Directie Visafslag stemt in principe in met Ontwerp-bestemmingsplan SUPER AFWEZIG VLOERDELEN HOEK BOOT SCHILDERS Programma rondom Koninginnedag in Dirksland FIXET MASTENBROEK Vork heftruck SCHERPE PRIJZEN WIJ RUIMEN OP: Wij zijn op zoek naar vakbekwame coWega-schildere Scratch-Messiah in Geuzenstad Brielle Programma Koninginnedag 2001 in Ooitgensplaat Wings Travel Service zoekt het hogerop .EIIM1l3Erf-l1IEUliia Commissie RO Goedereede neemt o.a. natuur in ogenschouw Autorijschool Ria Bevelander i> Bel voor meer informatie Expositie Vorm en Kleur in Gemeenschaps bibliotheek Middelharnis H. C. Graafland,/7a/saAts van 27 april t/m 6 mei 2001 VORKHEFTRUCK-SERVICE Lezing in Nieuwe Tonge over Psalmen in de Eredienst Jubileumactiviteit C. O. V. Middelharnis PAGINA 10 VRIJDAG 20 APRIL 2001 Onder leiding van wethouder A. C. Lokker (SGP) werd de commissie vergadering ruimtelijke ordening gehouden. Als belangrijkste punten kwamen naar voren: - wijziging inrichting gebouw op de Kabbelaarsbank (Port Zélande) en: - beoordeling bestemmingsplan 'Havens van Stellendam'. Vooraf merkte de heer G. Moerkerk (CU) op, dat de tramverbinding van de RTM wel iswaar volgens de bekend gemaakte dienst regeling niet op zondag rijdt, doch het is spreker uit verkregen informatie gebleken, dat de RTM wel groepsvervoer op zondag verzorgt. Een en ander is van belang voor de beoordeling door het gemeentebestuur voor een eventuele verdere ontwikkeling van de tramverbindingen van en naar de Ouddorpse Haven. De heer T. Human (SGP) had zich in dit ver band beroepen op de dienstregeling zoals deze door de RTM was uitgegeven. Wijziging gebouw Kabbelaarsbank Aanvankelijk was een gebouw gesticht op de Kabbelaarsbank voor het exploiteren van een congresgebouw en waarbij tevens de mogelijkheid aanwezig was om hierin 18 appartementen te vestigen. Gebleken is evenwel, dat voor het congres centrum niet voldoende draagvlak aanwezig is en wordt thans gepleit voor het inrichten van het gehele gebouw met recreatie-appar tementen, zodat daarin in plaats van 18 nu 36 appartementen worden ondergebracht. Het geheel past in de toeristische visie voor Goeree-Overflakkee en het masterplan beleidsvisie recreatie en toerisme voor Goe dereede, aldus de voorzitter. De commissieleden konden zich verenigen met het plan om het congrescentrum te laten vervallen en het gehele gebouw in te richten met appartementen. De heer T. Human (SGP) was van oordeel, dat bij niet-realisering van het eerste plan het gehele gebouw niet behoefde te worden ge bouwd. Beoordeling bestemmingsplan 'Havens van Stellendam' "Via de directie van de visafslag is in princi pe ingestemd met het ontwerp-bestem mingsplan 'Havens van Stellendam'. Dit ontwerp legt nl. een behoorlijke claim op de ontwikkelingen op en bij het visafslagterrein aan de buitenhaven. Overigens worden deze ontwikkelingen wel in het bestemmingsplan opgenomen. De heren C. Noorthoek (CDA) en G. Moer kerk (CU) waren van mening, dat aan de zgn. vogelrichtlijnen teveel aandacht wordt besteed en dat daardoor teveel beperkingen worden gelegd op de diverse ontwikkelingen (o.a. hoogte e.d. gebouwen). De voorzitter was van mening, dat het bedrijfsterrein rondom de binnen- en buiten haven als het ware ingeklemd ligt tussen twee natuurgebieden, nl. de Plaat van Scheelhoek en de Kwade Hoek, zodat met deze omstandigheden wel rekening moet worden gehouden. In dit verband verwees spreker naar het plan tot het plaatsen van windmolens nabij de buitenhaven. Ook dit plan is als het ware gestrand op de hantering van de vogelrichtlijnen. De heer C. Noorthoek (CDA) zou de oude havens te Stellendam en Goedereede-Haven- hoofd eveneens in dit bestemmingsplan wil len opnemen, gelet op voornemens tot re constructie van deze havens, hetgeen al jaren een wens is van spreker. De voorzitter stelde, dat deze havens onder deel vormen van andere bestemmingsplan nen en procedureel zou het te omvangrijk zijn om deze objecten in dit bestemmings plan op te nemen. Overigens behoeft de re constructie van beide havens daardoor niet te stagneren. Voorts wordt gezocht naar de plaats voor de mast C2000. Hiervoor zal overleg worden gevoerd met het bestuur van de voetbalver eniging om op het terrein op het Molengors hiervoor een plaats te vinden. De heer T. Human (SGP) heeft begrepen, dat dit bestemmingsplan qua recreatieve en toe ristische ontwikkeling mede is gebaseerd op het beleidsplan voor recreatie en toerisme voor Goeree-Overflakkee. Spreker zou wil len pleiten voor het toetsen van dit plan aan de uitspraak van de gemeenteraad van Goe dereede van 31 augustus 2000, waarbij het gemeentelijk beleid in deze sector gestalte kreeg. Hieraan zal gevolg worden gegeven, aldus de voorzitter. De heer G. Moerkerk (CU) pleitte ervoor om de exploitatie van de Voordelta en de Haringvliet-expo zoveel mogelijk te combi neren door deze exposities in eikaars nabij heid te projecteren, zodat het draagvlak daarvan wordt verbreed. Hieraan zal nader aandacht worden besteed volgens de voorzitter. Vervolgens merkte de heer G. Moerkerk (CU) of in dit bestemmingsplan geen aan dacht dient te worden besteed aan de ont wikkelingen van de Voordelta, o.a. ten ge volge van de aanleg van de tweede Maas vlakte. De voorzitter stelde, dat hieraan geen aan dacht kan worden besteed in dit bestem mingsplan, aangezien de bestuurlijke ont wikkeling van beide projecten zich afspelen op rijksniveau. Door het houden van de zgn. milieu-effect-rapportages (m.e.r.) wordt door de regering de zgn. Planologische Kern Beshssing (P.K.B.) vastgesteld. Vermeld werd voorts, dat de zgn. viskiosk, bestaande o.a. uit een verkoopruimte voor de verkoop van vis voor consumptie met daar naast een paviljoen, waarin een horecabe drijf wordt gevestigd, aan de westzijde van het terrein aan de buitenhaven zal komen nabij het gebouw van de K.N.R.M. In het algemeen kon worden ingestemd met de opzet van het bestemmingsplan 'Havens van Stellendam'. Rondvraag De heer H. van der Meer (VVD) informeer de naar de realisering van het plan tot aan brengen van groenvoorzieningen rondom en nabij het Shell-station. De voorzitter deelde mede, dat hierover overleg wordt gepleegd, waarbij bleek dat er in ruime mate beplanting zal worden aange legd, o.a. langs het voetpad naar dit station. De resultaten van dit voerleg zullen op korte termijn hetzij mondeling of schiiftelijk wor den afgerond, waarna realisering kan plaats vinden. De heer G. Moerkerk (CU) vroeg aandacht voor het plaatsen van de afvalbakken bij de zitbanken in het buitengebied, zodat versto ring van het aanzien van het gebied zoveel mogelijk wordt voorkomen. Hieraan zal op korte termijn aandacht wor den besteed, aldus de voorzitter. Donderdag 26 april 13.30 uur: Seniorenmiddag in bejaar dencentrum 'Geldershof' Zaterdag 28 april 14.00 uur: Fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Start bij 'De Gooye'. Inschrijven vanaf 14.00 uur, start 14.30 uur. Deelname kost 2,50 20.00 uur: Oranjeconcert in Ned. Herv. Kerk te Dirksland m.tn.v. 'ConAmore'. Kerk open vanaf 19.30 uur. Entree volwassenen 7,50, kinderen t/m 12 jaar 3,50 Maandag 30 april 8.00 uur: Herauten te paard blazen reveille vanaf diverse pun ten in het dorp 10.00 uur: Aubade voor het gemeen tehuis 10.45 uur: Zanghulde bij het 'Gel dershof' 11.15 uur: Kinderspelen op het DES terrein 12.00 tot 18.00 uur: Oranjemarkt in het centrum van het dorp: dweilor- kesten, straatoptredens, demonstra ties, klimwand, vrijmarkt voor kin deren e.d. 13.00 tot 18.00 uur: Kinderplein (springkussens, clowns e.d.) op de kattewacht 13.00 tot 18.00 uur: Muziekterras op de kattewacht (muziek e.d.) 14.00 tot 18.00 uur: Tienkamp in het centrum van het dorp 14.00 tot 21.00 uur: Oranjepop par keerterrein Nieuwstraat 17.30 tot 18.00 uur: Vrachtauto trek ken op de Voorstraat als finalespel van de tienkamp 18.30 uur: Prijsuitreiking van tien kamp op podium Nieuwstraat 21.00 uur: Lampionnenoptocht ver trek vanaf 'de Schakel'. Afsluiting van koninginnedag met 'Last Post' op de Voorstraat voor het gemeen tehuis 22.30 uur: Vuurwerk vanaf het DES terrein Woensdag 2 mei 13.00 tot 15.00 uur: Oranje speelmid dag in 'de Gooye' i.s.m. sportcom plex 'de Gooye'. Toegangsprijs 5,40. Hiermede kan worden deel genomen aan alle activiteiten in het zwembad en de sporthal 18.30 uur: Wandelmars i.s.m. gymver- eniging 'Olympia'. Vertrek en inschrijving bij het 'Geldershof'. Start 10 km om 18.30 uur en start 5 km om 19.00 uur. Aankomst bij het 'Geldershof' m.m.v. muziekvereni ging 'Amicitia' Vrijdag 4 mei 19.00 uur: Dodenherdenking in de Ned. Herv. Kerk met aan sluitend stille tocht en kranslegging bij het monu ment aan het Geldersepad. Zaterdag 5 mei 15.30 uur: Grote Autopuzzekit, vertrek en aankomst bij 'De Scha kel'. Inschrijven van 15.30 uur tot 16.30 uur. Starten vanaf 16.00 uur. Inschrijf geld 5,-, prijsuitreiking om 19.45 uur in de Schakel 20.00 tot 24.00 uur: Bevrijdingsbal voor jong en oud in 'De Schakel'. Toegang gratis. De tentoonstelling Vorm en Kleur, die de komende tijd in de Gemeenschapsbibliotheek in Middelhar nis zal worden gehouden, laat werk zien van kin deren, gemaakt tijdens de cursus Vorm en Kleur van Atelier Galathea. Tijdens deze cursus is er met allerlei teken- en schildermateriaal gewerkt. In deze cursus hebben we een bezoek gebracht aan Venetië. Romantisch wordt je door de gondelier naar het San Marco plein gebracht. Een morgen hebben we heerlijk gesnoept van onze eigenge maakte ijscoupes. Heel serieus hebban we gekeken naar een schilderij uit de artotheek en naar het schilderij: de stoel van Van Gogh. Kortom, de ten toonstelling geeft een goed beeld van de afgelopen cursus en is erg leuk om te gaan bezichtigen. Gelijktijdig aan deze tentoonstelling wordt in het gemeentehuis van Middelharnis een schilderij van 1,5 bij 3 meter tentoongesteld. Dit schilderij is gemaakt door een aantal kinderen tijdens de jonge rendag. Het is te bewonderen tijdens de openings uren van het gemeentehuis. Eiektromaaier Gebruikte ^IIIBIiindewelj Massiefhouten OOK VOOR LAMINAAT EN PARKET IJzer-en Houthandel B.V. Op D.V. donderdag 26 april zal er in Her vormd Centrum Elim, Zuiddijk 19 te Nieu we Tonge een lezing gehouden worden over het onderwerp 'Psalmen in de eredienst'. De avond begint om 19.45 uur en de spreker is ds. J. H. C. Olie, Hervormd emirituspredi- kant te Spijk (Z-H). Op de hem eigen, boei ende wijze hoopt hij ons de rijkdom van de Psalmen te laten zien. Want we horen vele geluiden die zeggen dat Christus in de Psal men niet te vinden is en daarom wil men, ook in onze gereformeerde gezindte, weer de gezangen in gaan voeren in de eredienst. We hopen vele ouderen en jongeren in Nieuwe Tonge te ontmoeten om te luisteren dat Christus wel terdege in de Psalmen aanwe zig is. Komt u/jij ook? bij: \f^ I Vivante Meinster Schildersbedrijf Boot Schildersbedrijf Boot 3oerkene\een Wij werken met ÖO collega's in het qebied Rondom het 40-jarig jubileum van de Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelharnis' wordt een scratch-Mes siah georganiseerd op zaterdag 12 janu ari 2002 in de monumentale St. Catha- rijnekerk in Brielle. Het jubilerende koor vormt de kern van dit evenement en u wordt van harte uit genodigd om mee te komen zingen. Op het podium is plaats voor ongeveer 250 gastzangers die samen met de C.O.V. 'Middelharnis' een groot koor vormen en het oratorium 'The Messiah' van G.F.Handel op één dag willen instude ren en glansrijk uitvoeren. Het concert begint om 19.30 uur; een grote publieke belangstelling wordt verwacht. Om het geheel op een zo hoog mogelijk artistiek niveau te krijgen zijn gerenom meerde solisten, zoals Marijke Nieuwenweg (sopraan), Sytse Buwalda (countertenor). Jan van Elsacker (tenor), Pieter Hendriks (bas) gecontracteerd en zal het professionele Randstedelijk Begeleidingsorkest met Mar- tine van der Meijden als organiste de bege leiding verzorgen. Van de gastzangers wordt verwacht, dat ze de "Messiah" al eens eerder hebben uitgevoerd en/of thuis goed willen voorbereiden. Het geheel staat onder leiding van Rinus Verhage, dirigent van het jubile rende koor. De C.O.V. 'Middelharnis' nodigt enthousiaste zangers van harte uit om aan dit evenement deel te nemen. Om alles te kunnen bekostigen wordt van de deelnemers een bijdrage van f 55,- voor deze dag gevraagd. Voor inlichtingen en inschrijffor mulier kunt u contact opnemen met Lettie Tiele, telefoon (0187) 603604. 8.00 uur: Klok luiden. Een ieder wordt verzocht de vlag uit te steken met de Oranje wimpel. 8.02 uur: Reveille. Muzikanten blazen de reveille op de toren van de Ned. Herv. Kerk. 8.45 uur: De bestuursleden van de Oran jevereniging hijsen de vlag in de Marij- kestraat. 9.00 uur: Vertrek van de schoolkinderen naar het gemeentehuis. 9.15 uur: Aubade. Deze wordt opgedra gen aan Hare Majesteit de Koningin Beatrix, die we zo geluk willen wensen met haar drieënzestigste verjaardag. 9.35 uur: Vertrek van alle kinderen naar 't Centrum. 9.55 uur: Aanvang van alle kinderspelen. Groepen 1 en 2 spelen op het terrein van 'De Regenboog'. De groepen 3 t/m 6 spelen in groepen en de groepen 7 en 8 spelen puzzelspeurtocht. 12.00 uur; Einde spelmorgen. 13.00 uur: Oranje-vrijmarkt. 13.30 uur: Deelnemers zeskamp verza melen zich. 13.45 uur: Voorstelling van de ploegen. Na het voorstellen zetten de ploeglei ders hun joker in. 14.00 uur: Aanvang zeskamp. 18.00 uur: Einde van het middagprogram ma. 21.00 uur: Lampionoptocht. Start en eindpunt bij 't Centrum. Het bestuur van de Oranjevereniging ver klaart zich niet ontvankelijk voor klachten over het gebruik eii/of mis bruik van de in de optocht meegedra gen fakkels. 22.00 uur: Uitreiking prijzen grote zes kamp. 18.00 tot 21.00 uur: Gezelligheid in 't Centrum. 22.00 totuur: Voortzetting feestelijk heden. Touroperator en reisbureau Wings Travel Service gaat het hogerop zoe ken. Tot nu toe gevestigd aan de Nieuwstraat in Middelharnis, gaat het bedrijf in een groter jasje wonen aan de Westdij k 29, eveneens in Middel harnis. De groei zit er flink in en dat betekent dat met frisse moed het nieu we pand wordt betrokken. Manager Lucas Hartong: "We zijn zo'n driejaar geleden begonnen vanuit het niets en ik moet zeggen dat het hier echt prettig ondernemen en wonen is. In het begin werd wel eens een tikje afwachtend gere ageerd, maar ik denk dat dat ook gezond is; niet al het nieuwe is ook direct goed. Ik merk nu echter dat de relaties met onze gasten zeer goed zijn en het is leuk om ook eens een persoonlijk gesprek te hebben met een bakje koffie erbij. Het hoeft niet altijd in de eerste plaats om geld te gaan!" Dat blijkt ook wel uit de activiteiten van het bedrijf. Naast de verkoop van 'gewone vakanties' heeft Wings Travel ook veel contacten in de kerkelijke- en hulpverle ningswereld. Deze reizigers hebben door gaans geen groot budget en er wordt dan ook altijd gekeken of er wat van de prijs afgehaald kan worden, gezien de vaak ideële doestellingen van genoemde orga nisaties. "Ik doe dat graag, omdat je weet dat er wereldwijd veel nood is. Als je dan bij kunt dragen aan het laag houden van de reiskoten, geeft dat voldoening", aldus Lucas Hartong. Er is voor 'Elck wat wilsch', of dat nu los se tickets of grote reizen op maat betreft. Ook voor vakanties in Nederland zelf kan men terecht. Op woensdag 2 mei a.s. is er een 'inloopdag' en staat er voor iedereen koffie of thee klaar en voor de kinderen een verrassing. Kunt u direct even rond- snuffelen... De juiste richting voor een geslaagde rijopleiding als kwaliteit en persoonlijke aandacht je aanspreekt Een op jou afgestemd lesprogramma Privé les (zonder dat er iemand op de achterbank zit) Speciale begeleiding voor gespannen of nerveuze mensen Ook voor je theorie opleiding Lessen in een Seat Toledo Tel. 0187-603944 Mobiel 06-23684586 E-mailautorijschool@vinden.nl Gerbera 21 - 3247 DR - Dirksland Licht in gewicht dus zeer handig. Compleet met een grasopvangbak van 25 liter. Snijbreedte 32 cm, 3 maaihoogtes. 230 volt, 800 watt. Type Picco 32 E. 94,39 rlXkl JE MAAKT HET MET FIXET West Achterweg 59-61 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 52 Voorstraat 13, 3247 CD Dirksland Tel. 60 12 27. Spoed: 60 33 07 Waarneming door de huisartsen: S. Broek tel. 60 12 62 Patiënten: A t/m L T. V. d. Doel tel. 60 17 52 Patiënten: M t/m Z 1,5 ton metS.S. Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland >DAE\WOO Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens derneming Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.tref.nl/middelharnis/vroeghef Amerikaans Eiken Europees Eiken Frans Grenen Noord Europees Grenen Lariks en Jatoba Noten en Muiracatiare Alle houtsoorten zijn gedroogd en rondom voorzien van mes en groef en worden geleverd tegen OUDDORP Hazersweg Tel. (0187)68 14 92 fy^g ,^- Voorstraat 3-5 MEINSTER Den Bommel Tel. (0187)61 13 84 '>1 Een grote partij KARPETTEN met 50% KORTING W I Een aantal FAUTEUILS en KLEINMEUBELEN met 40% KORTING Nog een paar KOLONIALE KASTJES en een TAFEL met 30% KORTING li' Een kersenprogramma DRESSOIRTAFELS m enTV-MEUBELenz. met 30% KORTING Gebruikte meubelen en een aantal heel goedkope opruim-bankstellen die we via een collega kunnen verkopen, maar nu hier te koop staan. 2 mooie gebruikte slaapkamers in blank eiken en wit (140x190) We hebben nog een paar gebruikte sereens, o.a. één met motor. Ook zeer de moeite waard is onze opruiming van al ons speelgoed, babykleertjes enz. en huishoudelijke artikelen die allemaal weg gaan met 40% KORTING (dit staat allemaal in onze winkel op Voorstraat 5) Al met ai zeer de moeite waard om iiiervoor eens naar Den Bommei te rijden als u iets zoelit voor een leul<e prijs in een gezeilige sfeer. vanaf 1930 vooT onze teams onderhoud, utiliteit, renovatie en nieuwbouw en voor onze teams binnen de particuliere markt. Natuurlijk bieden wij uitstekende salariëring en arbeidsvoorwaarden. öei of stuur je sollicitatie naar. Verrijn Stuartweg 41 4462 6E GOES. Tel. (0115) 25 01 45 óf AlOb RL ROOSENDAAL. Tel. (0165)54 40 05 Zeeland, West-Brabant en Rotterdam-omgeving. Onze werkzaamheden bestaan onder andere uit schilderwerk, spuitwerk, houtrenovatie, beglazing en behangwerk. Voor vragen kun je terecht hij: Dhr. J. de Kok, tel. (011Ö) 62 65 7Ö óf {06) 55 29 Ö2 67.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 10