Dominee en mevrouw Blom hebben Melissant verlaten Jaarmarkt Ned. Herv. Kerk Sommelsdijk succesvol Grote zangavond in Dreischor voor hulp aan MKZ boeren 'Hard naar huis, hard vóór thuis' EO-Jongerendag 16 juni in Amsterdam ArenA Extra bloedafname avonden EIIIVtlDEtl-IIIEIJWS Pinksterdienst Gereformeerde kerk Melissant e.o. Ophalen oud papier in Ooitgensplaat Kerkdiensten Ger. Gem. Instrumentenparade Muziek school Goeree-Overflakkee Kerkdienst Ger. Gem. in Ned. Grote markt in Achthuizen Ib.v. zendingsdoel in Bolivia Geldbingo te Dirksland Gift Anjerfonds aan 'Apollo' Goedereede Zaterdag 2 juni, zal er in de Ned. Herv. Kerk te Dreischor een grote zangavond gehouden worden met als doel geld bijeen te brengen om de boe ren die door de mkz getroffen zijn financieel te helpen. De avond begint om 20.00 uur. Medewerking verlenen het Chr. Gem. Koor 'Advendo' uit Nieuwe Tonge o.l.v. Henk Weiss en het Chr. Hoekschewaards Mannenkoor o.l.v. Adri PoortvUet. Organist van zowel koor- als samenzang is Lennert Knöps. Op vrijdag 1 juni a.s. zet de Muziek school Goeree-Overflakkee haar deu ren open voor iedereen die in het nieu we schooljaar wil beginnen met muzieklessen. De presentatie begint om 19.00 uur en is in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Middelharnis. De toegang is uiteraard gratis. aiiiiiilfJYL' GORDl^Üi TRAMWEG 33 OUDE TONGÈ Hoewel de jaarmarkt van de Ned. Herv. gemeente van Sommelsdijk pas om 9.30 uur zou beginnen, stond de eerste klant al om 7.30 uur te wachten voor de hekken. Toen die om 9.30 uur werden geopend en de verkoopdag van start ging, was het aantal wachtenden uitgegroeid tot een flinke stroom mensen, waarmee de Sommelsdijkse Ring werd overspoeld. Het was enorm druk en dat bleef de hele morgen zo. 's Middags was het iets minder druk, maar voor som mige kraampjes maakte dat niet meer uit: die waren 's morgens ai uitverkocht. De netto opbrengst van deze dag bedroeg f 29.000,-. De organisatie en de bezoekers kunnen dan ook terug zien op een zeer geslaagde dag, wat mede te danken was aan het prachtige weer. Het verenigingsgebouw 'De Poort' was overbezet toen Ds. Blom en zijn vrouw vrijdagavond afscheid namen van de Her vormde Gemeente van Melissant. De toe komstige consulent Ds. A. van Wijk had de leiding van deze avond. Ouderling Leijdens sprak woorden van grote waar dering namens de kerkenraad en andere kerkelijke instanties voor de wijze waar op haar predikant de gemeente bijna 8 jaar gediend had. Het echtpaar kreeg een aantal cadeaus aangeboden. Hieruit bleek iets van de grote verbondenheid die er was. Het gezin heeft zich intussen in Poortvliet gevestigd. Zondagmiddag bepaalde Ds. Blom in een bijzondere dienst de gemeente bij Jesaja 53:10c: Het welbehagen des HEEREN zal door Zijn hand gelukkiglijk voortgaan. Als thema koos hij: Gods genadewerk, dat 1. rust op een goed fundament, 2. aan bekwame handen is toevertrouwd en 3. van zijn voort gang verzekerd is. Het was hem een behoefte om, gedrongen door de liefde van Christus, zijn gemeente tijdens deze afscheidsdienst nog een-maal te bewegen tot het geloof, zoals hij dat in pre diking en pastoraat ook in de afgelopen jaren steeds gedaan had. Gelijk het een herder bet aamt, had hij zijn hoorders, al was het met gebrek, de weg des levens en des doods voorgehouden. Afziende van zichzelf, wilde hij roemen in vrije genade, want alleen daardoor wil de Heere Zijn zegen aan de bediening verbin den. Er was - aldus Ds. Blom - bij velen versla genheid toen bekend werd dat ik het beroep naar Poortvliet had moeten aannemen. Hoe moet het nu verder, vroeg men zich af Op deze en andere vragen willen we vanuit de Schrift een antwoord geven. 1. Het welbehagen des Heeren, in de ruimste zin genomen, gaat over alle dingen, maar in engere zin heeft het betrekking op het ver lossingswerk van Christus. Van dat welbe hagen, dat in de raad des vredes zijn beslag kreeg, zongen de engelen in de kerstnacht. Is het geen onbegrijpelijk wonder dat Gods genade zich uitstrekt naar mensen die zonda ren, verbondsbrekers zijn? Er is niets in hen te vinden waarom Hij het zou doen. Hij kan alleen een welbehagen in ons hebben op grond van het offer op Gol gotha gebracht. Wat zijn we gelukkig als Hij onze schuld- overnemende Borg geworden is. Dan is er reden om in dat welbehagen des Heeren te roemen, zoals de dichter van Ps. 89 dat deed: Gij toch. Gij zijt hun roem, de kracht van hunne kracht. Zo is het welbehagen des Heeren het enige fundament van onze zaligheid. Door dat welbehagen werd Abraham uit Ur geroepen en Saulus op de weg naar Damascus bekeerd. Het is de levende kracht van het Evangelie waardoor zondaren van dood levend worden. Het welbehagen des Heeren zal voortgaan, ook als we naar een andere gemeente gaan. Ik mag mijn opdracht hier in de hand van de Heere terugleggen, maar het kerkvergade- rend werk gaat ook zonder mij door. 2. Omdat Hij dat werk Zelf in handen heeft, is het aan bekwame handen toevertrouwd. Hem is gegeven alle macht in hemel en op aarde. Hij zit aan de rechterhand van Zijn Vader en van daaruit regeert Hij door Zijn Woord en Geest. En dat doet Hij met zoveel kracht, dat Hij de grootste vijand van vrije genade voor Zijn eeuwig Koninkrijk weet te arresteren. Als Zijn machtige hand ons grijpt, vragen we met Paulus of er nog een weg is om zalig te worden. Hij wil de zaligheid, die Hij door Zijn bitter lijden verworven heeft, uitdelen. Heeft die hand u al stilgezet en overgezet van de brede naar de smalle weg? Niemand hoeft verloren te gaan. Wie Hem nederig valt te voet, zal van Hem Zijn wegen leren. Weet, dat het welbehagen des Heeren zal voortgaan. Gods genadewerk is in veilige handen. 3. Het is tot heil van zondaren, zodat ze delen in het hoogste geluk. Wij leggen de herdersstaf hier neer, maar de Heere zal Zijn gouden scepter toereiken aan een ieder die IHem als zondaar te voet valt. Gods genade werk kan niet teniet gedaan worden, het gaat ook zonder mij door, want het is aan de vei lige handen van de Middelaar toevertrouwd. Wel ondervindt het EvangeUe van vrije genade altijd tegenstand. Dat was ook ons deel. Niettemin mogen we weten dat de Heere de prediking van vrije genade niet ongezegend gelaten heeft. En daarom mag er toch dankbaarheid in mijn hart zijn omdat de Heere een mannetje uit het stof verrezen, heeft willen gebruiken tot zegen voor ande ren. Het Goddelijk genadewerk gaat door. Dat leert ons onze tekst. Hij haalt ze, in wie Hij Zijn genade verheer lijkt heeft, eeuwig Thuis. Het was me een lust om tijdens deze afscheidsdienst als uw herder en leraar dat Goddelijk welbehagen nog eenmaal te pre ken. Aan het eind van mijn taak gekomen, betuig ik u dat ik in de loop der jaren niet anders mocht en anders kon. Ik mocht de gunst van mensen niet zoeken. Ik begeerde in alle gebrek een dienstknecht van mijn Zender te zijn. Nu is het uur van scheiden gekomen. En dat doet pijn, omdat er banden gevallen zijn en omdat ik me gedragen mocht weten op de vleugelen van het gebed. De trouwe God, Die voor mij zorgde, wil ook voor u zorgen. De grote Herder der schapen blijft. Bidt Hem, of Hij U spoedig een man in Zijn gunst wil zen den. Met de woorden van Paulus uit Handelingen 20:32: "En nu, broeders, ik bevele u Gode, en den woorde Zijner genade. Die machtig is U op te bouwen, en u een erfdeel te geven onder al de geheiUgden", besloot ds. Blom zijn bewogen preek. Na de preek richtte hij zich nog tot diverse instanties en personen in en buiten de gemeente met wie hij had samengewerkt. Hij riep de gemeente op in de moeilijke vacaturetijd, die nu komt, niet te klagen, maar te dragen en aan de Heere om een ander te vragen. Ds. Van Lingen uit Oude- Tonge, die namens de Ring en de Classis sprak, vergeleek Ds. Blom met Nathanaël. Tenslotte roemde ouderling Leijdens de trouw waarmee ds. Blom het Woord had bediend, afwijzend van zichzelf, heenwij- zend naar Christus. Hij deed een dringend beroep op de gemeente om trouw te blijven opkomen en verzocht de scheidende predi kant Ps. 119:9 toe te zingen. Het Rode Kruis doet een beroep aan alle inwoners van Goeree-Overflak- kee bloed te geven op de extra donor avonden. Dit kunt u doen op de vol gende data en plaatsen: Vrijdag 1 juni, Dorpstienden te Ouddorp Woensdag 13 juni, 't Centrum te Ooltgens- plaat en de Grutterswei te Oude Tonge Vrijdag 15 juni, Oostdam te Goedereede en Spectrum te Stellendam. U bent welkom tussen 18.30 en 20.45 uur. Doe het nu! Geef bloed - redt mensenle vens! chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuv?s BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijlt ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr~dewaal.eom (onder vermelding van 'adv' of 'adm'l tarief per mm 0.50: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingslermijnjamilieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-devvaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd, ABONNEMENTEN: Per kwartaal 18,50. Per Jaar 70, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De te zingen liederen staan in het teken van het a.s. Pinksterfeest. Zo hoopt 'Advendo' samen met het mannenkoor een bewerking van Dick van Luttikhuizen ten gehore te brengen van het bekende Pinksterlied: Heer' ik hoor van rijke zegen. 'Advendo' hoopt verder o.a. te zingen: Ps. 86, bewerkt door Everhardt Zwart, en 'Eens was ik een vreemd'ling' van MacCheyne. Het mannenkoor heeft ook prachtige liede ren uitgezocht die deze avond in deze kerk, met haar prachtige akoestiek, goed tot hun recht zullen komen. Enkele te zingen liede ren zijn: Psalm 105, bewerkt door Meindert Kramer (met 110 mannen zal dat zeker het beluisteren waard zijn), 'Gedenk aan mij o machtig God', 'Majesteit en Jeruzalem, mijn Vaderstad' in een bewerking van Martin Mans. Zeker onze jongeren zullen dit laatste lied om haar melodie heel mooi vinden. Tij dens de collecte voor de RD-actie 'Hulp aan de mkz-boeren' zal Psalm 42 gezongen wor den. Tijdens de samenzang hopen zowel 'Advendo' als het mannenkoor met tegen stem dan wel bovenstem te zingen! Het in 1980 opgerichte Chr. Gem. Koor 'Advendo' uit Nieuwe Tonge heeft als doel het zingen van Psalmen, geestelijke en vaderlandse liederen. Thans staat het koor weer al enkele jaren o.l.v. van Henk Weiss uit Ridderkerk. Naast het zingen in verzor gingshuizen en zangavonden heeft het koor drie keer meegewerkt aan cd-opnames. De organist van 'Advendo' is Lennert Knöps die naast 'Advendo' nóg twee koren bege leidt, reeds enkele malen heeft meegewerkt aan cd-opnames, waarvan laatstelijk een cd met orgel en harp en één orgel-cd vanuit de Grote Kerk te Breda. Het in 1981 opgerichte Chr. Hoeksche waards Mannenkoor staat onder de bezielen de leiding van Adri Poortvliet en telt 110 leden. In de loop van de tijd zijn er met het koor opnamen gemaakt wat geresulteerd heeft in een tweeltal schitterende cd's. Optre dens worden verzorgd voor verzorgingshui zen, medewerking wordt verleend aan bij zondere diensten van evangelisatie en Kerst. Elk jaar wordt op verschillende plaatsen in de Hoeksche Waard een voorjaarsconcert gegeven, waaraan meerdere solisten hun medewerking verlenen. Margaret Roest, Judith Sportel, Sander Heutinck, Jan Mulder en Loek van der Leeden zijn enkele bekende namen. Het koor staat garant voor warme klanken die ook in Dreischor gehoord zullen worden. De concertorganisatie hoopt dat velen van Goeree-Overflakkee Schouwen-Duiveland, of waar ook maar vandaan, deze avond zul len bezoeken. Er staat veel samenzang op het programma en ter bezinning zal er een declamatie voorgedragen worden die als titel draagt: 'Mkz-crisis in het licht van Pinkste ren'. Na afloop wordt u gratis koffie of frisdrank aangeboden en is er de gelegenheid om een verkooptafel te bezoeken. Jong en oud zijn hartelijk welkom! Zondagmorgen 3 juni a.s. om 9.30 uur zal er een pinksterdienst worden gehouden in de Gereformeerde kerk Melissant e.o. Voor ganger is ds. Bras uit Hilversum. Organist is Hans den Hoed. Muzikale medewerking wordt verleend door jeugdkoor 'Joy' uit Oude-Tonge. U bent van harte welkom. Deze dienst zal rechtstreeks uitgezonden worden door radio Flakkee. Op D.V. donderdagavond 31 mei a.s., vanaf 18.00 uur, is de ophaalploeg weer paraat voor het ophalen van uw oud papier. De opbrengst is bestemd voor de zending. Graag alles vroegtijdig, het liefst gebundeld of in dozen, gereedzetten. Bij voorbaat har telijk dank voor uw medewerking. Tait met Michael Tait van DC Talk, Nico le C. Muilen, Stade Orrico, True Vibe en Gerald Troost treden zaterdag 16 juni a.s. op tijdens de 27e EO-Jongerendag. De Jongerendag vindt plaats in de Amster dam ArenA en het thema van de dag is 'Open your eyes'. De sprekers, Henk Bin nendijk en Bram Rebergen zullen deze dag dieper ingaan op dit thema. De EO- Jongerendag begint om 9.30 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegang tot de Jongeren dag is gratis, maar het is wel noodzakelijk vooraf te reserveren. Dit kan iedere werk dag van 14.00 tot 20.00 uur op tel.: 0900- 300 22 00 (f 1,50 per minuut) of 24 uur per dag op www.jongerendag.nl. Bezoekers kunnen bij het reserveren kiezen voor een bepaalde sector binnen de Amsterdam ArenA. Men hoeft alleen de sector aan te geven en is vrij om binnen deze sector een plaats te kiezen. Voor meer informatie kan gebeld worden met de Infolijn, tel.: 035-6474450. Voor busvervoer: (0187) 484362. De kosten voor busvervoer bedragen 35,- per persoon. Het thema 'Open your eyes' staat tijdens deze feestelijke dag centraal. Voor Henk Binnendijk is het inmiddels de 26e keer dat hij spreekt op de EO-Jongerendag. De twee de spreker, llram Rebergen, is werkzaam bij Youth for Christ. Hij is bekend als organisa tor van het Flevo Totaal Festival van deze stichting. Het scala aan artiesten dit jaar is uitgebreider en gevarieerder dan ooit. Michael Tait (USA), bekend als een van de zangers van de groep DC Talk, brengt een aantal van zijn solonummers ten gehore. Topartieste Nicole C. Muilen (USA) werkte als choreografe en achtergrondzangeres voor onder meer Michael W. Smith en Amy Grant. Ze heeft nu haar eigen band en is in Amerika al ont zettend populair. De jonge Stacie Orrico (USA) heeft ondermeer met Destiny's Child opgetreden. De R&B-pop van Stacie sluit helemaal aan op 'de muziek die de hitlijsten momenteel domineert. Jonathan Lippmann, oprichter van de seculiere Amerikaanse top jongensband 98 Degrees, wilde graag weer gospelmuziek gaan maken. Om deze reden richtte hij de jongensband True Vibe op. De vier jongens van True Vibe komen 16 juni laten horen en zien wat ze kunnen. Gerald Troost, songwriter en zanger, treedt als Nederlandse gospelartiest op. Het Ronduit Gospel Choir en de Ronduit Praiseband zor gen voor muzikale begeleiding van de samenzang op deze dag. Op de avond van Hemelvaartsdag zijn rond half zeven een 21-jarige automobilist uit Willemstad en een 17-jarige inzittende uit Dordrecht met een Seat personenauto in een (droge) sloot gevlogen. Het ongeval deed zich voor tussen Oude Tonge en Den Bommel, net langs de N498 - de oude Provincialeweg van Oude Tonge naar Schaapsweg. Daar waar de Kranendijk de N498 kruist, naderde volgens ooggetuigen de Seat met hoge snelheid (120 km/u) het kruispunt, schoot de kruising over en verl oor daarbij het contact met de weg. De auto vloog de berm/dijktalud op, tussen diver se bomen door, en kwam op z'n neus in de sloot te staan. De inzittenden droegen geen veiügheidsgordel. De bestuurder werd met hoofdletsel naar het ziekenhuis in Dirks- land gebracht, diens passagier werd met een gebroken rug overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 30 mei 2001, 19.30 uur, ds. J. Karels uit Middel harnis (bevestiging ambtsdragers). OUDE TONGE - Woensdag 30 mei 2001, 19.30 uur, student A. Verschuure. OUDE TONGE - Vrijdag 1 juni 2001, 14.15 uur, ds. J. Karels (huwelijksbevesti ging). HERKINGEN - Woensdag 30 mei 2001, 19.30 uur, ds. M. J. van Gelder. De klassen Algemene Muzikale Vorming spelen ,eri zingen,dat het een lieve lust is en laten zo horen wat je al kan leren als je nog in groep 4 van de basisschool zit. Deze leer lingen gaan na dit oriëntatiejaar een instru ment kiezen en kunnen zo op deze parade horen wat er allemaal mogelijk is op de muziekschool. Blokfluit, dwarsfluit, gitaar, viool, key board, piano en diverse Harmonie/Fanfare instrumenten; het is allemaal te beluisteren en er wordt ook van alles over verteld. Kort om vooral iedereen die overweegt om ook een instrument te gaan bespelen of met de lessen Algemene Muzikale Vorming wil starten is van harte welkom! BRUINISSE - Woensdag 30 mei 2001, 19.30 uur, ds. A. Schultink, Bameveld, Heilige Doop en Openbare Belijdenis. Op zaterdag 2 juni a.s. is er voor de derde maal een rommel-, antiek- en curiosamarkt in Achthuizen op het privé-teiTcin van de familie Van Egten. Ook deze keer is de gehele opbrengst voor een zendingsdoel in Bolivia. Vanaf 10.00 uur is iedereen welkom aan de Bommelsedijk 55. Slecht weer hoeft geen probleem te zijn, want dan staan alle goederen 'gewoon' droog in de loods, waar u zonder paraplu rustig kunt rondneuzen. Voor meer informatie kunt u contact opne men met tel.: 632631 of 06-50417448. Op donderdag 7 juni a.s. zal in de Victoria- hal te Dirksland een geldbingo worden geor ganiseerd door buurtvereniging 'West'. Er zullen 8 rondes en een superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philiphoof- jesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat buurtvereniging 'West' gai'ant voor een klinkend prijzenpakket. Graag tot Zfètis op donderdag 7 juni. De Koninklijke Fanfare 'ApoUo' te Goede reede ki'eeg een dezer dagen de verheugende mededeling dat het Anjerfonds een bedrag van f 3.950,- aan 'Apollo' heeft toegekend. Deze gift zal worden besteed aan de aan schaf van nieuwe instrumenten. Voor bovengenoemde giften willen wij het Anjer fonds heel hartelijk dank zeggen. Deze week zal er weer worden gecollecteerd voor het Anjerfonds. Tijdens deze collecte zal er op zaterdag 2 juni a.s. om 18.30 uur door de Koninklijk Fanfare 'Apollo' een mars wor den gemaakt op Goedereede Havenhoofd. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Ook een boedelveiling stond op het programma van de jaarmarkt

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 2