0900-8844 \>J 'Speelman' Verweij neemt na 35 jaar afscheid 'Dirksland Sas' overhandigd aan Commissaris van de Koningin Nieuws H u wel ij ksvlag Willem-Alexander en Maxima innaard uit de kerken pocm0l E.H.B.O. cursus te Ouddorp Damvereniging zoekt nieuwe leden 'Vox Humana' hervat repetities Henk Groen in Flakkeecialiteiten www.knopsbv.nl karals. autoschade Visser Visser Ds. T.W. van Bennekom 25 jaar predikant Verlenging quilttentoon- stelling Goedereede !S0 9002 Zangavond 'Woord Daad' ^ser Meubelen (30 cpm) Man neergeslagen en beroofd Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR :QjaD©Gim®i instaUatiebedrijf BARENDRECHT TEL. 0180 - 642111 MIDDELHARNiS TEL 0187 - 617 300 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen I OARAjQE KnÖpS lOPEL Yoor autorjjdeii mt plezier Hailsemk wdkom in de shotmHMiivan inSoaimdisdpc. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee ROTTERDAM - Maandagavond kort na half negen werd een 39-jarige man uit Oude Tonge, die bij tiet busstation aan het Zuid plein z'n bus had gemist en om de wachttijd te doden naar een café op de Mijnsherenlaan liep, van achteren belaagd door twee man nen en daarbij met vermoedelijk een honk balknuppel neergeslagen. Vervolgens werd het slachtoffer beroofd van enkele duizen den guldens, die hij contant op zak had. De E.H.B.O. afdehng Ouddorp heeft nog plaats voor een aantal deelnemers aan haar nieuwe cursus. Wij organiseren deze oplei ding volgens de landelijke richtlijnen voor het E.H.B.O.-diploma. Dit omvat onder andere eenvoudige kennis van het menselijk lichaam, verbandleer en een reanimatieop- leiding. Het diploma wordt volledig erkend door de overheid (Arbo-wet) en het bedrijfs leven. Ook bij de cursus Jeugd-E.H.B.O.-B zijn nog enkele plaatsen vrij. E.H.B.O. heeft als doel hulp te verlenen in de tijd tussen het ontstaan van de verwonding of ziekte en het moment dat deskundige hulp aanwezig is. U zult begrijpen dat deze kennis ook in en om het huis belangrijk is. Het is namelijk bewe zen, dat juist thuis veel ongelukken gebeu ren. Deze cursus willen we starten op maan dag 24 september a.s. om 20.00 uur in-de Dorpstienden te Ouddorp. Inlichtingen en opgave voor of op 22 september bij de heer E. v.d. Wende, Hofdijksweg 36 te Ouddorp. Tel. 68 18 11. REGISTERACCOUNTANTS Gas -Water -Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Op 10 september a.s. begint weer de competitie van damvereniging 'Denk en Zet'. Onze vereniging speelt haar wedstrijden in recreatiecomplex 'De Staver', Olympiaweg 32 te Sommels- dijk. De wedstrijden worden gespeeld op de maandagavond gedurende de periode tweede week van september tot ca april van het volgende jaar. De aanvang van de wedstrijden is om 19.30 uur. Tijdens de zomerperiode zijn er dus geen damactiviteiten, om andere leuke dingen te kunnen doen. Voor deze competitie zijn wij op zoek naar nieuwe leden. Wij weten dat er op ons eiland goede en begaafde huis- dammers zijn, die wij graag willen verwel komen. Leeftijd speelt geen enkele rol. Zo hebben wij ook leden die reeds gepensio neerd zijn en nog met veel plezier hun damsport beoefenen. De damsport behoort tot de categorie denksporten en is op zich een goede hersentraining. Bovendien is de mate waarin men de damsport thans beheerst geen belemmering om aan onze damcompetitie deel te nemen. Onze struc tuur binnen de vereniging is dusdanig, dat wij met dri> "idsimgen spelen zodat naar gelang de sterkte altijd wel plaatsing in één der afdelingen mogelijk is. Voor meer informatie kunt u terecht bij de voorzitter, C. Spee, tel.: 0111-641278 of onze secreta ris. W. Vroegindeweij, tel.: (0187) 641189. U kunt ook eens op een maandagavond bij ons binnen lopen, om een kijkje te nemen en de sfeer te proeven. Bovendien is er altijd wel een speler beschikbaar om een partijtje tegen te oefenen en later misschien nog eens lid te worden. Ook de contributie behoeft naar onze mening geen belemme ring te zijn, want deze bedraagt voor de gehele competitie slechts f 90,-. Hoe feestelijk ging het er aan toe! Jl. dinsdagmorgen nam de heer J. Ver weij na 35 jaar bijzonder trouwe dienst - hij heeft slechts enkele keren verzuimd - afscheid als organist van verzorgingstehuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk. In een afgeladen recreatiezaal stelde ds. G.C. Kunz, predikant van de Hervormde gemeen te te Sommelsdijk, voor om psalm 150:2 te zingen, alwaar men de regel 'laat zich 't orgel overal...' aantreft. Hoe toepasselijk. Aansluitend werd 2 Koningen 3:11-15 gele zen, waar in het laatste vers het beeld van de speelman geschetst wordt. De heer Verweij werd door ds. Kunz vergeleken met die speelman, waarbij hij benadrukte dat God het is die hem de kracht om dit werk zovele jaren ten doen, schonk. Met grote dankbaar heid wordt dan ook teruggezien op wat de heer Verweij gedaan heeft. Namens het bestuur van 'De Goede Ree' sprak de heer Quist, die evenals ds. Kunz, zijn dankbaar heid betoonde en daarna de daad bij het woord voegde. Hij speldde de heer Verweij de gouden HDG-speld op, en ook de enve loppe met inhoud bleef niet achterwege. Voor mevrouw Verweij was een bos prach tige bloemen in huis gehaald, "voor alle avonden datje alleen gezeten hebt", aldus de heer Quist. Als voorlaatste zong het Goede- reekoor onder leiding van mevrouw Hamee- teman een speciaal voor de heer Verweij gemaakt en ingestudeerd lied, waarin duide lijk de dankbaarheid voor en het plezier in het werk van de heer Verweij naar voren kwam. Tenslotte kwam de jubilaris zélf aan het woord. Het valt hem moeilijk dit fijne werk neer te leggen, maar gelukkig hoeft hij niet helemaal afscheid te nemen, want in de toekomst zal hij kleine hand- en spandien sten blijven verrichten. En, zoals de heer Verweij ook aanhaalde, een Fransman heeft eens gezegd: "Afscheid nemen is een beetje sterven..." RUSSEN/OOLTGENSPLAAT - Op D.V. 12 september 2001 is het 25 jaar geleden dat kandidaat T.W. van Ben nekom als Hervormd predikant werd bevestigd in zijn eerste gemeente Ooltgensplaat. Op zondag 16 septem ber zal dit feit door ds. Van Bennekom in de dienst des Woords worden her dacht. Vooraf, op woensdag 12 september zal in zijn tegenwoordige gemeente Rijssen in een besloten bijeenkomst aan dit jubileum aan dacht worden besteed. De familie wordt een receptie aangeboden. Op zondag 12 septem ber 1976 werd te Ooltgensplaat de bevesti ging verricht door ds. C. van Sliedregt uit Oude Tonge. Deze koos als tekst voor deze dienst Efeze 6:10 en 11, met als thema: 'Wees krachtig in de Heere'. Met de woor den uit 1 Thessalonicensen 5:24: "Hij, Die u roept, is getrouw. Die het ook doen zal" deed ds. Van Bennekom zijn intrede. Vervolgens werd op 6 september 1981 een beroep naar Scherpenzeel (Gld) aangenomen. Op 11 maart 1987 naar Goes en op 15 mei 1994 naar Hilversum en sinds 26 september 1999 is Rijssen (wijk 5) het arbeidsveld. In de avonddienst van D.V. zondag 16 september, aanvang 18.00 uur, zal ds. Van Bennekom in zijn eerste gemeente Ooltgensplaat voor gaan om dit feit te herdenken. Te Rijssen is dat in de morgendienst in de 'Schildkerk' om 9.30 uur. Het adres van de familie Van Bennekom is Joh. van Galenplantsoen 4, 7461 GM Rijssen. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestfaat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De quilttentoonstelling met als thema: Drie-luiken in Tangram in de toren te Goedereede is verlengd. Tot en met 29 september is de toren dagelijks geopend van 2 tot 5 uur, behalve op zondag en daarna van 13 t/m 27 oktober (herfstva kantie), zelfde openingstijden. Op D.V. maandag 10 september a.s. willen we onze wekelijkse repetitieavonden weer hervatten. Het koor staat onder leiding van Peter Burger. Peter is een enthousiaste diri gent die veel van muziek houdt, zowel psal men als geesteUjke liederen. Er staat dit sei zoen weer een aantal mooie avonden gepland. We zijn ook nog op zoek naar enthousiaste zangers en zangeressen, die met ons mee zouden willen zingen. Is uw of jouw belangstelling gewekt, kom dan ook eens op maandag 10 september in de Lukas- kapel van 'De Samaritaan' of op maandag 17 september in Vita Nova, Van Aerssen- straat 23 te Sommelsdijk vrijblijvend een kijkje nemen. We zingen van 20.00 tot 22.00 uur. Graag tot ziens op 10 september! Al vele jaren is Jan Lodder de 'stem' van 'Flakkeecialiteiten' op Radio Flakkee. Hij ontvangt in zijn programma elke week een nieuwe gast(e) die aan hem en aan de luiste raars vertelt wat hij/zij in zijn/haar leven heeft meegemaakt. Daar zitten grote ver schillen in. En dat maakt het programma juist zo boeiend. Zaterdag om 9 uur is de 68- jarige Henk Groen uit Middelharnis de gast in het progranuna. Henk werd geboren in Middelharnis en bleef daar altijd wonen. Zijn brood verdiende hij als vissersman. De watersnoodramp van 1953 zal hij nooit ver geten. Hij vertelt veel over zijn reddings werk met behulp van een roeiboot. Hoe hij de mensen van de daken redde. Maar hij ver telt natuurlijk ook wat hij nog meer heeft meegemaakt in zijn leven. De herhaling is dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. De Flakkeese Commissaris van de Koningin voor Zuid- Holland, de heer J. Franssen, heeft met veel enthousiasme afgelopen maandagmiddag het zojuist verschenen schets boek 'Dirksland Sas in genealogisch perspectief' in ont vangst genomen. Speciaal voor deze gelegenheid was in het gemeentehuis van Dirksland een 'Van den Doel-zaal' ingericht, waar o.a. de Cominissaris, burgemeester Boonstra en wethouders en bur gemeester De Vries-Hommes aanwezig waren. Ook het Ensemble 'Eeuwkant' was van de partij, en lieten karakteris tieke oud-Flakkeese klederdracht zien, waarbij Wil toch wel opviel, door aan de Commissaris haar onderbroek te 'showen' Schrijfster en samenstelster van het boek, Cathy Westdorp, had de eer het eerste exemplaar te overhandigen aan de Dirks- landse burgervader. Hij, op zijn beurt, prees zich gelukkig met het feit dat hij datzelfde exemplaar aan de heer Franssen mocht overhandigen. Tijdens enkele toespraken werd duide lijk dat de hoofdpersoon van het boek, Jillis Comelisz van den Doel, toenmalig sluiswachter, nog een verre voorvader van de heer Franssen is. Het boek vormt het eerste uit een serie cul- tuur-historische boeken, die beslist niet de pretentie van wetenschappelijk boek met zich meedragen. Aan het eind van de feestelijkheden trok het gezelschap naar het Sas, waar - onder het genot van een glas champagne - dijkgraaf Goekoop enkele woorden sprak. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer \Zy Langeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 6? NED. HERV. KERK Beroepen te Harderwijk, R.W. van Mourik te Huizen. Aangenomen naar streekgemeente Maas en Waal (parttime), J.W. Drost te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN Beroepen te Zuidhom (als geestelijke ver zorger in Het Zonnehuis Zuidhom en Wil- helmina-rustoord Opende), P.A. Eigenhuis- De Kool te Oldekerk, die dit beroep heeft aagenomen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Sneek/Koudum, A.W. Beute, kandidaat uit Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor de Valk-Wekerom, W.J. Karels te Harinxveld-Giessendam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Omtwedde, J. Breman te Doe- tinchem-Doesburg Nijmegen. Expo Haringvliet heeft er een bijzondere vlag bij. Hier werd woensdag namelijk de huwelijksvlag van ZKH Prins Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta gehesen. Burgemeester Sinke hees de vlag samen met Johan Viemmix, die de vlag op skeelers kwam brengen. Tijdens een vlaggentour doet Jolian Viemmix op skeelers al de provincies aan en laat daar op verschillende locaties de vlaggen achter. Deze locaties zullen voornamelijk in de hoofdsteden van de provincies liggen, maar ook bijzondere locaties worden met de vlag verrijkt. Zo begon de tocht in Eindhoven. In Zeeland werd de vlag gehesen in Middelburg, Miniatuur Walcheren en op Neeltje Jans, waarna woensdag de vlag in Stellendam werd gehesen. Vervolgens start Johan Viemmix weer in Eindhoven, van waar hij op skeelers richting Rotterdam vertrekt. De tocht van ongeveer 2000 kilo meter lang hoopt Johan Viemmix in 2 weken te volbrengen. KEMA CERTIFICATE 3E570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Op D.V. zaterdag 22 september a.s. wordt er in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk een zangavond gehouden. Het jongerenkoor 'Psal- lite Deo' zal deze avond een gevarieerd programma ten gehore brengen. Daarnaast zal er ook samenzang zijn. Het koor staat onder leiding van Johan Nijsse; de organist van deze avond is Anton Wee- nink. De opening, meditatie en sluiting worden verzorgd door ds. J.C. den Toom, predikant van de Ned. Herv. Gemeente in Som melsdijk. De toegang is gratis. De collecte, die gehouden zal wor den, is bestemd voor het werk van de stichting 'Woord Daad'. De aanvang is 19.30 uur. Allen hartelijk welkom! Hawneïnd 7, SonHneisdijk, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1