PTf LITIE Demonstraties old-timers en motoren 19; 95 Eerste toeristendag in Herkingen Verkeersproblemen Goedereede oplosbaar? 0900-8844 (30 cp., Lichtjes fietstoer Ouddorp 1+1 dagen 2001 Psalmzangavond ^wr Abonneert U op Eilanden-Nieuws ■(/Minnaard Orgelbespeling 18 augustus in Brouwershaven EUROPA UIN Inbraak tankstation Auto rolt van kade en komt op dek van vissersboot terecht Woninginbraak Tijdens de braderie in Middelhamis was het vrijdag druk verkeer aan het Beneden Zandpad. Dit keer niet van bezoekers van winkelcentrum D'n Diek', maar het waren old-timers en motoren die de belangstelling trokken van zeer veel bezoekers van D 'n Diek'. Van 14.00. uur tot s 'avonds 20.00 uur reden de motoren en old-timers hun rondjes langs het Beneden Zandpad. De belang stelling was zeer groot. Onder de old-timers bevonden zich oude snorfietsen en scooters, maar ook een brandweerwagen en de schoolbus waren van de partij. Een zeer gevarieerde dag met voor elk wat wils, die mede door het mooie weer, geslaagd genoemd kan worden. in Dirksland UliVIT WARMTE met bovenstem Kerkdiensten Ger. Gem. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaiclcee OUDE TONGE - In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebroken in een tank station aan de Rijksweg N59 in Oude Tonge. Een schuifdeur werd geforceerd en een vitri ne vernield. Zeven mobiele telefoons en twaalf kleine zaklampen werden weggeno men. OUDDORP - Zondagavond omstreeks kwart over elf vond in de Ouddorpse Haven een ongeval plaats. Een personenauto rolde van de kade en kwam op het dek van een vis sersboot terecht. Het bleek dat een 62-jarige vrouw uit Delft, toen zij haar auto parkeerde, was vergeten deze op de handrem te zetten. Niemand raakte gewond. ACHTHUIZEN - In de nacht van donder dag op vrijdag is er ingebroken in een wo ning aan de Schaapsweg. Men kwam binnen door verbreking en uit de woning nam men sleutels weg. Hierbij zaten ook de sleuteltjes van een Nis san Patrol, die wagen werd weggenomen. De spullen uit de kofferbak deponeerde men op straat en ook de huissleutels van aangever werden van de sleutelbos gehaald en op straat neergelegd. De wekelijkse bespeling van het orgel van de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwers haven op de zaterdagmiddag wordt op 18 augustus a.s. gegeven door Hans Biesma uit Kerkwerve. Hij bespeelt zondags regelmatig de orgels van diverse kerken op Schouwen- Duiveland. De bespelingen beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur en duren elk ongeveer een halfuur. De toegang is vrij. Ouddorp krijgt vrijdag 17 augustus een heel ander aanzicht tijdens de lichtjes-fietstoer. Deze fietstocht, die begint bij een verlicht Blaeuwe Huus voert langs verlichte huizen en straten. Er kan gestart worden van 21.30 tot 22.00 uur. De lichttoer eindigt om 23.30 uur. De straten, in alfabetische volgorde, die in de route zijn opgenomen zijn: Beatrixweg, Bemhardweg, Bredeweg, Broekweg,Dirk- doensweg. Dorpsweg, Duffelweg, De Gracht, Hermansweg, Hofdijksweg, Hoge Pad, Ireneweg, Kelderweg, Kerkboek, De Kille, Koolweg, Mïirijkeweg, Molenblok, Molenweg, Oude Nieuwlandseweg, Smalle Einde, Springert, Steenkreek, Steenweg, Vogelmeet, Volgerblok en de ring rondom de kerk. Wij vragen de mensen die langs de route wonen dan ook om hun tuin zoveel mogelijk te verlichten. Er kan gebruik gemaakt wor den van lampionnen, kaarsen, spotjes, waxi nelichtjes, kerstverlichting, fakkels etc. Deelname kost f 5,- (inclusief een presentje en versnapering onderweg). De opbrengst van deze fietstoer gaat geheel naar verzor gingstehuis De Vliedberg te Ouddorp. Voor een exacte routebeschrijving of meer informatie kunt u terecht bij Wv Ouddorp, tel. 0187-681789. MAKELAARDI Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 FEEST! Het is weer zover. Het feest in Dirksland gaat weer beginnen. Op 21, 22 en 23 augustus worden de 1+1 dagen weer ge houden in sporthal De Gooye. Alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte wel kom. Er zijn weer heel veel leuke en gezelli ge medewerkers die graag met jou uit de Bijbel willen lezen, willen zingen, knutse len, spelletjes doen en nog veel meer. Het thema is: 'De droom van je leven'. We beginnen 's ochtends om 9.00 uur en gaan door tot 12.00 uur, behalve donderdag 23 augustus, want dan gaan we iets langer door om parmenkoeken met elkaar te eten en 's avonds komen we dan weer terug voor de slotavond, waarbij alle vaders, moeders, opa's, oma's en iedereen die zin heeft ook uitgenodigd zijn. Alle kinderen die er vorig jaar ook waren, krijgen een persoonlijke uitnodiging. Aan deze uitnodiging zitten twee kaartjes, één voor jezelf (dat is jouw uitnodiging) en één voor een vriendje of vriendinnetje, die ook wel eens iets uit de Bijbel wil horen. Ga al vast maar naar iemand op zoek en dan zien we je op 21 augustus in sporthal De Gooye. Entree 1,- per dag. Wil je meer weten? Tel. 602990. •Meet- en regeii^^steEnen ♦Service ondertiouct ♦Caf^trale verwarmifig •Lood- ai iiWwerk Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 «Gasïnstafiaties. www.kievitwarmte.nl OUDDORP - Op D.V. zaterdagavond 18 augustus 2001 zal er in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente van Ouddorp aan de Spaanseweg een psalmzangavond worden gehouden ten bate van 'De Mekkerstee'. Organiste is Henriëtte van Maelsaeke uit Hardinxveld-Giessendam. De heer A. C. Witvüet, bestuurslid van de Stichting 'On derdak', zal een appèl woord spreken. De koUekte die zÉil worden gehouden is be stemd voor 'De Mekkerstee', een woon- werkproject dat D.V. volgend jaar in Oud dorp zal worden gerealiseerd. De kerk is open vanaf 19.00 uur. RUIM Royale plant in diverse soorten. Bloeit s het hele najaar. 5 DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIIDAG KOOPAVOND €9,05 MOOI WEER OUDDORP - donderdagavond 16 augustus 19.30 uur student B. J. van Boven uit Benthuizen. MELISSANT - woensdagavond 15 augus tus 19.30 uur kand. A. A. Brugge, beroe pen predikant te Scherpenisse. Zeer veel vakantiegangers op een klein dorp. Wat kunnen we daarmee? Dat iiebben de 18-jarige Arjan Hulzer uit Herkingen en en zijn vriendin Fryda van der Velde zich afgevraagd. In antwoord daarop ontstond nog niet zo lang geleden het idee om een toeristendag te organiseren. Zaterdag was het zover en konden vakantiegangers en namurlijk eilandwoners genieten van een gevarieerd programma. Zo waren er verschillende kraampjes, maar de variatie in het geheel werd vooral aangebracht door de hehcoptervluchten, de 'küm' in het bakje van een grote kraan voor een uitzicht over de Grevelingen en Herkingen en de mogelijkheid om lessen te volgen in kite-surfen. Ook de kinderen konden aan hun trekken komen op het springkussen en de trampoUne. Arjan was zelf tevreden over het verloop van de dag en de belangstel ling, maar is zeker van plan om het volgend jaar nog groter op te zet ten. Daar was nu de tijd helaas te kort voor, maar het stel heeft veel geleerd van deze dag en wil het hiermee een volgende keer nog meer afstemmen op de wensen van de bezoeker. Er zal dan nog meer varia tie zijn en er zullen ook meer standhouders worden verzocht. Voor een eerste keer mag het zeker een geslaagde toeristendag wor den genoemd en er wordt door de organisatoren dan ook met tevre denheid op terug gezien. Op 9 augustus jl. werd de vergadering van de commissie openbare werken gehouden onder leiding van wethou der J. van Oosterom (CDA). O.a. de volgende punten kwamen daarbij aan de orde: - Parkeervrij maken van de Markt te Goe dereede. - Busdrempels o.a. in de Dirkdoensweg in verband met Duurzaam Veilig. - Vervanging beheersprogranmia's riole ring en groen. - Parkeren vrachtauto' s langs de Langeweg te Stellendam. - Vandalisme rijwielberging te Goederee de. Parkeervrij maken van de Markt te Goedereede Het parkeervrij maken van de Markt te Goe dereede verloopt enigszins problematisch, aldus voorzitter Van Oosterom. Aanvanke lijk werden door het gemeentebestuur waar schuwingen gegeven d.m.v. een rode kaart om auto's te verwijderen en te parkeren op het parkeerterrein In 't Hof. Nadat een en ander in de verkeerscommissie is besproken werd deze zaak in banden gelegd van de politie. Geconstateerd moet worden dat ter zake niet voldoende of geen aktiviteiten zijn ondernomen. Mevrouw T. A. H. Tigchelaar-van Asch (PvdA) merkt op dat ook de gemeentelijke opspringambtenaar handelend kan optreden, eventueel in overleg met de politie. Betrok kene handelt alsdan in opdracht van B en W. Mevrouw E. P. Mastenbroek-van der Sluis (WD) verwacht al een gunstig effect indien de verwijzing naar het parkeerterrein In 't Hof voldoende is aangebracht, maar volgens de heer J. 't Mannetje (SGP) mag de eigen bevolking de ligging van het parkeerterrein In 't Hof voldoende bekend zijn. De voorzitter deelde nog mee, dat momen teel de burgemeester terzake overleg pleegt met de politie om op korte termijn handelend op te treden, aangezien anders aan het effect van het parkeervrij maken van de Markt wordt getwijfeld. Busdrempels o.a. in de Dirkdoensweg in verband met Duurzaam Veilig In het kader van de maatregel op het gebied van 'Duurzaam Veilig' zijn de nodige ver keersmaatregelen genomen, o.a. voor de be bouwde kommen, in de vorm van snelheids beperking tot 30 km/u. Om de snelheid van het verkeer op doorgaande wegen te beper ken zijn op diverse plaatsen drempels en Pla teaus aangelegd in het wegdek. O.a. in het Molenblok bevindt zich een plateau ter hoogte van de aansluiting met de Duinker kerweg. Dit plateau heeft niet alleen een afremmende werking voor het verkeer, doch ook wordt hiermee een wijziging van het voorrangsbeleid op het Molenblok aangege ven. Afhankelijk van de te bereiken doelein den, nl. bevordering van snelheidsbeperking tot 30 km. in de bebouwde korrmien, moeten de getroffen voorzieningen zodanige wer king uitstralen, dat dit doel ook kan worden bereikt. In verband hiermede wordt een ver gelijking gemaakt met de snelheidsbeper kingen op de wegen buiten de bebouwde kommen, waarvoor in het algemeen een snelheidsbeperking van 60 km/u geldt. De getroffen voorzieningen in de Dirk doensweg, nl. het aanbrengen van busdrem pels, schiet zijn doel voorbij. Zowel het per sonenautoverkeer, vrachtverkeer, land- bouwverkeer en niet te vergeten de S.R.V.-wagens ondervinden hiervan grote hinder, zodat deze drempels veel irritatie bij het publiek oproept, met alle gevolgen van- dien. Bijvoorbeeld het gebruiken van andere wegen, sluipwegen. Diverse klachten hebben het gemeentebe stuur bereikt en Van Ooserom is van oordeel dat hiervoor een afdoende oplossing dient te worden gevonden. Er zal een proef worden genomen met de drempel nabij de kruising Molenweg-Dirkdoensweg in de vorm van een zgn. kussendrempel. Deze zal worden voorzien van een aansluitende op- en afrit. Voorts zal deze drempel worden gemar keerd, voorzien van zwart wegdek en de aanlopende hellingen met witte strepen. Na afloop van een bepaalde proefperiode zal het gemeentebestuur gelegenheid bieden aan het publiek om hierop te reageren in een te h ouden informatie-avond(en) voor het ver keer. Ook de afvoerputten in het wegdek van de Dijkstelweg verdienen de nodige aandacht aldus de heer J. 't Mannetje, aangezien zich reeds ongevallen hebben voorgedaan. Vervanging beheersprogramma's riolering en groen De heer J. 't Mannetje vraagt zich af of de opzet van dit beheersprogramma niet kan worden uitgevoerd in relatie tot het informa tie-pakket 'Geografisch Informatie Sys teem' en hij vraagt in welk stadium zich de toepassing hiervan bevindt. De heer H. T. van Oostenbrugge (CDA) heeft een dekkingsplan gemist ten aanzien van de te verwachten uitgaaf van ƒ71.000,-. Hierover zal wel duidelijkheid moeten komen, want een 'wensenlijstje' biedt niet voldoende perspectief voor de reëele dek king van deze uitgaaf, nl. of ten laste van de gemeente-begroting 2001 of van 2002. Hier over moet een uitspraak worden gedaan. De voorzitter antwoordde dat opstelling van het beheersprogramma noodzakelijk is, o.a. ter vervanging van het vorige beleids- en beheersplan, dat verouderd is. Samenbundeling met het pakket G.I.S. is om technische redenen niet mogelijk. Voor wat betreft het dekkingsplan kan wor den gezegd dat deze aangelegenheid via de commissie financiën dient te worden gere geld, aangezien hier sprake is van een finan ciële verantwoordelijkheid qua portefeuille verdeling in B en W. Parkeren vrachtauto's langs de Langeweg te Stellendam De heer H. T. van Oosterom merkte op dat langs de Langeweg tussen de Brielsestraat en de Henri Dunantstraat, vrachtauto's staan geparkeerd, die in feite op het daarvoor aan gewezen terrein dienen te worden gestald. De voorzitter antwoordde dat, indien het bestaande terrein daarvoor voldoende ruim te biedt, de vrachtauto's daar geparkeerd moeten worden. In afwachting van de tot standkoming en inrichting van de gronden langs de Korteweg voor o.a. bedrijfsdoelein den, zal aandacht worden besteed aan de uit breiding van het parkeerterrein voor vracht auto's, aangezien nu reeds van dit terrein veelvuldig gebruik wordt gemaakt. Vandalisme rijvdelberging Goedereede Mevrouw T. A. H. Tigchelaar-van Asch vroeg aandacht voor het vandalisme dat gepleegd wordt dooor het verwijderen van fietsen uit de rijwielberging nabij Goedereede, waama deze fietsen in de haven verdwijnen. De voorzitter zal deze aangelegenheid via de burgemeester en commissie a.b.z. regelen. In dit verband wordt ook nog opgemerkt, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de rijwielberging te Goedereede, een en ander in overleg met de provincie, kan worden gewijzigd, zodat wegnemen van fietsen zoveel mogelijk kan worden voorkomen. Ook de heer H. T. van Oostenbrugge wees in dit verband op de aanwezigheid van jongelui op de stortplaats te Stellendam buiten slui tingstijd. Mogelijk leidt dit tot onverant woorde handelingen met adle gevolgen van- dien. Mevrouw E. P. Mastenbroek-van der Sluis (VVD) vroeg aandacht voor een veiliger vervoer van deelnemers aan de strandreini- ging. Geconstateerd wordt dat deze perso nen als het ware op de treeplank van de aan hangwagen meerijden, hetgeen spreekster onverantwoord vindt. De voorzitter zal deze aangelegenheid nader bezien. De heer J. 't Mannetje wees erop dat het torenuurwerk te Ouddorp reeds geruime tijd buiten werking is. Een en ander heeft zich in het verleden meerdere malen voorgedaan. De voorzitter gaf aan dat hier sprake is van een ingrijpende revisie dan wel herstel van het uurwerk, zodat de hieraan verbonden kosten aanzienlijk kunnen zijn. Hierover zal door Gemeentewerken een rapport worden opgesteld, zodat deze aangelegenheid in de volgende commissievergadering(en) nader kan worden bezien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1