0900-8844 Historische Oogstdemon strati e met 23 Zeeuwse treicpaarden Toeristendag te Herkingen Rommelmarkt Provincie ontraadt zwemmen in Krammer en Voilceralc ORB en KNRM verzorgen weer grootse reddingsdemonstratie %1'si 4-X Vroegevogeltocht innaard ©Btem Prinses Margriet liaalt Belgiscli visbootje op www.knopsbv.nl Orgelbespeling Grote Kerk Brouwershaven Wim Melissant in Flakkeecialiteiten Fietstocht en verkoop t.b.v. Woord&Daad Orgelbespeling Grote Kerk Brouwershaven Ouddorpse Semi Strandloop chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Visser Mettbelen ProfitMEffect Woord Daad karels. «r ISO 9002 autoschade Lennert Knops werkt mee aan concert met Urker Mannen Ensemble in Bovenkerk Kampen (30 cpm) Vrouw ten val op haar bromfiets Inbraak bij juwelier Blauwwieren Negatief zwemadvies Voorzichtig H^telgk welkom in de shotnoomvaa instaitatiebedrijf j^SS^ Visser Visser BARENDRECHT. TEL0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 GARAGE ÊinÖpS Vrijdag 27 juli 2001 73e jaargang nr. 7024 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaklcee STELLENDAM - Dinsdagmiddag om- streelis kwart over drie is op de Zuiderdiep- straatweg een 23-jari'ge vrouw uit Stellen- dam op haar bromfiets ten val gekomen, nadat zij door een 44-jarige man, ook uit Stellendam, tot stoppen was gedwongen. Het slachtoffer werd door de GGD voor onderzoek overgebracht naar het Van Weel- Bethesdaziekenhus te Dirksland. De vrouw had al eerder op de Nijverheids- weg met de man, die toen in een auto reed, onenigheid gehad over een verkeerssituatie. De politie stelt een nader onderzoek in. MIDDELHARNIS - In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken bij een juwelier aan het Zandpad. Om even na drie uur ver schafte men zich toegang door verbreking en heeft men mogelijk het atelier betreden. Het is nog niet duidelijk of er iets weg is. Op zaterdagmorgen 4 augustus wordt door de Werkgroep Missionaire Gemeente een zgn. vroegevogeltocht georganiseerd. Deze tocht zal de deelnemers over de kust van de kop van Goeree voeren: verzamelen tussen 5.45 en 6.00 uur bij de Gereformeer de kerk te Ouddorp en starten om 6.00 uur! Deze tocht heeft een lengte van ongeveer 20 kilometer, na afloop staat er in het Kerkge bouw een lekker kopje koffie of een glaasje Umonade klaar en is er gelegenheid om lek ker even na te praten. De deelname is gratis, wel staat er bij de ingang een busje voor de eventuele vrijwilli ge bijdrage. Iedereen is van harte uitgenodigd deel te nemen, kinderen graag onder begeleiding! De provincie Zuid-Holland ontraadt het zwemmen in de Krammer en het Volkerak bij Oude Tonge en Ooltgens- plaat. De provincie heeft geconsta teerd dat er veel blauwwieren in het gebied aanwezig zijn die soms giftige stoffen produceren. Die stoffen komen in het water terecht en kunnen klach ten bij mensen veroorzaken. Klachten kunnen alleen ontstaan door het bin nenkrijgen van water. Bij volwasse nen komen vergiftigingen niet vaak voor, maar k!nd«?ren zijn kwetsbaar der. Zij slikken vaker water in. Het zwemseizoen voor oppervlaktewater duurt van 1 mei tot 1 oktober. In deze perio de wordt het water van de ruim honderd zwemlocaties in Zuid-Holland regelmatig gecontroleerd (elke twee weken). Hierbij letten de controleurs o.a. op bacteriën, blauwwieren en de helderheid van het water. Blauwwieren kunnen binnen 12 uur na het zwemmen o.a. de volgende klachten veroor zaken: hoofdpijn, misselijkheid, diarree, maagkramp, koorts en geïrriteerde slijmvlie zen. Binnen een aantal dagen verdFwijnen deze klachten vaak, maar het is verstandig om altijd een arts of de GGD te raadplegen. Er kunnen zich drijvende lagen van blauw wieren vormen waarin de concentraties gif tige stoffen het hoogst zijn. Vermijd in ieder geval die drijflagen, die er oUeachtig uit zien. Naast het negatieve zwemadvies bij Oude Tonge en Ooltgensplaat in de Krammer en het Volkerak gold al eerder een negatief zwemadvies voor de gehele Binnenbedijkte Maas. Ook hier is een grote hoeveelheid mogelijk giftige blauwwieren aanwezig en zijn er een aantal gezondheidsklachten ge meld. Vanwege een slechte waterkwaliteit bij de waterspeeltuinen Korftlaan en Tanthof in Delft is bij beide zwemlocaties een nader onderzoek ingesteld. Indien nodig zullen maatregelen worden genomen (negatief zwemadvies of een verbod). De waterkwali teit van de overige zwemlocaties in Züid- Holland is goed of voldoende. Laat kleine kinderen nooit alleen in het water. Wees voorzichtig bij het zwemmen in zandwinplassen en de Noordzee. Ga niet zwemmen bij jachthavens, gemalen en slui zen of in grote rivieren en vaargeulen. Duik nooit in ondiep of troebel water. Zwem niet op plaatsen met veel watervogels of waar u dode dieren aantreft. De meest actuele informatie over zwemwa ter is te verkrijgen via de website van de provincie Zuid-Holland (www.pzh.nl) en via de zwemwatertelefoon (070) 441 75 50 die op werkdagen te bereiken is van 8.30 tot 16.30 uur. Op 1 augustus a.s. zal de Ouddorpse Reddingsbrigade (ORB), samen met de stations Ouddorp en Stellendam van de Koninklijke Nederlandse Red dingsmaatschappij (KNRM) weer een grote reddingsdemonstratie organise ren. Op strand het Flaauwe Werk, ter hoogte van de reddingspost van de Ouddorpse Reddingsbrigade, zullen toeschouwers vanaf 14.00 uur een twee uren durend spektakel voorge schoteld krijgen. De Koninklijke Marine zal aanwezig zijn met een red dingshelikopter van het type Lynx en samen met de reddingsboten zullen zij vele facetten tonen van het reddings werk, zowel te water als aan land. Het programma van de reddingsdemonstra tie luidt als volgt. 14.00 uur: De demonstratie gaat van start met het afvu ren van het wipperkanon. Direct daarna springen para's van het Parateam Korps Mariniers uit de Lynx-heli. 14.15 uur: Op zee worden smokkelaars in een rubber boot achtervolgd met inzet van de helicop ter. De smokkelaars ontvluchten op het strand, maar worden overmeesterd door de bereden politie met hulp van de politiehon denbrigade. De arrestanten worden gefouil leerd en afgevoerd. 14.25 uur: Ontploffing aan boord van de GO 2. De red dingsboten halen een eerste groep opvaren den van het in brand geraakte schip, waarna ook de Lynx-heli in actie komt. Intussen halen de reddingsboten telkens 2 slacht offers van boord en zetten deze af op het strand. De EHBO behandelt de slachtoffers, waama ze worden afgevoerd m.b.v. de ter reinvoertuigen van de ORB en de KNRM. 14.40 uur: Er komt bericht binnen dat er May-Day is ontvangen van een luchtmachthelikopter. Deze Heli is met drie inzittenden waar schijnlijk in zee gestort voor de kust van Ouddorp aan zee. Nadat de Lynx-heli in actie is gekomen worden de drenkelingen aan boord van de heh getakeld. Daarna wordt één van de slachtoffers vanuit de heli neergelaten aan boord van de reddingsboten. 14.50 uur: Heli-Solo (met behulp van een kikvorsman) 14.55 uur: Onder één van de wielen van een terreinwa gen is een slachtoffer bekneld geraakt, dat door de brandweer uit zijn benarde positie wordt bevrijd. 15.10 uur: Op zee zijn kanoërs in de problemen geraakt. De reddingsboten gaan er in linie, alsof ze met een zoekactie bezig zijn, opaf 15.25 uur: Drie duikers verkeren in moeilijkheden. Twee reddingsboten gaan er zigzaggend opaf en nemen de drenkelingen - goed zicht baar voor de toeschouwers - aan boord en brengen ze naar het strand, waar ze door de EHBO worden opgevangen. 15.40 uur: Ter afsluiting van de demonstratie vindt het Admiraal Varen plaats. De varende eenhe den komen op linie op korte afstand van het strand langsgevaren, waama als toegift de para's van het Korps Mariniers nogmaals uit de heli zullen springen. Al vanaf 12.00 uur kunnen bezoekers mee rijden met een terreinwagen van 4WD-club JeeBee, die wederom een parcours op het strand heeft uitgezet. De kleine vergoeding die daarvoor zal worden gevraagd, komt ten goede aan de Ouddorpse Reddingsbrigade, op wiens internetsite u meer informatie kunt vinden over de ORB: www.reddingsbri- gade.net/ouddorp. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 Bavetieind 7. Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS BELEGGINGEN Onafhankelijk beleggingsadvies met positiebewaking Resultaataf h. vergoeding mr. A. van der Veer (0187) 609012 www.profiteffect.com Dinsdag 24 juli alarmeerde de Kustwacht- post Ouddorp de Stellendamse reddingboot voor een visbootje met motorstoring. Het bootje, met twee personen uit Houthalen in België, was vertrokken vanaf de trailerhel ling aan de Brouwersdam en kreeg motor- pech ongeveer 3 mijl ZW van het lichteiland Goeree. De Prinses Margriet werd 16.00 uur gealarmeerd en was in veertig minuten ter plaatse. Zij haalde het bootje op en bracht het naar de Brouwersdam. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer N„y Langaweg MiddBihamis Tel, (0187)47 6767 OPEL voor autorjJdeM met plezier De wekelijkse bespehng van het orgel van de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwers haven op de zaterdagmiddag wordt op 28 juli a.s. gegeven door Michel de Wit. Deze op het conservatorium afgestudeerde inwo ner van 's Gravenpolder is niet aan een vas te kerk verbonden maar werkt veelvuldig mee aan kerkdiensten in de regio en is ook regelmatig op Schouwen-Duiveland te beluisteren. Verder heeft hij een omvangrij ke lespraktijk. De bespelingen beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur en duren elk ongeveer een half uur. De toegang is vrij. De stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland organiseert op dinsdag 14 augustus 2001 de jaarlijkse oogstdemonstratie met Zeeuwse trek- paarden. Met dit evenement wil de stichting het werken met trek- paarden zoals dat vroeger ging aan een breed publiek demonstreren. De doelstelling van de stichting is de kennis van het werken met trek- paarden en werktuigen als historisch cultureel erfgoed te behouden. De deelnemende paardenhouders gebruiken de trekkracht van paar den in meerdere of mindere mate nog in de uitoefening van hun (soms biologisch-dynamisch gevoerde) landbouwbedrijf. Het evenement wcrdt gehouden aan de Krabbenkreekweg, aan de weg tussen het eiland Tholen en Sint Philipsland. Op deze middag en avond demonstreren 10 Zeeuwse paardenhouders hoe in vroeger dagen de tarweoogst gebeurde. De volgende activitei ten treft de bezoeker aan: 2 zelfbinders die elk worden getrokken door 3 paarden: 5 authentieke boerenwagens voor het vervoer van de scho ven, maar ook voor personenvervoer; een dorsmachine aangedreven door een paard; een dorsmachine aangedreven door een ouderwetse trekker; ploegen, cultivatoren, eggen en zaaien. Vrijwilligers, die veelal vroeger zelf het werk nog hebben verricht, laten zien hoe schoven op "stuuken" worden gezet, hoe graan wordt gemaaid met de sikkel en hoe het ritme van het vlegeldorsen is. Een hoefsmid zal enkele paarden beslaan. De bezoeker kan het gewicht van een paard met veulen raden. Een promotiekraam van de stichting, evenals een kraam met streekeigen producten, is op het terrein aan wezig. Tevens is aanwezig een consumptiestand en een toiletwagen. Een deskundige speaker geeft via de geluidsinstallatie toelichting op alle activiteiten. De sfeer op deze dag wil de organisatie "puur" en gemoedelijk houden: dus geen braderieachtig geheel. Bij minder goed weer wordt een alternatief programma met minder paarden aangeboden. Bij slecht weer wordt het programma afgelast. Voor informatie over het evenement en over de doorgang ervan kunt u bellen: VVV Sint Maartensdijk, 0166-663771. De toegang bedraagt 5,— (kinderen tot 12 jar gratis). Parkeren is gratis: indien berijdbaar, op het terrein; indien niet berijd baar, dan de aanwijzingen volgen. Zaterdag 11 augustus wordt er in de Spuij van Herkingen een toeristendag gehou den. De dag begint om 11.00 uur en zal om ongeveer 18.00 uur afgelopen zijn. Vele activiteiten zullen voor zowel toeris ten als eilandbewoners te vinden zijn. Van af 11.00 uur kunt u o.a.: helikopter-rond vluchten maken, rondvaren met een mooie rondvaartboot, eten en drinken bij de 'E&D'-kraam, kans maken op mooie prijzen, rondkijken op de knusse braderie en genieten van muziek, verzorgd door Radio Flakkee. Kinderen kunnen spelen op het grote springkussen, paardrijden met manege Oostmoer, ballonnen oplaten en waterspuiten met de brandweer. Voor meer informatie kunt u kijken op de website: http://www.Herkingen.com. Jan Lodder ontvangt zaterdagmorgen om 9 uur de 63-jarige Wim Melissant in het pro gramma 'Flatteecialiteiten' op Radio Flak kee. Wim werd geboren in Den Bommel en woont nu in Middelharnis. In de Tweede Wereldoorlog woonde hij in Bergambacht. Hij verdiende zijn brood als verkoper bij Mijnster (Nipius) en Buijse. Zijn grote hob by's zijn zingen en fietsen. Hij is voorzitter van de Hervormde Zangvereniging 'Jedut- hun' in Middelharnis. Daarnaast ziet hij. Nederland heel graag vanaf de fiets. Deze onderwerpen, en nog veel meer, komen zaterdagmorgen aan de orde in 'Flakkeecia liteiten'. De herhaling is dinsdagavond tus sen 6 en 7 uur. Nog meer informatie over de programma's van Radio Flakkee vindt u op de pagina' s 511512 en vooral op de nieuwe pagina 811 van de Kabelkrant Goeree-Over- flakkee. Het was afgelopen zaterdag weer een geweldig resultaat in Ouddorp, mede door uw be-langstelling kunnen wij weer een mooi be-drag overmaken t.b.v. Woord Daad aktie Onderwijs. Het netto bedrag bedraagt 27.250,00 Onze dank gaat bovenal uit naar de Heere die dit alles heeft doen slagen om hiermede het christelijk onderwijs in deze wereldlan den mede te ondersteunen. Ook gaat onze dank uit naar de vele bedrij ven die ook mede onze zaak steunden. Ook alle familieleden die door hun inzet deze dag mede hebben doen slagen. De rommelmarkt is ook zeker mede ge slaagd door de geweldige en niets te stuiten inzet van Piet Grinwis (Piet van Kato) wel bekend. Het is verbluffend waar hij al die rommel vandaan haalt en dan dit resultaat. De fiets is gewonnen door vakantiegasten uit Ridderkerk. Namens de familie Grinwis en Woord Daad een ieder hartelijk dank voor dit ge weldige resultaat. Op D.V. dinsdag 31 juli a.s. wordt vanaf het adres Oosterweg 16 in Ouddorp een fiets tocht georganiseerd ten behoeve van Woord&Daad. De start is om 19.00 uur, de deelnamekosten bedragen f 2,50 per per soon. Vanaf 13.00 uur kunt u op boven staand tevens creatieve artikelen en eigen gebakken wafels kopen. Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. CM87-651396 KMftCEhTlFlCftTE 36510 De wekeUjkse bespehng van het orgel van de Grote of Sint Nico laaskerk te Brouwershaven op de zaterdagmiddag wordt op 11 augustus a.s. gegeven door Bernard Krebs uit 's-Heer Arends kerke. Zondags bespeelt hij regelmatig het orgel van de Her vormde Kerk te Wolphaartsdijk. De bespelingen te Brouwersha ven op 11 augustus beginnen om 14.00 uur en om 15.30 uur, ze duren elk ongeveer een half uur. De toegang is vrij. Op vrijdag 10 augustus is het weer zover! Dan vindt de 17e editie van de Ouddorpse Semi Strandloop plaats op het mooie Oud dorpse strand. In de loop der jaren is dit spor tieve evenement uitgegroeid tot een goed georganiseerde wedstrijd, waaraan ook vele bekende hardlopers meedoen. Het is echt een prachtig parcours over de verharde duinpa den van het duingebied van de Kwade Hoek en door het mulle zand langs de kustlijn. Een stukje van dit parcours loopt door het gebied van Natuurmonumenten, waar u normaal gesproken alleen doorheen mag met een lid- maatschapskaart. U kunt zich tot een halfuur voor de start van dit evenement inschrijven bij strandpaviljoen De Zeester. Inschrijven kan ook via het e-mail adres van AV-Flak- kee: mail.avflakkee@hetnet.nl. De jeugd start om 18.30 uur en de prestatie,- en KNAU wedstrijdlopen starten om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen; jeugd: f 3,50; 4,5 km: f 5 en de 10 KM KNAU en prestatie: f 10. Na afloop van de wedstrijd is er nog een verloting bij strandpaviljoen De Zeester. De Ouddorpse Semi Strandloop wordt georgani seerd door AV-Flakkee en de Ouddorpse Reddings Brigade en alle opbrengsten komen ten gunste van deze twee organisa ties. Alle informatie over deze wedstrijd vindt u ook op de webpagina van de Oud dorpse Reddingsbrigade www.reddingsbri- gade.net/ouddorp. Op D.V. vrijdag 3 augustus zal er een groot zomerconcert plaatsvinden in de Bovenkerk te Kampen, aanvang 20.00 uur. Deze avond hoopt het bekende Urker Mannen Ensemble op te treden dat onder leiding staat van Pie- ter Jan Leusink, bekend van het Holland Boys Choir. De 19 jarige organist Lennert Knops hoopt zowel het ensemble als de bari ton Piet Baarssen te begeleiden op het ma jestueuze orgel van de Bovenkerk. Het pro gramma bestaat uit koor-, solo- en samen zang en orgelsoli, zodat een zeer afwisselend geheel ontstaat. Het doel van deze avond is geld in te zamelen voor de Stichting Shaare Zedek, dat een gelijknamig ziekenhuis in Jeruzalem financiert. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt 15 p.p., met als maxi male gezinsprijs 35 zodat het een avond kan zijn voor het hele gezin. Om zeker te zijn van een plaats kunt u al kaarten bestellen door 0187-652373 te bellen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1