ITIE 0900-8844 Fietskijkdag Hervormd Goedereede eerde jubilerende hulpkoster Open avond Hans Hoek herdacht door Ouddorpse schooljeugd ii<;t fll> chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Kaasboerderijen weer geopend! m(?\/L MINNAARD VASTGOED WWW.KNOPSBV.NL ^^S Visser Visser Weektip van WV/ANWB Overflakkee Oprichting regionale afdelingen van Alzheimer Nederland Opbrengst Rommel en Boekenmariit Samaritaan \1sser Meubelen Vrijdag 27 april 2001 73e jaargang nr. 7000 Rotterdam-Rijnmond (30 cpm) Aanrijding MIDDELHARNIS - Dinsdagmiddag omstreeks één uur vond op de kruising Doe- tinchemsestraatAVilgenlaan een aanrijding plaats naar aanleiding van een voorrangs kwestie. Een 35-jarige automobilist uit Dirksland en een 31-jarige automobilist uit Middelhamis raakten met elkaar in botsing. Beiden bleven ongedeerd. De auto van de vrouw uit Dirksland werd weggetakeld. Snelheidscontroles OUDE TONGE - Personeel van de Ver keerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dinsdagmorgen radarsnelheidscontro les op de Eerste Magdalenadijk in Oude Tonge. Tussen acht en negen uur werd gecontroleerd. Van de 350 passerende auto mobilisten hielden 8 zich niet aan de maxi mum snelheid van 80 km/uur. Hoogst geme ten snelheid bedroeg 100 km/uur. Extra politietoezicht tijdens Koninginnenacht en -dag GOEREE-OVERFLAKKEE - Politieperso neel van het district De Eilanden zal de komende Koninginnenacht en -dag extra toezicht houden op overlast door bromfiet sers. Voor overtredingen wordt zonder par don geschreven. Al jaren blijkt dat de vie ring van Koninginnedag in verschillende dorpskernen op Goeree-Overflakkee de avond van 29 april al begint. Eén van de uitingen is dat door jongeren gedurende de nacht op brommers zonder uitlaat wordt rondgereden. Omdat dit veel overlast ver oorzaakt, is dóór de politie besloten op 29'ën 30 april a.s. daar extra inzet op te plegen en zonder pardon te handhaven. Rijden zonder bromfietscertificaat kost f 120,-, onnodig geluid maken f 180,-, rijden zonder goede uitlaat eveneens f 180,- en rijden zonder helm f 90,-. Bij meerdere overtredingen wordt geen korting toegepast. Handhaving parkeerverbond Oostelijke Achterweg SOMMELSDIJK - Politiepersoneel van het district De Eilanden zal de komende tijd het Vanaf dinsdag 1 mei a.s. zullen alle kaasboerderijen op Goeree-Over flakkee weer geopend zijn. Hiertoe is besloten op grond van de huidige mkz-situatie. Een ieder is dus weer van harte welkom op de kaasboer derijen. De politie Rotterdam-Rijnmond, basiseen heid Goeree-Overflakkee, heeft weer een fietskijkdag georganiseerd. Op vrijdag 4 mei a.s. van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag 5 mei a.s. van 10.00 tot 15.00 uur kunt op het bureau van Middelhamis langskomen, om te kijken of uw fiets aanwezig is parkeerverbod op de Oostelijke Achterweg in Sommelsdijk actief handhaven. In het ver leden werd dit verbod niet actief gehand haafd, maar inmiddels wordt er in de wijk gewerkt aan nieuwbouw en de aan de Ooste lijke Achterweg geparkeerd staande voertui gen belemmeren steeds meer het bestem mingsverkeer. De direct omwonenden zijn inmiddels door de politie middels een brief hiervan op de hoogte gesteld met het ver zoek rekening te houden met het bestem mingsverkeer. Tevens is in de brief aangege ven dat de poUtie zal optreden tegen overtre ders van het parkeerverbod. Letterlijk van zich afgebeten OUDDORP - Een 34-jarige fietser uit Oud- dorp deed woensdagmorgen aangifte van bedreiging door een automobiUst die hem 's morgens op de Oosterweg bijna van de sok ken had gereden, daarbij z'n fiets vernielde en hem bedreigde. De fietser had groen licht en-'wildè de weg-oveisrêken, waarbij de automobilist door rood reed, uitstapte en een scheldkanonnade begon. De woordenwisse ling liep daarbij zo hoog op dat de fietser met z'n eigen fietspomp werd geslagen. Vervol gens wilde de automobilist twee vingers in de ogen van de fietser steken. Deze deed echter z'n hoofd iets omhoog, kreeg de twee vingers in z'n mond en beet. De agressieve automobilist ging er vervolgens vandoor, nadat hij eerst nog de fiets van de Ouddorper over een schutting had gegooid. Naar hem wordt een onderzoek ingesteld. Afgelopen vrijdag, 20 april, vond in 'De Ark', het kerkelijk verenigingsge bouw van de Hervormde Gemeente Goedereede, een gemeenteavond plaats. Deze avond was belegd in ver band met de overname van De Ark door de kerkvoogdij. Het gebouw was met goedkeuring van de Provinciale Diaconale Commissie van Zuid-Hol land door de diaconie verkocht. Ook werd het beleidsplan dat iedere Her vormde gemeente dient te formuleren besproken. Een zeer bijzonder moment op deze avond was echter de erkenning die de heer Bruggeman ontving namens de vereni ging van landelijke kerkvoogdijen. Hij zal al vanaf het begin van de vergadering op de voorste stoel, die hem was toegewezen. Hij wachtte zijn tijd af tot hem zijn plaats werd gegeven, zoals hijzelf zo vaak iemand een plaats wees en wijst. Vanwege zijn 25-jarig hulpkosterschap ontving hij een zilveren speld en een oorkonde. Ouderling-kerk voogd K. van Heest viel de eer te beurt de jubilaris het insigne op te spelden. Ongetwij feld zal de heer Bruggeman, die zijn werk altijd met hart en ziel doet, dit ereteken met gepaste trots dragen. Mevrouw Bruggeman werd vervolgens ook in de bloemetjes gezet, omdat zonder haar bijdrage en belangrijke dienstverlening de hulpkoster zijn termijn van 25 jaren niet had kunnen uitdienen. Na afloop van de vergadering werd de stralende en 'mijlpalende' hulpkoster nog een receptie met een hapje en een drankje aangeboden. Tijdens deze gelegenheid waagde de heer Bruggeman zich nog een ogenblik achter de microfoon. Op zijn 'Bruggemans' en soms met vreugdevol gebaar d^ikte hij iedereen hartelijk voor de getoond belangstelling en de blijken van waardering. Hij dankte bovenal God Die hem de kracht en de lust had gegeven om het werk nog steeds te doen. Hij zei altijd weer dankbaar te zijn wanneer iedereen weer een plekje in Zijn Huis is gegeven om naar het Woord te luisteren. Om Hem gaat het immers. Hij vertelde ook dat hij al vaak gedacht heeft met het werk te stoppen, want nu had hij toch wel de leeftijd daartoe bereikt. Een ander zou de taak kun nen overnemen. Dat had hij eens zo tegen 'Jaap de koster' gezegd. Hij was toen tegen Jaap begonnen: "Ik ben ouder geworden. Toen had Jaap ad rem gezegd: "Dat ben ik ook". De jubilerende koster bedankte met name Jaap de koster, want in hem had hij de man waardoor het mogelijk was het werk zolang te doen. Toen Bruggeman tenslote uitgesproken was, was het wel duidelijk: Goedereede heeft een hulpkoster in het mooiste Huis van het stadje. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning actief in beeld en geluid Opei-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen GARAGE KnÖpS BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 D.V. zaterdag 29 april a.s. is er een Open Avond. Dat staat voor ontmoeting, gezellig heid, een spelletje of vul maar in... We hopen jullie te ontmoeten vanaf 19.30 uur in De Hoeksteen te Middelhamis. Wilt u op stap in de meivakantie? De Efte- ling, Blijdorp, Madurodam, het zijn allemaal bekende bestemmingen voor een dagje uit. Maar in Nederland is nog veel meer te doen. Voor ANWB-leden is er een gratis ledenwij- zer, zeg maar gerust boekje, want het bevat 160 pagina's, waarin, naast alle pretparken en dierentuinen, tal van verrassende uitstap jes staan. Wat dacht u bijvoorbeeld van wan delen in historisch Hoek van Holland, rond varen door het Kameleondorp of rondkijken in een sprookjeskasteel. Bovendien kunt u met dit boekje geld besparen. Als lid van de ANWB heeft u bij sommige attracties name lijk een streepje voor. Soms krijgt u korting of een leuk cadeautje op vertoon van uw lid- maatschapskaart. In andere gevallen kunt u vooraf een toegangskaart kopen bij de ANWB. Heel handig, want dan loopt u de wachtrij bij de kassa van de attractie zo voor bij. Bovendien krijgt u bij sommige attrac ties een aantrekkelijke korting. Meer weten? Haal de ledenwijzer 'Op stap in Nederland', bijvoorbeeld bij VVV/ANWB Overflakkee, Vingerling 3, Middelhamis. Vanwege de stractuurwijziging binnen Alz heimer Nederland houdt de Alzheimer Ver eniging Zuid-Hollandse Eilanden op te bestaan. Het is de bedoeling om vanuit de oorspronkelijke vereniging twee regionale afdelingen op te richten namelijk de afdeling Goeree-Overflakkeee/Hoekse Waard en de afdeling Voome-Putten/Rozenburg. Een afdeling van Alzheimer Nederland heeft als belangrijkste taken het geven van voorüch- ting aan en het ondersteunen van de 'omge ving' van de nog thuiswonende dementeren de in de raimste zin van het woord. Om dit goed te kunnen doen zijn mensen nodig die zich op vrijwilUge basis willen inzetten om deze doelen te bereiken. Hierbij valt te den ken aan afdelingsbestuursfuncties, het geven van voorlichting in de vorm van lezingen, bezoeken afleggen, het bemensen van infor matiestands etc. Zonder uw hulp zal het moeilijk zijn om de beoogde afdelingen goed van de grond te krijgen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Cor Besuyen, tel.: (0187) 485344. Traditiegetrouw wordt ieder jaar door leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Ouddorp, een ■speeiaat uitgelicht oorlogsslachtoffer herdacht. Namen als Van Wijk, Hameeteman en ook Hans Hoek komen dan naar voren. Vorig jaar was Anna Haas-Franken degene die her dacht werd. Bij het monument op de hoek Dorpsweg/Hazersweg in Oud dorp, werd afgelopen woensdagmor gen rond de klok van elf uur en "zo mogelijk generaties lang", de verzets man en oorlogsstrijder Hans Hoek herdacht door de kinderen. Onder deel van de herdenking was de krans- legging, die werd verricht door leer lingen van zowel de obs 'De West hoek', als de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix'. Kranslegging Tegen elven kwamen de kinderen in een lan ge rij aanlopen en vond de opstelling op de bovengenoemde locatie plaats. De eerste handeling bestond uit het halfstok hijsen van de vlaggen door een brandweerman en een beambte van het marine beveiligingskorps. Nadat een hoomblazer de taptoe gespeeld had vond de kranslegging plaats. Deze han- dehng werd verricht door Michel Koote en Stephanie Hoek uit groep 7 van obs 'De Westhoek', Pa; -.;. scr en Marloes Bak ker uit groep 8 van dezelfde school, Amout de Ronde en Ellen Voogd uit groep 7 van 'Koningin Beatrix' en Amoud Grinwis en Janneke Grinwis, uit groep 8 van de 'konin gin Beatrix'. De minuut stilte die volgde werd verbroken door het spelen van reveille door de hoomblazer. Herinnering Naast de schooljeugd en toeschouwers, waren ook familieleden, die de oorlog zelf hebben meegemaakt, van de herdachte Hans Hoek aanwezig. Onder hen bevond zich neef en naamgenoot Hans Hoek, die na de reveil le een toespraak hield. Hij wees de aanwezi gen erop dat de inleving in iets wat meer dan een halve eeuw geleden gepasseerd is, moei- Ujk is, maar waar toch mee voortgegaan móet worden. "De oorlogsslachtoffers, waar ook ter wereld, en in welke situatie ook, zijn het waard herdacht te worden", was zijn standpunt. Als we ons moeten inleven in een situatie, die we niet zelf meegemaakt heb ben, is materiaal zoals boeken, films en overgebleven graven, onze enige houvast. Hans Hoek leerde de jeugd, dat ze o.a. de Tweede Wereldoorlog niet moeten beschou wen als een bladzijde uit het geschiedenis boek. Hij kon zich goed indenken, dat de jeugd van vandaag de dag een oorlog ziet als een mooi, spannend geheel. De spreuk die hij enige tijd geleden op een graf van een jonge Amerikaan (20) in de Achterhoek had gelezen, was hem tot heden bijgebleven: "Adem een kort gebed voor mijn zoon hier zo ver van huis". Hij sprak over de gedachte dat de oorlog in actieve zin voorbij was, maar dat deze ook weer niet voorbij kon en mocht zijn, doordat ze in de gedachten van iedereen voort dient te leven. De schoolkin deren kregen de doelstellingen van de totali taire staten (Rusland van 1939 tot 1941 en Duitsland) kort en kernachtig voorgescho teld: In deze catastrofale oorlog waren legio concentratiekampen, waarin opgeteld alleen al meer dan 40 miljoen Joden op verschrik kelijke wijze zijn omgebracht. "Het is goed", besloot Hans, "dat we mensen her denken die voor ónze vrijheid hebben gevochten, maar die vrijheid zelf nooit heb ben mogen meemaken." Oproep Na deze indrukwekkende woorden was ten slotte het woord aan burgemeester Sinke. Een korte beschouwing op het leven van de verzetsman en een sterke oproep om "de toorts van de herdenking" steeds weer over te dragen op de volgende generatie, waren de hoofdpunten uit zijn toespraak. Ook de reden tot dankbaarheid voor het feit dat we nu al meer dan een halve eeuw in vrede en vrijheid mogen leven, moest volgens Sinke niet uit het oog verloren worden. "Ik draag, evenals vorig jaar, de jeugd op het monu ment ter plaatse als teken van herinnering en vrede te bewaken en te behoeden", besloot Sinke. Na deze dringende oproep, was er voor de genodigden gelegenheid om naar de Dorpstienden te gaan voor een korte bijeen komst. Velen, die de oorlog zelf meegemaakt hebben, waren aanwezig. instaHatiebedrijf De rommel- en boekenmarkt van 21 april jl. in Verpleeghuis De Samaritaan heeft het mooie bedrag van f 10.934,95 opgebracht. Hierbij willen we alle vrijwilligers bedanken die meegewerkt hebben. Ook alle kopers bedankt, want zonder u is zo'n mooi resul taat niet haalbaar. Hart^l^k wetkoni in de showroom Tan district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l(ee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 COMBI OUDDOIIP- Weiblriuri 35 Tel. (D187) bilblllax mJHSmSSi- Pmnhof Hs^ocm )73 te]. (01) I) 463400 Al onze occasions incf. foto's op dé site van uw Opel-dealer Ungeweg Midtfelhairts Tel. (0187) 47 67 67 OPEL Yocr auPorJJdeM mtflezler REGISTERACCOUNTANTS Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 isSoiimiafs^jk. Haventind 7, Sowmglsdijk, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1