IE 0900-8844 Verrassende kerstpakkettenshow bij Groothandel De Kreij Rommelmarkt Genealoog Leo Aicershoelt Icrijgt visite! Rommelmarkt Langstraat Aanbieden petitie vormt start offensief gewasbescherming ■</Minnaard Welkomstdienst in Ouddorp Samen zingen te Ouddorp op DiekKuusplein 325X e^a Bazar en rommelmarkt in 'De Vliedberg' Bemanning politiehelikopter redt vrouwelijke cadet Zendingsmiddag Nieuwe Tonge! Cursus Kalligraferen in Oude Tonge Contactbijeenkomst voor mensen met een handicap Concert t.b.v. Stichting Jemima en Stichting Muzilcaai Talent Orgelbespeiing 15 september in Brouwersiiaven Spelletjesmiddag voor de jeugd in Oude Tonge Kerkdienst verhinderd Tljdrede te Ooitgensplaat (30 cpm) Bromfietser ernstig gewond Aanrijding met letsel Middelharnis B.V. KIEVIT WARMTE Dinsdag 11 september 2001 74e jaargang nr. 7037 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseeniieid Goeree-Overflal(l<ee STELLEND AM - Zondagmiddag kort voor twee uur liwam door nog onbekende oorzaak een bromfietser uit Herlcingen op de Dam- weg ten val. Het slachtoffer werd gevonden door een broer van hem, die met z'n auto enkele honderden meters achter hem reed. Bij een verhoging in het wegdek zag deze z'n broer liggen, terwijl z'n brommer enkele meters verderop lag. Het slachtoffer, dat bui ten bewustzijn was en ernstig hoofdletsel had opgelopen, werd ter plaatse door perso neel van de GGD en Medische Urgentieheli kopter gestabiliseerd. Vervolgens werd de man met een spoedtransport naar het Dijk- zigtziekenhuis in Rotterdam vervoerd. DEN BOMMEL - Zaterdagavond rond kwart over zeven ontstond op de Schaaps weg een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door een 19-jarige man uit Acht- huizen en een bestelwagen, bestuurd door een 38-jarige man uit Oud Beijerland. De 19-jarige automobilist was in een bocht van de weg met z'n auto gedeeltelijk op de rij strook voor het hem tegemoetkomend ver keer terechtgekomen en kwam met de lin kervoorzijde van z'n auto in botsing met de bestelwagen. De 19-jarige automobilist uit Achthuizen raakte licht gewond en werd voor behandeling en onderzoek naar het zie kenhuis in Dirksland vervoerd. Op woensdag 17 oktober 2001 wordt er weer een bazar en rommelmarkt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de bewoners van 'De Vliedberg' en ouderen uit de gemeente Goedereede. Dit jaar zOal in samenwerking met het verpleeghuis 'De Samaritaan' een verpleeghuisafdeling gere aliseerd worden. De opbrengst van de bazar wordt o.a. besteed aan een terras bij de huis kamer voor deze verpleegafdeling en revali- datiemateriaal. Mocht u de komende weken nog spuUen tegenkomen die u niet meer gebruilct, wilt u dan aan ons denken? Wij zoe ken nog diverse bruikbare artikelen, boeken, etc. (geen groot meubilair) voor de rommel markt. U kunt deze afgeven bij de receptie van 'De Vliedberg', Hoge Pad 2 in Ouddorp. OUDDORP - Vrijdagmiddag redde de be manning van een politiehelikopter een 20- jarige vrouwelijke cadet van de Koninklij ke Militaire Academie (KMA) in Breda, die na een nachtelijke oefening op de Kop van Goeree, in de omgeving van de Brou- wersdam, werd vermist. De cadet werd in de vroege morgenuren, na de oefening met andere studiegenoten, vermist. Zowel haar jaargenoten en begeleiders stelden een zoekactie in en kregen daarbij in de loop van de morgen hulp van enkele gealar meerde politiemensen en de bemanning van een politiehelikopter. Rond één urn- vrij dagmiddag ontdekte de bemanning van de helikopter de vrouw in een gebied vol duindoom- en bramenstruiken bij de Brou- wersdam, waarin zij tijdens haar nachtelij ke tocht terecht was gekomen. Met behulp van een uitgerolde touwladder werd de uit geputte cadet in de helikopter gehesen en naar haar begeleiders gebracht. D.V. zaterdag 15 september zal de jaarlijk se zendingsmiddag gehouden worden in de Hervormde Kerk van Nieuwe Tonge. De plaatselijke predikant, ds. A. Belder, zal deze middag openen en ds. H. van der Belt uit Delft en ds. L.H. Oosten uit St. Anthon- iepolder hopen te spreken. Deze middag begint om 14.00 uur en deze middag staat in het teken van het zendingswerk van de G.Z.B, en Mbuma. Na afloop is er gelegen heid voor ontmoeting in Hervormd Cen trum 'Elim'. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert een cursus Kalligraferen in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. KalUgraferen is schoonschrijven. De cursus bestaat uit 6 lessen van 2 uur. De kos ten zijn f 50,- per persoon voor de cursus inclusief koffie. Voor materiaalkosten kunt u rekenen op f 35,- voor een kalUgrafeerset- je, inclusief papier, te bestellen via de SWO. Bij voldoende aanmelding zal de cursus star ten op woensdag 10 oktober van 9.30 tot 11.30 uur, één keer per veertien dagen. Indien u belangstelling heeft kunt u zich aan melden tot vrijdag 28 september a.s. bij de SWO, tel.: 641344. MAKELAARDIJ Met ingang van 1 september jl. is bij Groothandel De Kreij aan de Simon Ste- vinweg 1 (Industrieterrein Oostplaat) in Middelharnis de kerstpakkettenshow- room weer geopend. Een breed scala aan kerstgeschenken, tot complete pakketten toe, staat uitgestald en u bent van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen! Groothandel De Kreij, ruim 50 jaar een begrip op Goeree- Overflakkee, heeft ook dit jaar traditiegetrouw de kerstpakketten- showroom weer ingericht. Reeds in februari worden de voorbereidingen daartoe getrof fen, en het resultaat is verbluffend! Je kunt het zo gek niet verzinnen, of het is verkrijg baar. Ook dit jaar is de creativiteit de pan weer uitgerezen. Eemnaal in de showroom gearriveerd, heeft de klant twee opties: óf een standaardpakket - waarvan er 60 ver schillende te koop zijn in alle prijsklassen r óf een door de klant zelf samengesteld pak ket (wat gebonden is aan een nünimum aan tal), waarbij de diversiteit aan te kiezen food- en non-food artikelen enorm groot is. Nieuw dit jaar is de zogenaamde 'webshop', waar de klanten via internet hun bestelling kunnen doen. Hiervoor kunt u kijken op www.dekreij.nl. Eveneens voor sportprij- zen, horeca-artikelen, zoetwaren, frisdran ken, koffie- en theebenodigdheden, relatie geschenken en promotioneel textiel bent u van harte welkom bij Groothandel De Kreij. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond koopavond tot 21.00 uur. Voor meer infor matie en/of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met Groothandel De Kreij, Simon Stevinweg 1 in Middelharnis, tel.: (0187) 482690. Of kijk op: www.dekreij.nl. E-mailen kan ook: info@dekreii.nl. Van harte welkom! Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestrcat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op D.V. zondag 16 september a.s. zal in de Doopsgezinde Kerk, Dorpstienden 3 te Oud dorp, een welkomstdienst worden gehouden. Medewerking zal worden verleend door een Koperensemble; Jan Teeuw zal het orgel bespelen, de jongeren zullen zingen en ds. J. Smink zal deze dienst leiden. Deze dienst is, evenals alle morgen- en avonddiensten, te beluisteren op Radio Goeree Lokaal. De aanvang van de dienst is 18.30 uur. Allen harteUjk welkom! •Mee£- en rageisysÈönen Service ondej^ióud Cef)trÈJ& vörwamiirig LucNtbeEwidelir^ Lood- en anlöW!ri< •Wcftenn^Hifttes •GasiJiftaifaties •SanitaSc Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 wv/w.kievitwarmte.n Zaterdagavond 15 september a.s., van 19.30 tot 20.30 uur, zal in de Doopsgezinde kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp, samen gezon gen worden. Een ieder is hartelijk welkom om mee te komen zingen en neem anderen mee! Op D.V. zaterdag 15 september a.s. hoopt de afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen' een contactbijeenkomst te houden, 's middags om 14.15 uur in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Schoolstraat 4 te Scherpe- nisse. Eerst zal een bijbels verhaal worden verteld. Degenen uit de doelgroep die pas jarig zijn geweest worden gefeliciteerd en krijgen een kleine verrassing. In de pauze krijgt iedereen koffie, thee of frisdrank. Daarna worden de doelgroep maar ook de bezoekers, als deze dat willen, creatief beziggehouden. De sluiting is om 16.15 uur. ledere belangstellende is harteUjk welkom! Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris, tel.: (0187) 612239. Op zaterdag 29 september a.s. wordt er in de St. Catharijne Kerk te Brielle een concert georganiseerd t..b.v. Stichting Jemima Stichting Muzikaal Talent. Medewerking wordt verleend door: pianist/organist Arjan Huizer, Jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v. Willem Arie den Hertog o.b.v. Ron van Ommen. Tevens zal de jonge soliste Wille- mieke Morée haar prachtige stem laten horen. Tijdens de avond kunnen verzoek nummers worden aangevraagd welke door Arjan Huizer op de vleugel en het orgel ten gehore zullen worden gebracht. Het concert begint om 20.00 uur en de entree bedraagt f 7,50 (kinderen tot 12 jaar f 5,-). De rommelmarkt van de koninklijke muziekvereniging 'Sempre Crescendo' wordt dit jaar gehouden worden op zaterdag 22 september. Vanaf 8 uur 's morgens is de rommelmarkt op het Diekhuusplein aan het Beneden Zandpad te Middelharnis geopend. Er is een grote verscheidenheid aan spullen verzameld. Het assortiment omvat onder andere boeken en platen, speelgoed, servies werk, elektrische apparatuur, huishoudelijke apparaten en meubelen. We kunnen dan ook stellen dat we 'voor elk wat wils' te koop kunnen aanbieden. U bent van harte uitgeno digd om een bezoek te brengen aan de rom- mehnarkt. De rommehnarkt sluit omstreeks 16.00 uur. Er kunnen tot 22 september nog spullen bij u thuis worden afgehaald. Met name zijn we nog op zoek naar meubels. Voor een afspraak kunt u bellen met Cor Buskop telefoonnummer (0187) 484226. Spiralen en matrassen worden niet geaccep teerd. Genealogie heeft hem al langer geboeid, maar sinds twee jaar zijn de voorbereidingen voor de afgelopen week in vol le gang geweest. Leo Akershoek kreeg in de loop van de vorige week zo'n 50 buitenlandse gasten op visite! Nadat Leo zo'n twee jaar geleden via de elektronische snelweg con tact kreeg met verre familieleden, die inmiddels tot over de gehele wereld geëmigreerd zijn, leek het hem leuk om eens een soort reünie te organiseren. Op een internetsite, waar hij de familieleden van op de hoogte had gebracht, staat dat zijn hobby 'digging-up dead relati ves' is, wat zoveel betekent als 'het weer opstarten van door de jaren heen minder geraakte relaties'. Twee jaar lang heeft Leo zich bezig gehouden met het onderhouden of opzoeken van oude contacten, en even lang heeft hij getracht om die contacten zo ver te krijgen dat ze Goeree-Overflakkee met een bezoek zouden vereren. En dat moment was vorige week aangebroken! Zo verspreid als ze wonen, evenzo verspreid kwamen ze binnen druppelen. "De eersten kwamen vorige week maandag en gedurende de rest van de weck is het totaalaantal bezoekers gestegen naar ruim 50," aldus een lachende Leo Akershoek. Van de gasten werd een genealogische bijdrage gevraagd, waarom dan ook in de uitnodiging stond: 'bring as much genealogical data as you have' (breng zoveel mogelijk genealogische gegevens mee). Een druk program stond hen eveneens te wachten, dus luieren en vakan tie houden zat er niet in. Zo begon het gezelschap afgelopen vrijdag morgen met een bezoek aan m.f.g. Dorpstienden in Ouddorp, om gezamenlijk een kopje koffie te gebruiken, waarna men naar het Raad- en Poldermuseum aan de Ring in Ouddorp toog. Aan de reac ties en het enthousiasme was duidelijk te merken, dat de gasten zich hiervoor uitermate interesseerden. Het volgende adres was het Streekmuseum Goeree-Overflakkee in Sonmielsdijk. Ook hier geno ten de 'overzeërs' - want dat waren ze bijna allemaal - met volle teu gen. Een kijkje bij de haven van Middelharnis, een wandeling door Goedereede en een toespraak van burgemeester Sinke stonden ach tereenvolgens op het programma. In de hoop dat de gasten de gezochte informatie over hun voorouders hebben gevonden, zijn ze afgelopen weekend teruggekeerd naar hun 'homebase' op D.V. zaterdag 15 september van 9.30 -15.00 u. is het dan zover: rommelmarkt rondom de Ned. Herv. Kerk te Langstraat (1 km. voorbij Achthuizen). Een greep uit allerlei activiteiten: - de rommelmarkt - crea-, tuin- en cadeauartikelen - marshakken, lolly trekken etc. - koffie, thee, fiisdrank, ijs, broodjes worst etc. - Oudhollands knikkerspel (met name voor kinderen, maar ook volwassenen mogen meedoen!!) Om niet te vergeten: u kunt buiten ook op een leuke, originele manier op de foto! komt toch ook? Hiermee steunt u het onder houd van de kerk. Welkom! Tot ziens! Indien het regenachtig weer is, zal de rom melmarkt plaatsvinden in de schuur van de fam. J. Mijs, Vroonweg 1. De routebeschrij ving daar naar toe is: vanaf Achthuizen rich ting Langstraat, gaat u linksaf de Heintjes weg in. Dan bent u er bijna. Volg de bordjes met pijlen dan maar. De reeks wekelijkse orgelbespelingen in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwersha ven komt tot een eind. A.s. zaterdag 15 sep tember is de laatste bespeling. Dit keer zijn er twee organisten: Gerrit Krips uit Voor burg en de organist van de kerk zelf: Prosper Sevestre. Zij zullen werken voor 4-handig orgel ten gehore brengen maar zij zullen elk ook afzonderlijk het orgel bespelen. De bespelingen beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur en duren elk ongeveer een half uur. De toegang is uiteraard vrij. Op woensdag 19 september a.s. organiseert de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een spelletjesmiddag voor de jeugd van Oude Tonge in het Infocentrum, Bemhardstraat 27. Deze middag kunnen de kinderen met oud-HoUandse tafelspelen komen spelen. Er zijn mooie prijzen te winnen! De kinderen kunnen zich opgeven via een lijst op school of via de SWO, tel.: 641344 tot en met vrij dag 14 september a.s. De kosten bedragen f 3,- per kind. De middag begint om 13.00 uur en zal tot ongeveer 15.30 uur duren. NEUWE TONGE - De kerkdienst van woensdag 12 september a.s. waar in de Gereformeerde Gemeente ds. Sonne- veld hoopte voor te gaan, is wegens omstandigheden verhinderd. Op D.V. donderdag 13 september hoopt ds. A.C. Bos uit Goudswaard een tijdrede te houden voor de plaatselijke kiesvereniging van de SGP. Iedereen is hartelijk welkom! De aanvang is 19.30 uur en de tijdrede zal gehouden worden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Ooitgensplaat. Vrijdag jl. werd door de WLTO-afdeling Goeree-Overflakkee - evenals op vele andere plaatsen in het land - aan de loka le overheden een petitie aangeboden. Doel van deze petitie is een offensief voor een nieuw gewasbeschermingbeleid. Daarbij gaat het niet om bestrijdingsmidde len voor de langere termijn ten koste van alles te willen behouden, maar wel gaat het erom, dat meer milieuvriendelijke alternatie ven beschikbaar worden gesteld. In ons land is het op dit moment niet zo eenvoudig om aan gewasbescherming te doen. De meeste beschermingsmiddelen zijn verboden. De gedachte achter dit verbod is, dat ook de land- en tuinbouw er zo milieuvriendeUjk mogelijk aan toe moet gaan. Opmerkelijk genoeg is dit verbod in het buitenland - zoals Frankrijk, België en Duitsland - niet van kracht, zodat de import van o.m. aardap pels in ons land voor het grootste gedeelte bestaat 'bespoten' producten. Door dit ver schil in regelgeving is het de boeren in Nederland bijna onmogelijk geworden een goede concurrentiepositie in te nemen, met als gevolg dat dit op langere termijn de nek slag voor de land- en tuinbouw zou kunnen betekenen. Om dit te voorkomen werd aan de lokale overheden door afgevaardigden een petitie overhandigd, terwijl op provinciaal niveau de gedeputeerden van resp. Noord en Zuid-Holland de heer J.H.J. Verburg en de heer L.E. van der Sar deze in ontvangst namen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1