PI^LITIE Nieuwe Tongse schoolkinderen Itennen 'iiun' verlteersregels goed \>J 100 jaar Rabobank Middelharnis itiotHeetemoH ^zn -^-S 0900-8844 (30 cp.) ■(yMmnaard Jubileumbijeenkomst druk bezocht Foro Jaar uitvoering Muzieiiscliool 'Goeree-Overflakkee' Parkeren in centrum Ouddorp Zomeravondconcert te Dirksland Vakantie zomerfeest chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Visser Meubelen Abonneert U op Eilanden-Nieuws WWW.KNOPSBV.NL QAIIAOI IClI^^ ^^S Visser Visser Hans Ottink in Fiakkeecialiteiten wwvtf.dereusvastgoed.nl Ü^irtelp: welkom in de sho^froomTmt inSotntnelsdp:. Middelharnis B.V. instattatiebedrijf Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions Incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL Yoor aHPorydeMiftetplezier BARENDRECHT. TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 617 300 Op 4 juli jl. was het feest bij Rabo bank Middelharnis. Op deze datum vierde de bank haar 100-jarige jubi leum. Het begon allemaal op 4 juli 1901 in een woonhuis aan het Markt- veld in Sommelsdijk. Nu, in 2001, is Rabobank Middelharnis een bank met meer dan 75 medewerkers en ruim 2000 leden. Op deze feestelijke dag vond een Jubileumbijeenkomst plaats in 't Prieel van Recreatiecen trum De Staven Ondanks de warmte bezochten ruim 400 mensen deze bij eenkomst om directie, bestuur en raad van toezicht te feliciteren. Feestrede Ledencadeau Welzijn van de gemeenschap actief in beeld en geluid Toekomst Vrijdag 6 juli 2001 73e jaargang nr. 7018 Rotterdam-Rijnmond 1 district De Eilanden t Basiseenheid Goeree-Overflakicee ^Aanrijding ;SOMMELSDIJK - Dinsdagmiddag ■omstreeks half zes vond op de kruising 'N215/Dorpsweg een aanrijding plaats. Een 89-jarige fietser uit Sommelsdijk zag bij het oversteken van de weg een naderende perso nenauto, bestuurd door een 60-jarige man uit Dirksland, over het hoofd. De man werd met zeer ernstig letsel in kritieke toestand naar het ziekenhuis in Dirksland overgebracht. Een 47-jarige vrouwelijke inzittende uit Dirksland van de personenauto werd met nekletsel eveneens naar het ziekenhuis ver voerd. Automobiliste met haast STELLENDAM - Woensdagavond omstreeks half zeven werd een 30-jarige automobiliste uit Ouddorp aangehouden, wegens het overschrijden van de maximum snelheid. Op de Plaatweg reed zij ongeveer 150 km/uur, waar 60 kin/uur is toegestaan. Op de Eendrachtsdijk reed zij ongeveer 130 km/uur. Zij werd aangehouden en kreeg ,twee processen-verbaal. Tel. {0187) 68 85 00 info@dereustvastgoed.nl Hoenderdijk 7a (centrum), 3253 AK Ouddorp aan Zee Tel. (0187) 68 85 00 Fax (0187) 68 85 01 Havweind 7, Sommelsdijlt, tel. (0187) 48 33 28 Morgenavond, aanvang 19.30 uur, hopen wij u te mogen ontmoeten bij de jaarlijkse grote presentatie van de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' in de aula van de Technische School, Schoolstraat 11 te Middelharnis. De toegang is gratis. Tijdens deze feestelijke avond, die min of meer het schooljaar afsluit, kunt u kennis maken met een representatieve dwarsdoor snede van het aanbod van de muziek school. In korte bijdragen treden alle ensembles, kleinere formaties en diverse solisten voor het voetlicht. Voor wat betreft de ensembles moet u denken aan de blok fluitensembles 'Cunando' en 'Tibiarum Cantus', het Flakkees Gitaarensemble, het Flakkees Flute-Choir, het gemengd ensem ble, een vocaal ensemble en een orkest van leerlingen van de Hafa-afdeling; deze leer lingen zijn lid van de verenigingen 'Apol lo' te Nieuwe Tonge en van 'Sempre Cres cendo' te Middelharnis. Elke docent etal eert zo samen met zijn leerlingen zijn vakgebied. Een fonkelnieuw initiatief is het optreden van een heus keyboardorkest wat zich presenteert met 'Luna' van Ales- sandro Safina. De klassen voor de Algemene Muzikale Vorming, waarin de jongste leerlingen van de muziekschool zitten, laten ook op een speelse wijze horen waar zij het hele jaar mee bezig zijn geweest. Als vanouds wordt de avond afgesloten met een spetterend optreden van het grote muziekschoolor kest. Dit jaar bestaat het orkest weer uit zo'n tachtig muzikanten die de meest uit eenlopende instrumenten bespelen. Onder leiding van docent Piet Westhoeve verras sen ze u met de Hongaarse Dans nr. 5 van Brahms, een Spiritual Medley en 'The Thunderbirds Theme' In totaal werken ongeveer 150 leerlingen actief mee aan het welslagen van deze avond. Deze musici, de docenten en het bestuur van de muziekschool nodigen u van harte uit om morgenavond te komen luisteren en hen te stimuleren met uw aan wezigheid. V.l.n.r. op de voorste rij: de tweede prijswinnaars, de eerste prijswinnares en Lydia van Kranenburg. Alle 33 leerlingen van de groepen 8 van de beide basisscholen in Nieuwe Tonge zijn afgelopen dinsdag geslaagd voor hun verkeersexamen. 's Morgens lieten ze op de fiets zien of ze hun theo retische kennis ook goed in praktijk wisten te brengen, en dat ging hen pri ma af. 's Middags volgde nog een ver- keersquiz tussen beide scholen in 'Ons Dorpshuis'. Zowel het verkeersexa men als de quiz werden georganiseerd door 3VO, afdeling Nieuwe Tonge. Tijdens de quiz moesten om beurten van bei de scholen koppeltjes leerlingen op het podi um komen om een serie vragen te beant woorden die bij getoonde dia's werden gesteld. Elk goed antwoord leverde een aan tal punten op en aan 't eind van de quiz zou bUjken van welke school de leerlingen het hoogst scoorden. Die mochten met een prachtige beker terug naar school. Ook de leerlingen van de school die 'verloor' kregen een beker - uiteindehjk deden die ook hun best - maar dat was dan een kleiner exem plaar. Spannend werd het toen de quiz ten einde liep! Kunt u begrijpen: het was maar één vraag minder die o.b.s. 'de Pannebakker' goed beantwoord had, en als ze van de c.b.s. 'Oranje Nassauschool' nu op 't laatst óók nog es een steekje zouden laten vallen... Maar nee, met slechts één vraagje voorsprong won de Oranje Nassauschool de 'echte' beker. Natuurlijk geeft zo'n uitslag wel aan dat bei de scholen niet voor elkaar onder doen. Ze weten best hoe 't moet in 't verkeer, en ook. hoe 't m'et moet.Daarover praatte poUtie- man Van Groningen, die de quiz leidde, dan ook flink in op de jonge verkeersdeelnemer- tjes. Want elke dag ziet hij hóe gevaarlijk ze op de fiets kunnen doen, ondanks dat ze het tijdens het examen en de quiz zo goed wis ten... Daarbij sloot ook wethouder Tiggel- man van de gemeente Middelharnis zich aan; hij reikte deze middag de verkeersdiploma's uit en deed daarbij tevens een beroep op ouders en leerkrachten om het goede voor beeld te geven als het gaat om de naleving van verkeersregels, want ook hij ziet wel eens wat.Tijdens de diploma-uitreiking, na de quiz, verdiende één leerling een bijzonde re pluim: Lydia van Kranenburg. Zij had én haar theorie én haar praktijk er foutloos van af gebracht. Daarom was er voor haar een enveloppe met inhoud - eerlijk verdiend! MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 In het centrum van Ouddorp is een blauwe zone waarin alleen op de aangegeven plaats geparkeerd mag worden, mits men gebruik maakt van een parkeerschijf. Middels deze parkeerschijf mag men dan maximaal 1 uur parkeren. Tot nu toe is de bezetting van de politie zodanig geweest dat hier nauwelijks op gecontroleerd werd. Met ingang van zaterdag 14 juli a.s. zal de politie hierop regelmatig gaan controleren en foutparkeer- ders gaan verbaUseren. Middels deze waar schuwing hopen wij dat u een bekeuring weet te voorkomen. Zaterdagavond 14 juli a.s. geven het Mannenkoor 'Ons Koor' uit Som melsdijk en het Chr. Gemengd Koor 'Sursum Corda' uit Dirksland onder leiding van de dirigent Willem Chris- tiaan Meyboom een zangconcert in de prachtige kerk van de Ned. Herv. Gemeente aan de Ring te Dirksland. Het Mannenkoor zal de volgende liederen zingen: 'Deutsche Messe' van Franz Schu bert, 'Pater Noster' van Albert de Klerk, 'Adoramus te Christe' van Th. Dubois, 'Nader mijn God bij u' van Gerrit Zoon, 'Bede voor 't vaderland' van P. Martin Zij- derlaan, psalm 42 van Klaas Jan Mulder, 'Ave verum' van W.A. Mozart en 'Tebe Poem' van G. Lokeman. Het gemengde koor zingt het 'Luthers Avondgebed' van de Flakkeese componist Arie J. Keijzer, 'de Heemlen roemen' van L. van Beethoven, 'Jubilate Deo' van Jac. Boer, 'Avondgebed' van Paul J. Boot, 'den hogen God alleen zij eer' van Leonardt Schroder, 'Wohl mir, dass ich Jesum habe' van J.S. Bach, 'Wer bis an das Ende beharrt' van F. Mendelssohn Bart- holdy en 'Lof zij de Heer' van Hugo Disder. Het Mannenkoor en het Gemengde koor zin gen samen: 'Geprezen zij de Heer', 'Gij die alle sterren houdt' en 'U zij de glorie'. Voor de liefhebber van koormuziek voor zowel gemengde koren als voor mannenkoren belooft zaterdagavond 14 juU een prachtige avond te worden, die u zeker niet mag mis sen. De koren zullen begeleidt worden door de organisten Anton Weenink en Andries Stam, beiden staan, zeker op Goeree-Over flakkee, maar ook daarbuiten, bekend als zeer goede musici. De heer A. Dubbeld van de Herv. Gemeente zal de avond openen en sluiten. De aanvang is 20.00 uur en de kerk zal vanaf 19.15 uur geopend zijn. Ter bestrij ding van de onkosten zal er een collecte wor den gehouden. REGISTERACCOUNTANTS De heer De Nijs opende deze feestelijke avond met woorden van welkom. Om 20.00 uur sprak de heer L. Vroegindeweij, wet houder economische zaken, de feestrede uit. Hij betreurde het dat mevrouw G. de Vries- Hommes, burgemeester van Middelharnis, door ziekte verhinderd was. "Een bank van vandaag is een wereld van verschil met een bank van vroeger," zei Vroegindeweij. "Als we alleen al kijken naar het balanstotaal zien we daarin een groot verschil. Dat beeld sprak ook duidelijk uit de fotocollectie die speciaal voor dit heuglijke feit gerealiseerd was. De heer Vroegindeweij gaf de overeen komsten en verschillen aan tussen de gemeente en het bankwezen. Beiden voor zien in een sociale functie, dit is goed her kenbaar bij Rabobank Middelharnis. De bank staat werkeUjk midden in de samenle ving. "De Rabobank Fietsdag, sponsoring van het Meekrapproject, computercursussen voor senioren: allemaal zaken waarmee de .Rabobank bewijst echt te weten wat er leeft in de gemeenschap," aldus Vroegindeweij. Om 21.00 uur kreeg de heer G. Joppe, oud- voorzitter van het bestuur, het woord. De heer Joppe had alle belangrijke gebeurtenis sen van de afgelopen eeuw op een rijtje gezet. Na zijn speech overhandigde hij het ledencadeau aan de heer H.A. Mijs, voorzit ter van het bestuur. Daarna verwijderde de heer Mijs de Rabovlag die voor het uitge stalde ledencadeau hing: zes kaarten van Goeree-Overflakkee vanaf 1415 tot omstreeks 1937. Ook bevat het cadeau het boekje 'Over banken gesproken', dit alles in een mooie map. Daarin wordt de geschiede nis van Rabobank Middelharnis beschreven, ook wordt er de geschiedenis van Goeree- Overflakkee in toegelicht. De heer Mijs bedankte de heer Joppe namens de leden voor dit prachtige ledenca deau. Ook bedankte Mijs de schrijvers van het boek: de heren M. Peekstok, W.A. Core- mans en J. Hoving. "Het is een bijzonder boek geworden", vond de heer Mijs. Hij gaf aan dat ook de oprichting van de Rabobank erg bijzonder was: deze was binnen maar Uefst vijf maanden gereaUseerd! Het idee van de Rabobank, een coöperatie, is geba seerd op solidariteit: samen sta je sterker. Immers, het doel van een coöperatie is het welzijn van de gemeenschap. En dit is dan ook waar Rabobank Middelharnis naar De heer Mijs (r.) ontvangt van de heer Joppe het eerste exemplaar van het ledencadeau Streeft. We zien dat terug in sponsoring, de zitting van managementleden in diverse ver enigingen en besturen én de activiteiten die de bank organiseert. "Rabobank Middelhar nis is een gezonde bank met een sterk team van medewerkers. Daar mag de bank trots op zijn!" eindigde de heer Mijs zijn speech. Daarna had de avond een informeel karakter en kon men onder het genot van een hapje en een drankje met elkaar van gedachten wisse len en de fotowand bewonderen. De Rabo bank kijkt terug op een zeer geslaagde avond! Geschiedenis Een eeuw geleden dus, dat Rabobank Mid delharnis werd geboren. Toen weliswaar nog geen Rabobank geheten, maar onder de naam 'Coöperatieve Boerenleenbank' ver toonde de huidige bank toen haar eerste levenstekens. Goed beschouwd nog eerder eigenlijk. Want aan het oprichten van een bank gaan natuurlijk bepaalde ontwikkelin gen vooraf, een periode waarin de boeren - toen ook al - het niet altijd even makkelijk hadden. De boeren moesten het van de handel heb ben en daarvoor hadden ze kredieten nodig. Die konden ze wel krijgen, maar dikwijls werden daar extreem hoge rentes aan gekop peld. Om de boeren daarvan niet al te afhan- kehjk te laten zijn, werden in het gehele land banïdcantoortjes opgericht. Zo ook in Middelharnis, of beter gezegd: in Sommelsdijk. In één van de vertrekken van een woning aan het Marktveld ontplooiden zich de eerste bankactiviteiten en al gauw kreeg deze prille kredietinstelling een goede naam op het eiland. In 1905 werd een pand betrokken aan de Ring, eveneens te Som melsdijk en in de volksmond 'de bank van Dirk Joppe' geheten, die toen bankdirecteur was - dat ging toen nog zo.Ook daar wer den de bankactiviteiten nog gewoon in een woonhuis verricht. Het zou pas in 1954 zijn dat een 'echt' bankgebouw werd gereali seerd; dat was aan de Langeweg in Middel- daarna 'onthult'de heer Mijs het ledencadeau door de Rabovlag weg te trekken. Zaterdagmorgen om 9 uur is de 68-jarige Hans Ottink uit Gorinchem te gast in het programma 'Fiakkeecialiteiten' van Radio Flakkee. Zijn vader was enige jaren burge meester in Dirksland. Hans kwam ter wereld in Rotterdam. Dat was niet zijn enige woon plaats want hij woonde ook in Leeuwarden en Middelharnis. Zijn werkterrein lag op het administratieve vlak. Hij werkte als accoun tant bij de kunstmestfabriek 'Vulkaan' en was 23 jaar hoofd administratie van een scholengemeenschap. Ook bekleedde hij diverse fiincties op het gebied van scholen en de kerk. Goeree-Overflakkee is hij zeker nog niet vergeten, want onlangs schreef hij nog regelmatig artikelen in Eilanden Nieuws ('Du-ksland 55 jaar geleden'). De herhaUng van 'Fiakkeecialiteiten' is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. COMBI I uut fpto-s»rviea 0^»K)l^Wllll«w3^M4l^l«7|^iMl;^»M^?MlmB^^^il^l^||^aBml7^|'l■^^"l|«"« hamis, tegenover de huidige banklocatie. In 1967 werd de huidige vestiging betrokken, uiteraard beduidend kleinschaliger dan nu. Binnen dit bankwezen bleef het vanzelf niet alleen bij veranderingen in de huisvesting. De betaalrekening deed meer en meer z'n intrede, salarissen werden steeds meer per bank betaald, automatisering kwam in opmars; ja, eigenlijk heeft de hele revolutio naire ontwikkeling, waardoor de vorige eeuw wordt gekenmerkt, z'n sporen getrok ken door de Middelhamisse Rabobank. Ray onuitbreiding van Middelharnis naar Melis- sant en Herkingen, een fusie tussen de Cen trale Boerenleenbank te Eindhoven en de Centrale Raiffeisenbank tot Rabobank zijn belangrijke mijlpalen in de geschiedenis van de 100 jaar oude bankinstelling. Een belang rijke ontwikkeUng van deze tijd is het inter net, dat tal van mogelijkheden biedt voor telebankieren, beleggen en lenen én het ver strekken van informatie. Nadat in 1999 de laatste en tevens grootscheepse verbou wing/nieuwbouw werd afgerond is Rabo bank Middelharnis een multifunctioneel bankgebouw geworden, compleet met een 'Trefpunt', dat een ontmoetingsplaats vormt voor leden en klanten van de bank en dat mogelijkheden biedt voor seminars, works hops en andere educatieve doeleinden. Voor de komende honderd jaar ziet Rabo bank Middelharnis het als haar belangrijkste taak om een partner te zijn voor haar klanten, zowel uit de particuliere sector als uit het bedrijfsleven, om in die hoedanigheid een belangrijke bijdrage te leveren aan het (financiële) welzijn van haar relaties. Daar toe staat de Rabobank zich voor 'de per soonlijke bank' voor haar klanten te zijn. In al haar activiteiten en producten is een per soonlijke band dan ook de rode draad die het 'Rabobank-zijn' kenmerkt. "Hierin onder scheidt de Rabobank zich", zegt directeur Coremans van de Middelhamisse bankvesti- ging. Vanwege het persoonlijke element in onze dienstverlening willen we onze kanto ren ter plekke ook zoveel mogelijk open houden, en kunnen we - met behulp van de modernste middelen - in de dorpen het per soonlijk advies centraal houden staan. "Bij zonder bij de Rabobank is ook dat winst geen doel op zich is. Immers, onze bank kent geen aandeelhouders die een flinke winst willen zien. Er is wel winst nodig om bank te kunnen zijn, maar de resultaten worden meteen ingezet om de wensen van onze cliënten te kurinen realiseren en de krediet waardigheid op peil te houden", aldus Core mans. Ter gelegenheid van haar jubileumjaar werkt RabobanJi Middelharnis aan enkele respec tabele projecten. Vorig jaar al is begonnen met 'Ouderen aan de knop', voor het komen de najaar staat het project Rabo-intemetei- land op het programma en verder werkt de bank mee aan de realisering van een bewaakte fietsenstalling bij 'd'n Diek'. Met deze speciale activiteiten wil Rabo Middel harnis inhoud geven aan de maatschappelij ke rol die ze streeft te vervullen: midden in de samenleving staan, met de klant als mid delpunt. Op donderdag 30 en vrijdag 31 augustus a.s. wordt bij wijkvereniging 'de Zwaluw' in Sommelsdijk weer het jaarlijkse vakantie- feest voor kinderen van 4 t/m 12 jaar georga niseerd. Opgave voor dit grootse feest is mogeUjk tot 27 augustus vóór 12.00 uur. Voor meer informatie kun je gaan kijken op het aanplakbiljet op de deur van het wijkge- bouw en te zijner tijd zal er ook informatie over het feest in de wijkkrant van augus tus/september vermeld worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1