LITI E Jaarlijkse Hengelwedstrijd Secretaris-directeur Van Gerdingen 25 jaar bij waterscliap Koninklijke lielicopter verkent Dirksland Rommelmarkt te Stellendam Ongeval nabij Oude Tonge 0900-8844 (3» cpm) Nieuws van de Wereldwinkel Gemeentedag te Melissant :3>5 52 n-& Jeugdsolistenconcours Melissant PRAATGROEP: Ontspannen en heilzaam Paasviering Geref. Kerk Paasmiddag 55+-kring Wu^ streéWtad óp gerefófWwerde gróitdslag PQ0tée mdd^fmMmtdse0%mÊWM}se eilanden Gemeente Dirksland presenteert ontwikkeling zuidrand ,(^/L MINNAARD VASTGOED Melïssant Verkoping en Fietspuzzeltocht voor 'Een (t)huis voor jongeren' Dinsdag 10 april 2001 73e jaargang nr. 6996 S|||||iioUI§IS* Rotterdam-Rijnmond Inbraak tuincentrum SOMMELSDIJK - In de nacht van donder dag op vrijdag werd door onbekenden, na .forcering van de toegangsdeur, ingebroken :,in een tuincentrum aan de Ie Staverseweg. 'Bij het tuincentrum werd een groot aantal ■dure tuingereedschappen en vijverbenodigd- - heden, zoals snoeischaren en pompen, buit- I gemaakt. [Inbraak in geparkeerd staande auto OUDDORP - Tussen vrijdagmorgen elf en twaalf uur werd door onbekenden ingebro ken in een op de Groenedijk geparkeerd staande auto van een Belgisch echtpaar uit Zoersel. Uit de auto werden onder meer een portefeuille, met daarin diverse persoonlijke bescheiden en een bankpasje, en een koel box weggenomen. Gevallen met scooter MELISSANT - Een 49-jarige vrouw uit Nieuwe Tonge raakte vrijdagmiddag gewond toen ze op de Noorddijk met haar scooter ten val kwam. Het slachtoffer reed op de Noorddijk in de richting van de Nieu weweg. Een 16-jarige bromfietser uit Mid- delhamis reed op de NoUedijk en wilde de Noorddijk oprijden. De jongen zag de vrouw naderen en stopte. Het slachtoffer wilde eveneens stoppen maar raakte de macht over het stuur van haar scooter kwijt. Ze kwam ten val en is met letsel naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Brand in g-g^^gjj™-"'-^'"^^•^"^" STELLENDAM - Zaterdagmorgen rond half vijf ontstond, vermoedelijk door kort^ sluiting in een elektrisch apparaat, brand in de keuken van een woning in de Prinses Beatrixstraat. De 68-jarige bewoner werd wakker van het afgaan van een brandmelder en haalde z'n 31-jarige dochter uit de woning. Voor de komst van de gealarmeer de brandweer trachtte de bewoner met een brandblusser de brand te blussen. Z'n werk werd door brandweerlieden overgenomen, maar deze konden niet verhinderen dat de keuken bijna volledig uitbrandde. De 68- jarige bewoner en z'n 31-jarige dochter wer den met rookvergiftigingsverschijnselen naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Een in de woning aanwezige papegaai over leefde de brand niet. Hengelsporters opgelet! Op zaterdag 14 april wordt weer de Jaarlijkse Hengelwed strijd voor de Hartstichting georganiseerd door H.V. 'De Zeenaald'. Verzamelen tot 9.00 uur in 'De Pioneer'. De gehele opbrengst komt ten goede aan de Nederland se Hartstichting. Laat uw hart spreken en kom ook. Er is een prachtige prijzentafel aanwezig. Er wordt gevist van 10.00 tot 14.00 uur. Voor informatie en opgave kunt u terecht bij de wedstrijdcommissie: C. v.d. Berg, tel.: 0181-313474; L. v. Dijk, tel.: 0181-414449; C. Steyl, tel.: 0181-415191; J. V. Hamburg, tel.: 078-6813367; C Westdorp, tel.: 0181-418554 of 0181-684027. Een ieder is van harte welkom. Het gemeentebestuur van Dirksland heeft het voornemen aan de zuidrand van Dirks land een plan te realiseren waarin de bouw van twee nieuwe scholen, een woonzorg complex bij 'Geldershof', de bouw van seni orenwoningen, alsmede de daarbijbehoren de ontsluitingswegen zijn opgenomen. Met deze ontwikkelingen is tot nu toe geen rekening gehouden in de geldende bestem mingsplannen. In verband daarmee zal voor deze plannen een vrijstellingsprocedure in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gevoerd moeten worden. Een goe de ruimtelijke onderbouwing van de plan nen, met ondermeer aandacht voor de ver- keers- en miheuproblematiek, is daarvoor een vereiste. Inmiddels is door de gemeente raad al wel een zogenaamd voorbereidings- besluit genomen. Op donderdag 12 april a.s. zal in vereni gingsgebouw 'de Schakel' in Dirksland een presentatie worden gegeven van de ruimte lijke ondert)o.uwjng-.,Ys>or,zover niogelijk zal ook al enig inzicht worden geboden in de op dat moment bekend zijnde bouwplannen. Belangstellenden worden van harte uitgeno digd om bij de presentatie aanwezig te zijn. Uiteraard wordt ook gelegneheid geboden vragen te stellen of opmerkingen te maken. Auto in de sloot STELLENDAM - Zondagmorgen om streeks vijf uur reed op het Ted Jansen Plein een 20-jarige automobilist uit Spijkenisse in de sloot. Hij en een 19-jarige man uit Spij kenisse, die bij hem in de auto zat, bleven ongedeerd. Na een blaastest en een adem- aniyse bleek dat de bestuurder te veel alco holhoudende drank had genuttigd (1,4 pro mille). Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Het voertuig had tevens een lekke achterband. 't Was 1 april jl. 25 jaar geleden dat de toen nog 27-jarige Joop van Gerdingen in dienst trad bij het waterschap Goeree-Overflakkee. Dat betekent dus een jubileum, en ter gelegenheid daarvan werd hem afgelopen vrijdagmiddag een receptie aangeboden in het waterschapshuis te Middelharnis. Als geboren Rotterdammer begon Van Gerdingen zijn carrière bij de provincie Zuid-Holland, werkte vervolgens bij de gemeente Zoetermeer en daarna bij het Polderdistrict Tielerwaard. Op 1 april 1976 werd hij als hoofdcommies en tevens plaatsvervangend secretaris aangeno men bij het waterschap. Hij klom op tot referendaris, en Financiën was zijn werkterrein. Onder andere stelde hij - toen nog zonder computer! - begrotingen op. Op 1 juni 1983 werd hij secretaris-rentmeester en ging hij leiding geven aan een gedeelte van het ambtelijk appa raat. Geen gemakkelijke taak in 't begin, want al vrij snel overleed de toenmalige dijkgraaf Koert. Van Gerdingen moest daardoor met plaatsvervangers werken, die voortdurend bijge praat moesten worden - een periode waarin Van Gerdingens deugden 'openheid' en 'geduld' zouden blijken. Snelle ideeën bracht hij naar voren, terwijl in die tijd de waterschappen nog conservatief waren. Telkens waren er nieuwe uitdagingen, die er zeker toe bijgedragen zullen hebben dat Van Gerdingen nooit meer bij het waterschap is vertrokken, al beweerde hij in 't begin dat hij niet langer dan twee jaar zou blijven. In de tussentijd volgde hij studies, tot een volledige rechtenstudie toe, terwijl het werk gewoon doorging. Tropenjaren zullen het geweest zijn, zowel voor hemzelf als voor zijn gezin, maar zijn inspanningen zijn zéker bekroond geworden: als mr. J.B. van Gerdingen is hij thans secretaris-directeur van het water schap Goeree-Overflakkee en - dat bovenal - is hij iemand die plezier in z'n werk heeft! Ter gelegenheid van zijn jubileum werd hem een fraai Zwitsers horloge aangeboden. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning op zaterdag 21 april a.s. opent 'Melishof' voor de 38e keer haar deuren voor de deel nemers en luisteraars van het jaarlijkse 'Jeugdsolistenconcours'. Dit muzikale fes tijn is uitgegroeid tot een traditie van for maat. Het programma vermeldt muziekstuk ken van hoog niveau. Zowel voor de deelne mers als voor de toehoorders zal het weer een spannend gebeuren zijn, wie met de hoogste eer - én de wisselbeker - naar huis mag gaan. De beoordeling is in handen van een vakkundige, landelijke bekende jury. Elke deelnemer ontvangt een juryrapport. In afwijking van voorgaande jaren is de ope ning van het concours reeds om 9.30 uur en de sluiting om ongeveer 22.30 uur, met het uitreiken van de prijzen. U wordt van harte uitgenodigd het concours geheel of gedeelte- Ujk bij te wonen. De Wereldwinkel is weer open op zaterdag 21 april a.s., in de Gereformeerde Kerk in Middelharnis, van 10.00 tot 15.00 uur. We hebben nu bijzonder mooie kaarten in de aanbieding, voor alle gelegenheden een passende kaart. Per stuk zijn ze f 2,25 en per vijf stuks flO.-. Ook heeft onze inkoopcom- missie weer prachtige sieraden ingekocht, echt de moeite waard_om weer eens lan^s te KoméH. Wacht u niët'fëlang, want anders kopen we ze allemaal zelf! De interkerkelijke werkgroep 'In Perspec tief' organiseert alweer een viertal jaren gespreksavonden voor familieleden en vrienden van psychisch zieke mensen. Deze avonden blijken duidelijk in een behoefte te voorzien. De sfeer is ontspannen en vrolijk, terwijl we toch de meest onbespreekbare dingen bij de naam durven noemen. Hoe hou je het leven dragelijk en blijf je staande? Hoe ga je om met de moeilijke situatie? U bent temidden van vrienden die begrijpen wat u doormaakt. Bezoek volgende week woens dag 18 april eens vrijblijvend onze praat groepavond. Voor meer informatie over plaats en tijd kunt u bellen met mevrouw A. van Kampen hout, tel.: 602950. Op 15 april (Ie paasdag) vind in de morgen- dienst in de Gereformeerde kerk Melissant e.o. de paasviering plaats, welke begint om 9.30 uur. Voorganger is ds. A.G. Tol uit Hat- tem, muzikale medewerking wordt verleend door jongerenkoor Jehosua uit Ooltgens- plaat o.l.v. dirigente mevr. S. van Steeg. U bent van harte welkom. OOLTGENSPLAAT - De bijeenkomst van de 55+-kring op D.V. donderdag 12 april a.s. zal in het teken staan van de Pasen. Het comité heeft een programma samengesteld, terwijl de heer G.A. Slabbenkoom uit Goes, pastoraal medewerker, bereid is de meditatie te verzorgen. De aanvang is 14.30 uur in 'Elthato'. U bent allen weer hartelijk wel kom. Voor vervoer kunt u contact opnemen met de familie P. Mans, tel.: 611336. Op D.V. 21 april zal er in het verenigingsge bouw van de Gereformeerde Gemeente van Middelharnis een verkoping plaatsvinden voor de actie 'Een (t)huis voor jongeren'. De verkoping begint om 10.00 uur. Er zijn ver schillende activiteiten te doen. Bij inlevering van uw pasfoto zal er voor u een schitterend portret getekend worden. Er is een boekbin der en een pottenbakker aanwezig. Ook voor de kinderen zijn er verschillende spelen georganiseerd. En dit alles onder het genot van een hapje en een drankje. Na de verko ping kunt u zich van 14.00 uur tot 14.30 uur inschrijven voor een fietspuzzeltocht van ongeveer 10 kilometer. De puzzels zijn op het niveau van ouderen en jongeren. Het inschrijfgeld is 5,- kinderen onder de 16 jaar betalen ƒ2,50 en een gezinstarief bedraagt/12,50. 't Mag dan eilandbreed bekend zijn dat Hare Majesteit Koningin Beatrix op 20 april a.s. in Dirksland het nieu we ziekenhuis komt openen, tot op vrijwel het laatste moment zal het voor iedereen een vraag blijven hóe ze komt. Hoewel er vanuit wordt gegaan dat de Koningin per helicopter komt, bltjit altijd nog de mogelijkheid open dat ze per hofauto arriveert. Vele zijn de voorbereidingen die aan het koninklijk bezoek voorafgaan. Van één van die voorbereidingen is een klein deel van de bevolking van Dirksland - waar schijnlijk onbewust - getuige geweest, toen afgelopen vrijdagmiddag rond half één de helicopter waarmee Hare Majesteit zich pleegt te laten vliegen, boven Dirksland heeft gecirkeld en een proeflanding heeft gemaakt op het terrein van 'Vroonlande'. Kapitein der Koninklijke luchtmacht mevrouw Hessing - commandant van de AlouettelII vlucht van het 300ste squadron - en enkele manschappen waren vanaf de vliegbasis Soesterberg opgestegen om in Dirksland de directe omgeving te verkennen en het grasveld te beoordelen waarop geland zal worden; alles werd in orde bevonden. De aanleiding dat Koningin Beatrix het zie kenhuis opent komt eigenlijk van de zieken huisdirectie vandaan. Waar zij dikwijls gevraagd wordt om gebouwen van grotere importantie te openen, vond de directie van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis dat er best wel redenen aan te voeren waren waar om ook het Dirkslandse huis van barmhar tigheid daar wellicht voor in aanmerking kon komen. Na een daartoe ingediend ver zoek werd een en ander besproken met de commissaris van de Koningen in de provin cie Zuid-Holland, de heer J. Franssen, tij dens diens werkbezoek aan Dirksland eind vorig jaar. Hij besprak het in de Raad van Commissarissen van de Koningin, en die adviseerde positief. Het was uiteindelijk de Koningin zélf die ook vond dat het zo gebeu ren moest, mede omdat het alweer heel wat jaartjes geleden is dat ze op Goeree-Over flakkee was. Dhr. v.d. Ridder, directeur van het ziekenhuis en dhr. Verwijs, directeur van Vroonlande en Geldershof, vormden het comité van ontvangst. WARMTE op D.V. zaterdag 21 april a.s. wordt van 9.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehou den bij de Hervormde kerk te Stellendam. Ook deze keer kunt u rekenen op een ruim opgezette markt met veel klein huisraad, kleding, speelgoed, platen en boeken. Daar naast kunt u genieten van overheerlijke vis, oliebollen, bolussen, snacks, koffie, thee, hmonade, enz. Als u weer enigzins op krach ten bent gekomen dagen wij u uit in onze schiettent, onze ballentent of onze sjoelbak- kenkraam. Ook voor de kinderen is er weer van alles te beleven zoals de bekende prik- blokken. 's Avonds zal vanaf 19.00 uur een bingo worden gehouden in 'De Schuur' tegenover de kerk. Hierbij zijn leuke prijzen te winnen, maar u kunt natuurlijk ook gewoon een kopje koffie komen drinken met iets lekkers erbij. U bent van harte welkom! Het ophalen van kleding en afgedankte spul len vindt plaats op woensdag 18 april (Nieu weweg t/m Haagsestraat) en donderdag 19 april (de rest van Stellendam), telkens vanaf 's avonds zes uur. Vrijwilligers hebben zich al vele uren inge zet om ook dit jaar de rommelmarkt te doen slagen. Helpt u mee deze dag tot een succes te maken? Voor vragen of opmerkingen kunt u bellen met René Verhoeven (0187) 492430. Op D.V. zaterdag 28 april 2001 organiseert de activiteitencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Melissant haar jaarlijkse gemeentedag. Een van de onderdelen op die dag is de rommelmarkt. U krijgt nog eenmaal de gelegenheid om spullen hiervoor in te leveren en wel op D.V. zaterdag 14 april a.s. van 9.30 tot 10.30 uur in ons verenigingsgebouw De Poort. De opbrengst van deze dag is voor het onderhoud van de kerk. op de kruising Grevelingendam/Philipsdam vond afgelopen donderdagmiddag omstreeks half vijf een verkeersongeval plaats. Een ouder echtpaar, komende via de parallelweg van uit de richting Bruinisse, wilde met hun Volvo recht oversteken richting Flakkee. Daarbij zagen ze een Mercedes naderen vanuit de richting Philipsdam en meenden dat ze nog over konden steken. Dat bleek een verkeerde inschatting. De twee wagens kwamen met elkaar in botsing, waardoor de volvo met het oudere echtpaar tegen de vluchtheuvel werd gesme ten. Daarvan kwam de 79-jarige passagiere zo hard met het hoofd tegen de zijruit dat zij hevig bloedde uit haar oor. Zij werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam. Haar man kwam met de schrik vrij. De bestuurder van de Mercedes werd met onbe kend letsel overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 •Meet- SR P^isystemsn •Service ondertioud •Centraia verwafwirg •Lood-ehzEtiki^rk Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 www.kievitwarmte.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1