I. 10 f w ■Mi vJ Explosie na gaslekkage vernielt woning grotendeels Echtpaar Oomens-van den Houten 60 jaar in de echt verbonden! \>J 0900-8844 Vertrektijden Bondsdag 2 juni Nacht van Gebed 2001 Nieuwe Inspectie Voorlichtingsavond natuurgeneeskunde www.knopsbv.nl Barbecue Beiden genieten nog een goede gezondheid ''2lliorel$. autoschade Gratis Muziekles! Huisartsenzorg voortaan uitsluitend tegen contante betaling? mfyyL MINN AARD VASTGOED 2,1 s-L n-n. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden te Nieuwe Tonge cyiRAfiE Knöps Kerkdiensten Ger. Gem. Aangespoelde bruinvis \1sser Meubelen 1^; ....Mtmi Verkeer en Waterstaat (30 cpm) Rotterdam-Rijnmond Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen instattatiebedrijf S^ ISO 9002 Dit jaar wellicht ook in Sommelsdijk en Ouddorp Vrijblijvende kennismaking met de blaasmuziek Kerkdienst Ger. Gem. in Ned. j^SS' VisserScVisser BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Volgende weelf één Icrant! Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Vrijdag 1 juni 2001 73e jacirgang nr. 7009 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Inbraak garagebedrijf SOMMELSDUK - In het afgelopen week end bleek te zijn ingebroken in een garage bedrijf aan de Langeweg. Maandagmorgen ontdekten medewerkers van het bedrijf dat er onder meer twee computers, een printer en een fotocamera tijdens de inbraak waren weggenomen. Aanrijding door mobiel bellen OUDDORP - Woensdagmorgen kort voor het middaguur raakte een 43-jarige automo bilist uit Wapenveld op de N57 op de ver keerde weghelft, omdat hij meer z'n aan dacht had bij het mobiel telefoneren, dan op de weg. Op het nippertje kon de automobilist een frontde aanrijding voorkomen met een hem tegemoetkomende vrachtauto, bestuurd door een 31-jarige man uit Vlissingen, door een ruk aan z'n stuur te geven. Beide auto's raakten elkaar echter in de flank, waarbij de auto van de 43-jarige automobilist flinke schade opliep. Beide bestuurders raakten niet gewond. Bekeuringen en vernietiging van brommer SOMMELSDUK - Politiepersoneel van het district De Eilanden haalde woensdagmor gen rond half elf op het Kortewegje twee jeugdige knapen (14 en 15 jaar en beiden uit Oude Tonge) op een brommer van de weg. Het tweetal reed zonder helm en had geen bromfietscertificaat. Bovendien bleek de brommer niet verzekerd. Naast de bekeurin gen, die het tweetal kreeg, werd vrijwillig afstand gedaan van de bromfiets. Het ver voermiddel zal worden vernietigd. Diefstal rubberboot en buitenboordmotor OUDDORP Dinsdagmorgen omstreeks tien uur ontdekte een 47-jarige man uit Capelle aan den IJssel, dat zijn rubberboot en de bijbehorende buitenboordmotor waren weggenomen. De rubberboot lag aan de Kabbelaarsbank. De vertrektijden van de bus naar de Bonds dag van de Jeugdbond Gereformeerde Gemeenten in Bameveld zijn als volgt: Dirksland, kerk Ger. Gem. 7.45 uur Middelhamis, kerk Ger. Gem. 7.55 uur Oude Tonge, busstation 8.15 uur Ooltgensplaat, kerk Ger. Gem. 8.25 uur We hopen iedereen die zich heeft opgege ven, op de bovenstaande tijd en plaats te zien. Bent u geïnteresseerd in homeopathie, of bent u lusteloos, moe, heeft u problemen met de bloeddruk, eczeem, vet haar of roos, open wonden, doorügplekken, brandwonden, schaafwonden, oorpijn, keelpijn, hooi koorts, hoofdpijn, enz., of wilt u afslanken? Kom dan op maandagavond 11 juni a.s., van acht tot tien uur, naar Hervormd Gemeente centrum Elim, Zuiddijk 19 te Nieuwe Ton ge. Daar zal natuurgeneeskundige mevr. A. Brussaard uit Oud-Beijerland u een en ander vertellen over het gebruik van Aloë Vera producten. Mevrouw Brussaard heeft een praktijk voor homeopathie, orthomoleculai- re voeding, fysiotherapie, acupunctuur en electro-acupunctuurdiagnose en -therapie. Wilt u zich van tevoren even opgeven? Bel 0187-651540 (H. Kastelein, Nieuwe Tonge), 0187-603475 (H. Roozemond-van der Veer, Dirksland) of 0186-620249 (A. Brussaard). Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer \^_y Langeweg MHdelhanis Tel. f0187) 47 67 67 OPEL ^^00,' auPorJ/deM mtplezier And now, the end is near. And so we face the final event. Helaas, aan alles komt een einde. Ook aan dit OJW-seizoen. Het is helaas niet anders. Achter ons ligt een seizoen waarin we hoop leuke dingen hebben gedaan en waarbij jul- he altijd aanwezig waren! JulUe aanwezig heid was altijd belangrijk, want jullie zorg den voor de sfeer! Om het seizoen af te slui ten organiseren we ook dit jaar weer de bekende OJW barbecue en wel op D.V. zaterdag 23 juni a.s. Speciaal vanwege de EO Jongerendag verzet, dus we verwachten jullie allemaal! Heb je zin om te komen, geef je dan even snel op bij Piet, tel.: 484845. De kosten zullen rond een tientje zijn, dus voor het geld hoefje het niet te laten. Pak die tele foon en geef je op! Maandagmiddag rond kwart over vijf ontstond in een woning aan de Westelijke Ach terweg in Sommelsdijk een zware explosie na een gaslekkage. Een in de woning in de keuken staand echtpaar (68 en 72 jaar) werd door de kracht van de explosie tegen de grond geslagen en liep daarbij diverse blauwe plekken en schaafwonden op. Het echtpaar werd ter plaatse door GGD-personeel behandeld. De oorzaak van de gasex- plosie bleek een lek in de leiding, die eerder die dag was ontstaan tijdens werkzaam heden van medewerkers van een kabelbedrijf. Tijdens de graafwerkzaamheden was een klem van de gasleiding geraakt, waardoor er gas vrijkwam, dat zich met name in de kruipruimte onder de woning ophoopte. Het vermoeden bestaat dat het aanspringen van de koelkast voldoende is geweest om de opgehoopte hoeveelheid gas te doen exploderen, waarbij de woning grotendeels werd ontzet. De woning had waarschijnlijk geheel vernield geworden als op het moment van de explosie niet beneden de achterdeur en boven enkele ramen open hadden gestaan. OUDDORP - Donderdag 7 juni 2001, 19.30 uur, ds. G.J. Baan uit Lisse. OUDE TONGE - Donderdag 7 juni 2001, 19.30 uur, ds. C. Neele. STAD aan 't HARINGVLIET - Dinsdag 5 juni 2001, 19.30 uur, ds. B. van der Hei den (dus niet op woensdag 6 juni!). Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Op 30 mei jl. werd, omstreeks 16.00 uur, de bemarming van de KNRM reddingboot Tui melaar door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. Op het strand voor strandpavil joen De Vuurtoren lag, in de branding, een nog levende bruinvis. Deze bruinvis werd met de reddingboot naar de helUng op de Brouwersdam gebracht alwaar vrijwilligers van de zeedierenopvang van Neeltje Jans stonden te wachten. De bruinvis is vervol gens door deze mensen naar Harderwijk gebracht. de diowrooBivaB iaSenmielsdPi;. «]'t^"fe' Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Zondag 3 juni a.s. hopen de heer G. Oomens en mevrouw J.M. Oomens- van den Houten te gedenken dat zij 60 jaar getrouwd zijn. Twee jaar geleden troliken de 85-jarige heer en 80-jarige vrouw des huizes in een woning aan de Nieuwstraat te Oude Tonge in. Vanaf de lagere school af tot aan zijn 62ste levensjaar heeft de Oude Tongse schipper Oomens menig water bevaren. De eerste voorvader die het schippersvak uitoefende stamt uit 1730 en reeds is daarin het tiende geslacht bereikt. Ook de vader en de broers van 'bruidegom' Oomens waren hier van de partij. Eenmaal de school verlaten begon het allemaal met het vak van schippersknecht onder de knie te krijgen. Tot 1934 was Oom ens in die hoedanigheid actief in de kustvaart (toen nog met zeilboten) en leerde hij tevens zijn Nieuwe Tongse vrouw kennen (zij heeft haar jonge jaren in de agrarische sector gesleten), waarmee hij op dinsdag 3 juni 1941 - de dag na Pinksteren - in het huwe- Ujk trad. Inmiddels had zijn vader een schip voor hem gekocht, waardoor de mogeUjk- heid voor hem open lag om er samen met zijn vrouw op uit te trekken. "Ik moet eerlijk bekennen dat ik altijd met plezier met hem meegevaren heb", glimlacht mevrouw Oom ens-van den Houten. Later ging het zeilen over in motorvaart, wat voor de Oomens' een grote stap betekende. Zoals alle dingen zijn ook schepen aan slijtage onderhevig, en heeft de heer Oomens enkele malen een nieuw schip aan moeten schaffen. Door heel Nederland, door heel Europa, maar voorna melijk in Duitsland en België, heeft hij geva ren. Vooral de 'tochtjes' Rotterdam-Antwer- pen waren vele. "Nadat ik op mijn 62ste levensjaar stopte met varen, had ik het gevoel dat ik in een gat viel. Dus ik ging ik op zoek naar een verzet je", legt Oomens uit. En dat had ie gauw gevonden: boten waren zijn lust en zijn leven, dus ook het tekenen ervan zou niet zoveel moeite opleveren. Zo gezegd zo gedaan, en al spoedig was de hele familie ervan op de hoogte dat de oud- schipper een goede aanleg had voor tekenen. Ook stamboomonderzoek is een welkome bezigheid voor het 60-jarige bruidspaar. Echter, deze hobby bracht met zich mee dat regelmatig een bezoek aan Den Haag moest worden gebracht om de archieven eens onder de loep te nemen. Na verloop van tijd ging dat er een beetje af, want "ik vond het mar niks om iedere kear naer Deö Haeg te rie- jen", aldus de geboren Hakkeeënaar. Na een tijdje in 'Bru' gewoond te hebben besloten het echtpaar twee jaar geleden hun heil in Oude Tonge te zoeken. Ondanks de leeftijd hebben ze zelf het verfwerk verricht, tezamen met andere voorkomende bezighe den. Zelfstandigheid vinden ze heel belang rijk. Aan een bejaardentehuis of -woning willen ze voorlopig niet denken, "'t Is vroeg genog als 't mot", is de mening van de oud- schipper. Beiden genieten nog een goede gezondheid, alleen de heupen van mevrouw Oomens zijn niet optimaal meer. Dat de heer Oomens nog lekker in zijn vel zit, blijkt als hij vertelt dat hij 3 jaar geleden nog z'n hele hof gespit heeft. Leuk om te vermelden is dat de heer Oomens op 53-jarige leeftijd en mevrouw Oomens op 48-jarige leeftijd autorijlessen gingen nemen. 'Waeterrotten' blijven nu eenmaal een beetje schuw van al die 'land- rotactiviteiten' KEMA CERTIFICATE 36570 :l Langeweg 38 Nieuwe Tonge fel. 0187-651396 Voor de dertiende maal wordt in ver schillende plaatsen in België en Nederland een 'Nacht van Gebed' georganiseerd, dit jaar van vrijdag 8 op zaterdag 9 juni a.s. van 22.00 tot 06.00 uur. Ook in Sommelsdijk en Ouddorp zijn bijeenkomsten gepland. De 'Nacht van Gebed' is een initiatief van de stichting Open Doors, die zich wereldwijd inzet voor ondersteuning van christenen in landen waar sprake is van verdrukking of vervolging. In ruim vijftig landen ervaren christenen discriminatie, vervolging, gevan genschap, tekort aan lectuur, enz. De bedoe ling van deze Nacht is dat men zich in gebed inzet voor geloofsgenoten, die vele nachten moeten doorbrengen in gevangenissen of pohtiecellen. In 2000 hadden 113 organisa toren zich aangemeld. In 1999 deden 75 plaatsen en in 1998 55 plaatsen mee. Dit jaar zou het mogeUjk moeten zijn om in 130 plaatsen samen te bidden. In de betreffende plaatsen zullen 2000 mensen van verschil lende kerkelijke achtergrond samen die nacht biddend doorbrengen. Na een algeme ne inleiding worden, in korte gebedsrondes, videoprogramma's vertoond, afgewisseld met tijden voor gebed en pauzes. De video beelden gaan over landen waar christenen om hun geloof worden vervolgd of verdrukt. Reacties van deelnemers aan vorige gebedsnachten: Wat zijn wij bevoorrecht in ons land. We hebben bewondering voor de Lijdende Kerk. Zouden we zelf ook stand houden? Er gaat een wereld voor me open. Ik ben bUj dat ik de hele nacht gebleven ben. Slechts één probleem: de nacht was te kort! Eindelijk een bidstond waar je niet op de tijd hoeft te letten... De organisatoren hopen dat uit aUe kerken deelnemers aanwezig zullen zijn. De plaat sen van samenkomst in Sommelsdijk is Nag- tegaalstraat 16, tel.: (0187) 484486. De aan vang is 22.00 uur, eind om 6.00 uur. De plaats van samenkomst in Ouddorp is Dorp- stienden 3, aanvang 21.00 uur (zaal open om 20.30 uur), einde 24.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen naar Rini Hameete- De Regionale Muziekschool Goeree- Overflakkee verzorgt op 13, 20 en 27 juni drie gratis kennismakingslessen, die speciaal zijn gericht op de instru menten die worden bespeeld in een Harmonie- of Fanfare-orkest. Deze lessen zijn, behalve voor de eigen leer lingen van de cursus Algemene Muzikale Vorming, bedoeld voor iedereen, jong en oud, die wel eens wat meer wil weten over deze instrumenten en de mogelijkheden die er zijn om zo'n instrument te leren bespelen. Ons land kent een bloeiende Harmonie- en Fanfarecultuur en ook op Goeree-Overflak kee zijn veel mensen actief binnen deze tak van de amateur-muziek. De Stichting Muziekschool Goeree-Overflakkee verzorgt de lessen in deze richting voor de inwoners van de gemeente Middelhamis, in samen werking met de muziekverenigingen 'Apol lo' te Nieuwe Tonge en 'Sempre Crescendo' te Middelhamis-Sommelsdijk. Deze vereni gingen stellen de instrumenten beschikbaar die tijdens de kennismakingslessen kunnen worden uitgeprobeerd. De lessen worden gegeven door Arie Stolk, coördinator harmonie-fanfare bij de Muziekschool, in gebouw 'De Notenkraker' aan de Juliana van Stolberglaan 17 te Mid delhamis. De lessen beginnen om 13.30 uur en duren ongeveer een uur. Bent u nieuws gierig geworden, belt u dan voor 6 juni even naar het Serviceburo, tel. 482400, zodat we weten dat we u kunnen verwachten. BRUINISSE - Maandag 4 juni 2001, 19.30 uur, ds. F. MaUan uit Alblasserdam, Hei lige Doop. man, tel.: (0187) 687120. Open Doors i,s tij dens kantooruren bereikbaar op tel.: 0341- 417844. De 'Nacht van Gebed' gaat vooraf aan de 'Zondag voor de Lijdende Kerk' - de eerste zondag na Pinksteren - waarop in honderden kerken in Nederland en België in preek en liturgie aandacht wordt gevraagd voor christenen, die om hun geloof worden vervolgd of verdrukt. REGISTERACCOUNTANTS Op 1 juli 2001 gaat de nieuwe Inspec tie Verkeer en Waterstaat van start. Minister T. Netelenbos brengt met de instelling van de inspectie een duide lijke scheiding aan tussen beleids-, uitvoerings- en handhavingstaken op het ministerie van Verkeer en Waters taat. De inspectie krijgt een onafhan kelijke positie in berichtgeving naar samenleving en politiek. Tot inspec teur-generaal is benoemd dr. F.J.H. Mertens. Bij de inspectie werken ongeveer 1100 ambtenaren. In 1999 heeft minister Netelenbos de stoot gegeven tot de oprichting van de Inspectie V en W. Met de start op 1 juli van de Inspectie V en W wordt invulling gegeven aan de toe nemende behoefte in de overheidsorganisa tie om een scheiding aan te brengen tussen beleid, uitvoering en handhaving. Waar die scheiding er niet is, wordt teveel een ver menging van taken en verantwoordelijkhe den gezien. Naar de maatschappij en de bur ger toe geeft dit geen transparant beeld. Om hierin verandering aan te brengen, is in 1999 een projectbureau begonnen met de voorbe reidingen van een op andere leest geschoei de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Aan de 'knip' tussen beleid, uitvoering en handha ving is veel aandacht geschonken. Niet alleen krijgt de inspecteur-generaal een bij wet vastgelegde mogelijkheid tot onafhan- keüjke rapportages naar maatschappij en Tweede Kamer, ook tussen uitvoerings- en handhavingstaken wordt bij de inspectie onderdelen een organisatorische scheiding aangebracht. De Inspectie V en W verricht uitvoerings- en handhavingstaken op het terrein van ver voer, luchtvaart, scheepvaart, radiocommu nicatie en waterbeheer. De Inspectie V en W wordt gevormd door de bestaande inspecties Rijksverkeersinspectie, Scheepvaartinspec tie, Rijksdienst voor Radiocommunicatie, Nederlandse Luchtvaart Autoriteit en Hand- havingdienst Luchtvaart. Op het gebied van waterbeheer wordt binnenkort een onder zoek afgerond, dat inzicht moet geven in de inspectietaken op dit gebied, die thans bij Rijkswaterstaat zijn ondergebracht. Die taken zullen per 1 januari 2002 bij de Inspec tie V en W worden ondergebracht. Een cen trale bestuursstafdie de Inspectie V en W en de inspecteur-generaal ondersteunt, wordt in Den Haag gevestigd. In verband met Tweede Pinksterdag^op maandag 4 juni a.s., zal er volgende week dinsdag 5 juni géén krant verschij nen. Dus volgende week alléén een krant op vrijdag 8 juni. Redactie In het huis-aan-huis weekblad 'Delta' van 30 mei jl. meldt huisarts R. Mol te Hoogvliet dat patiënten met ingang van 1 juli a.s. uit sluitend tegen contante betahng in aanmer king komen voor huisartsenzorg. Het Regio naal Patiënten Consumenten Platform Rijn mond (RPCP-Rijnmond) is fel gekant tegen deze maatregel. "Patiënten die hun premie betalen, mogen verwachten dat in geval van zorgbehoefte - waar zij zich immers voor hebben verzekerd - zorg ontvangen", zegt het RPCP. "Indien er sprake is van een con flict tussen zorgverzekeraars en artsen, die nen partijen hun eigen probleem op te lossen en dit niet af te wentelen op de patiënt. RPCP-Rijnmond vindt het onbegrijpelijk dat huisarts Mol op dit moment met zijn reactie naar buiten treedt, terwijl de LHV pas op 21 juni a.s. een beslissing neemt over mogelijke vervolgacties. "Patiënten in de regio worden continue overspoeld met acties, sluitingen van SEH-voorzieningen en problemen in de zorg. Zij zijn verworden tot lijdend voor werp van zorg", zegt het RPCP verder. "Wij verwachten van de zorgverzekeraars en de DHV-en dat zij met informatie naar buiten treden hoe zij aan hun zorgplicht denken te voldoen. Wij zijn het meer dan beu iedere keer verontmste burgers te woord te moeten staan wat zij in geval van nood moeten doen." RPCP-Rijnmond adviseert de burger: indien u huisartsenzorg nodig heeft, schakel dan uw huisarts in. U vraagt daarna om de rekening en stuurt deze door aan de zorgver zekeraar. Ga niet op voorhand 'pinnen' bij uw huisarts en laat u niet onder druk zetten. Leidt dit tot problemen, neem dan contact op met RPCP-Rijnmond of Informatie- en Klachtenbureau (IKG), tel.: 010-4670522 of 010-4659084. Voor nadere informatie: A.D. Brittijn-Vis- scher, directeur RPCP/IKG-Rijnmond. Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1