I E Volleybal itJottieebioH Havenlioofd Middelharnis op de schop Bijbelquiz www.buijze.nl Mooie opbrengst Israëlconcert Gouden HDG-speld voor voedingsassistente Lydia van Dis NIEUWS VAN DE WERELDWINKEL Musical 'Jacob' 0900-8844 (30 cpn., ,(^i/L MINNAARD VASTGOED Zendtijdtoewijzing lokale omroep Oostflakkee /V\&\ V^^2 .^-A Open ochtend 'Van Vrouw tot Vrouw' Aangepaste kerkdienst Reformatorisch Contact Schouwen-Duiveland Samenzangavond voor iedereen in Goedereede Koren zingen voor hospice 'Calando' Bouwverenigingen buigen zich over fusie Dia-lezing over natuur op Goeree-Overflakkee Politie zoekt Parking Watchers Afdelingsavond Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 6 maart 2001 73e jaargang nr. 6986 Rotterdam-Rijnmond Meerdere inbraken in bestelbussen STELLENDAM - Donderdagmorgen werd ontdekt dat onbekenden in de nachtelijke uren hadden ingebroken in vijf bestelwa gens, die in diverse straten in Stellendam geparkeerd stonden. Uit een aan het Narcis- senpad staande bestelbus werden gereed schappen en een stereosetje weggenomen. Deze goederen werden teruggevonden in een tuin aan het Tulpenpad, waar de inbre kers ze hadden 'koud' gezet. Voorts werden uit een in de mr. Iman Caustraat staande bedrijfswagen diverse boormachines en een decoupeerzaag ontvreemd en op het Irissen- pad werden uit een daar geparkeerd staande bedrijfswagen eveneens diverse gereed schappen (zagen en schaven) weggenomen. Tevens werd in een aan de Langeweg staan de bestelbus ingebroken. Ook hier werden diverse gereedschappen ontvreemd, terwijl in de Koningin Julianastraat uit een bedrijfs wagen lasapparatuur, schuur-, slijp- en boormachines werden weggenomen. Op D.V. woensdag 21 maart a.s. hopen we weer een open ochtend voor vrouwen te hou den in de ontmoetingsruimte van het kerkge bouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Iedereen is vjin harte welkom! Onze gastspreekster voor deze morgen is Maaike Schalk, met het the ma 'Gedachte spinsel'. Het programma begint om 9.30 uur en eindigt om ongeveer 11.00 uur. In de hal is een verkoping van handwerkartikelen, CD's en boeken. Na afloop van de open ochtend is er gelegenheid om na te praten en om elkaar te 'ontmoeten' Heeft u kleine kinderen en kunt u voor hen geen opvang vinden, geen nood, er is kin deropvang aanwezig. Zegt het voort en neemt u ook uw vriendinnen, kennissen, farnilie, buren enz. mee. De kerngroep 'Van Vrouw tot Vrouw' Sportievelingen opgelet! D.V. zaterdag 10 maart gaan we elkaar uitdagen in een volley baltoernooi. Deze avond zijn we niet in De Hoeksteen maar gaan we naar sporthal De Gooye in Dirksland. Vorm een team van ongeveer 6 personen en geef je op bij Rei nout, tel.: 487450. Natuurlijk kun je je ook alleen opgeven. Wij zorgen er dan voor dat je bij een team wordt ingedeeld. De kosten voor dit festijn zijn f 2,50 per persoon. Heb je geen zin in volleyballen maar hou je wel van gezelligheid, kom dan gewoon kijken, supporters hebben we ook hard nodig. We hopen op een sportief en gezellig samenzijn! Afgelopen zaterdag 3 maart was er een con cert voor Israël in de Hervormde Kerk te Dirksland. Arjan Huizer bespeelde het orgel en Fryda en Cor van der Velde floten op de panfluit. De avond werd geopend met een intrada 'Kom tot de Heiland'. Vervolgens werd er afgewisseld met samenzang en solospel. Enkele nummers die op de panfluit werden gefloten waren: Hora Hadera, Hevenu Sjaloom Aleichem, Door de wereld gaat een woord en Vehuda Leolam. Ook was er een orgehmprovisatie op 'Samen in Naam van Jezus overwinnen wij'. De reacties van de bezoekers waren zeer positief. De netto opbrengst is ook positief, maar liefst f 850,45. Het bedrag zal worden geschonken aan de stichting Steun Messias Beüjdende Joden. Een volgend concert voor Israël ver derop in het jaar staat al in de planning! Op zondag 18 maart 2001 is er weer een interkerkelijke dienst voor 'anders begaaf den' in de Gereformeerde Kerk te Middel- hamis, waarin ds. H. Out hoopt voor te gaan. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. Zorgmanager Heleen de Jong (r.) speldt de jubilerende Lydia van Dis de gouden HDG-speld op. Bescheiden als ze is hoefde het voor haar niet zo nodig, al die tamtam rond het feit dat ze 25 jaar lang bij de HDG heeft gewerkt. Ze had dit het liefst maar stilgehouden. Het gaat hier over Lydia van Dis. Vorige vi'eek donder dag vierde ze haar 25-jarig jubileum en dat daar tóch tamtam omheen werd gemaakt, daar zorgden haar col lega's wel voor. 't Is tenslotte geen alledaags verschijnsel meer als iemand 25 jaar bij één en dezelfde baas blijft. Lydia wel. En in die jaren heeft ze dan ook heel ontwikkelingen meege maakt binnen de HDG, al te beginnen bij het opstarten daarvan. Vele bewoners en colle ga's heeft ze zien komen, maar ook zien gaan.Zelf is ze gebleven. Ze begon er haar carrière in de centrale keu ken en dat heeft ze 18 jaar volgehouden. Toen ze best meer contact met de bewoners wilde heeft ze 7 jaar geleden gesolUciteerd naar de functie van voedingsassistente. En dat lukte, eerst op de afdeling Rustburg en daarna op Kleiburg. Zo heeft ze de laatste 7 jaar de bewoners daar van hun onmisbare natje en droogje voorzien. Regelmatig wordt haar spontane lach op de afdeling gehoord en dat doet zowel de bewoners als haar col lega's goed. Zelden, of eigenlijk nooit, zien ze haar in een minder zonnige stemming, ondanks dat ze vanwege haar functie nooit kan uitslapen. Want elke dag betekent voor haar een vroege dienst. En een zieke Lydia kunnen haar collega's zich eigenlijk ook niet herinneren. Ze is er alle dag en dan heeft ze ook alle aandacht voor haar werk. Geduren de al die jaren heeft ze er dan toch maar 42.650 werkuren opzitten, ofwel 5.331 werkdagen, en alles bij elkaar genomen von den de collega's datje toch niet stilzwijgend daar zo maar aan voorbij kon gaan. Namens het managementteam speldde zorg manager Heleen de Jong haar de gouden HDG-speld op, een mooi gebruik binnen de HDG, waarmee deze zorginstelling uiting geeft aan de waardering jegens haar perso neel, als ze er een jubileum hebben te vieren. 's Avonds kreeg voedingsassistente Lydia zelf een kostelijk maal aangeboden, waaraan overigens ook haar collega's hebben deelge nomen. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Eind vorig jaar heeft de gemeenteraad van Oostflakkee de Stichting Lokale Omroep Oostflakkee (S.L.0.0.) representatief ver klaard voor deze gemeente. De raad moest kiezen tussen de S.L.0.0. en Radio Super star, die beiden een aanvraag hadden inge diend om de vrijgekomen plaats als lokale omroep in te vullen. De gemeente heeft dit advies doorgegeven aan het Commissariaat voor de Media, die de uiteindelijke beslis sing moest nemen. Dit is inmiddels gebeurd: het Commissariaat heeft de S.L.O.O. zend tijd toegewezen als lokale omroep voor de gemeente Oostflakkee. Dit betekent niet dat er meteen uitgezonden kan worden. Als eer ste stap moet nu bij de Rijksdienst voor Radiocommunicatie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat een zendvergunning worden aangevraagd en zo zijn er nóg wel een aantal zaken die moeten worden afge wikkeld. Binnen enkele maanden hoopt de S.L.O.O. met de eerste proefuitzendingen te kunnen beginnen. F€)TO actief in beeld en geluid Het Reformatorisch Contact hoopt op D.V. donderdag 15 maart weer een vergadering te beleggen in de grote zaal van de kerk te Sir- jansland. Op deze avond, die om 19.45 uur begint, zal er een lezing gehouden worden over het onderwerp 'Verkiezing en Verant woordelijkheid'. Ds. J. Joppe, Nederlands Hervormd predikant te Sirjansland, zal de lezing verzorgen en na de pauze is er gele genheid om over het onderwerp vragen te stellen. Op deze avond is iedereen van harte welkom. Op Zaterdag 10 maart aanstaande kunt u de Wereldwmkel vinden in de BIBLIOTHEEK van MIDDELIIARNIS, van 10.00 uur tot 12.00 uur. Zij staan er o.a. met Max Havelaar producten. Wat biedt het Max Havelaar Keurmerk? De koffie en thee komen rechtst reeks van plantages met een goed sociaal beleid, of van coöperaties van kleine boeren, de prijs die betaald wordt dekt minimaal de productiekosten, bovenop die prijs wordt een premie betaald voor verdere verbetering van arbeids- en leefomstandigheden, planta gearbeiders en boeren besUssen zelf over de besteding van deze premie. Meer informatie kunt u vinden op het internet-adres www.maxhavelaar.nl. Tot ziens in de bibliotheek! Komt u morgenavond ook zingen, spontaan en ongedwongen, samen met het voor deze avond samengestelde kinderkoor? Daar naast zullen de 40 kinderen liederen zingen van de vakantiespelweken (VBK) en van EUy en Rikkert. Allemaal bekende liederen, vooral 'meezing' liederen. Ook zullen drie enthousiaste jongeren, die met elkaar een trompettrio vormen, zowel vóór de aanvang als tijdens de samenzang hun trompet bespe len. Bent u enthousiast en zingt u graag tot eer van God, kom zaterdagavond 10 maart vóór 19.30 uur naar de kerk in Goedereede. Neem uw kinderen, vrienden en bekenden mee. Van deze avond zal een digitale opna me worden gemaakt, dus wie weet. Op donderdag 15 maart zal in de Victoriahal te Dirksland een geldbingo worden georga niseerd door buurtvereniging 'West'. Er zul len 8 rondes en één superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philiphoof- j es weg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur. En de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat buurtvereniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Graag tot ziens op donderdag 15 maart. Al jaren is het Havenhoofd van Middelharnis een plek waar dagelijks mensen gelieven te verpozen of te recreëren, hetzij als eindstation voor een rondje fietsen, hetzij voor een wandeling, om te genieten van een ruime blik over het sop dat Haringvliet heet, of om even bij te praten met dorpsgenoten. "Nog even naer 't Hoad" vormt voor een aantal zelfs een vast onderdeel van de dagelijkse agenda. Rondom 't Hoad heeft de gemeente Middelharnis beleid ontwikkeld om de omgeving aldaar tot een aantrekkelijker verblijfsgebied te maken, een gedachte die eigenlijk al is ontstaan bij de komst van het park 'Nieuw Zeeland'. In dat beleid past de reconstructie van het par- keerplateau en het naastgelegen strandje, waarvan de werkzaamhe den - die er ongeveer een maand geleden zijn gestart - een onderdeel vormen. Daarbij zal het voorste gedeelte van het plateau gesloten worden voor vrachtwagens; mogelijk wordt het ook van groen voor zien. Het achterste gedeelte (de kop van het plateau) zal autovrij wor den. Binnen twee jaar zal er ook een restaurant staan, zodat uitwaaien gecombineerd kan worden met een lekker hapje. Daarnaast is de gemeente Middelharnis van plan om het strandje te vergroten, bij voorbeeld door het met 100 a 150 te verlengen in de richting van het 'Marinesteiger'. Met het oog op het komende seizoen is het de bedoe ling dat de werkzaamheden rond april zijn afgerond. Zaterdag 17 maart a.s. hopen de koren van de Kring van Chr. Zang verenigingen op Goeree-Overflak- kee samen met het blokfluitensem ble 'Tibiarum Cantus' een Passie- Paasconcert te geven in de Ned. Herv. Kerk van Dirksland. Het onderwerp van het concert was de aanleiding, om deze uitvoering in het teken van 'Calando' te laten staan. De gehele opbrengst van het concert zal aan het hospice 'Calan do' worden geschonken. Uw toe gangsprijs is uw gift voor 'Calando'. De koren die aan dit concert meewerken zijn het gemengde koor 'Hart en Stem'het mannenkoor 'Jubilate Deo', beiden uit Ouddorp onder leiding van Jan Bezuijen; de gemengde koren 'Soli Deo Gloria' uit Stellendam en 'Sursum Corda' uit Dirks land, onder leiding van Willem Chr. Mey- boom; het gemengde koor 'Soli Deo Glo ria' uit Stad aan 't Haringvliet onder lei ding van Paul Kieviet; het dameskoor 'De Lofstem' onder leiding van Peter H. Wes- sels; het gemengde koor 'Jubilate' onder leiding van Cees den Braber; het gemeng de koor 'Com nu met Sangh' onder leiding van Arie van 't Geloof. Tevens zal het blokfluitensemble 'Tibiarum Cantus' onder leiding van Elly Bakker meewerken aan dit concert. De koren treden op in drie koorgroepen, die diverse bekende passie- en paasliederen ten gehore zullen brengen, zoals 'Lam Gods' van Rissalada, 'O Saviour of the world' van Goss, 'Erstanden ist der heiUg Christ' van Buxtehude, 'Dir Gott Vater dir sei Ehre' van Briegel, 'Ik ben de opstanding en het leven' van Dresz- ler', Paascantates van Rippen en Bons. Ook zijn enkele samenzangen op het pro gramma te vinden, die in wisselzang met het publiek en de koren worden uitge voerd. Elly Bakker zal met haar blokflui tensemble werken brengen van Handel, Bach en Molter. U ziet het, een heel mooi programma, dat u beslist niet mag missen. De heer C. Quist, voorzitter van het hospi ce 'Calando' zal u een en ander vertellen over deze instelling. Wij bieden u een mooi concert aan, en u helpt ons om, door uw bezoek en bijdrage, 'Calando' te steunen. De kerk is geopend vanaf 19.30 uur en de aanvang is 20.00 uur. Over het bijbelverhaal van de aartsvader Jacob is een musical geschreven. Deze werd vorig jaar met succes opgevoerd in Renesse. Het levensverhaal van aartsva der Jacob komt op vele punten overeen met onze eigen ervaringen en is daarom heel boeiend. Wegens groot succes wordt de musical nog twee keer opgevoerd in de Dorpskerk van Renesse. Dat zal zijn op vrijdag en zaterdag 16 en 17 maart. Maar liefst 80 mensen uit Renesse en omgeving werken aan deze musical mee. De diri gent en de regisseur komen a.s. donder dagavond tussen 8 en 10 uur over de musical vertellen in het programma 'Cul- turiek' van Radio Flakkee. De besturen en raden van commis-saris- sen/toezicht van de woningbouwvemeni- ging 'Samenwerking' uit Oude Tonge en de woningbouwvereniging 'Middelharnis' te Middelharnis hebben zich beraden over een fusie. Als nadere stap in die richting hopen morgenavond in 'de Staver' beide verenigingen een intentieovereenkomst te ondertekenen. Op donderdag 8 maart a.s. houdt natuur- en landschapsfotograaf Gert- jan de Zoete uit Melissant een interes sante dialezing over de natuur op Goeree-Overflakkee. Door de strategische ligging van ons eiland in de delta van de grote rivieren her bergt Goeree-Overflakkee een rijke flora en fauna. Mede dankzij de relatieve rust en ruimte, die nog steeds kenmerkend zijn voor ons eiland, bieden we 's winters onderdak aan grote groepen wilde ganzen. De slikken van Flakkee zijn door hun uit gestrektheid een rustgebied voor vele vogelsoorten en hebben ook een interes sante flora. Orchideeën, vroeger betrekke lijk zeldzaam, groeien nu soms gewoon in de wegen! De dialezing heeft plaats voor afgaand aan de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van het VNLGO. De dialezing is voor iedereen vrij toeganke lijk. De lezing start om 19.45 uur. Locatie: aula van het VMBO-Groen aan de Lange weg 107 te Sommelsdijk. U bent van har te welkom! Voor de komende zomer zijn wij weer op zoek naar enkele enthousiaste jongens en meisjes die in samenwerking met de politie zich willen inzetten voor de veiligheid in de gemeente Goedereede en Middelharnis. De werkzaamheden bestaan o.m. uit toezicht houden op de parkeerplaatsen en omgeving stranden en tijdens de grote evenementen in beide gemeenten. Voor dit werk wordt tij dens het paasweekend, zaterdag 14 en maan dag 16 april, een opleiding gegeven. Ben je tussen de 17 en 21 jaar oud, spreek je Neder landse en Duits en ben je niet bang voor de zon en soms wat regen, toon dan schriftelijk je belangstelling voor 21 maart, waarna je voor een gesprek wordt uitgenodigd. Je kunt je brief richten aan A.H. Bijl, Dreef 2, 3251 AD in Stellendam. Voor nadere informatie kun je contact opnemen met tel.: (0187) 491545. Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwonen van onze afdehngsavond van woensdag 14 maart 2001. De avond zal worden gehouden in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Mid delharnis en begint om 19.45 uur. Deze avond zal in het teken staan van homeopati- sche geneeswijzen. Mevrouw A. Voorthuy- sen uit Hulst is deze avond onze gast. Zij vertegenwoordigt een bekende homeopati- sche geneesmiddelenfirma en over al haar ervaringen en kennis van deze materie wil zij ons graag het één en ander vertellen. Introduces en belangstellenden zijn van har te welkom, alleen zal van hen een bijdrage gevraagd worden van f 3,50. jj. Herv. Q^ D.V. zaterdag 10 maart is er weer jeugd werk. We hopen op deze avond een Bij belquiz te doen. Ook de andere spelen zijn aanwezig om gezellig met z'n allen te doen. De zaal van de kerk is vanaf 19.30 uur open en iedereen vanaf 13 jaar is har telijk welkom. Tot ziens. De Commissie district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakitee INKOMENS- EN VERMOGENSPIANN IN G Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COMBI 1 uur foto-servieo OUDDORP-Wsirilraat 35 U. (0167) 68l6l2fax6S3miIENESSE-PrintihopHeg«(wn 172 lel. (0111)462400 Middelharnis Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1