Zilveren gemeentepenning bij 40-jarig jubileum en afscheid Klaas Schroevers 0900-8844 Grote verkoping www.buijze.nl Aanleg nieuwe persleiding Middelharnis begonnen ^^p|„,g,^g^|||||,^jpcl-hoïkindse en zeeuwse eilanden Hervatting productenverkoop boerderijwinkel Stellendam Zwemwaterkwaliteit in Zuid-Holland goed GEHANDICAPTEN ZORG in Ouddorp Fietstocht t.b.v. nieuwbouw Ger. Gem. Dirksland ,(^/L MINNAARD K^ VASTGOED Dia-avond in Middelharnis Op excursie in golvende duinen Boedelveiling op Jaarmarkt Sommelsdijk Grote markt in Dorpstienden Ouddorp Weer een Blauwe Vlag voor Goedereede Dinsdag 22 mei 2001 73e jaargang nr. 7006 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Inbraak bedrijfspand Man rijdt met auto weiland in Auto over de Icop Aanrijding Snelheidscontroles KIEVIT WARMTE STICHTING Gemeente Oostflakkee ziet haar 'juridisch gewetennode gaan Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcl(ee SOMMELSDUK - In de nacht van donder dag op vrijdag is er ingebroken in een bedrijfspand aan het Haveneind. Van een oude schuur, die dienst doet als opslagloods, werd de deur geforceerd. Een Hilti boorma chine en een borensetje werden weggeno men. ACHTHUIZEN - Waarschijnlijk doordat de 37-jarige bestuurder van een personenauto (afkomstig uit Sommelsdijk) onwel was geworden, reed hij met zijn auto op het Veldzicht door een hek een weiland in en vervolgens tegen een dijk. Daarbij liep de bestuurder vermoedelijk inwendige verwon dingen op. Nadat zijn toestand verslechter de, werd hij met een spoedtransport door de GGD overgebracht naar het Dijkzigtzieken- huis. Hij werd opgenomen op het intensive care. Zijn toestand was rond middernacht nog niet stabiel. De auto van het slachtoffer moest worden weggetakeld. OUDDORP - In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur vond op de rijks weg N57 een ongeval plaats. Een 35-jarige automobilist uit Hellevoetsluis was door nog onbekende oorzaak met zijn personenauto over de kop geslagen. Hij en drie inzittenden raakten gewond. De bestuurder werd met rugletsel naar het Dijkzigtziekenhuis ver voerd. De andere inzittenden werden met lichte verwondingen naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. OUDE TONGE - Zondagmiddag omstreeks vijf uur vond op de Kaai een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 23- jarige automobilist uit Oude Tonge kwam uit de richting van de Zuiddijk en wilde linksaf slaan richting de Oostdijk. Hij kwam bij het afslaan op het weggedeelte voor het tegemoetkomend verkeer terecht en zag een 36-jarige automobilist uit Oude Tonge over het hoofd. Beide auto's raakten beschadigd. OUDDORP/STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield zondagmorgen en -mid dag radarsnelheidscontroles op de Ooster weg en de Vrijheidsweg in Ouddorp en de N57 te Stellendam. Tussen elf en kwart over twaalf werd gecontroleerd op de Oosterweg.. Met ingang van woensdag 23 mei a.s. hoopt de fam. Keizer aan de Daraweg te Stellen dam de verkoop van aardappelen, groenten, fruit, salades, panklare groenten, vers gebrande noten en aanverwante artikelen weer vanuit hun eigen boerderij te hervatten. In verband met de mkz-crisis moest voor de verkoop worden uitgeweken naar een winkel aan de Voorstraat in Stellendam, maar nu de crisis voorbij lijkt te zijn staat m.i.v. aan staande woensdag de boerderijwinkel aan Damweg 1-a weer open. Heet" en regefsystemen •Serwcs Dftdarftaud CetïtraJe viöwarming •Luchtbahandeimg •Lood- en ankwefk •WatoinSaila'Öes Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 www.kievitwarmte.n Het zwemseizoen voor oppervlaktewater is weer begonnen. Van 1 mei tot 1 oktober wordt het water van de ruim 100 zwemloca ties in Zuid-Holland regelmatig gecontro leerd. Op basis van de eerste gegevens bUjkt de waterkwaliteit in Zuid-Holland goed te zijn. De provincie Zuid-Holland is zoals ieder jaar weer met een publiciteitscampagne begonnen. Er is een folder uitgegeven waar in de veiligheids- en gezondheidsrisico's worden uitgelegd over zwemmen in natuur- zwemwater. Voor actuele informatie over de kwaliteit van het zwemwater in Zuid-Hol land kunt u terecht bij de Zwemwatertele foon, tel.: 070-4417550 of op NOS teletekst pagina 725. Ook op de website van de pro vincie Zuid-Holland www.pzh.nl kunt u actuele informatie vinden. Van de 300 passerende automobilisten hiel den 40 zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 km/uur. Op de Vrijheidsweg, waar tussen half twaalf en kwart voor twee werd gecontroleerd, hielden 215 van de 370 passerende automobilisten hun gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 101 km/uur in plaats van de toege stane 50 km/uur. Op de N57, waar de snel heidsradar tussen twee en drie uur stond, werden 80 van de 510 passerende automobi listen geflitst. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 141 km/uur in plaats van de toege stane 100 km/uur. Op zaterdag 26 mei a.s., van 9.30 tot 15.30 uur, zal in Hervormd Verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan 3 in Ouddorp een verkoping worden gehouden. Wat er zoal te koop is: stoffen van Cleo, Verstegen kruiden, bloemen en planten, gebakken vis, groenten en fruit, enz. Ook Ouddorpse artikelen zoals advocaat, brok ken en cake zijn te koop. De kinderen kun nen meerijden met de ponykar of een place- mat maken. De opbrengst is bestemd voor Stichting 'AduUam' Gehandicaptenzorg. Iedereen is van harte welkom! INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Door de activiteitencommissie wordt er op D.V. 26 mei 2001 een gezellige fietstocht georganiseerd door de polders van de ge meente Dirksland. De totale lengte is 30 km en onderweg zijn er twee stopplaatsen waar u kunt uitblazen en tegelijk iets kunt gebrui ken. Tegen redelijke prijzen kunt u dan iets te drinken kopen en bij de eerste stopplaats is er tevens gelegenheid om frites, snacks, broodjes en soep te kopen die u daar aan een tafeltje kunt opeten. Tevens wordt hier voor de kinderen nog een aantal spelletjes georga niseerd. Bij de tweede stopplaats kunt u iets te drinken kopen en bestaat de mogelijkheid om nog een aantal artikelen te kopen zoals kaarten, snoep e.d. De fietstocht kunt u beginnen tussen 10.30 en 11.30 uur vanuit het verenigingsgebouw Rehoboth aan de Geldersedijk te Dirksland. Onderweg zullen wij uw keimis van de omgeving nog even testen en bij inlevering van de antwoorden ontvangt u dan nog een presentje. De deelnameprijzen zijn: vanaf 16 jaar 5,-, onder de 16 jaar 2,50 en voor een gezin max. ƒ15,-. Iedereen is op deze dag van harte welkom en we hopen dan ook dat we met elkaar een gezellige dag mogen hebben. Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden in Dor drecht is deze maand begonnen met de aanleg van een nieu we persleiding voor de afvalwaterzuiveringinrichting (awzi) Middelharnis. Deze persleiding is nodig om het rioolwater van de woonkernen Herkingen, Melissant, Dirksland en van een gedeelte van Middelharnis (nieuw- bouvnvijk Westplaat en industrieterrein Oostplaat) te lei den naar de zuivering in Middelharnis. De nieuwe perslei ding wordt vanaf november gebruikt. Door het afvalwater op een plek geconcentreerd te behan delen, zullen de zuiveringen van Melissant, Herkingen en Dirksland dit najaar overbodig zijn en worden gesloopt. De lengte van de persleiding bedraagt 20,6 km. Om het afval water op de awzi te krijgen worden vijf nieuwe gemalen gebouwd, te weten Dirksland Watertoren, Westplaat, Oost plaat, Herkingen en Melissant. De totale kosten voor de bouw van de persleiding en de nieuwe gemalen bedragen ongeveer 15 miljoen gulden. Een gezellige drukte was het in het Plaatse Fort 'Prins Frederik', toen vorige week donderdagmiddag colle ga's, familie en bekenden van gemeen teambtenaar Klaas Schroevers daar te gast waren op een receptie. Een receptie die Schroevers - zo bleek - beslist toekwam! Niet alleen had hij per 1 mei jl. een 40-jarige staat van dienst bereikt als gemeenteambte naar, ook nam hij die dag afscheid van het gemeentelijke apparaat - in het bijzonder van Oostflakkee, zou hem verder een zilveren gemeentepenning van de gemeente Oostflakkee worden uitgereikt en was hij bovendien nog jarig ook. Een gecompliceerde feest- bijeenkomst dus. Uit de woorden die de verschillende spre kers Schroevers toevoegden tijdens de bij eenkomst in het Fort, werd wel duidelijk dat achter deze scheidende man een bijzonder mens schuilgaat. Burgemeester Van Pelt typeerde hem als 'mijn steun en toeverlaat' terwijl gemeentesecretaris Brouwer hem 'het juridische geweten van de gemeente Oostflakkee' noemde. "Hij zegt wat ie denkt, geeft aan wat ie belangrijk vindt, heeft een sterk rechtvaardigheidsgevoel, is zeer collegiaal en sociaal, doet wat goed is voor een ander en weet uiterlijk altijd de rust te bewaren, al kan ie innerlijk ook best koken..." Schroevers, die zijn carrière bij een melkbe- drijf begon, ving zijn gemeentelijke loop baan in Middelburg aan. Later solliciteerde hij naar de gemeente Den Bommel, waar hij in 1964 werd aangenomen en dat na de gemeentelijke herindeling in 1966 gemeente Oostflakkee werd. Op 1 mei 1967 besloot hij zijn geluk in Zeeland te gaan beproeven, raaax de gemeente Oostflakkee bleef trek- Burgemeester Van Pelt (r.) heeft zojuist de zilveren gemeentepenning van Oostflakkee uitgereikt aan Klaas Schroevers ken: in 1970 keerde hij terug. Hij werd er chef van de afdeling Algemene Zaken, heeft er de functie van loco-secretaris vervuld en werd uiteindelijk beleidsmedewerker Alge meen Bestuurlijke Zaken, in welke hoeda nigheid hij de rang van referendaris bereikte. Een mooie carrière dus, alhoewel het ook jaren waren waarin Schroevers duidelijk ondervonden heeft dat een goede gezond heid geen gemeengoed is en waarin de bij zondere steun van z'n echtgenote van onmisbaar belang voor hem is geweest, 't Viel Schroevers niet mee om, na 34 jaar Oostflakkee, afscheid te nemen. "Toch was het een weloverwogen besluit geweest", zei hij. Hij zou er niet de man naar zijn om met tromgeroffel en trompetgeschal afscheid te nemen, zo liet hij weten, maar de manier waarop z'n collega's dit afscheid met hem 'vierden' heeft hij zeer gewaardeerd. Met de uitroep: "Jongens, maak er wat van! Het is de moeite waard!" liet hij zijn collega's ach ter. Vanwege zijn inzet en betekenis voor Oostflakkee overhandigde burgemeester Van Pelt van deze gemeente Schroevers een zilveren gemeentepenning! Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op D.V. vrijdag 25 mei a.s. wordt er een dia avond gehouden over werkvakanties in Roe menië. Ieder jaar gaat er een groep jongeren naar Roemenië om de mensen te helpen zoals met het opknappen van scholen of een medische post. Ook dit jaar hopen we weer te gaan helpen. Wilt u meer weten over dit werk, kom dan vrijdag a.s. om 19.30 uur naar het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. in Middelharnis, Chr. de Vrieslaan 40. De avond zal geopend worden door de heer G. Slootweg. Een ieder is hartelijk welkom. (Er zal ook een en ander te koop zijn ten bate van het nieuwe project). Het IVN, de VVV en het Zuid-Hol lands Landschap organiseren op zaterdag 26 mei a.s. om 14.00 uur een excursie door De Westduinen, een uit gestrekt natuurgebied ten westen van Ouddorp. De natuurgids laat u de mooiste plekjes zien. De Westduineii is een uitgestrekt gebied met golvende duingraslanden. Enkele droge, kale toppen worden afgewisseld met laagge legen vochtige duinvalleien. Al sinds de middeleeuwen graast er vee. Hierdoor krij gen struiken en bomen geen kans om te groeien en blijft het unieke voedselarme grasland behouden. Dit grasland vormt een goede leefomgeving voor plantensoorten die op voedselrijkere plaatsen al lang zijn verd wenen. In de poelen bloeit fonteinkruid, fij ne en zilte waterranonkel. Ook de egelboter bloem, vleugeltjesbloem en geel walstro staat in bloei. De natuurgids geeft veel uitleg over het gebied met de bijzondere planten. Datum: Aanvang: Verzamelen: Kosten: Kleding: Aanmelden: 26 mei 14.00 uur Bij werkschuur. Westduin weg 37 in Ouddorp leden van het Zuid-Hollands Landschap en Natuurmonu menten gratis, niet-leden vol wassenen 5,- en kinderen tot en met 12 jaar 1,- wandelschoenen verplicht bij WV Ouddorp, tel.:(0187)681789. De jaarmarkt van de Hervormde Gemeen te Sommelsdijk is D.V. aanstaande zater dag 26 mei. Nieuw op deze markt is de boedelveiling in de openlucht. Dit nostal gische gebeuren vindt plaats om 13.30 uur in de Ring rondom de kerk. Vanaf 9.30 uur zijn er naast een grote rommelmarkt aller lei activiteiten en kramen voor jong en oud. Nu reeds attendeert de organisatie op de verkoop van verse vis (ook om mee te nemen), bloemen en planten, kaas en over heerlijke taarten voor bij de koffie. Meer over deze jaarmarkt leest u in de krant van a.s. vrijdag. Aanstaande zaterdag 26 mei is er een grote snuffel-, verzamel- en hobbymarkt in Sport hal Dorpstienden te Ouddorp. Er zijn twee zalen vol met allerlei gebruikte spullen, curiosa, enz. Naast de snuffelkramen zijn er ook diverse kramen met prachtige handge maakte poppen, beschilderde dakpannen, 3d kaarten en pergamo. Er is ruim 120 meter kramen met gebruikte spullen en 30 meter hobby/creatief. Uiteraard worden elk half uur weer een taart of ander presentje verloot. Beginnende of jonge deelnemers kunnen een tafel huren op de kleedjesmarkt. Voor een lekker hapje of drankje zorgt Wil van de Dorpstienden. De markt duurt van 9.30 tot 17.00 uur. Voor informatie of deelname (ook kinderen) kunt u contact opnemen met H. v.d. Handel, tel.: 0181-312190. Al vele jaren dingt de gemeente Goedereede mee naar de Blauwe Vlag. De gemeente Goedereede besteedt veel zorg aan de kwali teit van haar stranden. Dit betreft niet alleen het opruimen en afvoeren van het afval, maar ook de plaatsing van toiletten en nog veel meer. Ook de Ouddorpse Reddingsbri gade speelt hier een belangrijke rol in. Als blijk van een uitstekende kwaliteit van de stranden is aan de gemeente Goedereede ook in 2001 weer de Blauwe Vlag toege kend. De gemeente is hier trots op en ziet dit als een kroon op het vele werk dat het afge lopen jaar aan deze stranden is uitgevoerd. Op 28 mei mochten de heren J. van Ooster om (wethouder openbare werken) en ing. P. Vreeke (waarnemend directeur gemeente werken) in Scharendijke de Blauwe Vlag in ontvangst nemen. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst werd door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, mevrouw drs. J.M. de Vries en de heer J.G. van Zwieten, gedeputeerde van de provincie Zeeland, gesproken over het belang van de recreatie, het milieu en de Blauwe Vlag. De Blauwe Vlag is een internationale miUeuonderscheiding. Hij wordt jaarlijks toegekend aan stranden en jachthavens die aan de campagne deelnemen en aangetoond hebben schoon en veiUg te zijn. De Blauwe Vlag is daarmee ook een kwaliteitskeurmerk voor de strandbezoekers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1