IE 0900-8844 itl(MtiemM Veilig naar school, veilig naar huis! Bingo Vakantie Spelweek in Goedereede Oekraïne kleding Zendingsavond ^^\'2 /^-^3 Algemene ledenvergadering van VDB'78 Zing jij ooii mee? Monumentendag Sint-Philipsiand Open Dag Hervormde Gemeente Goedereede op Monumentendag Huis en Haard bij liet RTM-trammuseum ■(yMirmaard Rommelmarkt Ned. Herv. Kerk Oude-Tonge groot succes Kerkdiensten Ger. Gem. Open dagen Genealogisch Centrum te Dirksland Zangdienst m.m.v. 'Per Amore' Orgelbespeling 8 september in Brouwershaven Bingo te Dirksland September is 'Peutermaand' in de bibliotheken van Voorne-Putten, Rozenburg en Goeree-Overflakkee (30 cpm) actief in beeld en geluid Onder dat motto werd afgelopen vrijdagmorgen in ver schillende dorpen op het eiland een verkeersveiligheid- campagne gehouden. Doel van de campagne is om de kin deren - die gisteren voor het eerst weer naar school gin gen - op een veilige manier de route van huis naar school en terug af te kunnen laten leggen. En dan nu een verhaaltje! Dinsdag 4 september 2001 74e jaargang nr. 7035 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalclcee Aanrijding met letsel SOMMELSDUK - Zaterdagmiddag kort na drie uur ontstond op de kruising Oudeland- sedijk met de Dijkstraat een aanrijding tus sen een 65-jarige automobilist uit Dirksland en twee meisjes van 17 en 19 jaar afkomstig uit 's-Gravenpolder en Ouddorp. De perso nenauto, die kwam uit de richting van Dirks land, wilde bij de kruising de afrit van de Oudelandsedijk nemen richting Dijkstraat, maar gaf de 17-jarige bromfietsberijdster, met achterop het 19-jarig meisje, geen vrije doorgang. Beide meisjes kwamen ten val en werden voor onderzoek naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Aanrijding met letsel OUDDORP - Zaterdagmiddag rond kwart over twee kwam op de Oudelandseweg een 34-jarige fietser uit Ouddorp ten val, toen hij op het fietspad vermoedelijk de bocht iets te ruim nam en tegen een spiegel van een daar geparkeerd staande auto reed. De fietser liep enkele schaaf- en snij wonden op en werd voor behandehng aan zijn lichte verwondin gen door een huisarts behandeld. Snelheidscontroles OUDDORP/STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield zaterdagmiddag radar snelheidscontroles op de Vrijheidsweg in Ouddorp en op de N57 bij Stellendam. Tus sen kwart voor drie en vijf uur werd gecon troleerd op de Vrijheidsweg. Van de 460 passerende automobilisten hieldin 87 zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 96 km/uur. Op de N57, waar tussen vier uur en kwart voor vijf werd gecontroleerd, namen 62 van de 320 passerende automobi listen het niet zo nauw met de 100 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 162 km/uur. Getuigenoproep overval tankstation OUDE TONGE - Op dinsdagmorgen 28 augustus jl., tussen half zes en zes uur, vond er een overval plaats op het Tamoil-tanksta- tion 'De Tille' aan de Rijksweg N59 in Oude Tonge. Bij de overval raakte een 31-jarige medewerksters van het tankstation gewond. Gezien het tijdstip en de locatie van het ben zinestation waren er al veel mensen onder weg naar hun werk, die mogelijk rond de genoemde tijdstippen iets hebben gezien in de buurt van 'De Tille'. Zij worden verzocht contact op te nemen met de recherche van het district De Eilanden, tel.: 0900-8844, doorkiesnummer 2741174 of 2741172. Auto's weggenomen na diefstal sleutels SOMMELSDUK - Vrijdagmorgen ontdek ten bewoners van een woning in de PC Hooftstraat en van een woning in de Betje Wolffstraat dat er in de nachtelijke uren in hun woningen was ingebroken. Tijdens de inbraak in de woning in de PC Hooftstraat werden, naast de sleutels van een Fiat Sei- cento, onder meer een handtelefoon en een laptop door de inbrekers meegenomen. De Op zaterdag 8 september a.s.. Monumenten dag, houdt ook de Hervormde Gemeente van Goedereede open dag. De kerk is open ter bezichtiging. Het orgel wordt bespeeld, zodat u in alle rust naar verschillende orga nisten kunt luisteren, zolang u wilt. Om de kerk heen zijn verschillende kramen opge steld. De opbrengst is voor de kerkvoogdij ter aflossing. U kunt hier natuurlijk vis kopen of garnalen (met een broodje) - heer lijke oliebollen of parmenkoeken - patat en frikadellen, Goereese port en koekjes, enz. Voor de kinderen is er envelop trekken, een grabbelton en sjoelen. Er zullen bloemen, kalebassen en bolchrysanten - vaste planten en vroege voorjaarsbloeiers te koop zijn. Maar ook boeken, kerst- en ansichtkaarten zijn aanwezig. Ook kurmen er kerkdakbusjes geleegd worden. Kortom, kom gezellig bij praten in Goedereede. Er zijn veel eigenge maakte leuke dingen te zien en u steunt het in standhouden van de al oude kerk, Op dinsdag 11 september a.s. houdt VDB'78 een algemene ledenvergade ring met als voornaamste doel een begin te maken met de voorbereidin gen voor de komende raadsverkiezin gen in maart 2002. Naast huishoudelijke aangelegenheden komen natuurlijk een terugblik op de (bijna) afgelopen raadsperiode, de samenstelling van de programma- en campagnecommissie en de bespreking van de laeslijst aan bod. Vooruitstrevenc^ Dorpsbelang '78 is als plaatselijke politieke groepering in de gemeente Middelhamis al 23 jaar actief en is met 57 leden een gezonde vereniging, maar er blijft natuurlijk altijd plaats voor geïnte resseerde nieuwkomers. Wie interesse heeft in het wel en wee van buurt, dorp en/of gemeente en wil proberen invloed uit te oefenen op de gemeentelijk gang van zaken kan zich aaimielden als lid en naar de alge mene ledenvergadering komen. De contri butie bedraagt slechts f 10,- per jaar. Alleen door mee te doen kunt u invloed uitoefenen op zaken, waarvan u vindt, dat ze nodig ver anderd moeten worden! De algemene leden vergadering vindt plaats op dinsdag 11 sep tember 2001 in het Diekhuus te Middelhar- nis, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretariaat van de vereniging. Westelijke Achterweg 49, 3245 BJ Sommelsdijk, tel.: 485097, e-mail: info@vdb78.nl, of kijk op www.vdb78.nl. bij de woning geparkeerd staande auto namen zij met nehulp van de weggenomen sleutels ook mee. Uit de woning aan de Bet- je Wolffstraat werden naast de autosleutels van een Toyota Landcruiser ook een porte monnee met inhoud en een handtelefoon weggenome. Ook hier namen de inbrekers de auto mee. In Goedereede werd 28, 29 en 30 augustus de Vakantie Spelweek gehouden. Deze week had evangelisatie onder schoolkinderen als doel. In totaal kwamen er zo'n 95 kinderen per dag naar de tent in de Jongkoenstraat. Overdag kwamen er 60 kinderen in de leeftijd van 5-11 jaar, terwijl er 's avonds 35 kinderen kwamen in de leeftijd van 11-15 jaar. Er werd een Bijbelvertelling gedaan, gezongen en geknutseld. Woensdagmiddag was een echte spelnüddag. Er stond een dropping op het avondprogramma, terwijl ook een spreekster van Dark Light Blind Care is geweest om iets te vertellen over hun werk onder de blinden in Derde Wereld landen. Voor een heus domino spel waren door de deelnemers sponsors gevraagd. Per 100 omgevallen stenen werd een bedrag geschonken. De eerste deelnemers kwamen donderdag al met het eerste bedrag. De twee meisjes hadden samen f 185,- verzameld. Een goed begin! Wat de totale opbrengst was van deze actie is nog niet bekend. De opkomst van de kinderen was naar tevredenheid. Voor al 's avonds waren er meer kinderen gekomen dan andere jaren. En het was tenslotte het hoofddoel om zoveel mogelijk kinderen in aanraking te brengen met het evangelie. COMBI I uur fpto-t»rviev )S7d.|0117)ill61Ik.6«)7MIIB«SSEPiiilihipH.3«iraiii;!lil.|0111|«i400 Tijdens de Open Monumentendag op zater dag 8 september a.s. sluit de RTlVI-stoom- tram aan de Brouwersdam het zomerseizoen af met een speciale manifestatie rondom het nationale thema 'Huis en Haard'Bezoekers kuimen tussen 12.30 en 15.50 uur driemaal getuige zijn van het vervoer van melkbussen én het vervoer van huisraad per tram. In de RTM-tramtijd werden er regelmatig com plete inboedels per tram verhuisd en ook nu zullen de vrijwilligers van de museale RTM dit vervoer nieuw leven inblazen tussen de tramremise en station Port Zélande. In de tramremise is de kampeerwagon nr. 6 te bezichtigen. In deze wagons hebben vele toeristen aan de Zeeuwse kust hun eerste vakanties doorgebracht. De wagon is in oor spronkelijke staat teruggebracht en voorzien van inrichting. Na 14.00 uur komt de kleder- drachtgroep 'Eeuwkant' het huiseUjk karak ter bij de RTM verlevendigen. Uiteraard rij den er weer extra trams, waaronder een goe- derentram (met passagiersaccommodatie) tussen de Remise en Port Zélande. Deze extra trams vertrekken om 12.50, 14.25 en 15.50 uur vanaf het RTM-museum aan de Punt-West. De reguliere museumtrams ver trekken om 11.30 uur (diesel), 13.00 uur (stoom), 14.30 uur (diesel) en 16.00 uur (stoom) vanaf de remise. Met deze Rollende Tram Monumenten sluit het RTM haar suc cesvolle zomerseizoen af. Voor inlichtingen kunt u terecht op tel.: (0187) 689911 of rtm- ouddorp-@planet.nl. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De op zaterdag 1 september gehouden rom melmarkt ten bate van het landelijk bekende Frobeniusorgel in de Ned. Herv. Kerk te Oude-Tonge is een groot succes geworden. Mede door het weer wat in de loop van de dag steeds beter werd was het de hele dag erg druk in de Kerkring. De belangstelUng voor de rommelkramen was geUjk om 09.00 uur al groot, maar ook voor de andere activi teiten was veel aandacht. Ook de dag daar voor, vanaf de start van het 24-uurs paalzit- ten was het al gezellig rond de kerk. Dit alles heeft geresulteerd in een prachtige voorlopi ge opbrengst van ongeveer 37.000,= netto!! Iedereen die hieraan heeft bijgedragen zoals sponsors en andere gulle gevers en alle medewerkers worden hartelijk dank gezegd voor hun bijdrage. Zaterdag was ook de trek king van zowel de grote verloting als van diverse kleinere verlotingen. De reischeque, de boormachine, de friteuse, de vele kleine re prijzen, de fiets en de diverse manden met boodschappen hebben inmiddels een nieuwe eigenaar. Alle prijswirmaars. hebben per- sooiüijk bericht gehad. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 5 sep tember 2001,19.30 uur, ds J.S. van der Net, Apeldoorn. MELISSANT - Woensdag 5 september 2001,19.30 uur, student A. Verschuure, Gouda. Ben jij tussen de 6 en 12 jaar oud en zing je graag? Kom dan op D.V. 7 september naar verenigingsgebouw 'De Ark' in Stad a/h Haringvliet. We beginnen met de repetities van het pas opgerichte chr. kinderkoor. We zingen van 18.30 tot 19.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Voor informatie kun je bellen naar 612494 of 486650. Op donderdagavond 13 september a.s. kunt u weer kleding brengen bij familie Saarloos aan de Weesmolenstraat 4 te Ooltgensplaat. Graag houden wij ons weer aanbevolen voor kinderkleding, volwassenenkleding en bed dengoed. Geen matrassen en meubels. Het transport naar de zending zal zaterdag 15 september zijn. Voor het afgeven kunt u terecht van 19.00 tot 21.00 uur. Door de kinderen van de basisscholen zijn tekeningen gemaakt, waarvan er één ook op de folders te zien is, die tijdens de campagne uitgedeeld werden. Deze folders werden vrijdagmorgen o.a. uitge deeld aan de Kolfweg in Oude Tonge door drie mensen van 3VO en een agent van pohtie. De werkgroep maakt onderdeel uit van de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid op Goeree-Overflakkee. Zij stelt zich ten doel, weggebruikers meer bewust te maken van de eigen verantwoordelijkheden in het verkeer. Uit onderzoek is geble ken dat kinderen het verkeer zelf ook erg onveilig vinden. Zo staan te hard rijden, voorrang nemen, in de auto telefoneren en het snijden van fietsers op het lijstje van belangrijkste oorzaken. Het is bekend dat kinderen kwetsbaar zijn. Vooral in het verkeer. Ook zijn ze speels en kennen ze lang niet alle regels. Hun beleving is totaal anders dan die van volwassenen. En met elkaar hebben we de verantwoordelijkheid iets aan die kwetsbaarheid te doen! Heeft u ook zin om na de zomer weer aan de slag te gaan met uw hobbies? Voor alle stam boom-onderzoekers opent de Stichting Genealogisch Centrum Goeree-Overflakkee weer haar deuren aan het Achterdorp 7 te Dirksland. De komende maanden kunt u op de zaterdagen 8 en 22 september, 6 en 20 oktober, 3 en 17 november, 1 en 15 decem ber terecht van 10 uur 's ochtends tot 4 uur 's middags. Onze collectie historische bronnen, fanüüeberichten, tijdschriften enboeken wordt nog steeds aangevuld. Wellicht vindt u hierbij een aanvulling voor uw eigen gege vens; of kom gewoon langs om te praten met collega-genealogen Voor verdere informatie kunt u terecht bij het secretariaat - Washingtonstraat 26, 3255 VJ Oude-Tonge - of op onze website bij Flakkeenet (www.flakkee.net, en dan onder het kopje 'cultuur'). Zondag 9 september zal er in Gerefor meerde kerk Melissant e.o. een zang- dienst worden gehouden, waaraan Gos pelkoor "Per Amofe" uit Stellendam haar medewerking zal verlenen. Voorganger: Ds. J. Wilschut. Organist: Rinus Pannekoek. Aanvang 9.30 uur. U bent van harte welkom. Deze dienst wordt rechtstreeks uitgezonden door radio Flakkee. De heemkundekring 'Phihppuslandt' orga niseert dit jaar voor het eerst de monumen tendag te Sint-Philipsland. Zaterdag 8 sep- tember van 's morgens 10.00 uur tot 's mid dags 17.00 uur wordt de Ned. Herv. Kerk, korenmolen "de Hoop" en de oude begraaf plaats aan de Deensestraat opengesteld. In de kerk is een foto-expositie en tevens wordt afwisselend het kerkorgel en de klavecimbel van Peter Hoek bespeeld. Het laatste wordt begeleid door blokfluit. In de molen is mole naar Jan Reijngoudt aanwezig. Deze is ook van binnen te bezichtigen. Op de oude begraafplaats liggen zeer oude graven. Hier wordt sinds 1871 begraven en zelfs van de beginperiode zijn er gedenktekens. Een aan tal oude graven zijn gerenoveerd en andere schoongemaakt. Meer andere graven zullen binnenkort worden hersteld om ze voor ver val te bewaren. Een bezoek aan dit drietal monumenten en bezienswaardigheden is meer dan de moeite waard. Neem vooral op deze jaarlijkse monumentendag even de tijd om u door de organisatoren op de betreffen de locatie te laten voorHchten. Ook tijdens Monumentendag komende zaterdag 8 september kan men naar de wekelijkse orgelbespeling in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven lui steren. Het is ditmaal een wat aangeklede bespeling want niet alleen de organist van de kerk. Prosper Sevestre, zal musiceren maar ook zijn vrouw Carla Sevestre zal enkele stukken op dwarsfluit spelen bege leid door haar man. Op dwarsfluit kan men luisteren naar een deel uit Eine kleine Nachtmusik van Mozart, de Cantilena van Rheinberger, het Ave Maria van Bach/Gounod en een koraalvoorspel van Kellner. Op orgel worden wat lichte muziekstukken gespeeld die niet alle origi neel voor orgel zijn geschreven. Daar zijn o.a. enkele pianowerken van Beethoven bij en klavecimbelmuziek van Haydn. Er is ook een statige Entree Pontificale van Bos- si en afgesloten wordt met een komische Sortie van Lefébure-Wely. De bespelingen beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur en duren elk ongeveer een half uur. De toe gang is uiteraard vrij. Op donderdagavond 6 september a.s. zal er in de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Tonge een zendingsavond gehouden worden door ds. Alitnowe en ds. Nekwek. De aan vang van de avond is 19.30 uur en een ieder is hartelijk welkom! Op donderdag 13 september a.s. organiseert buurtvereniging 'West' te Dirksland een bin go. Er zullen 8 rondes en een superronde worden gespeeld. De bingo zal worden gehouden in de Victoriahal aan de Philip- hoofjesweg te Dirksland en start om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur zijn de deuren geopend. Dit keer staat buurtvereniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Op zaterdag 8 september a.s. organiseert de ANBO, afdeUng Middelhamis, een bingo avond in het Dienstencentrum te Middelhar nis. De aanvang is 19.30 uur, maar vanaf 18.30 uur is de zaal open. Iedereen is van harte welkom! Steeds meer bibliotheken organiseren een peutermaand. Wat 6 jaar geleden begon inde provincie Groningen wordt nu ook door bibliotheken in Noord- en Zuid-Holland overgenomen. Donder dag 20 september van 10.00 tot 12.00 uur organiseert de Gemeenschapsbibli otheek Middelharnis een gezellige peu terochtend: er zullen een heleboel boe ken voor de allerkleinsten getoond wor den, natuurlijk wordt er voorgelezen en peuters kunnen knutselen en spelletjes doen. Donderdagavond 27 september is er een workshop voor peuterspeelzaal begeleidsters over het werken met pren tenboeken. Tot 20 september kunnen leidster zich voor deze workshop aan melden via het deelnameformulier dat toegestuurd is. Voor baby's en peuters zijn ontzettend veel leuke boeken beschikbaar: aan wijsprenten boeken, verhalenboeken, liedjes, gedichten. Eén afbeelding per pagina voor de aller kleinsten, aanwijsboeken met vollere blad zijden voor 2-jarigen, een simpel verhaaltje voor 3-jarigen en voor de kleuter van 4 een heus verhaal waarin 'echt iets gebeurt'. In bibüotheken kun je voor deze boeken (meestal gratis) terecht, en tijdens de peuter maand laten zij nog eens zien wat ze in huis hebben. Aan peuters, maar ook aan ouders, grootouders, oppasouders en peuterleidsters. Want zij zijn de mensen die grote invloed hebben op de taalontwikkeling van peuters, iets waarbij boeken een prachtig hulpmiddel zijn. Er is niet veel aanmoediging voor nodig om peuters enthousiast voor een boek te krij gen, en in het proces van aan laten wijzen, vertellen, vragen beantwoorden en meezin gen maken ze zich een taalschat eigen die sterk van invloed is op latere lees- en schrijf- prestaties. Onderzoek toont aan dat kinderen aan wie als baby en peuter niet voorgelezen is, een achterstand hebben op het moment dat ze naai' de basisschool gaan. Deze ach terstand is moeilijk in te lopen. Centraal tij dens de peutermaand staat het boek 'Een grote ezel' van Rindert Kromhout en illu stratrice Annemarie van Haeringen. Dit boek kreeg de 'Kiekeboekprijs', de prijs voor het beste peuterboek van het afgelopen jaar. Kom op donderdag 20 september naar de bibliotheek aan het Kerkepad te Middelhar nis om de schatkamer vol verhalen aan uw peuter te laten zien. Natuurlijk bent u ook van harte welkom tijdens de gewone ope ningsuren van de bibliotheek. Voor de prijs hoeft u het niet te laten, want kinderen tot en met 15 jaar kunnen gratis een bibliotheekpas krijgen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1