Tiende Bloesemtocht afgelast OPEL SPUDSTER Politie district 'de Eilanden' licht jaarplan 2001 toe ItiometeM Waterschap Goeree-Overflakkee bestaat 20 jaar 0900-8844 (3. cpn„ ƒ50,- Staal? 'QflldOïmii 13-14-16 april a.s. Garage Knöps B.V. ,(/yL MINNAARD VASTGOED Koningin Beatrix opent liet Van Weel-Betliesda Ziekenliuis Verkeersregels op terrein Ziekenhuis Dirksland 2e hands fietsenshow VOMI-bijeenkomst in 'De Staver' chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Kerkdienst verhinderd \1sserMetibelen jCST Visser Visser Denk aan Goeree. Vrijdag 13 april 2001 73e jaargang nr. 6997 Sigaretten gestolen STELLENDAM - Dinsdagmorgen werd aangifte gedaan van een inbraak in een afhaalrestaurant aan het Oranjeplein. Men kwam de zaak binnen via een bovenlicht. Sigaretten werden weggenomen. Inbreker ervandoor na afgaan alarm MIDDELHARNIS - In de nacht van maan dag op dinsdag, rond half twee, ging een luid inbraakalarm af bij een tabakswinkel aan de Westdijk. Na een klauterpartij bleek een nog onbekende inbreker bezig te zijn geweest om een toegangsdeur naar de zolder van de zaak te forceren. Na het afgaan van het alarm nam de inbreker ijlings de benen, met ach terlating van diverse inbrekersgereedschap pen. Aanrijding HERKINGEN - Woensdagmorgen om streeks elf uur vond op de Peuterdijk een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Een 63-jarige automobilist uit Her kingen kwam uit een uitrit en zag een 62- jarige automobilist uit Ochtrop over het hoofd. De 62-jarige automobilist wist hem te ontwijken, maar botste vervolgens tegen een lantaarnpaal en een verkeersbord. De auto mobilist bleef ongedeerd. Kop/staart aanrijding MELISSANT - Woensdagmiddag om streeks kwart voor drie vond op de provin ciale weg N215 een kop/staart aanrijding plaats. Een 49-jarige automobiliste uit Oud- dorp stopte voor een linksaf slaande auto. Vervolgens botste een 25-jarige automobi liste uit Hellevoetsluis achterop haar auto en een 23-jarige automobilist uit Middelhamis op de auto van de 25-jarige automobiliste. Niemand raakte gewond. Aanrijding OOLTGENSPLAAT - Woensdagmiddag omstreeks half zes vond op de rijksweg N59 een aanrijding plaats tussen een personen auto en een bestelbus. Een 26-jarige bestuur der van een bestelbus haalde een 28-jarige automobiUste uit Ooltgensplaat in. Vervol gens kwam de automobiUste naar links en botste de bestuurder van de bestelbus achter op haar auto. Beide bestuurders bleven ongedeerd. In het kerkblad van de Ger. Gem. te Stad aan 't Haringvliet stond vermeld, dat op donder dag 19 april a.s., om 19.30 uur, ds. J. de Pater van Wijk en Aalburg voor zou gaan. Echter, door omstandigheden zal deze dienst niet door kunnen gaan. Het bestuur van de Stichting Nationale Rode Kruis Bloesemtocht heeft moeten besluiten om de tiende Bloesemtocht in dit kroonjaar niet door te laten gaan. Deze tocht wordt door vele lopers van Goeree-Overflakkee gebruikt ter voorbereiding op de 4-daagse van Nijmegen en de Omloop van Goeree- Overflakkee. De organisatie van de Bloe semtocht kan en wil niet voorbijgaan aan de mond- en klauwzeerproblematiek. Het Rode Kruis kan geen verantwoording nemen voor het risico dat na een gelopen Bloesemtocht zich een nieuw geval van MKZ voordoet. Terecht of onterecht zou dan een verband kunnen worden gelegd tussen de uitbreiding van MKZ en de Bloesemtocht van het Rode Kruis. Natuurüjk hoopt het Rode Kruis dat de MZK-uitbraak zo snel mogelijk tot het verleden zal behoren. Op 27 april 2002 zal dan de tiende Bloesemtocht worden gehou den. instattatiebedrijf officiële introductie tijdens Paasshow B^fftel^ melkom in de sbcntvooinviin ia Sen In het districtsjaarplan 2001 van de Poli tie district De Eilanden staat een aantal aandachtspunten centraal waaraan dit jaar extra zwaar zal worden getild. Dat zijn onder andere 'milieu', 'geweld', 'ver keer', 'incest en verkrachting', 'georgani seerde misdaad' en 'jeugd en geweld'. Het hoofd van de basiseenheid Goeree-Over flakkee, Marja Keijzer, lichtte een en ander nader toe. Aan 'incest en verkrach ting' wordt altijd al de nodige aandacht besteed en aan 'georganiseerde misdaad' wordt vanuit het Rotterdamse gewerkt. Maar op het eiland verdienen 'verkeer' en 'jeugd en geweld' zeker ook de aan dacht, zo liet ze weten. Jeugd Weliswaar vormt in deze regio jeugd een belangrijke groep daders van geweld, nog meer vormt ze een groep slachtoffers daar van. Onder andere door meer agenten in de wijk te krijgen hoopt de politie een preven tieve werking tegen geweld tot stand te bren gen en waar nodig zal door actief bekeuren, HALT- en STOPmaatregels adequaat opge treden worden. Ook hoort intensievere samenwerking met andere betrokken instan ties tot de middelen in de strijd tegen geweldplegingen. Verkeer Wat betreft 'verkeer' blijken de intensief gehouden verkeerscontroles zeker hun uit werking te hebben: op de meeste plaatsen gaat de gereden snelheid omlaag. De contro les zijn niet bedoeld om extra geld in 't laat je te brengen, liet Keijzer weten, maar die nen om de verkeersveiligheid te vergroten. Er gebeuren in de regio, en zeker op 't eiland, teveel ongevallen met dodelijke afloop of ernstig letsel. En juist op die plek ken zijn of worden flitspalen geplaatst. In de toekomst zullen deze meer en meer op een centrale computer worden aangesloten en van daaruit worden aangestuurd. Dan zal vanaf de buitenkant niet meer zichtbaar zijn of de betreffende paal al dan niet is 'gela den'. De gedachte dat veel ongevallen met name ontstaan door de situatie ter plekke - bij voorbeeld smalle wegen of smalle bermen - wijst Keijzer van de hand. Aan de hand van onderzoeken, die de Technische Ongeval- lendienst dikwijls na een ongeval verricht, blijkt menselijk falen duidelijk tot de meeste ongevallen te leiden. Te hoge snelheid in combinatie met (soms kortstondige) onop lettendheid zijn dikwijls fataal. Daarom wordt in de regio momenteel ook op polder wegen (auto van de dijk of in de sloot) de maximum toegestane snelheid verlaagd, waarmee die thans op de meeste plaatsen 60 km/u bedraagt. Als blijkt dat op bepaalde plekken op deze 60 km-wegen regelmatig (ernstiger) ongevallen gebeuren, zal ook daar worden gecontroleerd. Oom agent Tenslotte stapt de politie ook af van het 'oom agent'-imago dat de laatste jaren is ontwikkeld. Die rol hoort meer thuis bij andere instanties zoals bijvoorbeeld maat schappelijk werk, liet Keijzer weten. In de praktijk lijkt het erop dat de wat softe klank van 'oom agent' er ook toe leidt dat burgers de politie meer en meer als vloermat probe ren te gebruiken, onder andere door grove toespelingen of door zelfs het geheel ontbre ken van respect. In de toekomst zal de poli tie meer de rol van wetshandhaver gaan ver vullen. actief in beeld en geluid Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Koningin Beatrix zal op vrijdag 20 april a.s. het vernieuwde Van Weel- Bethesda Ziekenhuis In Dlrksland officieel openen. Zij wordt die middag omstreeks half drie In het ziekenhuis verwacht. Na de ontvangst In het zie kenhuis wordt de koningin vla de toe gang van de poliklinieken (Secretarie- weg) en het parkeerterrein naar de hoofdingang begeleid, waarna zij omstreeks 15.00 uur de openingshan deling verricht. Vervolgens maakt Koningin Beatrix een rondwandeling door het ziekenhuis, waarbij een aantal afdelingen wordt bezocht. Naar verwachting zal de Koningin rond 16.00 uur weer vertrekken. Het is op dit moment nog niet bekend via weUce route de Koningin bij het ziekenhuis zal arriveren, maar waar schijnlijk zal Hare Majesteit via de Staak- weg over de Boezemweg naar het zieken huis rijden. Voor de bevolking van Goeree- Overflakkee, die dan van harte welkom is, is er in ieder geval gelegenheid om de Konin gin te zien langs de Secretarieweg en, wat beperkter, op het parkeerterrein van het zie kenhuis waar die dag geen auto's worden toegelaten. De hoofdingang en het gebouw zelf zijn niet toegankelijk! Teneinde alle inwoners eveneens in de gele genheid te stellen om de laatste vernieuwin gen in het Dirkslandse ziekenhuis te bezich tigen, wordt de volgende dag, zaterdag 21 april, van 10.00 tot 16.00 uur een 'Open Dag' georganiseerd. Er is dan gelegenheid een kijkje te nemen op de diverse afdelin gen. Tevens vinden er allerlei leuke en infor matieve activiteiten plaats in de polikliniek, het laboratorium en op de röntgenafdeling zoals bijvoorbeeld vetmetingen, gehoortes- ten, gipsen, proefjes, testen en voorlichtin gen. Ook geven verschillende patiëntenver enigingen acte de presence. De bouw en renovatie van het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis in Dirksland is zover afgerond dat de routing op het terrein weer in de oude staat teruggebracht kan worden. Dat betekent dat het systeem van een eenrich tingsverkeer weer zal gaan gelden. De entree aan de Stationsweg kan het beste gebruikt worden door de leveranviers en de bezoe kers van patiënten, terwijl de bezoekers van de poliklinieken er goed aan doen gebruik te maken van de parkeerterreinen aan de Secre tarieweg, daar bevindt zich ook de ingang van de poli. Op 14 april 2001 zullen de slag bomen in gebruik gesteld zijn. Vanaf dat moment wordt op het ziekenhuisterrein ook weer streng gelet op het opvolgen van de verkeersregels. Raad van Bestuur Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Dirksland BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 Akershoek TWeewielers Vrijdag 13 en zaterdag 14 april Op 1 januari dit jaar was het twintig jaar geleden dat het waterschap Goe ree-Overflakkee werd opgericht. Op zich niets bijzonders gelet op de lange traditie van waterschappen, merkte dijkgraaf D.C. Goekoop op tijdens de laatstgehouden algemene vergadering van het schap. Maar in het licht van de toekomstontwikkelingen van de waterschappen is het niet misplaatst om bij het 20-jarig bestaah nader stil te staan. Immers, hoe lang en in welke vorm zal het huidige waterschap nog blijven bestaan? De toekomstige resultaten van de studie Organisatie Waterbeheer zullen er te zijner tijd meer duidelijkheid over geven. Zeker is in ieder geval dat het niet zal blijven zoals het nu is. Dé taak van het water schap Goeree-Overflakkee is 'zorgen voor droge voeten'. Veranderingen Vóórdat het waterschap Goeree-Overflak kee werd opgericht bestonden op het eiland het waterschap Flakkee en de Polder Goeree. Deze beheerden zowel de waterkwantiteit als de waterkwaliteit - dit laatste door zuive ring - en heetten daarom all-in waterschap pen. Ook nu nog kennen we all-in water schappen, maar deze worden nu systeemwa terschappen genoemd. Het waterschap Goeree-Overflakkee beheerst alleen de waterkwantiteit. Daarom werd behalve het waterschap Goeree-Overflakkee op 1 janu ari 1981 ook het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden opgericht, waaraan de zuiveringstaken en -installaties werden overgedragen. Op zich zijn alle taken het zelfde gebleven, wel zijn ze intensiever geworden. De eerste huisvesting was het kantoor aan de Langeweg te Middelhamis. Het toen nieuwe waterschap Goeree-Overflakkee bestond uit vier districten. Districten bestaande uit acht hoofdingelanden, acht plaatsvervangers en een college van zes heemraden. In de achter liggende 20 jaar is er veel veranderd in de samenstelling van de Verenigde Vergade ring. Ook zijn zowel bestuurlijk als organi satorisch grote wijzigingen aangebracht, zoals bijv. de invoering van een éénhoofdige directie. Veel werk verzet Uiteraard is in de achterliggende jaren ook heel veel werk verzet. Denk bijvoorbeeld aan de ruilverkaveling Rakkee die in 1981 werd aangenomen, gemalen werden gebouwd of vernieuwd, polderwegen wer den verbreed, verbindingswegen tussen dorpskernen werden verbreed en verbeterd, uiteindelijk werd de hele infrastructuur op het eiland op de schop genomen. Plaatsen waar nooit zoet water was kunnen nu over goed water beschikken. Alternatieve afvoer van de zoute kwel werd bedacht en uitge voerd. Ook de natuur is aan bod gekomen. Naast de vele bomen werden en worden natuurvriendelijke oevers aangelegd. Deze sloten dienen zowel de natuur als de water berging in periodes van extreme regenval. Op 1 januari 1997 werd de dijkring gecom pleteerd met de kust vanaf de Haringvliet- sluizen tot de Grevelingendam, waarmee de verdediging tegen het buitenwater geheel in handen van het waterschap kwam. Intussen werd aan de Dwarsweg in Middelhamis ook een nieuw waterschapskantoor in gebruik genomen. Toekomst Voor de toekomst bestaan er grote ontwik kelingsplannen aan de noordrand van het eiland. Met betrekking tot een breed kanaal als altematieve zoetwatervoorziening, in verband met het brak worden van het Haringvliet, geeft het waterschap de voor keur aan een kanaal met een waterbreedte van 75 meter in plaats van een kanaal van 200 meter breed. De oevers zouden natuur vriendelijk begroeid mogen worden met riet en waar mogelijk - afh^ikelijk van de hoe veelheid te verwerven grond - zelfs aanzien lijk kunnen worden verbreed. In eerste instantie wordt gesproken over aanleg tussen de havens van Middelhamis en Dirksland. Daar het in veler belang is de zoetwaterver binding veilig te stellen en het gebied natuurvriendelijk in te richten, wordt voor gesteld om een convenant aan te gaan met de gemeente Middelhamis, rijkswaterstaat, ministerie van LNV en de provincie Zuid- Holland; dus niet met Deltanatuur, dat ove rigens in een stroomversnelling komt. Geza menlijk moet er nog veel werk worden ver zet. Het streekplan en het bestemmingsplan moeten worden gewijzigd en een plan van aanpak en wensen moet worden ingebracht. Met betrekking tot de verdediging tegen het zeewater op de Kop van Goeree blijken ook maatregels genomen te moeten worden om ook op langere termijn een afdoende zeewe ring te hebben, met name bij het Flaauwe Werk en bij het Westhoofd. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het waterschap werd na afloop van de laatst gehouden Algemene vergadering - de 84e in haar geschiedenis - voor de waterschappers een excursie georganiseerd, met aansluitend een gezamenlijke maaltijd. I.v.m. de opening van ons nieuwe pand 4 weken lang: HR glas voor de prijs van 'gewoon' dubbel glas! Glavert>ei Dirksland Telefoon (0187) 60 50 22 Fax (0187) 60 55 92 Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan zal de Vereniging Oud Militairen Indië- en Nieuw-Guineagangers VOMI een reünie op vrijdag 27 april a.s. in recreatiecentmm 'De Staver', Olympiaweg 32 te Sommelsdijk. Het prograrruna dat om 10.30 uur begint, biedt gelegenheid voor recreatie, o.a. zwem men, bowlen of bijpraten met sobats en/of partners. Er zullen via t.v.-schermen video's over Indië worden vertoond; bovendien is er een interessante expositie van foto's en pla ten. Vanaf 13.00 uur wordt een Indische rijstmaaltijd geserveerd, met muziek op de achtergrond. Daarna een programma met klanken uit 'De Gordel van Smaragd'. Van 15.00 tot 17.00 uur is er de gelegenheid om de Pasar Malam (Indische markt) te bezoe ken, die de directie van De Staver in de gro te sportzaal heeft georganiseerd. Hier vindt u vele kramen met zilverwerk, kleding, hout snijwerk en Indische snacks. Alle Indië- en Nieuw-Guinea veteranen en hun partners zijn hartelijk welkom, ook al zijn zij (nog) geen lid van de VOMI. De kosten om deze reünie bij te wonen bedragen slechts f 25,- per persoon en zijn inclusief 4 consumpties en een maaltijdbon. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u terecht bij de heer T. van Kempen, Langeweg 9 in Oude Ton- ge, tel.: (0187) 641264. CSetëG3(JÊ EiF Volgende week één krant In verband met de vrije maandag vol gende week - Tweede Paasdag - is het ons niet mogelijk om de dinsdag daarop met een editie te verschijnen. Daarom verschijnt volgende week slechts één krant: vrijdag 20 april. Redactie Ook bij deze huis-aan- huis uitgave is er de mogelijkheid om extra voordelig een abonnement op Eilanden Nieuw^s af te sluiten. Neemt u een abonnement voor de rest van 2001, dan betaalt u daarvoor slechts 32 - en krijgt u de best gelezen krant van deze regio elke dinsdag en vrijdag in wn VOO»»;, 7 «leji bus. ül Ja, noteer mij als nieuwe abonnee voor eenjaarabonnement 2001. Daarvoor hoef ik slechts 32,- te betalen? Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Ah u het jaarabonnement milt behouden hoeft u daar verder niets meer voor te doen; wilt u helper ^i december 2001 beëindigen, geef dat dan vóór i december a.s. door aan onze administratie. Nd i december zal uw abonnement stilzwijgend worden verlengd. Eilanden Nieuws: één met het eiland - de krant waarnaar wordt uitgezien! Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf laldcee Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 HsveiwiRd 7, SowiWefedijk, tel. (0187) 48 33 28 COMBI 0UDIX>IP'WiilsMiot3STEl.|0ll7|6t161!lox6S17UII!NBSE'PTin«lio|>H09ei(»iil7:iil.(0l11|4iH» Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Dorpsweg 27,3253 AG Ouddorp Tsl. (0187) 68 17 04 Fax 68 70 76 www;.akershoek-tweewielers.nl Ook dit jaar tiebben wij weer honderden gebruikte fietsen vooru uitgestald. We hebben fietsen vanaf Toer, sport, race, A,T.B. en meer dan 75 kinderfietsen! Wij zijn verinuisd van Spuil<olk 2 (loods Biesheuvel) naar Spuikolk 41-45 (v.m. Birdcenter) [£ililïJe>VUïUJ[iSV(JtitilL!JL!JL* Stoofweg 12b Ouddorp Tel. (0187) 684721

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1