IE 0900-8844 Gemeente Dirksland neemt afscheid van raadslid Van Houwelingen Bijna ging 't liuwelijk niet door. KNRM-acties Twee lichtgewonden bij aanrijding te Dirksland Elly en Rikkert in Het Prieel Korte actie Prinses Margriet innaard Afsluiting Sommelsdijlcse Havendijlc Levenloze jonge vrouw aangetroffen bij Goedereede Ophalen oud papier chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Viool-, fluit- en orgelmuziek in Brouwershaven S^tDJ. 6 'G Dinsdag 31 juli 2001 74e jaargang nr. 7025 (30 cpm) Auto in de sloot Inbraak in schoolgebouw Extra snelheidscontroles op Goeree-Overflakkee na vernieling flitspalen 89-jarige man alsnog overleden na aanrijding Kerkdienst Ger. Gem. KIEVIT WARMTE MAKELAARDI Afscheid Het scheelde afgelopen vrijdagmiddag maar een draad - ook letterlijk - of het voorgenomen huwelijk tussen Toni Sandifort en Anneke Grinwis uit Ouddorp ging niet door. Tijdens de huwelijksplechtigheid in het gemeentehuis te Goedereede maakte één van de aan wezigen bezwaar tegen de huwelijksluiting. Er moest eerst nog iets worden opgelost, maar daar zit een ver haaltje aan vast. Ouddorp Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcicee MIDDELHARNIS - In de nacht van vrijddg op zaterdag, even na middernacht, raakte een 20-jarige bestuurder uit Hellevoetsluis met zijn auto in een sloot langs de Zuidelij ke Randweg. Het slachtoffer verloor ver moedelijk door een te hoge snelheid in een bocht de macht over het stuur en raakte van de weg. Hij kon op eigen krachten uit de auto kruipen en raakte niet gewond. OUDE TONGE - In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks drie uur werd in de Van Halenstraat ingebroken in een school gebouw. Een raam bleek geforceerd en een aantal ruimtes werd doorzocht. Het is nog niet bekend wat er werd weggenomen. In de afgelopen twee weken werden op Goe ree-Overflakkee twee flitspalen zodanig ver nield dat deze onbruikbaar werden; de scha de bedraagt minimaal f 150.000. Als gevolg van deze vernielingen zal het team van het Project Verkeershandhaving van de politie Rotterdam-Rijnmond de komende weken op Goeree-Overfl^kkee extra mobiele snel heidscontroles houden. Het team van het project Verkeershandhaving kent vijf speer punten: snelheid, rood licht, alcohol, auto gordel en bromfietshelm. De plaatsen waar de controles plaatsvinden worden vastge steld op basis van verkeersongevallenanaly ses en naar aanleiding van klachten van omwonenden. Gisterenmorgen vroeg overleed in het Ussel- landziekenhuis te Capelle aan den IJssel de 89-jarige man die op 3 juli jl. werd aangere den op de kruising Dorpsweg/N215 te Som- melsdijk. Het slachtoffer, afkomstig uit Sommelsdijk, wilde die dag op zijn fiets de weg oversteken, maar zag daarbij een nade rende personenauto over het hoofd. Hij werd met ernstig letsel in kritieke toestand over gebracht naar het ziekenhuis, alwaar hij gisteren is overleden. OUDDORP - woensdagavond 1 augustus 19.30 uur kand. A. A. Brugge uit Har- dinxveld-Giessendam. MELISSANT - donderdagavond 2 augus tus 19.30 uur ds. A. Schot van Krimpen aan den IJssel. Service OnderfiOiid •Centrale v&wacmmg Luchtbehwdeling Looct- en a'n&werfe Gasinstalfatfes Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 www.kievitv^armte.n Donderdagmiddag 26 juli geraakte nabij het strand van Rockanje een kite-surfer in de problemen. Hij dreef al drie kwartier rond zonder kans te zien aan de wal te komen, tot dat dit vanaf de kant werd opgemerkt. Via de Kustwachtposl Ouddorp werd de Stellen- damse reddingboot te hulp geroepen. De bemanning werd kwart over drie opgepiept. Binnen enkele minuten waren zij ter plaatse en leverden de man af op het strand. Binnen een half uur lagen de Prinses Margriet weer paraat op station. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Wie kent ze niet? De prachtige, ontroerende, sprankelende liedjes van Elly en Rikkert. Op uitnodiging van Christengemeente 'Vrienden van de Bijbel' verzorgen Elly en Rikkert een voorstelling voor kinderen van af 4 jaar op zaterdag 8 september a.s. om 15.30 uur in Het Prieel van sportcomplex De Staver in Sommelsdijk. Toegangskaarten a ƒ7,50 zijn verkrijg baar bij: Boekhandel v. d. Boom in Sommelsdijk VW in Middelharnis en VVV in Ouddorp. Op verzoek van Elly en Rikkert de volgende regels: - Er is geen toegang voor kinderen jonger dan 4 jaar. - In verband met rust in de zaal is het nood zakelijk dat kinderen bij hun ouders/ begeleiders zitten, dus niet apart. - Het is niet toegestaan beeld- of geluids opnamen te maken. Voor meer informatie: Jaap de Gans, tel. (0187) 484362. De wekelijkse bespeling van het orgel van de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwersha ven op de zaterdagmiddag wordt op 4 augus tus a.s. gegeven door Aart Kot. Deze organist en muziekleraar uit 's Heer Hen-drikskinde- ren wordt dan vergezeld door Janneke Hens- dijk, die dwarsfluit speelt, en de violiste Elsa Wondergem. De bespelingen begmnen om 14.00 uur en om 15.30 uur en duren elk onge veer een half uur. De toegang is vrij. Na bijna twaalf jaar deelgenomen te hebben aan Dirkslands gemeentepoli tiek heeft raadslid T. van Houwelin gen (Gemeentebelangen) afscheid genomen van deze gemeente. Een afscheid waarbij in de raadsvergade ring van vorige week donderdag avond werd stilgestaan. Daarnaast werd gesproken over de jaarrekening over het dienstjaar 2000, waarvoor het college de raad voorstelde het opgestelde verslag vast te stellen. Jaarverslag 't Was voor de tweede keer dat de raadsleden over een dienstjaar een jaarverslag kregen gepresenteerd. En daar toonde de raad zich best content over. "Wordt vooraf eerst een begroting vastgesteld, 't is goed dat dan naderhand nog eens wordt bekeken wat het college ervan terecht heeft gebracht", lichtte raadsvoorzitter burgemeester Boonstra toe. "Toch moest deze vergadering daarom niet - aan de hand van algemene beschouwingen - gaan ontaarden in een soort begrotingsver gadering", meende de heer Kalle (SGP). Nu, dat viel dan ook best wel mee. Niettemin hadden de meeste raadsleden wel wat vraag jes of opmerkingen over het geleverde rap port, waarin gehandeld wordt over Alge meen bestuur. Openbare orde en veiligheid. Verkeer vervoer en waterstaat. Economische zaken. Onderwijs, Cultuur en recreatie. Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk. Volksgezondheid, Ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting. Financiering en algemene dekkingsmiddelen. In ieder geval toonde de raad zich unaniem tevreden over het jaarverslag, waarbij ook complimenten aan het ambtelijk apparaat niet achterwege bleven voor dit geleverde werk. Duidelijk werd dat over het dienstjaar iets meer dan een half miljoen gulden op de gemeentelijke spaarrekening is komen te staan, zoals Van HouweUngen het uitdrukte tijdens diens laatste raadsvergadering alhier. Liever had hij daarom gezien dat de belastingverhogin gen van de laatste jaren achterwege waren gebleven, zodat de ruim vijf ton bij de bur gers had kunnen blijven. Niettemin prees hij het college omdat uit dit resuhaat blijkt dat ze 'goed op de winkel heeft gepast'. "Bijna alle beleidsgebieden heeft Van Hou welingen wel in z'n portefeuille gehad. Scheidend raadslid Van Houwelingen ontvangt uit handen van burgemeester Boonstra het afscheidscadeau. gedurende zijn politieke loopbaan in de gemeente Dirksland", zo liet burgemeester Boonstra weten bij het moment waarop de raad afscheid van Van Houwelingen nam. "Alleen Ruimtelijke ordening en inrichting niet, maar desondanks heeft hij zich ook daarmee indringend bemoeid". Boonstra vertelde dat de raad in 't begin wel moest wennen aan Van Houwelingen's gedachten- goed. De heer Robijn (PvdA) zou destijds zelfs gezegd hebben "dat 't wel Ujkt alsof Van Houwelingen van 'n andere planeet komt.En toen in 1994 Van Houwelingen wethouder werd, zou het ambtelijk apparaat zelfs hebben gezucht..., zo verklapte Boon stra, 't Geeft allemaal aan dat achter dit scheidende raadslid een man schuilgaat die zich onderscheidt. "Een intelligent iemand met een humoristische, constructieve en wat provocerende bestuursstijl" legde Boonstra uit, "een raadslid bij wie achterhggende principes en grondhoudingen de bouwstenen van zijn politiek zijn". In ieder geval is er in de achterliggende jaren over en weer respect en waardering geweest en de raadsvoorzitter bedankte het vertrekkende raadslid voor zijn inzet en verrichtingen. Het viel burgemees ter Boonstra overigens wel op dat, waar doorgaans oudere raadsleden plaats maken voor jongeren, dit in Dirksland juist lüet het geval is. "Een poos geleden vertrok Van Prooijen, nu Van Houwelingen, en als deze gedragslijn zich voortzet zijn wethouder Koningswoud en mevrouw Tuinstra het eerstvolgende aan de beurt!" In ieder geval is met Van Houwelingen's vertrek de gemiddelde leeftijd van de gemeenteraad van Dirksland van 59,8 op 61,4 jaar komen te liggen. "Het verstand komt met de jaren, dus onze gemeenteraad wordt steeds wij zer", filosofeerde Boonstra. Van Houwelin gen zelf liet weten dat het niet van harte is dat 'ie afscheid neemt. Maar met het aan vaarden van een functie in Driebergen (Ministerie van Binnenlandse zaken) zouden de dagelijkse reistijden tussen woning en werk wel al te lang worden als hij op het eiland zou blijven wonen. De familie Van Houwelingen vestigt zich in Noordeloos. Nieuw RAADSLID Als rueuw raadslid voor Gemeentebelangen in Dirkslsmd zal tijdens de volgende gemeenteraadsvergadering de heer J. Leen- ders toetreden. Diens geloofsbrieven werden tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdagavond onderzocht en in orde bevonden. 't Is namelijk al een aantal jaren geleden dat Anneke Grinwis, de bruid van afgelopen vrijdagmiddag, een borduurpakket van haar moeder kreeg. "Pas als je 't afhebt,mag je trouwen" heeft Anneke's moeder daarbij bedongen en Anneke zou daarmee hebben ingestemd. Maar de jaren verstreken zónder dat Anneke het borduurwerk vol tooide. Tóch kreeg ze verkering, tóch kwamen er huwelijksplannen en tóch kwam er voor haar en haar Toni een woning ter beschikking. Maar Anneke niet te lui (of misschien juist wel), heeft Annelies Pi- kaard - één van haar bekenden - gevraagd het borduurwerk tot een goed einde te willen brengen. Annelies wilde dat wel, maar kennelijk heeft 't haar toch niet zo lekker gezeten dat Anneke op deze manier onder haar belofte, gedaan aan moeder Grinwis, uit wilde komen, 't Was dan ook Annelies die tijdens de huwelijksceremonie bezwaar maakte tegen de voltrekking van het huwelijk: eerst moest het bor duurwerk af! Gelukkig was het ook bijna af: er hoefden nog maar twee steekjes te worden gezet, maar bij Annelies is het daar blijkbaar niet meer van gekomen. Dus werd Anneke op haar huwelijksdag voor de keus gesteld: óf je komt je belofte na óf je gaat ongehuwd het gemeentehuis weer uit. Natuurlijk koos ze voor 't eerste en zo gebeurde het dat, vóórdat het paar elkaar het ja-woord gaf, er eerst nog wat steekjes geborduurd werden in Goerees trouwzaal. John Stegers trekt Watergeus los Zaterdag 28 juli raakte het 8M meter lange motorjacht 'Watergeus', met 2 personen aan boord, vast op een strekdam bij Stad aan het Haringvliet. Met andere jachtjes werd geprobeerd het bootje los te krijgen maar dat lukte niet. Daarom werd een melding gedaan bij het Kustwachtcentrum en via de kust wachtposl in de vuurtoren van Ouddorp werd ongeveer 19.40 uur de bemanning van de John Stegers opgepiept. Rond 20.00 uur was deze reddingboot ter plaatse, er werd een sleepverbinding tot stand gebracht en het jachtje werd losgetrokken. Nadat eerst nog was geïnspecteerd op lekkage kon de 'Watergeus' op eigen kracht zijn weg ver volgen en kon de Stellendamse reddingboot weer naar haar station terugkeren. Duikwacht II opgehaald door Prinses Margriet Vrijdag 27 juU bevond de Deltavisser 'Duik wacht II', thuishaven Colijnsplaat, zich met 5 personen aan boord, ongeveer 3 mijl NW van de boei MW3, toen er problemen ont stonden met de schroefas. Via de kustwacht- post Ouddorp werd hulp ingeroepen. De bemanning van de Stellendamse redding boot werd 14.30 uur gealarmeerd. De Prin ses Margriet haalde het onfortuinlijke vis- bootje op en bracht het naar de buitenhaven van Stellendam, waar het nabij de trailerhel ling werd afgemeerd. Het bootje was ver trokken vanaf de Roompot en zou later in Stellendam 'per as' worden opgehaald. In verband met werkzaamheden door aanne mingsbedrijf Boeter, zal op 6 augusms 2001 de Sommelsdijkse Havendijk, vanaf het par keerterrein nabij Kaai te Sommelsdijk tot aan West Havendijk te Middelharnis, gedu rende de gehele dag worden afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van bestem- mingverkeer. Bestemmingsverkeer kan plaats vinden via de West Havendijk. Voor vragen of verdere informatie kunt u zich wenden tot de heer H. van den Berg, afde ling Openbare Werken van de gemeente Middelharnis, telefoon 0187-475593. Afgelopen zaterdag werd in een watertje langs de Hoofddijk te Goedereede het leven loze lichaam aangetroffen van een 23 a 24- jarige vrouw uit Goedereede. Een voorlopi ge vaststelling duidt erop dat het slachtoffer zich rond middernacht van vrijdag op zater dag van het leven heeft beroofd, nadat ze eerst een hoeveelheid medicijnen en alcohol tot zich genomen zou hebben. In de maand augustus zal er in verband met de vakanties geen papier opgehaald worden. Indien het voorn een probleem wordt om het papier langer dan een maand op te slaan, dan wordt u in de gelegenheid gesteld het papier in de week van 4 tot en met 11 augustus tus sen 09.00 en 20.00 uur aan te leveren bij de container op het schoolplein van de 'Kon. Beatrix', bij de gymzaal. Allen papier is wel kom, karton wordt niet geaccepteerd. De opbrengst van de maand juli was 1.566,60 (22.380 kg). Allen hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel 'Kon. Beatrix' Rond 12.15 uur vorige week vrijdag vond nabij Dirksland een aanrijding plaats op de kruising Staakweg/Aarddijkswal. Twee personen raakten daarbij gewond. De botsing ontstond doordat een 86-jarige bestuurder uit Zwartewaal de kruising opreed zonder voorrang te verlenen aan de 31-jarige bestuurster uit Melissant. De bejaarde man ver klaarde de andere auto niet te hebben zien naderen. Omdat aanvankelijk gedacht werd dat het om een beknelling ging werd de brandweer van Dirksland gealarmeerd. Beide auto's werden weggetakeld, beide bestuurders werd voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1