Koningin Beatrix opent zielienliuis Diricsland Euralia: Tweewielershow in 'De Schaker te Dirksland IE In Oude Tonge is oud-Sommelsdijks bakkersechtpaar 65 jaar getrouwd ^^m Denkt u aan Staal? ^jyx A'^ de fijnste smaken van Europa in één heerlijk brood ingang zomertijd www.knopsbv.nl Grote voorjaarsbeurs karels. autoschade Spelletjesmiddag 'De Zwaluw' in Sommelsdijk Toewijzing woningen inbreilocaties ProfitEffecf }^S Visser Visser Denk aan Goeree. n(^Ao MINNAARD VASTGOED ICTSfü® 0900-8844 (30 cpm) ....MmiMwi/G/m iÉ- ISO 9002 Visser Meubelen Vrijdag 23 maart 2001 73e jaargang nr. 6991 Hare Majesteit de Koningin verricht op vrijdag 20 april de ofüciële ope ning van het vernieuwde Van Weel- Bethesda Zielcenhuis in de gemeente Dirl(sland. Het regionale ziekenhuis dat op Goeree-Overflalikee ligt, heeft na 25 jaar de laatste fase van de nieuwbouw voltooid. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis heeft een capaciteit van 140 bedden. Jaarhjks wor den er 8400 patiënten opgenomen (waarvan 3740 in dagverpleging) en bezoeken ca. 75000 patiënten de poHkliniek. Het zieken huis heeft ook nog een polikliniek in Helle- voetsluis; een gezamenlijk initiatief van de medisch specialisten en genoemd zieken huis. Op 9 maart 1934 werd het ziekenhuis geo pend. Uit de geschiedenis van het ziekenhuis blijkt een voortdurend streven naar een breed aanbod van basiszorg op ziekenhuisni veau voor alle bewoners van de regio. Het dankt zijn naam aan Paulina Maria van Weel, die een bedrag van haar nalatenschap bestemde voor de bouw van een nieuw zie kenhuis in Dirksland. Hiermee kon de wens van de Hervormde Diaconale Ziekenhuis vereniging 'Bethesda' vervuld worden voor de vestiging van een ziekenhuis op Goeree- Overflakkee. Het ziekenhuis heeft zich in de afgelopen jaren zeer verdienstelijk gemaakt door een aanzienlijke verschuiving van kli nische naar poliklinische zorg. Ook wat betreft de korte gemiddelde verpleegduur is het al jaren een voortrekker. Het ziekenhuis staat bekend om het innova tieve beleid. Resultaten daarvan zijn o.a. oprichting van het hospice 'Calando', dat voorziet in de zorg van terminale patiënten. Aan dit initiatief is ook een mobiel palUatief team verbonden, bestaand uit speciaUsten, verpleeghuisartsen, anesthesisten en ver pleegkundigen, die zonodig naar de thuissi tuatie van de patiënt gaan om de benodigde zorg te bieden. Zo is ook de stichting 'Zorg- saam' opgericht die in samenwerking met de andere zorginstelUngen op het eiland de zogenaamde ketenzorg gestalte geven. De bestaande grenzen tussen de sectoren en instelhngen worden geslecht om de patiënt/cUënt zo goed mogelijk, maar ook zo snel mogelijk van dienst te kunnen zijn. Een uitvloeisel van dit project is het onderbren gen van een verpleeghuisunit in het zieken huis. Dit komt de verzorging van de betreffende patiënten ten goede, terwijl het wachten op een verpleeghuis grotendeels ondervangen wordt. Deze schakelunit wordt bemenst door medewerkers van het ver pleeghuis. Het zijn enkele voorbeelden waarin een betreldiehjk klein ziekenhuis pro-actief en slagvaardig kan zijn. Euralia is het resultaat van de fijnste Euro pese gastronomische tradities. Dit brood nodigt u uit om nieuwe tafelgenoegens te verkennen, om een reis te maken naar het hart van de Europese smaak. Euralia bevat een typisch ingrediënt van de 15 landen van de Europese Unie: kaaspoeder (Nederland), pompoenzaad (Oostenrijk), gedroogde roggedesem (Duitsland), citroenpoeder (Spanje), bonenmeel (Frankrijk), haverbloem (Ierland), com plete speltbloem (Luxemburg), groene- theepoeder (Verenigd Koninkrijk), maïs- zetmeel (Portugal), gerstbloem (Finland), bietvezels (Zweden), roggemeel (Dene marken), olijfpoeder (Griekenland), duram tarwe (Italië) en hop (België). Het resultaat is een totaal nieuw brood met een heerlijke smaak en unieke textuur. Dankzij Euralia ontdekt u de rijkdom van de Euro pese smaak. BELEGGINGEN Onafhankeüjk beleggingsadvies y Dagelijkse positiebewaking y Resultaata" :'.lcelijke vergoeding mr. A. van der Veer tel. (0187) 60 90 12 E-mail: infoprofiteffect.com BARENDRECHT. TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Er is vandaag, vrijdag 23 maart, en morgen, zaterdag 24 maart, weer veel moois te zien op de Tweewielersiiow van de fa. Jelier in 'De Sclialcel' te Diricsland. Twee weken voor de landelijke RAI worden deze dagen de nieuwste modellen getoond van fietsen, bromfietsen en scooters. Door de zeer overzichtelijke opstelling krijgt de bezoeker een goed beeld van wat er zoal te koop is op dit gebied. Batavus Be-One met een nieuwe ATB-lijn. De zogenaamde moe- derfiets van Sparta, met maximale ruimte voor zitjes, tassen en buggydrager. Hybrides van Gazelle en ga zo maar door. Voor kin deren zijn er fietsen, in diverse maten en kleuren, steps, driewielers en dergelijke. Ook steps voor volwassenen, met wat grote re wielen. Elektrische fietsen genieten een steeds grotere belangstelling. Waar nodig leveren ze net dat stukje energie, wat men tekort komt. Scooterhefhebbers kunnen hun hart ophalen op de show. Een diversiteit aan modellen zoals Runner, de Aerox, de Viva City. Van Solex tot hypermoderne racing RX 6 versnelhngen bronifiets. Voor elk wat wils! De nieuwste kleuren fietszitjes van Bobike en GMG met bijpassende schermpjes en eventuele slaaprok Tassen voor dagelijks gebruik en fietstochten. In de fietsaanhang- wagens kan men, op een heel bijzondere manier, twee kinderen vervoeren. Al met al: een bezoek waard aan deze zeer uitgebreide Tweewielershow Middelharnis B.V. As. zondag gaat de zomertijd in. Denk eraan de i^iok een uur vooruit te zetten! instattatiebedrijf e GARAGE ÊinÖpS Unaeweg MMcfelhamis Tel. (0187)476767 Diefstal lege flessen OUDDORP - Bij een supermarkt aan het Molenblok heeft men het afgelopen week einde vanaf een binnenterrein 480 lege fles sen gestolen. De flessen vertegenwoordigen een waarde van 480,- aan statiegeld. Kop/staart aanrijding OUDE TONGE - Dinsdagmorgen om streeks zeven uur vond op de rijksweg N59 een kop/staart aanrijding plaats. Een 39-jari- ge automobiüst uit Achthuizen merkte te laat dat zijn voorganger, een 32-jarige auto mobilist uit Ooltgensplaat, afremde en bot ste tegen zijn personenauto. Terwijl hij pro beerde zijn voorganger te ontwijken, kwam hij in de berm terecht en reed vervolgens tegen een 35-jarige automobilist uit Oude Tonge. Allen bleven ongedeerd. Inbraak in café ACHTHUIZEN - Zondagmorgen om streeks half tien ontdekte men, dat er was ingebroken in een café aan de Achthuizense- dijk. Onbekende hadden de voordeur gefor ceerd. De gokkasten bleken opengebroken. Tevens werden drank en sigaretten wegge nomen. Vijf en zestig jaar getrouwd zijn is op zich al geen gemeengoed, maar 't komt nog minder vaak voor dat ter gelegenheid daarvan maar liefst tvcee burgemeesters op bezoek komen! Het echtpaar Johannes Pieter Bienefelt (93) en Christina Bienefelt-Rozen- beek (87) hoopt a.s. maandag het 65- jarig huwelijksjubileum te vieren. Hij een overbekende Sommerdieker en zij an origine een Menheersenaer - later heeft ze in Sommelsdijk maar liefst 30 jaar achter de toonbank van bakkerij Bienefelt gestaan, waardoor ze daar even bekend werd dan haar man - en beide wonen ze de laatste jaren in 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge. Dat geeft al een beetje aan waarom twéé burgemeesters aanwezig hopen te zijn bij het huwelijksjubileum: het echt paar wóónt in Oude Tonge dus daar om komt de burgemeester van Oost- flakkee, maar de naam van bakker Bienefelt is nu eenmaal onmogelijk los te maken van Sommelsdijk en Mid delharnis, dus komt daarom de bur gemeester van Middelharnis! "Nee, ik vind dat oud weze tegenvalt.laat Bienefelt al vrij snel weten, al is de gezond heid naar omstandigheden heel niet slecht. Maar na jarenlang een actief en zelfstandig leven te hebben gehad en mooi te hebben gewoond, valt het niet mee om je thuis te hebben in een kamertje aan 't eind van een gang in een heel ander dorp dan waarin je levenswortels altijd hebben gelegen, "dan zitte m'n hier in 'n hók!" "Mar", laat hij er direct op volgen, "de behandelieng hier is goed or!" Bienefelt wil dan ook niet negatief te doen over z'n huisvesting van de laatste twee jaar, maar hij spreekt uitsluitend om het verschil te schetsen. "M'n ha hier wél 't moaiste kaemertje van 't heale huus, mit 'n aparte slaepkaemer in mit 'n balkon. Sins da m'n hier zitte, hadde m'n oak wear naer Sommerdiek trug gekend, naer 'de Goede Ree', mar dat ha m'n toch niet gedaen". In 'Ebbe en Vloed' had het echtpaar Bienefelt namelijk weer nieuwe kennissen opgedaan "in 't is hier meraekels gezellig!" Ze moesten twee jaar geleden naar een ver zorgingshuis omdat ze toen allebei flinke problemen met de gezondheid kregen. Tót die tijd echter zat Bienefelt nog gewoon op de fiets en reed hij met z'n auto nog rustig naar Zeeland, naar z'n familie. Hij was toen toch al 91 jaar! Tot z'n 76e heeft hij gewerkt. In bakkerij Bienefelt natuurlijk. "Ik bim'n heale leven bakker geweest. Dat raek je noait kwiet" Geboren in het bakkerspand aan de Oranjestraat in Sommelsdijk heeft hij van daaruit ook z'n hele leven gewerkt, 's Morgens om vijf uur beginnen en van vrij dag op zaterdag zelfs 'gewoon' doorwerken. Dan zag Bienefelt pas halverwege de zater dagmiddag z'n bed weer. In 't begin ging hij met een transportfiets langs de deur, met voorop een mand. Later werd het een bak- fiets. Die werd in de oorlog gevorderd door de Duitsters ("ik ha'm noait wear trug gezie- je") en nog nóg later deed de auto z'n intree in de bakkerij, in 't begin een Lelijke Eend. Terwijl manlief de pad op was, stond moe der de vrouw achter de toonbank en hielpen ook de kinderen mee in de bakkerij. Mevrouw Bienefelt weet nog precies hoe veel alles kostte, lang geleden. "We moste veul verkoape om an hoenderd gulden in de week te kormnen. Uuteindelijk verdienende m'n man vuuftien gulden in 'n weke, mar aarmoe ha m'n niet gehad oor". Lachend vertelt ze: "vroeger zettende m'n man wel eens een spreuk op de ziekant van de bak- fiets. 'Laat Bienefelt je bakker zijn', stoeng er dan op. Dan vroege de aore bakkers oens: 'motte wiele dan niet vrete?!' Ja, een drukke tijd is 't geweest, het bakkersleven, maar je hoort ze er niet over klagen. "Tegenwoordig worre de bakkers kepot gemaekt, mit al die supermarts", vindt Bienefelt. 't Was meer dan 65 jaar geleden toen er in Middelharnis een gezelschap arriveerde met de 'Menheerse boat'. En dat betekende voor de plaatselijke bevolking dat er wat te zien was. Zo waren daar ook Johannes Pieter Bienefelt en Christina Rozenheek. Gewoon om te kijken. Toch speelde er misschien al méér dan alleen maar kijken, want bij die gelegenheid was het dat zij aan hém vroeg of ze niet samen eens rondje konden fietsen, "even op Stad kieke..." vertelt mevrouw Bienefelt. En zo is het gekomen. Daarom kon hij later wel eens zeggen, als zij mis schien eens wat op hem te mopperen had: 'jóe hei mien toch gevroge, jóe wou mien toch ha?' Toen hij 27 jaar was en zij 22, zijn ze getrouwd. Vijftien kinderen zijn uit hun huwelijk voortgekomen. Twee daarvan zijn reeds overleden en ook een kleinkind is hen ontvallen. Maandag hoopt het echtpaar Bie nefelt hun huwelijksjubileum te vieren. Een gelegenheid waarbij meer dan 100 gasten worden verwacht. Een gelegenheid ook waarbij teruggezien zal worden op zowel dagen van voorspoed als van tegenspoed. Belangrijke mededeling Polenpakketten i.v.m. BSE en MKZ In verband met de BSE en mond- en klauw- zeerziekte zijn de douaneregels voor invoer van goederen naar Polen en landen van de voormahge Sovjet-Unie (Oekraïne) tijde lijk veranderd. Let op: Het is streng verbo den vlees, vleesproducten (ook in blik en vacuüm, zoals knak- en rookworst, lever pastei, pizza's enz.), melkproducten (ook kaas) en producten met gelatine (bijv. kauwgum) in het pakket te stoppen. Pro ducten zoals koffie, chocolade e.d. zijn toe gestaan. De controle in Polen en op de gren zen is zeer streng. Wanneer verboden arti kelen in een pakket worden gevonden, moet er rekening mee worden gehouden dat het pakket door de douane wordt meegenomen en verbrand. De kans bestaat zelfs dat de gehele zending naar Nederland wordt teruggestuurd. De Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen (SFHP) in Oude Ton ge verzoekt allen, die op vrijdag 6 april a.s. pakketten willen inleveren voor het Paast- ransport naar Polen, de bovenstaande beperkingen strikt in acht te nemen. Bij het constateren door SFHP van een overtreding van deze tijdelijke voorschriften zal het desbetreffende pakket helaas moeten wor den geweigerd. Volgens mededehng van Vrijdag 30 maart 15.00-21.00 uur Zaterdag 31 maart 10.00-17.00 uur Perfect B.V., vervoerder van pakketten naar Oost-Europa, zullen de beperkingen niet lang duren. Bij twijfels en/of vragen kunt u bellen met familie Van Dijk, tel.: (0187) 641824. Woensdagmiddag 28 maart a.s. is er weer een spelletjes middag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar in ons Zwaluwge bouw. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten zijn 2,- voor leden en 2,50 voor niet-leden. Ben je een spelletjesliefhebber, kom dan gezellig meedoen. Tot ziens. Middelharnis/Sommelsdijk De woningbouwvereniging "Middelharnis" heeft eind februari een begin gemaakt met de bouw van een aantal woningen op zoge naamde inbreilocaties in de dorpskern Som melsdijk. Op de locatie West Achterweg worden 5 gezinswoningen gerealiseerd; op de locatie Wurft worden 2 gezinswoningen, 5 seniorenappartementen en 5 appartemen ten voor jongeren (1-2 personen) gebouwd. Als alles volgens planning verloopt, zullen de woningen vanaf oktober t/m december 2001 worden opgeleverd. Het bestuur wil graag in een vroeg stadium de woningen toe wijzen, zodat betrokkenheid, meedenken en keuzes in materialen en afwerkingen naar de eigen smaak en behoefte van de toekomstige bewoner mogelijk wordt gemaakt. Een behoorlijk aantal woningzoekenden dat staat ingeschreven bij de woningbouw-vereni- ging is inmiddels benaderd om de belang stelling voor deze nieuwbouwwoningen te peilen. Toewijzing zal dan plaatsvinden vol gens het systeem van de woningbouwvereni ging, hetgeen inhoudt dat reeds opgebouwde rechten van kracht zullen blijven.Voor nade re informatie kunt u contact opnemen met de heer Jongejan van de woningbouwvereni ging, tel.: 471074. Haiteitjic welkom in de in Sou REGISTERACCOUNTANTS Stoofweg 12b Ouddorp Tel, (0187) 684721 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Gas-JWater - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL yo^r autorjjden met plezier Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee h\y. BADCULTUUR INSTALLATIETECHNIEK STATIONSWEC 4 3M5 BL OUpe TONCE TEL. (OI87) 641416 FAX (OtS7) 641110 Deelnemers: - Felsbourg - whirlpools - Novalux - tuinmeubelen - H. van der Veer - plafonds - Albert Heijn - voorjaarsbloemen/planten - De Lont - ambachtelijke kaarsenmakerij Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 Haveneind 7, Sommelstllik, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1