0900-8844 Welkomdienst te Ouddorp \NJ Samen zingen te Ouddorp Statenleden SGP/ChristenUnie/GPV brengen werkbezoek aan Goeree-Overflakkee ■(^innaard ...Ajemi/QJ f'oam Boventoonconcert te Heenvliet www.knopsbv.nl Slikken van Flakkee weer toegankelijk voor excursies Start cursus Algemene Muzikale Vorming karels. autoschade Open dag m Radio Coeree Lokaal i,2,s~a fl-<G> chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Msser Meubelen (30 cpm) Afspraken voortaan op afspraak Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen eOARAOE ICfidpS Unseweg Mlddelhamls Tel. (0187) 47 67 67 ^^ST Visser Visser Ni\dde\]narn\s, B.V. BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Opbrengst AnjercoHecte instaüatlebedrijf Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' Muziek maken is leuk en.leerzaam. Speciaal voor jonge kinderen die in de toekomst misschien een instru ment willen gaan bespelen, bestaat de mogelijkheid Algemene Muzikale Vorming te volgen aan de Muziek school 'Goeree-Overflakkee'. Fractieleden van de SGP/Chris- tenUnie/GPV van de Provincie Zuid-Holland hebben vorige week vrijdag een werkbezoek gebracht aan Goeree-Overflakkee. De gas ten wilden zich tijdens het bezoek laten informeren over ontwikke lingen en problemen op het eiland en bezocht daartoe een tweetal bedrijven: Esselink Bouwmateria len te Middelharnis en United Fish Auctions (UFA) te Stellendam. ISO 9002 Hart»iyk welkom in de showroom va» isSoBimel^l^ Vrijdag 15 juni 2001 73e jaargang nr. 7012 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l(ee GOEREE-OVERFLAKKEE - Vanaf 16 juni a.s. worden in het politiedistrict De Eilanden (Voome-Putten en Goeree-Over- flakkee) alle aangiften op afspraak opgeno men. Wie voorheen op het bureau aangifte wilde doen kon zich tijdens de openingstij den melden. Het moment van hulp aan de betreffende persoon was dan afhankelijk van de rij wachtenden voor hem of haar. Door voor het doen van deze aangiften een afspra kensysteem op te zetten kan de aangever geholpen worden op een tijdstip dat het hem of haar uitkomt. In deze situatie komt het ook niet meer voor dat de verbalisant die de aangifte opneemt, daarnaast andere werk zaamheden (zoals receptiewerkzaamheden) moet verrichten. Door een speciale ruimte te reserveren is de privacy van de aangever beter gewaarborgd en kan de aangifte in alle rust worden opgenomen. Van een aantal soorten delicten is het uiteraard mogelijk op afspraak telefonisch aangifte te doen. Wie op één van de beide manieren aangifte wil doen kan het beste eerst via het nationale politietelefoonnummer 0900-8844 contact opnemen voor de juiste afspraak. Zaterdag 30 juni'a.s. geeft Borg Diem Groe- neveld een boventoonconcert in de Her vormde Kerk te Heenvliet. Tweedejaars stu denten uit zijn opleiding in Heenvliet zullep_ aan dit concert bijdragen met enkele koor improvisaties. Wanneer we zingen, klinken er altijd boventonen mee. Boventoonzingen is erop gericht deze boventonen zo te ver sterken, dat ze als ijle fluittonen boven de stem uit stijgen. Borg Diem Groeneveld neemt een unieke positie in het Nederlands muziekleven in. Hij geeft al meer dan tien jaar boventoonconcerten door heel Neder land en in het buitenland. De aanvang van het, concert is 20.15 uur en de entree bedraagt 20,-; voor CJP en 65+ 15,-. Reserveren kan via tel.: 0181-663536. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL ^offf autorijdeii mt plezier Op zondag 17 juni a.s. zal in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstien- den 3 te Ouddorp een welkomdienst worden gehouden. De aanvang van de dienst is om 18.30 uur en medewerking zal worden ver leend door het Koperensemble, de jongeren zullen zingen. Jan Teeuw zal het orgel bespelen en ds. S. van der Meer is de voor ganger in deze dienst. De dienst is, evenals alle morgen- en avonddiensten, te beluiste ren via Radio Goeree Lokaal in de ether op 105.6 FM en op de kabel op 107.9 FM. Een ieder is van harte uitgenodigd om deze dienst bij te wonen! Vanaf donderdag 21 juni a.s. is het weer mogelijk om mee te gaan met een natuurex cursie over de Zuidelijke Slikken van Flak kee. Vanwege de MKZ-crisis had Staatsbos beheer alle terreinen in Nederland waar vee graast en die onder haar beheer vallen, uit voorzorg afgesloten voor het publiek. Ook de Slikken van Flakkee behoort daartoe. Nu het gevaar voor besmetting geweken is, gaan de terreinen weer open voor excursies. De jaarlijkse excursies naar de Slikken van Flakkee kunnen hierdoor weer beginnen. Tot 30 augustus a.s. kan iedere donderdag morgen deelgenomen worden aan een excur sie per kar door de uitgestrekte terreinen van de Zuidelijke Slikken van Flakkee. Van 3 juli t/m 28 augustus is dit ook op dinsdag morgen mogelijk. De kosten bedragen voor volwassenen 12,- en voor 65+-kaarthou- ders en kinderen 9,-. Kinderen tot-3 jaar mogen gratis mee. Kaarten zijn te koop bij het VVV-kantoor van Ouddorp (tel.: 681789), het VW/ANWB-kantoor te Mid- delhamis (tel.: 484870) en bij VVV-steun punt Herkingen in Theetuin 'De Bongerd' (tel.: 669327). Het is niet mogeUjk om tele fonisch te reserveren. Speciale reeënexcursies Op donderdagavond 21 en 28 juni en 23 augustus om 19.30 uur zijn er speciale excursies om reeën te bekijken op de SHkken van Flakkee. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met bovenstaande tele- fooimummers. REGISTERACCOUNTANTS Op zaterdag 16 juni a.s. zal in de Doopsge zinde Kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp, een avond samen gezongen worden. De avond duurt van 19.30 tot 20.30 uur en het beloofd iets moois te worden. U bent allen van harte welkom! IVIAKELAARDIJ l/faoA óe koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)-48 26 06 STELLEND AM - In de week van 27 mei tot en met 2 jurü is door leden en bestuursleden van Fanfareorkest 'De Hoop' weer gecollec teerd voor het Anjerfonds. Ook het Stellen- damse orkest doet regelmatig een financieel beroep op dit fonds voor o.a. de aanschaf van nieuw instrumentarium. Logisch dus dat men via het organiseren van deze collecte iets terug wil doen voor deze instelUng. Maar liefst 15 mensen toonden zich bereid om op te treden als collectant, hetgeen bestuurslid Arja Breur - die de collecte orga niseerde - zeer verheugde. De opbrengst bedroeg 1450,80 waarvan 483,60 direct gestort wordt in de kas van 'De Hoop'. Alle collectanten en zij die een financiële bijdra ge leverden hartelijk dank. Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 In groepen van 10 kinderen wordt per week 45 minuten besteed aan het ontwikkelen van elementaire muzikale vaardigheden; spelen derwijs zullen de kinderen vertrouwd gemaakt worden met het notenschrift, maat soorten, ritmes, termen, etc. Dit gebeurt door veel te zingen, door zelf muziek te maken op het Orff-instrumentarium en door te luiste ren (gehoortraining) naar en te praten over muziek. De lessen worden gegeven op vrij dagmiddag door dQ heer Peter van Deerse, in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7,3241 GA te Middelhamis,tel.: (0187) 482400. De kos ten bedragen 20,- per maand, gedurende 10 maanden per jaar. Deze lessen zijn bedoeld voor kinderen die in augustus 2001 beginnen in groep 4 van de basisscholen. Opgave voor 31 juli 2001 bij bovenstaand adres. De eerste les is vrijdag 7 september 2001. Esselink De statenleden en eilandelijke partijgenoten, die tijdens het werkbezoek ook aanwezig waren, werden om één uur 's middags ont vangen in de vergaderzaal van Essehnk Bouwmaterialen. De gastheren waren ing. T.C. van Dieren (algemeen directeur), J. Goedegebuur (commercieel directeur) en J.A. Nelis (procuratiehouder). Na een korte videopresentatie, waarin in vogelvlucht de geschiedenis van dit familiebedrijf werd geschetst, stond Van Dieren stil bij de visie op de bedrijfsvoering binnen de Esselink- groep en werd onderling van gedachten gewisseld over een aantal knelpunten waar voor men zich geplaatst ziet; tenslotte was er een rondleiding door het bedrijfsgebouw. In 1913 startte Comeüs Esselink het naar hem genoemde bedrijf. Later schaarde schoonzoon T. van Dieren zich aan diens zij de en werd het bedrijf verder uitgebouwd. Het werkgebied dijde uit naar Voome-Put ten, Hoekse Waard en Schouwen-Duiveland en nog later volgde aansluiting bij Imabo (Inkoopmaatschappij Bouwmaterialen) Zowel vanuit het centraal magazijn te Echt als op eigen locatie-beheert Esselink nuhaar voorraad; ze beschikt over een eigen monta- gedienst én een Profcenter. Met gepaste trots weet het bedrijf zich thans 'de schakel tussen leverancier en afnemer' en kan ze zich 'het totaalconcept voor de bouw' noemen. Behalve leverancier van bouwmaterialen is Esselink eigenaar van vijf Gamma-vestigin gen en neemt het bedrijf voor 25% deel in 'Betonmortel Grevelingen' - in totaal (incl. hulpkrachten) goed voor een personeelsbe stand van zo'n 300 medewerkers. In het bedrijf wordt gewerkt volgens christelijke normen en waarden. Onder andere houdt dit in dat geen maximalisatie van de winst maar optimahsatie daarvan wordt beoogd. Geen ongeremd winstbejag, maar het welbevin den en het welzijn van de medewerkers nemen een heel belangrijke plaats in binnen de diverse werkgemeenschappen van de EsseUnk-groep. Onderlinge saamhorigheid en een goede werksfeer in de volle breedte van het bedrijf zijn er een groot goed. In de vergaderzaal van Esselink Bouwmaterialen werd gediscussieerd uver actuele problemen. Momenteel wordt ook gewerkt aan een werkdrukmeting onder het personeel, ten einde zicht te krijgen op mogelijke verbeter- punten. De gevolgen van 24-uurs economie gaan ook dit bedrijf niet geheel voorbij, maar men. weert openstelling van winkels op zondag én op christelijke feestdagen waar voor openstelling van de winkels een belem mering voor het kerkbezoek zou betekenen. Als knelpunten werdenonder andere bespro ken de moeizame ontwikkeUng van bestem mingsplan Oostplaat II te Middelharnis - dat nog steeds lüet is vastgesteld, bouwvergun ningenprocedures en de rol van het wel standsadvies daarin, de infrastructuur en overvolle wegen op Goeree-Overflakkee en het toenemende vrachtverkeer tussen Euro poort en Brabant, en over de druk die de EsseUnk-groep in toenemende mate zal ondervinden bij het dichthouden van haar winkels op zondag. Wat dit laatste betreft hoopt en vertrouwt de directie enerzijds op de steun van God, van Wie ze zich afhanke- Ujk weet - anderzijds ziet ze de toekomst als een tijd die meer vraagt kleur te bekennen. UFA In Stellendam werd de visafslag bezocht, die tegenwoordig opereert onder de naam United Fish Auctions (UFA). Als gastheer traden hier directeur H.W. Venema en burgemees ter C. Sinke op, laatstgenoemde als presi dent-commissaris van UFA. Indrukwekkend voor de statenleden was het uitzicht op de vissersschepen en over het Haringvliet. Even indrukwekkend was ook de presentatie die Venema voor zijn politieke toehoorders gereed had. Ook de visafslag weet zich bedreigd door probleemstukken. Die liggen vooral in de afliankelijkheid van de natuur en de vangstquota, het sluiten van visgron- den, alsmede in de toegankelijkheid van de Stellendamse haven (via het Slijkgat). Wat zijn de gevolgen van getemd tij en de uit breiding van de Maasvlakte? Ook worden in het Streekplan de belangen van de visafslag zwaar onderbelicht, vindt Venema. Hij is bang dat voor vissers de keuzemogelijkheid en de aantrekkingskracht om naar Stellen dam te komen te beperkt worden. Om de problemen het hoofd te bieden werden en worden veelomvattende maatregels geno men, die voornamelijk bestaan uit schaalver groting. Zo is de Stellendamse visafslag juri disch reeds samengegaan met visafslag Scheveningen en visveiling Colijnsplaat. Sindsdien draagt het de naam United Fish Statenleden tijdens de 'vlootshows' o.l.v. burgemeester Sinke. Auctions (UFA). UFA is voor 63% in han den van de gemeente Goedereede, voor 34% van de gemeente Den Haag en voor 3% in handen van de gemeente Noord-Beveland. Eind dit jaar wordt toetreding van de IJmui- dense visafslag verwacht, waarmee dan 4 van de il Nederlandse visafslagen onder ééh hoedje vallen. Als ook IJmuiden is toe getreden verwacht men een totale jaaromzet te behalen van 245 miljoen gulden, daarmee het niveau evenarend van de Urkse visafslag (de grootste in Nederland). Bovendien wil men dan van UFA een holding maken. Venema liet weten dat groot en sterk zijn onmisbaar is om in de toekomst het hoofd boven water te kunnen houden. Naast groot en sterk zijn wordt er ook samengewerkt door op elektronische wijze de veilingklok- ken te koppelen, waardoor bijvoorbeeld han delaren in Stellendam ook de veiling in Scheveningen kunnen volgen en de knop digitaal kunnen bedienen. Ook op internatio naal gebied kan met dit systeem worden gewerkt. Daarvoor is UFA aangesloten bij de Pan- Europian Fish Auctions (PEFA). Daarbij aangesloten handelaren kunnen via internet zaken doen met de afslagen in Zeebrugge, Stellendam, of Troon en Milford in Schot land. PEFA heeft al geleid tot nauwe samen werking met Zeebrugge. UFA hoopt dat ook de visafslagen van Vlissingen, Breskens en enkele Spaanse zich bij haar zullen aanslui ten, zodat ze de grootste wordt van Europa. Een andere vorm van schaalvergroting ligt besloten in de giga-plannen rond de Stellen damse visafslag: de uitbreidingsplannen Stelle Mare I en II, verdeeld over verschei dene bouwfases. Stelle Mare I behelst uit breiding rond het huidige visafslaggebouw. Stelle Mare II betreft uitbreiding op het tegenover de afslag en in het Haringvliet gelegen 'Noordereiland'. Realisering van de allereerste fase is reeds zover gevorderd dat deze naar verwachting eind deze maand kan worden overgedragen. De uitbreidingsplan nen beogen een grote aantrekkingskracht van de Stellendamse haven. Vele miljoenen worden geïnvesteerd in nieuwe loodsen ten behoeve van het visserijbedrijf en visver werking, kantoorgebouwen, congrescen trum, multifunctionele gebouwen en tal van recreatieve bezienswaardigheden. Verder komt er een tarbotkwekerij en er wordt een studie gemaakt naar de economische haal baarheid van het reproduceren van tong. Bovendien wil de afslag in Stellendam een eigen zonne-energie-installatie en een warmtepompinstallatie bouwen, waarmee ze maar liefst 40% van de energiekosten gaat besparen. De projectkosten voor Stelle Mare I bedragen, niet rekening gehouden met sub sidies, zo'n kleine 35 miljoen gulden. Het werkbezoek werd in het gemeentehuis van Goedereede afgesloten met een besloten bijeeiikomst van raadsleden en afgevaardig den van verenigingen op Goeree-Overflak kee. KEMA CEHTIFICATE 36570 ■m:^^ Langeweg 38 Nieuwe Tbnge Tel. 0187-651396 Ouddorp - Op zaterdag 23 juni organiseert Radio Goeree Lokaal (RGL) haar vierde Open Dag. Traditioneel is op het parkeerterrein voor de studio een snuffelmarkt opgesteld. Naast de kraampjes met gebruikte spullen is er ook gebakken vis en nieuwe haring. Tussen 10.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom bij de lokale omroep van de gemeente Goedereede. Voor meer informatie of wanneer u zelf op zolder of in de schuur nog iets heeft staan wat weg kan kunt u bellen naar 0187-682630 of 0187-682830. De studio van RGL vindt u aan Hofdijkseweg 46a. Haveneind 7, Somnwlsdijk, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1