IE Vijf Koninklijke Ondersdieidingen op Goeree-Overflakkee Zaterdag avond- jeugdwerk oflidm^ 0900-8844 (30 cpm) Geen koopavond op 4 mei in Middeliiamis FofitEffecé Autopuzzeltocht in Dirksland www.knopsbv.nl Oranjeconcert in Ooitgensplaat FOCPI0I autoschade John Stegers in actie in het Vuile Gat De Zeemanspot 3,2.^i n-(^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Fransman onder invloed in bezit van revolver fier. Gem. Nieuwe Tonge Gemeenten Goedereede en Ladek Zdrój (Polen) gaan samenwerkings overeenkomst aan \1sser Meubelen (yyi^ MINNAARD VASTGOED HR glas voor de prijs van 'gewoon' dubbel glas! Glaverbel QARAQE KflÖpS Voorjaarsverkopïng vrouwenvereniging Ger. Gem. Herkïngen Rondvaart Rotterdams havengebied gealarmeerd voor surfer Vrijdag 4 mei 2001 73e jaargang nr. "^01 Rotterdam-Rijnmond Wat 'normaal'is in Frankrijk is dat in Goedereede niet GOEDEREEDE - Maandagavond alar meerde een 26-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede via z'n mobieltje aan de politiemeldkamer dat op de N57 een Frans man in z'n auto reed, die nogal moeite had z'n auto in het rechte spoor te houden. Op de Doelweg in Goedereede kon de 49-jarige Fransman worden gecontroleerd, omdat hij zich klemreed in een lampionnenoptocht. In eerste instantie weigerde de man, die een fles port en een vuurwapen op de passagiers stoel had Hggen, uit de auto te komen, maar gaf kort daarop z'n verzet op. Op het bureau bleek de man een stevige slok op te hebben en kreeg een rijverbod van tien uur en een boete van f 1.500,- opgelegd. Tijdens z'n verhoor verklaarde de Fransman dat het in Frankrijk 'heel normaal' is een halve fles port te drinken en te rijden en dat het ook 'heel normaal' is een alarmrevolver bij zich te hebben als je op een parkeerplaats naast de Autoroute staat. De auto van de man en het vuurwapen werden in beslag genomen. De auto krijgt de man pas terug als hij z'n geld boete - op maandag waren de banken dicht - komt betalen. Scooterrijdster ten val MIDDELHARNIS - Dinsdagmorgen kwam op de Oosthavendijk een 19-jarige scooter rijdster uit Sommelsdijk ten val bij het nemen van e^n bocht. Zij werd met enkfellet- seJ naar de huisarts gebracht. Inbraak in bedrijf DEN BOMMEL - Dinsdagmiddag omstreeks half drie werd ingebroken in een bedrijf aan het Bosland. Onbekenden kwa men binnen via de achterzijde van de loods. Uit de loods werden verschillende gereed schappen weggenomen, waaronder lasappa- ratuur en slijpmachines. Ieder jaar worden op 4 mei de doden her dacht die in de strijd voor de vrijheid en onafhankelijkheid van Nederland om het leven kwamen. De Winkeltijdenwet respec teert de bijzondere plaats die de dodenher denking in onze samenleving inneemt. Uit respect voor hen die wij herdenken bepaalt de Winkeltijdenwet namelijk dat winkels op 4 mei na 19.00 uur gesloten moeten zijn. Dit jaar valt 4 mei op vrijdag. Dit betekent dat de wekelijkse koopavond op 4 mei niet zal plaatsvinden. Deze overeenkomst heeft tot doel ervaringen uit te wisselen op velerlei gebied. Denk hierbij aan de recreatie, contacten op cultureel gebied, het uit wisselen van ervaringen op het gebied van jeugd, sport; economische ont wikkelingen, brandweer/reddingdien sten, etc. Dat tussen deze gemeenten contacten zijn ontstaan is niet toevallig. De eerste contac ten zijn gelegd in 1998/1999 toen de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee een brug schonken aan de gemeente Ladek Zdrój. In de streek rond deze gemeente was als gevolg van overstromingen veel vernield, waaron der een aantal bruggen. De brug die Goeree- Overflakkee schonk: was van groot belang voor de plaatseüjke bevolking. Toen burge meester Sinke en gemeentesecretaris Schol- tens een bezoek aan Ladek brachten werd al snel duidelijk dat deze contacten niet een malig zouden zijn. Deze contacten hebben er onder meer in geresulteerd dat het te vervan gen meubilair van de raadszaal in Goederee de nu in Ladek eenzelfde functie heeft gekregen in het gemeentehuis. Een regelmatig bezoeken van gemeentebe sturen van elkanders gemeente mag voor de bestuurders min of meer aantrekkelijk zijn, er is echter meer. Het samenwerken houdt niet op bij de gemeentebesturen zelf. Ook allerlei vereniging en organisaties uit de bei de gemeenten kunnen en moeten hierbij betrokken worden. De gemeentebesturen van Goedereede en Ladek leggen zichzelf door het aangaan van deze samenwerkings overeenkomst de verpUchting op om derge lijke activiteiten te stimuleren en te coördi neren. Verwacht mag dan ook worden dat de komende tijd vanuit de gemeente de nodige initiatieven ontplooit zullen worden. Daarbij wordt gedacht aan activiteiten vanuit de bevolking, door het verenigingsleven en door andere organisaties. Van 7 tot en met 11 mei a.s. brengt een delegatie vanuit de gemeente Ladek een bezoek aan de gemeen te Goedereede. Tijdens dit bezoek zal onder meer de officiële ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst plaatsvinden. De Poolse delegatie bestaat uit 9 personen, waaronder de burgemeester van Ladek, de voorzitter van de gemeenteraad, de com mandant van de plaatselijk brandweer, de directeur van de kuuroorden in en rond Ladek en de promotor van de plaatselijke V.V.V. A.s. zaterdag 5 mei is er voor de laatste keer van dit seizoen zaterdagavond jeugdwerk. We houden dan nog een open avond, waar we een leuk spel doen onder het genot van een lekker hapje. We hopen jullie dan ook weer te zien in de zaal van de kerk, die van af 19.30 uur open is. Nemen jullie ook je muziekinstrument nog mee? Tot ziens De commissie Bedrijfsinbraak DEN BOMMEL - Woensdag is aangifte gedaan van inbraak bij een bedrijf aan het Bosland. Een aanhangwangen, een kart en een motorzaag werden weggenomen. in SonuBelséPi. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning f.v.m. de opening van ons nieuwe pand nog 2 wel<en Dirksland Telefoon (0187) 60 50 22 Fax (0187) 60 55 92 BELEGGINGEN Visser Sx-Visser BARENDRECHT* TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL 0187-617 300 Als afsluiting van het feestprogramma 2001 organiseert Oranjevereniging Dirksland op zaterdag 5 mei een grote autopuzzeltocht. De tocht voert door Dirksland, Herkingen, MeUssant en de bijbehorende polders, waar bij gepuzzeld dient te worden vanuit de auto middels het zoeken naar omschreven objec ten of teksten. Daarnaast bevat de tocht dit jaar enkele behendigheidselementen. Ver trek en aankomst van de puzzeltocht bij Ver enigingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland. Inschrijven van 15.30 tot 16.30 uur en start vanaf 16.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 5,- per auto. De prijsuitreiking vindt plaats om 19.45 uur in 'De Schakel'. Opel-nieuws Vacatures Op D.V. 5 mei hoopt de vrouwenvereniging van de Gereformeerde Gemeente te Herkin gen haar voorj aars verkoping te houden, dit jaar in het zaaltje achter de kerk. Ook op het kerkplein is er van alles te koop (Onderlangs 6). Wellicht bent u nieuwsgierig wat er zoal te koop is. Nu, het aanbod van artikelen is overweldigend: zo is er prachtige zomerstof van goede kwaliteit voor een mooie prijs; schepsnoep, waarbij u gratis een zak kunt verdienen door het gewicht op 10 gram nauwkeurig te raden; de inwendige mens is ook niet vergeten, want zowel een portie friet als een snack met een ijsje toe is ver krijgbaar. Bent u een pottenliefhebber, dan is het leuk om de pottenbakker bezig te zien en u kunt tegelijkertijd ook prachtige potten kopen. Ook de kinderen hoeven zich niet te vervelen: diverse spelletjes zijn aanwezig en de beloning bestaat uit een ijsje. Een heerüj- ke taart is verkrijgbaar voor slechts f 5,- en als u ze misschien vandaag al wilt hebben? Geen probleem, een telefoontje naar tel.: 669659 en ze worden bij u thuisbezorgd. De groenteboer is ook weer van de partij; bij hem kunt u niet alleen verse asperges, maar ook uien en aardappelen kopen. En alsof dat nog niet genoeg is, kunt u ook uitgebreid terecht om de collectie Beerenondergoed aan te vullen. Verder diverse soorten fruit, boeken speelgoed, eigengemaakte kaarten. Kortom, teveel om op te noemen. Het beste is als u zelf eens een kijkje gaat nemen. U bent dan ook van harte welkom van 10.00 tot 15.00 uur. Tenslotte worden er ook works hops georganiseerd, waarbij u een rugtas van mos of een lantaarn van hooi kunt maken. Voor een voorbeeld kunt u bellen met tel.: 669659 en dan kunt u op Nieuwstraat 11a even langsgaan om te kijken. De kosten van deze workshops zijn f 25,- en betaUng is uw deelname. Wees snel, want vol vol. De eerste workshop duurt van 10.00 tot 12.00 uur en de tweede workshop van 13.00 tot 15.00 uur. Welkom op D.V. zaterdag 5 mei. Vorige week vrijdagmorgen werden op Goeree-Overflakkee ter ere van de verjaardag van H,M. de Koningin vijf Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt. De vijf gedeco reerden werden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau dan wel tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Door de vier burgemeesters werden de erelinten opgespeld. Goedereede Het was burgemeester Sinke van Goedereede een kennelijk genoegen om vrijdagmorgen jl. mevrouw J. Soeteman-den Eerzamen met haar familie, vrienden en bekenden, heel harteUjk welkom te heten ten gemeentehuize. Het was, aldus de heer Sinke, dan wel een ongebrui kelijk uur, maar niettemin een bijzonder uur, daar het H.M. de Konin gin had behaagd om Janny Soeteman-den Eerzamen uit Ouddorp een Koninklijke Onderscheiding te doen toekennen. Het was een indruk wekkende lijst die burgemeester Sinke het gezelschap mocht voor houden en die mede had geleid tot de toekenning van de Koninklijke Onderscheiding: Betrokkene is sedert 1962 werkzaam in het Her vormd Kleuter- en Basisonderwijs, thans als groepsleerkracht bij het Hervormd Basisonderwijs in Stellendam. Zij doorliep alle rangen, van (on)bezoldigd helpster, kleuterleidster, hoofdleidster kleuteronderwijs tot volledig bevoegd groepsleerkracht bij het basisonderwijs en het primair onderwijs. De manier waarop zij - met een lage vooropleiding - alle bevoegdheden binnen het kleuter- en basisonderwijs heeft behaald, aldus burgemeester Sinke, dwingt veel respect af. Van 1968 tot 1974 was mevrouw Soeteman bestuurslid (gedurende drie jaar als secretaresse) van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Goeree-Ouddorp. Van 1986 tot 1995 was zij bestuurslid (gedu rende zes jaar als secretaresse) van de Christelijke Plattelandsvrou wenbond 'Goeree', terwijl zij vanaf 1997 tot heden presidente is van de C.V.B. Het was de heer Sinke een genoegen om mevrouw Soete man hierna de versierselen behorend bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau op te spelden, met de welgemeende wens, dat zij deze vele jaren in gezondheid en met ere zou mogen dragen. Mevrouw L. Troost-van de Klooster sprak namens het bestuur van de C.V.B, een feUcitatie in dichtvorm uit, terwijl namens de Hervormde Basisschool te Stellendam het woord werd gevoerd door de directeur van de school, de heer L. Blokland. Een drietal leerlingen van de school bood mevrouw Soeteman bloemen aan. Dirksland Op 1 januari 1971 werd de toen nog jonge Ruilof van Putten geroepen tot het ambt van Kerkvoogd in de Nederlands Hervormde Gemeente in "Dirksland en werd daarmede belast met het beheer van de plaatseUjke -kerkelijke goederen. Twee maanden later, op 23 februari van dat jaar, trad Van Putten toe tot de Raad van Toezicht van de Rabobank Dirks land. Hij was toen nog geen 28 jaar. Nu, dertig jaar later, is Van I^it- ten nog steeds jeugdig van geest en is hij nog steeds volop actief bezig voor de gemeenschap van Dirksland en de regio Goeree-Overflakkee, aldus burgemeester Boonstra, die vrijdagmorgen in de trouwzaal van het gemeentehuis in Dirksland het woord voerde. Het begint met de Nederlands Hervormde Gemeente. Van Putten was Kerkvoogd van 1971 tot 1974 en van 1989 tot 1998. Ook was hij ouderling van 1975 tot 1985. Dan volgt de Rabobank West-Flakkee, voorheen Rabobank Dirksland. De functies van Van Putten bij deze instelUng waren: Lid van de Raad van Toezicht van 1971 tot 1977; lid van het bestuur van 1977 tot heden en vanaf 1984 voorzitter van dat bestuur. De school is de volgende op rij. Binnen de Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met de Bijbel bekleedde hij van 1977 tot 2000 de functie van bestuursUd, waarvain de laatste 22 jaren als voorzitter. Ook is hij adviserend Bouwheer van de nieuwe christelijke Basisschool. Van 1981 tot heden is hij plaatsvervangend voorzitter van de Plaatse lijke Commissie van de Ruilverkaveling Flakkee. Vervolgens werd door de burgemeester gewezen op Van Puttens voorzitterschap van 1991 tot heden van de Stichting Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Onder dit voorzitterschap heeft het ziekenhuis de storm van schaalvergroting weten te doorstaan en kon er toch een aanzienhjke groei worden doorgemaakt in activiteiten, medewerkers en budget, culminerend in de feestelijke ingebruikstelling op 20 april jl. In 1996 heeft Van Putten als voorzitter een belangrijke rol gespeeld in het fusieproces tussen de toenmalige Rabobanken Ouddorp, Stellendam en Goedereede en de Rabobank Dirksland. Deze fusieprocessen verei sen veel tact, wijsheid en doorzettingsvermogen. Boonstra sloot zijn rede af met kenbaar te maken dat hij tot zijn grote genoegen de heer Van Putten de versierselen, behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau, mocht opspelden. Oostflakkee Ook in de gemeente Oostflakkee werd op vrijdagmorgen 27 april jl. een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. En wel door burgemeester Van Pelt aan de heer P. Leroy uit Achthuizen, bij velen bekend als rij- instructeur. De heer Leroy is al vele jaren actief bij verschillende ver enigingen, zowel als bestuurslid als vrijwilliger. Zo is hij al vanaf 1965 instructeur en vrijwilliger bij het Marine Waterkamp in Den Helder. Elk jaar instrueert hij een team van 12 jongeren tijdens een zeilkamp De heer Van Putten op het terrein van veiligheidsaspecten, nautische facetteii en ver keersregels voor de scheepvaart. Vanaf 1980 is de heer Leroy secre taris en penningmeester van 3 VO, afdeling Goeree-Overflakkee; hij is in het kader van 3 VO tevens belast met de jaarlijkse organisatie en coördinatie van de theoretische en praktische verkeer deelne- mingsproef op de acht basisscholen in de gemeente Oostflakkee. Sinds 1989 is hij bestuurslid van de Dambond en betrokken bij het organiseren van (inter)regionale damwedstrijden. Bestuursüd is hij ook al 9 jaar van de zondagsschool 'Samuel' van de Ned. Herv. Gemeente in Den Bommel. Ook bij de Christelijke Basisschool 't Kompas in Den Bommel is hij actief: penningmeester van het schoolbestuur, bestuurslid van de Ouderraad en begeleider van het jaarUjkse schoolkamp. Sinds 1995 is de heer Leroy voorzitter van het Rayonbestuur van de vakvereniging CNV Stads- en Streekver voer. Verder is hij bestuursafgevaardigde van het Gecoördineerd Bestuur Connexxion Zuid-West. Om deze opsomming van functies en verdiensten heeft het Kapittel voor de Civiele Orde besloten om de heer Leroy te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nas- ^^^- {Vervolg op pagina 5} De heer Leroy In aansluiting op de goed bezochte Oranje- concerten van de laatste jaren, gaan de orga nisatoren ook dit jaar weer door met een Oranjeconcert op D.V. zaterdag 5 mei, om 20.00 uur in de Nedi Herv. Kerk te Ooit gensplaat. Medewerking wordt verleend door de Chr. Gemengde Zangvereniging 'Jubilate', het Chr. Jongerenkoor 'Jehosua' en de organist Kees van Eek, die de algehele leiding verzorgd. Veel vaderlandse liederen zullen worden ten gehore gebracht, afgewis seld door samenzang en orgelspel. Een pro gramma is aanwezig. U wordt allen vriende lijk uitgenodigd om bovengenoemd concert bij te wonen. Vrijdag 18 mei vaart De Veerman weer vanuit Middelharnis. Normaal ligt dit schip voor rondvaarten en party's in de haven van Bruinisse, maar enkele malen per jaar komt passagiers schip De Veerman naar Middelharnis om van daar uit een rond vaart te maken door het Rotterdamse havengebied. Het is een tocht voor de hele dag: van 10.00 uur tot ca. 18.00 uur. Aan boord is van alles verkrijgbaar, zodat men ook wat de inwendi ge mens betreft uitstekend verzorgd wordt. Er zijn nog vol doende plaatsbewijzen. Ze zijn verkrijgbaar bij VVV/ANWB Overflakkee in Middelharnis. Tel.: (0187) 484870. r^ ISO 9002 Zaterdag 28 april werd door de Kustwacht- post Ouddorp de bemanning van de Stellen- damse reddingboot John Stegers ongeveer 13.00 uur gealarmeerd. Er was een kajuit zeiljacht aan lager wal geraakt op een strek dam bij VG 2 nabij het eiland Tien Gemeten in het Haringvliet. Het was de in Willemstad gehuurde Meltemi, bemand door vier uit België afkomstige personen. De redding- boot was reeds twintig minuten later ter plaatse. De waterpolitie was al aanwezig en gaf de informatie door dat het bergingsvaar tuig "Hellegat" reeds onderweg was. De KNRM-bemanning trad in overleg met het hoofdkantoor in IJmuiden en er werd beslo ten dat de reddingboot zou wachten tot het bergingsvaartuig zou zijn gearriveerd. Toen de Hellegat echter vernam dat de KNRM reeds aanwezig was, keerde zij terug en de John Stegers heeft daarna een sleepverbin- ding gemaakt, een man overgezet en het scheepje vlot getrokken. De bemanning van de reddingboot heeft ook nog de motor getest en toen die in orde werd bevonden kon de Meltemi op eigen kracht haar weg vervolgen. Rond drie uur was de John Ste gers weer op station. instattatiebedrijf Dinsdag 1 mei werd vanaf het autostrand bij Rockanje gesignaleerd dat er een surfer in problemen geraakte. Via 1-1-2 werd alarm geslagen en die alarmering kwam via Drie bergen bij de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp terecht. Deze riep de beman ning van De Zeemanspot op om ongeveer 17.15 uur. De reddingboot vertrok direct naar het aangegeven gebied om dat grondig af te zoeken, maar er werd niets gevonden. Later kwam de melding van de politie Rot terdam dat de surfer al aan de wal was en De Zeemanspot kon terugkeren naar haar sta tion, waar zij rond 19.00 uur weer afmeerde. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee de showtoontvait HaveaeiBd 7, Sommefedijk, tel. (0187) 48 33 28 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Wij zijn verhuisd van Spuil<olk 2 naar Spuikolk 41-45 (v.m. BIrdcenter) Onafhankelijk beleggingsadvies Dagelijkse positiebewaking Resultaatafhankelijke vergoeding mr. A. van der Veer - tel. (0187) 60 90 12 www.profiteffect.com EGISTEHACCOUNTANTS Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Lanaeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 67 OPEL Yoor auPorJ/deti met plezier Langeweg 38 Nieuwe Tonge lei. 0187-651396 KEMA CERTtFlCME 36S7Ö Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1