0900-8844 it1(MtemM 1+1 dagen 2001 Mevrouw Troost wint pracht Batavusf iets Succesvolle Reddingdemonstratie bij 't Flaauwe Werk ■(/Mmnaard Extra BINGO Haamstede Conferentie 2001 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden. RTM-museum organiseert kinderdagen Spannend paardensportevenement in Ouddorp Foro Inleveren rommelmarkt spullen Middelharnis Kampvuur op het strand Bekende vlooienmarkt weer terug in ver.gebouw 'Oostdam' te Goedereede (30 cpm) Zeilboot omgeslagen Auto in de sloot Kindje aangereden actisf in beeld en geluid ANBO op toeristendag Herkingen in DirksMnd Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee OUDDORP - Zondagmiddag omstreeks half zes werd op het Grevelingenmeer een 39-jarige schipper uit Schagen aangetroffen, die was omgeslagen met zijn zeilboot. De man werd in het water gevonden. Hij werd ter plaatse door personeel van de ambulance behandeld wegens onderkoelingsverschijn- selen. Met de hulp van omstanders en de red dingsbrigade werd de zeilboot boven water gehaald. In de nacht van zondag op maandag om streeks drie uur raakte op de rijksweg N57 een 30-jarige automobilist uit Rotterdam de macht over het stuur kwijt en belandde met zijn auto in de sloot. Hij werd met een hoofd wond naar het ziekenhuis in Dirksland ver voerd. OUDDORP - Zondagmiddag omstreeks half vijf werd op een camping aan de Oudeland- seweg een 2-jarig jongetje uit Spijkenisse aangereden. Een 40-jarige automobiliste uit Duitsland reed stapvoets over de camping, toen het ventje ineens voor de auto liep. Zij kon niet meer tijdig remmen. Het jongetje bleek alleen een aantal schaafwondjes te hebben. De R.T.M, organiseert op woensdag 15 en donderdag 16 augustus speciale kinderda gen, waarbij voor de kleine passagiers aller lei activiteiten worden georganiseerd. Zo staat er een treintjes-draaimolen, zijn de locomotieven met gezichtjes versierd, wor den de gezichten van de kinderen zelf op professionele wijze geschilderd en is de schoolmelk uit vroeger tijden terug van weg geweest. De kinderen mogen dit keer gratis mee met de RTM-tram, de ouders moeten lekker betalen! Bij grote drukte rijdt er, naast de normale trams van 11.30, 13.00, 14.30 en 16.00 uur, om 13.30 en 15.00 uur een extra 60-er jaren RTM-dieseltram. Met de Open Monumentendag op 8 septem ber sluit de stoomtram het zomerseizoen af met een speciale manifestatie rondom het thema 'Eigen huis en haard'. Voor inUchtingen kunt u terecht op tel. (0187) 689911 of rtm-ouddorp@planet.nl. OUDDORP - Op 17 en 18 augustus wordt in Ouddorp voor de vijfde maal de ABN-AMRO Palmstee-menmara- thon georganiseerd. Het tweedaagse paardensport evenement vindt even als de voorgaande jaren plaats op de terreinen van de families K. van de Lee en J. Sinke aan de Oudelandse- weg. Deze menmarathon is inmiddels een jaar lijks terugkerend evenement geworden, waar grote aantallen vaste bezoekers naar toe komen. Doordat het aantal sponsors is gegroeid is de opzet steeds professioneler geworden. Voor de deelnemers is nu een hoog prijzengeld te winnen, waardoor deel name heel aantrekkelijk is. Bovendien wordt er onder de deelnemers een reisje naar Enge land verloot. Tevens zijn betere hindernissen gebouwd, die op het hoofdterrein heel over zichtelijk rond het strodorp zijn gesitueerd. Voor de bezoekers is er in het strodorp zelf volop gelegenheid om tussen de wedstrijden door even gezellig van een hapje of een drankje te genieten. De deelnemers werken een vast programma af, zoals dressuur en vaardigheiden de men marathon. Dit laatste onderdeel is voor de bezoekers het spectaculairs om te zien. De deelnemers dienen eerst twintig kilometer door de duinen van Goeree af te leggen. Dan moeten er zes hindernissen, waaronder de brug en de waterbak, op een snelle maar zo goed mogelijke manier worden genomen. Met name de waterbak is altijd goed voor een paar leuke momenten omdat niet alle spannen daar zonder problemen doorheen komen. Het programma voor het paardensporteve nement is als volgt: op vrijdag 17 augustus worden vanaf 9.00 uur de proeven dressuur en vaardigheid verreden, 's avonds gevolgd door demonstraties springen en vierspanrij den. Daarna volgt er een feestavond. Op zaterdag wordt vanaf 9.00 uur de marathon verreden, met aan het eind van de dag rond 17.00 uur de prijsuitreiking. COMBI J uur foto-sorviee OUDDORP- Weitirn»! 35 T«L (0167) ÓSIÓU fax 6«3734 UNESSE- Prinhhop Hogcitwin 1721«). (0111) 46U00 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 ANBO, afdeUng Middelharnis organiseert een Bingo-avond op zaterdag 18 augustus in het Diekhuus aan het Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Op de Haamstede-conferentie, die dit jaar op 3,4 en 5 september zal plaatsvinden, zijn bij de avondlezingen op maandag 3 en dinsdag 4 september, ook ambtsdragers en belang stellenden hartelijk welkom. Ds. P. den But ter hoopt dan te spreken over "de Heilige Geest". De samenkomsten, die om 20 uur beginnen, zullen weer plaatsvinden in de TALMA- HOEVE te Garderen. Zaterdag 11 augustus 2001 is ANBO afde Ung Middelharnis aanwezig met een stand op de Toeristen/Evenementendag in Herkin gen. Tevens kunt u bij de stand van de ANBO de zeer unieke 'Ruska Buggy' be zichtigen, waaraan tevens een prijsvraag gekoppeld zal zijn. FEEST! Het is weer zover. Het feest in Dirksland gaat weer beginnen. Op 21, 22 en 23 augustus worden de 1+1 dagen weer ge houden in sporthal De Gooye. Alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte wel kom. Er zijn weer heel veel leuke en gezelli ge medewerkers die graag met jou uit de Bijbel willen lezen, willen zingen, knutse len, spelletjes doen en nog veel meer. Het thema is: 'De droom van je leven'. We beginnen 's ochtends om 9.00 uur en gaan door tot 12.00 uur, behalve donderdag 23 augustus, want dan gaan we iets langer door om pannenkoeken met elkaar te eten en 's avonds komen we dan weer terug voor de slotavond, wïiarbij alle vaders, moeders, opa's, oma's en iedereen die zin heeft ook uitgenodigd zijn. Alle kinderen die er vorig jaar ook waren, krijgen een persoonlijke uitnodiging. Aan deze uitnodiging zitten twee kaartjes, één voor jezelf (dat is jouw uitnodiging) en één voor een vriendje of vriendinnetje, die ook wel eens iets uit de Bijbel wil horen. Ga al vast maar naar iemand op zoek en dan zien we je op 21 augustus in sporthal De Gooye. Entree ƒ1,- per dag. Wil je meer weten? Tel. 602990. MIDDELHARNIS - De ANWB en fietsenfabrikant Batavus B.V. hebben een campagne opgestart ter promotie van het ANWB Fiets- routenboek en de Batavus Lento Weekend Fiets. ANWB-leden maakten na aanschaf van het ANWB Fietsroutenboek kans op het winnen van een Batavus Lento Weekend. Consumenten die deze fiets kopen krijgen het fietsroutenboek. De Batavus Lento Weekend oogt sportief en is ideaal voor het maken van fietstochtjes. De fiets is uitgevoerd met de nieuwe Batavus Clerion halogeen koplamp en met het Clerion achterlicht met batterij. Eén van de 125 prijswinnaars is mevrouw J. Troost te Middelharnis. Zij beantwoordde de gestelde vragen goed en maakte de slagzin: "Met het ANWB Fietsroutenboek in de hand, fiets ik op mijn Bata- vusfiets..." af met de woorden "comfortabel door stad en land". Dit was goed voor het winnen van de fiets! Afgelopen vrijdagmorgen werd in de winkel van VVV/ANWB Overflakkee aan het Vingerling te Middelharnis de fiets officieel overhandigd door de leverancier Kees van Eek, namens de fietsenfabrikant en de ANWB. VVV/ANWB Overflakkee schonk mevrouw Troost een bloemetje en gaf een extra feestelijk tintje aan de prijsuitreiking door het rondde- len van een hapje en een drankje. Mevrouw Troost heeft nog nooit een prijs gewonnen, zei ze, maar mi ze er één krijgt is het meteen de moeite waard! Het echte werk. Een arts wordt met de heli neergelaten op één van de reddingboten Bij strand 't Flauwe Werk werd afge lopen woensdagmiddag de jaarlijkse reddingdemonstratie gehouden van de Ouddorpse Redding Brigade (ORB) en de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM), in samenwerking met de Koninklijke Marine, de (bereden) politie, ambu lancedienst SUo en de Ouddorpse afdelingen van het Rode Kruis en de EHBO. In tegenstelling tot de demonstratie van vorig jaar, waarbij het winderig was en mie- zerde, liet déze keer de demonstratie zich kenmerken door zeer gunstige weersomstan digheden. Talloze belangstellenden waren weer naar het strand getogen om onder een stralende zon de diverse acties, die in scène waren gezet, gade te slaan. Een aantal red dingboten van de stations Ouddorp en Stel- lendam deed deze keer niet mee, dit in ver band met de begrafenis deze middag van de heer Dirk de Jager, die zeer veel voor de KNRM heeft betekend. Daarom waren aan- Na een sprong vanaf 2000 meter hoogte. Deze parachutist steekt zijn nationaliteit niet onder stoelen en banken. Overmeestering van smokkelaars, met inzet van politiehonden wezig de reddingboten 'Graaf van Bylandt' van Burghsluis en 'Kapiteins Hazewinkel' van Hoek van Holland. Een grote trekpleis ter zal ongetwijfeld ook weer het optreden van de Lynx-helikopter van de Koninklijke Marine zijn geweest, waaruit deze middag tot twee maal toe parachutisten sprongen, vanaf een hoogte van 2000 meter. Traditiegetrouw werd de demonstratie gestart met een daverende knal uit het wip perkanon, een mortier waarmee een lijn gelegd kan worden tassen de reddingboot en een in nood verkerend schip. Tot en met vorig jaar werd deze openingshandeling ver richt door de vorig jaar overleden wethouder Visser van de gemeente Goedereede; dit jaar was het diens opvolger wethouder Van Oos terom, die het afschot gaf. Talloze toeschouwers waren er getuige van hoe uiteenlopende reddingacties in de prak tijk in z'n werk gaan. Hoe drenkelingen uit de zee worden opgepikt door een marinehe likopter en veilig worden afgeleverd op een reddingboot. Of hoe in moeilijkheden geraakte kanoërs en duikers uit de zee wer den gehaald nadat ze alarm hadden geslagen met hun handstakelüchten, waarmee ze tot op grote afstand de aandacht op zich kuimen vestigen. Of hoe, nadat brand op een schip was uitgebroken, de verschillende hulpver lenende disciplines in actie kwamen om zo snel mogelijk de gewonden veihg te stellen en deze af te voeren naar het strand, waar ze werden opgevangen en behandeld door Rode ïCxuis-ers en EHBO-ers. Een staaltje reddingwerk waarbij ook duidelijk werd welk een belangrijke functie een marineheli kopter heeft bij dergelijke acties, zoals dat ook het geval was bij het redden van piloten, die in zee waren gestort. Geheel anders was de actie waarmee de demonstratiemiddag werd geopend. Op zee waren smokkelaars in een speedboot gesignaleerd, waarvoor een achtervolging te water op touw werd gezet door zowel een snelle boot met politiemen sen als door de marineheli. De boeven voe ren het strand op en probeerden daar, al schietend, te ontkomen. Toch werden ze er, na flinke worstelpartijen, overmeesterd door de politie (ook te paard), waarbij gebruik werd gemaakt van politiehonden. Diverse staaltjes dus van deskundigheid en samenwerking deze middag, en 't mag beslist worden vermeld: voor een groot deel door vrijwilligers! Iets waar ze op de kop van 't eiland best trots op mogen zijn, en dat zijn ze! De Restauratie- en activiteitencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis zamelt weer spullen in voor de jaarmarkt, die ze op 8 september hoopt te houden. Ook in de vakantie worden spullen ingezameld. Op zaterdag 4 augustus zijn de deuren van de opslagruimte aan de Hoflaan achter het voormalige EMGO gebouw weer geo pend, van 10.00 tot 11.00 uur. De medewer kers staan dan weer voor u klaar om uw afgedankte spulletjes in ontvangst te nemen. Als u zelf niet in staat bent om spul len te komen brengen, dan kunnen ze in overleg bij u worden opgehaald. Belt u in dat geval voor een afspraak even met Jos Korteweg, tel. (0187) 486479, Arjan van der Made tel. (0187) 482398, of Anton Pol- lemans, tel. (0187)485801. Op vrijdagavond 10 augustus (of bij slecht weer donderdagavond 16 augustus) wordt er door de Werkgroep Missionaire Gemeente een kampvuur op het strand georganiseerd. Het vuur brandt om 21.30 uur bij 't Flaau we werk (Verlengde Westerweg bij het bruggetje omhoog). Het belooft een gezel lige avond te worden waarbij we zingen en muziek maken. Dus hou je van gezellig heid en muziek, kom dan ook naar deze avond! Neem gerust je eigen muziekins trument mee! Deelname is gratis. Tip: neem een warme trui en een zaklamp mee, het kan fris worden en zeer donker op de terugweg! Graag tot ziens op het strand! Voor meer informatie over het weer en dergelijke bel gerust Herma Akershoek, tel. (0187) 681278. Aanstaande zaterdag 11 augustus is er sinds enkele jaren weer voor de eerste keer een gezellige VLOOIENMARKT en Verzamel- markt in verenigingsgebouw Oostdam aan de Jongkoenstraat 1 te Goedereede, met 140 meter tafels vol gebruikte spullen, curiosa en hebbedingen en verzamel. Diverse deelne mers van vroeger zijn weer aanwezig. Ook zijn er enkele kramen met zelfgemaak te dingen, zoals koppen, beren, 3d knippen, schilderen, enz. Alle kinderen krijgen een leuke verrassing. Iedereen kan met met deze markt meedoen om zijn of haar overtollige spulletjes aan de man/vrouw te brengen. Open van 9.30 tot 16.30 uur. Voor info kunt u contact opnemen met Hij- man v. d. Handel, tel. (06) 48080757.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1