Grote controle op toeristen verkeer en drugs Rrrie maal huwelijksreis Twee aanrijdingen en zeven gewonden op N59 ItlonieetiemiiiH Wijziging status postliantoor 3e Sempre-Mars 325z4-3 i^Minnaard 0900-8844 (30 cpm) Softdrugs dealend echtpaar aangehouden Automobilist: Let Op UW ZCtok! Auto in de sloot Dinsdag 24 juli 2001 73e jaargang nr. 7023 Politiepersoneel van Zuid-Holland Zuid en Rotterdam Rijnmond hield van donderdagmorgen negen uur tot 's middags drie uur op de par keerplaats Sandelingen-West (oost- baan van de Rijksweg A16) een gro te controle op toeristenverkeer en drugs. Bij de actie verleenden het Korps Landelijke Politiediensten, Eneco, Belastingdienst, 3VO en de Douane eveneens hun medewerking. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Gedurende de tweede helft van afgelopen vrijdagmor gen heeft nabij Hellegatsplein het verkeer naar en van af het eiland muurvast gezeten nadat op de Haring- vlietdam, tussen Schaapsweg en Hellegatsplein, twee personenauto's op elkaar zijn gebotst. actief in beeld en geluid Rotterdam-Rijnmond Keritdiensten Geref. Gemeente Tijdens de controleactie plukten twee motor rijders van de Verkeerspolitie van Rotter dam Rijimiond de te controleren auto's met caravan of aanhangwagen en kleine bestel auto's van de rijksweg en dirigeerden hen naar de controleplaats, waar een elektroni sche weegbrug stond. In totaal werden 50 voertuigen gecontroleerd en werden 24 pro cessen-verbaal opgemaakt voor onder meer diverse technische gebreken (losse wielbou- ten, gescheurde koppeling en chassisbaUcen en losbreekinrichting), verlopen APK, geen rijbewijs, onverzekerd, lekkage van diesel, overtreding van de maximum snelheid en te zwaar beladen caravan. Tevens werden 21 waarschuwingen gegeven voor het ontbre ken van inlegvellen/registratiebladen of niet goed bevestigde losbreekreminrichtingen van de caravan of aanhangwagen. De Doua ne controleerde op accijns en op het gebruik van zogenaamde 'rode' diesel. Daarbij wer den geen overtredingen geconstateerd. Wel werden een waarschuwing voor teveel siga retten en een boete van f 500,- voor verkeerd gebruik van een auto met grijs kenteken gegeven. Een hond van de Douane speurde kleine hoeveelheden hard drugs en hasj op, die in auto's werden aangetroffen. Drie Fransen, die teveel hasj bij zich hadden, kre gen een boete van f 220,- en een proces-ver baal voor het niet kunnen tonen van de iden titeitspapieren, terwijl eveneens een gestolen auto, met daarin hard drugs, aan de kant werd gezet. De drie inzittenden werden wegens heling aangehouden. De Belastingdienst hield een man aan, die nog een belastingschuld had van enkele dui zenden guldens. Eneco constateerde in acht caravans kleine lekkages van de gasinstalla tie en gaf de vakantiegangers het advies om nog snel de installatie te laten controleren bij de ANWB of een gasinstallateur. Het huwelijk ingevlogen... Toen afgelopen donderdag de uit Middelhar- nis afkomstige bruid Silene de Jager in het huweUjk zou treden met haar bruidegom Arie Hoogendijk, wist bruidegom Arie al hoe hij zijn bruid zou halen: per helikopter. Arie is werkzaam bij vliegwerk Holland en had al voor hun verloving in december 2000 zulke plannen, maar sneeuwval gooide toen roet in het eten; welUcht zou de huwelijks dag een herkansing brengen.En dat bleek inderdaad het geval: om kwart over negen donderdagmorgen steeg het aanstaande bruidspaar op vanaf industrieterrein Oost plaat te Middelhamis, en ging het richting boerderij IJsseldijk Noord te Ouderkerk aan den IJssel, waar Arie z'n heli mét z'n bruid aan de grond zette achter de boerderij van MAKELAARDIJ Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Door Postkantoren BV is aangegeven dat postkantoren zullen verdwijnen en dat ande re postkantoren in Nederland worden omge zet naar zogenaamde Servicepunten. In het meest ongunstige geval houdt een dorp slechts enkele diensten over binnen een der- geUjk Servicepunt, variërend van het aanko pen van postzegels tot de mogelijkheid van het kopen van een strippenkaart. Voor diensten als het storten van gelden, het aanbieden van aangetekende stukken, het ophalen van poststukken, enz., moet dan ge bruik worden gemaakt van een groter Servi cepunt. Het is nog niet bekend welk kantoor dat wordt. Het gemeentebestuur van Dirksland is van mening dat hier sprake is van een zeer on gunstige ontwikkeling, welke andermaal een aanslag doet op de leefbaarheid in de kleine kernen. Om deze reden heeft het gemeente bestuur het bestuur van de Landelijke Ver eniging voor Kleine Kernen, waar de ge meente Dirksland lid van is, verzocht aan dacht aan deze problematiek te besteden. Arie's ouders. Hun huwelijk werd voltrok ken en kerkelijk ingezegend te Ouderkerk aan den IJssel, het paar is in Lewedorp gaan wonen. Scherven brengen geluk... Heel anders ging het bij de twee Dirksland- se torteltjes die, eveneens afgelopen donder dag, elkaar in stilte het jawoord gaven. De reis naar het gemeentehuis maakten ze met hun eigen auto: een fraaie rode BMW. Maar, terwijl het aankomende echtpaar - met twee getuigen - de huwelijksplechtigheid in Dirkslands trouwzaal onderging, werd hun BMW vóór het gemeentehuis door een vrachtwagen geramd. Gedeukt het huweUjk in dus, maar hopeUjk brengen scherven geluk. Met paard en wagen naar de huwelijksboot... Eveneens in Dirksland werd vrijdagmiddag het huwelijk voltrokken tussen de 27-jarige Leendert Wiegel en de 20-jarige Corry de Bruin. Hoewel beide niets met paarden van doen hebben zijn ze beslist goed ingespan nen ten huweUjk getogen, waarbij een fraaie koets met daarvoor een pracht stel paarden een schilderachtig tafereeltje opleverde. Dat het bruidspaar dan toch met paard en wagen op weg naar de huwelijksboot ging komt eigenlijk door Leendert's jongste broer, Wolfert. Die houdt zich veel met paarden bezig. Als parttimer werkt hij op manege Stal de Poorte te Dirksland. Daar verzorgt hij het Friese paard Duko, die vrijdagmiddag ook voor de huwelijkskoets heeft gelopen. Het andere paard voor de koets komt even eens van 'Stal de Poorte', de koets werd gehuurd. Voor de 18-jarige Wolfert was het de eerste keer dat hij op deze wijze 'trouw- reed', en de paarden hebben prima gelopen. Biimenkort start Wolfert met dressuurwed- strijden op landelijk niveau. Manege Stal de Poorte is overigens irmiiddels ook begoimen met trouwrijden. De aanrijding ontstond toen een 49-jarige automobiliste uit Dintel- oord, komend uit de richting van het Hellegatsplein, ontdekte dat ze in de verkeerde richting was gereden, in een vluchthaven langs de weg was gekeerd en weer de weg op reed. Daarbij werd haar auto, een Hyundai, in de zij gegrepen door een naderende Opel Astra van een 75-jarige man uit Lekkerkerk. Bij de botsing raakten zes inzittenden van beide auto's gewond. De 49-jarige bestuurster en haar 77-jarige passagier uit Groot-Ainmers werden met onbekend letsel naar een ziekenhuis in Roosendaal gebracht. De vier inzittenden van de ande re personenauto (de 75-jarige bestuurder en diens 73-jarige echtge note, een 51-jarige man en een 50-jarige vrouw uit Krimpen aan den IJssel) kwamen in hun voertuig bekneld te zitten en moesten door de brandweer uit hun benarde positie worden bevrijd. Deze vier gewon den werden naar ziekenhuizen in Rotterdam vervoerd, waarbij de 50- jarige vrouw, gezien haar letsel, op de intensive care-afdeling moest worden opgenomen. Voor hulpverlening waren in totaal vijf ambu lances, twee brandweerwagens en de traumahelikopter ter plekke. Als gevolg van het ongeval raakte de N59 geblokkeerd, later werd het verkeer omgeleid via de parallelweg. In de ontstane file vond even na twaalf uur ter hoogte van Oude Ton- ge nóg een aanrijding plaats. Een 25-jarige motorrijder uit Helvoirt werd van achteren aangereden door een 35-jarige autobestuurder uit Oosterland. Deze had één van z'n kinderen op de achterbank gecor rigeerd en kon, toen hij weer op de weg lette, de stilstaande motorrij der niet meer ontwijken. De motorrijder werd met rugletsel naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam vervoerd. COMBI 0UDD<XP-Weilttr(»l3STsl. 10187) «81612 (axiS3734 RENESSE-PrinlthopHoggioom 171 ld. (0111)441400 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl(ee DIRKSLAND - Zondagmorgen omstreeks vijf uur verloor een 20-jarige automobilist uit Herkingen in een bocht op de Staakweg de macht over het stuur. Hij belandde met zijn auto in de sloot. Hij en zijn 15-jarige medepassagiere uit Dirksland bleven ongedeerd. Op zaterdag 4 augustus a.s. organiseert de Koninklijke Muziekvereniging 'Sempre Crescendo Middelhamis-Sommelsdijk' de 3e Sempre Mars. Trek uw wandelschoe nen aan en geniet van het natuurschoon dat het eiland Goeree-Overflakkee te bieden heeft. De afstanden zijn 10,25, 40 en 50 km. Er wordt gestart vanaf verenigingsge bouw 'de Notenkraker', Juliana van Stol- berglaan 17 te Middelhamis. U kunt inschrijven vanaf 6.15 uur. De lopers van de 40 en de 50 km vertrek ken om 7.00 uur. Deelnemers aan de 10 en 25 km kunnen starten van 7.00 tot 9.00 uur. Meer inlichtingen: 0187-485890. Oude Tonge - Heden (dinsdag)avond 24 juh, 19.30 uur, ds. J. Beens van Nijkerk. Ooltgensplaat Heden (dinsdag)avond 24 juU om 19.30 uur ds. Mondria. OUDDORP - Donderdag 26 juli 2001, 19.30 uur, ds. J. Beens uit Nijkerk. SOMMELSDIJK - Vrijdagavond rond ne gen uur werd door leden van de Flying Squad, samen met collega's van het bureau Middelhamis, een inval gedaan in een dmgs- dealpand in de Patrijsstraat. Daarbij werden de beide bewoners, een echtpaar van 41 en 42 jaar aangehouden. In de woning, van waamit al lange tijd soft drugs werden verkocht, werd zo'n 150 gram hashish en weed, alsmede een bedrag van enkele honderden guldens aangetroffen en in beslag genomen. De inval volgde nadat de politiemensen eerst een aantal klanten, die het dealpand verlie ten, had aangehouden op grond van de Opi umwet. In totaal werden negen jeugdigen van 16, 17 en 18 jaar en woonachtig in MeUssant, Stad aan 't HaringvUet, Herkin gen en Oude Tonge, aangehouden. Zij ble ken allen in het bezit van net gekochte zak jes hash of weed. De aangehouden kopers werden na opge maakt proces-verbaal in de loop van de avond weer op vrije voeten gesteld. Het echtpaar werd op grond van de Opiumwet voor nader onderzoek en verhoor in verzeke ring gesteld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1