Rommel markt Kees en Commie Ras verreden ruim 1500 icilometer! EO-familiedag ^Z52^3 0900-8844 (3«cp., Actie watersnoodramp Oost-Polen ROMMELMARKT 'Fietstochtje' rond Nederland een geweldige ervaring: IVI.H. Korbijn in Flaiikeeciaiiteiten ■(/Minnaard www.knopsbv.nl Fietstocht door Ouddorps dreven ProfitKdEffecf karels outoschade chr. streekblad op gereformeerde grondslag IX,„fclMM-fcolito^iiJiB Zeeuwse eilanden Bekende vlooienmarkt weer terug in ver.gebouw 'Oostdam' te Goedereede Surfen op toeristen- dag Herkingen Van de redactie: Gen Gem. Nieuwe Jonge ^sser Meubelen Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten op 1 september in Jaarbeurs Utreclit Orgelbespeiing Grote Kerk Brouwershaven Complete vrachtwagen met lading gesloten Fietser aangereden Hartel^ welkom in de jhtSonunekd^ instaüatiebedriji ^^HSr Visser Visser BARENDRECHT. TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187-617 300 ■Gl qaraqe Ê€nöps Achthuizen iC ISO 9002 Vrijdag 10 augustus 2001 74e jaargang nr. 7028 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STAD AAN 'T HARINGVLIET - In de nacht van zondag op maandag is er ingebro ken bij een bedrijf aan de Lieve Vrouwepol- dersedijk. De toegangsdeur van het kantoor werd ge forceerd en het hele kantoor werd doorzocht. Uit een kastje werden de contactsleutels van een vrachtauto weggenomen. De vrachtauto, trekker met oplegger, met een container met magnetrons werd ontvreemd vanaf het ter rein van het bedrijf. DEN BOMMEL - Maandagavond om streeks half acht werd op de Kranendijk een 67-jarige fietser uit Stad aan 't Haringvliet aangereden. De fietser stond voor een pand op de Kranendijk te schuilen voor de regen. Een 28-jarige automobiliste uit Rotterdam reed over de Kranendijk in de richting van de Grote Bloksedijk. Zij kwam met haar per sonenauto in de berm terecht en raakte de macht over het stuur kwijt. Vervolgens schepte zij de fietser. De man werd met ver wondingen naar het Claraziekenhuis te Rot terdam vervoerd. Aanstaande zaterdag 11 augustus is er sinds enkele jaren weer voor de eerste keer een gezellige VLOOIENMARKT en Verzamel- markt in verenigingsgebouw Oostdam aan de Jongkoenstraat 1 te Goedereede, met 140 meter tafels vol gebruikte spullen, curiosa en hebbedingen en verzamel. Diverse deelne mers van vroeger zijn weer aanwezig. Ook zijn er enkele kramen met zelfgemaak te dingen, zoals koppen, beren, 3d knippen, schilderen, enz. Alle kinderen krijgen een leuke verrassing. Iedereen kan met met deze markt meedoen om zijn of haar overtollige spulletjes aan de man/vrouw te brengen. Open van 9.30 tot 16.30 uur. Voor info kunt u contact opnemen met Hij- man v. d. Handel, tel. (06) 48080757. Tijdens de toeristendag Herkingen die mor gen, zaterdag 11 augustus, gehouden zal worden staat 'Van Bellen Surf Kite Cen ter' op het strand, o.a. voor speciale intro ductielessen. U kunt tegen een speciaal tarief van f 10 één uur surfles krijgen of voor f 25 één uur kitesurfles. Dit is de unieke kans voor degene die kennis willen maken met één van deze speciale sporten. U kunt zich nu al inschrijven voor een introductieles door te bellen met 'Van Bellen Surf Kite Center', telefoonnummer: 0111-483003, of kijk op www.Herkingen.com. Naar aanleiding van de berichtgeving in onze krant van 31 juli jl. dat bij Goedereede een levenloze jonge vrouw werd aangetrof fen, hebben wij begrepen de familie zeer te hebben geraakt door te vermelden op welke wijze het slachtoffer om het leven is geko men. Uiteraard is het niet onze opzet om door middel van berichtgeving de betrokke nen pijn te doen. Wij hebben de famiUe onze excuses aangeboden. Op D.V. zaterdag 1 september hoopt de Ger. Gemeente te Nieuwe Tonge haar jaarlijkse ronmielmarkt te houden. Wij nodigen ieder een hartelijk uit om deze gezellige markt te komen bezoeken naast het kerkgebouw van de Ger. Gemeente, Oranjestraat 13 te Nieu we Tonge, van 9.00 tot 15.00 uur. Laat uw portemonnee maar thuis, als u maar geld meeneemt, want we verkopen dit jaar voor het eerst portemoimees en tassen van Duifhuizen Lederwaren! Verder zijn er o.a. de volgende artikelen te verkrijgen: Veel rommel, speelgoed, houten figuren, handgemaakte decoratieve produk- ten, bloemen, textiel en handwerkprodukten, etc, etc. Ook voor de inwendige mens wordt deze dag goed gezorgd, want aan etenswaren ontbreekt het zeker niet. We verkopen nl. heerlijke oliebollen, appelflappen, broodjes, patat, ijs, taarten, kaas, groenten en fruit, pannenkoeken, cake, advokaat van de Boe- renslok, slaatjes, vis en niet te vergeten: nieuwe haring! Ook kunt u in de koffiehoek genieten van koffie met iets lekkers én gezellig kletsen met bekenden en onbekenden. De opbrengst van deze dag is geheel be stemd voor ons kerkgebouw. U/jij komt toch ook? Als je op de 'Buitensluis' geboren bent, dan weten ze in de Hoekse Waard precies waar je vandaan komt: uit Numansdorp. En daar werd 70 jaar geleden M.H. Korbijn geboren. Nu woont hij in Oude-Tonge. Zaterdagmor gen om 9 uur is hij de gast van Jan Lodder in het programma 'FlakkeeciaUteiten' op Radio Flakkee. De heer Korbijn is gepensio neerd notaris. Hij begon zijn loopbaan bij het notariskantoor van der Straaten in Mijns- heerenland en werkte daarna nog bij diverse andere notariskantoren. Dat het beroep van notaris niet saai hoeft te zijn bUjkt wel uit de leuke anekdotes die hij zal vertellen. En nataurlijk vertelt hij wat hij nog meer in zijn leven heeft meegemaakt. De herhaling is dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. februari 1953. Deze datum Ugt bij een ieder nog in het geheugen. Er zijn wellicht veel mensen onder de lezers die deze ramp hebben meegemaakt, maar ook die het weten van horen vertellen. De watersnoodramp van '53 zal dan ook nooit worden vergeten, vooral niet in deze regio, één van de zwaarst getroffen gebieden. Veel verdriet werd gele den, velen treuren nog steeds om het verhes van slachtoffers. Maar gelukkig kwam de hulp in deze catastrofe snel op gang, ook vanuit het buitenland. Nu, augustus 2001, is er ook een water snoodramp gaande; grote gebieden in Polen (vooral in het midden en oosten) staan onder water. De rivier de Wisla en haar grensrivie ren zijn buiten hun oevers getreden. Extreem slecht weer, waaronder onweer en langduri ge regenval, zijn hiervan de oorzaak. Er zijn al vele slachtoffers gevallen en tot een snel einde lijkt het niet te komen. Afgelopen weekend zijn er weer zware onweersbuien over het land getrokken met als gevolg nog hogere waterstanden, dus nog meer leed. In sommige gebieden heeft het water een hoog te van 1,5 m. (en hoger) bereikt. De bevolking is radeloos, vooral op het plat teland waar rond deze tijd geoogst zou wor den. De bevolking daar heeft niets meer: oogst verloren, huis verwoest, om over het verliezen van het kostbare vee niet te spre ken. Wij als Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen willen aan al dit leed iets doen, en heb ben daarbij uiteraard uw steun nodig. We zijn benaderd door de lokale brandweer in Krasnystaw om de gemeente Wilkow in de provincie Lublin te helpen. Deze gemeen te Ugt aan de Wisla en is zwaar getroffen. Er is een groot tekort aan pompen om de huizen leeg te pompen na het terugvloeien van het water. Verder is er grote behoefte aan schoormiaak- middelen en voedsel. Graag willen we aan deze ellende wat doen door middel van het inzamelen van geld. De goederen die nodig zijn worden ter plaatse (in Polen) aange schaft, dit omdat dan geen transport geregeld hoeft te worden. Bovendien kan daar met een gulden meer worden gedaan dan hier. Dus Directe Hulp. Wij willen daarom als stichting een dringend beroep doen op de bevolking, verenigingen, kerkgenootschappen, etc. om ons hierbij te helpen. Uiteraard is ook elk initiatief van buitenaf, zoals bazars, koekjesacties, enz. van harte welkom. Er is veel geld nodig, en we hopen daarom op uw steun! Giften kunnen worden gestort op bankreke ningnummer 35.22.23.545 t.n.v. S.F.H.P. actie Powódz watersnoodramp Oost-Polen. Of Postbank 148004 t.n.v. S.F.H.P. actie Powódz watersnoodramp Oost-Polen. Voor meer inlichtingen zijn de volgende telefoonnummers beschikbaar: Fam. Van Dijk tot 10 augustus en na 20 augustus), (0187) 641824; fam. Roos (na 10 augustus), (0187) 484040. Wij hopen op uw medewer king en danken u daarvoor alvast hartelijk. Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Waveaeiittl 7, Semmelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer \Zy Langeweg Middelharnis Tel. (0187)4767 67 OPEL voor autorijden mePplezier Op dinsdagavond 14 augustus a.s. wordt er door de Werkgroep Missionaire gemeente een fietstocht georganiseerd. De tocht zal de deelnemers door de fraaie omgeving van Ouddorp voeren. Onder aanvoering van de ter plaatse aanwe zige leden van de werkgroep of aan de hand van een routebeschrijving zal de tocht om 19.00 uur starten. We verzamelen bij de ingang van de Gereformeerde Kerk aan de kant vanparkeerplaats 'centrum'. Bij terugkomst staat er een lekker kopje kof fie of limonade klaar! Deelname is gratis, wel staat er bij de ingang een busje waarin een eventuele vrijwillige bijdrage op prijs gesteld wordt. Iedereen is van harte uitgenodigd deel te nemen, kinderen graag onder begeleiding! Graag tot ziens op dinsdag 14 augustus! Woensdag 15 augustus 2001 zal voor de laatste keer een Rommelmarkt gehouden worden op het terrein van de fanühe Van Egten in Achthuizen. Vanzelfsprekend zal ook deze opbrengst voor een zendingsdoel bestemd zijn. Wij hopen deze rommelmarkt buiten op ons terrein te kunnen houden, echter bij slecht weer zullen de vele spulletjes binnen in de loods worden gestald. ALLES MOET WEG, dus wordt het een soort van 'uitverkoop'. Iedereen is van harte welkom vanaf 10.00 uur aan de Bommelsedijk 55 te Achthuizen (benedendijks). Het einde van de rommelmarkt is omstreeks 14.30 uur. Meer informatie via tel.nr. (0187) 632631 of (06) 50417448. Velen hebben de achterliggende jaren al de mond vol gehad over de Omloop Goeree-Overflakkee, en het is niet onwaar schijnlijk dat dit binnenkort opnieuw het geval zal zijn. En 't ihoet worden gezegd: een wandeltocht rond het eiland is ook niet niks! De Herkingse Kees en Commie Ras - resp. 67 en 66 jaar oud - zagen een andere uitdaging: geen wandel maar fietstocht... rond Nederland! Zoveel mogelijk langs de uiterste randen, dus langs de kust en de landsgrenzen. En ook dat is niet niks. Eind vorige week hebben ze die prestatie, in twee weken tijd, volbracht - goed voor in totaal 1522 kilometer! Op de vraag hoe ze daar zo toe gekomen zijn geeft Commie meteen antwoord: "Jae, Kéés had daer zo'n zin ee, en jae, ik bin mar meege- hobbeld. 'k Zaage tege z'n: m'n zalle mar kieke of 't lukke wil..." Want het is waar, ze hadden van tevoren niets getraind, "'s Winters schaes' ik dan wel, in ik doewe oak wel an ouwemannegim, hier op durp, mar Commie heit van tevoren niks gedae", vult Kees aan. Ja toch, een week voordat ze aan hun 'rondje' Nederland begonnen deden ze mee aan de Drentse fietsvierdaagse. "Mar dat stel niks voor" vindt Commie, "dat is mar 60 kiloirieter op 'n dag. Meteen vanaf hun woning, naast de Herkingse molen, zijn ze op de fiets gestapt - twee gewone toerfietsen, ieder met 15 kg. bagage ach terop. En verder zonder speciale fietskleding, dan alleen een bermu da "mit wat zeamelapvuÜing d'rin..." Via de Haringvlietsluizen te Stellendam verlieten ze het eiland en fietsten ze door tot ze bovenin Zuid-Holland kwamen. Daar overnachtten ze in Noordwijkerhout. Daarna vervolgden ze hun route langs Hippolytushoef (Noord-Hol land, nabij de Afsluitdijk), Ee (Friesland), Oude Pekela (Groningen), Hardenberg, Doetinchem, Venlo, Simpelveld, Vaals (drielanden punt), Houthem, Budel (Noord-Brabant), Zundert, Temeuzen, Sint Laurens (Walcheren) en Sint Philipsland, om daarna weer terug te keren naar het vertrouwde Herkingen. Bijna allemaal plaatsen waar Kees en Commie ook overnachtten. Dat deden ze meestal bij gastadressen die aangesloten zijn bij de ver eniging 'Vrienden op de fiets'; ook Kees en Commie zijn daar lid van. Een lidmaatschap kost overigens slechts f 13 per jaar, terwijl één overnachting - incl. douchen en ontbijten - maar f 30 per persoon kost. Heel goede herinneringen hebben ze overgehouden aan deze logeerpartijen, die zelfs tot vriendschap leidden, maar daarvoor heet de vereniging ook 'Vrienden op de fiets'. Doordat onderweg hun route opgebroken was, kwamen Kees en Commie zelfs nog in Antwerpen terecht. Het balanceerwerk dat ze in België hebben verricht, toen ze met hun fietsen via een roltrap verder moesten, zullen ze niet licht vergeten.Ook niet hoe ze - mét hun bepakking achterop - gezwoegd hebben tegen de heuvels van het prachtige Limburgse land. "Super, mevrouw!" of: "Klasse!" werd hen menigmaal bewonderend toegeroepen door wielrenners, die het daar op hun lichte velocipedes tóch een stuk makkelijker hadden... En op de Afsluitdijk, toen ze werden ingehaald door een skater, zeg gerust: voorbij gesuisd. "Die gieng zó enorm hard, dat ik em op de fiets in wou haele", vertelt Kees. "Ik ree daer dik deur de veartig, mar ik kreeg em niet ingeloape oor!" Elke dag trapten ze ruim honderd kilometer onder hun wielen weg. Alleen in het Limburgse heuvelland gaf de dagteller minder aan. Van tevoren wisten Kees en Commie dat hun tocht zóveel kilometers lang zou zijn. Prachtig weer hebben ze genoten en geen moment heb ben ze pech gehad; zélfs geen lekke band, al zagen ze bij thuiskomst wel dat dit niet lang meer op zich had laten wachten... Gedurende hun gehele tocht hebben ze de verscheidenheid aan Nederlandse landschappen op zich in laten werken. "Nederland is prachtig, d'r is nog zat te ziejen" zegt Kees uit de grond van z'n hart. Toen ze net thuis waren hadden ze best wel even het gevoel 'in een gat te vallen'. Maar de komende weken krijgen ze de kleinkinderen over de vloer en daar verheugen ze zich nu al op. Toch denken ze er alweer over om, bij leven en gezondheid, een nieu we fietstocht te gaan maken. Zachtjesaan gaan ze beide naar de 70 en ze zijn dankbaar en blij dat ze nog een goede gezondheid genieten. Daarom proberen ze er nu nog van te genieten. Kees en Commie ervaren duidelijk dat fietsen gezond is. "Je gaet 't al makkelukker doe we. Toen m'n thuuskwamme hadde m'n echt de neigieng om wéér op de fiets te stappen. Je aesem gae langer in je voel je d'r goed bie! Kort om: 't was een geweldige ervaerieng!" BELEGGINGEN Onafhankelijk beleggingsadvies Dagelijkse positiebewaking Resultaatafhankelijke vergoeding mr. A. van der Veer - tel. (0187) 60 90 12 www.profiteffect.com MELISSANT - woensdag 15 augustus, 19.30 uur, stud. A.A. Brugge OUDE TONGE - woensdag 15 augustus, 19.30 uur, ds. J. Karels (H.D.) HERKINGEN - donderdag 16 augustus, 19.30 uur, ds. J. de Pater OUDDORP -■ donderdag 16 augustus, 19.30 uur, stud. B.J. van Boven De EO houdt op zaterdag 1 september de 29ste EO-Familiedag in de Jaarbeurs in Utrecht. Tijdens deze ontmoetingsdag komen duizenden bezoekers binnen. Het gevarieerde programma bestaat onder andere uit koor- en samenzang en verschillende toespraken. Het centrale thema is 'Meer dan een vriend'. De spre kers Henk Binnendijk en Willem Ouwe- neel gaan in op het onderwerp vriend schap. Voor de kinderen van basisschool groep 1 t/m 4 en groep 5 t/m 8 is er een apart Kinderfeest. Zij moeten zich aan melden via: (0318) 622336. De FamiUe- dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36S7D De wekelijkse bespeling van het orgel van de Grote of Sint Nico- laaskerk te Brouwershaven op de zaterdagmiddag wordt op 11 augustus a.s. gegeven door Bernard Krebs uit 's-Heer Aiends- kerke. Zondags bespeelt hij regelmatig het orgel van de Her vormde Kerk te Wolphaartsdijk. De bespeUngen te Brouwersha ven op 11 augustus beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur, ze duren elk ongeveer een half uur. De toegang is vrij. Het thema 'Meer dan een vriend' zal aan de hand van toespraken worden uitgewerkt. De beide sprekers zullen op hun eigen manier ingaan op dit thema. Willem Ouweneel is vooral bekend als auteur van talloze boeken op het gebied van theologie en filosofie. Hij promoveerde in de biologie, de theologie en de wijsbegeerte. Daarnaast is hij als docent werkzaam op diverse hogescholen en universiteiten. Henk Binnendijk maakte tot zijn pensioen in 1999 diverse programma's voor de EO en schreef ruim vijftien boeken. Afgelopen juni sprak hij voor de 26ste keer op de EO-Jon gerendag. Naast toespraken is er uiteraard ook veel ruimte voor samenzang en muziek. Tijdens de Familiedag zijn er optredens van diverse solisten en verleent een groot samengesteld koor hun medewerking. De opbrengst van de actie van Metterdaad is dit jaar bestemd voor opwindradio's voor Angola. De kinderen van de basisschool kunnen terecht op het Kinderfeest. Zij worden inge deeld in twee leeftijdsgroepen. Voor de kin deren van groep 1 t/m 4 is er een programma van Harrie en Fredie Nijhof met 'Simon en Zo'Voor de kinderen van groep 5 t/m 8 is er een programma van Ben Ketting met 'Prin sen en Prinsessen'. Ouders moeten hun kinderen aanmelden via: (0318) 622336. Ook vrijwilligers die mee willen helpen bij het ïCinderfeest kunnen dit nummer bellen. Op deze dag wordt vanuit verschillende plaatsen in het land busver voer naar Utrecht georganiseerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1