IE 0900-8844 tioftieebtM Gedenksteen Leendert Jan Mijnders onthuld Weinig geliuppel in de wei... 't Is bijna muziekexamen...! m/W s^mmwL Passie-Paaszangavond www.buijze.nl m(yyL MINNAARD VASTGOED Koffie ochtend verhinderd Regionale jongerenavond in Middeiiiarnis a~Q> chr. streekblad op gereformeerde gro^^^^^ voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Henk Noordijk in 'Flakkeecialiteiten' j» Paasconceii ^'VroonlandeKoor'^ in de Grote Kerl( in Dordreclit Opbrengst reumacollecte Stad aan 't Haringvliet u-> Dinsdag 3 april 2001 73e jaargang nr. 6994 (30 cpm) Inbraak accountantskantoor MIDDELHARNIS - Zondagavond ontdek ten medewerkers van een beveiligingsbe drijf, dat er was ingebroken in een accoun tantskantoor aan de Koningin Julianaweg. Uit het bedrijf werden enkele computers weggenomen. Jeugdige fietser gewond na aanrijding met auto MIDDELHARNIS - Vrijdagmorgen rond kwart over acht werd een 12-jarige jongen op de fiets op de Langeweg aangereden door een auto, bestuurd door een 24-jarige auto mobiliste uit Middelhamis. De jongen fietste op de uitrit tussen het terrein van de Goede Ree en de Langeweg en schoot ineens de weg op om over te steken. De automobiliste kon hem daarbij niet meer ontwijken. Het slachtoffer werd met enkele schaafwonden en vermoedelijk een hersenschudding naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Na behandeling mocht hij naar huis. De gasten van Jan Lodder in zijn program ma 'Flakkeecialiteiten' komen overal van daan. Maar voornameUjk van Goeree- Overflakkee. Zaterdagmorgen om 9 uur is de 72-jarige Henk Noordijk te gast in het bekende programma van Radio Flakkee. Henk Noordijk werd geboren in Herkingen. Verhuisde later naar Sommelsdijk en woont nu in Stellendam. Hij vertelt in de uitzen ding over zijn werk als vertegenwoordiger bij Keuvelaar en over zijn lidmaatschap van de 'Tokkelaars'. Daarnaast heeft hij ook nog in het bestuur gezeten van het 'Groene Kruis'Ook vertelt hij over vakanties in Ita lië waar hij naar toe ging met de nachttrein. De herhaling van het programma is op dins dagavond tussen 6 en 7 uur. Zie voor meer informatie de ^dvertentie verderop in deze krant. Het ouderenkoor 'Onder Ons' uit Vroonlan- de onder leiding van dirigent/pianist Jaap Hollaar, geeft D.V. maandag 9 april haar jaarlijkse paasuitvoering. Deze vindt plaats in 'De Vroonlande' te Dirksland. Op het programma staan bekende paasliederen, psalmen en gezangen. Het programma wordt afgewisseld met samenzang en pianosolo. Ook verleent Marije Struik met de dwars fluit haar medewerking aan deze avond. De paasuitvoering begint om 19.00 uur. Belangstellenden zijn harteüjk welkom. Middelhar nis B.V. De koffie ochtend te Dirksland, die voor woensdag 4 april a.s. op het programma stond en gehouden zou worden in vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek', kan in ver band met verhindering van de spreekster niet doorgaan. Werkgroep Koffie ochtend Dirksland Op zaterdag 7 april 2001 zal in de Grote Kerk te Dordrecht een Passie-Paaszang avond worden gehouden met als thema: Christus is opgestaan! Deze gehele zang avond zal in het teken staan van de lijdens tijd en de opstanding van Christus. Aan deze avond werken mee: het Chr. Streekmannen- koor ASAF uit Hardinxveld-Giessendam, het Mannenkoor Onderüng Genoegen uit Nieuwendijk, het Chr. Gemengd Koor "Groote Lindt" uit Zwijndrecht, het Her vormd Kerkkoor Sliedrecht en het Interker kelijk Evangehsatiekoor uit Zuidland. Ins trumentaal zal er worden meegewerkt door Yta van der Zwaag, hobo; Kees Alers, dwarsfluit en André de Jager, orgel. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Peter Overduin. De avond zal worden afge wisseld met samenzang van bekende liede ren. Aanvang: 20.00 uur. Kerk open: 19.30 uur. Toegangsprijs: 5,00 p.p. Inlichtingen: 078- 6818260. Onder de titel Christus is opgestaan is ook een nieuwe CD verschenen van bovenge noemde koren. Aan deze CD hebben verder nog meegewerkt: Arjan en Edith, trompet en het Groot Nationaal Strijkorkest. Deze prachtige CD is op deze zangavond te koop voor de speciale prijs van f 29,90. Zaterdag 7 april a.s. zal er weer een regiona le jongerenavond gehouden worden. Deze avond'begint om 19.30 uur in de aula van de Chr. scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelhamis. Drs. N.J. Teerds en de heer L.A. Kroon hopen dan te spreken en iets te laten zien over 'Internet'. Zowel het techni sche als het bezirmende gedeelte van dit onderwerp komen aan de orde. Een onder werp dus dat precies geschikt is voor jonge ren (en ouderen) in deze tijd. Iedereen is van hïute welkom, dus tot ziens op 7 april! actief in beeld en geluid Op 16 juli 1957 stortte bij Biak het vliegtuig 'Neutron' in zee. Aan boord bevond zich de zeemilicien-automonteur der 3e klasse, Leendert Jan Mijnders uit Melissant. Hij werd geboren op 23 maart 1935 in Melissant. Op 20-jarige leeftijd, in 1955, werd ook hij opgeroepen voor de militaire dienstplicht. In juni 1956 vertrok hij als marineman naar Biak en na een periode van ruim een jaar aldaar ging het op 16 juli 1957 weer richting Nederland. Echter, kort na vertrek stort het vliegtuig neer. Er waren 58 slachtoffers en slechts 10 inzittenden overleefden de ramp. Onder de slachtoffers bevond zich ook de toen 22-jarige Leendert Jan Mijnders. In overleg met zijn fanühe en de VOMI (Vereniging Oud militairen Indië- en Nieuw-Guineagangers) werd besloten een gedenksteen ter nagedachtenis aan hem te onthullen. Deze plechtigheid voltrok zich afgelopen vrijdagmiddag 30 maart. Na een toespraak van burge meester Boonstra, waarin onder andere het heroïsche gedrag en de moed, die een gedegen militair kenmerken, van Leendert Jan naar voren kwamen, werd door zijn neef eri naamgenoot de gedenksteen onthuld. "Dankzij de steun van mevrouw Mijnders-Hameeteman en de heren De Jong en Van Kempen van VOMI Zuid-Holland kon dit alles worden gerealiseerd", erkende de burgemeester. De tekst op de steen is door de familie gekozen en vertolken hun gevoelens ten aan zien van Leendert Jan. Naast de familie waren o.a. een delegatie van muziekvereniging 'Amicitia', oud-vliegeniers van de VOMI en een groot aantal belangstellenden aanwezig. Door Boonstra werd ook gewezen op de beslissing van de gemeente Dirksland van vorig jaar: "Het gemeentebestuur van Dirksland heeft verleden jaar besloten dat overleden Indië- en Nieuw-Guineagangers uit de gemeente dit in militaire dienst zijn omgekomen en in den vreemde een graf, of zelfs geen eigen graf hebben, hier in onze gemeente herdacht moeten kunnen worden. Het is daarbij niet van belang of zij zich bijzonder hebben gedragen of niet. Het is alleen van belang dat zij hun plicht vervuld hebben en ten gevolge hiervan elders overleden zijn." Bijgestaan door gemeentebode Meijer werd door de burgemeester namens de gemeente een krans geplaatst, even als vele bloemstukken van zijn toenmalige medevliegeniers. Mensen die van de vrije natuur willen genieten zien het maar al te graag: jonge lammetjes, rond huppelend in de wei. Echter, deze lente gaat dat allemaal niet zo feestelijk, zoals ook schapenhouder Adriaan den Boer uit Herkingen pijnlijk moet ondervinden: zestig lammeren zijn al gestor ven, en grote zorgen heeft hij over zijn gehele kudde van Lnaar liefst 1500 schapen. Gelukkig zijn de schapen van Den Boer nog niet getroffen door mkz, maar de beslissingen die de regering in verband daarmee genomen heeft zijn voor hem en zijn veestapel wel ingrijpend. De schapen houder had zijn drachtige schapen netjes op stal staan, zodat de lam meren daar geboren konden worden. En zo gebeurde ook, enige tijd geleden. Intussen zijn deze beestjes al aardig gegroeid en moeten nodig de wei in, maar door de genomen maatregelen mag dat niet. Bij gevolg is de stal thans overvol en trappen de dieren daar elkaar let terlijk dood. Machteloos moet Den Boer het toezien, terwijl hij bui ten zoveel land heeft waarin de dieren welig kunnen tieren. Ondertussen staan er nieuwe lammetjes geboren te worden, maar vanwege het vervoersgebod konden de drachtige schapen niet naar binnen worden gebracht. Dus werd de volgende generatie lammetjes in de koude, natte buitenlucht geboren... en stierven ze van de kou. Daarbij komt dat veel van de ooien die thans buiten lopen al vaker moeder zijn geworden en zich dan dikwijls niet meer zo om hun lam meren bekonameren als in 't begin. Terwijl juist in de buitenlucht de lammeren meer verzorging nodig hebben. Door deze omstandighe den is Den Boer al 60 lammeren verloren en dat doet hem veel pijn. Brengt hij tóch z'n dieren van buiten naar binnen, of omgekeerd, dan loopt hij het risico dat zijn hele veestapel wordt gedood. Den Boer voelt zich "in de steek gelaten". Anderzijds echter spreekt hij ook zijn dankbaarheid uit jegens het Waterschap, dat hem zeer gedienstig is geweest. De schapenhouder pacht namelijk veel dijken van het Waterschap. En toen Den Boer had aangegeven dat de dijken niet meer door publiek betreden moch ten worden, waren binnen zeer korte tijd alle toegangshekken van sluitwerk voorzien en waren bordjes aan de omheiningen bevestigd met het verzoek de dieren niet te voeren in verband met mkz-gevaar. Zulke medewerking wordt, in een moeilijke tijd als deze, zeer als steun ervïiren. De onlangs gehouden collecte t.b.v. de reuma heeft het prachtige bedrag van 1.734,55 opgebracht. Alle gevers, geefsters en collectanten hartelijk bedankt voor zijn/haar bijdrage. 't Was flink oefenen en organiseren, maar nu moet het toch gaan gebeuren: het examenconcert van Havo-5Elk jaar begin nen de examenkandidaten van muziek al rond de kerst met het organiseren en oefenen. Dat vraagt veel voorbereiding, want het is de bedoeling dat alléén de leerlingen zich bezighouden met concert; de docenten mogen alleen komen luisteren.Wat alles nog eens extra leuk maakt is het verschil tussen de capa citeiten van de leerlingen. De één heeft lang les, de ander heeft nooit les gehad. Voor de Havo-5 leerlingen van de 'Prins Mau rits' uit Middelhamis is het extra spannend, want het cijfer dat ze krijgen na het concert weegt behoorlijk zwaar voor het eind cijfer. De examenkandidaten hebben gekozen voor een afwis selend programma. Dat moest ook wel, want er is een diversi teit aan instrumenten. Te denken valt aan viool, orgel, piano, bugel, enz., en natuurlijk zal er ook gezongen worden. Alvast een klein gedeelte van het programma: Cantique de Jean Racine van G. Fauré, Allegro and Siciliano van G.P. Telemann, Stay with me van W.A. Mozart, Vater unser im Himmelreich van J.S. Bach en Solfeggietto van C.Ph.E Bach. Een zeer gevarieerd programma dus. Op de concert avond zal u er meer over worden verteld. U wordt dan ook van harte uitgenodigd om te komen luisteren. Het concert zal gehouden worden op woensdag 18 april in de Lukaskapel van verzorgingshuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. ■V Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COMBI uur foto-service OUDKXIP- Weirnraot 35 Tel. (0117) 681612 fax 6S37U RENüSE- Printshop Hogeioom I7J tel. (0111] 462400 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1