LITIE Bij de Bron totaal vernieuwd Zomerfeest Hernesseroord druk bezocht 0900-8844 (30 cpm, 'Gebouwtje' van toen is volwaardig hervormd centrum geworden Wijgevoel onder een stralende zon Themadienst 'Bang?' Zomerzangavond in Goedereede Nieuws van de Wereldwinkel innaard chr. streekblad op gereformeeTde grondslat voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Abonneert U op Eilanden-Nieuws RTM-museum opent met modelbouwbeurs het hoofdseizoen Watersporter overleden Goereese seizoenmarkt gaat weer van start! Rotterdam-Rijnmond Snelheidscontroles Fietser gewond na val 'Aanstekers' in de vorm van stiletto's actief in beeld en geluid MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee STELLENDAM/OUDDORP - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield donderdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles op de N57 in Stellendam en op de Vrijheidsweg in Ouddorp. Tussen half acht en half tien en half twee en drie werd gecontroleerd op de N57 ter hoogte van Stellendam.van de 1060 passerende automobilisten hielden 155 zich niet aan de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 150 km/uur. Op de Vrijheidsweg, waar tus sen half elf en twaalf uur werd gecontro leerd, hielden 124 van de 280 passerende automobilisten hun gaspedaal te diep inge drukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 109 km/uur in plaats van de toegestane 50 km/uur. STELLENDAM - Zondagmiddag kort voor drie uur kwam op de parallelweg van de Haringvlietsluizen door nog onbekende oor zaak een 33-jarige man uit Heinenoord op z'n racefiets ten val. Het slachtoffer liep daarbij enkele hoofdwonden op en had tevens nekklachten en hoofdpijn. De fietser, wiens fietsframe totaal was afgebroken, werd voor behandeling naar het Zuiderzie kenhuis in Rotterdam vervoerd. OOLTGENSPLAAT - Politiemensen van het district De Eilanden hebben zaterdag middag op een braderie aan de Langeweg aanstekers in de vonn van stiletto's in beslag genomen. De melding kwam van een mede werker van de Stichting Namaakbestrijding uit Amsterdam. Deze stuitte bij een controle van een kraam op de aanstekers. De 46-jari- ge kraamhouder uit Bergen vertelde dat hij de 'aanstekers' had gekocht op een beurs in Dusseldorf. De eigenaar deed vrijwillig afstand. Met een grote modelbouwbeurs op zaterdag 14 juli a.s. opent het R.T.M.-trammuseum aan de Brouwersdam in Ouddorp haar hoofdseizoen. Van 11.00 tot 17.00 uur staat de grote remise aan de Punt-West vol met modelbanen en andere exposanten op het gebied van modelbouw. Om 11.30 uur ver trekt de eerste dieseltram vanaf de museum- remise naar Port Zélande. Daarna vertrekken de trams om 13.00 uur, 13.30 uur, 14.30 uur, 15.00 uur en 16.00 uur. Op het station Port Zélande wordt er met een goederenmaterieel gerangeerd. Bezoekers aan de modelbouw beurs (entree f 4,-) krijgen korting op de rit prijs. Voor meer informatie over of meedoen met de beurs kunt u contact opnemen met de heer H.H. v.d. Handel uit Hellevoetsluis, tel.: 06-48080757. Op de woensdagen in juli en augustus wordt er met stoom gereden vanaf 13.00 uur (eerste rit om 11.30 uur met R.T.M.-dieselmaterieel uit de jaren '50), idem op de donderdagen 26 juli en 2,9 en 16 augustus. Ter afsluiting van het hoogseizoen organiseert de R.T.M, op 15 en 16 augustus speciale kinderdagen waarbij voor de kleine passagiers allerlei activiteiten worden geor ganiseerd. Met de Open Monumentendag op 8 september sluit de stoomtram het zomer seizoen af met een speciale manifestatie rondom het thema 'Eigen huis en haard'. Voor inlichtingen kunt u terecht op tel.: (0187) 689911 ofrtm-ouddorp@planet.nl. Op donderdag 5 juh jl. werd de bemanning van de Ouddorpse reddingboot Tuimelaar door de kustwacht post Ouddoip opgepiept. Men kreeg de melding door dat er op een jacht, wat afgemeerd lag op het eiland Archipel, een man onwel was geworden. Tij dens de reis daarheen kreeg men het bericht dat de man werd gereanimeerd. Ter plaatse werd door de bemanning van de Tuimelaar het reanimeren overgenomen. Vervolgens werd er ambulancepersoneel vanuit de Oud dorpse haven overgevaren naar de Archipel. Tevens werd er assistentie verleend door de duikgroep van de brandweer uit Brouwers haven. Helaas mocht het reanimeren niet meer helpen en overleed de 53 jarige, uit Limburg afkomstige, man aan een hartstil stand. Door de Tuimelaar werd vervolgens het zeiljacht naar de Ouddorpse haven gesleept. Ben je niet al te bang uitgevallen? Kom dan zeker op zondag 15 juli om 9.30 uur naar de Gereformeerde Kerk te Middelhamis! In een speciale dienst is er dan aandacht voor de kinderen, die binnenkort de basisschool verlaten en daarbij dus ook de kindeme- vendienst. Enkele leden van het kindeme- vendienstteam hebben deze dienst voorbe reid en samen met jeugdouderling Carolien Malie-paard zullen ze deze dienst ook lei den. Het combo o.l.v. Peter Schouls zorgt voor de muzikale begeleiding. En enkele uit groep 8 nemen actief deel in de dienst. We verwachten niet alleen alle kinderen van groep 8, maar iedereen, jong en oud, met en zonder stalen zenuwen. Maak het mee, zorg datje erbij bent! Deze zomer zijn er weer zomerzangdiensten in de mooie hervormde kerk van Goederee de. Op de kalender staat de eerste zang avond voor morgenavond, woensdag 11 juli D.V. gepland. Aan de avond werken diverse mensen mee. Orgelklanken zijn te horen door het spel van de heer K. van Eek. Onder leiding van de heer J. de Geus zuigt het Stadskoor 'Goeree' een aantal liederen waaronder 'Lobe den Herren' van Helmut Walcha en 'Teach me, o Lord' gecompo neerd door Thomas Attwood. Ook worden er liederen uit het liedboek gezongen. Het 'Neem mijn leven, laat het. Heer, toegewijd zijn aan Uw eer' is ook in de liturgie opge nomen. Natuurlijk is er plaats voor samen zang. Het programma bevat hierbij zoge naamde beurtzang, d.w.z. coupletten afwis selend gezongen door het koor en door alle aanwezigen: Psalm 122 wordt op die wijze in het geheel gezongen. Zoals gebruikelijk is er een meditatie ongeveer halverwege de avond. Deze wordt verzorgd door dominee C. van de Worp te Ede. ffij leest Psalm 86 en mediteert aan de hand van het thema 'Kunt U mij de weg vertellen naar Al met al belooft het een mooie avond te wor den met een gevarieerd programma. U en jij bent hartelijk uitgenodigd. De toegang is vrij, bij de uitgang wordt een collecte gehouden. Na de zomerzangdienst is ieder uitgenodigd in de Ark voor een kopje koffie, thee of frisdrank. De avond begint om 19.30 DEN BOMMEL - Met een officiële opening, een receptie en een open dag heeft de kerkvoogdij van de Nederlandse Hervormde gemeente in Den Bommel het totaal vernieuw de verenigingsgebouw in gebruik genomen. Vrydagavond en zaterdag togen veel Bommelaars naar het naast de kerk gelegen gebouw om het resultaat van een halfjaar noes te arbeid te bewonderen. Blij en dankbaar zijn de hervormden van het Flaickeese dorp. En terecht. Het verouderde, onpraktische en te kleine verenigingsge bouw van vroeger, door vrijwel iedereen het 'gebouwtje' genoemd, is in luttele maanden uitgegroeid tot een volwaardig hervormd centrum. Een centrum met veel meer ruimte, een fraaie keuken, een extra toiletgroep (met invalidentoilet) en een aantrekkelijk licht interieur. Voor het gebouw is bovendien het aantal parkeerplaatsen vergroot én de bestra ting vernieuwd. Gemakkelijk bereikbaar Al met al: een enorme verbetering in verge lijking met de oude situatie. Toen de ont moetingsruimte nog boven was - onder het warme dak en pas bereikbaar na het beklim men van een trap, een bezigheid die voor oudere gemeenteleden niet altijd een gemak kelijke opgave was. Toen de keuken nog een keukentje was en de 'werkers' elkaar regel matig in de weg liepen. En toen de vloer nog bedekt was met biezen matten. Nu is de vloerbedekking uit de jaren zeventig vervan gen door een donker tapijt. De grote ont moetingsruimte en de keuken zijn beneden, grotendeels in het aangebouwde gedeelte; praktisch en gemakkeSjk bereikbaar. En onder het dak beschikt de jeugd van de kerk nu over een eigen honk met een eigen keu kentje en - onderaan de trap - eigen toüetten. De bekende geschiedenis van 't gebouwtje gaat terug tot 1947, toen de Nederlands-her vormde gemeente van plan was achter 'het pakhuis van Mast' een fietsenstalling te realiseren. De begrote kosten, 1214 gulden, waren te hoog gegrepen voor de Bommelse hervormden en het plan bleef een plan. Toch nog meer dan een halve eeuw geleden, in 1950, werd op initiatief van J. Goemaat 'een kas tot oprichting van een verenigingsge bouw' gesticht. De eerste storting was op 22 mei van dat jaar binnen: 500 gulden. Ouderlingkerkvoogd Joh. van Dijk onthulde vrijdagavond het nieuwe naambord van het ingrijpend vernieuwde verenigingsgebouw Bij de Bron. Bij de Bron Maar het duurde nog enige jaren voordat de korenschuur tot verenigingsgebouw was omgevormd. De kosten werden betaald via een lening en de uitgifte van schuldbekente nissen en obligaties. In 1977 was de eerste verbouwing en kreeg het pand tevens een naam. Uit de dertien voorgestelde namen - waaronder Eben Haëzer, Silo, Korenzolder, Graankorrel, Onder de Toren en Pakhuis - werd Bij de Bron gekozen. „In de Bijbel komt de bron niet voor, wel de fontein", vertelde Joh. van Dijk, ouderhng- kerkvoogd en voorzitter van de bouwcom missie, vrijdagavond tijdens de opening. „Bron is bedoeld als kerk, vandaar de naam Bij de Bron." Bij de Bron heet hét gebouw nog steeds. Dat bleek uit het naambord, dat Van Dijk na zijn 'korte wandeling door de geschiedenis' ont hulde naast de ingang. Vlak daarvoor had hij verteld, dat drie eerdere verbouwingsplan- nen niet konden doorgaan, en dat de bron van het nu gerealiseerde plan dateert van eind 1998. Na het tekenen, het verkrijgen van een bouwvergunning en het rondbreien van de financiën, kon in december 2000 een belendende garage worden gesloopt en op 8 januari 2001 daadwerkelijk worden begon nen met het bouwproject. Het werk is net binnen het halfjaar gerealiseerd. De kosten konden worden gedrukt door een deel van de werkzaamheden, met name het slopen en verven, door vrijwiUigers te laten uitvoeren. Psalm 36 "Het 'gebouwtje' is niet meer", rondde Van Dijk zijn toespraak af. „Die tijd is echt voor bij. Nu hebben we een hervormd centrum voor de huisvesting van alle verenigingen." Dominee P. van Duijvenboden, die zich zijn warme ontvangst in.de oude ontmoetings ruimte nog goed kon herinneren, sprak na de openingshandeling over Psalm 36, waarin wordt gesproken over de fontein des levens, de levensbron. „De bron is het levensbegin, de oorsprong, maar zorgt ook voor het onderhoud van het (geestelijk) leven. Als gemeente en als individu moeten we leven bij de Bron, bij de Heere. Door 't Woord komen we bij de Bron, de fontein van het leven." De naam, zo bleek uit de woorden van dominee Van Duijvenboden, was bijna 25 jaar geleden dus goed gekozen. MIDDELHARNIS - Je moet maar geluk hebben. Dagen lang was het tropisch heet - en dus geen weer om een feest te bezoeken. De dag van het feest zelf bood betere tempe raturen, maar had in de ochtenduren weer ander ongerief in petto: plensbuien van het zuiverste water. Maar 's mid dags brak de zon door boven Flakkee. En zo werd het zomerfeest van Hernesseroord toch een succes. Een stra lende zon zorgde ervoor dat het jaarlijkse festijn zomerse trekken kreeg én enkele duizenden mensen een amusante middag meemaakten. Hernesseroord - of beter gezegd: Zuidwester Goeree-Overflakkee - had het feestje dit jaar het thema muziek gegeven. "De meeste cliën ten van Zuidwester vinden muziek leuk, dus dan krijg je ook een leu ke dag", verklaart Johan Versluis, voorzitter van het organisatieco mité, de themakeuze. Draaiorgel Maar; muziek heeft altijd te maken met persoonlijke smaak, dus moest er de nodige variatie in het programma worden gebracht. Dat lukte vrij goed. Liefhebbers van korpsmuziek konden hun hart opha len bij optredens van de muziekverenigingen Voome-Putten, Amici- tia (Dirksland) en ApoUo (Nieuwe Tonge). Een andere categorie muziekgenieters werd bediend door enkele bands, waaronder the Heartbreakers. De laatste band had een cross-over van stijlen willen bewerksteUigen door een aantal koperblazers van Amicitia op het podium uit te nodigen, maar - helaas voor de toehoorder die wel in is voor iets aparts - ging dat samenspeelfeestje niet door. Andere muziek die op het zonovergoten terrein van Hernesseroord kon wor den gehoord was afkomstig uit de instrumenten van een vrolijk dwei- lorkest en een heerlijk piepend en kreunend draaiorgel. En natuurlijk gaven ook de Roffels, dé band van Hernesseroord zelf, een concert. „Het is dit jaar een echt Flakkees feest", zegt Versluis. „Alle muzi kanten die hier vandaag optreden komen van Flakkee. Met uitzonde ring dan van Muziekvereniging Voome-Putten, die speelt omdat Sempre Crescendo niet kon komen." Dieselmotoren Toch had het zomerfeest meer te bieden dan muziek alleen. Zo was er een braderie annex vrijmarkt, volop eten en drinken, een stand van de Nollestee met interessant geprijsde plantjes en probeerden cliën ten van Zuidwester hun zelfgemaakte spullen aan de man te brengen. De kleine jeugd kon plaatsnemen in een treintje dat niet computerge stuurd was en dus gewoon reed. De mobiele vijver van de model bouwvereniging trok constant belangstelüng voor de rondjes varen de scheepsmodellen. En ook de pompende dieselmotoren wisten de nodige interesse op te wekken. Volgens Johan Versluis bezochten enkele duizenden mensen het gezellige buitenfestijn. Daarmee schaarde de laatste editie van het evenement zich in een traditie van ruim vijfentwintig druk bezochte zomerfeesten. Versluis: "Alleen vorig jaar was het een stuk minder. Toen werd de vernieuwde Parlevinker (de supermarkt op het terrein van Hernesseroord, red.) geopend, maar dat feest viel helemaal in het water. Het jaar daarvoor hadden we geen zomerfeest. Dit jaar hebben we de draad weer goed opgepakt, ook om er in de toekomst, als hier een woonwijk is gerealiseerd, een wijkfeest van te maken." Wijgevoel De essentie van het zomerfeest zal echter niet veranderen in die toe komst vol verandering. „Het doel is al jaren om midden in de zomer, voordat iedereen met vakantie gaat, iets samen te doen", aldus de voorzitter van het organisatiecomité. "Om een feestje te vieren met wijgevoel. Nee, niet alleen voor de cliënten, hun familieleden en de medewerkers van Zuidwester, maar zeker ook voor de mensen uit het dorp en de rest van het eiland. Integratie vinden wij heel belangrijk." Gezien de gezellige drukte, zaterdagmiddag, beantwoordt de feest- formule aan de gestelde verwachtingen en doelstellingen. Je moet maar geluk hebben. Het is vier uur, het feest is voorbij; de zon laat zijn laatste stralen zien en verdwijnt achter de wolken. Een tijdje later plenzen de vette regendruppels naar beneden. Weet al waar Abraham de mosterd haalt? Bij de Wereldwinkel! Wij hebben Kaapse mosterd met honing, bereid door Op Soek in Zuid-Afrika. Omdat Fair Trade een faire prijs betaalt, kan Op Soek een deel van de opbrengst investeren in een lokale basis school. U kunt de Wereldwinkel vinden op onze nieuwe locatie: Nieuwpad 50 (ook wel Spuipad genoemd) aan de parkeerplaats ach ter D'n Diek. Wij zijn iedere zaterdag geo pend, van 9.00 uur tot 17.00 uur. Aanstaande zaterdag, 14 juli, kunt u ons ook vinden op de Jaarmarkt in Herkingen. Tot ziens! 0UDWW*-WtiMrt»t3iH 101871681611 f« «3734 KNgS^hinhhopHoyiOom 171 tri^ Op donderdag 12 juli a.s. zal de Goe reese seizoenmarkt weer van start gaan. De ervaringen van het vorige jaar, gevoegd bij de positieve reacties van het publiek, hebben het gemeente bestuur doen besluiten ook dit jaar weer een seizoenmarkt op te zetten. De seizoenmarkt is in 2000 ingesteld op ini tiatief van de gemeente Goedereede en de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel en bedoeld om de al jaren bestaande warenmarkt van Goedereede te versterken. In samenwerking met de VW-Ouddorp aan Zee en mede door sponsoring van de Rabo bank West-Flakkee is het ook dit jaar weer gelukt een seizoenmarkt van de grond te krij gen. Al worden er dit jaar minder kooplui verwacht, gesproken kan nog steeds worden van een uiterst gevarieerd aanbod. Twee marktdagen krijgen een bijzonder karakter. Doetincfiemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 namehjk die van 19 juU en die van 9 augus tus. Deze beide feestmarkten zullen staan in het teken van de Euro, die op 1 januari 2002 'van ons allemaal wordt'. Onder het pubhek zullen daarbij door Mister X vele waarde bonnen worden verspreid (in Euro's!), die men direct op de markt kan besteden. Ook aan de kinderen wordt gedacht: er komt een groot springkussen, verschillende spellen en een kindervrijmarkt. De seizoenmarkt duurt tot en met 30 augustus a.s., wekelijks op donderdag van 8.00 tot 12.30 uur in het his torisch centrum van Goedereede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1