboren maar woont nu in Middelhamis. Hij was eerst redacteur en later werd hij hoofdredac teur. Vooral de raadsvergaderingen werden steevast door hem uitgebreid beschreven in de krant. Toen hij in de Vut ging bleef hij die raadsvergaderingen toch nog als hobby ver slaan voor de krant. Voor zijn werk, maar ook in zijn vrije tijd fotografeerde hij veel. Daarnaast heeft hij veel interesse in antiek. Wat hij zoal meemaakte in zijn leven (voor al als journalist) hoort u zaterdagmorgen om 9 uur in het programma 'Flakkeecialiteiten' op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag avond tussen 6 en 7 uur. Als u op de fiets zo af en toe een korte dag tocht maakt, kunt u volstaan met uw gewone vrijetijdskleding. Let daarbij wel op de rek baarheid: in kleding van elastisch materiaal kunt u zich vrijer bewegen en worden lichaamsdelen niet afgekneld. Erg wijde kle ding kunt u ook beter niet aantrekken: deze kan bij sterke wind gaan klapperen en de rij- weerstand verhogen. Bij langere tochten en fietsvakanties heeft speciale fietskleding de voorkeur. Ademend, waterafstotend en elastisch zijn toverwoor den als het gaat om lekker zittende fietskle ding. De speciale materialen waarvan sport- kleding wordt gemaakt zijn ook nog eens licht en op te vouwen tot een klein pakketje. Veel mensen zweren bij katoenen kleding, maar ook fleece is een goede stof voor fiets kleding. Ook combinaties van materialen komen voor. (Deze informatie komt uit u de ANWB ledenwijzer 'Fietsen in de vrije Tijd') REGISTER ACCOUNTANTS Wat waren de voortekenen ongunstig. De weerberichten gaven storm en regen op. Er zouden veel minder mensen komen omdat er geen ringrijden was rond de haven. Dus... we zullen wel met minder moeten doen, was de gedachte; maar we worden iedere keer afgerekend op onze slechte rekenkunde. Het bleef droog. Er zijn veel mensen geweest. Het was heeriijk open. Ook de kerkdeuren werden door velen gepasseerd. Verbazend. Mochten wij in onze houding tot de ander hem/haar tot jaloersheid hebben gewekt. We zijn dank verschuldigd aan allen, die hebben meegewerkt. Speciaal de jongeren die hiel pen. De prijzen zijn op hun plaats gekomen. (Behalve 'Joris' de houten pop, die was niet geraden). Het eindbedrag is rond de 14.500,- uitgekomen. Alle lof komt Hem toe!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1