0900-8844 \\J Unicef Sponsorloop 23 juni Gereformeerde Gemeente Dirksland zag eerste paal de grond in gaan .€iH0/ Kerkhistorische lezing Koninginnedag \isser Meubelen ,(^i/L MINNAARD VASTGOED Opbrengst Krentenbrodenactie t.b.Y. Woord Daad Grote interregionale treinenbeurs en vlooienmarkt in Ouddorp Oranjemiddag voor ouderen in Dirksland www.knopsbv.nl AOW-Vakantietoesiag dit jaar lager Oproep houten kruiwagen ....iêmtmi/GAm karats. ciuffoschcide Opschorting viskampioenschap Ringrijden in Oude Tonge chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 4"^^ Visser Visser Opbrengst gaat naar straatkinderen in Vietnam (30 cpm) Negen illegale kampeerders op de bon Inbraak in loods Voorzorgsmaatregelen luchtmachthelicopter na vogelaanvaring Arbeidsongeval Harteiyk welkont In de inSoiBiiieMgk. Inbraak kantoorgebouw BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL0187-617300 Op zaterdag 23 juni a.s. wordt de jaarlijkse Sponsorloop voor Unicef georganiseerd op het terrein van Her- nesseroord te Middelharnis. Alle kin deren van Goeree-Overflakkee wor den via de basisscholen uitgenodigd om Unicef een handje te helpen, door zich op te geven voor deze wandel tocht. Dit is een uitgezette wandeling op terrein van Hernesseroord van ca. 2 km. Tussen 12.00 en 17.00 uur mogen de deelnemers lopen en zelf bepalen hoeveel rondjes ze lopen. Uiteraard zijn er stempelposten, die alles in goede banen leiden. Pas na afloop weet iedereen dus hoeveel hij of zij gelopen heeft. Dan kunnen ze ook pas langs bij hun sponsors om het van tevoren afgesproken bedrag op te halen. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, vindt dat ieder kind recht heeft om op Middelharnis B.V. instattatiebedrijf Gas - Water - Warmte Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen eOARAGE ÊQtÖpS Langeweg Middeihamls Tel, (01S7) 47 67 67 AOW-gerechtigden ontvangen sinds januari van dit jaar zowel bruto als netto minder vakantietoeslag. Ruim 2 miljoen 65-plussers lopen daardoor zeker 60 miljoen gulden mis. Een groot aantal leden van de bond voor vijftig-plussers ANBO, is dat in het verkeerde keelgat geschoten. Reden voor het landelijk bestuur van de ouderenbond met 180.000 leden om minister Vermeend van Sociale Zaken daarover aan te spreken in een onlangs verzonden brief. Rectificatie telefoonnummer Oranje Koor- en Samen- zangavond in Dorpskerk Oud-Beijerland jjg; ISO 9002 Oranjefeest en oranjebingo te Dirksland Excursies VNLGO afgelast Vrijdag 20 april 2001 73e jaargang Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee OUDDORP - Politiepersoneel van het dis trict De Eilanden controleerde in de nacht van zaterdag op zondag de parkeerplaatsen op de Brouwersdam. Daar werden op grond van de Wet op de Openluchtrecreatie negen bekeuringen ad 180- uitgedeeld aan kam peerders, die daar in hun caravans de nacht doorbrachten. OOLTGENSPLAAT - Zaterdagmiddag is er aangifte gedaan van inbraak in een loods van een bouwmarkt aan de Dorpsweg. De loodsdeuren waren met een voertuig opengetrokken. In de loods stond een aantal oudere auto's. Eén van die wagens, een blau we Peugeot 205, heeft men naar buiten gere den en op een onbekende plaats vernield. De bedrading was doorverbonden en de ruiten en het interieur kapotgemaakt. Vervolgens heeft men de auto teruggezet. Verder is er uit de loods gereedschap weggenomen. DEN BOMMEL - Vrijdagmorgen kort voor tien uur zette de vlieger van een luchtmacht helicopter, na een vogelaanvaring, z'n toe stel met een voorzorgslanding aan de grond in een weiland bij de Omloop. Nadat een met een andere helicopter vanaf Gilze-Rijen overgevlogen monteur de helicopter had geïnspecteerd en, behalve enkele bloedvlek ken, geen schade had geconstateerd koos de luchtmachtheli rond elf uur weer het lucht ruim. MIDDELHARNIS - Woensdagmiddag omstreeks twaalf uur vond in een schoolge bouw aan de Hobbemastraat een arbeidson geval plaats. Een 55-jarige leerkracht uit Bruinisse kwam door nog onbekende oor zaak met zijn vingers in een cirkelzaag terecht, waarbij twee vingertoppen werden afgezaagd. Een naast de school wonende huisarts bevrijdde de man. Het slachtoffer werd naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. Door de Arbeidsinspectie wordt een onder zoek ingesteld. .Zij viert haar verjaardag op 30 april, met al haar famihe en ieder die wil.Inderdaad, ook wij vieren koninginnedag 2001! Met een spetterend sportief en gezellig feest: de zeskamp! Al jaren doen we het, en succes is gegarandeerd. Geef je snel op als team bij Reinout, tel.: 487450. De zeskamp begint zoals gewoonlijk weer rond het middaguur, dus 's ochtends kun je uitslapen en energie verzamelen voor de uitputtingsslag van die middag. We hebben weer alle bekende attracties, maar... ook nog iets nieuws. Wil je weten wat? Geef je gewoon op bij Rei nout, en je ziet het vanzelf. Koninginnedag OJW zeskamp gezelligheid sportiviteit doen dus MaveBetad 7, Sommelsdiik, tel. (0187) 48 33 28 MIDDELHARNIS - Woensdagmorgen werd ontdekt, dat er was ingebroken in een kantoorgebouw aan de Prins Bemhardlaan. Een raam bleek geforceerd. Het is nog niet duidelijk wat er precies werd weggenomen. Inbraak in schoolgebouw MIDDELHARNIS - Woensdagmorgen werd ontdekt, dat er was ingebroken in een schoolgebouw aan de Koningin JuUanaweg. Het pand werd geheel doorzocht. Uit het pand werd vermoedelijk geld weggenomen. REGISTERACCOUNTANTS Drukte bij de stempelpost vorig jaar. te groeien bij familie. Ook dat ze recht heb ben op een veilig en gezond leven en ook dat ze onderwijs kunnen volgen. Helaas is daar bij veel kinderen in Vietnam geen sprake van. Dit land is nog steeds een van de armste landen ter wereld. Vooral op het platteland is weinig van vooruitgang te merken. Daarom trekken veel kinderen naar de grote steden in de hoop op een betere toekomst. Daar pro beren kinderen de kost te verdienen door allerlei klusjes op te knappen, zoals schoe nen poetsen, kaarten verkopen enz. Unicef doet er alles aan om deze kinderen te helpen. Speciale hulpverleners worden opgeleid om hen op te vangen en te begeleiden. Boven dien probeert Unicef te voorkomen dat de kinderen naar de grote steden komen door voorlichtingscampagnes op het platteland op te zetten. De hulp aan deze straatkinderen is het doel van de sponsorloop van 23 juni. De organisatoren hopen op een gezellige, spor tieve middag met uiteraard veel enthousias te deelnemers. Voor inlichtingen kunt u con tact opnemen met mevrouw Westra, tel.: (0187)645070. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Zaterdag 31 maart was het voor velen een drukke dag. Er zijn op die dag bijna 3000 krentenbroden verkocht op ons eiland. Alle comitéleden van de stichting, tezamen met vele vrijwilligers, hebben zich ingezet om dit resultaat te bereiken. Het bruto bedrag van deze actie bedraagt ruim f 12.000,-. Op dit moment is de netto opbrengst nog niet bekend, maar het is nu wel duidelijk dat er weer een mooi bedrag kan worden overge maakt voor het project waarvoor gewerkt mocht worden. De actie was bestemd voor het Actiethema van 2001: 'Onderwijs A,B,C, daar kun je wat mee!' Ook worden alle kinderen bedankt die zo enthousiast op alle deuren hebben geklopt om hun krenten broden te verkopen. Het ging fantastisch. Allemaal hartelijk bedankt. Ook u die de broden kocht en de hoop bestaat dat u bij een volgende actid'Wfeèr rhee zult doen. Bedankt, namens al die kinderen die met deze actie geholpen konden worden. We bidden dat de Heere dit werk en uw gaven zal willen zege nen. Op zaterdag 21 april is het dubbel feest in sporthal Dorpstienden aan de Dorpstienden 4 te Ouddorp. In de sporthal is een grote Auto- en Treinenbeurs waar diverse hobby isten hun gebruikte treinen en andere spoor- se zaken te koop ofte ruil aanbieden. Er zijn ook diverse stands met modelauto's. Ook kan men hier terecht voor allerlei vragen over deze prachtige hobby. Deze beurs is echt bijzonder want er komt ook een grote werkende (module)spoorbaan van de spoor- groep NEDtrack. De heer Steenhouwer uit Den Haag is aanwezig met een grote L.G.B .baan (tuinspoor) met demonstraties van Haagse trams. Ten overvloede rijdt Ben Krijbolder zijn rondjes in de sporthal met een heuse gasgestookte stoomlocomotief. Er is in totaal 260 m2 met auto's en treinen, waar diverse bezoekers uit heel Nederland naar toe komen. Tegelijkertijd is er in de andere zalen een vlooienmarkt met veel kra men met prima gebruikte spullen en verza- melmateriaal. Ook zijn er diverse kramen met Hobby en Creatief, o.a. poppenmaak- sters, 3D knippen, kaarten, dakpannen en nog veel meer. Bij elkaar 340 m2 kijk- en snuffelplezier met demonstraties onder een dak! Voor info en/of meedoen kunt u contact opnemen met de heer H. H. v.d. Handel uit Hellevoetsluis, tel.: 0616-392892. Oranjevereniging Dirksland organiseert op donderdag 26 april 2001 in de recreatiezaal van Zorgcentrum Geldershof een Oranje middag voor senioren (55+) uit het dorp. Het programma van deze middag bestaat uit een ontvangst met koffie en gebak, de officiële opening door burgemeester Boonstra, een optreden van 'De Vutters' met gezellige meezingmuziek, tweede ronde koffie, bingo met drie ronden en één superronde, weder om een optreden van 'De Vutters' en als afsluiting een hapje en een drankje. De mid dag begint om 13.30 uur en de toegang is gratis. Heeft u problemen met vervoer? Bel dan tijdig naar Geldershof op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur, tel.: 602055. Om exact drie uur afgelopen woensdagmiddag werd de eerste paal voor het nieuw te realiseren kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland de grond in gesla gen. Onder toeziend oog van een grote menigte werd deze kaïïdeling verricht door ds. A.M. den Boer. Na 75 jaar lang aan de Geldersedijk het kerkgebouw te hebben gehad, was nu de tijd aangebroken om de 'eerste' stap te zetten voor een nieuw kerkgebouw. De bouwlocatie is gelegen op het perceel Mozartsingel, hoek Staak- weg aan de noordkant van het dorp. Nadat deze feestelijke gebeurte nis zich voltrokken had, richtte ds. Den Boer een kort woord tot de aanwezigen. Allereerst werd een ieder hartelijk welkom geheten, wacirbij hij o.a. ds. De Jongste en ds. Karels bij ntmie noemde, ffij wees jong en oud erop, dat de zegen en de hulp van God niet uit het oog verloren mocht worden en waarvan ze tijdens en na de bouw van de kerk zeer afhankelijk zijn. "Het bouwen van een kerk en van ieder ander gebouw, kan niet zonder vast fundament. Zo is het ook in ons eigen leven, waar we Jezus Christus als vast fundament mogen beschouwen. Ik denk hierbij aan de gelijkenis van de wijze en de dwaze bouwer", aldus ds. Den Boer. Hierbij haalde hij ook de woor den van Paulus in 1 Korinthe 3 aan: "Want niemand kan een ander fundament leggen dan hetgeen gelegd is, hetwelk is Jezus Christus". Na de voltrekking van de gebeurtenissen op het bouwterrein begaf het gezelschap zich naar het Verenigingsgebouw 'Rehoboth' aan de Geldersedijk, alwaar onder het genot van een kopje koffie nagepraat werd over deze feestelijke gebeurtenis. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer |OPEL voor MPorjJdeH mPplezier AOW-gerechtigden krijgen sinds 1 januari 2001 minder vakantiegeld dan vorig jaar. De achteruitgang is het gevolg van de belasting herziening 2001 en de koppeling van het net to AOW-pensioen aan het netto minimum loon, waarbij ook sprake is van een achter uitgang in de hoogte van de vakantietoeslag. Het valt samen met alle kostenstijgingen niet uit te leggen, dat het bedrag dat maandelijks wordt gereserveerd voor vakantie, dit jaar in plaats van te stijgen is gedaald ten opzichte van vorig jaar. Alles is duurder geworden en vakantie dus ook, aldus de ANBO. De bond vraagt de minister dan ook passende maatre gelen te treffen. Voor de openluchtvoorstelüng 'Meekrap' over de teloorgang van de meekrapteelt op Goeree Overflakkee die eind juni op het Diekhuusplein wordt opgevoerd zoekt de decorploeg nog naar enige houten kruiwa gens die men (in leen) in de voorstelling mag gebruiken. Met lege manden erop moet de kruiwagen gereden kunnen worden. Heeft u een dergelijke kruiwagen, dan kunt contact opnemen met Liesbeth Broer, tel.: (0187) 631330. In Eilanden Nieuws van vrijdag 13 april jl. stond op pagina 7 vermeld dat kaarten voor de uitvoering van Gemengd Koor 'Excelsior' o.a. verkrijgbaar waren via telefoonnummer (0187) 485025. Dit num mer is onjuist overgekomen, want het betreft het nummer (0187) 485024. De verdere verwijzing naar o.a. ANWBA'^VV Middelharnis en de diverse Rabobanken op Oostflakkee was wél correct. De plaatselijke zendingscommissie van de Nederlands Hervormde Dorpskerk in Oud- Beijerland organiseert op D.V. maandag 30 april a.s. een Oranje Koor- en Samenzang- avond met als thema 'Wijdt Hem uw kunst' De aanvang is om 19.30 uur en medewer king zal worden verleend door het mannen koor 'Rehoboth' o.l.v. Jos Lock m.m.v. Len- nert Knöps, orgel; de meditatie zal worden verzorgd door ds. H. Russcher en Erica Moree zal dwarsfluit spelen. Verder zal het samengesteld kinderkoor o.l.v. Koos v.d. Hoek m.m.v. Leendert de Gelder, orgel, voor u zingen. De organist bij de samenzang is Lennert Knöps en bij de samenzang zal met bovenstem gezongen worden. De toe gang is vrij, wel is er een collecte voor het zendingswerk in Soedan, een land in oorlog. Een ieder is van harte welkom! Langeweg 38 Nieuwe Tonqe Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 Het 11e Open Witviskampioenschap van Goeree-Overflakkee op zaterdag 28 april gaat niet door i.v.m. mond en klauwzeer. Deze wedstrijd wordt onder voorbehoud nu op zaterdag 1 septem ber 2001 gehouden, onder dezelfde condities zoals op 28 april in de hoop dat het mkz dan de kop is ingedrukt. Alle inschrijvingen blijven staan. Wij als bestuur hopen uiteraard dat u als sportvisser begrip heeft voor deze beslissing. Voor meer info: B. Berkenbosch, tel. (0187) 602551. Zaterdag 28 april wordt in Oude Tonge de aftrap gegeven voor Koninginnedag 2001. 's Middag om ca. 14.30 uur begint het ringrij den in de kerkring. Menvereniging 'Beatrix' heeft in samenwerking met de Oranje ver eniging een compleet programma georgani seerd. Er zullen 16 verschillende aanspan ningen deelnemen. De deelnemers strijden om de hoogste eer in hun klasse. Daarnaast is er een overall competitie voor de wissel- beker. Vooraf is er een rondrit door het dorp, om de vele goed verzorgde aanspanningen een warming-up te geven. Op donderdag 26 april a.s. zal er in de Vic- toriahal aan de Philiphoofjesweg te Dirk sland, aanvang 20.00 uur, een oranjebingo worden georganiseerd door buurtvereniging 'West'Voor alle deelnemers is er een oran jeverrassing. En op maandag 30 april a.s. staat er bij buurtvereniging 'West' een oran jefeest op het programma. De aanvang hier van is 20.30 uur. De toegang is gratis en iedereen is bij beide festiviteiten hartelijk welkom. De geplande excursie op zaterdag 21 april a.s. naar de Hellegatsplaten en de excursie van zaterdag 19 mei a.s. naar de Oostduinen kunnen helaas i.v.m. de MïCZ-crisis geen doorgang vinden. De Vroege Vogelexcursie gaat wel gewoon door. Op D.V. maandag 23 april wordt er een kerkhistorische lezing gehouden door ds. P. den Butter uit Middelharnis. Hij hoopt de persoon van John Knox, de hervormer van Schotland, te belichten. De lezing zal wor den gehouden in het Hervormd Verenigings gebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring te Mid delharnis en zal beginnen om 19.45 uur. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het is belangrijk om in deze tijd van afne mende kennis van de geschiedenis van de kerk opgescherpt te worden en zo ook de daden van de Heere te zien in die tijd en wat het ons nu ook nog te zeggen heeft. Een ieder is hartelijk welkom!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1