TIE VOLLEYBAL Communicatiemogelijkheid hulpverleners schiet tekort \\J Woningbouwverenigingen bereilcen iiistoriscli moment op het eiland Reageer tegen verruimde euthanasiewet! Staal? www.knopsbv.nl Certificaat van Verdienste kaï^ls. autoschade /mmÊ Boodschappen 0900-8844 (30 cpm) Themabijeenkomst Restaurant Grevelingen ,(^/lo MINNAARD VASTGOED Boedelveiling/Jaarmarkt Sommelsdijk Bijeenkomst Plattelandsvrouwen afdeling Oostflakkee Johannis den Braber in TIakkeecialiteiten' chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden Auto van de dijk Plaatsing antennemasten C2000 op het eiland biedt uitkomst Denk aan Goeree. t"^ Wisser Visser instaltatiehedrijf bisser Mettbelen ISO 9002 Uniek W_W-Z_-concert met Kampermannenkoor 'D.E.V.' Vrijdag 9 maart 2001 73e jaargang nr. 6987 fwsmm Inbraak in vakantiewoning OUDDORP - Dinsdag tussen elf uur 's mor gens en middernacht werd op de Oude Nieuwlandseweg ingebroken in een vakan tiewoning. Een raam bleek geforceerd en de gehele woning werd doorzocht. Diverse goederen werden weggenomen. De techni sche recherche van het district De Eilanden stelt een onderzoek in. Inbraak in bestelbus OUDDORP - Dinsdagmorgen ontdekte een 35-jarige bewoner van de Oudenhil dat onbekenden in de nacht van maandag op dinsdag in z'n bestelbus hadden ingebroken. Uit de bestelbus werd elektrisch handge- reedschap weggenomen. NIEUWE TONGE - Donderdagmorgen om streeks half acht vond op de Battenoordse- dijk een aanrijding plaats. Een 19-jarige automobilist uit Dirksland raakte de macht over het stuur kwijt en reed van de dijk. Hij kwam tot stilstand tegen een hek. De auto mobilist bleef ongedeerd. Heb je je nog niet opgegeven? Doe het dan snel want D.V. zaterdag 10 maart is het OJW Volleybaltoernooi. Opgeven kan bij Rei nout, tel.: 487450, per team of individueel. We zijn zaterdag niet in De Hoeksteen maar in De Gooye in Dirksland. De kosten bedra gen 2,50 per persoon. Tot zaterdag! Wij hebben het genoegen u uit te nodigen voor de themabijeenkomst van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland afdeling Zeeland. Deze bijeenkomst zal worden gehouden op dinsdag 13 maart 2001 in Restaurant Grevelingen te Bruiiüsse en zal duren van 19.30 tot 21.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Eerst zal dr. A.C. Hoek, internist uit het ziekenhuis te Dirks land, een lezing houden over medicijnen en hun bijwerkingen. Daarna zullen we hier in groepjes over napraten. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstellenden. Voor meer informatie kunt u terecht bij één van de bestuursleden, tel.: 0113-581533 of 0113-581251. Hét bestuur Op D.V. 10 april staat de behandeling van het wetsvoorstel ten aanzien van de ver ruiming van de euthanasiewet in de Eerste Kamer gepland. U weet wellicht dat er een Platform Zorg voor Leven is opgericht. Deze probeert op allerlei wijze in onze samenleving en ook in Europa om dit wetsvoorstel van tafel te krijgen. Tevens bindt men de regering - en nu dus de Eer ste Kamer - op het hart deze wet niet aan te nemen. Euthanasie is nu nog strafbaar, straks wordt het beëindigen van een men senleven voor niet-strafbaar gehouden. Wat zal dan nog wel strafbaar zijn? In verband hiermee wordt allereerst uw voorbede gevraagd. Daarnaast kunt u uw bezwaren kenbaar maken en deze zenden aan de Griffie van de Eerste Kamer, Bin nenhof 22,2513 AA Den Haag. Of e-mail- én naar griffie@eerstekamer.nl. Het hoeft geen lange brief te zijn. Enkele regels, waarin u kenbaar maakt dat deze wet vol strekt onaanvaardbaar is en dat u de kamerleden daarom op het hart bindt de wet niet aan te nemen, is voldoende. Zaak is dat er gereageerd wordt. Allen dragen we hierin verantwoordelijkheid. In toenemende mate blijkt de moge lijkheid van adequate communicatie tussen hulpverleners tekort te schie ten. Verbindingen zijn slecht of er zijn 'blinde vlekken' in het hulpverle ningsgebied, waardoor zelfs in het geheel geen verbindingen mogelijk zijn. Bij de hulpverlening leiden deze problemen tot ongewenste situaties. In Enschede ging bijvoorbeeld vlak na de vuurwerkramp het mobiele net werk plat, waardoor politie, brand weer en ambulance niet meer met elkaar konden communieren via de mobiele telefoons. Dichterbij, op het eiland, loopt de politie er regelmatig tegenaan dat op cruciale momenten geen of nauwelijks verbinding met collega's of de basis mogelijk is, ter wijl men in geval van incidenten juist afhankelijk is van elkaar. De proble men worden veroorzaakt door het tekort schieten van de huidige (analo ge) communicatienetwerken, terwijl slechtere weersomstandigheden de problemen nog eens verergeren. Tekortkomingen Nederland kent ruim honderd verschillende hulpverleningsregio's. Gemiddeld genomen hebben al deze regio's een eigen analoge netwerk voor mobiele communicatie. Deze huidige netwerken hebben geen onderlinge koppehngen, maar alle communicatie gaat via de meldkamer van de betreffende dienst. Bovendien hebben de analoge netten een beperkt bereik. Dit brengt diverse nadelige gevolg met zich mee. Zo is er thans geen lan delijke dekking; motoragenten die een ambulance-spoedtransport begeleiden kun nen niet rechtstreeks met de ambulance communiceren; als een hulpverleningsvoer tuig de eigen regio verlaat moet voor com municatie een nieuw kanaal worden gezocht, hetgeen voor een adequate hulpver lening geen aantrekkelijke situatie is; direct als een hulpverlener de 'praatknop' van de portofoon/mobilofoon indrukt is het te gebruiken kanaal bezet; er is geen tweerich ting verkeer mogelijk. Daarnaast is het net relatief snel overbelast, hetgeen tot storingen en slechte ontvangst (spraakkwaliteit) leidt met alle risico's van dien. Tenslotte zijn ana loge netwerken niet of slechts tegen zeer hoge kosten redelijk te beveiligen. De nood zaak van een verbeterd communicatiesys teem is dan ook meer dan aanwezig. C2000 Zich hiervan bewust heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken, mede namens de ministeries van Justitie, Defensie en Volks gezondheid het communicatieproject C2000 gestart. C2000 is een landelijk netwerk voor mobiele communicatie voor politie, brand weer, ambulancediensten en de Koninklijke Marechaussee, gebaseerd op digitale tech niek en de Europese TETRA-standaard. Door die standaard kan in de toekomst grensoverschrijdende hulpverlening en communicatie in de grensgebieden makke lijker tot stand komen. Door een digitaal net werk worden niet alleen de huidige commu nicatieproblemen opgelost, maar ook biedt het vele nieuwe gebruiksmogelijkheden. Zo kan bijvoorbeeld één commandant commu niceren met 20 hulpverleners tegelijk, of kunnen in het hulpverleningsvoertuig kort na een uitruk nadere of nieuwe gegevens worden uitgeprint inzake het aan te rijden object, incident of ongeval. Het project C2000 wordt uitgevoerd door ITO, voor heen een onderdeel van het Korps Landelij ke Pohtie Diensten (KLPD) maar thans een agentschap voor informatie- en communica tietechnologie en onderdeel van het Ministe rie van Binnenlandse Zaken. Landelijk zul len voor het netwerk in totaal zo'n 400 antennemasten worden geplaatst met zend en ontvangstinstallaties en schakelcentrales. Stellendam Ook op het eiland moeten antennemasten worden geplaatst, waarbij plaatsing in Stel lendam als dringend noodzakelijk wordt gezien in verband met de huidige communi catieproblemen op het eiland. Tijdens een vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeente Goedereede heb ben namens ITO de heer Van Houwelingen en namens politiedistrict 'de Eilanden' het hoofd mevrouw Keizer een klemmend beroep gedaan op de gemeente om toch ernst te maken, niet alleen met de plaatsing van een antennemast op zich, maar ook met de juiste locatie in Stellendam. Met het oog op een afdoende dekking in dit gebied wordt plaatsing van een mast bij het voetbalveld vooralsnog als het meest gewenst gezien. veEiJcecgÉ ecp e GARAGE KnÖpS Ungeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 67 OPEL Yoor auPorjjden mP plezier BARENDRECHT TEL. 0180 - 642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 De gemeentedagcommissie van de Neder landse Hervormde Kerk van Sommelsdijk heeft plannen om op de gemeentedag /jaar markt van D.V. zaterdag 26 mei (hou 'em vrij!) een boedelveiling te organiseren aan de Ring rondom de Kerk. Of deze gezellige happening, voor het goede gemeentelijke doel, kans van slagen heeft hangt af van u vrijgevigheid. Heeft u antiek uit grootmoe ders tijd, curiosa of collector items in uw bezit en draagt u onze gemeente een warm hart toe, wij houden ons ten zeerste aanbe volen. Graag contact opnemen met Gert Verweij, tel: (0187) 485278. Tevens kunt u op de zaterdagen 10 en 24 maart, 7 en 21 april en 12 mei van 9.30 tot 11.00 uur in ons verenigingsgebouw 'Vita Nova' aan de Van Aerssenstraat in Sommelsdijk weer spullen voor de rommelmarkt van 26 mei inleveren. Geen grootmeubelen, zoals kasten en bed den. Wij rekenen op u, graag tot ziens. De jaarvergadering ligt weer achter ons en we gaan weer verder met het programma zoals in het jaarboekje staat vermeld. Op D.V. donderdag 15 maart a.s. hopen we weer bij elkaar te komen. Deze avond staat in het teken van 'Pro Impulsion', dit is informatie voor het maken van concrete keuzes vanuit de christeUjke levensstijl met als thema 'Bewust en Bewogen'. Let op: De aanvangs tijd is 19.30 uur. De plaats van samenkomst is het verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goe dereede. We wensen u een fijne en leerzame avond toe. Ook introduces zijn van harte welkom. Graag tot ziens De voorzitters van beide bouwverenigingen ondertekenen de intentieovereenkomst, links dhr. Van Nieuwaal, rechts dhr. Winkels. 't Is op het eiland nog niet eerder voorgekomen dat twee woningbouwverenigingen een intentieovereenkomst tekenden om aan te stevenen op een fusie. Tot afgelopen woensdagavond. Toen zijn woningbouwvereniging 'Middelharnis' uit Middel harnis en 'Samenwerking' uit Oude Tonge met elkaar verloofd. Voorzitters en overige bestuursleden van beide verenigingen hebben hun handtekening gezet om (nog) intensiever met elkaar samen te werken, wat uiteindelijk uit moet monden in eeïrhuwelijk, een fusie. Hoewel de ondertekening van de inten tieovereenkomst nog maar een stap in die richting is en zelfs nog geen enkele garantie biedt voor een succesvolle afronding, werd dit moment in een wat feestelijke ambiance in "t Prieel' bij recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk gevierd. "Het is de eerste keer op het eiland dat huurdersverenigingen met elkaar een fusie zoeken te bereiken" liet voorzitter Winkels van de Oude Tongse bouwvereniging weten, "een historisch moment dus". Al langere tijd werken 'Middelhamis' en 'Samenwerking' met elkaar samen; overigens ook met die van Den Bommel en Qoltgensplaat. Maar rijp zijn voor een fusie was nog niet aan de orde. Totdat vorig jaar, na maanden van voorbereiding, het proces van samenwerking tussen 'Middelhamis' en 'Samenwerking' in een stroomversnelling terecht is gekomen. "Ik zou niet eens meer precies kunnen zeggen hoe dat zo gekomen is" vertelde voorzitter Van Nieuwaal van de Middelhamisse vererriging. Maar in ieder geval werden de fusieplan nen bij beide verenigingen in alle geledingen doorgesproken, wat voortdurend in een opvallend goede sfeer verlopen is. "We willen geen fusie die een doel op zich is, meegaand met de waan van de dag" lichtte Van Nieuwaal toe, "het moet een duidelijke meerwaarde heb ben. Met de fusie zoeken we wel mee te gaan met de geest van de tijd, hetgeen voor ons inhoudt dat we onze doelgroepen optimaal willen kunnen bedienen als het gaat om huisvesting. Dit doel is beter te bereiken als we een grote coöperatie zijn. Met het ondertekenen van de intentieovereenkomst zijn we er nog niet, maar een mijlpaal heb ben we bereikt". Het streven is om vóór het eind van het jaar de fusie afgerond te hebben, waarmee dan een grote coöperatie zal zijn gere aliseerd met 2500 wooneenheden. Op woensdag 14 maart a.s. houdt de afde ling Oostflakkee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar afdelings avond in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. De aanvang is 19.45 uur. Het Bureau Groep Voorlichting B.V. te Eindhoven komt met twee medewerkers een gezellig programma presenteren, getiteld: 'Kiezen in een nieuwe eeuw'. Er wordt o.a. een prachtige diaserie getoond, een zoge naamd klankbeeld. Voorts is er een informa tiemarkt; op een aantal tafels worden vele splinternieuwe producten op het gebied van Voeding, Huishouden en Welzijn ten toon gesteld. Iedereen mag naar hartelust overal kijken en vragen stellen. Door het presenta tieteam krijgt u diverse heerlijke proeverij- en aangeboden! We zullen bijvoorbeeld kennis maken met een nieuwe 'sensatione le' manier van koffiezetten, het wordt 'kof- fiegenieten met Senseo crema' genoemd. Het presentatieteam serveert voor alle aan wezigen een kopje van deze nieuwe koffie. In het uitgebreide prograrrmia zit tenslotte nog een leuke quiz met voor elke winnaar een mooie prijs! Het wordt alles bij elkaar besUst een gezellige, leerzame en informa tieve avond met allerlei bijzondere en leuke verrassingen. Introduces en andere belang stellenden zijn van harte welkom voor f 5,- per persoon (koffie is daarbij ingebrepen). Tot ziens op woensdag 14 maart a.s. HMieligk wéOcom in de iftowrooiiiTan Een boerenzoon die kruidenier wordt. Dat kom je tegenwoordig niet zo vaak meer tegen. Maar de nu 69-jarige Johannis den Braber uit Ooltgensplaat heeft deze stap des tijds wel gemaakt. Hij vertelt zaterdagmor gen om 9 uur in het radioprogramma "Flak- keecialiteiten" van Radio Flakkee, waarom hij deze stap maakte. Johannis den Braber werd geboren in Ooltgensplaat en woont daar nu weer. Maar hij heeft ook in Krimpen aan den IJssel en 's-Hertogenbosch gewoond. Hij is voorzitter van de winke liersvereniging en lid van een schoolbestuur. Daarnaast is hij vrijwilliger bij de biblio theek. De herhaling van het programma is dinsdagavond te horen tussen 6 en 7 uur. Het bestuur van 'De HoUandsche Molen' heeft het Certificaat van Verdienste toege kend aan de heer T. van der Bok, molenaar op molen 'De Hoop' te Zierikzee. De heer Van der Bok is sinds 1982 ambachtelijk korenmolenaar op koreiuïiolen De Hoop. Toen hij er begon was hij nog maar 24 jaar, maar hij had wel al veel ervaring. Reeds als 16-jarige was hij namelijk als hulpmolenaar actief in de gemeente Goedereede. Een jaar later stelde de gemeente Stellendam hem aan als molenaar op molen 'Korenlust'. Toen hij de kans kreeg op de ronde stenen korenstel- lingmolen De Hoop aan de slag te gaan, greep hij deze met beide handen aan. Aan vankelijk maalde hij alleen als hobbyist op zaterdagmiddag voor twee bakkers. Lang zaam bouwde hij de werkzaamheden uit en sinds 1993 is Van der Bok fulltime molenaar en zelfstandig ondernemer. In molen De Hoop zijn in de loop der jaren steeds meer graansoorten gemalen, waarbij Van der Bok als goed ondernemer zoveel mogelijk inging op de vraag van de bakkers. Op D.V. zaterdag 31 maart organiseert de Stichting W.W.Z.-con- certen een uniek koor- en samenzangconcert in de Hervormde Kerk te Dirksland. Medewerking wordt verleend door het Chr. Karhpermannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' o.l.v. diri gent/pianist Klaas Jan Mulder en Peter Bos, orgel. De opbrengst van dit concert is bestemd voor het werk van de MAF-zendingsvliegers. De aanvang is 19.30 uur en de kerk is open om 18.45 uur. De toegang is 10,- voor volwassenen en 5,- voor kinderen t/m 12 jaar. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Stoofweg 12b Ouddorp Tel. (0187) 684721 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opei-deaier REGISTERACCOUNTANTS Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 inSonunelsdyk. HawneifltJ?, SomiHelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 KEMA CERTIFICATE 06570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Gaan we boodschappen doen? Of laat u zich om een boodschap sturen? Gewone boodschappen. Dagelijkse boodschap pen. Het kan weer in stadje aan het vliet De supermarkt is terug. Een winkel met suiker en bloem, met brood en kaas en nog veel meer artikelen is er weer. Hoera. De vlag uit. A/o 1 januari pakten donkere wolken zich uit boven deze Parel aan het Haring vliet. De bestaande super sloot haar deuren. Het dorp werd een stad zonder buurtwinkel. Boodschappen moesten van elders komen. Met bezorgsen/ices en andere manieren. Het was onmogelijk geworden een kind om een dagelijkse boodschap te sturen. De elders bestelde boodschappen kwa men thuis, zeker. Maar gewoon winkelen was er niet bij. De boodschappenmand- jes- en wagentjes bleven leeg. Maar na regen komt zonneschijn. Zonnig weer in stadje. Heen en weer om bood schappen te doen. Sradsboodschappen in een dorp? Dat kan in en op Stad. stad heeft ongedacht weer een bood- schappenwinkel. Ook voor ministers of andere bestuurders. Heeft u boodschap pen nodig? U doet ze wel eens? In Stad aan t Haringvliet kunt u naar een buurtsuper om boodschappen te doen. In de dorpswinkel komt u nog eens iemand tegen. Een praatje is gauw gemaakt. Zo is het stadse halen van kruidenierswaren meer dan boodschap pen doen. Het is verfrissend en hartver warmend tegelijk. De doordeweekse boodschap is: ga eens naar de buurtwinkel in Stad. In Stad aan 't Haringvliet kunt u weer boodschappen doen. Brood, beleg en... Alle andere dagelijkse boodschappen mag u onthouden of op een briefje schrijven. Boodschappenbriefje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1