I E 0900-8844 Omloop \>J ti(MtiemaH Open avond nieuw aanspreekpunt politie En u dan? Presentatie bijeenkomst Goeree-0veiflakkee2001 MSim Grote voorjaarsbeurs Overweldigende opbrengst spaarkaartactie door basisschoolleerlingen Zendingsavond 'Bonisa Zending' ufytAo MINNAARD VASTGOED Tweede Flakkeese Zendingsmarkt www.knopsbv.nl Wim Koert in TIakkeecialiteiten' i^sr Visser Visser Visser Meubelen 32s"! fi^B> Vrijdag 16 maart 2001 3e jaargang i^lnr. 6989 (30 cpm) Snelheidscontrole OUDDORP - Personeel van de Verkeerspo litie (Project Verkeershandhaving) hield maandagmiddag radarsnelheidscontrole op de Oosterweg in Ouddorp. Tussen vijf en zes uur namen op de Oosterweg 23 van de 100 passerende automobilisten het niet zo nauw met de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 100 km/uur. Twee stenengooiers aangehouden SOMMELSDIJK - Dinsdagavond kort na tien uur werden op de Ie Staverseweg twee jongens van 18 jaar en woonachtig in Mid- delhamis aangehouden wegens vernieling. Het tweetal had daar met stenen naar zend masten en ontvangstschotels gegooid. Bei den kregen een proces-verbaal. Invalidenfiets gestolen en vernield teruggevonden MIDDELHARNIS - Dinsdagochtend rond acht uur, bleek van een 38-jarige invalide man uit Middelhamis zijn speciaal aange paste fiets te zijn gestolen. De fiets, een drie wieler, werd even later op het Havenhoofd vernield teruggevonden. Met auto in sloot na abrupt remmen voor flitspaal DIRKSLAND - Woensdagmorgen rond kwart voor acht belandde een 42-jarige auto mobilist uit Dirksland op de Staakweg met z'n auto in de sloot. De man, die met behoor lijke snelheid reed, realiseerde zich dat hij gegarandeerd geflitst zou worden door een op de Staakweg staande snelheidspaal van de politie. Om een acceptgirokaart in z'n brievenbus voor een snelheidsovertreding te voorkomen, trok de automobilist aan z'n handrem. Daardoor blokkeerden de achter wielen en belandde hij met z'n auto in de sloot. De man raakte daarbij niet gewond. Wel liep z'n auto/flinke schade op. Op donderdag 5 april aanstaande om 20.00 uur vindt in het 't Prieel van sportcomplex de Staver te Middelhar- nis een informatie-avond plaats over de 12e Omloop van Goeree-Overflak- kee op 24 en 25 augustus 2001. Tijdens deze bijeenkomst zullen de goede doelen en hoofdsponsors voor 2001 zich presenteren aan de pers en overige belang stellenden. Tevens zal op deze avond alge mene informatie worden verschaft over de organisatie van de Omloop 2001, o.a. met betrekking tot de voorbereiding en de licha melijke verzorging voor en tijdens de Omloop, het maximum aantal deelnemers, inschrijvingen, de route etc. Heeft u vragen over een of meerdere onderwerpen die deze avond aan de orde worden gesteld, dan zul len wij daarop graag reageren. Op deze avond zijn ook de inschrijfformulieren te verkrijgen. Verder zijn deze ook bij de gemeentehuizen en VVV's af te halen of opvraagbaar bij het secretariaat. Deelne mers, medewerkers en overige belangstel lenden zijn uiteraard van harte welkom! Voor nadere informatie kunt u contact opne men met Margreet Ouwens, secretaris van de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee, tel.: (0187) 643968, -of kijk op http://www.flakkee.nel/omloop. e-mailen kan ook: omloop flakkee.net. insta Ha tiebedrijf Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Vrijdag 30 maart 15.00-21.00 uur Zaterdag 31 maart 10.00-17.00 uur Verlichtings- en alcoholcontrole Goe ree-Overflakkee GOEREE-OVERFLAKKEE - Vrijdag avond 16 maart a.s. zal door politiepersoneel van het district De Eilanden op verschillen de locaties op Goeree-Overflalckee een ver lichtings- en alcoholcontrole worden gehou den. De politiemensen constateren al enige tijd dat automobilisten regelmatig de mist- veriichting voeren wanneer dat niet is toege staan en dat fietsers en bromfietsers in de avonduren, zowel binnen als buiten de bebouwde kom, het ook niet zo nauw nemen met hun verlichting. BARENDRECHT TEL. 0180 - 642111 MIDDELHARNIS. TEL. 0187-617 300 Op de Groen van Prinstererschool te Middelhamis en de School met de Bijbel te Sommels- dijk is vorige week een spaarkaartactie gehouden ten behoeve van de Hongaars Gerefor meerde Gemeente te Satu Nou (Roemenië). De leerlingen hebben er heel enthousiast aan gewerkt. En het resultaat mag er dan ook zijn. De opbrengst bedroeg f 4200,-. Jongelui, namens de gemeente van Satu Nou heel hartelijk bedankt voor jullie inzet! Met dit geld kan er heel wat gedaan worden. Zoals bekend is het door de jeugd bij elkaar gebrachte geld volledig bestemd voor het afbou wen van de Pastorie annex verenigingsgebouw van de Kerk in Satu Nou en is er weer een wezenlijke bijdrage geleverd voor deze afbouw. Maar voordat het gebouw helemaal klaar is, is er nog veel geld nodig. Mogelijk zijn de schoolkinderen wel bij u langs geweest, maar was u niet thuis. En wilt u alsnog een bijdrage geven. Dat kan op rekeningnummer 34.20.07.408 t.n.v. Oost-Europa werkgroep Middelhamis. Bij voorbaat dank! Wij willen de lezers er ook op attent maken dat in april 2001 de leerlingen van de Chr. Basisschool Prins Maurits te Dirksland en in mei 2001 de leerlingen van de Albert Schweitzer school te Stad a/h Haring- vhet bij u langs hopen te komen met een geldkaart, waarbij de opbrengst ook voor dit doel is bestemd. (Oost-Eu.ropa werkgroep Middelharhis is een samenwerkingsverband van de Nederlands Hervormde Kerken te Middelhamis en Sommelsdijk en de Christelijk Gerefor meerde Kerk te Middelhamis.) COftfBI fOïïO actief in beeld en geluid Op D.V. vrijdag 6 april zal er een zendings avond zijn in verenigingsgebouw 'De Hoek steen' te Middelhamis. De aanvang is 19.30 uur. Mevrouw Mijnders-Van Woerden en de heer Baaij zullen aan de hand van dia's ver tellen over het zendingswerk in China. Er zal een collecte worden gehouden en ook zullen er verkooptafels zijn met diverse handge maakte artikelen, boeken, kaarten, advocaat etc. De opbrengst hiervan is bestemd voor het zendingswerk in China. Iedereen (ook kinderen) hartelijk welkom! Ladies and gentlemen! May I have your attention, please! Zaterdagavond is het weer OJW avond: we hebben dan een open avond en die wordt zoals altijd weer hartstikke leuk. Het biljart staat klaar, je kan ook tafel tennissen als je zin hebt, maar je mag ook lekker onderaitgezakt even bijpraten met je vrienden. De deuren staan wagenwijd open vanaf half acht. We rekenen op je komst. P.S. mocht je nog nooit geweest zijn op het OJW, dan kun je nu eens een keertje komen als je toch niet weet wat je op je vrije zater dagavond moet gaan doen. Dus kom gewoon een keertje langs! Middelhamis B.V. Op D.V. zaterdag 9 juni zal de 2e Flakkeese Zendings markt, uitgaande van de Gereformeerde Gemeen ten van Goeree-Overflak kee, worden gehouden. De markt zal ook deze keer weer plaats vinden op het parkeerterrein van de fa. Mijnders aan de Provinciale Weg te Melissant. Maar voor het uiteindelijk zover is, moeten er nog heel wat zaken worden geregeld. We willen dan ook op D.V. woensdagavond 28 maart een vrij- willigersavond beleggen in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Meüs- sant. De avond begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Op de zendingsmarkt zal ook een rommel markt worden gehouden. Spullen hiervoor kunt u vanaf maandag 2 april brengen bij de familie C. Goedegebuur, Achterweg 8 te Melissant. We nodigen u hierbij uit de vrij- willigersavond bij te wonen. We hopen op uw komst. Voor eventuele vragen omtrent de zendingsmarkt kunt u contact opnemen met C. N. Donselaar, tel.: (0187) 603630. De activiteitencommissie Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer e GARAGE KlldpS Ungeweg Middelhamis Tel. (01^) 47 67 67 Lange tijd heeft bij de politie de gedachte geleefd dat agenten al het werk dat te doen viel moesten kunnen verrichten. Dit idee bleek in de prak- itijk echter slechts een illusie te zijn. Daarom wil de politie nu efficiënter gaan werken. Dat wil zeggen, het gehele takenpakket dusdanig inrich ten dat niet langer talloze werkzaam heden, die niet tot het eigenlijke poli tiewerk behoren maar daar dikwijls wel terecht komen, ondervangen en afgehandeld worden door een nieuwe afdeling bij de politie. Die afdeling heet 'intake en service'. Het 'echte' politiewerk wordt voortaan uitge voerd door drie andere afde lingen/werkprocessen: 'wijkpolitie', 'opsporing' en 'directe hulpverlening' (dhv). Doordat de afdeling 'intake en service' veel 'ballastwerkzaamheden' - met name telefoontjes - voor haar rekening gaat nemen komen de agen ten op straat en in de wijk veel meer toe aan hun eigenlijke werk en kan er meer invulling worden gegeven aan de wens 'meer blauw op straat', ofwel de politie dichter bij de burgers. Fijnmazigheid Om daaraan gestalte te geven heeft de poli tie het progreunma 'Fijnmazigheid' ontwor pen, "herbezinning op het totale politiepro- duct, op koers naar een procesgestuurde organisatie" zo vertelt districtschef Jolanda van de Streek. Fijnmazigheid is erop gericht om toename van veiligheid, leefbaarheid en tevredenheid voor de burgers te bewerkstel ligen. Daarbij gaat de politie onderscheid maken tussen het aanpakken van zaken waarachter meer- een structureel probleem schuilt en zaken die meer een incidenteel probleem vormen. De buurtagent komt cen traal te staan en er moet een goed contact ontstaan tussen politie, burgers en andere betrokkenen. Kortom, het gaat om een grootschalige reorganisatie van de politie organisatie, die gelijktijdig plaatsvindt met het invoeren van het landelijke telefoonnum mer voor niet-spoedzaken: 0900-8844. Zowel voor de burger als voor de politieme dewerkers zal een en ander nogal wat gewenning vragen. Spoed en niet-spoed In ieder geval is het van belang dat men - als er contact wordt gezocht met de politie - goed let op het onderscheid tussen spoed- en niet-spoedzaken. Voor spoed moet direct en uitsluitend 1-1-2 worden gebeld, dus niet het nieuwe algemene landelijke nummer of het politiebureau in de buurt. Alleen als in geval van spoed 1-1-2 wordt gebeld kan er worden gerekend op een adequate hulpverlening. Het nummer 0900-8844 geldt uitsluitend voor niet-spoedzaken, dus alle andere zaken waarvoor men de politie nodig heeft. "Of je nu belt naar een centralist aan de balie van het politiebureau of van de afdeling 'intake en service' maakt in wezen niet uit", vertelt Van de Streek. "Vanaf beide plekken kan dezelfde informatie worden verstrekt en worden gegevens uit hetzelfde computersys teem gehaald." Call Center Nadat het nummer 0900-8844 is gebeld wordt men verbonden met een regionaal centraal punt bij de politie; het Call Center, dat de spil vormt van 'intake en service'. Op het Call Center zitten medewerkers die een 1 jaar durende opleiding hebben genoten en die alle ook opsporingsbevoegdheid hebben. Alle telefoontjes die niet door het Call Cen ter kunnen worden afgedaan óf telefoontjes waaraan 'echte' poUtiemensen te pas moeten komen, gaan door naar één van de afdelin gen 'wijk', 'opsporing' of 'dhv' in het betreffende district. In dat geval worden én het telefoongesprek én de reeds besproken (en in de computer vastgelegde) gegevens in één keer doorverbonden naar de juiste afde ling. In geval men daar niet direct geholpen kan worden, wordt meteen voor op zo kort mogelijk termijn een afspraak gemaakt. Op deze manier worden lange wachttijden bij de politie voorkomen en heeft de burger zeker heid dat ze bij 'het juiste loket' terechtko men en geholpen worden. "Eén van de voordelen van 'intake en servi ce' is dat alles wat niet echt voor de politie is als het ware gezeefd wordt en daardoor ook niet meer bij de politiemensen terecht komt. Daardoor komen die meer aan hun eigenlij ke werk toe", legt Van de Streek uit. "De juiste zaken komen voortaan direct op de juiste plaatsen terecht. Een directe beant woording aan het Call Center leidt tot een directe afhandeling en doordat het Call Cen ter gericht gestelde vragen stelt verschaft dat de behandelende agent in het district direct de nodige informatie." Overige werkstromen Ook met betrekking tot de werkstromen 'wijkpolitie', 'directe hulpverlening' wil de politie efficiënter te werk gaan. Er moeten meer agenten de wijk in, tot drie keer zoveel dan thans het geval, terwijl de directe hulp verlening het met minder mensen most gaan doen. Dit laatste wordt volgens Van de Streek op twee manieren mogelijk gemaakt. Aan de ene kant moet de wijkpolitie ervoor gaan zorgen dat in 'hun' wijk zoveel moge lijk alles op orde komt en blijft, hetgeen zal resulteren in minder dhv-gevallen. Aan de andere kant zal de dhv-ploeg niet meer - zoals thans het geval - als een 'kip zonder kop' rondjes door het gebied gaan rijden waardoor onnodig en veel tijd in beslag wordt genomen. Door in de dhv gerichter op pad te gaan worden daarvoor minder politie mensen nodig. "Uiteindelijk zal de dhv met zo min mogelijk capaciteit een maximale kwaliteit gaan leveren, waarbij de wagens technisch geheel worden toegerust op hun specifieke taak", zegt Van de Streek. "Een routeplanner wijst hen precies de weg, ter wijl via een registratiesysteem de meldka mer precies kan volgen waar welke wagen zich bevindt." Als de wijkpolitie eenmaal op de rails staat is het de bedoeling dat de poli- tie(agent) dichtbij de burger staat. "Kennen en gekend worden" zegt Van de Streek, "daarbij vormt de buurtagent de spil." Bureau Middelhamis Uit oogpunt van doelmatigheid worden de politiebureaus effectiever opengesteld. Momenteel worden de bureaus dikwijls bemand door agenten die op datzelfde moment ook op straat hadden kunnen zijn. Op het bureau te Middelhamis is onderzoek verricht naar het werkelijke nut van lange openingstijden, tot 's avonds 10 uur. In de praktijk bleek dat niet in een behoefte te voorzien. Daardoor kwam de vraag aan de orde waarom - met grote schaarste aan per soneel - het bureau toch bezet moest blijven. Om meer blauw op straat te krijgen werd dan ook besloten om de avondopenstelling van het bureau te laten vervallen. Overigens is de mare die de ronde doet, als zou het politie bureau te Middelhamis worden verkocht, slechts een geracht dat is ontstaan naar aan leiding van een onlangs uitgevoerde waarde taxatie van het pand. Dat was voor de Onroe rende Zaak Belasting. Het bureau in Middel hamis is voortaan geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. Vervolg op pagina 2 Bent u familieUd of vriend van een psychia trisch patiënt? Dan weet niemand beter dan u hoe lastig die positie vaak kan zijn. Thuis. Bij de hulpverlener. In de instelling. Maar u bent wel een gelijkwaardige partner en u hebt ook recht op aandacht. Daarom organi seert de interkerkelijke groep 'In Perspec tief praatgroepavonden. Speciaal voor men sen zoals u! Om uw hart eens te luchten. En u krijgt er gratis een stuk gezelligheid bij. Overwin uw schroom en kom langs op woensdag 21 maart a.s. Voor meer informa tie over plaats en tijd kunt u bellen met mevrouw A. van Kampenhout, tel.: (0187) 602950. Als u deze drempel nog te hoog vindt, kunt u ook anoniem de lotgenotentele- foon bellen in Utrecht. Voor een luisterend oor en een gepast advies! Tel.: 030- 2546674. Verkoping zendingsvereniging 'Draagt elkanders lasten' Op D.V. donderdag 22 maart hopen wij onze jaarlijkse verkoping te houden ten bate van de zending. De verkoping zal worden gehou den in verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 in Ouddorp en duurt van 9.30 tot 17.00 uur. Wij verkopen o.a. strijkplank overtrekken (diverse maten), mouwkappen, beklede dossiermappen, hoezen voor droog molens, kledinghoezen (ook voor doopjur ken), sierkussentjes, nachtponnen ook voor kinderen, (klieder) schorten, lakens en slo pen, enz. Babybom reiswiegen alsmede kle ding, knikkerzakken en allerhande creatieve dingen o.a. kransen. Leuke cadeautjes voor kleine prijsjes! Zelfgebakken cake en koek jes. Iedereen is hartelijk welkom en D.V. tot ziens op donderdag 22 maart! Tweeënzestig jaar geleden werd Wim Koert geboren in Oude-Tonge. Hij verhuisde naar het Friese Dokkum maar keerde toch weer terug naar zijn geboorteplaats. Zijn brood verdiende hij als metselaar bij diverse aan nemers. Zijn grootste liefhebberij is de dui- vensport. Daarnaast bekleedde hij 25 jaar een bestuursfunctie in een woningljouwver- eniging. De febmariramp van 1953 heeft hem diep getroffen. In die nacht verloor hij veel familieleden. Wim Koert praat zater dagmorgen om 9 uur met Jan Lodder in het programma "Flakkeecialiteiten" van Radio Flakkee over zijn bewogen leven. De herha- Ung van het programma is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickëe bij: BADCULTUUR INSTALLATIETECHNIEK STATIONSWEG 4 »SS BL OUPE TONSE TEL. (01S7) 64142« FAX (01S7) 641110 REGISTER ACCOUNTANTS 1 uur foto-serviee HiËPteÜJk we&^BB in de showroom van iaSontmelsiSp:. Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 M Middelhamis Tel. (0187)482606 OPEL Yoor autorijden met plezier 'Intake en Service'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1