uil Lttïï *":i:cn:i:i Restauratie 'De Doele' bereikt lioogste punt! EllAltCSI-iilEyWS Ap^'^^i' s pTtf tn: //^r/^ iiMj-in-p-Éj^-wi, Af>^'(^ 7 Curver Vensterbox: Kano-excursies in de Hollandse Biesbosch ^ocAd üvonA Uzers en Uzctcsscn aA5c)(aC)\!) i B-C-L II f-tI-« II «-• k-fl II ■-« ■-• M4»-^»-4ii4-iB» Bekenden en onbekenden, allen hartelijk gegroet. Volgende week hopen we de oplossingen Herinnering inleverdag rommelmarkt Nieuwe Tonge PAGÏNA 13 VRIJDAG 20 APRIL 2001 Puzzelregkment 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilaoden-NieHws,/ Postbus 8, 3240 AA Middeiharnis. 2. Per maand zijn er 80 a 100 ptttiiea te ver dienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op, 3. Sttinrafentoeeea brieile, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 puaisn ont vang je een boefcen- boïi van 15,-. Annemarieke Broer (Klaaswaal) tekende een hele fraaie rebus voor ons. Mooi werk jonge dame, de volle 15 punten waard. Wat komt eruit? Eindelijk eens een niet zo'n alledaagse! In de opgave van de pony van Jannine v.d. Pol ontbrak een kleinigheidje. Er had onder moe ten staan: ie=y. Wellicht kun je het als nog verbeteren. Verder hebben we goed nieuws. Jeugd boek heeft er zomaar ineens 3 puzzelaars bij gekregen. Fijn! Weetje vrienden of vriendinne tjes die ook belangstelUng hebben voor raadsels maken? Probeer ze maar eens te stimuleren om mee te gaan doen. Zo krijgen we lekker een levendige krant. Lianne Broere (Sommelsdijk) Ach mijn beste meid. Je bent je foto kwijt. Vroeger kon je nog zonder bril. Nu valt het lezen stil. Maar met het nieuwe monteur kom je in de krant op de duur. Koen Korpershoek (Middelharnis) Fijn datje ook aan puzzelen meedoet. Mama is vast in dit werk goed. Leuk dat ik in de envelop een foto had. Een gezicht in de krant wordt men niet zat. Mieke Korpershoek (Middelharnis) Welkom bij de puzzelclub. Het aantal gaat omhoog: hup, hup. Jullie waren thuis zelfs met een tiental. Dan is er allicht iemand die helpen zal. Je staat maar wat mooi in de krant. Ik wens je veel bonnen in je hand. Peter Korpershoek (Middelharnis) Hallo, drie erbij uit één gezin. Oom Ko wrijft van plezier over zijn kin. Lezen doe je gelukkig graag en met puzzelen ben je ook niet traag. Bedankt voor je foto en portret. Ze hebben je er goed lachend opgezet. Rinus van Rossum (Den Bonunel) Bedankt voor het informatie doorgeven. Nu weten we iets over je leven. Jij verslaat die arme Ko natuurlijk zo met je judo. Gelukkig heb je na 't lezen van Wolf en Snuf ook voor het puzzelen nog puf. Niels v.d. Wekken (Dirksland) Aha, je springt graag in het zwembad en ook postzegels verzamelen met opa lijkt je wat. Van computeren ben je vast een fan. Behalve als ik voor een werkstuk bezig ben. Zo laatje ons weten. Ook nu heb je je goed van je taak gekweten. Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) hoopt 13 jaar te worden. Op D.V 22 april, Corrie van Boven (Nieuw-Beijerland) 15 jaar op D.V. 26 april. Alle twee van harte gefeliciteerd en nog veel gezonde jaren. Weet jij de weg te vinden door de maan delijkse doolhof? Je wordt duizehg van de vierkanten als je niet oppast. w-m BHi-a m-m ii é-«hi II II fa P V* ■-« É-« II a-ii-a nap p-p-è phi •^1 B-b BHi h-m il ^h-P-^l Probeer in dit Joodse landschap de juiste antwoorden maar eens in de hokjes te schrijven. Als het over een leerling gaat zul je wel begrijpen dat we dan in de Bijbel over een discipel lezen. Zo na Pasen vond ik dit best wel passend. Vind je ook niet? De restauratie van het monumentale gebouw 'de Doeleaan de St. Joris Doel- straat te Sommelsdijk heeft vorige week haar hoogste punt bereikt. Vanaf de straat nog niet te zien, maar een prachtig geglazuurd zwart pannendak tooit thans het historische pand. Momenteel bevindt het restauratieproject zich op de helft van het traject. Doordat het complex gedurende de wintermaanden door een enorme kap werd overspannen deze of volgende week wordt die verwijderd kon in de wintermaanden goed worden doorgewerkt. Ook werd geen hinder ondervonden van weersgesteldheden. Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt was er vorige week donderdagmiddag pannenbier. Een paar flinke flessen werden de bouwvakkers overhandigd door de heren Kastelein en Peekstok van de stichting voor Sociale en Maatschappelijk Belangen te Middelharnis. Omdat op de bouwlocatie geen alcoholhoudende dranken mogen worden gebruikt, zullen die flessen best op een geschikt plekje zijn opengetrokken... Een heldere kijk op de inhoud Aan haar uitgebreide range opberg- producten voegt Curver een nieuw segment toe: opbergboxen met een venster. Men kan nu voortaan van bovenaf zien wat er in de box zit. Bovendien is de inhoud eenvoudig bereikbaar. In elk huis moet veel worden opgeruimd: in de speelhoek, op de kinderkamer, op zolder, in de schuur of in de kelder. Hier voor zijn verschillende oplossingen denk baar: opbergboxen in vrolijke kleuren en diverse inhoudsmaten. Alle boxen kunnen netjes worden gestapeld, maar een goed overzicht van de inhoud ontbreekt vaak. Met de komst van de Curver Vensterbox is dit probleem voorgoed opgelost. Het unie ke aan deze box is het speciale doorkijk- venster in het deksel. In één oogopslag is te zien wat er in de box zit. Schuif het transparante dekselgedeelte open en de Aanstaande zaterdag 21 april is het weer mogelijk om spullen voor de rommelmarkt van de Hervormde Gemeente, die op D.V. zaterdag 7 juli a.s. gehouden zal worden, in te leveren. Vooral oude boeken, gereed schap, speelgoed e.d. kunnen wij goed ge bruiken. Wij staan van 9.00 tot 12.00 uur weer voor u klaar om de spullen in ontvangst te nemen bij de schuur van de familie Van Kempen aan de Duivenwaardseweg 7. Ook kunnen wij, indien u geen mogelijkhe den hebt om zelf deze spullen te komen brengen, ze bij u ophalen. Wel voor zater dag dit doorgeven aan familie Both, tel. 652072. De overige inleverdata zijn 19 mei en 23 juni. inhoud is bereikbaar. Voor het openen en sluiten is een comfortabele handgreep aan gebracht. Bovendien is het deksel voor zien van een 'klik'-sluiting. De inhoud is dus altijd stofvrij opgeborgen. De venster box is leverbaar in drie formaten: 30,45 en 65 liter. Om de laatste twee modellen toch eenvoudig te kunnen verplaatsen, zijn ze uitgerust met vier wielen. Dit gaat echter niet ten koste van de stapelbaarheid. In het deksel zijn wieluitsparingen aangebracht, waardoor de box die erop staat niet weg kan rollen. De boxen zijn leverbaar in vro lijke kleuren. Curver Vensterboxen: mis schien een leuk cadeau voor moederdag? Bezoekerscentrum De Hollandse Bies bosch in Dordrecht organiseert van april tot en met oktober wekelijks kano-excursies in de Biesbosch. On der leiding van natuurgidsen varen de deelnemers in groepjes van maximaal twaalf personen door de Biesbosch- kreken. Er zijn tochten in de vroege ochtenduren, avondtochten en toch ten bij volle maan. De tochten bij vol le maan beginnen bij daglicht en ein digen als het helemaal donker is. De tochten duren ongeveer twee uur. In deze tijd van het jaar zien de grienden in de Biesbosch goudgeel van de spindotters. Deze plant is nauw verwant aan de gewone spindotter, maar heeft zich aangepast aan het getijdeverschil in de Biesbosch. Vooral in de ochtenduren zijn de vele verschillende zang- vogels die net op hun broedplek zijn terug gekeerd, zoals blauwborst, fitis en zwartkop, goed te beluisteren. De bloeiende dotters en het gezang van de talloze vogels maken een kanotocht juist in het voorjaar tot een bij zondere ervaring. Ook wie nog nooit in een kano gezeten heeft kan aan een kano-excursie van het bezoe kerscentrum deelnemen. De kano's (kajaks is een juistere benaming) zijn zeer stabiel. Voorafgaande aan de tocht is er een korte kano-instructie. Niet de sportieve prestatie maar de natuurbeleving staat voorop. De eerste excursie is een Avondkanotocht op vrijdag 20 april van 18.45 tot 21.00 uur. Vervolgens zijn er regelmatig tochten op vrijdagavond en zaterdagochtend en bij vol le maan. Alle excursies starten vanaf Bezoekerscen trum de Hollandse Biesbosch aan de Baan- hoekweg 53 in Dordrecht, tel. (078) 6305353. Reserveren is noodzakelijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 13