\>J Winnaar Rabo AEX-prijsvraag bekend Echtpaar Maliepaard-Driesse viert 60-jarig huwelijk P\_^LITIE Fagotconcert in Het Diekhuus Verkeersafsluitingen StrandVijfDaagse IWIZ ontwikkelt unieke bedrijven gids op Internet 0900-8844 (30 cpm) www.knopsbv.nl Jaarmarkt met boedelveiling/rommelmarkt N.H. Kerk Sommelsdijk 37 y^ ^-Ü ^"'Biwrix>Nl Lente-concert voor Shaare Zedekziekenhuis en MKZ-boeren Visser Meubelen Fietstocht tb.v. nieuwbouw Ger. Gem. Dirksland K^ VASTGOED j^^ Visser Visser Havendag IVliddelhamis Kerkdiensten Ger. Gem. "We hebben een fijne dag gehad'' Coriy Nipius-Roos in Flakkeecialiteïten <^;^5L?1:?Ü£^N jdag 25 mei 2001 Op zaterdag 2 juni 2001 wordt op het eiland Schouwen-Duiveland in de St. Nicolaaskerk te Brouwers haven een lente-concert gehouden ten bate van het Shaare Zedekzie- kenhuis en de MKZ-boeren. Aan vang van deze avond is 19.30 uur. Hartel^k welkom In de sihowrooinvaii inSoimuelsdik. Middelharnis B.V. BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187-617 300 instaüatiebedrijf SOMMELSDIJK - Drie maanden wonen ze nog maar in Verzorgings huis De Goede Ree. Op woensdag 9 mei kwam er een brief van Hare Majesteit koningin Beatrix, ge richt aan het bruidspaar Maliep aard-Driesse, dat op die dag zestig jaar getrouwd was. Twee dagen later, op vrijdag 11 mei, kwam bur gemeester van Middelharnis, me vrouw G. de Vries-Hommes op de koffie. Verhuisd Eindjes aan elkaar Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer QMUüGEKnÖpS OPEL yffffr auPorJ/den met plezier GOMBi II X actief in beeld en geluid 73e jaargang nr. 7007 De deelnemende koren van deze avond zijn het Shaare-Zedekkoor o.l.v. Henriëtte van Maelsaeke. Dit koor heeft momenteel zo'n 160 leden en heeft tot doel geld bijeen te brengen voor het gelijknamige Shaare Zedekziekenhuis in Israël. De vaste organist van het koor is Peter Wildeman. Ook het kinderkoor Jedaja uit Nieuwerkerk is deze avond aanwezig. Dit koor, dat is opgericht in 1997, telt momenteel zo'n 80 leden en staat onder leiding van de bekende dirigent/organist/pianist Peter Wildeman uit Tholen. De instrumentalisten van deze avond zijn de panfluitiste Liselotte Rokyta-Fennema. Anja van der Maten zal de hobo bespelen en Hen drie Westra bespeelt de marimba. Tijdens dit concert zullen deze instrumentalisten een tweetal muzikale intermezzo's verzorgen en zullen ze de koren mede begeleiden. De Hervormde predikant ds. J. Joppe uit Sir- jansland zal een meditatie houden. De collecte die gehouden wordt zal, omdat het gelijknamige koor haar medewerking aan deze avond verleent, bestemd zijn voor het Shaare Zedekziekenhuis. En omdat op dit moment er ook nood is onder de veeboe ren in ons land vanwege de MKZ-crisis zal ook daarvoor de collecte zijn bestemd. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen f 7,50 en voor kinderen t/m 12 jaar f 2,50. Om daadwerkelijk ons medeleven te kunnen tonen voor de nood, zowel in het buitenland als in het binnenland, is iedereen van harte welkom. Haveneind 7, Sommelsclijk, tel. (0187) 48 33 28 Door de activiteitencommissie wordt er op D.V. 26 mei 2001 een gezellige fietstocht georganiseerd door de polders van de ge meente Dirksland. De totale lengte is 30 km en onderweg zijn er twee stopplaatsen waar u kunt uitblazen en tegelijk iets kunt gebrui ken. Tegen redelijke prijzen kunt u dan iets te drinken kopen en bij de eerste stopplaats is er tevens gelegenheid om frites, snacks, broodjes en soep te kopen die u daar aan een tafeltje kunt opeten. Tevens wordt hier voor de kinderen nog een aantal spelletjes georga niseerd. Bij de tweede stopplaats kunt u iets te drin ken kopen en bestaat de mogelijkheid om nog een aantal artikelen te kopen zoals kaar ten, snoep e.d. De fietstocht kunt u beginnen tussen 10.30 en 11.30 uur vanuit het verenigingsgebouw Rehoboth aan de Geldersedijk te Dirksland. Onderweg zullen wijuw kennis van de omgeving nog even testen en bij inlevering van de antwoorden ontvangt u dan nog een presentje. De deelnameprijzen zijn: vanaf 16 jaar 5,-, onder de 16 jaar 2,50 en voor een gezin max. 15,-. Iedereen is op deze dag van harte welkom en we hopen dan ook dat we met elkaar een gezellige dag mogen hebben. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTER ACCOUNTANTS Ieder jaar wordt in de maand juni in Mid- delliarnis de Havendag georganiseerd. Dit jaar valt Havendag op zaterdag 2 juni. In verband met het programma van en de activiteiten rondom de Havendag, dient liet verkeer in h«t centrum rekening te houden met onderstaande knelpunten c.q. afsluitingen: Parkeerverbod: Plein voor de Wilhelminabrug (van 00.00 tot 24.00 uur) Diekhuusplein (van 00.00 tot 24.00 uur) Spuiplein Nieuwdorp (van 00.00 tot 24.00 uur; dit plein is alleen bereikbaar voor ambulance, brandweer en winke liers) Kade (van 00.00 tot 24.00 uur) Spuistraat (van 00.00 tot 24.00 uur) Afgesloten voor alle verkeer van 8.00 tot 24.00 uur: Waterweg/Spuistraat Kade in beide richtingen Afgesloten voor alle verkeer van 13.00 tot 17.00 uur: Beneden Zandpad vanaf hoek School straat tot Burgemeester Boumanplein Bezoekers van buiten de kernen Middelhar nis en Sommelsdijk kunnen parkeren bij 'De Staver', het gemeentehuis en de omgeving s.g. Prins Maurits. MELISSANT - Woensdag 30 mei 2001, 19.30 uur, ds. A.J. Gunst. OUDDORP - Woensdag 30 mei 2001, 19.30 uur, ds. G.J.N. Moens uit Goes. Op 6 en 7 april jl. heeft er in Dnksland een consumentenbeurs plaatsgevonden, waar van de Rabobank één van de deelnemers was. De Rabobank had tal van instrumenten ingezet om de bezoekers te entertainen. Zo bevatte de stand van de bank bijvoorbeeld een aantal spelletjes en werd er een prijs vraag gehouden over de stand van de AEX- index. De winnaar van deze prijsvraag is de heer M. Pietersen uit Dirksland. De heer Pietersen was degene die het antwoord van de prijs vraag zo dicht mogelijk benaderde. Het ant woord op de prijsvraag is 597,12, dit was de stand van de AEX-index op 1 mei 2001. De heer Pietersen vulde het antwoordformulier in met de stand 597. Wij wensen de heer Pie tersen veel plezier met zijn prijs. De organisatie is reeds vergevorderd met liet treffen van voorbereidingen voor de eerste StrandVijfDaagse. Deze gaat over het Zeeuvfse en Zuid- Hollandse strand en de Deltawerken en wordt gehouden van maandag 9 tot en met vrijdag 13 juli a.s. De start is in VUssingen bij 'Het Arsenaal', waarna er over het strand wordt gewandeld naar Domburg, daar is de eerste overnach ting. De tweede overnachting is in Wissen- kerke, dan volgen Renesse en Stellendam. De laatste dagtocht gaat naar het midden van de historische stad Hellevoetsluis, waar bij 'Fort Haerlem' de heriimeringsmedaille wordt uitgereikt. Na in totaal 120 km te hebben afgelegd over de stranden en de Veersedam, Oosterschel- dekering, Brouwersdam en Haringvlietdam, hebben de deelnemers een unieke en indruk wekkende tocht gewandeld, vijf dagen geheel verzorgd, genietend van zon en zee, niet zozeer prestatiegericht, maar wel met een sportief element. De overnachtingen vinden plaats op door de organisatie gereser veerde sportterreinen (met goedkeuring van de gemeenten) in zelf meegenomen eigen tentjes. Het vervoer hiervan met de bagage naar de volgende ovemachtingplaats wordt dagelijks door de organisatie geregeld. Op alle terreinen zijn goede sanitaire voorzie ningen aanwezig. De deelnamekosten bedra gen 310,-, inbegrepen ovemachtingkosten, ontbijt- en lunchpakketten en eenvoudige warme maaltijden, verzorgd door een gere nommeerd bedrijf. Ook de gezellige avon den, een herinneringsmedaille en EHBO- verzorging zijn geregeld. De te wandelen afstanden zijn: Ylissingen - Domburg 24 km Domburg - Wissenkerke 23 km Wissenkerke - Renesse 32 km Renesse - Stellendam 30 km Stellendam - Hellevoetsluis 11 km Openbaar vervoer naar VJissingen kan per trein en/of bus. Vanuit Hellevoetsluis gaat er een bus: Connexxion lijn 104, over de eilan den naar Vlissingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel.: 0180- 427454. Ook kunt u kijken op www.strand- loop.cjb.net. of vraag de brochure aan via e- mail: strandloop@yahoo.com. Inschrijven is nog mogelijk. Het maximaal aantal deelne mers is 300. Gas - Water - Warnnte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Ik-Wil-Ik-Zoek, kort gezegd IWIZ, is de nieuwe landelijke bedrijvengids op het Internet. Via www.ikwilikzoek.nl kunnen de adresgegevens van meer dan 800.000 bedrijven on line worden opge vraagd. IWIZ biedt de gebruiker een aantal praktische vindmogelijkheden. Uniek in vergelijking met andere on line- bedrijvengidsen is de combinatie van eenvoud voor de zoeker en het uit gebreide scala van mogelijkheden voor bedrijven om zich te tonen. Er kan o.a. worden gezocht op trefwoord, dienst en product- of bedrijfsnaam. Als de gewenste adresgegevens gevonden zijn, is er direct een routekaartje beschik baar. De standaardvermelding in de gids en het gebruik van de website zijn gratis. Met een ruim aanbod en efficient zoeksysteem wil IWIZ de vindbaarheid van bedrijven in Nederland. Snel een bedrijfin de buurt vinden Via www.ikwilikzoek.nl zijn de adresgege vens vindbaar van 800.000 bedrijven in Nederland. Als enige on Une-bedrijvengids biedt de site de mogelijkheid om bedrijven direct op postcode te vinden. Ook kan er via www.ikwilikzoek.nl worden gezocht op trefwoord, dienst of product, telefoonnum mer of bedrijfsnaaih. Doordat IWIZ steeds nieuwe, passende koppelingen tussen tref woorden (op dit moment 90.000) en pro duct- en bedrijfsrubrieken maakt, kunnen gebruikers het product of bedrijf waarnaar ze op zoek zijn eenvoudiger en effectiever vinden. Bovendien is www.ikwilikzoek.nl veruit de snelste onder de on line-bedrijven- gidsen. Kosteloos voor bedrijven en gebruikers Winkels, bedrijven en instellingen krijgen op www.ikwilikzoek.nl kosteloos een stan daardvermelding. Met behulp van persoon lijke inloggegevens kan deze vermelding op elk moment worden geactualiseerd. Bedrij- Mevrouw De Vries was op de heugelijke dag afwezig wegens andere werkzaarnheden. Maar volgens het bruidspaar heeft ze het vrijdag goed gemaakt door hen een bezoek te brengen in hun sfeervolle woonkamer op Zijpe. "In famiUekring is onze huwelijksdag gevierd in de verjaardagskamer van het ver zorgingshuis", laat mevrouw Maliepaard weten. "Uit het hele land kwam er visite: uit Drenthe, Hengelo, Den Haag... We hebben een hele fijne dag gehad." "Maar Maliepaard is toch een echt Flakkee- se naam", zegt de burgemeester. "Dat klopt, maar dat is door de Tweede Wereldoorlog zo gekomen, dat de famiüe verspreidt is over heel Nederland", aldus de bruidegom, die genietend in zijn stoel praat met de eerste burger van Middelharnis. Hij wil ook meteen weten of zij het naar haar zin heeft in Middelharnis, nu ze daar woont. "Prima hoor!" laat ze lachend weten. "Ja, je raakt hier in De Goede Ree een beetje je vrijheid kwijt, toch is de opvang goed hier", vertelt de Krasse heer Maliepaard. "We hebben hier een prachtig uitzicht met zo'n mooie tuin." De bruid vertelt iedere dag naar de koffieka mer te gaan om gezellig met anderen te klet sen. Want dat doet ze haar hele leven al graag: onder de mensen zijn, daar geniet ze van. Het echtpaar heeft na hun trouwen altijd in Stad aan het Haringvhet gewoond. Eerst in een huisje aan de Zeedijk, wat al lang gele den is afgebroken en na de watersnoodramp van 1953 namen ze hun intrek in een van de eerste gemeentewoningen in de Nieuw straat, om enkele jaren geleden te verhuizen naar een bejaarden woning aan de Van Bronckhorststraat. Ze zijn altijd even blij met bezoek dat ze krijgen van inwoners uit hun dorp, die veelal gebruik maken van de taxi op maat. Het echtpaar heeft twee kinderen, een doch ter en een zoon die op hun beurt ook ieder twee kinderen hebben. "Voor een ieder van ons is de rijkeluiswens uitgekomen: een jon gen en een meisje. Nee, kleinkinderen zijn er nog niet", laat vader Maliepaard weten. Hij heeft vorig jaar zijn auto opgeruimd, omdat hij bijna niet meer in- en uit kon stappen, omdat hij problemen heeft met zijn heup. Mevrouw is niet meer zo best ter been, zij beweegt zich binnen voort met de roUator en verderop in het huis en buiten in een rolstoel. De heer des huizes gaat er nu met het mooie weer op uit in een scootmobiel. Hij vertelt van de bange tijden die hij in de oorlog 1940-1945 meemaakte, waarbij hij voor het vuurpeloton gestaan heeft in het Brabantse Dongen en met Oostenrijkers gevangen heeft gezeten. "Toch ben ik weer op Stad geraakt gelukkig" zegt hij ietwat geëmotioneerd." Hij vertelt van de jaren die hij in de landbouw werkte, op de handschoe- nenfabriek in Hellevoetsluis die na vier jaren failliet ging, de vijftien jaren die hij door bracht bij de Heidemij als uitvoerder. En natuurlijk dat hij veertig jaren fungeerde als kerkorganist in de Ned. Hervormde kerk van Stad. Hiervoor is de heer Maliepaard gerid derd. Verder vervulde hij zijn plicht op de zondagsschool en is ook jaren lid geweest van de muziekvereniging op het dorp. Ver der zat hij in tal van verenigingen. Mevrouw Maliepaard zegt dat ze in het begin van haar huwelijk de eindjes aan elkaar moest knopen. "We moesten hard werken hoor, want je verdiende destijds niet veel. Tot mijn 65e heb ik in de alpha-hulp gewerkt. Dan waren die mensen waar je heen ging, zo dankbaar dat je hun boeltje opknapte." Het bruidspaar ging wel ieder jaar op vakantie en beiden houden duidelijk van gezelhgheid. In het gesprek gaat hun dank uit naar de huis arts in Stad, dr. Maas. "Wij hebben veel aan hem te danken. Dat zullen we nooit vergeten." Beiden hopen nog vele jaren te genieten in hun nieuwe onderkomen in De Goede Ree, evenals hun kinderen die zien dat het zo goed gaat met hun ouders. Rotterdam-Rijnmond 500 kilo aluminium gestolen STELLENDAM - Dinsdagmorgen is er aan gifte gedaan van diefstal uit een bedrijfspand aan de Deltahaven. Aan de achterzijde werd het gaas van het hek opengeknipt en nam men 500 kilo aluminium uit een container weg. Vorige week zaterdag was de mannelijke helft van het bakkersechtpaar Nipius te gast in het programma 'Flakkeeciahteiten' van Radio Flakkee. Door een fout is de herhahng van dit programma op dinsdagavond niet doorgegaan. De opname zal binnenkort nogmaals in zijn geheel worden uitgezonden. Zaterdagmorgen om 9 uur is de vrouwelijke helft van het echt paar aan de beurt. Dan is de 74-jarige Corry Nipius - Roos de gaste van Jan Lodder. Ook zij werkte jarenlang in de bakkerij van haar man. In haar vrije tijd is zij secretaresse bij de afde ling van de VVD. Dat doet zij al 17 jaar. Daar naast houdt zij ervan om talen te leren. In wel ke taal zij zaterdagmorgen zal praten, hoort u in 'Flakkeeciahteiten'. De herhaling van het pro gramma is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. ven die op de site extra aandacht voor hun bedrijf willen realiseren, kunnen desgewenst adverteren met een reclameregel. Ook kun nen ze op een aparte promotiepagina de link naar hun eigen website, hun e-mail adres en eventueel productinformatie plaatsen. Deze informatie kan door het bedrijf zelf het gehe le jaar aangepast worden, waarmee doorlo pend acties naar hun doelgroepen kunnen worden gecommuniceerd. Bovendien wor den deze vermeldingen altijd boven de stan daardplaatsingen weergegeven. Weboogje en weblinks De gebruiker vindt op www.ikwilikzoek.nl een aantal handige extra's. Zo kan het pro gramma 'WebOogje' worden gedownload, waarmee via de eigen desktop, zonder een browser te openen, direct naar bedrijven kan worden gezocht. De site zelf bevat verder handige links naar andere Nederlandse on line-gidsen. Maandag 28 mei a.s. is er een fagotconcert in Het Diekhuus in Middelharnis. Voor zijn eind examen fagot in juni aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag houdt Joost Bosdijk een try-out. Medespelende zijn Petra Wolters (piano), Marije Grevink (viool) en Daniël Ploeger (trombone). Er worden werken ten gehore gebracht van o.a. Telemann, Hinde- mith, Saint-Saëns en Kurtag. Joost ging na zijn examen aan de scholengemeenschap in Mid delharnis naar het conservatorium in Den Haag, waar hij les krijgt van Johan Steinman. Naast zijn studie was hij lid van o.a. het Natio V_^ Ungeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 87 naal Jeugdorkest en op dit moment van het Gustav Mahler Jugend Orchester, waarmee hij jaarUjks internationale tournees maakt. Ook valt hij regelmatig in bij het Radio Philharmo- nisch Orkest en diverse andere orkesten op fagot en contra-fagot. Het concert begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. OUDDORP- Weittlraat 35 Tel (OISTj 6816)1 fu 633734 RENESSE- I>nnlihofi Hognoein 172 M. (0111) 462400 D.V. zaterdag 26 mei vanaf 9.30 tot 16.00 uur houdt de Nederlands Hervormde Kerk een gemeentedag rondom de Som- melsdijkse Ring. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan het jeugdwerk voor o.a een nieuwe kastenwand en berg ruimte jeugdclubs in verenigingsgebouw Vita Nova en aan de Kerkvoogdij ter besteding laatste deel hekwerk fietsenstal ling, verbetering brandveiligheid en pla fond hal Vita Nova. Daarboven schenkt de Diaconie 10% van de netto opbrengst aan een diakonaal doel. Met de slogan "zaterdag 26 mei, hou 'em vrij" nodigen wij iedereen hartelijk uit op onze jaarmarkt. In de vele kramen valt zoals ieder jaar weer van alles te beleven.De boe delveiling staat dit jaar voor het eerst op het programma en zal bij mooi weer om 13.30 uur in de ring plaatsvinden. Het zal een leu ke happening worden met veel loven en bie den op curiosa, grootmoeders tijd, antiek en collectors items.Van 10.30 tot 12.00 uur kunnen de ingebrachte spullen bezichtigd worden in verenigingsgebouw Vita Nova in de van Aerssenstraat. Ook liggen hier arti- kellijsten om mee te nemen voor de veiling 's middags en bodbriefjes om in te vullen. Verder o.a. een grote rommelmarkt waar voor weer vele maanden mooie spullen door commissie en medewerkers zijn ingeza meld. Grote sortering boeken, rad van avon tuur, diverse leuke kinderspelen, rondrit oude brandweerwagen, spuitwedstrijd voor de jeugd,darten,leuke schiettent met bewe gende doelen (gemaakt door commissielid Theo Willemsen) ,spijkerbroek hangen, baby bom, enveloppen trekken, sjoelbak, groot springkussen voor de kinderen, huis- vlijtkraam met prachtige spullen. De vrou wenverenigingen liefde vind werk en vrou wen rond de Bijbel presenteren zich ook in een verkoopkraam. Ook de diaconie heeft een verkoopkraam. Er draait een video van oud-Sommelsdijk en Middelharnis. Deze band kunt u ter plaatse bij intekening bestel len. Verkoop van kaas, bloemen, planten en vers fruit. De toren kan op deze dag ook beklommen worden. Jeugd kan dit onder begeleiding van een volwassene doen. Kortom, de jaarmarkt biedt teveel om op te noemen. Voor de inwendige mens is er ver koop van heerlijke gebakken vis (ook om mee te nemen), overheerlijke taarten voor bij de koffie, patat, snacks, slaatjes, parme- koeken en ijs. Een gezelhg koffieterras geeft de gelegen heid uit te rusten en bij te praten. De mede werkers bieden u een gezellige dag voor het hele gezin. Graag tot ziens op zaterdag 26 mei.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1