Raadsmeerderheid Dirksland stemt in met investering van 3 miljoen LITIE 0900-8844 DOLLE DAOEX Middelharnis en Clielm bekraclitigen zusterlijke banden Dialectavond DIRKSLAND i/Minnaajrd TjDAn^sp^ '^i A'Z Man ernstig gewond na overvarïng door motorboot Jaaruitvoering Muziekscliool Goeree-Overflakkee IRÉSTdoWagI in Ouddorps museum Dinsdag 3 juli 2001 73e jaargang nr. 7017 (30 cpm) Flitspaal in de hens Petra Veenswijl( concerteert in Nieuwe Kefk te Zieriluee Surfer met gebrolten been Snuffelmarkt in Dorpstienden Ouddorp SLA NU UW (ZOMER)SUG! ROKKEN-BLOUSEN GILETS. TRUIEN VOORSTRAAT 52 «0187-60 50 84 ■diVir WARMTl Kerkdienst Ger. Gem. Oude Tonge verhinderd Voorganger kerkdienst Ger. Gem. Melissant gewijzigd Kerkdiensten Ger. Gem. Met uitzondering van Gemeentebe langen stemde de gemeenteraad van Dirksland tijdens haar vergadering van vorige week donderdagavond in met het voorstel van B&W om 3 mil joen gulden beschikbaar te stellen voor de ontwikkeling van infrastruc tuur aan de Zuidrand van Dirksland. Langs de Zuidrand van Dirksland staat in de nabije toekomst het nodige te gebeuren. Twee schoolgebouwen, een woonzorgcom plex en een aantal seniorenwoningen zullen daar uit de kleigrond van landbouwer Poort- vliet verrijzen; voor de verdere toekomst staat het Landgoed 'Akkerleeven' op stapel. In de achterUggehde maanden heeft steden bouwkundig bureau RBOI een uitgewerkt plan opgesteld voor de ontwikkeling van infrastructuur in het gebied, waarin zowel een planologische onderbouwing als de ver- keersaspecten aan de orde komen. Het door RBOI uitgewerkte plan wijkt op enkele onderdelen af van een eerdere opzet, de opzet waarop de raad in augustus 2000 besloot de benodigde grond aan te kopen voor realisering van de onderhavige bouw plannen. Enerzijds gaat het om verbreding van de Haveloozeweg, die een weg moet worden voor het bouwverkeer, ter ontlasting van de Philipshoofjesweg. Het bouwverkeer wordt dus via de buitenkant van het dorp geleid. Anderzijds moet de aan te leggen verbindingsweg tussen de nieuwe Prins Mauritsschool en sportcomplex 'de Gooye' een weg worden van 5 meter breed in plaats van een pad van 3 a 4 meter breed. Boven dien moet worden gerekend met riolering, kolken aan weerszijden in plaats van aan één zijde, waterpartijen ten behoeve van de nodi ge waterberging en extra parkeerruimte. Door dit alles moet Dirksland meer grond van Poortvliet kopen dan aanvankelijk was besloten. Poortvliet is echter bereid om de grond ten behoeve van de verbindingsweg, de ontsluiting vanaf de Haveloozeweg en de verbreding daarvan, alsmede de waterpartij en te verkopen voor 1,— aan de massa. Daardoor zal de meer benodigde grond, op basis van voorlopige uitmetingen, nauwe- Ujks tot meer kosten leiden. De kosten van de infrastructuur voor het gebied worden geraamd op 3 miljoen gul den. Het college stelde voor om een en ander te dekken uit o.a. het belastingegalisatie fonds (tot een bedrag van f 280.000), de reserve dorpsvernieuwing (tot een bedrag van f 515.000), de reserve incidentele beste dingen (f 1.012.000) en uit verkoop onroe rend goed (f 385.000). Ook zou een bijdrage van Poortvliet ad f 50.000 worden aange wend. Het aanspreken van deze reserves hoeft volgens het college niet bezwaarlijk te zijn, mits ze zo spoedig mogelijk weer wor den aangevuld ten einde het weerstandsver mogen te versterken. Zo zouden de gelden Bouwfonds en eventuele rekeningsover schotten in de reserve incidentele bestedin gen moeten worden gestort, evenals de toe gezegde toekomstige bijdragen van Poort vliet, in totaal 1 miljoen gulden, 't Waren voornamelijk de heren Van Hou- welingen (Gemeentebelangen) en Robijn (PvdA) die hun bedenkingen hadden. Niet tegen het plan zelf, maar wel tegen de finan ciële consequenties. Van Houwelingen vindt het plan te groot op de schaal van Dirksland: "we trekken een te grote broek aan". Boven dien is het nog maar de vraag in hoeverre de provincie aan het plan haar medewerking zal verlenen. Ook Robijn vraagt zich af of alles wel gerealiseerd zal worden. In het verschiet liggende bijdragen van Poortvliet - "hij lijkt Sinterklaas wel" - zijn voor Robijn geen afdoende geruststelling. Bovendien vindt hij dat Dirksland - Van Houwelings woorden gebruikend - al een te grote broek heeft aan getrokken door de lüeuw te bouwen scholen op gescheiden locaties te bouwen in plaats van bij elkaar of in één gebouw. "Drie mil joen is een berg geld, maar ja, 't is niet anders..." Natuurlijk brengen twee aparte schoolïocaties meer kosten voor infrastruc tuur met zich mee, "maar een school zonder wegen erheen is ook niets" reageerde wet houder Koningswoud. Hij zei het overigens jammer te vinden dat Gemeentebelangen tij dens eerdere besprekingen ter zake geen kleinere broek heeft aangeboden. Terwijl de meerderheid van de raad donder dagavond akkoord ging met het collegevoor stel, haakte Gemeentebelangen - om genoemde reden - af. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDDORP - Donderdagmorgen rond half vijf werd door onbekenden een op de Rijks weg N57 bij Ouddorp staande flitskast op een paal van de politie Rotterdam-Rijimiond in brand gestoken. De brandweer bluste het vuurtje, maar kon niet voorkomen dat de gehele kast werd verwoest. OUDDORP - Zondagmiddag even na vijf uur raakte een 39-jarige man uit Zwijnd- recht ernstig gewond, toen hij op het Greve- Ungemneer werd overvaren door een 'op hol geslagen' motorboot van een plaatsge noot. De schouder en een been van het slachtoffer werden daarbij opengehaald door de schroef van de boot. Het ongeval gebeurde toen de motor wat startproblemen had, maar plotseling aansloeg, waarbij de motor op volle toeren liep. De 39-jarige Zwijndrechter zwom toen naar de motor boot om deze tot stilstand te brengen, maar werd overvaren. Nadat het slachtoffer door personeel van de Medische Urgentieheli kopter en GGD ter plaatse was gestabili seerd aan zijn verwondingen werd hij met een spoedtransport naar het Ruwwaard van Puttenziekenhuis in Spijkenisse vervoerd. Op woensdagavond 4 juli a.s., aanvang 20.00 uur, hoopt de gerenommeerde orga- niste Petra Veenswijk een concert te geven op het monumentale Kam en Van der Meulen-orgel in de Nieuwe Kerk te Zier- ikzee. Het aantrekkelijk romantische repertoire is zeker de moeite van het belui steren waard, en u bent dan ook van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen! Omstreeks 18.40 uur afgelopen zaterdag werd de bemanning van de Ouddorpse red- dingboot Tuimelaar opgepiept door de kust wacht post Ouddorp met de melding dat in zee voor de Brouwersdam een surfer gewond was geraakt. Ter plaatse gekomen bleek dat de surfer, een 53 jarige Belg, na ongeveer 1 uur in het water te hebben gelegen, al op het strand was gekomen. Daar was het al duide lijk dat de man zijn onderbeen had gebroken. Hij was tijdens het uitoefen van zijn hobby aangevaren door een Duitse surfer. De onfortuinlijke Belg werd met behulp van de KNRM-Unimog naar de rijbaan op de Brou wersdam gebracht, de komst afwachtend van een reeds gealarmeerde ambulance. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis van Dirksland gebracht. De man bleek een drie voudige beenbreuk te hebben opgelopen en werd naar het ziekenhuis van Leuven (Bel gië) gebracht. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op zaterdag 7 juli 2001, aanvang 19.30 uur, hopen wij u te mogen ont moeten bij de jaarlijkse grote presen tatie van de Muziekschool 'Goeree- Overflakkee' in de aula van de Tech nische School, Schoolstraat 11 te Middelharnis. De toegang is gratis. Tijdens deze feestelijke avond, die min of meer het schooljaar afsluit, kunt u kennis maken met een representatieve dwarsdoor snede van het aanbod van de muziekschool. In korte bijdragen treden alle ensembles, kleinere formaties en diverse solisten voor het voetlicht. Voor wat betreft de ensembles moet u denken aan de blokfluitensembles 'Cunando' en 'Tibiarum Canms', het Flak- kees Gitaarensemble, het Flakkees Flute- Choir, het gemengd ensemble, een vocaal ensemble en een orkest van leerlingen van de Haf a-af deling; deze leerlingen zijn lid van de verenigingen 'ApoUo' te Nieuwe Tonge en van 'Sempre Crescendo' te Mid delharnis. Elke docent etaleert zo samen met zijn leerhngen zijn vakgebied. Een fonkel nieuw initiatief is het optreden van een heus keyboardorkest wat zich presenteert met 'Luna' van Alessandro Safina. De klassen voor de Algemene Muzikale Vorming, waarin de jongste leerlingen van de muziekschool zitten, laten ook op een speelse wijze horen waar zij het hele jaar mee bezig zijn geweest. Als vanouds wordt de avond afgesloten met een spetterend optreden van het grote muziekschoolorkest. Dit jaar bestaat het orkest weer uit zo'n tach tig muzikanten die de meest uiteenlopende instrumenten bespelen. Onder leiding van docent Piet Westhoeve verrassen ze u met de Hongaarse Dans nr. 5 van Brahms, een Spi ritual Medley en 'The Thunderbirds The me'. In totaal werken ongeveer 150 leerhngen actief mee aan het welslagen van deze avond. Deze musici, de docenten en het bestuur van de muziekschool nodigen u van harte uit om deze avond te komen luisteren en hen te stimuleren met uw aanwezigheid. Op zaterdag 7 juU a.s. wordt in sporthal Dorpstienden te Ouddorp een grote, gezelli ge snuffelmarkt gehouden waar van alles te vinden is, o.a. veel boeken, Ip's, curiosa en kramen met prachtig verzamelmateriaal. Er is ook een afdeling met hobby/creatief, waaronder veel kaarten, poppen en beren. Ook kinderen tot 12 jaar zijn welkom op de markt; zij krijgen gratis een verkooptafeltje aangeboden. En uiteraard zorgt Wil van de Dorpstienden voor een lekker hapje en drarikje. De snuffelmarkt duurt van 9.00- 16.00 uur, voor meer info belt u: 06- 48080757. TIENER T-SHIKylJ DIRKSLAND DIT SEIZOEN NOG 4 DAGEN GEOPEND! Daarom moet u dit gezien 1 hebbenl Kwaliteitskleding tegen heel kleine prijzen. IdEUSEN OPEN OM 09.00 Ml JUU Deze prijzen gelden alleen in Dirksland. DV woe. Il aug. gaaf de winkel weer open met de Heitst/Winter collectie 2001 President Dzaman en burgemeester De Vries hebben zojuist het bord onthuld. Naar goed Pools gebruik hoort daar een kushandje bij. Toen eind september vorig jaar een delegatie van de gemeente Middelharnis naar de Poolse gemeente Chelm (70.000 inwoners) is geweest - 25 kilometer verwijderd van de Oekraïense grens - zijn daar banden gelegd. Banden voor het leven naar het lijkt, en graag willen beide gemeen ten die onderhouden, of liever gezegd: daar meer gestalte aan geven. Zowel in de Menheerse gemeenschap als in die van Chelm blijkt een aantal zelfde zaken aan de orde te zijn. En toen burgemeester mevrouw De Vries, wethouder Tiggelman en gemeentesecretaris De Feijter in Chelm daarover met elkaar in gesprek raakten met vertegenwoor digers van die gemeente, is het idee van een intentieverkla ring te berde gebracht. Er zou best eens een nuttige uitwis seling tussen beide gemeenten tot stand gebracht kunnen worden. Zowel in Chelm als in Middelharnis werd dat idee verder besproken, met als resultaat dat op uitnodiging van burgemeester De Vries eind vorige week een delegatie uit Chelm aanwezig was in Middelharnis en dat afgelopen vrijdagmorgen de bewuste verklaring ondertekend werd. Daartoe waren in Middelharnis te gast de president van de stad Chelm Henryk Dzaman, de voorzitter van de gemeenteraad Jozef Ogonows- ki en de voorzitter van de commissie van Onderwijs, Sport en Cultuur Ryszard Jakubowicz. Als tolk trad de Poolse en sinds vijf jaar in Sommelsdijk wonende mevrouw Bakelaar-Elwart op. De intentieverklaring behelst onder meer uitwisselingsprogramma's op het gebied van bejaarden- en gehandicaptenzorg, onderwijs, kunst en cultuur, natuurbeheer, recreatie en toerisme. Aan deze onderwer pen zal afzonderlijk op de meest geschikte wijze vorm worden gege ven. Bij beide gemeenten zullen personen worden aangewezen die onderling overleg zullen houden en tot verdere uitwerking zullen komen. Het is de bedoeling om in de loop van dit jaar al tot uitvoe ring van een en ander te komen of plannen te hebben om een verdere uitvoering mogelijk te maken. Zo is het de bedoeling dat komend najaar scholieren uit Chelm naar Middelharnis zullen komen en dat volgend voorjaar leerlingen uit Middelharnis naar Chelm zullen gaan. Bovendien zou het flinke overschot werknemers in Chelm pri ma in Middelharnis aan het werk kunnen, als de taal barrière maar niet zo groot was. President Dzaman vertelde dat Chehn met meerdere Europese plaat sen banden onderhoudt, onder andere in Duitsland en Frankrijk. Dat vindt Polen belangrijk omdat dit land ook wil toetreden tot de Euro pese Gemeenschap. Behalve de uitwisselingsprojecten vindt Dzaman het ook waardevol dat er contacten zullen ontstaan tussen de bevol king van Middelharnis en van Chelm. De ondertekening van de inten tieverklaring ziet hij dan ook als 'een stap in de toekomst', en daar is hij heel blij mee. Na ondertekening van de overeenkomst vertrokken de delegaties van gemeentebesmurders van Middelharnis en Chelm naar de entree van Middelharnis, waar op het aldaar geplaatste welkomstpaneel een bord werd onthuld dat voortaan een zusterlijke verwantschap tussen beide gemeentes aangeeft. Verder stond voor het Poolse gezelschap een bezoek aan Neeltje Jans op het programma en zouden ze een uitvoering van de Meekrapvoor stelling bijwonen. Het contact tussen Middelharnis en Chehn is tot stand gekomen naar aanleiding van uitwisselingsprojecten van de Stichting Hulpgoederen Polen met Chelm, met name toen enkele jaren geleden op het eiland een aantal Poolse kinderen vertoefde om wat uit hun Poolse isole ment te geraken. Middelharnis en Chelm gaan zusterlijke banden aan. Op donderdagavond 5 juli a.s. wordt in het 'Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis' weer een dialectavond gehouden. De heer P. Heerschap, deskundige op het gebied van de dialecten op Goeree-Over flakkee, zal een inleiding houden over de dialecten. Hij zal in het bijzonder ingaan op het dialect van Ouddorp. Na de pauze, waarin koffie geserveerd wordt, zal hij enkele Ouddorpse schetsen voordragen. Het belooft weer een interes sante, boeiende en humoristische avond te worden. Kaartverkoop en reservering uitsluitend bij de VVV-Ouddorp, tel. (0187) 681789. In de zaal zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. De aanvang is 20.00 uur. *«*»«i«Sw De kerkdienst van hedenavond 3 juli, waarin ds. J. Beens voor zou gaan, is ver hinderd. Vanavond is er dus geen kerk dienst. In de kerkdienst van woensdagavond 4 juli a.s. hoopt student G. Pater uit Genemuiden voor te gaan. Hij, in plaats van ds. C. de Jongste uit Tholen, die wegens ziekte ver hinderd is. De aanvang blijft 19.30 uur. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 4 juli 2001, 19.30 uur, ds. Baan uit Lisse. HERKINGEN - Woensdag 4 juli 2001, 19.30uur, ds. W. Karels. OUDDORP - Dinsdag 3 Juli 2001, 19.30 uur, ds. A. J. Gunst uit Benthuizen. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Dins dag 3 juli 2001, 19.30 uur, ds. A. Bac uit Bodegraven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1