\\J 0900-8844 Themadienst Havenpromenade Middelharnis morgen officieei geopend iVliep (Jacl^) Grinwis correspondeert al bijna een halve eeuw met Goeree-Overflakkee Vakantie-Bijbel-Week Oud-Plaatenaar maakt cd met Flakkeese versjes 'over vroeger' ■^^innaard Bingo's 'Nut en Genoegen' Ikarels, autoschade ProfiéöEffecé Visser Meubelen i"^ Visser Visser www.knopsbv.nl De Markt iii Goedereede parkeervrij Maandagse acties reddingboot Prinses Margriet FO^y^j (30 cpm) Woninginbraak Inbraak in woning Auto tegen boom Inbraken in auto's BELEGGINGEN Hartelpi welkom in de shonrootiiTaa BARENDRECHT MIDDELHARNIS TEL. 0180-642111 TEL. 0187-617 300 e GARAGE ÊinÖpS Langaweg Middelharnis Tel. (0187)4767 67 OPEL yffor MPorJJdeM mtplezier in Ouddorp in Ouddorp Al heel wat jaartjes geleden is de in 1948 te Ooitgensplaat geboren Bou wen Breeman vertrokken naar Zee land. Daar heeft hij carrière gemaakt in de muziek, onder andere als docent muziek op de pedagogi sche academie, dat tegenwoordig deel uitmaakt van de Hogeschool Zeeland te Vlissingen; Bouwen woont thans in Kapelle-Biezelinge. Toch is hij zijn komaf en vooral zijn 'moerstaele' niet vergeten, integen deel. In het Flakkeese dialect heeft hij - inmiddels alweer enige tijd gele den - een cd gemaakt met liedjes van vroeger van en óver Flakkee. De gezongen teksten schreef Bouwen zelf, evenals de begeleidende muziek. Hij begeleidt zichzelf op een klassiek instru ment: een clavecimbel; daardoor wordt het oude en authentieke van zijn liedjes extra onderstreept. Ook de cd-opname verzorgde hij zelf, hij maakte er zelf een tekstboekje bij en verkoopt beide. Als je terugkijkt naar vroeger komen de gebeurtenissen van toen weer tot leven, vindt Bouwen Breeman, die in het dage lijks leven overigens maar zelden meer dialect spreekt - dat doet ie alleen nog als hij op het eiland z'n familie bezoekt. Maar op zijn cd blijft zijn Plaatse komaf niet verholen. instaUatiebedrijf ISO 9002 Joke NoordIjk-van Ingen In Flakkeecialiteiten Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MELISSANT - In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in een woning aan de Bouwdijk. Men kwam binnen via een raam en de gehele benedenverdieping werd doorzocht. Een rijbewijs, bankpas en sie raden werden weggenomen. Uit de kelder nam men geld weg en vanaf het erf een Opel Kadett. SOMMELSDDK' - Maandagmorgen vroeg is er ingebroken in een woning aan de Kool mees. Men kwam binnen door middel van braak. Bankpasjes en autosleutels werden vveggenomen. Een Toyota Landcruiser die bij de woning stond werd met de gestolen sleutels geopend en ontvreemd. DEN BOMMEL - Dinsdagavond omstreeks tien uur vond op de Molendijk een aanrij ding plaats. Een 36-jarige automobiliste uit Den Bommel kwam door nog onbekende oorzaak in de berm terecht en botste vervol gens tegen een boom. Zij werd met ernstig letsel, waaronder inwendig letsel, naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. SOMMELSDIJK - Dinsdagmorgen ontdek te een 34-jarige bewoner van de Lijster dat onbekenden in de nachtelijke uren in z'n bij z'n woning geparkeerd staande auto hadden ingebroken. Uit de auto, waarvan een por tierruitje was ingeslagen, werden enkele cd's en de radio/cd-speler weggenomen. Ook een 24-jarige bewoonster van de Vink kreeg ongewenst bezoek in haar geparkeerd staande auto. Ook hier werd een ruitje inge slagen, waarna men de radio/cd-speler weg nam. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Onafhankelijk beleggingsadvies met positiebewaking Resultaatafh. vergoeding mr. A. van der Veer (0187) 609012 www.profiteffect.com iaSoramelsdPi. HavfeMind 7, Soitiinetsdljk, tel. (0187) 48 33 28 REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Nu in het stadje Goedereede voldoende par keergelegenheid is gerealiseerd wil het ge meentebestuur uitvoering geven aan zijn besluit dat de Markt in Goedereede parkeer vrij moet blijven. In overleg met de politie is bepaald, dat met ingang van 21 juli aanstaande het parkeer verbod op de Markt ook daadwerkelijk zal worden gehandhaafd. Dit betekent dat vanaf die datum de politie verbaliserend zal optre den. Zoals bekend is het verboden om zowel op het middengedeelte van de Markt, maar ook aan de zijkanten van de Markt uw auto of ander motorvoertuig te parkeren. Verwezen wordt naar het parkeerterrein ach ter de Brandweergarage aan de Doelweg. Daar is ruim voldoende plaats om te parke ren. Maandag 9 juli werd een drukke dag voor de zojuist te Stellendam gestationeerde red dingboot Prinses Margriet. De Kustwacht- post Ouddorp alarmeerde de bemarming ongeveer 11.30 uur voor de viskotter OD 18 'Johannes Lars'. Deze was vissende ten NW van boei BG2 (Brouwershavense Gat) toen het vaartuig te maken kreeg met motorpro blemen. De snelle Prinses Margriet was in zeer korte tijd ter plaatse en ook het zuster schip, de Graaf van Byland uit Burgsluis, arriveerde al snel bij de visser. De beide red dingboten maakten vast aan de OD 18 en brachten het schip naar de buitenhaven van Stellendam, waar het werd afgemeerd aan één van de steigers bij de visafslag. De Prin ses Margriet meerde rond vier uur weer af aan haar eigen steiger. Dat was overigens niet voor lang, want ongeveer 16.40 uur bracht de Kustwacht- post Ouddorp ze weer in actie. De Russische surfer Gregori Popov, die acht jaar geleden op zijn surfplank vertrok uit de Zwarte Zee heeft al een hele reis achter de mg. Hij is op weg naar vrienden in Denemarken. Maan dag vertrok hij uit Stellendam om zijn weg weer te vervolgen. Vanwege de stroom en de wind, die voor hem ongunstig waren, kon hij niet voorbij de Maasvlakte komen. De poli tie signaleerde dat en waarschuwde de Kust wacht, die op haar beurt de Prinses Margriet opriep. Zij namen de Rus met zijn materiaal aan boord en brachten hem naar de Nieuwe Waterweg, waar hij werd overgedragen aan de reddingboot van Hoek van Holland, de Kapiteins Hazewinkel, die hem meenam naar haar eigen station. De Stellendamse reddingboot kon weer terugkeren naar haar eigen ligplaats in de buitenhaven. Op D.V. zondag 15 juU wordt er in de Gere formeerde Kerk van Ouddorp een thema- dienst gehouden: Een speciale kerkdienst waarin een bepaald thema van alle kanten wordt belicht. De bijbel is daarin de leidraad. Nieuwsgierige mensen zullen zich thuis voe len in deze dienst. Op deze zondag hoopt ds. J. Koster aan de slag te gaan met het thema: De zonde tegen de HeiMge Geest. Voor veel mensen is dit een beladen thema dat gevoelens van angst en onzekerheid te weeg brengt. De vraag zal zijn wat er met deze woorden bedoeld wordt en waarom Jezus deze opvallende woorden gebruikt. In ieder geval zal duidelijk worden dat er in dit verband ook nadrukkelijk over vergeving gesproken wordt: Hoe kun je zeker zijn van Gods vergeving? De dienst begint om 18.30 uur en iedereen is van harte welkom! (Meer weten: 0187-683431). Het organiserend comité op de nieuwe Havebpromenade ze zijn er klaar voor. Morgenmiddag, zaterdag 14 juli, wordt in Middelharnis om half twee het vernieuwde Havenhoofd feestelijk in gebruik genomen. In de afgelopen periode is daar veel werk verzet. Het gebied is er opnieuw ingedeeld en bestraat, van speelse elementen, bankjes en groen voorzien. 'Was het Havenhoofd in de vorige situatie geheel voor auto's toegankelijk, met de nieuwe indeling mogen motor voertuigen niet verder dan halverwege, zodat voetgangers en fietsers rustig en ongehinderd kunnen uitwaaien of genieten van een wijde blik over het water - vandaar dat het gebied de kwalificatie Havenpromenade verdient. Tijdens de feestelijkheden, van half twee tot vijf uur, is er heel wat te beleven: diverse kraampjes, een werk- en vrijetijdsshop, poters met spek, helicopterrondvluchten, alsmede een vrijmarkt, ballenbak en een springkussen voor de kinderen. De middag omvat zowel een officieel als 'minder officieel'gedeelte. Tijdens het ofiïciële deel zal de openingshandeling van de Havenprome nade plaatsvinden, verzorgd door het college van B&W en 'Menheerse ProjectenIedereen is van harte welkom. 't Was in 1953 dat het hele gezin van uit Ouddorp naar Canada vertrok: Kees (van Kee Bok) Grinwis, met z'n vrouw Ma Akershoek en zeven kinde ren. Eén van die kinderen is dochter Miep. En al vanaf de eerste week dat ze in Canada was, is ze gaan corre sponderen met degenen die haar in haar vaderland lief en dierbaar waren (en nog zijn!) en dat doet ze nu al bij na een halve eeuw. Deze maand is ze weer in Ouddorp, samen met haar jongere zus Corry. Het is voor Miep de zesde keer dat weer 'op durp' is, voor Corry is het de derde keer. En allebei praten ze nog Ouddorps! Het was een verschrikkeUjke verandering om vanaf de Dorps weg in Ouddorp het leven in Canada te beginnen. Toen in 1953 de watersnoodramp zich had afgespeeld zijn velen naar Canada vertrokken, zo ook 'onze' famihe Grinwis. Toen ze daar kwamen hadden ze werkeUjk niks. Geen huis, geen auto, geen inkomen, geen werk, geen famihe..., zelfs de contai ner met bezittingen was er nog niet; die kwam tien dagen later uit Holland aan. Er woonden daar wel Hollandse families; die kwamen hen op weg naar het nieuwe vader land al tegemoet en daar vonden ze in het begin ook onderdak. Maar 't was natuurlijk ondoenUjk om de negen gezinsleden alle maal bij één famihe onder te brengen. Daar om werd het gezin direct al verdeeld over verschillende gastgeziimen en.u kunt wel indenken wat dit voor de kinderen heeft betekend. Miep en Corry weten het nog goed: het duurde wel een week voordat ze vader weer zagen.Maar al gauw kregen ze een oud huisje en een oude auto. Ook dat laatste hadden ze nodig vanwege de enorme afstanden in het nieuwe vaderland. De enige sociale contacten waren in 't begin de zon dagse kerkdiensten; daar werd dan ook tel kens weer naar uitgekeken! 't Was in de maand september toen ze in Canada kwa men en toen daar de scholen begonnen stond het gezin er eigenhjk niet bij stil dat dit ook Op D.V. maandag 23 juU start de Vakantie- Bijbel-Week met als thema: de Supermag neet. Een geweldige belevenis voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar! Er zijn heel veel leuke plannen uitgewerkt. Dat wordt iedere dag zingen, luisteren naar een bijbelverhaal, poppenkast kijken voor de kleintjes en knutselen. Neem je dan ook je eigen etui met stiften of kleurpotloden en een puntenshjper, lijm en een schaartje mee?! 's Middags zijn er leuke en spannen de activiteiten zoals een speciale speurtocht én nog veel meer. Natuurlijk worden er op donderdag pannenkoeken gegeten. Op deze dag is er 's avonds ook een speciale ouder avond om te laten zien wat we met elkaar beleefd hebben. ledere ochtend begint het programma om 9.30 uur. De deur zwaait al om 9.15 uur open. Het ochtendprogramma eindigt om 11.30 uur. 's Middags duurt het programma van 13.30 tot 15.30 uur. Alle kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar zijn van harte wel kom. Dit mag je niet missen! Deze Vakantie Bijbel Week wordt georgani seerd door een aantal leden van de Gerefor meerde Kerk in Ouddorp en bij deze kerk moetje dus ook zijn om mee te doen! (Meer informatie: Marieke, 683997; Wilma, 683471Jeannette, 683894; Marianne, 492994; Marga, 683581 of Jacquehne, 683431). De Ouddorpse konijnen- en pluimveefok kers vereniging 'Nut en Genoegen' organi seert ook dit jaar weer 6 bingo's. Op de data 12,19 en 26 juU en 2, 9 en 23 augustus zijn er voor jong en oud weer mooie prijzen te winnen in één van de 8 ronden. Of de hoofd prijs in de superronden met al klap op de vuurpijl een boodschappenmand. De bin go's starten om 20.00 uur in m.f.g. De Dorp- stienden te Ouddorp. Iedereen is vanaf 19.15 uur hartelijk welkom. Graag tot ziens op één van de bingo's! hen gold, ze moesten er door de Canadezen aan worden heriimerd. Maar ja, tóen begon het: 'Miep' is absoluut geen Canadese naam. Dan maar Jacomine (Dzjek'mien), want Miep's geboortenaam luidt Jacomijntje. Maar ook dat was niet Canadees genoeg. Dus werd het afgekort tot Jacky (Dzjekkie), dat paste wel in de rijtjes van Canadese namen. Wat dat betreft had Corry het heel wat makkelijker: zij kon gewoon Corry blij ven. Miep heet nu alleen nog Miep als ze in Ouddorp is, nü dus. In 1959 verhuisde het gezin naar Guelph (Ontario) en daar wonen Miep en Corry nog met de familie. Allebei zijn ze getrouwd. Miep heet nu McLelland en heeft twee kinderen, Corry heet thans Ferguson, ze heeft één kind én een klein kind. Het leven in Canada is goed, zeggen ze. Terug naar Holland komt in hun gedach ten niet op, maar dat kan ook niet als je al vanaf je kinderjaren in Canada bent opge groeid. Maar als ze in Ouddorp zijn vóélen ze het toch: hier liggen onze wortels. De Corry (l.) en Miep (r.) 'wienkelties op durp en de kèrreke', het bKj- ven vertrouwde beelden. Morgen, zaterdag 14 juli, keren de Ouddorp se Canadezen weer terug, na drie weken Ouddorp. Veel familie en bekenden zijn weer met een bezoek vereerd. Afgelopen donderdagavond hebben ze zich, samen met de Ouddorpse Jan Grinwis (Jan van Pou van Jan van 't licht), over hun geslachtsnaam gebogen. Jan Grinwis houdt zich intensief bezig met de genealogie van zijn geslacht en via internet is hij met de Canadese Grinwis- zussen in contact gekomen. Dat er na zoveel jaar nog zoveel goede contacten bestaan is komt eigenlijk door de corresponderende Miep. Elke week gaat er van haar een brief of kaart (soms met foto) naar Nederland. En zo onderhoudt ze nu al bijna een halve de contacten met ooms, tantes, neven, nichten en 'oude' bekenden. Hij zingt er over Dingeman, de durpsom- roeper van De Plaete (die hij zelf ook nog goed gekend heeft); of over de Wienkel van Jaop (de winkel van Bouwen's vader): In de wienkel van Jaop was van alles te kaop: toaverballen en kauwgom om te knallen, ulevellen en pinda's om te pellen. kaes en worst en vicks voor op de borst, poeiers en pillen om de pien te stillen. koekjes en brokken en zure stokken, dassen en petten en sigaretten voor 'n daelder of'n riks, maar de praetjes, de praetjes, die kree je voor niks. of over zijn ervaringen tijdens de water snoodramp in 1953: ...Mit z'n allen op de zolder want 't waeter steeg wèl haag, en de toonbank in de wienkel stieng al hêêl gauw nie mêêr draag. Alles wat 'r mar kon drieve dreef daer in de winkel roend. Waeter, waeter en nèrges groend. Buten zag ik paerden drieve want de straete was 'n rivier. Voor liefhebbers: de cd en/of het boekje 'Flakkee in Vroeger Tied' zijn verkrijgbaar bij Bouwen Breeman, Noordstraat 25 te Kapelle-Biezelinge, tel. 0113-344909, en bij Bouwen's zus Willy Vermaat-Breeman, Esdoomstraat 23 te Ooitgensplaat, tel. 0187-632332. Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 wm Langeweg 38 Nieuwe Tbnge Tel. 0187-651396 KEMA CERTtFOTE 36570 Het grootste doel in haar leven is het uitdragen van Gods woord. Ze doet dat in het tropische Centraal en West-Afrika. Niet zomaar ergens in een dorp maar door middel van Tele-Vie-Deo programma's die door een tele visiestation worden uitgezonden. Deze vrouw is Joke Noordijk-van Ingen. Ze werd 47 jaar geleden geboren in Herkingen. Ze ging in de ver pleging werken en verhuisde naar Nieuwegein. Nu woont is in Burking Faso. Deze bijzondere vrouw vertelt zaterdagmorgen om 9 uur over haar leven en over haar beweegredenen om dit werk te gaan doen met Jan Lod der in het programma 'Hakkeecialiteiten' van Radio Rakkee. De herha ling van het programma is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1