Orgelbespeling op Tweede Pinksterdag Brand in landbouwschuur te Sommelsdijk 'In 't Hof, nieuw parkeerterrein met ambaclitelijlc straatwerlc ^tlantttemM Test van sirenes in Middelliarnis LITIE 0900-8844 Autopuzzeltocht 2e Pinksterdag Roemeniëavond 3^^^ ^-^ chr. streekblcLd op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Nieuws van de Wereldwinkel ,(^\/L MINNAARD K^ VASTGOED Vrijmarkt en Klepperman op Havendag Middelharnis Zangavond te Haamstede Opbrengst collecte Nederlands Astmafonds Verlcoping zendings- winlieltje Ouddorp in Stellendam Dinsdag 29 mei 2001 73e jaargang nr. 7008 Barokmuziek rondom Pinksteren Middelhar nis B.V. (30 cpm) Aanrijding Inbraak in personenauto Snelheidscontrole Controle-actie GOEDEREEDE - Het heeft best wat voeten in de aarde gehad, zowel let- terUjk als figuurlijk, maar achter de brandweerkazerne van Goedereede is het nieuwe parkeerterrein gereedgekomen en inmiddels ook officieel geopend. Lange tijd is het parkeren in het hart van het historische Goe dereede onderwerp van gesprek geweest, van discussie zelfs, zowel onder 't Goereese volk als in de gemeentepolitiek. Niet alleen omdat het vele autoblik in de fraaie omgeving van het marktplein bepaald geen schoon heidsprijs verdient, maar ook voor de brandweer was het niet altijd even makkelijk om erdoor te komen in geval van uitruk. Dit discussiepunt is met het gereedkomen van het nieuwe parkeerterrein de wereld uit; ten minste, als in Goedereede ook werkelijk gebruik gemaakt zal worden van 'In 't Hof', zoals de nieuwe parkeerplaats werd genoemd. actief in beeld en geluid Op maandag 4 juni, aanvang 20.00 uur, hoopt Rinus Verhage een orgelconcert te geven op het monumentale Kam en Van der Meulen orgel in de Grote- of Nieuwe kerk te Zierikzee. De toegangsprijs is 10,00 en 7,50 voor scholieren en hou ders van een bejaardenpas. Bij deze entreeprijs is een consumptie na afloop van het concert inbegrepen. Het programma heeft als uitgangspunt: Ba rokmuziek rondom Pinksteren. De compo nisten die deze avond aan bod komen zijn de grootmeesters Bach, Buxtehude, Pachelbel en Walther. Hoewel het Zierikzeese orgel geen specifiek Barokinstrument is zult u toch versteld staan van de klankschoonheid van het orgel ook waimeer er schitterende 18e eeuwse composities op gespeeld worden. Naast koraalbewerkingen over o.a. 'Komm, Gott, Schopfer, heiliger Geist' en 'AUein Gott in der Höh sei Ehr' klinken er ook vrije orgelwerken. We noemen u de Praeludium et Fuga in D van Buxtehude aan het begin van het programma en de bekende Toccata et Fuga in d van Bach als afsluiting. Rinus Verhage is al weer zo'n elf jaar orga nist van de Nieuwe kerk. In deze periode verzorgde en organiseerde hij diverse con certen en was intensief betrokken bij de res tauratie van het instrument. Tevens werkte hij mee aan de eerste CD na de restauratie en presenteerde hij het orgel al een aantal keren voor de radio. Hij studeerde orgel, koordirectie en kerkmu ziek aan het Rotterdams Conservatorium en verder nog interpretatie bij Kees van Eersel. In 1979 was hij prijswinnaar van het interna tionale Albert Schweitzer Orgelfestival. Naast organist (ook in Oude Tonge en Stel- lendam) is hij dirigent van drie koren en heeft hij een bloeiende lespraktijk; diverse leerUngen behalen diploma's en nemen met succes deel aan concoursen. Naast het musi ceren en lesgeven is Rinus Verhage ook sinds 1988 op part-time basis directeur van de Muziekschool Goeree-Overflakkee. Het is voor de eerste keer dat de orgelcom missie een concert organiseert op Tweede Pinksterdag, dus men is heel benieuwd naar de belangstelHng. Omdat dit orgel in deze fraaie akoustiek niet meer in de eredienst functioneert zijn de concerten de enige mogelijkheid om de grote klankvolle schoonheid van instrument en ruimte te ondergaan. U bent van harte uitgenodigd. De afgelopen jaren hebben we in Neder land een aantal malen te maken gehad met rampen. Omdat er altijd een kans is - hoe klein dan ook - dat zich opnieuw een ramp voordoet, is het noodzakehjk dat we goed voorbereid zijn. Zo beschikt de gemeente over een rampenplan. In dit plan wordt de gezamenlijke inzet van onder andere politie, brandweer en ambulancedienst geregeld. Alarmering bevolking De bevolking wordt gealarmeerd door het afgaan van de sirene. Als u buiten bent, en de sirene gaat, ga dan zo snel mogelijk het dichtstbijzijnde gebouw binnen. Bijvoor beeld een bedrijf, kantoor of huis. Dat geldt voor iedereen. Geef mensen die bij u aanbel len dus gelegenheid om te schuilen. Ga in geen geval bellen met het noodnummer 1-1- 2 of met politie, brandweer of ambulance dienst. De telefooncentrales en mobiele net werken kunnen dan overbelast raken, wat ernstige gevolgen kan hebben voor het opgang komen van de hulpverlening. Testen sirene Ieder jaar worden de sirenes getest. Dit jaar zal dat gebeuren op woensdag 6 juni a.s. (D- Day). Op die dag klinkt om 12.00 uur de sirene. Schrik dan niet, want het is dus een oefenalarm. In alle andere gevallen In alle andere gevallen is er sprake van een ramp. Wat u dan moet doen is: naar binnen gaan, ramen en deuren sluiten en ,de TV of radio aanzetten. In onze regio fungeert Radio Rijnmond in dat geval ^s zogeheten rampzender. U vindt Radio Rijnmond op de kabel op 91.9 MHz. Via uw eigen antenne ontvangt u Radio Rijnmond op 93.4 MHz. GOEREE- OVERFLAKKEE Zaterdag 2 juni a^s. is de Wereldwinkel weer open, nog steeds in de GerefKerk, Julianaweg te Middelhamis, van 10.00 uur tot 15.00 uur. Echter, ook staan zij die dag (havendag) op het Diekhuusplein, van 13.00 uur tot 16.00 uur .Op beide plaatsen kunt u hen dus bezoeken, alleen: in de winkel aan de Julianaweg kunt u gratis een kopje koffie drinken, en zo kermis maken (of de keimis- making voortzetten) met de prima producten van Max Havelaar. In onze kraam voor het Diekhuus vindt u o.a. overheerüjke chocola de, uit Bolivia. De Boliviaanse cacaoboeren zijn verenigd in de coöperatie El Ceibo, zij financieren o.a. ziekenhuizen en scholen. Dat is zó belangrijk, want u weet: met onder wijs geef je niet alleen keimis, maar óók toe komst door. Tot ziens zaterdag! Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Rond half vier, afgelopen vrijdagmiddag, bleek brand te zijn uitgebroken in een schuur van een liindbouwbedrijf aan de Oud-Kraaij- erdijk te Sommelsdijk. Een flinke stapel hooi had vlam gevat en veroorzaakte een grote rookontwikkeling. De gealarmeerde brandweer van Soinmelsdijk was snel ter plaatse. Omdat de situatie zich aanvankelijk vrij ernstig aan het zien werd de melding 'middelbrand' gegeven en werd ook de blus- groep Middelhamis gealarmeerd. Met inzet van hogedrukstralen hadden beide korpsen het vuur vrij snel onder controle en kon wor den voorkomen dat het vuur zich verder uit breidde. Na ca. drie kwartier kon het sein 'brand meester' worden gegeven. Een te hulp schietende buurman heeft met behulp van een shovel het hooi uit elkaar gereden, waarna de ploeg van Sommelsdijk met lage- druk het afbluswerk verrichtte. Behalve de schuur liepen ook enkele landbouwmachi nes schade op. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Hooibroei wordt niet uitgesloten. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden- Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Donderdagavond om streeks zes uur vond op de Oudelandsedijk een aanrijding plaats tussen een personen auto en een, bromfiets. Bij de aanrijding raakte de bromfietser, een 17-jarige jongen uit Sommelsdijk ernstig gewond. Hij werd met spoed naar het Dijkzigtziekenhuis ver voerd. De oorzaak van de aanrijding is nog niet duidelijk. OUDDORP - Donderdagavond omstreeks half zeven ontdekte een 19-jarige man uit Goedereede dat er was ingebroken in zijn personenauto. Zijn auto stond geparkeerd op de parkeerplaats van strand Noord aan de Vrijheidsweg. Uit de auto werden een auto radio, cd's en een mobiele telefoon wegge nomen. OUDE TONGE OUDDORP - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield donderdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles op de N57 in Oude Tonge en de Vrijheidsweg in Oud- dorp. Tussen half negen en kwart over elf werd gecontroleerd op de N57. Van de 700 passerende automobilisten hielden 180 zich rüet aan de 70 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 122 km/uur. Op de Vrijheidsweg, waar mssen één en kwart over drie werd gecontroleerd, kunnen 21 van de 210 passerende automobilisten binnenkort een acceptgirokaart in de brie venbus verwachten wegens het overschrij den van de 50 km-limiet. DISTRICT DE EILANDEN - In het kader van de bestrijding van geweld en overlast werd tussen zaterdagavond tien uur en zon dagmorgen twee uur door de poUtie van het district De Eilanden in samenwerking met het vervoersbedrijf Connexxion en een medewerkster van het Bureau Halt een gecombineerde controle-actie gehouden (alcoholgebruik, vervoersbewijzen en over last jeugd). Politiemensen controleerden passerende automobilisten op alcoholge bruik. Vier automobiUsten bleken te veel alcoholhoudende drank te hebben genuttigd. Connexxion controleerde zeven bussen, vooral de laatste bussen vanuit Rockanje naar Spijkenisse kregen extra aandacht. In de bussen werden 140 passagiers gecontro leerd op plaatsbewijzen. Er werden geen zwartrijders aangetroffen. Op termijn zal de actie herhaald worden. Zaterdag 2 juni a.s. wordt de 20e Havendag gehouden in Middelhamis met spectaculaire activiteiten op en rond het water van de haven, op het Spui en in winkelcentrum D'n Diek. Voor elk wat wils, voor jong en oud van 11 tot 11 uur. De 20e editie van de Havendag zal in het teken staan van twee thema's: 'Hulpverlening en veiUgheid' en 'Menheer- se in vroeger jaren'. Onder dat laatste thema wordt een etalagewedstrijd gehouden. De beoordeling van de etalage vind plaats door een deskundige jury. Op Havendag zal de 'klepperman' vanaf 11 uur op D'n Diek rondlopen om de prijswin naar van de 'Oorkonde voor eeuwige roem' bekend te maken. Zoals gebruikelijk wordt van 11 tot 17 uur een vrijmarkt gehouden (vanaf het Parle ment tot de hoek van de Spuistraat). Er zijn géén kramen beschikbaar! Meer informatie bij VVV/ANWB Overflak- kee, tel. (0187)48 48 70. Op D.V. zaterdag 2 juni a.s., aanvang 20.00 uur, wordt een zangavond gehouden in de Ned. Herv. kerk aan de Ring te Haamstede. Medewerking wordt verleend door mannen koor 'De Lofzang' uit Goes o.l.v. Johan de Ridder, Ankie Kaljouw (panfluit), Marjon van Dominele (dwarsfluit) en Jos Oreel (orgel). De toegang voor deze avond is gra tis. Allen hartelijk welkom. De collecte voor het Nederlands Astmafonds heeft in de gemeente Middelhamis het bedrag van 4.951,25 opgebracht. AUen die hieraan hebben bijgedragen hartelijk dank. Het aanleggen ervan is uitgevoerd in combi natie met het vervangen van het riool in een gedeelte van de nabijgelegen Doelweg. Afgelopen woensdagmiddag heeft wethou der J. van Oosterom van de gemeente Goe dereede 'In 't Hof' geopend, nadat hij samen met Bram Boeter - hoofd uitvoering van Jaartsveld Wegenbouw b.v., de aannemer van de werkzaamheden - de laatste natuur steenkei in één van de parkeervakken had gelegd. Om een en ander nog meer histo risch cachet te geven, waren deze lieden met een oldtimer vrachtauto naar de te openen parkeerplaats gekomen, compleet met een oude kruiwagen en een flinke stamper om straatkeien op hun juiste plaats te dwingen. Van Oosterom en Boeter waren voor de gelegenheid zelfs in een historisch straatma- kersklofje gehuld. De eigenlijke opening van het nieuwe par keerterrein bestond uit de onthulling van het verkeersbord dat de ingang van de parkeer plaats aanduidt en dat op dat moment nog gesluierd ging onder de gemeentevlag van Goedereede. Toen wethouder Van Oosterom het dundoek wegtrok - zonder het de grond te laten raken(!)- werd tevens de naam 'In 't Hof' zichtbaar. Van Oosterom toonde zich in z'n nopjes met de nieuwe parkeergelegen heid, maar riep wel de Goereeërs op er ook daadwerkelijk gebruik van te maken. Anders blijft het wagenpark nóg Goerees' stadsge zicht ontsieren en is de hele investering van 'In 't Hof' voor lüets geweest. Aannemer Jaartsveld gaf een stukje bestra tingsgeschiedenis bij de uitvoering van het karwei. "Bij de opdracht van de gemeente Goedereede voor de aanleg van de parkeer plaats met 'kinderkopjes' dachten wij dade lijk aan vroeger, toen bestratingwerkzaam- heden met keien vanzelfsprekend was en er nog niet eens aan betonkhnkerkeien en asfalt werd gedacht. Bij de oprichting van Jaarts veld in 1848 waren er vooral op het platte land nog weinig verharde wegen. Men stel de zich tevreden met een goede zandweg. In de dorpen werd hier en daar begonnen met bestrating door middel van veldkeien. Een dergelijke bestrating kostte in het midden van de vorige eeuw, alles meegerekend, 65 a 70 cent per vierkante meter. Het hobbelige oppervlak, alsmede de geringe hoeveelhe den die de steengroeven konden afleveren, waren er de oorzaak van dat de veldkei zijn reputatie verloor. Daarentegen kwamen künker en behakte kei meer op de voor grond, ofschoon voor veel gemeenten nogal kostbaar, maar het publiek verlangde van de keitjes af te zijn. Thans, 150 jaar later dus, krijgt Goedereede opnieuw keibestrating." Het resultaat van het ambachtelijke straat- werk geeft een extra accent aan het schitte rende historische centmm van Goedereede. Jaartsveld heeft het specifieke vakmanschap door de jaren heen vastgehouden; ook in de 21e eeuw blijkt het ambachtelijke straatwerk nog actueel te zijn. Alleen is de kostprijs per vierkante meter veranderd." Lovende woorden richtte Van Oosterom aan Jaartsvelds adres, vanwege de geleverde prestatie: "prachtig werk, geheel naar tradi tie van deze 152 jaar oude firma". Nog mooier zal het er worden als de geplande groensingel eenmaal gerealiseerd zal zijn, wellicht met enkele bankjes, maar dat duurt nog een aantal maanden. Op 2e Pinksterdag (maandag 4 juni) organi seert het Puzzel-comité van de Stichting Adullam een autopuzzeltocht. Het is dit keer een prachtige nataurrit door de Hoekse Waard. Regelmatig uit de auto en veel voor de kinderen te doen! Onderweg is een tweet al stops ingelast en voor de kinderen is er een aparte puzzelopdracht. Wat we dit jaar in petto hebben, verklappen we nu nog niet. Het start- en eindpunt is op het terrein van de firma Schrijvershof aan de Kwakseweg te Oud-Beijerland. Inschrijven kan tussen 13.30 en 15.00 uur. De kosten: volwassenen 5 per persoon en maximaal 20 per gezin per auto. Graag tot en met 2 juni telefonisch aanmelden (dit om een indicatie te krijgen van het aantal deelnemers), telefoon: 0187- 486698 of 0186-654124. COMBI OUIHK»^We■Mnlat 3S Td (m7) 611611 fu 683734 UNESSh PiiihhDp Hognown 171 ttl. (OM t) U op D.V. woensdag 30 mei hoopt het zen dingswinkeltje van de Ger. Gem. haar ver koping te houden in het Hervormd vereni gingsgebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preek- hillaan te Ouddorp. De openingstijden zijn van 9.00 tot 17.00 uur en er zijn oude en nieuwe boeken, koek, boerenkaas, bloemen, speelgoed, kaarten, cd's, ondergoed, cadeauartikelen en schoonmaakartikelen te koop. Koffie, thee, limonade en cake is er ook. Allemaal hartelijk welkom! D.V. donderdagavond 31 mei zal er in gebouw De Rank, Bosschieterstraat 6 te Stellendam een 'Roemeniëavond' gehouden worden. Er zal deze avond verslag gedaan worden van het transport dat in jl. april is georganiseerd door het Nederlands Her vormd Roemeniëcomité te Stellendam. Mid dels video en dia's zullen de 'Roemeniëgan- gers' hun verhaal doen. Voor deze avond nodigen wij iedereen uit, in het bijzonder degenen die ons geholpen hebben bij de organisatie en zij die materieel, kleding e.d. voor de mensen in Roemenië gegeven heb ben. Deze avond is er ook een verkooptafel aanwezig met o.a. kaarten, souvenirs, cakes en koekjes. De aanvang is om 19.30 uur. Van harte welkom! Voor meer informatie tel.: 491209.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1