0900-8844 Immanuëlkerk Veel succes... Hitte teisterde Omloop 2001 Crea-avond in wijkgebouw 'De Zwaluw' Vakantiespelweek Goedereede op 28, 29 en 30 augustus Piet Westhoeve en Cathy Westdorp Evert van de Veen concerteert in ■(/Minnaard Nieuws van de Wereldwinkel Drukwerk nodig? Uitzendingen van Omloop Radio en TV Flakkee een succes '"Wts^Êkhtad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden (30 cpm) Middelharnis B.V. Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 KIEVIT WARMTE Dinsdag 28 augustus 2001 74e jaargang nr. 7033 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Fietser aangereden STELLENDAM - Donderdagavond omstreeks half negen werd op de Zuider- diepstraatweg een 36-jarige man uit Dirks- land aangereden door een personenauto, bestuurd door een 33-jarige vrouw uit Oude Tonge. De man fietste op het fietspad in de richting van Stellendam. De automobiliste kwam uit de richting van het zwembad en verleende geen voorrang aan de op een voor rangsweg rijdende fietser. De man raakte licht gewond. Motorrijder ten val MELISSANT - Zondagmorgen omstreeks kwart voor twaalf kwam op de Halsdijk een 38-jarige motorrijder ten val. Hij en zijn 13- jarige zoon, die achterop zat, raakten gewond. De zoon werd met schaafwonden naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. De bestuurder werd met mogelijk rug- en nekletsel naar het Zuiderziekenhuis ver voerd. Motorrijder aangereden OUDDORP - Zondagmiddag omstreeks vijf uur werd op de Vrijheidsweg een 31-jarige automobilist uit Sliedrecht aangereden. Een 18-jarige automobilist uit Hendrik Ido Ambacht keerde en zag daarbij de motorrij der over het hoofd. Beide bestuurders bleven ongedeerd. Aanrijding op rijlisweg N57 OUDDORP - Zondagavond omstreeks zes uur vond op de rijksweg N57 een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 41- jarige automobilist uit Brielle zag te laat, dat voor hem een auto, bestuurd door een 62- jarige automobiliste uit Spijkenisse, stil stond voor de verkeerslichten. Er ontstond een aanrijdingr------ Zoals je leest is vandaag de vakantie spelweek begonnen. Kom jij ook? Zit je in groep 2 t/m 7 dan ben je iedere morgen vanaf 9.30 uur welkom, onge veer 12 uur is het afgelopen. Woens dag mag je tot 15.00 uur blijven. De jeugd vanaf 11 jaar is vanavond om 19.00 uur welkom. Woensdag beginnen we om 18.30 uur. Er wordt dan een dropping gehouden met aansluitend een rondvaart met een kotter. Iedereen mag meedoen, dus ook volwassenen. Donderdagmiddag vanaf 14.00 uur spelen we een spectaculair spel met aan het eind levend domimo waar een sponsoractie voor de stichting "dark en light" aan verbonden is. Om ongeveer 18.30 uur beëindigen we het spel waarna om 19.00 uur de slotavond begint voor alle kinderen. Wij nodigen u als ouders en belangstellenden uit om deze avond bij te wonen. De vakantiespelweek wordt gehou den in en rond de tent die aan de Jongkoen- straat staat, naast het basketbalveld. Jullie komen toch ook naar deze geweldige bele venis? Van harte welkom! In de uitzending van a.s. donderdag 30 augustus op Radio Flakkee, ontvangt Cees Briek in zijn programma "Culturiek" de Ouddorpse pianist/organist Piet Westhoeve en Cathy Westdorp uit DIRKSLAND. Piet Westhoeve heeft de etudes van BurgmüUer op de Cd gezet. Waarschijnlijk is nog nooit iemand op het idee gekomen deze goed toe gankelijke en zeer muzikaal klinkende "oefeningen" van de pianopedagoog BurgmüUer vast te leggen op de plaat of de Cd. Piet Westhoeve heeft dit nu gedaan. De eerste Cd zal op 8 september worden over handigd aan Jan Trompper van het Diekhuus in Middelhamis. A.s. donderdag tussen 20 en 21 uur praten Piet Westhoeve en Kees Briek op Radio Flakkee over de betekenis van deze Duitse componist en zijn etudes. Bovendien kunt u de voorpremière beluiste ren van de Cd die officieel vanaf 8 septem ber te koop is. Tussen 21 en 22 uur praat Cees Briek verder met Cathy Westdorp uit Dirksland. Zij zal vertellen over het boekje dat zij heeft geschreven over het Dirksland- se Sas. De gemeente Dirksland heeft het plan opgevat om over een aantal bijzondere en karakteristieke punten in de gemeente een boekje (schets) te laten schrijven om deze waardevolle items onder de publieke aan dacht te brengen. Een boekje over het Dirks- landse Sas is het eerste van een reeks. Cathy Westdorp schreef het en kwam daarbij tot de ontdekking dat dit Sas iets te maken heeft met de huidige Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, Jan FranSsen. Hij neemt daarom het eerste boekje in ontvangst op 3 september. Op vrijdag 7 september a.s. geeft Eyert van de Veen een orgelconcert in de Immanuëlkerk aan de Lange Boonestraat 5 te Maassluis. Op het schitterende met 43 sprekende stem men Seifertorgel, zullen werken worden uit gevoerd van Cesar Franck, Alexandre Guil- mant, Charles Marie Widor, L. Léfebure- Wély, F. de la Tombelle, T. Dubios, A. Boëly en improvisaties van Evert van de Veen. Evert van de Veen ontwikkelt zich gaande weg steeds meer tot concertorganist en geeft regelmatig orgelconcerten in ons land, maar ook buiten de landsgrenzen. Op zeer jonge leeftijd ontwikkelde zich bij hem een grote belangstelling voor orgelmuziek. Hij is momenteel kerkorganist van de Gerefor meerde Kerken te Voorthuizen en Nijkerk. Tevens heeft hij een uitgebreide lespraktijk in de regio Voorthuizen. Hij improviseert graag over koraalmelodieën, een drietal zal hij er van spelen; met aan het slot van het concert de uitgebreide koraalfinale 'Ere zij aan God de Vader'. Evert van de Veen weet hier met zijn scheppende muzikaliteit op schitterende wijze zijn Schepper te eren. Voor de pauze 'De Marche Funébre et chant Seraphique' ('Dodenmars en Engelenzang') van Guilmant. Deze schreef dit stuk ter her innering aan het overlijden van zijn moeder, een somber stuk dat uitgroeit naar een dra matisch climax dat wordt afgesloten met de langzaam wegebbende engelenzang waarbij de luisteraar op de tonen van de muziek wordt meegevoerd. De aanvang van het con cert 20.15 uur en de entreeprijs is f 10,-. CJP en 65+f 7,50. MAKELAARDIJ Hoe vaak zal het niet voorgekomen zijn dat de lopers - zich voorbereidend op de Omloop - een bemoedigend woordje te horen hebhen gekregen. Maar wat zich buiten de bebouw de kom van Sommelsdijk afspeelde, is toch wel even wat aandacht waard.Aan het begin van de Boerenweg, net buiten Sommelsdijk, is eind vorige week een hord geplaatst, met daarop een 'succeswens' aan het adres van Job Mijs, wonende in diezelfde Boerenweg. Bekend als loper van grote tochten, heeft hij nu toch wel een heel enthousiaste fanatie keling weten te motiveren om zelfs een bord voor hem te plaatsen. En de tekst op dat bord... nou, leest u zelf maar! Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 48 2606 Wij hebben al eens over de koffie en de thee van Max Havelaar geschreven, maar nu vroegen ons verschillende klanten waar toch de oorsprong lag van de naam van het merk. Waarom de naam Max Havelaar? Meer dan 130 jaar geleden was Eduard Douwes Dek ker, beter bekend als MultatuU, assistent resident in één van de districten van de voor malige Nederlandse kolonie Nederlands- Indië, het huidige Indonesië. Douwes Dekker kon zich niet verenigen met de poli tiek van het koloniaal bestuur die de platte landsbewoners dwong om massaal op de Nederlandse koffieplantages te werken. Hierdoor kwam de eigen voedselproductie in het gedrang, met ernstige gevolgen voor de plaatselijke bevolking. In 1859 schreef Douwes Dekker zijn boek 'Max Havelaar of de koffieveilingen der Nederlandsche Han- del-Maatschappij' - idl feite een autobiogra fie - als hartstochtelijk protest tegen de wan toestanden die het gevolg waren van het beleid van Nederlands-Indië. De hoofdper soon is Max Havelaar, die opkomt voor de inlanders. De naam Max Havelaar lag dus voor de hand omdat wereldwijd nog steeds miljoenen koffieboeren het slachtoffer zijn van ongelijke machtsverhoudingen. Max Havelaar is in Nederland ontstaan, maar heeft navolging gekregen in inmiddels zes tien landen, voornamelijk binnen Europa. Het begrip Max Havelaar lijkt in Nederland inmiddels bijna bekender te zijn van de kof fie dan van de roman van Eduard Douwes Dekker. De volgende keer vertellen we u wat meer over de achtergrond van de organi satie GOED WERK. U weet waar u de pro ducten kunt kopen? Bij de Wereldwinkel aan het Spuipad (de parkeerplaats achter d'n Diek) te Middelhamis. ledere zaterdag zijn wij open van 9.00 tot 17.00 uur. Tot ziens! SOMMELSDIJK De Omloop 2001 zit erop. Terugkij kend op dit evenement kunnen we spreken van de warmste omloop tot op heden. U heeft dat kunnen zien en horen bij de uitzendingen van Omloop Radio en TV Flakkee. In de tijdelijk geleende studio van Radio Flakkee werd door ruim 30 mensen "Omloop Radio" gemaakt en kon u alle wetenswaardigheden te weten komen en een reactie geven. En dat laatste is massaal gedaan. De lijnen van de fax. E-mail en natuurlijk de telefoon stonden roodgloeiend en de stapel papier met de groetjes groeide en groeide. Vanaf de start in Ooltgensplaat konden de twee mobiele posten samen met honderden lopers op weg gaan naar Middelhamis, Stel lendam, Herkingen, Sluishaven en natuurlijk de finish in Ooltgensplaat alwaar vaste radiopunten waren ingericht. Na 27 uur üve radio werd zaterdagavond 25 augustus om 19.00 uur de Omloop Radio zender op FM 91 Mhz stil gezet en konden de Facilitaire Stichting Flakkee, Radio Flakkee en Oost FM (de nieuwe locale omroep van Oostflak- kee) tevreden terugkijken op de Omloop 2001. Naast Radio werd ook TV gemaakt In samenwerking met de Kabelkrant Goe ree-Overflakkee, BV de Jongens en Ronald Videofaciliteiten uit Hilversum werden 6 uitzendingen gemaakt. Een monsterklus om van een monstertocht opnames te maken, deze razendsnel te monteren tot een pro gramma en dan uit te zenden. Vijf afleverin gen met impressies van diverse locaties en de laatste uitzending met een compilatie van het hele traject. Het was voor het eerst dat men op het hele eiland semi-live naar de Omloop kon kijken en de eerste indrukken en reacties waren erg positief. De Facilitaire Stichting Flakkee wil de Stichting Omloop en alle andere organisaties en het bedrijfsleven die hebben meegewerkt tot het tot stand komen van bovenstaande uitzending, hartelijk bedanken en wellicht tot de Omloop van 2002! De enorm hoge temperaturen heeft welUcht menig loper afgelopen zater dag de moed in de schoenen doen zin ken. In de Omloopschoenen, wel te verstaan! De start vanuit de Voor straat in Ooltgensplaat begon al met drukkende temperaturen, en na een vrij heldere nacht was het volgende dag afzien... "Dit is de heetste Omloop aller tijden geweest," beaamde een uitgeputte loper. Na 106 km te hebben geploeterd voor de medaille, waren het applaus en de felicitaties voor de 'binnenkomers' dan ook uitermate verdiend! Bij een temperatuur van ruim 30 graden Celsius is supporting misschien wel de belangrijkste vorm van ondersteuning. Van de ca 750 ingeschreven lopers zijn er zo'n 650 gestart en maar liefst ruim 400 bin nengekomen! Evenals voorgaande jaren was de organisatie van de Omloop weer een enorme happening, waarbij liters water en kilo's babi pangang zijn genuttigd, teneinde het vocht- en zoutgehalte onder deze zware omstandigheden op peil te houden. De ver wachtingen voor volgend jaar zijn positief, zodat ook dan weer een groot aantal lopers verwacht kan worden. Door sportpresentator en ambassadeur van Clini Clowns Jack van Gelder werd het startschot gelost. Wonderwel weigerde het startschotpistool geen dienst. Een pijnlijk moment. Hebbes! Volgend jaar weer? Natuurlijk.. .M«-enr^b^e„«. OoStdijk 49 Service onderhoud •CeotraievemawiRg SoiTimelsdijk .u.».e„*KJ 0187-48 26 09 •Sflritar v/ww.kievitwarmte.nl Dinsdagavond 18 september is er weer een crea-avond onder leiding van J. van Lenten. Deze avond gaan we een dienblad bewerken met behulp van servetten en sponstechniek. De prijs ligt tussen de f 25,00 en f 30,00. U kunt zich opgeven tot dinsdag 11 september bij E. Breure, tel. 48 37 81 of bij A. Knape, tel. 48 59 45. De hobbyclub voor volwassenen in het wijkgebouw gaat ook weer starten en wel op dins dag 11 september vanaf 13.30 uur. Wilt u hier informatie over bel dan even naar mevr. Van Zielst, tel 48 69 06. Tot ziens in het wijkgebouw aan de Sperwer 5 te Sommelsdijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1