LITIE 0900-8844 tiomeetemM Bosse schoolkinderen aan het verhuizen geslagen Echtpaar Keijzer-van de Ree herdenkt 65-jarig huwelijk Stichting SMB Middelharnis bewijst 'Calando' grote dienst Verkeersmaatregelen Dijkstelweg Eenvoudige klusjes Drukwerk nodig? Cor Verbiest in Flakkeecialiteiten Konijnenvaccinatie te Ouddorp innaard Zeeuwse Fotosalon in Brouwershaven Foro Rommelmarkt Woord Daad Samen zingen te Ouddorp Jeugdsurvivals aan de Kabbelaarsbank Vakantie Bijbel Week in Ouddorp www.knopsbv.nl chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Burgemeester De Vries in Koffie Radio Plus ^ser Meubelen Handhaving parkeerverbod Markt Goedereede (30 cpm) Frontale aanrijding, auto in de sloot In verband met rommelmarkt: Middelharnis B.V. actief in beeld en geluid Hartetp: wdkiHB In de sbowrooiBvatL toSeninielsdgk. OüDSDuDgM instaltatiehedlrijf www.dereusvastgoed.nl Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen -^ GARAGE KflOPS Drukkerij Gebr. de Waal VL S^ Visser Visser kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 BARENDRECHT. TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187-617 300 Vrijdag 20 juli 2001 73e jaargang nr. 7022 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Maandagmiddag rond vier uur ontstond op de Langeweg een aan rijding. Een 26-jarige automobilist uit Duits land kwam op de rijbaan voor tegemoetko mend verkeer terecht en raakte zijn tegenlig ger, een 82-jarige automobilist uit Nieuwe Tonge. Door de botsing kwam de man uit Nieuwe Tonge met zijn auto in de sloot tot stilstand. Beide bestuurders bleven onge deerd. De auto's werden weg getakeld. De 83-jarige Cor Verbiest, die a.s. zaterdag morgen om 9 uur zijn levensverhaal vertelt in het programma 'Flakkeecialiteiten' van Radio Flakkee, heeft veel meegemaakt in zijn leven. Hij werd geboren in Sommels- dijk, verhuisde naar Eindhoven en woont nu in Amsterdam. In het begin van de oorlog was hij sergeant en vocht hij in de Peel tegen de Duitsers. Hij ging bij de politie in Amster dam en maakte daar de eerste razzia's mee. Hij zag ook de bombardementen op Rotter dam. Het politiewerk gaf hij op en hij kreeg een baan bij het GAK. Hij is nu molenaar op een watermolen. Een molen die voor altijd in de familie zal blijven. De herhaling van 'Flakkeecialiteiten' is dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. Op zaterdag 21 juli a.s. zal in het aktualitei- tenprogramma Koffie Radio Plus een inter view worden afgegeven door Burgemeester mevrouw G. de Vries van de gemeente Mid- delhamis. Dit interview kom i.v.m. ziekte van de burgemeester op 7 juU jl. niet door gaan. Radio Superstar is te beluisteren op de 107.3 FM in de vrije ether en 105.9 FM op de Flakkeese Kabel. Op dinsdag 24 juli a.s. komt dierenarts de heer L.E. Tjebbes, op uitnodiging van de plaatselijke kleindierenvereniging 'Nut Genoegen', konijnen inenten tegen diverse ziekten. Hij doet dit, zoals ieder jaar, weer tegen een gereduceerde prijs. Iedereen die een konijn wil laten vaccineren kan daardoor om 20.00 uur terecht bij molen 'De Zwaan' aan de Dorpsweg in Ouddorp. In verband met de rommelmarkt t.b.v. Woord en Daad op zaterdag 21 juli a.s. wor den de volgende verkeersmaatregelen geno men. Dijkstelweg: eenrichtingsverkeer tussen de Koolweg en de Westerweg, waarbij inrijden is toegestaan vanaf de Koolweg. Kelderweg: eenrichtingsverkeer tussen de Dijkstelweg en Stelleweg, waarbij inrijden is toegestaan vanaf de Dijkstelweg. Voor bezoekers van de rommelmarkt is aan de Kelderweg een weiland als parkeerplaats ingeruimd. De parkeerplaats is dus bereikbaar vanaf de Dijkstelweg en vanaf de Kelderweg. De ver keersmaatregelen gelden op zaterdag 21 juli 2001 tussen 08.00 en 16.00 uur. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw won'mg Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Van zaterdag 4 tot en met woensdag 29 augustus wordt er in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven de derde Zeeuwse Fotosalon gehou den. Een tentoonstelling van circa 60 toto's, gemaakt door de vijf Zeeuwse fotoclubs, aangesloten bij de BNAFV, waarin zij hun beste en meest recente fotowerk laten zien. De organisatie is dit jaar in handen van de Fotogroep Schouwen-Duiveland, die tevens haar eerste lustrum viert. De opening zal plaatsvinden op zaterdag 4 augustus om 19.30 uur door Helmut Gassen, secretaris van de Bond van Nederlands Amateur Fotografen Verenigingen (BNAFV). Aan de expositie is voor de foto- club ook een wedstrijd verbonden. Alle foto's zijn door twee vakkundige juryleden beoordeeld en van commentaar voorzien. Het commentaar van de jury loopt uiteen van "feest, dit zien en zó vast te leggen" tot "gedurfd, knap, mooie uitsnede". Het jury rapport van dit jaar wordt opgenomen in het programmaboek. We hopen u te mogen ont moeten tijdens de expositie. De openingstij den zijn dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Voor nadere inlichtin gen kunt u contact opnemen met de heer J.H. Hilgen, tel.: 0111-691474 (Fotogroep Schouwen-Duiveland) of de heer J. Panjer, tel.: 0118-551998 (BNAFV afdeüng Zee land). COMBI t uur foto-sennee OUD(»)t^ Wut>traat3S Ttl. (01S7) 681613 (ax m7U llENES5^ Prirmhop Hognoom in M. (01U) 462m Morgen, zaterdag 21 juli, vindt D.V. de grootste rommelmarkt plaats bij de bloe menkassen van familie Grinwis aan de Dijk stelweg 28 in Ouddorp. Er is een grote sorte ring van goede tweedehands artikelen; beter dan ooittevoren. Verder is er vers gebakken vis, oliebollen, patat, etc. Om 11.00 uur wordt er een speciale veiling gehouden van goede gebruikte artikelen onder de deskun dige en enthousiaste leiding van veiling meester Hans Kastelein. Laat uw koop dus niet voorbijgaan. Dit alles is bestemd voor de Woord Daad actie 'Onderwijs'. Er is ruime parkeergelegenheid in de Kelderweg. Voor de Dijkstelweg geldt die dag éénrich tingsverkeer. U bent allen van harte wel kom! ;mjC»4>eli Hwwieind 7, Sowmelsdijlc, tel. (0187) 48 33 28 Zaterdagavond 21 juli a.s., van 19.30 tot 20.30 uur, zal in de Doopsgezinde Kerk een uur lang met elkaar gezongen worden. De deuren van het kerkgebouw aan de Dorp- stienden 3 in Ouddorp staan open voor jong en oud en u/jij wordt dan ook van harte uit genodigd om deze avond bij te wonen! Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Tel. (0187) 68 85 00 info@dereustvastgoed.nl Hoenderdijk 7a (centrum), 3253 AK Ouddorp aan Zee Tel. (0187) 68 85 00 Fax (0187) 68 85 01 Het is voor de voorbijgangers wellicht wat komisch overgekomen, toen ze afgelopen maandagmiddag de schoolkinderen - ruim 160 - in een lange stoet over het trottoir voorbij zagen komen. Zoals bekend is achter Fordgarage Witvliet in Middel harnis het nieuwe schoolgebouw van de Bosseschool verrezen. En aan het begin van deze week trok jong en iets minder jong de verhuisjas aan, pakte zijn of haar stoel op en liep dapper mee in de rij. Onder leiding van leerkrachten werd gezorgd dat de oversteek van de drukke Koningin Julianaweg veilig kon gebeuren. Op de vrijdagen 20 juli (vandaag), 3 augustus en 17 augustus vinden er voor de eerste maal 'jeugdsurvivals' plaats aan de Kabbelaarsbank (Brouwersdam) in Oud dorp. De jeugd van 12 t/m 16 jaar kan aan deze dag deelnemen. Het programma, dat van 12.00 tot 21.00 uur duurt, is zeer com pleet en bestaat uit de volgende onderde len: het vervoer vanuit Ouddorp naar de Brouwersdam en aan het einde van de dag weer terug. Als opstapplaatsen gelden de bushalte aan de Stationsweg (centrum van Ouddorp), bushalte Toppershoedje, bus halte De Klepperstee en bushalte Vrij- heidsweg. Een complete survival met touwbruggen, vlotten bouwen, klimwan den, surfen, etc. Verder zal er een uitge breide barbecue worden gehouden. Voor slechts f 35,- kan worden opgegeven bij Camping de Klepperstee, Surfcentrum Brouwersdam en VVV Ouddorp aan Zee. Op D.V. maandag 23 juli start de Vakantie Bijbel Week in Ouddorp met als thema: de Supermagneet. Een geweldige belevenis voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Er zijn heel veel leuke plannen uitgewerkt. Dat wordt iedere dag zingen, luisteren naar een bijbelverhaal, poppenkast kijken voor de kleintjes en knutselen. Neem je dan ook je eigen etui met stiften of kleurpotloden en een puntenslijper, lijm en een schaartje mee? 's Middags zijn er leuke en spannende acti viteiten zoals een speciale speurtocht en nog véél meer. Natuurlijk worden er op donder dag pannenkoeken gegeten. Op deze dag is er 's avonds ook een speciale ouderavond om te.laten zien wat we met elkaar beleefd hebben. ledere ochtend begint het program ma om 9.30 uur. De deuren zwaaien al om 9.15 uur open. Het ochtendprogramma ein digt om 11.30 uur.s Middags duurt het pro gramma van 13.30 tot 15.30 uur. Alle kinde ren in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar zijn van harte welkom! Dit mag je gewoonweg niet missen! Deze Vakantie Bijbel Week wordt georganiseerd door een aantal leden van de Gereformeerde Kerk in Ouddorp en bij deze kerk moet je dus ook zijn om mee te doen. Voor meer informatie kun je bellen naar Marieke (683997), Wilma (683471), Jean- nette (683894), Marianne (492994), Marga (683581) of Jacqueline (683431). De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee wil mensen die een klusje willen doen bij ouderen en mensen die om een klusje ver legen zitten bij elkaar brengen. Bent u de persoon die een klusje wil ver richten bij een ander, zoals bijvoorbeeld lichte tuinwerkzaamheden, het ophangen van eens schilderij, eenvoudige werk zaamheden op het gebied van electriciteit, het aanzetten van een knoop, enz., neemt u dan contact op met de SWO, tel. (0187) 641344. Of bent u die persoon die juist graag wilt dat er iemand bij u komt om een klusje te doen? Neemt u dan ook contact op met de SWO. Afhankelijk van vraag en aanbod kunnen wij u misschien verder helpen. Met ingang van morgen, zaterdag 21 juli dus, zal worden toegezien op het naleven van het parkeerverbod dat geldt op de Markt te Goedereede. Nu in het stadje voldoende parkeergelegenheid is gereali seerd wil het gemeentebestuur uitvoering geven aan het besluit dat de Goereese Markt parkeervrij moet blijven. In over leg met de politie is daarom bepaald dat het parkeerverbod met ingang van zater dag 21 juh daadwerkelijk zal worden gehandhaafd. Voor parkeren wordt thans verwezen naar het nieuwe parkeerterrein aan de Doelweg. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer v.y Langsweg Middelharnis Tel (0187) 47 67 67 OPEL yoor auPorJ/de» meP plezier Een feestelijke stemming was het, afgelopen dinsdagmorgen bij het echtpaar Keijzer-van de Ree, in hun kamer in Zorgcentrum 'De Vliegberg' in Ouddorp. Zij vierden die dag dat zij 65 jaar met elkaar in de echt ver bonden mochten zijn. Mochten, omdat zij zich er wel degelijk van bewust zijn, dat het alles goedheid van God is. Een feit om dankbaar voor te zijn. De hoeveelheid kaarten met felicitaties, die binnengekomen was, heeft mevrouw Keijzer-van de Ree (87) perplex doen staan. Ook de heer Keijzer (89) toont zich ver heugd met de vele blijken van medeleven. En het was ook een divers gezelschap dat zich afgelopen dinsdagmorgen in de kamer van het uit Stellendam afkomstige bruids paar bevond. Onder hen waren wethouder Lokker van de gemeente Goedereede en de heer Van Beek, directeur van 'De Vlied- berg', alsmede een aantal familieleden. De datum 17 juli 1936 staat zowel mevrouw als meneer Keijzer niet helemaal helder meer voor de geest. "Ik weet nog wél dat het er toen heel eenvoudig aan toe ging. Je dronk een kopje koffie op het gemeentehuis en dat was het dan", herinnert mevrouw Keijzer zich. Zij is door de jaren heen werkzaam geweest in de huishouding, want "een man en 'vijf zoons' onderhouden is geen kleinig heid. Dochters hadden we niet, zodat ik het zonder hulp moest stellen", aldus mevrouw Keijzer. De heer Keijzer is tot 1956 actief geweest in de visserijbranche. Na de Twee de Wereldoorlog kocht hij een 'blazertje', een klein vissersbootje. Ook een Hoogaars - die hij in Yerseke kocht - is in zijn bezit geweest, en kostte toentertijd een kapitaal. Tot na de Watersnoodramp in 1953 heeft de heer Keijzer 'op gomets gevist', een bezig heid die ook werk voor zijn vrouw met zich meebracht, omdat garnalen nu eenmaal gepeld moeten worden. Binnen de visserij was het een armoedig bestaan; dat blijkt ook uit het feit dat deze sector in 1957 groten deels op zijn rug lag. "Er wordt regelmatig gesproken over 'die goeie ouwe tijd', maar niet in alle opzichten was die tijd zo goed", vult wethouder Lokker aan. Sinds zo'n drie en een halfjaar is het echt paar woonachtig in 'De Vliedberg' in Oud dorp. De verzorging die zij daar genieten is goed, de gezondheid is in de loop der jaren er niet beter op geworden. De afleiding van de dagelijkse beslommeringen vormt een belangrijk element in hun bestaan. Tijdens de feestdag bezochten 's middags famihe, vrienden en bekenden het jubilerende echt paar en 's avonds bracht de familie een bezoek aan restaurant 'de Zeemeeuw' te Stellendam, om aldaar met een feestelijk buffet deze gedenkwaardige dag af te sluiten. Hoe regelmatig is het de afgelopen periode niet voorgekomen, dat 'Calando' in het middelpunt van de belangstelling stond - hoe goed dat ook is! En hoe vaak is het niet voorge komen, dat verschillende verenigin gen en instanties met de bekende 'envelop met inhoud' op de stoep van het Flakkeese Hospice stonden? Welnu, de Stichting Sociale en Maatschap- pehjke Belangen uit Middelharnis pakt het totaal anders aan. Ook zij stonden bij 'Calando' op de stoep - afgelopen woens dagmorgen. Met dezelfde strekking, maar met een totaal andere insteek. De doelstel ling van de Stichting SMB is een gerichte gift te doen aan instellingen of instanties, die dat in het bijzonder nodig hebben. De behoefte van 'Calando', waar de Stichting in dit geval in heeft voorzien, bestond uit ser vies e.d. én een zonwering. En die hebben ze gekregen ook. Een elektrisch bedienbare zonwering, om het zowel de patiënten als de vrijwillige verzorgers zo gerieflijk mogelijk te maken. Nadat enige tijd geleden in 'Calando' een trouwerij heeft plaatsgevonden, en waarbij gebleken is dat er een fors tekort aan ser viesgoed was, is door de Stichting SMB besloten, ook daarin een steentje bij te dra gen. En zo werd jl. woensdag deze weder zijdse blijdschap gevierd; al koffiedrinkend uit kop-en-schotel-met-Calando-opdruk. Hoe toepasselijk! SOMMELSDIJK ^f^^ REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1