0900-8844 P Eli Blauwe vlag voor jubilerende jachthaven van Herkingen Ansichtkaarten-festival i(^innaard www.buijze.nl 152 A':s chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Geldbingo te Dirksland '...and SO we save the best for last...' Spuitgast Henk Huizer verlaat brandweer Melissant als Lid in de Orde van Oranje-Nassau! eet Visstandbeheer en visserij Volkerak-Zoommeer op nieuw fundament Grote interregionale treinenbeurs en vlooien markt te Ouddorp Wie helpt uit de droom...? Opbrengst rommelmarkt Dinsdag 12 juni 2001 73e jaargang nr. 7011 (30 cpm) Zesjarig jongetje gewond na val in niet afgesloten rioleringbuis Verkeersongeval met twee motoren inZierikzee Na 25 jaar vrijwillig brandweerlid maatschap bij de bluseenheid Melis sant, nam afgelopen vrijdagavond de Melissantse Henk Huizer afscheid van zijn 'maten'. Een gele genheid waarbij hem de eer te beurt viel Koninklijk onderscheiden te worden. Die taak rustte op de schou ders van burgemeester Boonstra van de gemeente Dirksland - tevens hoofd van de brandweer - en met plezier kweet hij zich daarvan. actief in beeld en geluid FOO Ringsteken in de Kerk- ring van Oude Tonge Ooitgensplaat Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l(ee MIDDELHARNIS - Zondagmiddag rond vijf uur viel een 6-jarig jongetje uit Som- melsdijk tijdens het spelen in een niet afge sloten rioleringsbuis aan de Oostdijk. Het jongetje liep daarbij diverse schaafwonden op en raakte tijdens z'n val ook twee tanden kwijt. De gemeente Middelhamis werd gealar meerd om afzettingsmaatregelen te nemen bij de niet afgewerkte rioolbuis, die een dia meter van 50 centimeter en een diepte van zo'n 1.20 meter had. OOLTGENSPLAAT - Zaterdagmorgen, om even na elf uur, vond er op de Galathe- sedijk een aanrijding plaats tussen twee motoren. Tijdens een tourtocht met een aantal moto ren maakte een 39-jarige motorrijder uit Put ten een stuurcorrectie, waardoor een 43-jari- ge bestuurder, eveneens uit Putten, achterop reed. Beide bestuurders kwamen ten val. De 39-jarige bestuurder is ter observatie naar het Dijkzigt-ziekenhuis gebracht. Op 21 juni zal in de Victoriahal te Dirksland een Geldbingo worden georganiseerd door Buurtvereniging 'West'. Er zullen 8 rondes en 1 Superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Phüipishoofjesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur. En de Bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat Buurtvereniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet.voor een van de vele klinken de prijzen. Bij Buurtvereniging 'West' gaat overigens niemand teleurgesteld naar huis, want... iedere deelnemer heeft altijd prijs. Graag tot ziens op donderdag 21 juni! Zaterdag 16 juni 2001 organiseert de Ned. Vereniging Van Prentbriefkaar- tenverzamelaars van Ansichtkaarten festival in het kader van het lO-jarig bestaan van de vereniging in 'Multi Functioneel Centrum', De Huybert- straat 35 in Zierikzee. De openingstij den zijn van 10.00 tot 14.30 uur. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten, van vóór 1900 tot 1960, waarvan die van voor 1900 met de hand ingekleurd werden, kan men bij de standhouders aantreffen. Natuurlijk ontbreken de fantasiekaarten, molens-, schepen-, luchtvaart-, honden- en kattenkaarten en verder nog zo'n 700 ver schillende onderwerpen op deze beurs niet. Deze beurs is toegankelijk voor rolstoelhou ders. Taxaties: De bezoekers kunnen de door hun meegebrachte ansichten gratis laten taxeren. Voor verdere informatie (06) 12277769. Natuurlijk kan men ook ansichtkaarten kopen, verkopen en ruilen. Inderdaad, het beste moet nog komen! Hoe? Wat? Waar? Wanneer? Hoeveel? Het seizoen zit er bijna op, tijd voor de tra ditionele barbecue' Zoals elk jaar houden we de barbecue weer, dus reserveer 23 juni alvast voor het OJW in je agenda! We beginnen dan rond 19.00 uur. Waar weten we nog niet, de kosten per persoon bedragen ongeveer een tientje. Voor dat be drag krijg je een hoop gezelligheid en lekker eten voor weinig geld! Geef je op bij Piet, tel. 484845. Tot uiterlijk 19 juni 20.00 uur kun je je opgeven, dit in verband met het bestellen van vlees en der gelijke! Wees er dus snel bij! "Veel veranderingen binnen de brandweer wereld heeft Henk in de achter hem liggende 25 jaar meegemaakt, maar hij is altijd dezelfde gebleven: kalm en rustig", zo typeerde Boonstra de decorandus vóórdat hij hem de versierselen opspeldde. "Nooit werd er tevergeefs een beroep op hem gedaan; Henk is dan ook gewaardeerd als een bijzon der fijne brandweercollega." Graag had hij er nog een poosje mee doorgegaan, maar vanwege lichamelijke klachten moest hij het toch bij deze 25 jaar laten. "Met zijn inzet voor de samenleving heeft Henk méér gedaan dan normaal van iemand verwacht mag worden" liet Boonstra weten, en dat heeft geleid tot koninklijke waardering. Henk Huizer is in het dagelijks leven werk zaam als timmerman bij de BAM. In 1976 werd hij aangesteld als lid van de vrijwillige brandweer van Dirksland, bluseenheid Melissant. Als zodanig heeft hij een bijzon der actief aandeel geleverd aan de plaatselij ke vrijwillige brandweer. Met name in een kleine gemeenschap, dan wel in een klein vrijwillig brandweerkorps, is er sprake van een behoorlijke investering in tijd. In de eer ste plaats is daar de wekelijkse oefenavond en daarnaast de voorbereiding op en de deel name aan brandweerwedstrijden, verder de daadwerkelijke uitrukken in geval van brand en hulpverlening en de vele andere activitei ten die een vrijwillig brandweerkoips in een gemeente kent. Naast zijn lidmaatschap van de vrijwillige brandweer was Huizer in de periode 1987-1996 bestuurslid van de Ver eniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Melissant. Voor Hare Majesteit koningin Beatrix genoeg zaam redenen om deze scheidende brand weerman te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Als afscheidsgeschenk deden brandweer én gemeente Henk gezamenlijk een prachtig zilveren horloge cadeau, voor Henk's vrouw Bets was er een stevige bos bloemen, die ze in handen kreeg gedrukt door mevrouw Boonstra. COMBI II k WHIOtP'VMinffi IS M10117) Ultll In 6II7U tBIESSI'Mihip Hogiioon 172 UI. 101 UI WHO BELEGGINGEN Onafhankelijk beleggingsadvies Dagelijkse positiebewaking Resultaatafhankelijke vergoeding mr. A. van der Veer - tel. (0187) 60 9012 www.profiteffect.com MAKELAARDIJ Middelharnis B,V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op 14 juni aanstaande om 13.30 uur vindt de oprichting van de visstandbeheercommissie (VBC) Volkerak-Zoommeer plaats en de presentatie van de Integrale Beheervisie (IBV). Plaats van handeling voor de oprich ting is het kantoor van Rijkswaterstaat direc tie Zeeland, Dienstkring Schelde en Rijn, op de Krammersluizen (adres: Schelderijnweg 5 te Rilland). Startschot is de ondertekening van een convenant door Delta Federatie, Vereniging van Beroepsvissers Zoommeer, Stichting het Zeeuwse Landschap, Natuur monumenten, Staatsbosbeheer en Rijkswa terstaat. In dit convenant zijn onder meer samensteUing, doelstellingen en werkwijze vastgelegd. Doel van de VBC is het opzetten en uitvoeren van plarmiatig visstandbeheer, waarin gestreefd wordt naar een duurzame visstand en een duurzame visserij voor de sportvisserij en beroepsvisserij. Daarnaast tracht de VBC een bijdrage te leveren aan de verbetering van de ecologische waterkwali teit in het Volkerak-Zoommeer. Door de aanleg van de Oesterdam in 1986 en de Philipsdam in 1987 werd het voormaUge zoute getij dengebied aan de Oostzijde van de Oosterschelde gescheiden en ontstond het Volkerak-Zoommeer. Het Volkerak, de Een dracht, het Zoommeer en het Bathse Spuika- naal vormen samen een visserijkundige een heid waarvoor een verplichting geldt tot het instellen van een visstandbeheercommissie (VBC) en het uitvoeren van planmatig inte graal visstandbeheer. Integraal visstandbe heer biedt kansen voor vis en visser. Met de oprichting van de VBC is de eerste stap gezet. Eerste wapenfeit van de VBC Volkerak- Zoommeer is de Integrale Beheervisie Vol kerak-Zoommeer. Hierin is de gezamenlijke visie van de VBC over het gewenste ecosys teem en het toekomstig visstandbeheer ver woord. Daarbij is een watersysteembrede invalshoek gekozen. Belangrijke items in de nabije toekomst zullen zijn de uitvoering van het visstandbeheerplan, het begeleiden van het ontwikkelen van een visplan en stro- perijbestrijding. Zaterdag 16 juni is het dubbel feest in sport hal Dorpstienden aan de Dorpstienden 4 te Ouddorp. In de sporthal is er weer een grote Auto- en Treinenbeurs waar diverse hobby isten (uit Nederland en Duitsland) hun ge bruikte treinen en andere spoorse zaken te koop of te ruil aanbieden. Deze beurs is uit gegroeid tot een der grootste van Zuid Hol land en de Zeeuwse eilanden. Er zijn ook diverse stands met modelauto's. Ook kan men hier terecht voor allerlei vra gen over deze prachtige hobby. Ten over vloede rijdt Ben Krijbolder zijn rondjes in de sporthal met een heuse gasgestookte stoom- loc. Er is in totaal 260 meter met auto's en treinen. Tegelijkertijd is er in de andere zalen een vlooienmarkt met veel kramen met prima gebruikte spullen en verzamelmateriai. Ook zijn er diverse kramen met Hobby en Creatief, o.a. Poppenmaaksters, 3d knippen, kaarten, dakpannen en nog veel meer. Bij elkaar 340 meter kijk- en snuffelplezier met demonstraties onder een dak! Voor info en of meedoen kunt u bellen met de heer Hijman v. d. Handel te Hellevoet- sluis, tel. (06) 48080757. De beurs duurt van 9.30 tot 16.30 uur. Alle kinderen krijgen een gratis surprise. Uiter aard kunnen zij ook meedoen in de kleedjes- hoek. H-^^iOi'^^^^' De blauwe vlag wordt per schatkist aangevoerd door drie gemeentepiraten Voor de vijfde keer werd in Herkingen de blauwe vlag gehe sen. Herkingen Marina, de jachthaven die dit jaar vijfjaar bestaat, kreeg op 18 mei jl. de vlag weer toegekend en uitge reikt door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat. En afgelopen zaterdag werd die in Scharendijke opgehaald en in Herkingen gehesen door burgemeester Boonstra. De Jachthaven Vijfjaar geleden werd Herkingen Manna geopend na een opbouwfa se vanaf 1993. De jachthaven heeft 400 ligplaatsen, maar hoopt bin nen vier jaar nog 180 plaatsen te realiseren. Nu reeds vormt de jacht haven in combinatie met de naastgelegen jachthaven WSV Herkin gen de grootste jachthaven van de Grevehngen. Naast de vele ligplaatsen vindt men er rust en ruimte, maar ook de benodigde voor zieningen zoals toiletten, doucheruimtes, babykamer, wasserette, speelveld voor de jeugd, enz. Velen hebben er dan ook al vaak tot grote tevredenheid een plaatsje gevonden. De Blauwe Vlag De Blauwe Vlag is een internationale milieu-onderscheiding, die jaarlijks wordt toegekend aan stranden en jachthavens die aan de daarvoor bestemde campagne deelnemen en aangetoond hebben schoon en veilig te zijn. Het mogen voeren van de Blauwe Vlag is een erkenning voor de inspanningen die de strandgemeente, of in dit geval de jachthavenbeheerder, op dit gebied heeft geleverd. Voor de toerist is de Blauwe Vlag het herkennings- en kwaliteitssymbool voor goede stranden en jachthavens. De Blauwe Vlag wordt slechts voor één jaar toegekend. De nationale jury controleert en beoordeelt iede re deelnemer aan de campagne elk jaar opnieuw of ze aan de gestel de Blauwe Vlag kwaliteitseisen voldoen. Voor jachthavens luiden de eisen: het water en de kades moeten schoon zijn, er moeten in vol doende mate goede hygiënische sanitaire voorzieningen aanwezig zijn, er moet een gescheiden afvalinzamelingssysteem aanwezig zijn, bij voorkeur ook voor bilgewater en afvalwater, lozingen in het havenwater van afvalwater van boten en havenvoorzieningen zijn verboden, er moet reddings- en blusmaterialen aanwezig zijn, er moet een havenreglement zijn met gedragscodes voor bezoekers, er moet informatie beschikbaar zijn over hoe omgegaan moet worden met natuur en milieu. In Nederland wordt de Blauwe Vlag toegekend door de ANWB. Feli citaties voor de eigenaar, de beheerder en het personeel van Herkin gen Marina waren er o.a. van burgemeester Boonstra en zijn wethou ders en van de heer Ouwehand van de ANWB. Piraterij Voor Herkingen werd de blauwe vlag vanuit het water 'aangevoerd' in een heuse schatkist door drie evenzo heuse heuse piraten, die nie mand minder bleken te zijn dan gemeentesecretaris Bleijenberg en de wethouders Schouten en Koningswoud. Kennelijk hadden ze het fel begeerde vaandel gekaapt om er Herkingen mee te verrijken. De buit, klaar om gehesen te worden. Op de avond van tweede kerstdag 1908 vond op de hoeve 'Dordrecht' bij de weduwe Segers te Battenoord een geruchtmakende inbraak plaats. Een gebeuren waarover later een gedicht werd gemaakt met de volgende aanhef: 'Inbraak bij Segers, poging tot moord'. Graag zouden we over de volledige tekst van het vers willen beschikken. Ook zouden we graag een foto of afbeelding zien van de in 1926 afgebroken boerderij 'Dijkzigt', gestaan hebbend aan de Oude- landsedijk (Lorredijk) tussen Nieuwe Tonge en de watertoren van Dirksland (thans staat er de boerderij 'Sunny Home'). Is er iemand die ons bij het bovenstaande - ten behoeve van de Sociëteit 'Rhaetorica' - uit de droom kan helpen? Voor reacties kunt u terecht bij J- -f- van Nimwegen, Prinsesselaan 1, 3245 XN Sommelsdijk, tel. 0187-486055. De Menvereniging 'Beatrix', de Oranjever eniging Oude Tonge en de Middenstands vereniging Oude Tonge organiseren op zaterdag 16 juni a.s., aanvang 14.30 uur, een wedstrijd ringsteken in de Kerkring van Oude Tonge. Er worden twee manches gere den. Per ronde zijn er zes ringen te steken, waarbij de tweede keer de ringen kleiner zijn. De koetsier mag zelf ringsteken of een bijrijder meenemen op de koets. Vooraf gaand aan het ringsteken wordt een rondrit gemaakt door het dorp en na afloop verza melen de rijders zich op het Stoofplein. Het aanspannen vindt laats op het erf van de famihe Buitendijk, u wordt verzocht hier om 13.00 uur aanwezig te zijn. U bent allen van harte welkom om de rijders aan te moedi gen! INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING De rommelmarkt/verkoping van de Neder landse Hervormde Kerk te Ooitgensplaat op 26 mei jl. heeft 6.000,- netto opgebracht. Dit bedrag gaat naar het restauratiefonds van de kerk. Mede dankzij het prachtige weer is de rom melmarkt/verkoping weer een succes ge worden. De organisatie wil de plaatselijke middenstand bedanken voor haar bijdrage, in welke vorm dan ook. Ook alle vrijwilligers die meegeholpen heb ben worden nogmaals bedankt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1