0900-8844 Nieuwe naam en nieuwe locatie Vier eilandelijke gemeenten op weg naar intensievere samenwerking \>i Radio-opname Kinderdienst in Ouddorp karels. autoschade voor Van der Boom Gereedschappen iZ^ZP.-'^ Messa dl Gloria mf/VL MINNAARD V„ VASTGOED ....iimtmi/GAeê www.knopsbv.nl Nederland zingt in Zieriifzee Delta Expo Haringvliet vernieuwd en weer open \%$er Meubelen Wisseling voorzittersschap 'Calando' FOrn^ r^ GARAGE Kfiaps^ Bestuurscommissie op G-O wellicht centraal gemeentelijk orgaan van de toekomst 400ste leerling op 'Prins Maurits' in Dirksland Rommelmarkt/Verkoping in Ooltgensplaat i'ü^ Visser Visser (30 cpm) Duopassagier brommer gewond na val Snelheidscontroles Handhaving 60 km/uur Aanrijding met letsel zaterdag 26 mei van Giacomo Puccini Middelharnis B.V. de showroom vaa i^ ISO 9002 instailatiebedrijf jOPEL voor auPorjJden mPplezier Rapport BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 Vrijdag 18 mei 2001 73e jaargang nr. 7005 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee MIDDELHARNIS - Maandagmiddag kort na één uur liep een 15-jarige jongen uit Nieuwe Tonge een vleeswond aan z'n been op, toen hij op de rotonde van de Koningin Julianaweg met de Langeweg van de brom mer viel. Het slachtoffer zat achter op de brommer, bestuurd door een 16-jarige jon gen uit Middelhamis, die daar met hoge snelheid reed. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd, waar z'n beenwond moest worden gehecht. STELLENDAM/OOLTGENSPLAAT Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dinsdagmorgen op de N57 bij Stellendam en op de N59 bij Ooltgensplaat radarsnelheidscöntroles. Tus sen half acht en half tien werd op de N57 gecontroleerd, waar en maximum snelheid geldt van 100 km/uur. Alle 605 passerende bestuurders hielden zich aan die limiet. Wel kunnen vijf bestuurders van vrachtwagens binnenkort een acceptgirokaart in hun brie venbus verwachten wegens overschrijding van de voor hen geldende 90 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 km/uur. Op de N59, waar tussen half elf en kwart over elf werd gecontroleerd, hielden 7 van de 250 passerende automobilisten zich niet aan de 70 km-limiet. Hoogste score bedroeg hier 95 km/uur. .JGOEREE-OVERFLAKKEE - Met ingang van 1 juni 2001 zal het Project Verkeers handhaving van de politie Rotterdam-Rijn mond op Goeree-Overflakkee ook gaan handhaven op de snelheid in de 60 km/uur zones. Deze zones zijn onlangs ingericht overeenkomstig de afspraken rondom 'Duurzaam Veilig'. De zones zijn aangege ven door middel van borden met de tekst: zone 60 km/uur. Het Project Verkeershand having werkt al ruim een jaar op Goeree- Overflakkee en handhaaft vijf speerpunten: snelheid, rood licht, alcohol, gordel en bromfietshelm. Het project handhaafde niet eerder op snelheid in 60 km/uur-gebieden, daarom via deze weg een vooraankondiging. OOLTGENSPLAAT - Woensdagmiddag rond kwart over vijf ontstond op de oostbaan van de Rijksweg A29, ter hoogte van de afrit naar Goeree-Overflakkee, een aanrijding tussen twee personenauto's. Een 33-jarige automobilist uit Sommelsdijk stopte op tijd voor een op de afrit staande file, maar werd aangereden door een 23-jarige automobiliste uit Ooltgensplaat die de file te laat opmerk te. De 33-jarige automobilist uit Sommels dijk werd voor behandeling aan opgelopen verwondingen naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Ook de 23-jarige auto- De Evangelische Omroep houdt op woensdag 20 juni a.s. een grote koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk, Kerkplein 1 in Zierikzee, onder de titel 'Nederland Zingt'. De radio-opnames die op deze avond worden gemaakt zal de EO later uitzenden. De avond begint om 20.00 uur. Gezien de radio-opname is het belangrijk dat belangstellenden om 19.45 uur aanwezig zijn. De toegang is vrij. De volgende koren en muzikanten werken aan de avond mee: de Ridderkerkse Tie ner- en Kinderkoren o.l.v. Jennifer van den Hoek; Nico Kruithof, synthesizer; Anne- mieke van Prooyen, vleugel; Bert Kruis, orgel en Heleen van Dijk, presentatie. Ds. F. Vermaat, predikant te Scheveningen, verzorgt de opening en sluiting van de avond. Het prograiKuna 'Nederland Zingt' wordt steeds opgenomen in een bekende histori sche kerk in Nederland. Aan het program ma werken allerlei koren mee en er staat ook veel samenzang op het programma. Er worden bekende en geliefde liederen gezongen. Het radioprogramma 'Neder land Zingt', voorheen 'Samen Zingen', wordt iedere zaterdagavond om 22.30 uur uitgezonden op radio 5. De Delta Expo Haringvliet, onder de rook van Stellendam, is in de afgelopen tijd een grootscheepse verbouwing ondergaan. Een complete verbouwing,- kan wel gezegd worden en daar zat dan ook een prijskaart je van 1,5 miljoen gulden aan. Vanaf komend weekend zal de Delta Expo weer voor publiek opengaan en u wordt reeds attent gemaakt op de Open Dag, die op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni a.s. zal plaatsvinden. De Expo is dagelijks geo pend van 10.00 tot 18.00 uur en het restau rant van 9.00 tot 23.00 uur. U bent allen van harte welkom! BELEGGINGEN Onafhankelijk beleggingsadvies Dagelijkse positiebewaking Resultaatafhankelijke vergoeding mr. A. van der Veer - tel. (0187) 60 9012 www.proflteffect.com mobiliste uit Ooltgensplaat en een 22-jarige bij haar in de auto zittende vrouw uit Som melsdijk raakten tijdens de aanrijding gewond en werden voor behandeling over gebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Gemengd Koor "Excelsior" Randstedelijk Begeleidings Orkest Befaamde Solisten voor de pauze delen uit: Nabucco van G.Verdi Cavalerla Rustioana van P. Mascagni Plaats: Ned. Herv. Kerk Dirksland aanvang: 19.30 uur kerk open: 19.00 uur Kaarten 30,00 WV-ANWB M.H. of tel. (0187)485024 en 's avonds aan de kerk Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelhomis Tel. (0187)482606 Op D. V. zondag 20 mei wordt er in de Gere formeerde Kerk in Ouddorp weer een dienst georganiseerd speciaal met het oog op de kinderen. Deze Jkinderdiensten' hebben in de loopt der jaren steeds meer kinderen en ouders weten te boeien. Op begrijpelijke en verrassende wijze legt ds. J. Koster de bood schap van de Bijbel ook voor kinderen uit. Op verschillende manieren worden de kin deren bij deze dienst betrokken. Deze keer gaan we met elkaar nadenken over de 'vrucht van de Heilige Geest'Wat daar mee bedoeld wordt? Op zondagmorgen hoor je er meer over! Er is in deze dienst ook een kin derkoor uit Spijkenisse aanwezig. Een extra reden om te komen! Iedereen wordt van har te uitgenodigd voor dit samenzijn dat om 10.00 uur zal beginnen. Een liturgie zal aan wezig zijn en er is oppas voor de allerklein sten. Jij/u komt toch ook? Voor meer informatie kunt u contact opne men met tel.: 683431 of kijk op www.flak- kee.net/~grefkerk. Hsnemiid 7, SomreebtJijk, tel. (0187) 48 33 28 Door omstandigheden heeft de heer C. Quist besloten af te tre den als voorzitter van het bestuur van de Stichting 'Calando'. Binnenkort zal in zijn plaats worden benoemd, de heer O. van de Ridder. Verder is in het bestuur de plaats van de heer J.S. van der Heide ingenomen door de heer J.C. Moerland. De verdere samenstelling van het bestuur van 'Calando' blijft ongewijzigd. De heer Van de Ridder was tot 1 mei jl. economisch directeur van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. lak, i KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Van der Boom Gereedschappen, de ijzer waren- en gereedschappen zaak aan het Korteweegje 63 in Dirksland is verhuisd. Nieuwe locatie is geworden: Watertoren 54. Het telefoon- en faxnummer is onge wijzigd gebleven. Ook de naam van het bedrijf is veranderd. Marnix van der Boom heeft aansluiting gezocht bij de winkelformule Pro vak. Dit is een landelij ke keten van vakspeciaalzaken in ijzerwa ren en gereedschappen. De overstap naar deze winkelformule ervaart Van der Boom als zeer positief. "De Provak-organisatie neemt mij erg veel werk uit handen, zodat ik me weer geheel kan richten op klanten" vertelt Marnix van der Boom. "Op een gegeven moment zat ik bijna alleen maar op kantoor het wiel nóg een keer uit te vinden, terwijl daar zeer pro fessionele organisaties voor zijn. Denk hier bij bijvoorbeeld aan de iiu'ichting van een nieuwe winkel, of de samenstelling van het assortiment of het gezamenlijke inkoop voordeel, dat weer tot uiting komt in de prij zen voor onze klanten. Allemaal ovei"wegin- gen om nu wat neer te zetten voor de toe komst", aldus Marnix. Dat er wat veranderd is, wordt meteen dui delijk bij binnenkomst in de winkel. Alles is overzichtelijk, een veel uitgebreider assorti ment, een paskamer voor bedrijfs- en veilig- heidskleding, een aparte baUe voor de ver huur en reparatie/service van gereedschap pen: allemaal verbeteringen ten opzichte van de 'oude' situatie. Ook de openingstijden zijn gewijzigd. Vroeger was Van der Boom altijd 's zaterdagsmiddags gesloten, maar vanaf heden is Provak elke zaterdag de gehe le dag geopend en door de week van 08.00 tot 17.30 uur. De officiële opening, met veel spectaculaire (vaderdag)aanbiedingen en acties, vindt over een paar weken plaats. Toch is de winkel nu al open, weUswaar nog een beetje rommeUg zo vlak voor de officië le opening, maar toch al erg compleet. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Mar nix van der Boom, telefoon: 0187-603355. Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Langeweg Middelhamis Tel. (0187) 47 S7 67 j Aan het eind van de presentatie-avond kregen de vier burgemeesters van het eiland een exemplaar van het TVA-rapport overhandigd door drs. Spapens. ..Eén eilandelijke gemeente lijkt er. vooralsnog niet in te zitten maar het is wel zaak dat, met het oog op de toe komst, de vier zelfstandige gemeenten op Goeree-Overflakkee meer zullen samenwerken. Dat is in het kort de boodschap die de gezamenlijke gemeentebesturen afgelopen maan dagavond te horen kregen in "t Prieel' bij recreatiecentrum 'de Sta- ver' te Sommelsdijk. Bestuurlijke positie Goeree-Overflakkee Deze boodschap werd gebracht tijdens een presentatie-avond van de resultaten van het onderzoek, dat het aan de Katholieke Uni versiteit Brabant gelieerde instituut voor sociaal-wetenschappelijk beleidsonderzoek rVA Tilburg verricht heeft. De heer drs. A.C. Spapens, medebetrokken bij het onder zoek, voerde namens IVA het woord toen hij deze avond in vogelvlucht het rapport toe lichtte. IVA had opdracht gekregen om een studie te verrichten naar de noodzaak en meerwaarde van niet-vrijblijvende gemeentelijke samen werking op het eiland. "Het gaat om de bestuurlijke positie van Goeree-Overflak kee. Kunnen hier de gemeenten in de toe komst hun taken nog wel aan?", zo luidde de vraag die burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede neerlegde in een inleidend woord voor deze avond; hij deed dat als voorzitter van het Overlegorgaan Goeree-Overflakkee, die de avond organi seerde. ^'Het huis staat niet in brand" Bestuurlijke vernieuwing is een onderwerp dat al een aantal jaren hoog op de agenda staat. En de vraag of gemeenten over vol doende 'bestuurskracht' (zullen) beschikken is nu ook op Goeree-Overflakkee aan de orde. Het uitgangspunt van de rijksoverheid bij bestuurlijke vernieuwing is dat gemeen ten dusdanig 'robuust', bestuurskrachtig zullen zijn dat ze minimaal de komende 25 jaar zelfstandig in staat zijn om een wezen lijk deel van hun taken te behailigen. Alle taken die lokaal van aard zijn moeten ook door de gemeente kunnen worden uitge voerd. Volgens het door IVA uitgevoerde onder zoek zijn hierbij voor de gemeenten Dirks land, Goedereede, Middelharnis en Oost- flakkee geen echte problemen te verwach ten, al kunnen deze gemeenten wat dit betreft niet 'met de armen over elkaar' blij ven zitten. "Het is niet zo dat het huis in brand staat, maar we kunnen niet doen alsof er niets aan de hand is", zo verwoordde Spa pens het. Bestuurscommissie Hij liet weten dat in de toekomst niet op alle maar wel op een aantal taakgebieden samen werking vereist zal worden. Welke taakge bieden dat precies zijn kan in dit stadium nog niet worden bepaald, maar in ieder geval zullen dat de beleidsterreinen zijn waarop een eilandbreed belang aan de orde is, bij voorbeeld de ruimtelijke inrichting. Een samenvoeging van de gemeenten tot één eilandelijke gemeente is volgens het rapport een te zware bestuurlijke oplossing. Een geschikt alternatief zou zijn om een bestuurscommissie in het leven te roepen met daarin uit elke gemeente één of meerde re afgevaardigden op bestuurlijk niveau én met een hierop aansluitend adequaat ambte lijk apparaat. De beleidsterreinen die om een gezamenlijke aanpak vragen worden dan. door de bestuurscommissie behartigd. Voordat het IVA haar rapport uitbracht heeft het instituut een analyse gemaakt van de taken van de lokale overheid, waarbij per taak wordt belicht welke belangrijke ontwik kelingen er zich voordoen, welke specifieke omstandigheden of knelpunten er zich op Goeree-Overflakkee voordoen, wat gemeen telijke samenwerking hierin zou kunnen betekenen en op welk niveau dat georgani seerd zou moeten worden. Als taken van de lokale overheid worden in het rapport behandeld: onderwijs, cultuur en media, welzijn en volksgezondheid, sociale zaken en werkgelegenheid, openbare orde en veiligheid, sport en openluchtrecreatie, milieu, volkshuisvesting en bouwzaken, economische zaken, ruimtelijke ordening en groenvoorziening, toerisme, verkeer en ver voer. In het kader van de uitvoering van deze taken wordt ook stilgestaan bij de ambtelijke en bestuurlijke organisatie. Tenslotte geven conclusies en aanbevelingen aan in hoeveiTe er voor de eilandelijke gemeenten werk aan de winkel is. Overigens is het rapport geen dwingend voorschrift voor de gemeenten. Zelf zullen ze er zich nog over buigen op welke terrei nen en in welke mate de gemeenten wérke lijk samen willen werken. Cornells v. d. Velde (m.) wordt hartelijk ontvangen in zijn klas door juf Van Rossum. Geheel links directeur Bruggeman, die Comelis' moeder een bloemetje aanbood. Voor Comelis zelf lag een aardig presentje gereed. Gisterochtend werd op de Prins Maurits- school in Dirksland de 400ste leerling toege laten. Comelis van der Velde komt in de jongste kleuterklas. Door een sterke groei van het aantal leerhngen is dit de eerste keer, dat er 400 leeriingen op de school zitten. Op dit moment zijn er 6 kleutergroepen. Verwacht wordt dat het komende jaar het aantal van 400 leeriingen sneller bereikt zal worden, omdat begonnen wordt met 6 kleu tergroepen en er halverwege het jaai- nog een zevende bij komt. Op de foto ziet u Comelis, die voor het eerst zijn stappen zet in het schoolleven. Op D.V. zaterdag 26 mei a.s. hoopt de Nederlands Hervormde Kerk te Ooltgens plaat een rommelmarkt te houden in en rond 'Elthato', gelegen aan de Zuid Ach terweg. Buiten is een gezellige rommel markt waar behalve huishoudelijke artike len, speelgoed en elektrische apparaten ook weer veel boeken te koop zijn. Binnen in het gebouw is een verkoping van hand- werkartikelen (veel leuke kraamcadeau- tjes), maar ook oliebollen, cake, kruukpla- etjes, advocaat en slaatjes zijn verkrijg baar. Natuurlijk zijn er ook leuke spelletjes voor de kinderen. Voor de inwendige mens is er koffie of limonade met cake, maar ook kunt u een ijs of broodje worst kopen. Kortom, niemand hoeft zich te vervelen op deze rommelmarkt. Iedereen is van harte welkom van 9.00 tot 15.00 uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan het restauratiefonds van de Nederlands Her vormde Kerk. REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1